MENU

 Hledat

Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky

Namalujte si v pohodlí domova květiny jako živé, s námi to zvládne i naprostý začátečník.

641
ÚČASTNÍKŮ KURZU
5,0 z 5 (6 hodnocení)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  641 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

V kurzu Jak malovat květiny – nejen pro začátečníky se naučíte základní tahy a techniky této dynamické a efektivní olejomalby, potřebné pro malbu téměř jakékoliv květiny. A nepotřebujete k tomu zvláštní nadání nebo dlouholeté studium techniky malby. Malovat obrazy není totiž jen pro vyvolené a obdařené talentem. Do začátku úplně stačí vidět techniku malby krok za krokem a nechat se vést od lektora.

V kurzu se dozvíte:

 • jak začít malovat květiny
 • jak používat olejové barvy a lněný olej
 • jak si rozvrhnout obrys na plátně
 • jakým způsobem používat štětce a barvu
 • jakým způsobem prosvětlovat vybrané části květin a listů

Možná jste si často posteskli, že pro malování postrádáte nadání a že vám to nikdy nešlo. Díky kurzu malování květin se ale sami přesvědčíte, že je to pouze velký omyl vašeho dosavadního života. Tento kurz olejomalby, je určený pro všechny začátečníky. Ovládnout řadu technik malování totiž není nijak složité. O tom se můžete sami přesvědčit i v tomto kurzu. (zobrazit celý popis kurzu)

Zkusit to může každý, kdo chce ovládnout tuto danou techniku olejomalby a naučit se malovat nádherné obrazy přesně tak, jak to umí samotný průkopník této metody Bob Ross a Annette Kowalski, která s ním spolupracovala a jejíž doménou byly právě květiny. Díky našemu kurzu dokážete namalovat krásné květiny a zjistíte, že zvládnout namalovat nádherný obraz zvládne i úplný začátečník. Také si díky tomuto kurzu uvědomíte, že to není zase tak složité, jak si mnozí doposud mysleli.

Toužíte namalovat úchvatný obraz a potěšit někoho z blízkých zajímavým vlastnoručně vyrobeným dárkem? Kurz malování květin je nejlepší možnou volbou pro každého, kdo rád tvoří a miluje umění. Malovat totiž umí každý, potřebujete jen chuť a odvahu to zkusit. Přestaňte potlačovat svoji vnitřní kreativitu. Narodili jste se s tím, že umíte opravdu vše. Je to ve vás a je to naprosto přirozené.

V kurzu Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky podle metody Boba Rosse se naučíte pracovat se štětci, barvami a dalšími pomůckami:

 • jak namalovat růži podle předlohy
 • vytvořit základní skicu na plátně
 • docílení výsledného obrazu tak, aby květiny vypadaly jako živé
 • použití lněného oleje současně s bezzápašným terpentýnem
 • detailní techniky stínování, práce se světlem a stínem
 • způsoby přípravy plátna před malbou olejovými barvami, míchání a nanášení barev
 • malování rozmazaného pozadí

Lektorem kurzu Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky je certifikovaný instruktor Pavel Michalica. Kreativní instruktor technik malby se postupy olejomaleb a dalšími technikami malování podle Boba Rosse, Garyho Jenkinse a jiných lektorů, zabývá již velmi dlouhou dobu a všechny své bohatě načerpané zkušenosti vám snadno předá dál. Pro všechny zájemce o techniky malování je klíč k dosažení úspěchu právě v absolvování tohoto kurzu.

Lekce kurzu:

S radostí se můžeme pustit do malby první květiny - šeříku.

Podklad máme hotový, nyní již stačí domalovat květy.

Co dalšího se naučíte a na co se můžete těšit v prémiové části kurzu?

4
Pomůcky
06:06
06:06

V této lekci si představíme, s jakými pomůckami budeme pracovat.

5
Orchidej
1:23:12
1:23:12

V této lekci se pustíme do malby orchideje.

6
Růže
1:18:51
1:18:51

Nyní se naučíme, jak namalovat krásnou růži.

7
Ibišek
1:17:56
1:17:56

V této lekci si namalujeme červené ibišky ve váze.

8
Bonus
03:19
03:19

V bonusovém díle se dozvíte, jak správně pečovat o štětce, aby vám vydržely co nejdéle. Navíc pod videem naleznete soubory ke stažení s dalšími obrázky pro inspiraci.

Hodnocení:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Hana Slabá

Přemýšlela jsem, který z kurzů pana Pavla si zakoupit a pak vyhrály květiny. Jeho postupy, rady a návody jsou polopatické, líbí se mi jednoduché fígle, na které bych nikdy nepřišla.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Hanko, děkujeme za Vaše hodnocení a ať se Vám maluje jedna radost. :-) A nezapomeňte se nám pak zde pochlubit obrázkem, my se s radostí na květinky podíváme. ;-)

Profilová fotografie

Pavel Michalica

To jsem rád ,že se Vám kurz líbí. Budu se těšit na váš obrázek :-)

Profilová fotografie

Miroslav Koutný

Supr Lektor,krásný přístup. Vysvětluje postup beze zbytku. Dle Pavla namapuje každý. Osobní setkání doporučuji. Prožít kurz s Pavlem je neopakovatelné.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Miroslave, děkujeme. Můžete se nám zde i pochlubit obrázkem, který se Vám podařilo namalovat, my se s radostí podíváme. :-)

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Díky za super hodnocení, určitě se zase uvidíme v Ostravě :-)

Profilová fotografie

Soňa Stösselová Buchtová

Kurz jak namalovat květiny je stejně báječný jako kurzy jak namalovat krajinu, zvířata, jak se naučit něco namalovat. Vše je pěkně vysvětleno, lektor poskytuje spoustu dobrých rad.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Soňo, máme radost, že se Vám všechny kurzy s lektorem Pavlem líbí. :-) Děkujeme za pochvalu a pokud se do malování květin pustíte, s radostí se podíváme na Vaše obrázky. ;-)

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Dobrý den Soňo, děkuji za pochvalu mých kurzů a přeji krásné obrázky :-)

Profilová fotografie

Marie Navrátilová

Jak namalovat květiny, jak namalovat krajinu, zvířata, jak se naučit něco namalovat, to jsou úžasné kurzy a vynikající lektor. Jsem důchodkyně, mám tříštivou zlomeninu na pravém palci, takže se zatím mohu jen dívat. Ale doporučuji všechny.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Marie, děkujeme za Váš příspěvek i doporučení a přejeme Vám brzké uzdravení, abyste to, co máte již nakoukané, mohla sama i v praxi vyzkoušet.

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Krásný den, paní Marie,
i já se připojuji s přáním brzkého uzdravení a budu se těšit na vaše hezké obrázky :-)

Profilová fotografie

Marie Komárová

Dobrý den,
moc děkuji za další úžasný kurz malování. Vyhlížela jsem ho už docela nedočkavě a moc mě potěšilo, že mi z kurzůproradost přišel informační mail, že už je k dispozici. Jediné, co bych ještě potřebovala, jsou ty šablony - jak je mohu získat? Bez nich to prostě nedám.
Pane Pavle, jak mám spravit ty listy? Udělala jsem jim nechtěně "střed" 10 cm pod patou šeříků - a mé pokusy to zamaskovat to jen zhoršily. Děkuji předem za radu.
Přeji všem pohodové dny a ještě jednou velké díky! Majka

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Majko, Vám se šeříky tedy náramně povedly! Jsou opravdu moc pěkné. Co se týče šablon, u každé lekce naleznete soubor ke stažení, kde je obrázek dané kytičky, podle které si pak můžete šablonu vytvořit. Máme radost, že se Vám kurz líbí, děkujeme a budeme se těšit na další parádní obrázky. :-)

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Dobrý den paní Majko, šeříky se Vám moc povedly a "rozbít" ten prostor můžete namalováním třebas kopretinek nebo jiných drobných kvítků. Ty by to mohly krásně vyplnit. Doporučuji je namalovat do již zaschlých vrstev, jinak se budou míchat s barvou listů ... Snad Vám tato rada pomůže :-) A též děkuji za hezké hodnocení :-)

Profilová fotografie

Marie Komárová

Dobrý den, jednak moc děkuji za nasměrování k souborům ke stažení - vůbec jsem si jich nevšimla a to je tam těch možností tolik navíc :-) A jednak moc děkuji za radu s drobnými kvítky. Napadl mě posadit na ten střed ještě jeden květ šeříku, ale nejspíš bych ho neuměla nasměrovat "dopředu" Než obraz uschne, promyslím to. A moc se těším na další malování. Přeji fajn dny a velké díky za luxusní kurz! Majka

Profilová fotografie

Marie Komárová

Dobrý den, udělat šablonu jsem zvládla.... a dnes i malování. Děkuji za další úžasný návod. Malovat pod vaším vedením je skvělé, učím se každou minutu Vašeho videa! Děkuji moc pane Pavle! :-) Mějte krásné dny. Majka

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Vy jste šikulka, Majko! Orchidej se Vám také náramně povedla. :-) Krása..

Profilová fotografie

Marie Komárová

Dobrý den, konečně jsem namalovala podle Pavlova skvělého návodu i růži (už mi chybí jen ibišky). Mezitím jsem zkusila udělat si na základě pokynů z kurzu nějaký "svůj" obrázek. Myslím, že mě to Pavel naučil moc dobře :-) děkuji moc! Mějte všichni pohodové dny. Majka

Profilová fotografie

Marie Komárová

A teď ta růže :-) Majka

Zobrazit další hodnocení (6 hodnocení)

O lektorovi:

Lektor

Pavel Michalica - Lektor malby

Již maluji a vyučuji od roku 2011, ale vždy tomu tak nebylo … V podstatě jsem býval pouze obdivovatelem těch, co se štětci dovedli naprostá kouzla. A i přes nutkání něco namalovat jsem nikdy nesebral dostatek odvahy zkusit to znovu. Znovu proto, že kdysi dávno (v dětství) už jsem malířem byl, tak jako naprostá většina z nás, ale mou ještě nerozvinutou dovednost začali soudit a známkovat …

No, a když vám nikdo neřekne jak to dělat správně, ale pouze kritizuje, že to děláte špatně – přestanete tu danou činnost dělat úplně a přijmete mylné přesvědčení, že na to nemáte talent a že jste nešikovní.

Měl jsem obrovské štěstí a výhodu v tom, že mi na cestě ke znovuobjevení malování pomohla moje manželka Věrka. A protože vím, že mnozí z vás tuto výhodu nemají, natočil jsem pro vás sérii videokurzů, kde vše vysvětleno tak, aby to pochopil naprosto každý. Zkrátka tak, jak by se to (dle mého názoru) mělo vyučovat i na školách.

Skvělá zpráva je, že na to nejste tak úplně sami… Máte mě! ☺ Váš Pavel

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  2 986 účastníků

  Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Lektor

  Jiří Kynčl
  lektor2 986 x

 • Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Naučte se hrát na kytaru, absolvujte s námi Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla a naučte se zahrát první písně.

 • Kurz

  402 účastníků

  Levandulové relaxační malování

  Lektor

  Dana Činčarová
  lektor402 x

 • Levandulové relaxační malování

  Užijte si chvíle pohody a radosti při levandulovém relaxačním malování suchým pastelem.

 • Kurz

  641 účastníků

  Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky

  Lektor

  Pavel Michalica
  lektor641 x

 • Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky

  Namalujte si v pohodlí domova květiny jako živé, s námi to zvládne i naprostý začátečník.

 • Kurz

  8 149 účastníků

  Tajemství fotografie - jak fotografovat správně?

  Lektor

  Pavel Fara
  lektor8 149 x

 • Tajemství fotografie - jak fotografovat správně?

  Objevte tajemství fotografie, naučte se, jak správně fotografovat a tvořit tak jedinečné snímky jako profesionál.

 • Kurz

  10 310 účastníků

  Patchwork pro začátečníky

  Lektor

  Radka Sedláčková
  lektor10 310 x

 • Patchwork pro začátečníky

  Naučte se tvořivě šít pomocí techniky patchwork a zvládněte hned několik různých metod skládání a kombinování látek.

 • Kurz

  3 810 účastníků

  FIMO - textury a polymery

  Lektor

  Monika Brýdová
  lektor3 810 x

 • FIMO - textury a polymery

  Objevte kouzlo FIMO polymerové hmoty, naučte se s ní pracovat a zvládněte techniky výroby šperků s květinovými motivy.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY