×

Už odcházíte? Přidejte se k 225 359 studujícím členům:

Aktivujte si členství zdarma
a ihned získejte 467 videolekcí zdarma

Máte již aktivované členství? Přihlaste se

 MENU

 MENU

Velký kurz počítačové grafiky

V kurzu počítačové grafiky se naučíte ovládat Adobe Photoshop, Illustrator, Indesign a After Effects.

3,3 5
(3 hodnocení)
  1 663 účastníků
Novinka 5. Nejoblíbenější v kategorii Technologie
  Vstoupit do kurzu ZDARMA

Přehrát lekce ZDARMA

Vložte svůj e-mail

— nebo —

Získat bezplatné členství
Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  1 663 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Nejobsáhlejší kurz počítačové grafiky, jaký můžete na českém internetu najít. Obsahuje 27 lekcí, které mají více jak 11 hodin. Zajímá vás grafický design? Chcete se živit jako grafik nebo se naučit dělat grafiku pro sebe? Lektor má za sebou 15 let praxe počítačového grafika. Naučíte se jednak krok za krokem vytvořit kompletní firemní grafiku a zároveň se v praxi naučíte ovládat grafické programy Adobe. 

V kurzu se naučíte:

 • Jak se začít živit grafikou
 • Jak vytvořit profesionální logo
 • Jak vytvořit poutavé reklamní bannery
 • Jak vytvořit obrázky pro facebook stránku
 • Jak vytvořit vizitky
 • Jak ovládat Adobe Photoshop
 • Jak ovládat Adobe Illustrator
 • Jak ovládat Adobe Indesign
 • Jak ovládat Adobe After Effects
 • Jak vybrat font
 • Jak vytvořit vytvořit webovou stránku
 • Jak vytvořit animované logo
 • Jak vytvořit videospot

Toto je kurz, který by měl vidět každý, kdo se chce v počítačové grafice posunout na profesionální úroveň. (zobrazit celý popis kurzu)

V průběhu kurzu proniknete do grafického designu, naučíte se jak vytvořit logo, vizuální styl, etiketu, vizitky, hlavičkový papír, logomanuál, bannerovou kampaň, obrázky pro facebook stránku, animované logo, animovaný spot, grafický návrh pro webové stránky v desktop, ipad a mobilní verzi.

Uvidíte, co všechno potřebujete k tomu, abyste si vytvořili grafiku pro celý projekt a zároveň se u toho naučíte ovládat grafické programy Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Indesign a také Adobe After Effects.

Lekce kurzu:

Na co se musíte zeptat klienta ještě než se pustíte do práce. Pomohou vám zjistit, co vlastně klient očekává. Pokud budete dělat grafiku pro sebe, tak vám tyto otázky pomohou uspořádat vlastní nápady.

Ukážeme si, jak má vypadat vyplněné zadání a jak si z něj vytáhnout informace, které potřebujete. Potom budeme hledat nějakou inspiraci a vytvoříme skicu.

3
Výběr fontu
05:53
05:53

Ukážeme si, kde na internetu hledat fonty písem. Také se dozvíte, jaké fonty se hodí pro použití v logu a jaký typ loga používat pro webové stránky.

4
Kreslení loga
28:29
28:29

Ukážeme si, jak překreslit skicu do digitální podoby. V praxi se také naučíte základy práce s programem Adobe Illustrator, který budeme pro překreslení používat.

Ukážeme si, jak do znkau přidat také font a budeme vytvářet různé varianty loga. Vyrobíme variantu se sloganem a bez sloganu, zarovnané na střed a zarovnané ke straně.

Ukážeme si, jak překreslit předlohu z fotky. Použijeme obrázek druida a vytvoříme z něj charakter, který se bude prolínat celou firemní identitou.

V tomto dílu dokončíme charakter a nakreslíme si i další grafické prvky, které bude nám pomohou oddělit text.

Použijeme logo, charakter, font a oddělovače textu, které jsme předtím vytvořili a poskládáme z nich etiketu. Znovu si procvičíte práci v Adobe Illustrator a naučíte se u toho zase něco nového. V tomto dílu se také naučíte jak připravit data do tisku způsobem, aby šla část etikety ve výrobě vyrazit zlatou barvou.

Námi vyráběná etiketa bude mít potisk i na zadní straně. Z připraveného textu teď vytvoříme zadní část etikety.

Naučíme se vytvořit profi vizitku. Nejdříve vytvoříme přední a zadní stranu vizitek. Potom si ukážeme, jak vizitky vyexportovat jako data pro tisk s přidanými ořezovými značkami.

Ukážeme si, jak vytvořit hlavičkový papír profesionálního vzhledu. Hlavičkový papír nám zároveň poslouží jako grafická šablona k tvorbě technického listu pro zákazníky.

Dozvíte se, co to je mockup, k čemu se hodí, jak funguje a jak díky němu můžete svému klientovi odprezentovat vytvořenou grafiku. V tomto díle si ukážeme, jak mockup vytvořit.

Upravíme si v Adobe Illustratoru logo tak, aby šlo animovat v programu Adobe After Effects. Naučíte se znovu něco nového v práci s programem Adobe.

V Adobe After Effects upravíme připravené podklady tak, abychom mohli rozanimovat první část loga.

15
Animace loga
16:57
16:57

Budeme pokračovat animací dalších částí loga. Naučíte se, jak fungují masky a kompozice.

V tomto dílu dokončíme animované logo.

Packshot je obrázek, který se objevuje na konci znělky nebo spotu. V tomto dílu si ukážeme, jak ho nejprve navrhnout v programu Adobe Photoshop a poté jej rozanimovat v Adobe After Effects. Naučíte se další nové postupy v Adobe Photoshop a v Adobe After Effects.

18
Výroba spotu
34:48
34:48

Vytvořit reklamní spot pro televizi nebo na sociální sítě je jednodušší, než se vám může zdát. Naučíte se nové postupy v Adobe After Effects a také využijeme Adobe Media Encoder. Spojíme animované logo, packshot a přidáme k nim několik záběrů. Potom přidáme slogany, hudbu a vytvoříme patnáctivteřinový spot, který můžete použít jako reklamu v TV nebo na sociálních sítích.

Už jsme si vyrobili záběry ve spotu a nyní s jejich pomocí vytvoříme bannerovou kampaň pro Facebook.

VYtvoříme cover obrázky pro profil na Facebooku a také si ukážeme, jak klientovi odprezentovat návrhy cover fotek a příspěvků pomocí mockupů.

Logomanuál je dokument, který říká, jak pracovat s logotypem. Ukážeme si, jak vytvořit logomanuál z námi vytvořených podkladů. V tomto dílu se také v praxi naučíte obsluhovat program Adobe Indesign.

V tomto dílu dokončíme tvorbu logomanuálu.

Ukážeme si, jak klientovi předat všechna zdrojová data tak, aby k nim měl trvalý přístup.

Ukážeme si, jak vytvořit onepage stránku pro desktop. Pro tvorbu stránky budeme používat Adobe Photoshop. Také se dozvíte užitečné tipy pro tvorbu webové stránky.

Vyladíme detaily na grafickém návrhu webové stránky.

Vytvoříme verzi webové stránky pro tablet pro tablet.

Použijeme verzi pro tablet a vytvoříme z ní verzi webové stránky pro mobil.

Hodnocení a komentáře:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

V. Panchártek

20.10.2021

Dobrý den, bylo by možné požádat o pomoc jak pomocí Adobe Illustratoru provést šrafování vybraného objektu? Osvědčený postup který jsem používal najednou nefunguje (nebo dělám něco špatně). Občas něco maluju a potřebuju vyznačit řez. Používal jsem na to nástroj OBDÉLNÍKOVÁ MŘÍŽKA. Nastavení vodorovně 0, svisle třeba 40. Vytvořený objekt jsem potom pootočil o 45°. Přes to jsem potom vloži objekt do kterého jsem potřeboval dát šrafování a stisknul jsem CTRL+3. A bylo hotovo. Teď to ale nefunguje. Buď to hlásí chybu nebo zůstane ten objekt bez výplně :( Můžete mi prosím poradit jak na to? Možná to jde i lépe než jsem to dělal já. Teď to ale nejde vůbec :( Předem moc děkuji za pomoc. Hezký den.

Profilová fotografie

Petr Jančárek

Dobrý den, může to být několik důvodů a takhle když to nevidím, tak se těžko radí, ale zkuste zkontrolovat následující.
1.) Vrstva s mřížkou musí být jako spodní vrstva. Pokud objekt do kterého ji chcete vložit bude jako vrstva pod mřížkou, tak to nebude fungovat.
2.) Objekt do kterého chcete vložit šrafování, musí být vektorový. Pokud je to třeba nějaký obrázek, který není v křivkách, tak si ho musíte obkreslit perem a to tento nový objekt pak použít jako masku vrstvy.

Když se budu držet Vašeho postupu, tak si nakreslím mřížku, nad ní dám vektorový objekt, kliknu pravým tlačítkem myši a dám vytvořit ořezovou masku a mělo by to fungovat.

Pokud byste to nechtěl dělat maskou, ale rovnou ty čáry odříznout, tak si nakreslíte mřížku, nad ně dáte vektorový objekt podle kterého se to bude ořezávat. Označíte si mřížku i objekt, vezmete si nástroj pro vytváření tvaru (shift+m) a přebytečné čáry odříznete tím, že budete držet alt/options a kliknete na ně myší.

Profilová fotografie

Petr Jančárek

OPRAVA***
Když se budu držet Vašeho postupu, tak si nakreslím mřížku, nad ní dám vektorový objekt, označím si mřížku i objekt, kliknu pravým tlačítkem myši a dám vytvořit ořezovou masku a mělo by to fungovat.

Profilová fotografie

Jiri Kucera

27.9.2021

podle všeho neumíte pracovat v Illustratoru

Profilová fotografie

Petr Jančárek

A podle čeho jste to usoudil?

Profilová fotografie

Jiri Kucera

Logo které jste vytvářel jste vytvářel 25 minut, lze udělat cca do 3 minut. Zjevně neznáte požití nástrojů, jako je třeba zarovnání, seskupení, cestář, přesná transformace, bezierovo pero - zejména zlomení nebo odebrání táhel, opakování transformace (ctrl + D nebo option + D)
Vaše logo mělo vady jako je třeba symetrické vzdálenosti jak horizontální tak i vertikální... Takhle nepracuje profesionál , natož učitel...

Profilová fotografie

Jiri Kucera

jen ještě důležitá poznámka: Adobe Illustrator není jen omalovánka ale je to exaktní - přesný program. který má nástroje na to aby vše co navrhujete mělo nějaké přesné rozměry, úhly, vzdálenosti. Chtěl bych vidět ten logomanuál na tohle "logo" :)))

Profilová fotografie

Petr Jančárek

Už chápu, soudíte podle toho 4. videa. Z ukázkových videolekcí zdarma. Dalo by se nakreslit rychleji, to máte pravdu, ale těch 25 minut je to hlavně kvůli tomu, že každý krok komentuji. Vzhledem k tomu, že je kurz pro úplné začátečníky, tak ukazuji, jak logo. vytvořit pomocí těch nejjednodušších nástrojů, díky kterým se dá vytvořit vlastně skoro všechno. Proto mi přišlo na místě začít tím nejzákladnějším, než se člověk v tom programu trochu rozkouká. Samozřejmě jsou i jiné cesty jak se dostat k výsledku. S tím souhlasím. Nástroje jako je třeba cestář, zarovnání atd., ukazuji v dalších videích. Nástroj bezierovo pero neznám, asi myslíte bezierovo křivky. Popravdě netuším v čem by to bylo lepší, když si mohu rovnou nakreslit tvar jaký potřebuji díky základním nástrojům. Ale to je asi věc názoru, každý grafik má svůj způsob, který mu vyhovuje. Symetrické vady? Ale jďete.

Profilová fotografie

Tomáš Harvan

13.9.2021

Trosku rychlejsie tempo prepinania nastrojov a podobne, ale velmi prijemne sa na pana pozeralo a pocuvalo. Dobry uvod do sveta grafiky. Namotivovalo ma ku kupe AI.

Profilová fotografie

Petr Jančárek

Děkuji za zpětnou vazbu. Je mi líto, že to je na Vás moc rychlé, popravdě jsem z toho trochu překvapený, protože jsem se to snažil udělat co nejpomaleji to jde. Trochu jsem se i bál toho, že to je moc pomalé, že by to mohlo někomu vadit a že jsou kvůli tomu videa zbytečně zdlouhavá. U každého přepínání nástrojů říkám i jakou má nástroj zkratku pro windows a mac, aby si člověk zkratky zapamatoval. Díky tomu pak může tvořit grafiku rychle jako blesk.

Jestli si tuto recenzi bude číst více lidí, byl bych rád, když mi taky napíšete jestli to na vás bylo moc rychlé, ať vím, že to mám příště dělat ještě pomaleji.

Objevte podobné kurzy

Kategorie: Osobní rozvoj  ·  Technologie

O lektorovi:

Lektor

Petr Jančárek

Petr Jančárek se živí grafikou už více než 15 let. Pracoval dříve pro reklamní agentury, grafická studia či velké firmy jako je: Česká televize, Seznam, Barrandov, Hitachi. Dnes má vlastní kreativní agenturu wolfway.cz, která tvoří převážně grafiku, texty, weby a kampaně pro své klienty.

Časté dotazy ke kurzu:

Pokud si dnes pořídím celý kurz, budu k němu mít přístup okamžitě?

Ano. Pouze v případě platby bankovním převodem je třeba počítat se zpožděním 1 - 3 dny. Z tohoto důvodu doporučujeme úhradu kartou nebo online převodem.

Pořídím-li si celý kurz, získám jej okamžitě celý nebo se lekce postupně odemykají?

V případě pořízení kompletního kurzu získáváte okamžitě všechny lekce naráz a můžete si je procházet bez jakéhokoliv omezení.

Mohu si kurz stáhnout do svého PC?

Ne, to bohužel není možné z bezpečnostních důvodů. K prohlížení lekcí kurzu je nutné připojení k internetu.

Mohu platit v eurech?

Ano. Zvolte ve svém profilu na www.kurzyproradost.cz/ucet/zmenit-udaje v poli "Stát" Slovensko (případně jinou zemi). Pak uvidíte ceny na webu v eurech a v eurech můžete i platit.

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz
  Novinka

  Odemykání dětského potenciálu aneb Rodina jako tým

  Kateřina Novotná a Jan Mühlfeit  2 290 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (7)

  Celý kurz stojí  2 490 Kč.

 • Odemykání dětského potenciálu aneb Rodina jako tým

  Jak vytvořit z členů rodiny tým? Jednotlivci se slabými a silnými stránkami se mohou skvěle doplňovat.

 • Kurz
  Novinka

  Kompletní kurz kreativního copywritingu

  Ondřej Souček  760 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (1)

  Celý kurz stojí  2 490 Kč.

 • Kompletní kurz kreativního copywritingu

  V „Kompletním kurzu kreativního copywritingu” s lektorem Ondřejem Součkem se naučíte vše, co potřebujete znát, aby se z vás stal úspěšný copywriter.

 • Kurz
  Novinka

  Trénink paměti – naučte se zapamatovat si cokoli

  Václav Posolda  2 426 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (7)

  Celý kurz stojí  1 790 Kč.

 • Trénink paměti – naučte se zapamatovat si cokoli

  V kurzu "Trénink paměti" vás lektor Václav Posolda naučí, jak si cokoliv zapamatovat.

 • Kurz
  Novinka

  Jak ovládat svůj mozek a mysl

  Vojta Hlaváček a Jiří Kryštof Jarmar  730 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (2)

  Celý kurz stojí  5 380 Kč.

 • Jak ovládat svůj mozek a mysl

  Spolu s Vojtou Hlaváčkem a Jiřím Kryštofem Jarmarem lépe porozumíte tomu, co se děje v našem mozku a mysli.

 • Kurz
  Novinka

  Řízení personálních nákladů

  Dagmar Matějková  141 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (0)

  Celý kurz stojí  2 990 Kč.

 • Řízení personálních nákladů

  S lektorkou Dagmar Matějkovou proniknete do problematiky řízení personálních nákladů.

 • Kurz
  Novinka

  Úspěšná komunikace

  Michaela Jadrná  680 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (3)

  Celý kurz stojí  2 490 Kč.

 • Úspěšná komunikace

  S lektorkou Michaelou Jadrnou se naučíte, jak se správnou komunikací můžete lépe prezentovat.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    
×

Velký kurz počítačové grafiky

kurz na vás už čeká — začněte ZDARMA:

Jste připraveni? Pro přehrání vložte svůj e-mail:

Vložte svůj e-mail

— nebo —

Už máte účet? Přihlaste se

×

Doplňte své jméno a příjmení:

Přeskočit

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY