MENU

 Hledat

Kurz olejomalby - metodou Bob Ross ® HD

Naučte se malovat pomocí techniky Bob Ross, projděte s námi kurz olejomalby a namalujte krásné obrázky.

7 300
ÚČASTNÍKŮ KURZU
5,0 z 5 (116 hodnocení)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  7 300 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Projdeme spolu kurz olejomalby a budeme malovat krásné obrazy technikou, kterou vymyslel Bob Ross. Geniální americký malíř Bob Ross, byl umělec a tvůrce televizního pořadu o malbě The Joy of Painting. Zejména díky němu se stal doslova legendou i pro ty, které umění až tak nezajímá. Malovat totiž umí úplně každý, i když si o sobě myslí opak. Záleží jen na tom, jestli vy sami malovat chcete.

V kurzu se dozvíte:

 • jak připravit plátno a obraz oblohy s mraky
 • jak namalovat stromy
 • jak namalovat krajinu
 • jak namalovat krajinu s vodou
 • jak namalovat hory a břízy
 • jak namalovat západ slunce nad zimní krajinou
 • jak malovat na pilový kotouč
 • jak namalovat složitější obraz

Kurz olejomalby, kterým Bob Ross dokázal lidi doslova uchvátit pomocí jedinečné techniky olejomalby, má velký ohlas. Jeho styl je totiž naprosto jednoduchý a s trochou cviku jej zvládne každý. Byl schopen vytvořit během několika desítek minut nádherné a velmi realistické obrazy. Pomocí propracované, ale velmi jednoduché vlastní techniky za svůj život namaloval přinejmenším 25 000 obrazů. (zobrazit celý popis kurzu)

Představíme si štětce a barvy, se kterými se dobře pracuje, a uvidíme je i na videích, kde nesou značku Bob Ross®. Malování s nimi je jednoduché a zábavné, protože jsou pro tento typ olejomalby uzpůsobeny. Není podmínkou je používat, lze vyzkoušet i produkty jiných výrobců. Možná však bude třeba barvy dořeďovat, abyste dosáhli správné konzistence. Štětce možná nebudou dělat stejný "nátisk", jako tyto.

Kurz olejomalby nás naučí malovat technikou Bob Ross, jak namalovat krásné jehličnaté stromy, hory či skálu. Podíváme se, jak je jednoduché namalovat odraz v hladině a jednoduchou krajinku. Kurz olejomalby nás naučí připravit si podklad pro olejomalbu, míchat barvy, namalovat východ slunce nad zimní krajinou nebo skálu za jezerem. Malovat lze opravdu cokoliv a na cokoliv. Co třeba na pilu? Namalujeme tak netradiční obraz.

Bob Ross dbal na to, aby se jeho diváci od něj mohli učit. Jeho oblíbenou technikou byla „mokrá do mokré“, kdy se nanáší nová vrstva barvy na tu předchozí, ještě nezaschlou, a tím se šetří čas, nemusíme čekat na proschnutí předchozí vrstvy. Oblíbená metoda je také kartáčování jemnou štětkou, neboli braš. Za použití malířského nože dokázal během pár sekund vykouzlit na plátně neuvěřitelné věci.

Kurz olejomalby - metodou Bob Ross ® nás naučí, jak snadno malovat krásné obrázky touto technikou:

 • ukážeme si, jak připravit plátno na obraz a namalovat krásné jehličnaté stromy
 • naučíme se, jak malovat obraz oblohy s mraky, stromy, hory či skálu
 • jak jednoduše namalovat odraz v hladině a jednoduchou krajinku
 • naučíme se připravit podklad pro olejomalbu a míchat barvy
 • namalujeme si krajinu, východ slunce nad zimní krajinou nebo skálu za jezerem
 • ukážeme si, jak malovat krajinu s vodou, horami a břízou v popředí
 • namalujeme si západ slunce nad zimní krajinou
 • ukážeme si netradiční malování na pilový kotouč
 • namalujeme si složitější obraz s horou, skalní stěnou, vodou a zelení

Lektorem kurzu Kurz olejomalby - metodou Bob Ross ® je Pavel Michalica, certifikovaný lektor techniky malování Bob Ross, učí malovat stejné neumělce, jakým býval on sám. Pokud máme stále obavy zkusit něco namalovat, protože by to nemuselo být ke koukání, je pro nás tento videokurz jako stvořený. Krok za krokem nás provede velmi jednoduchou technikou olejomalby, kterou po celém světě proslavil uznávaný malíř Bob Ross.

Lekce kurzu:

Štětce a barvy, se kterými pracuji a uvidíte je na videích, nesou značku Bob Ross®. Malování s nimi je jednoduché a zábavné, protože jsou pro tento typ olejomalby uzpůsobené, ale není podmínkou je používat.

2
Stromy
11:39
11:39

Dnes se naučíme, jak namalovat krásné jehličnaté stromy.

V tomto díle se naučíme, jak namalovat hory či skálu.

Podívejte se, jak je jednoduché namalovat odraz v hladině. A teď už dokážete jednoduchou krajinku.

V prémiové části kurzu se naučíme připravit si podklad pro olejomalbu, míchat barvy, namalujeme východ slunce nad zimní krajinou nebo skálu za jezerem.

Dnes si s Pavlem Michalicou namalujeme první celý obraz. Pojďme do toho.

V tomto dílu si namalujeme krásnou zimní krajinu.

Malovat lze opravdu cokoliv na cokoliv. Co třeba na pilu?

V posledním díle si namalujeme opět krásnou krajinu.

Zde naleznete kompletní kurz z roku 2013 v původní obrazové kvalitě.

Hodnocení a komentáře:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Sona Foitová

19.9.2020

Jsem nadšená Vaším kursem a hlavně vysvětlováním postupu bravo

Profilová fotografie

František Dupač

16.8.2020

Tento kurz je fantasticky udělaný, viděl jsem před mnoha lety originál
od B. Rosse. Vypadalo to jednoduše, ale není. Zkusil jsem si namalovat několik obrázků v posledních 6 týdnech, moc mě to baví, ale je mnoho co zlepšovat. Díky Vám, pane Michalico, jsem získal odvahu pustit se do toho. Ještě jednou, skvělý kurz. A pár pokusů na ukázku.

Profilová fotografie

Zdenka Benová

27.7.2020

Úžasné!! Výborně a srozumitelně vysvětlený postup s krásným výsledkem. Velká škoda, že den má jen 24 hodin! Ale já si čas najdu a určitě se do malování pustím.

Profilová fotografie

Adéla Novaková

7.7.2020

Dobrý den, tento kurz byl velmi přínosný. Zkoušela jsem malovat olejovými barvami už před tímto kurzem, ale nebylo to ono. Z tohoto kurzu jsem nadšená. Děkuji

Profilová fotografie

Renata Zahorkova

23.5.2020

Zdravim..je mozne pouzit tuto techniku s akrylovymi barvami? Take mokry do mokreho napr.s gelovym retarderem na akryl? Dekuji Renata

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Zdravím, v podstatě by to jít mohlo, ale akryl je o něco řidší než olej. Ještě jsem to s retardérem nezkoušel ...

Profilová fotografie

Vlastimila Špaková RNDr.

20.5.2020

Pro mne něco co dá člověku radost ze života.

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Tak to jsem rád :-)

Profilová fotografie

Veronika Sýkorová

13.5.2020

Dobrý deň,

páčia sa mi Vaše videá, a samozrejme maľby, všetko je jasné a zrozumiteľné pre laika. Akurát len by som mala otázočku, kvôli zdraviu nechcem používať terpentín, ale vedeli by ste mi odporučiť nejaký kvalitný a cenovo prístupný olej na riedenie tuhších olejových farieb, ktorý by nezmenil po čase odtiene farieb na obraze? A počula som, že sa dá normálne farba zmyť zo štetca aj obyčajným slnečnicovým olejom, že to pustí farbu zo štetín, a potom ešte sa umyje mydlom - je to lepšie než dýchať riedidlá ako terpentín a pod. Len by ma tiež zaujímalo, či sa dá použiť nejaký olej z potravín možno ten ľanový na riedenie farby pri maľovaní, alebo to musí byť kúpený špeciálny z obchodu pre výtvarné potreby? Je v tom rozdiel napr. v receptúre a vo vlastnostiach a prípadné reakcie s farbami na plátne?

Za odpoveď Vám vopred ďakujem
Veronika Sýkorová

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Zdravím Vás. V podstatě by Vám mohl pomoci saflorový nebo makový, tyto oleje myslím změnu barev nezpůsobují. Jinak lněný olej v malém množství je také v pořádku. Barvy žloutnou, když jej používáme hojně ...
Jinak já používám terpentýn bezzápašný a s drážděním sliznic není problém. Potravinovým olejem jsem barvy ředit nezkoušel, tak bohužel poradit nemohu, ale na očištění štětců by to mohlo částečně fungovat. Pak je potřeba je umýt mýdlem, ale pozor - některé štětce styk s vodou ničí - především ty s přírodní štětinou ... Tak snad jsem trochu pomohl :-)

Profilová fotografie

Jitka Poláková

21.4.2020

Musím se přiznat, že jsem o této technice už něco málo četla, ale v této sérii videí je to velmi jasně a srozumitelně vysvětleno. A protože mě malování občas dost láká, tak si říkám, že tohle by mohla být zajímavá cesta i relax a odpočinek v jednom.

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Relax a odpočinek v jednom je to zcela určitě. Tak budu velice rád, když se Vám bude líbit i celý kurz ... Už se těším na vaše obrázky :-)

Profilová fotografie

Iva Křivková

9.4.2020

Dobrý den, vaše technika je zajímavá a vypadá to, že ji zvládne i laik. Vše vysvětlujete jednoduše a přehledně. Jsem nadšena. Uvažuji o zakoupení celého kurzu.

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Děkuji za pochvalu :-) Není to tak úplně moje technika - už se s ní pracuje od dob Leonarda da Vinci :-)
Jen je samozřejmě přizpůsobena dnešnímu " dynamickému" žití ... tak aby ji zvládl každý, kdo chce malovat, ale neví jak na to.

Profilová fotografie

Martina Voříšková

4.4.2020

Dobrý den, malovat moc neumím, ale nadchlo mě nedělní vysílání lektorů, konkrétně Michal Pavlica:-), v jeho podání to vypadá jednoduše a výsledek byl nádherný, miluji přírodu. Už máme stojan, doobjednáme zbytek a s dcerou začneme tvořit. Těším se, zítra, na další nedělní vysílání s Vámi:-).

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Tak to mě těší :-) Jestli si chcete ještě trochu více rozšířit obzory, vyhledejte si nás na FB - Malování nás baví :-)

Profilová fotografie

Ludmila Milčáková

31.3.2020

Ahoj, kurz malování technikou Boba Rosse se mi velmi líbil. Doporučuji ho - alespoň tu neplacenou část - shlédnout všem zájemcům o malování olejovými barvami.

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Děkuji za doporučení a přeji hezký den :-)

Profilová fotografie

Dalibor konecny

16.2.2020

Dobry den. Jsem velmi rád,že jsem našel tento užasný web s technikou Boba Rosse. Viděl jsem jeho ukázky maleb a je to už mnoho let Chci se zeptat co obsahuje původni kurz? v SdD kvalitě.Dekuji

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Dalibore, děkujeme, máme radost, že se Vám kurz líbí. Původní kurz má stejný obsah jako ten stávající. Kurz byl natočen znovu ve vyšší obrazové kvalitě a k dispozici jsme ponechali obě verze. :-)

Profilová fotografie

Maria Malkova

11.2.2020

Som rada, že som našla túto Kurzy pro radost, kde si môžem maľovať obrazy z domu a môžem sa k nim vrátiť kedykoľvek. Podľa ukážok to vyzerá veľmi dobre, tak verím, že to zvládnem aj ja :)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Marie, děkujeme. Přejeme, ať se Vám maluje s radostí a pak se nám zde můžete i pochlubit obrázkem. :) My se s radostí podíváme. Ať se Vám daří.

Profilová fotografie

Jaroslava Novotna

14.12.2019

Je to fakt super :-) Malovala jsem s Pavlem již 4x a pokaždé se povedlo, byť jinak malovat neumím.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jaroslavo, děkujeme za pochvalu. Když se ví, jak na to, tak namalovat krásné obrazy zvládne i absolutní začátečník nemalíř. ;-) A to je opravdu super. :-)

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Díky za pochvalu a budu se těšit zase někdy na viděnou :-)

Profilová fotografie

Urszula Jochcová

29.11.2019

Krásný den nádhera moc se mi to líbilo a jdu si objednat kurz:)) Děkuji

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, děkujeme za pochvalu, máme radost, že Vás kurz zaujal. Určitě se nám pak zde nezapomeňte pochlubit obrázkem, s radostí se podíváme, co se Vám podařilo namalovat. ;-) Mějte se hezky.

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Tak to mě velice těší a přeji krásné malování :-)

Profilová fotografie

vlastimila Špaková

20.9.2019

Ahoj milý Pavle Taky by mne zajímalo jak se maluje moře a mořské vlny díky :-)) Moc pozdravuji

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Zdravím Vlastimilo, moře se maluje celkem hezky, popřemýšlím :-)

Profilová fotografie

Klára Herejtová

13.8.2019

Ahoj, kurz se mi strašně líbil. Vše je krásně, srozumitelne vysvětleno a už se těším jak dopadne můj první obraz. Doufám že chystáte další kurzy olejomalby. Moc by se mi líbilo třeba jak namalovat moře atd.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Kláro, děkujeme za pochvalu a určitě nám sem vložte obrázek, my jsme moc zvědaví na Váš první obrázek. :-) K dispozici pak ještě máme kurzy malování zvířat a květin, rovněž s lektorem Pavlem.

Profilová fotografie

Klára Herejtová

Tak prvni obrazek hotov. Moc me to bavilo =).

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Kláro, jste šikulka, posíláme Vám pochvalu. :-) Tak jen tak dál. ;-)

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Dobrý den Kláro, tak první obrázek se moc povedl a tak s chutí do dalších :-) Velice děkuji za pochvalu kurzů a o kurzu jak malovat moře, budu přemýšlet :-)

Profilová fotografie

Klára Herejtová

Posílám další obrazky =)

Profilová fotografie

Klára Herejtová

Skalni stena

Profilová fotografie

Klára Herejtová

A tady uz moje malba podle metody Boba Rosse =)

Profilová fotografie

Táňa Haniková

11.5.2019

Moc děkuji za Vaše rady v kurzu. Bobb Ross pro mě byl vždy velkou inspirací a myslím že vy jdete s vaším umem v jeho šlépějích hodně zdatně. Gratuluji. Já maluji spíše akrylem než olejem, ale určitě věci se dají použít v obou médiích. Jen pro ukázku, můj poslední akryl. Třeba se někdy potkáme, bylo by mi velkou ctí. Preji hodně dalších úspěchů

Profilová fotografie

Pavel Michalica

A já děkuji za vaše hodnocení a za dokonalou malbu, kterou s námi sdílíte. Jste skvělá :-) Přeji též krásné úspěšné dny. Mějte se krásně a někdy na viděnou ...

Profilová fotografie

Táňa Haniková

Od Vás si pochvaly velice vážím. Mockrát děkuji ?

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Táňo, děkujeme a jen koukáme na Váš obrázek. Úžasná malba! Mějte se pěkně a ať se Vám dál daří malovat s radostí takové parádní obrázky. :-)

Profilová fotografie

Táňa Haniková

Mockrát děkuji ? Jsem potěšená, že se vám obraz líbí. I já vám všem preji at se vám daří, jak v osobním, tak profesním životě. ?

Profilová fotografie

Marie Komárová

25.4.2019

Děkuji za luxusní kurz! Malování podle Vašich návodů pane Michalica je úžasný zážitek, už se moc těším na osobní setkání v srpnu. Kotouč pily jsem fakt nesháněla, přesto myslím dobrý :-)... Mám dotaz - na jakém rozměru plátna nejčastěji malujete? Přijde mi, že je to větší než mám já. Ještě jednou obrovské díky :-) Majka

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Skvělá práce Majko. Obrázek se Vám opravdu povedl a kotouč ani nebyl potřeba :-) Vetšinou používám plátna o velikosti 60x50cm. Děkuji za pochvalu a těším se na další obrázky :-D

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Majko, úžasný obrázek! Děkujeme a přejeme, ať Vám to nadále jde jedna radost. :-) Mějte se hezky.

Profilová fotografie

Marie Komárová

Děkuji za milá slova i za odpověď. Já mám rozměr 40 x 50 cm, takže menší :-) Na dnešek jsem se moc těšila - volný den takže jsem malovala další obraz :-) paráda :-) Do bříz nejdu, neumím se špachtlí - ani skály mi nejdou, jsem levák a nemůžu pořád přijít na ten grif... ale já jsem poměrně houževnatá :-) Velké díky za úžasný kurz! Majka

Profilová fotografie

Marie Komárová

tak fotka na druhý pokus....

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Panečku! Smekáme klobouk a posíláme Vám velkou pochvalu, Majko. :-) Máme velkou radost a budeme Vám držet palečky, ať se s potvůrkou špachtlí co nejrychleji skamarádíte a můžete malovat další a další parádní obrazy. ;-)

Profilová fotografie

Marie Komárová

Dobrý den, moc zdravím, dnes jsem po delší době konečně zase malovala. Špachtle se vzpírá, ale už je to lepší :-) Kdypak bude k mání Váš připravovaný kurz Olejomalba květin? Nedočkavě ho vyhlížím :-)

Profilová fotografie

Marie Komárová

Opět jsem neměla přiložit obrázek, tak na druhý pokus...

Profilová fotografie

Marie Komárová

A malování mělo dnes zelenou celý cen, tak jsem se pokusila ještě i o obraz podle fotky v PC - dcera mi našla tenhle nádherný strom...tak jsem to zkusila.
Přeji krásné dny panu Pavlovi i všem v Kurzech pro radost. Majka

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Marie, jste šikulka nejšikovnější. Na Vaše obrazy je radost pohledět. :-) A kurz malby květin je již k dispozici.

Profilová fotografie

Ladislav Vyšný

22.3.2019

Maluji rád ale jen tužkou a nebo vybarvuji antistresové omalovánky.Na olej jsem si nikdy netroufl.Když jsem našel tyto stránky bylo rozhodnuto.Momentálně dávám dohromady potřebné pomůcky,zakoupím celý kurz a vrhnu se na to.Jen lituji že začínám tak pozdě.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Ladislave, páni, to je úžasný obrázek! Děkujeme a přejeme Vám, ať se vám maluje jedna radost a budeme se moc těšit a jsme zvědaví na Vaše malby, tak se nám pak nezapomeňte pochlubit. :-) A nikdy není pozdě začít. ;-) Mějte se hezky!

Profilová fotografie

Pavel Michalica

I já myslím, že nikdy není pozdě začít s něčím novým, nelitujte a malujte. Přeji ať se Vám daří :-)

Profilová fotografie

Karel Máj

28.2.2019

Metoda Boba Rosse je opravdu super vynález, už se nemůžu dočkat až si namaluju vlastní krajinku olejovými barvami. Zatím dávám dohromady barvy a štětce, pak se hned vrhnu na kurz.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Karle, děkujeme za Vaše hodnocení a budeme mít velkou radost, když se nám pak zde pochlubíte obrázkem, co se Vám podařilo namalovat. ;-) Ať se Vám daří!

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Tak to už se těším na první obrázek :-)

Profilová fotografie

Pavel Dušánek

28.2.2019

Nádhera!

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Pavle, díky!

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Děkuji velice :-)

Profilová fotografie

vaclav panek

10.2.2019

super

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Díky :-)

Profilová fotografie

Majda Tomášková

10.2.2019

Dobrý den, ráda bych panu Michalicovi poděkovala za skvěle vedený kurz. Vše je bezvadně popsané, výhodou je i to, že si vše mohu přehrát několikrát :-). Těším se na další malování.

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Dobrý den :-) Já děkuji za krásné hodnocení a za váš hezký obrázek. Je tak dál :-)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Majdo, děkujeme, Váš obrázek je úžasný, krása! Můžete si u nás ještě vyzkoušet namalovat i zvířátka, a to v kurzu Jak malovat zvířata pro začátečníky, rovněž s lektorem Pavlem. Ať se Vám daří a mějte se pěkně!

Profilová fotografie

Majda Tomášková

Děkuji :-). Kurz malování zvířat jsem si objednala a na malování se teď těší i mé děti. Krajina jim šla moc pěkně, tak uvidíme jestli budou mít na zvířátka dostatečnou trpělivost :-)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

No tedy, to koukáme! Nemáme slov, moc krásný obrázek. Jsme si jistí, že i zvířátka Vám půjdou levou zadní. :-) Přejeme Vám radostné malování s dětmi a už se moc těšíme na obrázek.

Profilová fotografie

Hana Ondráková

7.1.2019

Dobrý den, zakoupila jsem si kurz po absolvování Vašeho kurzu v Ostravě na Kreativu a po on-line kurzu malování zvířat a opět naprostá spokojenost, už se těším na další malovaní! :-)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Hano, děkujeme. Máme radost, že se Vám kurzy líbí. A budeme moc rádi, když se nám zde pochlubíte i svými obrázky. S radostí se podíváme, co krásného se Vám podařilo namalovat. ;-) Mějte se pěkně!

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Dobrý den Hano, jsem rád, že to co dělám má smysl a také se budu těšit na vaše obrázky :-) Pavel

Profilová fotografie

Libuška K.

5.1.2019

Dobrý den, dlouho jsem hledala něco, co mě zabaví a nic mě nevzalo. Proto jsem si na zkoušku koupila tempery a čtvrtky a pustila jsem se do toho. Samozřejmě jsem zjistila, že tempery nebudou nejvhodnější, protože rychle schnou, a to i na štětci :D ale teď vím, že investice do tohoto se vyplatí, protože mě konečně něco baví! :) moc díky za super video. A přikládám můj první, ne úplně vydařený, obrázek :)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Libuško, děkujeme. Máme radost, že jste po dlouhém hledání našla co Vás baví. Přejeme, ať Vás malování nepřestane bavit, přináší Vám jen samou radost a mnoho dalších takových úžasných obrázků. Budeme se těšit, až nám ukážete další. ;-) Mějte se krásně! :-)

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Dobrý den Libuško, máte pravdu, tempery jsou příliš rychlé a nejde to s nimi tak hladce jako s olejovými barvami, které mají máslovou konzistenci a zasychají pozvolna ... Jsem rád, že Vás malování "chytlo" a už se těším na další obrázky :-) Přeji ať se daří. Pavel

Profilová fotografie

Pavla P.

31.12.2018

Dobrý den, ráda bych se naučila podle Vašeho kurzu kreslit. Jsem začátečník a chtěla jsem se zeptat, jestli jsou ke kreslení vhodné i skicáky určené pro olejomalbu. Třeba jen na ty začátky.
Děkuji a hezký den.

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Dobrý den Pavlo, myslím, že by to mohlo jít. Sám jsem zkoušel malovat olejem i na papír pro akvarel a šlo to také. Jen ta savost papíru byla na obtíž a ještě to, že neměl texturu jako plátno - byl hladký a barvy se moc dobře "nechytaly" ... Určitě to zkuste, protože na začátek postačí i tvrdý karton nebo sololak (sololit, MDF-desky). Na každý pád je dobré si podklad pod olejomalbu našepsovat akrylovým (rychleschnoucím) šepsem.
Přeji ať se daří :-) Pavel

Profilová fotografie

Michaela Rýdlová

30.12.2018

Lekce zdarma vážně úžasné ! Moc za ně děkuji a určitě budu s Vami pokračovat! "Klobouk dolů!"co jste mě naučil!?

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Michaelo, děkujeme, máme velkou radost, že se Vám lekce líbí. Pošlete nám obrázek, ať se můžeme i podívat co se Vám podařilo namalovat? :-) My bychom se s radostí podívali. Mějte se hezky.

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Bez Vás by to nešlo Michaelo a mám radost, že Vás to baví :-) Jen tak dál ... Pavel

Profilová fotografie

Milan Klail

20.12.2018

Je to super. Zajímá mě cena. Za původní kurs na flesce. A kolik stojí všech 10 lekcí.

Profilová fotografie

Milan Klail

Je to super. Zajímá mě cena. Za původní kurs na flesce. A kolik stojí všech 10 lekcí.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Milane, děkujeme. 5 lekcí je k dispozici zdarma. Pokud Vás lekce nadchnou a rozhodnete se pro nákup celého kurzu, cena je uvedena zcela nahoře v pravé části obrazovky a liší se v závislosti na aktuálně dosažené úrovni členství v našem věrnostním programu a na počtu nasbíraných kreditů, které můžete při nákupu uplatnit. Po úhradě je Vám pak kurz k dispozici zde na našich stránkách. Mějte se pěkně a ať se Vám malování i nadále s radostí daří.

Profilová fotografie

Taťana krotká

27.11.2018

Skvělý kurz maluju již zvířata a děď mi děti koupili opět k vánocům krajinky jsem nadšená

Profilová fotografie

Taťana krotká

Skvělý kurz maluju již zvířata a děď mi děti koupili opět k vánocům krajinky jsem nadšená

Profilová fotografie

Taťana krotká

Skvělý kurz maluju již zvířata a děď mi děti koupili opět k vánocům krajinky jsem nadšená

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Taťano, Vaše obrázky jsou kouzelné! Děkujeme, přejeme, ať se Vám daří a ať namalujete spousty dalších takových krásných obrázků.

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Zdravím Taťano, jsem rád, že se Vám malování daří a děkuji za sdílení vašich krásných obrázků. Mějte se hezky a malujte si pro radost :-) Pavel

Profilová fotografie

Vladka Zakova

10.10.2018

Absolvovala jsem kurz s panem Pavlem Michalicou v Ostravě bylo to užasne a hlavně moc poučné. Zpět jsem se zamilovala do malování olejem, vše bylo moc dobře vysvětleno a ukázáno. Sama vím že pojedu na další kurzy stojí to za to se pořád něco nového učit. Kdo chce začít rozvíjet sám sebe toto doporučuji jako krasný začátek.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Vlaďko, děkujeme za Vaše hodnocení a doporučení. Přejeme mnoho radostných chvil strávených při malování.

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Děkuji za pochvalu a přeji, ať se Vám malování daří :-) Pavel

Profilová fotografie

Sandra S.

26.9.2018

Mám ráda tuto techniku a velmi si cenním snahy natočit tak krásné videa. Ovšem nejde mi to, jak by mělo, a tak stálé bojuji, ale věřím, že se to podaří a bude to v pohodě :-) Děkuji

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Nebojujte :-) Malujte si pro radost... Při použití správných štětců a barev se to bude dařit. Těším se na vaše obrázky :-)

Profilová fotografie

VlastRonald Kramoliš

14.9.2018

Moc krásné provedení a učitelsky hodně dobré. Obdivuji Vás, Chtěl bych se také takto naučit malovat. Určitě to vyzkouším. děkuji

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, děkujeme za Vaši pochvalu. Pak nám můžete dát vědět, jak se Vám malování dařilo, můžete nám zde nahrát i obrázek. Přejeme mnoho radostných chvil při malování.

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Dobrý den, děkuji za pochvalu a za obdiv. Nevím, zda skutečně umím malovat ... :-), ale Je to tak, jak již jednou kdysi někdo řekl: "Malovat se lze naučit jen malováním!" Se mnou to není jiné a stále se učím něco nového. Budu rád, když mi poté zašlete nějaký svůj obrázek.

Profilová fotografie

ladislav marsovsky

5.9.2018

dakujem som uneseny u mna ste jednicka

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Ladislave, děkujeme! Máme radost, že jste s kurzem spokojený.

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Velice děkuji za pochvalu, vážím si toho :-)

Profilová fotografie

zdeněk mašek

27.5.2018

Video kurz mně mile překvapil a obohatil mé znalosti na další úroveň. Mohu jen doporučit je to výborná věc . Video kurz na doma Vám usnadní přípravu na olejomalbu ale také ušetří Váš čas, mohu jen doporučit.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Zdeňku, děkujeme za Vaši pochvalu a doporučení. :-) Můžete se nám zde pochlubit fotografiemi Vašich maleb, moc rádi se podíváme!

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Jsem rád, že kurz pro Vás byl přínosem. A děkuji za hodnocení.

Profilová fotografie

Mirka Kosová

26.5.2018

Dobrý den,jsem ráda že jsem objevila tento videokurz... Velice ráda maluji a díky videu a ukázek malování jde učení lépe.Zatím jsem viděla pouze neplacené části a jsou úžasné.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Mirko, děkujeme moc za pochvalu. Pokud ráda malujete, můžete se pro inspiraci mrknout i na kurz "Jak malovat zvířata pro začátečníky".

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Mohu garantovat, že ty placené, jsou ještě úžasnější :-)

Profilová fotografie

Iva Ondříšková

21.5.2018

Dobrý den, moc hezké už se těším až to zkusím. Barvy, štětce kurz - nakoupený. Jsem nemalíř, tak jsem zvědavá jak to půjde. Zvířátka jsou taky úžasný, přijdou mi moc složitý.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Ivo, děkujeme! Budeme moc rádi, když nám dáte vědět, jak se Vám malování dařilo, můžete nám pak zde nahrát obrázek. ;-) My bychom se vsadili, že i zvířátka byste zvládla. :)

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Malování až tak složité není, když máte správné návody. A přesně s touto myšlenkou jsem kurzy natáčel :-)

Profilová fotografie

Klára Prokopová

8.5.2018

Dobrý den, jak tady čtu všechna hodnocení, vlastně už nemám co napsat, protože veškerá chvála už byla napsaná. Jsem opravdu moc nadšená a vděčná za velmi podrobné vedení kurzem. První pokus, nezdařil se tak jak měl, ale určitě budu zkoušet dál.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Kláro, děkujeme za Vaše hodnocení, máme velkou radost, že jste z kurzu nadšená! :-) Za obrázek Vám posíláme velkou pochvalu a přejeme, ať se Vám jen tak dál daří. ;-)

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Děkuji za pochvalu a za milý komentář :-) Jen podotýkám, že malování olejem na hladký povrch (papír) nejde zase až tak snadno. Jinak je obrázek velice pěkný.

Profilová fotografie

Soňa Stösselová Buchtová

7.5.2018

Dobrý den, Váš kurz pro radost je velmi pěkný. Moc dobře se na něj dívá, je názorný, poučný a inspirativní. Určitě všem vřele doporučuji a doporučím ho i svým známým.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Soňo, děkujeme Vám za pochvalu i doporučení. :-)

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Velice Vám děkuji Soňo, a jsem rád, že je pro Vás kurz přínosný. Též děkuji za jeho doporučení. Přeji krásné dny :-)

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Velice Vám děkuji Soňo, a jsem rád, že je pro Vás kurz přínosný. Též děkuji za jeho doporučení. Přeji krásné dny :-)

Profilová fotografie

Monika Koutkova

4.5.2018

je to paráda, moc děkuji!

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Moniko, my děkujeme za Vaše krátké, ale o to výstižnější hodnocení. :) A jestli jste se s námi pustila do malování, určitě se nám tu nezapomeňte pochlubit obrázkem. :-) S radostí se podíváme.

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Já děkuji též :-)

Profilová fotografie

Milada Hlawiczková

14.3.2018

Informace z tohoto kurzu mi v něčem pomohly, ale jinak maluji svou technikou. nemám vyřešen problém, zda je zapotřebí obraz něčím zafixovat, např. Damarovým olejem. Děkuji za odpověď.

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Dobrý den,
existuje spousta laků na olejomalbu, laky ve spreji i v lahvičkách. Například damarový lak je možné natírat štětcem. Můžete si vybrat lak lesklý, matný nebo saténový. Třeba laky Lukas ve spreji obsahují i UV filtr. Kvalitním lakem se každý obraz ochrání před poškozením. Lakem natřený obraz vydrží mnohem déle bez velkých změn. Lak se většinou aplikuje po důkladném zaschnutí barev. Doporučuje se po půl roce, ale záleží na vrstvě barev a prostředí...

Profilová fotografie

Jana Brožová

22.2.2018

Nádhera

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Jano, děkujeme. :-)

Profilová fotografie

Marie Patočková

14.2.2018

Úžasná technika už mám 2obrázky škoda nemám je vyfocené pokusím se to nějak vyfotit a vložit sem pan Michalica je moc fajn umí to pěkně vysvětlit doma ani nevěřily že jsem to malovala děkuji

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Marie, na Vaše obrázky se už těšíme! :-) A děkujeme za krásné hodnocení.

Profilová fotografie

Jaromíra Šebelová

5.2.2018

Dobrý den. Jako dítě jsem pokukovala mámě pod ruce, protože ráda a docela hodně malovala. Neměla jsem dost trpělivosti, protože malovala technikou napodobující staré mistry a to bylo na dlouho. Vaše technika se mi moc líbí. Hned je vidět jak se obrázek vyvíjí a není třeba dlouho čekat na výsledek. Už se těším jak vytáhnu stojan po mámě. Ráda bych se také přiučila akvarelu. Děkuji za vaše "nakopnutí" a moc Vás zdravím. Jarka

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jarko, děkujeme, také Vás zdravíme a budeme se těšit, až stojan po mamince vytáhnete a nějaké své obrázky nám ukážete. :-)
Vaši "nakopávači" z Kurzů pro radost. :-)))

Profilová fotografie

Dagmar Pukova

1.2.2018

Dobrý den na dvou kurzech u Pavla jsem byla v roce 2014 pak mě zjistily rakovinu a malování mě psychicky postavilo zpátky do života. Už jsem namalovala asi 35 obrazů a toho polovinu prodala abych měla zase na materiál. Jeden vám posílám a už zkouším i zvířata mějte se fajn Dáša

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Dášo, Váš obraz je nádherný! Přejeme Vám mnoho a mnoho dalších takových úžasných obrazů, ať Vám malování přináší spoustu radosti a v neposlední řadě bychom Vám chtěli popřát pevné zdraví!

Profilová fotografie

Miroslav Macek

30.12.2017

Tato metoda malování se mi líbí. Mám koníček,který mi zabere hodně času - opravuji hudební nástroje. Malovat bych chtěl zkusit. Už mám nakoupené plátna a barvy .

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Miroslave, máte krásný a zajímavý koníček. :-) Přejeme Vám, ať i malování Vám přináší radost, můžete nám sem pak nahrát obrázky, jak se Vám malování daří, rádi se podíváme. :-)

Profilová fotografie

Blanka O

17.12.2017

Výborný kurz, perfektní rady a skvělý lektor!
Podle tohoto návodu jsem i já namalovala svůj první obraz a sama jsem byla překvapená výsledkem! Opravdu fascinující!

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Jejda, Blanko, chlubte se !! Honem nám pošlete obrázek vašeho obrazu, ať taky můžeme mít radost :-)

Profilová fotografie

Iveta Králíková

14.12.2017

Dobrý den velice zajímavý kurz. zatím jsem se podívala jenom neplacené části kurzu zaujalo mě jak jednoduše se dá tak pěkně malovat Určitě bych si ho chtěla časem koupit

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Iveto, vyzkoušejte malování podle neplacené části a pak kurz můžete koupit :-)

Profilová fotografie

Pavlína Kolková

24.11.2017

Super kurz, super lektor. Zatím nejlepší kurz malby, na jakém jsem byla. U pana Michalici jsem byla na kurzu v Brně malovat koně a ráda si koupím i jeho další kurzy. Nikdo mi nevěří, že jsem to malovala já.
Pavla

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Zdravím Pavlíno, děkuji za pochvalu :-) Posílejte ty nevěřící ke mě, já jim ukážu, že to zvládnou také :-D

Profilová fotografie

Igor Schusnix

23.11.2017

Dobry den. Kurz sa mi velmi paci. Rad by som si vyskusal nieco namalovat pred zakupenim kurzu no tu na Slovensku mam problem zohnat podladovu farbu Bob Ross.

Profilová fotografie

Igor Schusnix

Skusil som to bez podkladovej farby ale mam co zlepsovat. Prvy obraz v zivote

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Tedy Igore, to vypadá skvěle :-) Pokud si na nás nevymýšlíte a je to opravdu váš první obraz, smekáme před vámi klobouky !!

Profilová fotografie

Igor Schusnix

Je to moj prvy obraz v zivote. Maloval som ho vcera po praci podla vasho navodu. Pred tym som nevedel namalovat nic. Snazim sa stale zohnat tu podkladovu farbu no zatial bez vysledku

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Dobrý den Igore, máte obrázek moc hezký a je pravda že bez té podkladovky to jde hůře ... V Čechách se sehnat dá a na Slovensko ji vozím sebou na kurzy :-) Zde je odkaz kde se dá sehnat http://artmia.cz/cs/35-olejove-pomaluschnouci a pokud ji nemají skladem, stačí si o ni napsat ...

Profilová fotografie

Iveta Maličká

23.11.2017

Zaujimavo podane a vysvetlene aj drobne detaily, hlavne kopce , oblaky a kriky a tiez pouzivanie spravneho tipu stetcov , miesanie farieb a cistenie , odporucam kazdemu, koho laka malovanie...

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Díky, Iveto, jsme rádi, že se vám kurz líbí :-)

Profilová fotografie

Vlasta Strýčková

29.10.2017

Je to veľmi zaujímavý kurz. Zatiaľ som si pozerala neplatené časti a veľmi ma zaujalo ako tieto kresby pán Michalica veľmi podrobne a detailne popisuje, zároveň aj pridá rôzne rady. Tento kurz si určite v blízkej budúcnosti zakúpim.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Vlasto, máme radost, že se vám kurz líbí. Pokud opravdu uvažujete o zakoupení kurzu, moc to neodkládejte:-) Sleva na kurz končí za 25 dní.

Profilová fotografie

Vlasta Strýčková

Dobrý deň pán Michalica. Kurz som si už zakúpila ( objednala ) pre syna ako darček pod stromček, zadala som text venovania, ale chcela by som mu zároveň darovať aj Váš druhý kurz malujeme zvieratá v jednom balíku s tým istým venovaním. Myslím tým, aby dostal kurzy naraz v jednom darovacom poukaze. Neviem, či sa to dá spojiť ako jeden darček ale dva kurzy. Prosím odpovedzte mi ako by som to mala spraviť v objednávke. Ďakujem za skorú odpoveď. S pozdravom Strýčková Vlasta

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, paní Strýčková, udělejte si tedy ještě objednávku na druhý kurz pana Michalici a až budte mít zaplaceno, vyrobím pro vás speciální dárkový poukaz na dva kurzy :-)

Profilová fotografie

Vlasta Strýčková

Dobrý deň, tak som urobila objednávku aj na druhý kurz pána Michalicu, buďte taký dobrý a k tomu druhému kurzu pripojte ten istý darovací text ako k tomu prvému kurzu, ktorý som napísala pri prvej objednávke. Ďakujem. Strýčková

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobře, pan Strýčková, zařídím to :-)

Profilová fotografie

Lucie Zikmundová

17.10.2017

Překvapilo mě, jak jednoduše celý kurz vypadá. Tento kurz mě velmi nadchnul a jsem rozhodnuta ho určitě vyzkoušet. Pokud mi to jen trochu půjde, určitě si zaplatím zbytek kurzu.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Lucie, vyzkoušejte a pošlete nám obrázek. Uděláte nám radost :-)

Profilová fotografie

Karolína Semeráková

17.10.2017

Super vysvětlené a některá technika mi fakt vyrazila dech s jakou lehkostí lze vytvořit krásné detaily. Klobouk dolů. :o)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Děkujeme, Karolíno, Pavel je skutečný profesionál :-)

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Děkuji za pochvalu, vám všem :-D

Profilová fotografie

Martin Kapalka

16.10.2017

Skvělý kurz, začínám podle něj malovat! Líbí se mi, jak pan Michalica všechno pěkně vysvětlí a přidá další rady. Zatím jsem sledoval neplacenou část, ale kurz si asi zakoupím celý. :)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Díky, Martine, už jste zkusil něco namalovat? Jestli ano, pochlubte se nám :-)

Profilová fotografie

Ladislav Vaníček

14.10.2017

Skvělý kurz

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Díky, Ladislave, Pavel Michalica prostě umí :-)

Profilová fotografie

Eva Brosova Eva Brosova

9.10.2017

Výborné podanie- zatiaľ len neplatenej časti kurzu. Už dlhšiu dobu sa zahrávam s myšlienkou vyskúšať si maľovanie, ktoré si myslím, že nedokážem, ale po vzhliadnutí časti kurzu mám pocit, že to nie je s vašim výkladom až také ťažké dokázať .....

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Evo, Pavel Michalica je skvělý průvodce při malování. Vyzkoušejte a uvidíte, že nám dáte za pravdu :-)

Profilová fotografie

Pavel Michalica

A to jste ještě neviděla ty zázraky co se dějí na mých živých kurzech :-)

Profilová fotografie

ivana šejnova

16.1.2017

Nádhera. Dekui za krasny kurz moc me to baví. A už se nemůžu dočkat dalšího. Tak se chci zeptat kdy bude mozny zakoupit kurz jak malujete zvířata. Dekuji

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Děkujeme, Ivano. Na novém kurzu pracujeme, střih a doladění chvilku trvá, ale pokud se zadaří, koncem příštího týdne by kurz mohl být na světě :-)

Profilová fotografie

LIBOR KUNČE

23.4.2016

Dobrý den, dnes jsem si prohlédl Vaše 4 základní kurzy a nadchly mě natolik, že jsem si hned objednal další. Bob Ross mě zajímal už delší dobu a vůbec jsem netušil, že někdo u nás učí jeho metodou. Velmi se těším na kurzy i na výtvory, které po jejich shlédnutí vytvořím. Maluji obrazy již dlouho, ale svými vlastními metodami, které zřejmě nejsou zrovna nejlepší. O důsledcích vašeho kurzu na výsledky mojí práce Vás budu informovat. Přeji Vám mnoho dalších spokojených účastníků kurzů malování. Libor Kunče

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Libore, velmi děkujeme. :-) Budeme moc rádi, když nám sem fotky svých výtvorů nahrajete a přejeme Vám, ať Vás malování i nadále baví.
Váš tým Kurzů pro radost

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Zdravím Vás Libore, budu velice rád když se Vám bude dařit a už se těším na vaše obrázky :-)

Profilová fotografie

7.4.2016

Nezkutečně sympaticky provedený kurz - ukázky zdarma. Jsem nadšená, zkusím doma namalovat a jestli se to alespoň malinko povede, váš kurz si koupím. Děkuji Šafránková Anna

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Anno,
děkujeme za Váš milý komentář. :-) Uděláte nám radost, pokud nám sem nahrajete obrázek Vašeho díla, ať se také můžeme podívat. :-)

Profilová fotografie

Martin

16.2.2014

Já sem spokojený líbí se mne to děkuji

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Martine,
děkujeme, nás i lektora to velice těší. :-) Uděláte nám velkou radost, když nám sem obrázky Vašich výtvorů nahrajete. :-)

Profilová fotografie

Jirka

12.2.2014

Dobrý den.1 díl byl fajn konečně jsem našel návod v češtině.Děkuji Jirka.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jirko, děkujeme! :-) Ať se Vám tak líbí i ostatní díly. :-)

Profilová fotografie

Nataša

7.2.2014

Dobrý den Pavle, velmi děkuji za skvělý kurz olejomalby- 1 díl. Sama bych nevěřila, ale po prvním zhlédnutí mi dal mnoho. Mám pocit, jako bych už uměla malovat :o) , ikdyž je mi jasné, že to tak z daleka není a bude trvat ještě dlouho než to budu moci skutečně říci :o) .
Můj dědeček maloval obrazy a já, ještě jako dítko, vždy velmi ráda přihlížela. Osobně jsem to ještě nikdy nezkoušela, malovat barvami obrazy. Vždy jsem malovala pouze kamarádům do památníků, k čemuž jsem používala pastelky a tužky a nebo jsem malovala vodovými barvami. To vše ještě ve škole a to už je velmi dávno. Již dlouho jsem vůbec nezkoušela malovat, ikdyž mne to stále láká a říkají mi, že mám talent. No, ale ten má jistě každý :-D . U mne jde o to, abych začala, ovšem všechno má svůj čas :o) . Ještě jednou moc děkuji za příjemný úvod. Přeji krásné dny :o)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Natašo,
děkujeme za krásný komentář! :-) Lektora i nás velmi potěšil. Moc Vám přejeme, abyste se do malby pustila a věříme, že Vaše výtvory budou znamenité.

Profilová fotografie

Marie

11.1.2014

Díky

Profilová fotografie

anna

21.10.2013

PANE MICHALICA,JSTE ŠIKOUNEJ A KRÁSNÉ MALUJETE .

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Velice Vám děkuji za pochvalu :-)

Profilová fotografie

Sana

19.10.2013

Moc Vám děkuju.

Profilová fotografie

Zdenka

14.10.2013

Pane Michalica !Jsem opravdu ráda, že se konečně někdo ujmul česky namluvit návod pro amatéry kreslení a malování.
Jsem amatér v pravém slova smyslu a spoustu času jsem strávila na kurzech na Pc. Jelikož jsem už staršího data narození a cizí jazyk neovládám , bylo to pro mě jako detektivka. Takže Vám děkuji i za spoustu jiných ,kteří Vám to nenapíší. Malovat pro radost, je opravdový zážitek a bez techniky to opravdu nejde ,jinak je to bud a nebo. Takže ještě jednou Děkuji ....Zdenka

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Zdenko, děkuji Vám za milý příspěvek a přeji mnoho krásných chvil u malování :-)

Profilová fotografie

Nada

25.9.2013

Jsem jako čisté plátno, na které budu teprve malovat...a jsem příjemně zvědavá, co to bude :-)

Profilová fotografie

Šárka

19.9.2013

jsou to jen pokusy,ale hodně mě nabíjí :)

Profilová fotografie

Šárka

19.9.2013

Zdravím,já si začala kreslit jen tak před půl rokem tužkou a uhlem a známý mě přivedl k oleji...Zkouším podle videí co se dá anebo zkouším namalovat obrázek,o kterém si myslím,že bych mohla zvládnout :).Nejradši bych měla živého učitele,ale tyhle stránky jsou moc pěkné :)

Profilová fotografie

Pavel Michalica

Pokud chcete živého, rád Vás přivítám na svém živém kurzu :-D

Profilová fotografie

Jana

13.9.2013

Po shlédnutí první lekce říkám: To je úžasný :-) Jak se říká: Chytrému napověz, hloupého kopni :-) Jak to vypadá jednoduše, jen když vám někdo ukáže, jak na to... :-) Tak jsem zvědavá, jak mi to půjde, až to poprvé vyzkouším... :-) Děkuji.

Profilová fotografie

Drahomíra

8.9.2013

velice se mi úvodní lekce líbila, protože je dobře vidět jak se má pracovat se štětcem i barvami.
Díky moc.

Profilová fotografie

mikulda Mikulcová

1.9.2013

Zkusila jsem další obrázek, poněkud klidnější.. :-)

Profilová fotografie

Marek

1.9.2013

Veľmi dobrý kurz pre začiatočníkov.

Profilová fotografie

Eva Kristenová

24.8.2013

kdysi jsem toto malování viděla někde na satelitu a vždy toužila to také umět , konečně mě to někdo naučí děkuji je to skvělé Eva

Profilová fotografie

mikulda Mikulcová

24.8.2013

Tak mám za sebou první olej na plátně :-)

Profilová fotografie

Zdenka Backová

22.8.2013

Dobrý deň!
Pozrela som si všetky 4 časti Kurzu olejomaľby – metódou Bob Ross. Tento kurz sa mi veľmi páči. Určite si metódou Bob Ross niekedy vyskúšam niečo namaľovať. Ďakujem všetkým, ktorí usilovne pracujú na príprave tohto kurzu a snažia sa robiť iným radosť. Prajem celému tímu veľa úspechov.

Zdenka

Profilová fotografie

Darina

6.8.2013

dakujem Pavlovi za jeho kurzy, urcite budem skusat malovat , absolvovala som jeden kurz v Britskej Columbii v Canade a mam pekny obraz tiez metodou Bob Ross. Prajem vseko najlepsie.

Profilová fotografie

Martina

4.8.2013

Jsem nadšená z kurzu :-D a těším se na další.

Profilová fotografie

Lapsang

23.7.2013

Vcelku dobré a praktické informace,, už se těším na další díly. Přeji hezký den Lapsang Souchong

Profilová fotografie

Marek

21.7.2013

Teším sa na zimné večery. Kedy začnem skúšať maľovať. Pred 2 rokmi som už niečo skúsil.

Profilová fotografie

Dagmar Šmirousová

20.7.2013

Vždycky jsem si myslela, že olejomalba je složitá jak na materiál, tak na techniku. Váš kurz mě zaujal natolik, že jsem se do toho přeci jen pustila. A tohle je výsledek - není dokonalý, ale pro mě to bylo i přes to překvapení :-)

Profilová fotografie

Marta Abtová

19.7.2013

Zajímavé, moc se těším na první mé kroky ale musím si pořídit pomůcky zatím nevím kde tyto věci prodávají, jako je plátno ,rám barvy atd. Určitě se budu učit moc mě to zajímá

Profilová fotografie

Ilona

18.7.2013

Je to moc zajímavé. Těším se na další pokračování :)

Profilová fotografie

Vlasta

7.7.2013

Zdravím Pavle, velmi děkuji za skvělé tipy. Já jsem sice olejovky před časem vyhodila, protože už byly staré a ztvrdly, ale Vaše rady si beru k srdci i u trošku jiného stylu, který maluju. Moc se těším na další díl. Na zámečníka Vám to skutečně jde až velmi dobře. Přeji hezký den :)

Profilová fotografie

Dana

5.7.2013

Velmi pekne malby od pani Kvetoslavy.
Vsetky vase videa su super..
Kotekova

Profilová fotografie

Naďa

2.7.2013

moc se mi úvodní lekce líbila, určitě mi vaše informace hodně pomůže v mých malovacích pokusech,
díky N.

Profilová fotografie

silvia

24.6.2013

veľmi poučné, určite si z toho veľa zoberiem....ja maľujem, len pre seba a bez techniky a tento príspevok ma veľmi potešil

Profilová fotografie

Jiřina

15.6.2013

V květnu jsem byla v Praze na kurzu, který vedl pan Pavel Michalica, kurz se konal ve velmi příjemné atmosféře, Pavel se nám všem věnoval. Na kurzu jsme malovali hory s lesy a jezerem, velmi zdařený námět, který vzbuzuje u přátel a známých velký obdiv. Díky tomuto kurzu jsem se pustila i do vlastní tvorby touto metodou, těším se na další kurzy

Profilová fotografie

Hanka Horová

5.6.2013

Dobrý den, dnes jsem poprvé shlédla první díl a jsem nadšená. Maluji s 5.letou vnučkou a jsem na její úrovni. Prostě to neumím, ale je to mým celoživotním přáním. Začnu to okamžitě zkoušet a jen doufám, že to zvládnu. Jen jsem nezachytila, kde se tyto pomůcky, barvy, plátno atd. kupují.

Profilová fotografie

Květoslava

3.6.2013

několik obrazů metodou BR jsem namalova již před několika lety,ale viděla jsem první díl s Pavlem a moc se mi líbilo jak srozumitelně předvádí krok po krůčku tahy štětcem.je důležité vidět "do ruky"a tady je to super.moc se těším na další pokračování!

Profilová fotografie

Simona

3.6.2013

Moc pěkný kurz, pochopitelně vysvětlováno i ukazováno. Děkuji, už se nemohu dočkat dalšího dílu. :)

Profilová fotografie

Andrea Jáchim

20.5.2013

Dobry den, je to super takhle pres internet, ale rada zajdu i na vase kurzy, je treba se dozvedet vice a poptat se na nejake veci. Uz mam rozmalovany obraz pro tatinka k narozeninam. Asi bude jeste nejakou chvilku trvat nez ho domaluji (nejsem zadny talent, jen me to bavi) ale tesim se na vysledek, uz ted vypada pekne (si myslim). Zitra se vrhnu na stromy podle vaseho videa ;) uz se tesim, az se po celem dnu prace a litani kolem dvou mrnousu, odreaguju u platna. Hezky vecer.

Profilová fotografie

Ondra

20.5.2013

Dobrý den! Jak říkáte, dneska jsou mraky fakt super, je i hodně daleko vidět. Pokud máte lidi možnost, vylezte někam na kopec a kochejte se... Já dnes byl na oblíbeném kopci, a viděl jsem kopec Milešovku vzdáleném asi 100 km, vypadala jak pyramida v dáli v modrém odstínu :) Mraky jsem taky fotil... Chytla mě můza, večer jdu tvořit :)

Profilová fotografie

dandavanda

20.5.2013

Zdravím Pavle,nežli jsem se dostala k Vám na Vaše kurzy, dostala jsem od známé E.mail a to kresba metodou Boba Rosse. a tak ještě nemaje barvy olejové a štětce dle Vašeho návodu vznikl první obraz a to dle ukázky Boba Rosse ovšem skály se špachtlý kterou používám na chalupě, štětce též z chalupy podklad nebyl na plátně, ale na papundeklu, štěteček "vějířek" byl nahrazen širším štětečkem, ale hodně rozpláclým. To je ten první obrázek, který jsem dala již na Vaše stránky. Ale náhoda na vebu a Vaše reklama, mě přivedly k Vám na KURZYPRORADOST. Toto malování mi chytlo a to, že obraz mohu udělat za 20 minut, nemusím se učit zdlouhavé teorie o malbě a výsledek - mám z něho dobrý pocit - zapomenu na denní starosti a vychutnávám si barvičky. Díky moc za tento Váš nápad učit nás přes internet. Jen tak dál. Dandavanda.

Profilová fotografie

Zdeňka

5.5.2013

Stávám se závislou :-))

Profilová fotografie

Iliana

19.4.2013

Pane Pavle, bonus a odraz do vody SUPEEER. Moc se mi to líbilo - musím přiznat, čím dál tím víc. Už se těším na další.....krásný den Vám a všem malujícím lidičkám

Profilová fotografie

Věra

12.4.2013

Pavle, děkuji vám za poučný příspěvek. Než jsem našla na netu vaše kurzy olejomalby metodou Bob Ross, zkusila jsem loni malovat olejovými barvami obraz květin na koleni, malými štětci, vysoké vrstvy, snad měsíc se sušil. Teď vidím u vás širokou škálu štětců, barev, špachtlí...a odborné rady. Děkuji vám.

Profilová fotografie

Iliana

12.4.2013

Pane Pavle, díky za odpověď. Na nové kurzy s vodou v pohybu se moc těším a malování skály bylo také velmi poučné. Je mi s Vámi moc fajn a s malováním se vždy ocitnu v úplně jiném světě. Děkuji Vám, zde nacházím to, co jsem už dávno hledala. Přeji všem krásný den.....a hlavně na další kurz!

Profilová fotografie

Zdeňka

7.4.2013

Už zase jsem nadšená.Vlastně jsem zjistila,že pokud je vše vysvětleno správnými slovy a s příkladem,tak není potřeba extrémně dlouhé a extrémně drahé absolvování rádoby prestižního vzdělávání.V tuto chvíli mám doma přeobláčkováno,teď budu mít přesmrčkováno. :-)) .Ale mám prosbu,zda by šlo jen třeba dvěma větami přiblížit,jak na listnaté stromy.Moc děkuji za váš kurz,je napínavější,než Colombo :-)

Profilová fotografie

Věra

5.4.2013

Pavle, moc se mi líbí způsob vaší výuky, zatím ji sleduji jen přes internet. K malování obrázků musím mít pouze barvy od vás? Koupila jsem si již před tím sadu olejových barev, ale vy neříkáte použijte modrou, zelenou, hnědou, ale máte speciální názvy. Musím si nutně koupit pro začátek tyto speciální? Mohu malovat i s těmi, co jsem koupila v hobby obchodě? V sadě olejových barev je i bílá, ale ta asi není vhodná na podklad? Koupila jsem plátna v rámu v obchodě, nepoznám, zda jsou už naimpregnovaná bílou barvou, nebo ji teprve musím namalovat. Můžete mi poradit, jaký stojan je pro začátečníka nejlepší? Děkuji za rady, možná se odpovědi budou hodit i dalším malířům - začátečníkům.

Profilová fotografie

Iliana

5.4.2013

Pavle, moc Vám děkuji, za tyto krásné fígle, určitě se budou hodit. Myslím, že při malování je nejtěžší najít sám sebe a mít svůj styl. Těším se, až vše budu zkoušet, těším se moc na pokračování a třeba na malování vody a vodopádů. Krásný den všem....

Profilová fotografie

Jarka

2.4.2013

dobrý den,
jsem ráda, že jsem našla tento Váš kurz malování, nedávno jsem absolvovala kurz kreslení, od té doby maluji krásné portréty a můj sen byl absolvovat kurz olejomalby,tak to jsem tu správně, moc se na to těším Jarka

Profilová fotografie

Zdeňka

31.3.2013

Je to příšerné,ale tady těch pár minut mi přineslo daleko víc,než 2 semestry na UJEPu.Díky

Profilová fotografie

Adriana

20.3.2013

Touto technikou maľujem od tohto roku ako samouk a som rada, že je tu možnosť takéhoto kurzu, kde je pomaly a zrozumiteľne vysvetlené miešanie , nanášanie farby, držanie štetca. Pridávam tu moje prvotiny.

Profilová fotografie

Ilona Šumberová

17.3.2013

Technika Boba Rosse mě tak zaujala, že jsem se hned přihlásila do kurzu, který bude v Brně. Lektorů jsem našla více, byli i levnější, ale charizma, přístup a vebové stránky mě utvrdily v tom, že kurz pan Michalici je nejlepší. Už se moc těším na kurz.

Profilová fotografie

Renča

14.3.2013

Pěkné, snad začnu také malovat :)

Profilová fotografie

Hanka

9.3.2013

Perfektně vysvětlené a předvedené,vše je srozumitelné a pan Michalica je sympaťák.Těším se na další díl,děkuji

Profilová fotografie

Romana

8.3.2013

Moc dobře připravené, děkuji

Profilová fotografie

mikulda Mikulcová

7.3.2013

Krásný díl! Děkuji.

Profilová fotografie

Marie Braucci

5.3.2013

skvělé...

Profilová fotografie

Martina

2.3.2013

skvělé, jednoduché a srozumitelné. určitě vyzkouším.

Profilová fotografie

Vlaďka

1.3.2013

Několik měsíců jsem odolávala a nevěřila, že bych někdy namalovala obraz. Až letos v lednu jsem se odhodlala a jela na kurz olejomalby přímo k Pavlovi - zažila jsem malování na vlastní kůži a překvapila jsem sama sebe. Pavel mi vysvětlil a ukázal každý následný krok od bílého plátna až po celý obraz. Když se mi nedařilo nebo jsem napoprvé nepochopila co, jak a čím malovat, poradil ještě dřív, než jsem se stačila zeptat:) Jsem moc ráda, že si s Pavlem můžu nyní díky tomuto kurzu malovat i doma.

Profilová fotografie

iveta

28.2.2013

Malování Boba Rosse jsem kdysi viděla ve vysílání jakési zahraniční stanice.Zaujala mně jednoduchost s jakou maloval a protože anglicky neumím, zkusila jsem malovat jen podle toho, co jsem viděla.Pár obrázků se povedlo, ale chybělo to mluvené slovo.S nadšením jsem uvítala tento kurz, první díl jsem shlédla a je to přesně to, co jsem potřebovala.už se moc těším na další!

Profilová fotografie

mikulda Mikulcová

28.2.2013

Velice pěkné video, dle takovéhoto návodu to musí zvládnout každý! Těším se na další. Hlavně na malování stromů, to je pro mne oříšek :-) Děkuji

Profilová fotografie

valerie

15.2.2013

ahoj,jsem ráda že jsem objevila tyto stránky ráda maluji a díky videu a ukázek malování jde učení lépe-maluji pro radost už přes 10 let ale ted mám možnost se přiučit techniky a jak malovat krajinu a přírodu atd.mám ráda tento kurz malování a doufám,že bude častěji.valerie

O lektorovi:

Lektor

Pavel Michalica - Lektor malby

Již maluji a vyučuji od roku 2011, ale vždy tomu tak nebylo … V podstatě jsem býval pouze obdivovatelem těch, co se štětci dovedli naprostá kouzla. A i přes nutkání něco namalovat jsem nikdy nesebral dostatek odvahy zkusit to znovu. Znovu proto, že kdysi dávno (v dětství) už jsem malířem byl, tak jako naprostá většina z nás, ale mou ještě nerozvinutou dovednost začali soudit a známkovat …

No, a když vám nikdo neřekne jak to dělat správně, ale pouze kritizuje, že to děláte špatně – přestanete tu danou činnost dělat úplně a přijmete mylné přesvědčení, že na to nemáte talent a že jste nešikovní.

Měl jsem obrovské štěstí a výhodu v tom, že mi na cestě ke znovuobjevení malování pomohla moje manželka Věrka. A protože vím, že mnozí z vás tuto výhodu nemají, natočil jsem pro vás sérii videokurzů, kde vše vysvětleno tak, aby to pochopil naprosto každý. Zkrátka tak, jak by se to (dle mého názoru) mělo vyučovat i na školách.

Skvělá zpráva je, že na to nejste tak úplně sami… Máte mě! ☺ Váš Pavel

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  4 447 účastníků

  Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Lektor

  Jiří Kynčl
  lektor4 447 x

 • Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Naučte se hrát na kytaru, absolvujte s námi Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla a naučte se zahrát první písně.

 • Kurz

  1 382 účastníků

  Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky

  Lektor

  Pavel Michalica
  lektor1 382 x

 • Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky

  Namalujte si v pohodlí domova květiny jako živé, s námi to zvládne i naprostý začátečník.

 • Kurz

  818 účastníků

  Paličkování pro pokročilé

  Lektor

  Iva Prošková
  lektor818 x

 • Paličkování pro pokročilé

  Rozšiřte si své paličkovací umění a naučte se vyrobit nádherné krajky, originální obrazy a šperky dalšími technikami.

 • Kurz

  404 účastníků

  Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Lektor

  Lenka Kinzlová
  lektor404 x

 • Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Ponořte se do světa barevných vitráží technikou Tiffany a naučte se výrobu trojrozměrných předmětů.

 • Kurz

  4 339 účastníků

  Šití bot pro začátečníky

  Lektor

  Veronika Mocová
  lektor4 339 x

 • Šití bot pro začátečníky

  Naučte se, jak si vyrobit ty nejlepší a nejoriginálnější kožené boty, které vám skvěle padnou.

 • Kurz

  1 394 účastníků

  Šití ekopanenek pro začátečníky

  Lektor

  Tereza Jarošová
  lektor1 394 x

 • Šití ekopanenek pro začátečníky

  Naučte se jak ušít ekopanenku krok za krokem a udělejte tak radost svým nejbližším.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY