MENU

 Hledat

Kurz olejomalby - metodou Bob Ross ® HD

Naučte se malovat pomocí techniky Bob Ross, projděte s námi kurz olejomalby a namalujte krásné obrázky.

5 750
ÚČASTNÍKŮ KURZU
5,0 z 5 (99 hodnocení)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  5 750 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Projdeme spolu kurz olejomalby a budeme malovat krásné obrazy technikou, kterou vymyslel Bob Ross. Geniální americký malíř Bob Ross, byl umělec a tvůrce televizního pořadu o malbě The Joy of Painting. Zejména díky němu se stal doslova legendou i pro ty, které umění až tak nezajímá. Malovat totiž umí úplně každý, i když si o sobě myslí opak. Záleží jen na tom, jestli vy sami malovat chcete.

V kurzu se dozvíte:

 • jak připravit plátno a obraz oblohy s mraky
 • jak namalovat stromy
 • jak namalovat krajinu
 • jak namalovat krajinu s vodou
 • jak namalovat hory a břízy
 • jak namalovat západ slunce nad zimní krajinou
 • jak malovat na pilový kotouč
 • jak namalovat složitější obraz

Kurz olejomalby, kterým Bob Ross dokázal lidi doslova uchvátit pomocí jedinečné techniky olejomalby, má velký ohlas. Jeho styl je totiž naprosto jednoduchý a s trochou cviku jej zvládne každý. Byl schopen vytvořit během několika desítek minut nádherné a velmi realistické obrazy. Pomocí propracované, ale velmi jednoduché vlastní techniky za svůj život namaloval přinejmenším 25 000 obrazů. (zobrazit celý popis kurzu)

Představíme si štětce a barvy, se kterými se dobře pracuje, a uvidíme je i na videích, kde nesou značku Bob Ross®. Malování s nimi je jednoduché a zábavné, protože jsou pro tento typ olejomalby uzpůsobeny. Není podmínkou je používat, lze vyzkoušet i produkty jiných výrobců. Možná však bude třeba barvy dořeďovat, abyste dosáhli správné konzistence. Štětce možná nebudou dělat stejný "nátisk", jako tyto.

Kurz olejomalby nás naučí malovat technikou Bob Ross, jak namalovat krásné jehličnaté stromy, hory či skálu. Podíváme se, jak je jednoduché namalovat odraz v hladině a jednoduchou krajinku. Kurz olejomalby nás naučí připravit si podklad pro olejomalbu, míchat barvy, namalovat východ slunce nad zimní krajinou nebo skálu za jezerem. Malovat lze opravdu cokoliv a na cokoliv. Co třeba na pilu? Namalujeme tak netradiční obraz.

Bob Ross dbal na to, aby se jeho diváci od něj mohli učit. Jeho oblíbenou technikou byla „mokrá do mokré“, kdy se nanáší nová vrstva barvy na tu předchozí, ještě nezaschlou, a tím se šetří čas, nemusíme čekat na proschnutí předchozí vrstvy. Oblíbená metoda je také kartáčování jemnou štětkou, neboli braš. Za použití malířského nože dokázal během pár sekund vykouzlit na plátně neuvěřitelné věci.

Kurz olejomalby - metodou Bob Ross ® nás naučí, jak snadno malovat krásné obrázky touto technikou:

 • ukážeme si, jak připravit plátno na obraz a namalovat krásné jehličnaté stromy
 • naučíme se, jak malovat obraz oblohy s mraky, stromy, hory či skálu
 • jak jednoduše namalovat odraz v hladině a jednoduchou krajinku
 • naučíme se připravit podklad pro olejomalbu a míchat barvy
 • namalujeme si krajinu, východ slunce nad zimní krajinou nebo skálu za jezerem
 • ukážeme si, jak malovat krajinu s vodou, horami a břízou v popředí
 • namalujeme si západ slunce nad zimní krajinou
 • ukážeme si netradiční malování na pilový kotouč
 • namalujeme si složitější obraz s horou, skalní stěnou, vodou a zelení

Lektorem kurzu Kurz olejomalby - metodou Bob Ross ® je Pavel Michalica, certifikovaný lektor techniky malování Bob Ross, učí malovat stejné neumělce, jakým býval on sám. Pokud máme stále obavy zkusit něco namalovat, protože by to nemuselo být ke koukání, je pro nás tento videokurz jako stvořený. Krok za krokem nás provede velmi jednoduchou technikou olejomalby, kterou po celém světě proslavil uznávaný malíř Bob Ross.

Lekce kurzu:

Štětce a barvy, se kterými pracuji a uvidíte je na videích, nesou značku Bob Ross®. Malování s nimi je jednoduché a zábavné, protože jsou pro tento typ olejomalby uzpůsobené, ale není podmínkou je používat.

2
Stromy
11:39
11:39

Dnes se naučíme, jak namalovat krásné jehličnaté stromy.

V tomto díle se naučíme, jak namalovat hory či skálu.

Podívejte se, jak je jednoduché namalovat odraz v hladině. A teď už dokážete jednoduchou krajinku.

V prémiové části kurzu se naučíme připravit si podklad pro olejomalbu, míchat barvy, namalujeme východ slunce nad zimní krajinou nebo skálu za jezerem.

Dnes si s Pavlem Michalicou namalujeme první celý obraz. Pojďme do toho.

V tomto dílu si namalujeme krásnou zimní krajinu.

Malovat lze opravdu cokoliv na cokoliv. Co třeba na pilu?

V posledním díle si namalujeme opět krásnou krajinu.

Zde naleznete kompletní kurz z roku 2013 v původní obrazové kvalitě.

Hodnocení:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Táňa Haniková

Moc děkuji za Vaše rady v kurzu. Bobb Ross pro mě byl vždy velkou inspirací a myslím že vy jdete s vaším umem v jeho šlépějích hodně zdatně. Gratuluji. Já maluji spíše akrylem než olejem, ale určitě věci se dají použít v obou médiích. Jen pro ukázku, můj poslední akryl. Třeba se někdy potkáme, bylo by mi velkou ctí. Preji hodně dalších úspěchů

Profilová fotografie

Pavel Michalica

A já děkuji za vaše hodnocení a za dokonalou malbu, kterou s námi sdílíte. Jste skvělá :-) Přeji též krásné úspěšné dny. Mějte se krásně a někdy na viděnou ...

Profilová fotografie

Táňa Haniková

Od Vás si pochvaly velice vážím. Mockrát děkuji ?

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Táňo, děkujeme a jen koukáme na Váš obrázek. Úžasná malba! Mějte se pěkně a ať se Vám dál daří malovat s radostí takové parádní obrázky. :-)

Profilová fotografie

Táňa Haniková

Mockrát děkuji ? Jsem potěšená, že se vám obraz líbí. I já vám všem preji at se vám daří, jak v osobním, tak profesním životě. ?

Profilová fotografie

Marie Komárová

Děkuji za luxusní kurz! Malování podle Vašich návodů pane Michalica je úžasný zážitek, už se moc těším na osobní setkání v srpnu. Kotouč pily jsem fakt nesháněla, přesto myslím dobrý :-)... Mám dotaz - na jakém rozměru plátna nejčastěji malujete? Přijde mi, že je to větší než mám já. Ještě jednou obrovské díky :-) Majka

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Skvělá práce Majko. Obrázek se Vám opravdu povedl a kotouč ani nebyl potřeba :-) Vetšinou používám plátna o velikosti 60x50cm. Děkuji za pochvalu a těším se na další obrázky :-D

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Majko, úžasný obrázek! Děkujeme a přejeme, ať Vám to nadále jde jedna radost. :-) Mějte se hezky.

Profilová fotografie

Marie Komárová

Děkuji za milá slova i za odpověď. Já mám rozměr 40 x 50 cm, takže menší :-) Na dnešek jsem se moc těšila - volný den takže jsem malovala další obraz :-) paráda :-) Do bříz nejdu, neumím se špachtlí - ani skály mi nejdou, jsem levák a nemůžu pořád přijít na ten grif... ale já jsem poměrně houževnatá :-) Velké díky za úžasný kurz! Majka

Profilová fotografie

Marie Komárová

tak fotka na druhý pokus....

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Panečku! Smekáme klobouk a posíláme Vám velkou pochvalu, Majko. :-) Máme velkou radost a budeme Vám držet palečky, ať se s potvůrkou špachtlí co nejrychleji skamarádíte a můžete malovat další a další parádní obrazy. ;-)

Profilová fotografie

Marie Komárová

Dobrý den, moc zdravím, dnes jsem po delší době konečně zase malovala. Špachtle se vzpírá, ale už je to lepší :-) Kdypak bude k mání Váš připravovaný kurz Olejomalba květin? Nedočkavě ho vyhlížím :-)

Profilová fotografie

Marie Komárová

Opět jsem neměla přiložit obrázek, tak na druhý pokus...

Profilová fotografie

Marie Komárová

A malování mělo dnes zelenou celý cen, tak jsem se pokusila ještě i o obraz podle fotky v PC - dcera mi našla tenhle nádherný strom...tak jsem to zkusila.
Přeji krásné dny panu Pavlovi i všem v Kurzech pro radost. Majka

Profilová fotografie

Ladislav Vyšný

Maluji rád ale jen tužkou a nebo vybarvuji antistresové omalovánky.Na olej jsem si nikdy netroufl.Když jsem našel tyto stránky bylo rozhodnuto.Momentálně dávám dohromady potřebné pomůcky,zakoupím celý kurz a vrhnu se na to.Jen lituji že začínám tak pozdě.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Ladislave, páni, to je úžasný obrázek! Děkujeme a přejeme Vám, ať se vám maluje jedna radost a budeme se moc těšit a jsme zvědaví na Vaše malby, tak se nám pak nezapomeňte pochlubit. :-) A nikdy není pozdě začít. ;-) Mějte se hezky!

Profilová fotografie

Pavel Michalica

I já myslím, že nikdy není pozdě začít s něčím novým, nelitujte a malujte. Přeji ať se Vám daří :-)

Profilová fotografie

Karel Máj

Metoda Boba Rosse je opravdu super vynález, už se nemůžu dočkat až si namaluju vlastní krajinku olejovými barvami. Zatím dávám dohromady barvy a štětce, pak se hned vrhnu na kurz.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Karle, děkujeme za Vaše hodnocení a budeme mít velkou radost, když se nám pak zde pochlubíte obrázkem, co se Vám podařilo namalovat. ;-) Ať se Vám daří!

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Tak to už se těším na první obrázek :-)

Profilová fotografie

Pavel Dušánek

Nádhera!

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Pavle, díky!

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Děkuji velice :-)

Zobrazit další hodnocení (99 hodnocení)

O lektorovi:

Lektor

Pavel Michalica - Lektor malby

Kdybyste mně tak před třemi roky potkali a zeptali se, jestli bych namaloval tak krásné obrazy jako maluji nyní, odpověděl bych: „No to ani náhodou, vždyť to neumím!“ Ale dokud něco nezkusím, nemohu říct, že mi to nepůjde. A tak je ze mně certifikovaný lektor Bob Ross a učím malovat stejné neumělce, jakým jsem býval já. Pokud máte stále obavy zkusit něco namalovat, protože by to nemuselo být ke koukání, je pro Vás můj videokurz jako stvořený. Krok za krokem Vás provedu velmi jednoduchou technikou olejomalby, kterou po celém světě proslavil uznávaný malíř Bob Ross.

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  2 674 účastníků

  Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Lektor

  Jiří Kynčl
  lektor2 674 x

 • Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Naučte se hrát na kytaru, absolvujte s námi Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla a naučte se zahrát první písně.

 • Kurz

  8 018 účastníků

  Tajemství fotografie - jak fotografovat správně?

  Lektor

  Pavel Fara
  lektor8 018 x

 • Tajemství fotografie - jak fotografovat správně?

  Objevte tajemství fotografie, naučte se, jak správně fotografovat a tvořit tak jedinečné snímky jako profesionál.

 • Kurz

  10 084 účastníků

  Patchwork pro začátečníky

  Lektor

  Radka Sedláčková
  lektor10 084 x

 • Patchwork pro začátečníky

  Naučte se tvořivě šít pomocí techniky patchwork a zvládněte hned několik různých metod skládání a kombinování látek.

 • Kurz

  3 781 účastníků

  FIMO - textury a polymery

  Lektor

  Monika Brýdová
  lektor3 781 x

 • FIMO - textury a polymery

  Objevte kouzlo FIMO polymerové hmoty, naučte se s ní pracovat a zvládněte techniky výroby šperků s květinovými motivy.

 • Kurz

  7 510 účastníků

  Pletení z pedigu pro začátečníky

  Lektor

  Karla Hátleová
  lektor7 510 x

 • Pletení z pedigu pro začátečníky

  Naučte se plést z pedigu základní tvary a vzory pomocí několika různých technik a zvládněte jejich základy.

 • Kurz

  1 091 účastníků

  Powertex

  Lektor

  Jana Školaudyová
  lektor1 091 x

 • Powertex

  Naučte se pracovat s Powertexem - polyesterovou kapalinou a získejte návod, jak si vytvořit krásné dekorativní předměty.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY