SLEVA –50 % na všechny kurzy — končí za 

Využít akci
×

Už odcházíte? Přidejte se k 199 001 studujícím členům:

Aktivujte si členství zdarma
a ihned získejte 467 videolekcí zdarma

Máte již aktivované členství? Přihlaste se

 MENU

 Hledat

Porod bez obav - 1. online kurz pro těhotné

Naučte se vnímat porod jako přirozený proces, připravte se na něj, zapojte i svého partnera a zbavte se obav a strachu.

9 704
ÚČASTNÍKŮ KURZU
4,7 z 5 (57 hodnocení)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  9 704 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Bohužel jen málo žen se na porod těší, většina z něj má strach a obavy. Dozvíme se, jak se připravit na porod, mateřství a budeme i cvičit. Když víme, co nás čeká, jak si můžeme pomoci, jak porod pro sebe využít, nebo jak nám může pomoci partner, může pak být porod úžasnou zkušeností a krásným zážitkem. Bez strachu, obav a s radostí můžete prožít porod a mateřství i vy. Předporodní kurz nás připraví i na šestinedělí a péči o dítě.

V kurzu se dozvíte:

 • jak si usnadnit průběh těhotenství
 • jak se připravit na porod a do porodnice
 • jak vybrat porodnici i pediatra
 • jak zvládnout porod
 • jak připravit porodní plán
 • jak vypadá cvičení pro těhotné
 • jak vypadá jóga pro těhotné
 • jak zapojit tatínka do role otce

Předporodní kurz nás dovede připravit na porod a mateřství. Pokud chceme prožít porod a mateřství bez obav a s radostí, je dobré se na něj připravit. Dozvíme se tipy, jak vybírat pediatra, porodnici, spoustu informací o porodu, šestinedělí, kojení, o cvičení pro těhotné včetně těhotenské jógy. Odbouráme obavy a zapojíme i tatínky. Povíme si o podpoře pondingu, pupečníkové krvi a mnoho dalších informací. (zobrazit celý popis kurzu)

Mnoho prvorodiček, ale i opakovaných rodiček má z těhotenství a následného porodu velké obavy, protože neví, co mají čekat a jak se budou cítit. Je dobré se na toto krásné období připravit tak, aby samotný porod mohl proběhnout co možná nejsnadněji a nejrychleji. Předporodní kurz nám napoví, jak zvládat ranní nevolnosti a otoky nohou, které trápí většinu rodiček.

Určitě je dobré nehladovět, vždy mít po ruce něco malého na uzobávání, co zasytí rozbouřený žaludek. Tělo je nejvíc vyhladovělé právě po dlouhé noci, kdy žádné jídlo nepřijímáme. Malá svačinka na nočním stolku, kterou sníme, ještě než vstaneme, dělá zázraky. Mohou to být třeba jen obyčejné piškoty, sušenky nebo kousek ovoce.

Otoky nohou způsobují zadržované tekutiny v těle, které po porodu opět vyloučíme. Je třeba omezit látky podporující zadržování vody, jako je například sůl a kofein. Předporodní kurz nám představí speciální cévní gymnastiku, která pomáhá spolu s příjmem jódu nebo kompresními punčochami. Pomůže i pohankový čaj, který obsahuje velmi prospěšné látky.

Předporodní kurz nám napoví, jak se připravit na porod, tvrdnutí bříška nebo jak zvládnout těhotenskou zácpu. Děloha, která roste se i zpevňuje a následkem je postupné tvrdnutí bříška, které je signálem, že vše probíhá přesně tak, jak má. Dnešní doba s sebou nese různá pozitiva ale i negativa.

Těhotné ženy jsou dnes až příliš vyšetřované, i když jsou zcela zdravé, nikoliv nemocné. Je třeba si dávat pozor na nadměrné užívání hořčíku, který uvolňuje svaly a uspává dělohu, která v den porodu nechce začít rodit. Je třeba si dát pozor na jeho přijímané množství a zaměřit se na příjem z přírodních zdrojů. Výborný je třeba čaj Rooibos.

Těhotenská zácpa je běžnou reakcí střev, která mají v těhotenství méně místa, než předtím. Je dobré jíst častěji v malých dávkách, zvýšit příjem vlákniny, ovoce, zeleniny, ovesných vloček nebo kompotů. Zároveň je třeba zvýšit i příjem tekutin a přidat drcená lněná semínka a nápoj ze sušených švestek.

Poměrně často se objeví vaginální mykóza a plísně, které se živí cukrem. Je třeba výrazně cukr omezit a více jíst bifidus v jogurtech. Hodně pomůže čerstvý vzduch. Výborným způsobem, jak se připravit na porod je také cvičení, dostatek pohybu a pobyt venku v klidu a pohodě.

Návod, jak se připravit na porod, přináší i rady jak si poradit s náhlou změnou těžiště a bolestí zad. Řešením je masáž pro těhotné od opravdových profesionálů, kde je třeba velké obezřetnosti a plavání nadlehčující tělo a uvolňující klouby. Projdeme spolu, příchod do porodnice i z porodnice, porod samotný, bolest u porodu, nástřih hráze, období šestinedělí, rady kolem kojení a tvrdnutí prsou či odstříkání mléka.

Předporodní kurz zahrnuje také péči o dítě, jak podpořit tatínka v roli otce, jak být dobrou maminkou, sestavíme porodní plán, předvedeme si vhodné cvičení pro těhotné, jógu pro těhotné a vše, co si dovedete i nedovedete představit.

V kurzu Porod bez obav - předporodní kurz se připravíme na porod, zapojíme partnera a připravíme se na mateřství:

 • cesta k bezstarostnému porodu skrze klidné těhotenství
 • co je potřeba udělat a zařídit, než se vypravíte do své porodnice
 • pediatra vybíráme ještě před porodem, doporučení pro jeho výběr
 • správný výběr porodnice, jak postupovat a podle čeho vybírat
 • o podpoře pondingu, výhody i zápory a všechno o pupečníkové krvi
 • vysvětlíme si všechny procesy, které vás v rámci porodu budou provázet
 • problematika nástřihu hráze, šestinedělí, vše kolem kojení, péče o dítě
 • jak být dobrou maminkou i tatínkem, těhotenské cvičení, těhotenská jóga, porodní plán

Lektorkou kurzu Porod bez obav - předporodní kurz je Majka Staňková. Těhotným se věnuje řadu let. Odbourává budoucím matkám strach a obavy z porodu, doprovází ženy u porodů a připravuje je na porod a mateřství. Když ženy ví, co je čeká, jak si mohou pomoci, jak porod pro sebe využít, nebo jak může pomoci partner, stane se porod úžasnou zkušeností a krásným zážitkem. Zjistěme, jak na porod a mateřství s radostí.

Lekce kurzu:

1
Těhotenství
52:43
52:43

K bezstarostnému porodu vede i klidné těhotenství.

Co je potřeba udělat a zařídit, než se vypravíte do porodnice?

V prémiové části kurzu se dozvíte tipy, jak vybírat pediatra, porodnici, dozvíte se spoustu informací o porodu, o šestinedělí, o kojení, o cvičení pro těhotné a mnoho dalších informací.

Pediatra je nutno vybírat ještě před porodem. Jaká jsou doporučení pro jeho výběr?

Správný výběr porodnice je velmi důležitý, jak postupovat a podle čeho vybírat?

V tomto dílu se zaměříme na výhody a zápory podpory bondingu (bezprostřední vazby mezi matkou a dítětem) a povíme si něco i o pupečníkové krvi.

7
Porod I
28:34
28:34

V tomto dílu si vysvětlíme všechny procesy, které vás v rámci porodu budou provázet.

8
Porod II
1:24:10
1:24:10

Tento díl se zaměřuje na konkrétní praktické záležitosti.

Mnoho žen má z porodu strach, strach z neznáma. Jak se jej zbavit a těšit se na porod?

Dnes se podíváme na problematiku nástřihu hráze.

Podíváme se na šestinedělí a procesy, které jej doprovázejí.

12
Kojení
30:25
30:25

Základem kojení je vnímání potřeb děťátka. Jak na to?

Pojďme se podívat na to, co se děje s děťátkem ještě v porodnici, než si jej odnesete domů.

14
Péče o dítě II
1:11:25
1:11:25

V této lekci se dozvíte, jak se děti nosí, koupou, přebalují, jak o ně celkově pečovat a mnoho dalšího.

U péče o dítě je důležité vzájemné porozumění a podpora. Jak podpořit tatínka v roli otce?

Jak být maminkou v pohodě? Povzbuďte se a nepřipusťte si žádné pochybnosti k tělu.

Jak naplánovat porod? To přeci nelze! Nazvěte si jej třeba jako porodní přání.

Dnes si ukážeme několik jednoduchých cviků pro těhotné.

V tomto dílu si ukážeme, jak v těhotenství cvičit jógu.

Hodnocení a komentáře:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Lucie Růžičková

16.4.2021

Milá Majko, ráda bych Vám poděkovala za informacemi nabitý a zároveň velice lidský kurz! Jako prvorodičce absolutně bez zkušeností mi jde ze všeho kolem porodu a následné péče o miminko hlava kolem, každopádně po zhlédnutí tohoto programu mám nyní jistotu, že všechno zvládnu a vše bude jak má být. Děkuji za dodání potřebné sebedůvěry! Tento kurz doporučuji všem nastávajícím maminkám!

Profilová fotografie

Majka Staňková

Děkuji, Lucko, jsem ráda, že Vám kurz hezky slouží.

Profilová fotografie

Jana Machutová

9.4.2021

Obzvláště v této komplikované době velice oceňuji nabídku online předporodního kurzu, který poskytuje ucelené informace na jednom místě. Již první dvě lekce mi poskytly spoustu velice užitečných informací, a proto uvažuji o koupi celého kurzu.

Profilová fotografie

Majka Staňková

Děkuji, milá Jano. Jsem ráda, že se Vám lekce líbily. Celý kurz Vám jistě přinese i další informace a pocit klidu k tomu :-)

Profilová fotografie

Kristýna J.

3.4.2021

Uklidňující kurz se spoustou informací. Nemusíte souhlasit se vším, ale je dobré, že Majka uvádí různé možnosti. Mě osobně dodalo zjištění, že mám v mnoha věcech na výběr, více sebedůvěry. Mrzí mě, že jsem se v této době nemohla účastnit žádného kurzu osobně. Na druhou stranu jsem se zde dozvěděla hodně informací na jednom místě - odhaduji, že mnohem víc, než bych pochytila v jednorázovém kurzu.

Profilová fotografie

Majka Staňková

Děkuji Kristýno. Jsem ráda, že se Vám kurz líbil. Ano, živé kurzy mají své kouzlo, ale k informacím už se pak nedá vracet. V online verzi je můžete sledovat do nekonečna :-) Třeba u dalšího těhotenství je to super možnost.

Profilová fotografie

Taťána H.

24.3.2021

Vidět že má Majka zkušenosti, za kurz jsem vděčná, na druhou stranu mi jako zdravotníkovi, který pracuje s postiženými dětmi vadí
nabízení odmítaní některých zdravotných úkonů, které jsou Majkou špatně interpretovány... já osobně bych nikdy v životě nesvedla postavit své pohodlí (majkou doporučované samorozhodování o nutnosti některých vyšetření v těhotenství a u porodu) nad riziko poškození dítěte, zejména v 21. století, protože ne vždy to jde jako po másle. Pokud se chce člověk dovědět základní péči o miminko a dozvědět se co ho přibližně čeká v těhotenství a u porodu, tak kurz prospěšný.

Profilová fotografie

Taťána H.

plus si dovolím upozornit maminky na zcela špatnou interpretaci stříhání pupíku - "zánět břišní dutiny" se děl právě pro ty neustřižené, protože se stalo že se občas někde pahýl zachytil, utrhl, a zbytek se infikoval...proto se dnes za aseptických podmínek stříhají aby se tomu předcházelo...to co zbyde se zasypuje a desinfikuje pečlivě aby k žádné infekci nedošlo.

Profilová fotografie

Majka Staňková

Dobrý den, děkuji za Váš názor. Věřím, že jako zdravotník máte v mnoha ohledech ztíženou situaci. Téměř na každém mém živém kurzu sedí buď zdravotní sestra, nebo občas i lékařka. Za ta léta se jich tam vystřídalo opravdu hodně. A co je ve velké většině propojuje, je strach, který získaly po dobu studia a praxe. V rámci získávání zdravotního vzdělání totiž slýchaly většinou o patologiích, komplikacích a všem tom, co se může stát. Málo však o přirozených pochodech v ženském těle spojených s těhotenstvím a porodem. Mrzí mě, pokud jste z kurzu nabyla dojem, že ženám doporučuju něco odmítat. Určitě ne vyšetření či zákroky, které jsou na místě. Problém vidím jen tam, kde tyto zákroky nejsou nutné, ale dochází k nim, protože je to součást zavedené rutiny. A tam si i nadále myslím, že zvážit jejich užitečnost či rizika je na místě a v případě, že se nejedná o řešení problému, ale o zavedenou praxi bez nutnosti, pak je odmítnutí takového zákroku možnou variantou. Vždy záleží na situaci a osobní volbě, která se může pochopitelně měnit. Co žena v jednu chvíli odmítá, může o něco později s radostí přijmout. A tak je to správně.

Profilová fotografie

Majka Staňková

A ohledně toho pupíku si dovolím nesouhlasit. Je pravda, že se po ustřižení pupík zasype a desinfikuje, nicméně je potřeba v tom pokračovat i v domácích podmínkách. Než se vše zcela zhojí, může dojít k zánětu.

Profilová fotografie

Eva D.

16.3.2021

Velmi povedený kurz.

Profilová fotografie

Majka Staňková

Děkuji, Evi, jsem ráda, že se Vám kurz líbí.

Zobrazit další hodnocení (57 hodnocení)

O lektorovi:

Lektor

Majka Staňková - Poradkyně v oblasti těhotenství, porodu a mateřství

Jmenuji se Majka Staňková a těhotným se věnuji již řadu let. Doprovázím ženy u jejich porodů a připravuji je na porod a mateřství. Bohužel jen málo žen se na porod těší, většina z něj mají strach a obavy. Proto jsem se rozhodla ve své práci věnovat právě přípravě k porodu, protože když víme, co nás čeká, jak si můžeme pomoci, jak jej pro sebe využít, nebo jak nám může pomoci partner, může pak být porod úžasnou zkušeností a krásným zážitkem. Bez strachu a obav. Pokud chcete také prožít porod a mateřství bez obav a s radostí, jsem zde pro vás.

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  Pilates pro začátečníky

  Jolana Novotná  3 847 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (18)

  Celý kurz stojí  1 490 Kč.

 • Pilates pro začátečníky

  Kurz Pilates pro začátečníky Vás naučí základní cviky, zapojit hluboké svalstvo, celé tělo, jeho sílu a zbavíte se bolestí.

 • Kurz

  Orientální břišní tanec - DRUM SOLO s bubeníkem

  Katka Derouet (Krejčová)  761 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (10)

  Celý kurz stojí  1 190 Kč.

 • Orientální břišní tanec - DRUM SOLO s bubeníkem

  Naučte se nové taneční pohyby, krásné kombinace a tančete s Katkou DRUM SOLO v doprovodu bubeníka.

 • Kurz

  Báječné sushi recepty pro každého

  Šon Chung a Monika Brýdová  722 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (11)

  Celý kurz stojí  3 990 Kč.

 • Báječné sushi recepty pro každého

  Nejobsáhlejší a největší videokurz na přípravu sushi v České i Slovenské republice.

 • Kurz
  Novinka

  Odemykání dětského potenciálu aneb Rodina jako tým

  Kateřina Novotná a Jan Mühlfeit  1 787 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (3)

  Celý kurz stojí  2 490 Kč.

 • Odemykání dětského potenciálu aneb Rodina jako tým

  Jak vytvořit z členů rodiny tým? Jednotlivci se slabými a silnými stránkami se mohou skvěle doplňovat.

 • Kurz

  Nejlepší recepty české kuchyně

  Radek Pálka  803 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (9)

  Celý kurz stojí  1 990 Kč.

 • Nejlepší recepty české kuchyně

  Naučte se uvařit nejlepší klasická česká jídla s šéfkuchařem Radkem Pálkou.

 • Kurz
  Novinka

  Masáže dětí a kojenců

  Mgr. Jana Hašplová  446 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (4)

  Celý kurz stojí  2 490 Kč.

 • Masáže dětí a kojenců

  S lektorkou Janou Hašplovou se naučíte pomocí jemných masáží ulevit dětem i miminkům od jejich dětských starostí a bolístek.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY