SLEVA –50 % na všechny kurzy — končí za 

Využít akci
×

Už odcházíte? Přidejte se k 198 802 studujícím členům:

Aktivujte si členství zdarma
a ihned získejte 467 videolekcí zdarma

Máte již aktivované členství? Přihlaste se

 MENU

 Hledat

Péče o miminko

V kurzu se naučíte, jak o miminko pečovat a zároveň ho stimulovat k fixaci správných pohybových vzorců a tvorbě zdravého zakřivení páteře.

1 199
ÚČASTNÍKŮ KURZU
4,5 z 5 (15 hodnocení)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  1 199 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Způsob každodenní péče o miminko velmi zásadně ovlivňuje tvorbu zakřivení páteře a fixaci pohybových vzorců, které využíváme celý život. V kurzu se naučíte, jak o miminko pečovat a zároveň ho stimulovat k fixaci správných pohybových vzorců a tvorbě zdravého zakřivení páteře.

V kurzu se dozvíte:

 • jak miminko správně zvedat, pokládat (včetně vkládání a vytahování z autosedačky), nosit, chovat a předávat na pochování
 • jak pracovat s dětským pláčem způsobeným dráždivostí či bolestí bříška
 • jak o miminko pečovat – oblékat, koupat, kojit, apod.
 • jak aktivně miminko rozvíjet – pozice na bříšku, pozice ke hře
 • jak pomoci sami sobě od bolesti zad
 • že práci s miminkem zvládne i malé sedmileté dítě

V neplacené části kurzu se zaměříme na novorozenecký pláč, dráždivost a záklony miminek. Teoreticky si vysvětlíme, proč je nutné dráždivost zmírnit a jakou roli v tomto hraje péřová peřinka. Dále se v neplacené části kurzu dozvíte i něco sami o sobě – o vašich pohybových vzorcích a možných příčinách vašich bolestí zad.  Vysvětlíme si, proč má stimulující péče o miminko smysl a proč je vhodné s ní začít ihned od narození, respektive ihned, jak se o ní dozvíte, pokud již miminko máte. (zobrazit celý popis kurzu)

Cvičíte-li se svým miminkem Vojtovu metodu, víte, že stimulující péče o dítě efekty Vojtovy metody velmi podpoří a jiný druh péče naopak část efektu reflexní terapie zhatí? Víte, proč je pro vaše miminko důležitý režim? Naučíte se první způsob zvedání a pokládání miminka – přes bok.

V placené části kurzu se naučíte veškeré způsoby zvedání, pokládání, nošení, chování a předávání miminka. Poté principy stimulující péče přeneseme i do ostatních každodenních úkonů péče o dítě – oblékání, koupání, krmení, odříhávání. Naučíte se i pozice na hraní a aktivní trávení času s miminkem. Teoreticky i prakticky si vysvětlíme důvody, proč miminka bolí bříško a ukážeme si, jak tyto obtíže zmírnit. Víte, jak miminko správně upnout do autosedačky a jak do ní miminko oblékat?

Psychomotorický vývoj dítěte od narození do 15 měsíců života je nutno pečlivě ohlídat, jelikož do této doby si vštěpujeme pohybové vzorce a vytváříme zakřivení páteře, které nám zůstává na celý život a později lze upravit jen s velkými obtížemi, nezřídka nelze napravit vůbec. Navíc psychomotorický vývoj, pokud je respektována stimulující péče o dítě v každodenním režimu, jak se ji máte i vy nyní možnost naučit, může včas poukázat i na jiné problémy. Například na zrakovou vadu. Na velké množství zrakových vad jsem v kurzech již poukázala. Tím mohla být zahájena terapie již ve velmi útlém věku, což zvyšuje pravděpodobnost úplného odstranění oční vady (zjištěná vada po 6. roce života již nelze odstranit).  Jedna ze zrakových vad, konkrétně u šestiměsíčního miminka, na kterou jsem jako první poukázala z projevů dítěte na lekcích cvičení, byla lékaři dokonce diagnostikována jako nádor v oku. 

 

Lekce kurzu:

Omezení stáčení ke straně, snížení dráždivosti, zvedání přes bok, pokládání přes bok, zvedání z autosedačky

Proč zvolit stimulující péči o miminko a jaké jsou její zásady

Vliv nevhodného způsobu péče, stimulující přístup ve vztahu k Vojtově metodě, jak pomoci sám sobě v dospělosti, režim a stereotypy

Jeden z vhodných způsobů nošení děťátka

Nošení miminka v náručí a položení zády do podložky

Zvednutí zády do podložky, položení miminka do autosedačky a fixace v autosedačce, lehátko vs. peřinka

Proč dítě potřebuje péřovou peřinku

9
Přehmaty
15:30
15:30

Jak měnit polohu miminka při držení nebo chování

Jak správně předat miminko jiné osobě

Správné zacházení s miminkem při přebalování a oblékání

Jak předcházet bolestem bříška a jak miminko správně mýt

13
Koupání
17:55
17:55

Jak manipulovat s miminkem při koupání

Přetáčení miminka ze zad na bříško a z bříška na záda, stimulace na bříšku

15
Kojení
14:24
14:24

Pozice při kojení a odříhávání miminka

Další pozice při manipulaci s děťátkem a shrnutí kurzu

17
Bonus
04:55
04:55

Správně pečovat o miminko zvládne i sourozenec

Hodnocení a komentáře:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Pavlína Rafailova

16.4.2021

Jako brzy nastávající rodiče jsme si s manželem chtěli vybrat zákldaní kurz péče o miminko a nejvíce nám vychověla právě videa PhDr. Jany Votápkové z několika důvodů. Kurz prezentuje stimulační metody manipulace s miminkem, stučně a zároveň dost důkladně, takže jsou všechny hlavní manipulace vysvětleny. Navíc videa jsou natočena nikoliv s panenkou ale s rostomilou Terezkou. Způsoby výkladu je taky příjemně balancovaný (když vyloučíme hudbu, která by tam nechyběla ale je tam za zamaskování vedlejšího hluku). Děkujeme Janě za podporu a těšíme se na další její videa.

Profilová fotografie

PhDr. Jana Votápková, Ph.D.

Hezký den,

moc děkuji za velmi konkrétní zpětnou vazbu. Přeji vám pohodový zbytek těhotenství a bezproblémový porod. Poté vám přeji krásné a klidné dny s miminkem.

Profilová fotografie

Petruuškaa Grundzoovii

5.4.2021

Moc dobrý

Profilová fotografie

PhDr. Jana Votápková, Ph.D.

Hezký den,

i já děkuji za zpětnou vazbu. Mějte se krásně!

Profilová fotografie

Dana Hodinová

29.3.2021

Tento kurz se mi hodí i přesto, že se zatím mimi nedaří počít. Ale jelikož mám stále velký strach, že o dítě nebudu umět pečovat, postarat se, nakrmit ho apod., ráda shlédnu tato videa a poučím se. Děkuji

Profilová fotografie

PhDr. Jana Votápková, Ph.D.

Hezký den,

moc děkuji za zpětnou vazbu. Držím pěsti, ať se zadaří. Zkuste osteodynamiku a rozvolnění blokád - velmi často bývá důvod (pokud není nějaký jiný interní) nemožnosti otěhotnět právě přítomnost blokád, které si maminky často nesou již od dětství. Klidně mi napište email i s telefonem a odkud jste, zkusím Vás navést na terapeuta.

Profilová fotografie

Petra Baňas Mihoková

15.3.2021

Tak tento kurz si určite zakúpim keď raz budem mat prve babätko. Kurz by som vedela využiť aj v predmete rodinná výchova v praktickej škole nakoľko zahŕňa mnoho informácii a nechýba pekné vysvetlenie a názornosť.

Profilová fotografie

PhDr. Jana Votápková, Ph.D.

Milá Petro, moc děkujeme za recenzi a také tip na další využití kurzu. Je to velmi dobrý nápad. Když se narodila Terezka - modelka kurzu - byla jsem s ní ve třídě mé starší dcery (tehdy 2. třída) a s paní učitelkou jsme se domlouvaly, že bychom docházely s Terezkou v pravidelných intervalech, abych dětem povídala o vývoji miminka a vše ukazovala. Mnoho rodičů totiž nemá zkušenosti s malými miminky, než se jim narodí jejich vlastní. Chtěla jsem se svými holčičkami dětem ukázat, že péče o miminko náročná není, jen je potřeba trochu něco vědět - jako u všeho. Plány nám překazil COVID. Ostatně, že je to opravdu jednoduché vám v bonusovém videu ukazuje tehdy sedmiletá Verunka.

Profilová fotografie

Hanka M.

14.3.2021

Ach jo!!! Škoda, že jsem tyto drahocenné informace neměla už před porodem miminka. Škoda, že v porodnicích o možnosti, jak dobře stimulovat miminko nemluví. Hned bychom tento styl pro našeho syna zvolili. Naštěstí jsme videa objevili v 5 měsících a ledacos mohli ještě zachránit. Každopádně ušetřit si pláč způsobený dráždivostí bychom všichni ocenili.
Kurz nám moc pomohl, pomohla nám i peřinka, abychom dohnali vývoj, ale hlavně nám stále pomáhá milá paní Jana, co kurzy vede. Jsem z toho neuvěřitelně mile překvapená, že ještě existuje tak obětavý přístup a hledání možností, jak nám dále pomoci. Moc si toho vážím a nesmírně děkujeme!!

Profilová fotografie

PhDr. Jana Votápková, Ph.D.

Milá Hani, moc děkuji za pěknou recenzi. Je obrovská škoda, že nemůžeme hledat příčiny při osobním setkáním vzhledem k této těžké covidové době. Bylo by to o dost jednodušší, ale i tak věřím, že se nám povede nasměrovat vás a hlavně Káju na správnou cestu. Mějte se krásně, moc Vás zdravím,

Profilová fotografie

Monika Křoustková

Dobrý den, zajímá mne zda máte i nějaký kurz zaměřený na cviky pro posílení břišních svalů u 3 měsíčního kojence. děkuji

Profilová fotografie

PhDr. Jana Votápková, Ph.D.

Milá paní Křoustková,

děkuji za dotaz a zprávu. U nejmenších dětí posilujeme břišní svaly nejvíce právě správnou manipulací, kdy jsou svaly nuceny zapojit se k pohybu, do kterého dítě stimulujeme. Ač se to nemusí na první pohled zdát, stimulující péče a správná manipulace s miminkem je pro děti obrovské cvičení. Navíc při stimulující péče (např. zvedání přetočením na bok) stále snižujeme dopomoc a využíváme co nejvíce aktivity dítěte. U správně nastavených starších dětí je té aktivity tedy přirozeně víc a dítě svaly více zapojuje. Tento kurz je tedy základ a velmi bych Vám ho doporučila.
V rámci tohoto kurzu navíc, konkrétně lekce 12 (bolesti bříška), lekce 13 (koupání) a lekce 14 (přetáčení a stimulace na bříšku), také najdete konkrétní tipy na hru s miminkem doprovázenou básničkami - v podstatě ukázku toho, jak s miminkem cvičit a hrát si, aby ještě více zapojovalo břišní svaly.
V plánu je pak další samostatný videokurz zaměřený jen na cvičení s miminkem, který předpokládá, že již rodiče zvládají stimulující péči a manipulaci s miminkem. Avšak tento videokurz nebude hned, nyní mám rozpracovaný videokurz stimulace lezoucích dětí, který sestříháváme.
Nicméně další konkrétní tipy na hru k posílení břišního svalstva miminka sdílím také ve facebookové skupině Hravé cvičení, do které Vás tímto zvu. V případě dalších dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Zobrazit další hodnocení (15 hodnocení)

O lektorovi:

Lektor

PhDr. Jana Votápková, Ph.D. - instruktorka kurzů Hravé cvičení

Lektorkou kurzu „Péče o miminko“ je PhDr. Jana Votápková, Ph.D., která je instruktorkou ucelených strukturovaných a na sebe navazujících kurzů pohybových a kreativních aktivit pro rodiče s dětmi od narození do nástupu do mateřské školy s názvem „Hravé cvičení“ (www.hrave-cviceni.cz). Kurzy mají nyní přes 100 aktivních dětí z celého Šluknovského výběžku a okolí. 

Stimulující péče o miminko ulehčilo rodičovství nejednomu rodiči z mých kurzů cvičení. Fakt, že to opravdu funguje, dokazuje i má nejmladší dcera Terezka, která ve věku 2,5 měsíců celý videokurz natočila za 4 natáčení dny – stačí miminko respektovat v jeho potřebách vzhledem k danému věku a miminko zvládne vše, co zvládnete vy. 
Při cvičení dlouhodobě spolupracuji s dětskou rehabilitační lékařkou MUDr. Janou Bosákovou a dětskými lékaři Šluknovského výběžku, kteří si všímají výsledků cvičení a rodičům jej doporučují.

 

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  Orientální břišní tanec - DRUM SOLO s bubeníkem

  Katka Derouet (Krejčová)  759 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (10)

  Celý kurz stojí  1 190 Kč.

 • Orientální břišní tanec - DRUM SOLO s bubeníkem

  Naučte se nové taneční pohyby, krásné kombinace a tančete s Katkou DRUM SOLO v doprovodu bubeníka.

 • Kurz

  Pilates pro začátečníky

  Jolana Novotná  3 845 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (18)

  Celý kurz stojí  1 490 Kč.

 • Pilates pro začátečníky

  Kurz Pilates pro začátečníky Vás naučí základní cviky, zapojit hluboké svalstvo, celé tělo, jeho sílu a zbavíte se bolestí.

 • Kurz

  Báječné sushi recepty pro každého

  Šon Chung a Monika Brýdová  722 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (11)

  Celý kurz stojí  3 990 Kč.

 • Báječné sushi recepty pro každého

  Nejobsáhlejší a největší videokurz na přípravu sushi v České i Slovenské republice.

 • Kurz
  Novinka

  Masáže dětí a kojenců

  Mgr. Jana Hašplová  446 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (4)

  Celý kurz stojí  2 490 Kč.

 • Masáže dětí a kojenců

  S lektorkou Janou Hašplovou se naučíte pomocí jemných masáží ulevit dětem i miminkům od jejich dětských starostí a bolístek.

 • Kurz

  Velký kurz hubnutí - o cestě k malému břichu!

  Břicháč Tom  6 702 ×Účastníků kurzu

  4,9
  (17)

  Celý kurz stojí  2 490 Kč.

 • Velký kurz hubnutí - o cestě k malému břichu!

  Kurz o tom, jak shodit přebytečné kilogramy a jak si udržet novou váhu.

 • Kurz

  Orientálním břišním tancem ke zdraví a spokojenosti

  Katka Derouet (Krejčová)  5 012 ×Účastníků kurzu

  4,9
  (42)

  Celý kurz stojí  1 590 Kč.

 • Orientálním břišním tancem ke zdraví a spokojenosti

  Objevte s námi cestu ke zdraví a spokojenosti, kterou nám přináší orientální tanec a břišní tanec.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY