MENU

 Hledat

Orientálním břišním tancem ke zdraví a spokojenosti

Objevte s námi cestu ke zdraví a spokojenosti, kterou nám přináší orientální tanec a břišní tanec.

4 636
ÚČASTNÍKŮ KURZU
4,9 z 5 (35 hodnocení)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  4 636 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Přínos, který nám přináší orientální tanec a také břišní tance, tkví v podobě zlepšení zdraví a celkové spokojenosti. Naučíme se spolu krok po kroku celou choreografii krásného tance. Probereme jednotlivé kroky, postupně přidáme paže a nakonec si společně zatančíme každou probranou část na hudbu. Na konci tohoto kurzu si zatančíme celý tanec s názornou ukázkou v podobě vystoupení lektorky, které si můžeme vychutnat.

V kurzu se dozvíte:

 • jak zvládnout základní i středně pokročilé prvky
 • jak tančit břišní tance s bubeníkem
 • jak provádět figuru velblouda v chůzi dozadu
 • jak provádět figuru koníka
 • jak zapojit hadí paže
 • jak nacvičit veselý krok
 • jak smyslně kroužit pánví

V kurzu Orientálním břišním tancem ke zdraví a spokojenosti se naučíme první kroky včetně choreografie pro orientální tance. Seznámíme se s jednotlivými prvky pro břišní tance, naučíme se základní držení těla a paží. Těšit se můžeme na jemné pohyby, horizontální kroužky, osmičky, principy pohybu a variace paží, akcenty, twist, shimmy, shimmy ramen, otočky, kroky jako arabský krok a zatančíme si i s pravým bubeníkem. (zobrazit celý popis kurzu)

Seznámíme se zvolna i se středně pokročilými prvky pro orientální tance, naučíme se také základní postavení nohou a krokové variace. Společně přijdeme na to, jak dělat smyslné kroužky bokem, sluneční kroužky, jemné pohyby paží, jejich variace, akcent do strany i nahoru, shimmy spodní i shimmy ramen. Zvládneme společně různé otočky, třeba i tu křížem, arabský krok v natáčení, koníka a mnoho dalšího.

Břišní tance si osvojíme natolik, že se dostaneme až k pokročilým prvkům pro orientální tance. Osvojíme si jemnost smyslného pohybu, jakým je egyptský twist, srolování či vlnění, prohloubíme variace pro akcenty a shimmy, egyptské shimmy, dopilujeme kroky a otočky s kroužkem, velblouda v chůzi dozadu či krok sun krok. Naučené prvky si spojíme do tanečních kombinací za doprovodu bubeníka Martina Jandourka.

Do celé choreografie zapojíme i kroužky hrudníkem, srolování i vyrolování, vertikální i horizontální osmičky pánví spolu s vývratnými kroužky, kroužek hlavou s přehozením vlasů, úklony a mnoho variací hadích paží. S veselým krokem nám to půjde snáz. S přenášením váhy, pohyby pánví i hrudníku a břicha vše propojíme v konečné choreografii, kterou si vychutnáme při vystoupení Katky Krejčové v podobě celé choreografie s hudbou.

Břišní tance jsou jednou z nejstarších tanečních forem a stáří se odhaduje na 5 - 10 tisíc let. Doslovný překlad z arabštiny znamená tanec východu a není úplně jasné, kde jsou jeho kořeny. V tomto jedinečném druhu pohybu nalézáme prvky tanců afrických, egyptských, indických, tureckých, perských či marockých. Obdobu břišního tance lze najít i v zemích latinské Ameriky a Karibiku.

V kurzu Orientálním břišním tancem ke zdraví a spokojenosti se naučíme základní kroky včetně celé choreografie:

 • základní prvky, kroky a držení těla, zapojení pohybů paží, twist, shimmy i otočky pro břišní tance
 • středně pokročilé prvky, akcent do strany i nahoru, arabský krok v natáčení či otočka křížem
 • tanec s bubeníkem se zapojením tanečních kombinací za doprovodu Martina Jandourka
 • velbloud v chůzi dozadu, záklony, egyptské shimmy a srolování a část choreografie
 • koník, horizontální kroužek, sluneční kruh s předklonem, vlnění a další část choreografie
 • veselý krok, nakračování, krok sun krok do stran, kroužek pánví, přenášení váhy, akcent hrudníkem a břichem
 • hadí paže, kroužek hrudníkem i pánví, vyrolování, vertikální osmička, propojení choreografie
 • vystoupení Katky Krejčové v podobě celé choreografie s hudbou

Lektorkou kurzu Orientálním břišním tancem ke zdraví a spokojenosti je Katka Derouet (Krejčová). Výuce pro orientální tance a břišní tance se věnuje dlouhou dobu a tento tanec se stal její láskou a součástí. Předává své umění formou videokurzů, pravidelných kurzů a seminářů u nás i v zahraničí. Díky ní tak můžeme poznat krásu orientálního tance, který přináší radost, zdraví a spokojenost.

Lekce kurzu:

V první dílu se seznámíme se základními prvky orientálního tance, naučíme se základní držení těla a paží. Těšit se můžete na jemné pohyby (např. horizontální kroužek, osmička), paže (např. principy pohybu, variace), akcenty & shimmy (např. twist, shimmy ramen), kroky & otočky (např. arabský krok, základní točení) a mnoho dalšího. Naučené prvky si spojíme do tanečních kombinací za doprovodu bubeníka Martina Jandourka. Těšíme se natančenou! :)

V druhém dílu se seznámíme se středně pokročilými prvky orientálního tance, naučíme se také základní postavení nohou. Těšit se můžete na jemné pohyby (např. kroužek bokem, sluneční kroužek), paže (variace), akcenty & shimmy (např. akcent do strany, akcent nahoru, spodní shimmy), kroky & otočky (např. arabský krok v natáčení, otočka křížem) a mnoho dalšího. Naučené prvky si spojíme do tanečních kombinací za doprovodu bubeníka Martina Jandourka. Těšíme se natančenou! :)

Ve třetím dílu se seznámíme s pokročilými prvky orientálního tance. Těšit se můžete na jemné pohyby (např. egyptský twist, vlnění), paže (variace), akcenty & shimmy (např. akcent dolů, 3/4 shimmy), kroky & otočky (např. krok sun krok, otočka s kroužkem) a mnoho dalšího. Naučené prvky si spojíme do tanečních kombinací za doprovodu bubeníka Martina Jandourka. Těšíme se natančenou! :) Bonusový díl V bonusovém dílu si zatančíme všechny kombinace, které jsme se naučili v průběhu tří výukových dílů zdarma. Spojíme je za sebe a tím vytvoříme ucelený tanec. Tančit budeme opět s bubeníkem Martinem Jandourkem. Čekají na Vás také dvě bonusová videa z tanečních vystoupení.

Katka Krejčová vás v tomto kurzu naučí krok po kroku celou choreografii krásného tance. Probere s vámi jednotlivé kroky, postupně přidáte paže a nakonec si společně zatančíte každou probranou část na hudbu. Na konci tohoto kurzu si zatančíte celý tanec a můžete si vychutnat i Katčino vystoupení.

V prvním prémiovém díle se zaměříme na rozcvičku, srolování, ukážeme si prvek "velbloud v chůzi dozadu" (krok sun krok), záklon, akcent ven, egyptské shimmy s nohou stranou, shimmy ramen s kroužkem dopředu, krok s přiložením nohy a začneme si připravovat choreografii (1. a 2. část).

6
Koník
36:43
36:43

A co vás čeká v dnešním dílu? Horizontální kroužek s nohou vpředu, kroužek s přetočením těla-sluněční kruh s předklonem, vlnění s propnutím nohy, koník, egyptské schimmy s nohou vzadu, krok do stran s přetočením, choreografii 3. a 4. část.

7
Hadí paže
45:40
45:40

Dnes váš čeká další nadupaný díl, co se dozvíte a naučíte? Kroužek hrudníkem, vyrolování, vertikální osmička pánví nahoru, vývratný kroužek pánví, kroužek hlavou s přehozením vlasů, úklon, hadí paže, choreografii 5. a 6. část.

8
Veselý krok
22:15
22:15

Co se dnes dozvíte a naučíte? Akcent nahoru s nohou vzadu, veselý krok, nakračování, krok sun krok do stran, choreografii 7. část.

V dnešním dílu se naučíte vertikální kroužek pánví dopředu, egyptské schimmy s přenášením váhy, akcent hrudníkem a břichem a choreografii 8. a 9. část.

V závěrečném dílu se můžete těšit na choreografii 10. a 11. část, celou choreografii s hudbou a vystoupení Katky Krejčové.

Hodnocení a komentáře:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Jana Němečková

22.8.2020

Kurz je velice dobrý, i když jsem chodila do kurzu břišního tance až tady jsem pochopila jak se správně dělají základní prvky kroužky a osmičky a také ruce, jak u tance vypadat dobře jen se základními dovednostmi

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jano, děkujeme, máme radost, že jste s kurzem spokojená. Ať se Vám i nadále tančí s radostí. :-) Mějte se hezky.

Profilová fotografie

Veronika Týmová

9.7.2020

Orientální tanec se mi vždy velice líbil a lákal mě. Toto je hezky pojatý kurz pro začátečníky, kteří se s tancem teprve seznamují a mohou si vše vyzkoušet v pohodlí domova.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Veroniko, děkujeme a přejeme, ať se Vám tančí s radostí. :-)

Profilová fotografie

Terka Benešová

11.5.2020

Ahoj jsem Terka Benešová z Rumburku je mi 12 a rozhodla jsem se že se budu věnovat orientálním tanci chci se zeptat jak se tomu mám začít věnovat

Profilová fotografie

Karmen Makaiová

2.4.2020

Je to naozaj skvelý kurz. Katka je perfektná lektorka a veľmi dobre vysvetľuje jednotlivé prvky. Tanec s bubeníkom je moja najobľúbenejšia časť. Každému odporúčam tento kurz!

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Karmen, děkujeme za pochvalu i doporučení. Máme i spolu s lektorkou Katkou radost, že se Vám kurz líbí. :-)

Profilová fotografie

Pavel Dušánek

3.3.2019

Není nad to když doporučím kamarádce něco, co ji strašně baví. Z vašeho videa byla nadšená.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Pavle, to máme velkou radost, děkujeme.

Profilová fotografie

Lída Kučerová

15.11.2018

Pře asi 15 lety jsem absolvovala několik kurzů orientálního tance.
Tehdy se s nabídkou kurzů přímo "roztrhl pytel", ale dnes už je možnost výběru prezenčních kurzů hodně omezená. Proto jsem uvítala možnost zopakovat si vše naučené v klidu doma.
Kateřina Krejčová je skvělá lektorka a její kurz doporučuji všem ženám, které rády tančí a nemají k tomu příležitost.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Lído, děkujeme za Vaše hodnocení a doporučení. Máme radost, že si s námi ráda zatančíte. :-)

Profilová fotografie

Hana Brožová

12.10.2018

Lektorka je krásná a moc šikovná, rekvizity líbivé, nicméně začátečník se podle online kurzu tančit nenaučí, to je jen iluze. Respektive tančit se možná naučí, ale ne dobře. Uporozňování na možné chyby je fajn, pokud se ale na Vás nedívá zkušená lektorka, můžete si bláhově myslet, že je neděláte, ale opak je pravdou. Absolvovala jsem 2 prezenční kurzy a břišní tanec mohu opravdu doporučit pro ženy všeho věku!

Profilová fotografie

Monča K.

5.8.2018

Super vysvětlené, skvělé věci i pro začátečníky jako jsem já, Kateřina Krečová je super lektorka i online, mám její DVD a baví mně to moc....

Profilová fotografie

Hana Slabá

27.6.2018

Opravdu krásný kurz a paní lektorka vše podrobně vysvětluje, že se to snad může naučit každý, i takový naprostý laik jako já. Tanec vypadá nádherně a elegantně.

Profilová fotografie

Ivana Fejtková

10.6.2018

Velice super video které je pro mne moc inspiratívní a jsem ráda že nemusím nikam chodit a můžu si tančit i doma . Nejsem typ že bych někde chodila ..prostě Úžasné video

Profilová fotografie

Mirka Kosová

2.6.2018

Moc děkuji za tento videokurz! Jste krásná a inspirativní, Katko!:) První díl mi opravdu udělal velkou radost, vše krásně vysvětlujete a vystihujete ty správné rady na to, jak nedělat zbytečné chyby:) jen tak dál :) Mirka

Profilová fotografie

Soňa Stösselová Buchtová

3.5.2018

Dobrý den,
tento kurz je úžasný. Konečně mohou břišní tance cvičit i ti, kteří se ostýchají chodit do nějakého veřejného kurzu, mezi něž se také počítám.
Děkuji.

Profilová fotografie

Anna Reiningerová

27.1.2018

Profesionálně zpracovaný kurz, má milovaná lektorka a nádherná choreografie - co víc si přát? Tančím ji stále dokola a furt mě to baví. Super, všem doporučuji.

Profilová fotografie

Dana Luksikova

25.1.2018

Dobry den. Zhledla jsem par kurzu zdarma a jsem nadsena. Myslim ze si pro tomto kurzu naucim pekne ovladat sve telo. Moc me to natchlo i bavi . Doporucuji

Profilová fotografie

Martina Řehoř

5.1.2018

Jedním slovem NÁDHERA. Zhlédla jsem jen část dílů, které jsou zadarmo a vím, že pokud vytrvám, mám šanci se doma naučit základním i pokročilým prvkům orientálního tance. Paní lektorka je velmi sympatická, milá a vše názorně předvádí a vysvětluje.

Profilová fotografie

Michal Tatranský

26.12.2017

Podobne ako v predchádzajúcom kurze, aj tu sa dievčatá naučia pekne pri tanci ovládať svoje telo a tým aj zvádzať chlapcov. Taktiež sa môžu dostať k vyšším cieľom a to určite bude aj v ďalších kurzoch.

Profilová fotografie

Sarka Lipenska

24.10.2016

Pěkné,jen nevím,proč se mi vidae,která jsou ke shlédnutí zdarma,tak hrozně sekají,ze z nich vlastně nic nemám:-(

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý večer,
pokud se vám videa sekají, bude to zřejmě rychlostí internetového připojení. Doporučuji video na chvíli "pauznout", počkat až se trochu načte a poté pustit.
Hezký zbytek dne přeje Tým KPR

Profilová fotografie

Veronika Kratinová

16.10.2016

Kurz mohu jedině pochválit. Katka je také výborná. :) Na jakou skladbu by se tato taneční kombinace dala zatančit?

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Hezký den,
pro tyto informace kontaktujte, prosím, přímo paní lektorku, která vám určitě ráda poradí ;)
Kontakt naleznete zde: http://www.kathreen.eu/
Váš Tým KPR

Profilová fotografie

Veronika Loukotová

25.9.2016

Kurz je výborný, Katka je milá a krásně vysvětluje, jen co se trochu prokoušu začátkem, ráda si koupím celý kurz.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Veroniko, Katce pochvala určitě udělá radost. A dobrá zpráva je, že Katka chystá nový kurz, který bude do konce roku hotový :-)

Profilová fotografie

Eva

22.4.2016

Moc hezký kurz :) Dá se kurz stáhnnout do pc, sem se přestěhovala a nemám net a ráda bych měla ke kurzu přístup.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý večer,
bohužel, kurzy jsou formou online výukových videí a nelze je stáhnout do pc.
Tým KPR

Profilová fotografie

Soňa gallová Gallová

4.6.2014

úžasný kurz, hned ma nadchol, tak ako aj tvoje vystúpenia a semináre, ktorých som sa už zúčastnila. chcem sa len opýtať, či celý ten súbor DVD obsahuje aj tie úvodné časti, ktoré som mohla zhliadnuť zdarma, plus tie s rozšírenou výukou. najradšej by som ich mala všetky. vopred dakujem a teším sa,že budem podľa nich tancovať. Prajem všetko dobré ( a teším sa už na Lets dance do Prahy :-) )

Profilová fotografie

Andrea Takáčová

28.4.2014

Veľmi som sa potešila keď som objavila túto stránku. Mám vaše DVD pre začiatočníkov a veľmi mi pomohlo pochopiť ako izolovať pri tanci partie tela . Milujem orientálny tanec a takto sa mu môžem venovať aj mimo kurzu. Teším sa na ďaľšiu lekciu.
Ďakujem Andrea

Profilová fotografie

Denisa

17.4.2014

moc dobrý nápad a velice hezky zpracované. Jako vždy si skvělá :-) Už se na tebe moc těším (i ostatní holky) v Černém Dole. Taky musím pochválit představení "Dreams Come True", moc se nám to líbilo. Díky Denisa

Profilová fotografie

Janina Čermáková

8.3.2014

moc krásně tančíte, děkuji za kurz, kde pěkně vysvětlujete každý pohyb. Velmi se mi líbí, objednala jsem si DVD.

Profilová fotografie

Radka

9.2.2014

Uz je to par let zpatky, ale tancivala jsem v Brnenskem centru, bohuzel teda ne s Katkou, o to vic jsem rada za tenhle kurz. A navic ziju v Anglii a v mem okoli se neda snad zadny najit, proto radost hned dvojnasobna. Takze by me zajimalo jestli by se DVD dala poslat i sem? Mockrat dekuji za odpoved a preji krasne rano ;)

Profilová fotografie

Jane

3.2.2014

Děkuji Vám, Katko, za úžasný kurz!
Moc mě to potěšilo. Vše je velmi názorně vysvětleno a navíc Vaše krása, jemnost, hravost a kultivovanost jsou velice inspirativní:-) Objednala jsem si hned i Vaše DVD a už se moc těším na pokračování kurzu:-)

Profilová fotografie

ADRIANA

22.1.2014

Milá Katka,
ďakujem Vám, kurz je vynikajúci. Skutočne prináša zdravie a spokojnosť.
Keď som sledovala prvý diel, ja som sa aktívne zapájala a celý ten čas som sa usmievala.
Je evidentné, že vás to, čo robíte baví a robí Vám to radosť a zrejme je to aj "nákazlivé". Tak sa teším na pokračovanie.


Profilová fotografie

Eva Postředníková

10.1.2014

Dobrý den, Vaše první hodina kurzu mne velmi nadchla, neboť před mnoha lety jsem prošla také kurzem a základy tedy mám naučené. Do kurzu jsem tehdy šla, protože už od mala jsem se ráda kroutila :D Vámi jsem se nadchla znovu a už se těším na další lekce. Vzpomínám si, jak na začátku kurzu bylo velmi těžké se uvolnit a nebýt jako dřevo. Po chvíli soustředění, opakování a snahy to však opravdu jde a při pozorování před zrcadlem jsou výsledky ještě lepší :D Děkuji za připomenutí, jak je fajn si zatancovat a změnit i své myšlenky :D

Profilová fotografie

Vladimira

5.1.2014

Dobrý den Katko,kurz je velice dobrý a pochopitelný . Děkuji Vlaďka

Profilová fotografie

Jana

22.12.2013

Milá Kačko, děkuji Ti za výborný kurz. Jsi úžasná lektorka. Jana Glocová

Profilová fotografie

Zdeňka

19.12.2013

Krásná lektorka, názorná a pochopitelná lekce ... ráda jsem se pokochala. Chodily jsme s kamarádkou pár měsíců a zavzpomínala na ozdravné hýbání tělem. Už tenkrát jsme nebyly nejmladší, ale proč to nezkusit. Tak si to chci zopakovat alespoň vizuálně - je to moc krásný opravdu.

Profilová fotografie

Andrea

18.12.2013

Moc děkuji za tento videokurz! Jste krásná a inspirativní, Katko!:) První díl mi opravdu udělal velkou radost, vše krásně vysvětlujete a vystihujete ty správné rady na to, jak nedělat zbytečné chyby:) jen tak dál :) Andrea :)

Profilová fotografie

Vladimira

17.12.2013

dobry den Katko, je to zuzo!!! před 5 lety jsem si vyhodila plotynku na seminari a musela nechat
tanceni, takhle se muzu kdykoli kouknout na video a jet si ve svém rytmu a podle svých moznosti
zdravim, je to bezva Vladka

Profilová fotografie

Marianna

17.12.2013

Katka, je to perfektné. Výuka správnej techniky a zatancovať si hocikedy. Teším sa na ďalšie časti :-)

Profilová fotografie

Natálie(Tamira)

16.12.2013

Jsem ráda že mohu doma stále kdykoliv procvičovat :-)

O lektorovi:

Lektor

Katka Derouet (Krejčová) - Lektorka orientálního tance

Výuce orientálního (břišního) tance se věnuji již přes 15 let a svoji práci miluji. Pravidelné kurzy vedu v Centru Tance v Brně, učím i víkendové semináře v ČR a v zahraničí. Díky online kurzům se mnou nyní můžete tančit i Vy kdykoliv a kdekoliv! Stačí jedno kliknutí myší a jsem u Vás. :) Poznejte i Vy krásu orientálního tance, který Vám přinese radost, zdraví a spokojenost. Těším se natančenou! Vaše Katka Derouet (www.kathreen.eu & www.facebook.com/kathreenderouet)

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  2 126 účastníků

  Domácí homeopatie + e-book "Jak porozumět nemocem" ZDARMA

  Lektor

  Alžběta Matiášová
  lektor2 126 x

 • Domácí homeopatie + e-book "Jak porozumět nemocem" ZDARMA

  Naučte se, jak za pomoci homeopatie odstranit ze svého života příčiny nemocí a naučte se vybírat homeopatické léky.

 • Kurz

  633 účastníků

  Orientální břišní tanec - DRUM SOLO s bubeníkem

  Lektor

  Katka Derouet (Krejčová)
  lektor633 x

 • Orientální břišní tanec - DRUM SOLO s bubeníkem

  Naučte se nové taneční pohyby, krásné kombinace a tančete s Katkou DRUM SOLO v doprovodu bubeníka.

 • Kurz

  3 232 účastníků

  Pilates pro začátečníky

  Lektor

  Jolana Novotná
  lektor3 232 x

 • Pilates pro začátečníky

  Kurz Pilates pro začátečníky Vás naučí základní cviky, zapojit hluboké svalstvo, celé tělo, jeho sílu a zbavíte se bolestí.

 • Kurz

  280 účastníků

  Novinka

  Svatojakubská pouť do Santiago de Compostela od A do Z

  Lektor

  Radoslav Černý
  lektor280 x

 • Svatojakubská pouť do Santiago de Compostela od A do Z

  Komplexní kurz o poutní cestě do Santiago de Compostela. Získejte odpovědi na všechny své otázky.

 • Kurz

  4 636 účastníků

  Orientálním břišním tancem ke zdraví a spokojenosti

  Lektor

  Katka Derouet (Krejčová)
  lektor4 636 x

 • Orientálním břišním tancem ke zdraví a spokojenosti

  Objevte s námi cestu ke zdraví a spokojenosti, kterou nám přináší orientální tanec a břišní tanec.

 • Kurz

  2 243 účastníků

  Vaříme zdravě pro děti

  Lektor

  Ilona Dostálová
  lektor2 243 x

 • Vaříme zdravě pro děti

  Naučte se zdravě vařit pro děti a získejte spoustu nápadů na přípravu zdravých, kvalitních a nutričně hodnotných pokrmů.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY