Popis kurzu:
V kurzu Rychločtení Davida Grubera se naučíte číst mnohem rychleji, než většina lidí v běžné populaci. Při čtení budete často vnímat v obrazech, takže obsah budete mít v mysli ještě dříve, než přečtete celý text. Této technice se začalo říkat rychločtení nebo též racionální čtení. Ale používají se též názvy chytré čtení, inteligentní čtení a inteligentní vnímání.
Hned v úvodních dílech kurzu rychlého čtení se dozvíte jak rychle běžně čtete a zároveň zjistíte, proč může být pro vás ovládnutí rychločtení radostné, příjemné a užitečné.
V kurzu se dozvíte:
- jak rozšířit zrakové rozpětí
- jaké jsou faktory profesionální koncentrace
- jaké jsou zbraně univerzálního čtenáře
- jaké jsou smíšené rychločtenářské zbraně
- jak si zpříjemnit čtení na PC
Přemýšleli jste někdy, kolik vám zabere času přečíst jeden článek? V kurzu rychločtení s Davidem Gruberem nejen zjistíte, jak rychle čtete, ale naučíte se číst mnohem rychleji a zároveň rychleji pochopit obsah čteného textu.
Vyzkoušíte si i několik testů, ve kterých budete moci porovnat rychlost a kvalitu vašeho „starého” a „nového” čtení.
(zobrazit celý popis kurzu)
David Gruber se s kurzy známými pod názvy kurzy rychločtení, kurzy rychlého čtení a kurzy racionálního čtení poprvé proslavil už před čtyřiceti lety. Jeho originální techniku rychlého čtení se teď máte možnost naučit v tomto videokurzu rychločtení.
Lekce kurzu:
Kurz Rychločtení s Davidem Gruberem začíná testem. Zjistíte, jak rychle umíte číst.
Co je zrakové rozpětí a jaký má vliv na rychlost čtení vysvětlí David Gruber v tomto dílu svého kurzu rychločtení. Dozvíte se, co je cvičení RZR, jak vám v rychločtení pomůže a hned si cvičení vyzkoušíte.
V tomto dílu kurzu rychločtení David Gruber vysvětlí vliv úspěchu, vůle a koncentrace na rychlost učení a znovu si vyzkoušíte cvičení PYRAMIDA.
Cvičení RZR jste už s Davidem Gruberem absolvovali, ale v tomto dílu bude cvičení složitější a pomůže vám při přípravě na rychlé čtení.
David Gruber v tomto dílu kurzu rychločtení vysvětlí, jaké jsou faktory profesionální koncentrace.
Jaké jsou univerzální zbraně školeného čtenáře a jak je využívat se naučíte s Davidem Gruberem v tomto dílu kurzu rychločtení.
Některé zbraně školeného čtenáře jsme už s Davidem Gruberem prošli, ale jsou i další. I ty se vám budou hodit k rychlému čtení.
David Gruber vysvětlí, jak paměť funguje a co byste měli vědět, abyste se zlepšovali v rychločtení.
O paměti jsme už v kurzu rychločtení mluvili a teď si s Davidem Gruberem můžete vyzkoušet test paměti.
Co je regrese David Gruber vysvětlí v tomto dílu a podíváme se i na smíšené zbraně pro rychločtení.
Většina z nás čte spoustu textů na obrazovce počítače. I tady si můžeme čtení zpříjemnit pomocí rychločtení a David Gruber nám ukáže, jak na to.
Co jsou jednostránkové sprinty a rychlostní kriváň? Jak vám pomohou v rychločtení? To se dozvíte v tomto dílu kurzu rychločtení.
Teorie už bylo dost a pojďme do praxe. Představte si svoji první jízdu v autoškole. Nebylo to úplně jednoduché a bez chyb. Teď vás čeká první praktická jízda rychločtení a David Gruber bude váš učitel.
David Gruber vás vezme rovnou na druhou jízdu v kurzu rychločtení. Praktickým cvičením si prověříte, jak jste v rychločtení postoupili.
Psychovzorec opozice podvědomí coby každodenní kamarád a rádce. Jak to souvisí s rychločtením nám vysvětlí David Gruber.
O lektorovi:
David Gruber - nezávislý lektor (kouč, učitel, trenér) - zakladatel těchto profesí v naší zemi
Po celý svůj profesní život pomáhám lidem dosahovat úspěchu v osobním rozvoji. Osobní výukou, klasickými audio i video nahrávkami, koučováním, konzultacemi a poradenstvím. Mým nejznámějším celoživotním dílem je technika “Rychločtení Davida Grubera”. Vytvořil jsem námět, scénář a moderoval jsem tři televizní vzdělávací pořady. O rychlém čtení, time managementu, využití osobních počítačů a také o práci s informacemi pro děti. Moje seriály s technikami duševní práce byly také zveřejňovány v časopisech Květy, Mladý svět nebo Československá televize. Publikoval jsem celkem 50 klasických papírových knih a společně s e-knihami a audioknihami jsem vytvořil celkem více než 100 samostatných publikací.
Další oblastí, ve které lidem pomáhám se vzděláváním, je učení cizích jazyků. Rychlostudium cizího jazyka jsem ověřoval sám na sobě už od svých let základní školy. Speciální kniha Jak se efektivně učit cizí jazyk mi vyšla poprvé v roce 1990 - a od té doby v deseti stále se rozvíjejících vydáních, v pěti jazykových verzích (česky, anglicky, německy, polsky, slovensky). Její třetí vydání zvítězilo na celé čáře v prodejnosti učebních pomůcek již na světové výstavě Expolingua Praha 1992, a to v nabídkové konkurenci tak známých vystavovatelů a poskytovatelů jazykové výuky jako Oxford, Cambridge apod. Její nejnovější vydání se jmenuje Angličtina No Problem a je komplexní česko-anglické, a to včetně vlastního kurzu jazyka a výuky řady soft skills v angličtině. Stovky úspěšných žáků mám za více než čtvrtstoletí vedení kurzů Expresní angličtina pro zaneprázdněné, popřípadě občas i Expresní němčina pro zaneprázdněné. Zvou si mne skupiny studentů z celé země. Mám nejen originální jednotlivé metody, ale jejich celý originální systém - tzv. multimetody neboli psychovzorce.
Neposlední oblastí, na kterou se ve vzdělávání zaměřuji, je odhalování řečnických triků, manipulací a fake news. V celé této „trikologii“ jsem proslaveným průkopníkem, autorem bestselerových knih a lektorem oblíbených docházkových kurzů na tato témata.
Martina Šteflová
16.1.2023
rychleji číst by se vyplatilo a hodilo, že? A aby se ale při tom obsah nezapomněl. Určitě to funguje. Bez tréninku ale asi ne. Jak dlouho to múže trvat a na jakou rachlost bych se mohla dostat...
David Gruber
Milá Martino!
Celá moje výzkumná práce a pak učitelská praxe a publikování knih, e-knih a televizních seriálů po dobu více než 40 let byla pojímána jako moje kritická reakce na zahraniční "speedreading courses", které v anglicky mluvících zemích akcentovaly sice rychlost - ale podle mne dost na úkor chápavosti. Moje české rychločtení je o vyspělém komplexním vnímání informací, textových i obrazových, pro účely orientační, informační i hluboce studijní - viz zde můj další kurz o pohodovém a hravém nastudování angličtiny. Studium angličtiny spadá do rychločtení v širším smyslu, konkrétně do rychlostudia.
Ale - abych byl konkrétnější: Naučit se toto moje rychločtení odpovídá dobou a námahou asi době a námaze na naučení se plavat nebo naučení se jezdit na kole. Slušný základ (= rychlost 400-500 slov za minutu) po cca 20 hodinách samostudia; a jak si je rozvrhnete, je na vás. Od extenzivní formy dvě hodiny dvakrát týdně - pak to trvá déle než měsíc - až po celodenní ponoření se do studia a nácviku. Pak to mohou být třeba čtyři dny po sobě.
No a pravému rychločtenářskému mistrovství (rychlosti nad 1000 slov za minutu při středně podrobném informačním cíli) se učíme mnoho let - tak jako špičkoví cyklisté nebo špičkoví plavci na mezinárodních soutěžích. Klíčová je zde celoživotní všeobecná vzdělanost, sečtělost a životní zkušenost a moudrost.
Když se necháte vést kurzem a plníte, co se tam chce, tak dobrému paměťovému a vyhodnocovacímu zvládnutí obsahu je tam věnována minimálně stejná pozornost jako úspoře času na čtení.
Vřele doporučuji doplnit zdejší videokurz mojí trojknihou Rychločtení plus. Kdybyste ji špatně sháněla, napište nebo volejte přímo do mojí firmy - kontakty jsou na www.gruber.cz.
Mějte se krásně ve své cestě za paměťovou genialitou, ha :-)
DG