Chcete se naučit vyrábět náramky, ale nevíte, kde začít? Hledáte návod na náramky z korálků? Náš průvodce vás provede úplnými základy. Zjistíte, jak vytvořit náramek z korálků, vyzkoušíte si techniku uzlování a vyrobíte si i náramek z kůže.

Pro více informací si můžete přečíst celý článek, ve kterém najdete návody na náramky z korálků, z kůže nebo na uzlované náramky. Nebo si můžete prohlédnout videokurzy s tímto tématem, například Drátované šperky pro začátečníky.

Jaká témata budou součástí tohoto článku?

 • Začínáme s výrobou náramků: základy, které potřebujete znát
 • Jak vyrobit náramek z korálků: krok za krokem
 • Uzlování náramku – návod pro začátečníky
 • Jak uplést náramek z paracordu: jednoduchý průvodce
 • Šité náramky z korálků – návody pro kreativce
 • Jak vyrobit kožený náramek: tipy a triky
 • Jak zakončit náramek: dokonalé finální doteky
 • Rozšiřte své dovednosti díky kurzům šperkařství

 

Začínáme s výrobou náramků: základy, které potřebujete znát

Stačí pár korálků, kousek nitě a špetka kreativity, abyste se pustili do výroby náramků, které oslní vaše okolí. Než ale začnete, je důležité pochopit základní principy, které přemění korálky na úchvatné šperky. Pojďme se podívat na to, co všechno byste měli mít před startem připraveno.

 • Materiály: Rozhodněte se pro typ korálků, které chcete použít. Možností je nepřeberné množství – skleněné, plastové, dřevěné nebo dokonce semišové korálky. Každý typ nabízí jinou texturu a vzhled.
 • Nástroje: Základními nástroji jsou jehla (pro šité náramky z korálků), kvalitní nit či vlasec a uzlovací deska pro usnadnění práce s uzly.
 • Technika: Existuje mnoho technik - od jednoduchého navlékání korálků až po složitější, jako jsou shamballa náramky nebo háčkované náramky. Každá metoda vyžaduje specifický postup a dovednosti.
 • Naučte se uzly: Uzlované náramky jsou pevné a trvanlivé. Ovládnutí základních uzlů rozšíří vaše možnosti.

Kromě těchto materiálů a dovedností je nezbytné mít také trpělivost a ochotu učit se novým věcem. Pokud si nejste jisti svými schopnostmi nebo hledáte inspiraci, zkuste se přihlásit na kurzy jako Chainmaille - šperky z drátků a korálků (kroužkování) nebo Korálkování - šité šperky, které vám poskytnou praktické rady a ukázky práce od zkušených lektorů.

Tip: Předtím, než začnete s vlastní tvorbou, prozkoumejte různé styly a techniky na internetu nebo v knihách o šperkařství. Tato předběžná rešerše vám pomůže lépe pochopit proces tvorby a inspiruje vás k experimentování s různými materiály a designy.

 

Jak vyrobit náramek z korálků: krok za krokem

Výroba náramku z korálků může být nejen relaxační aktivita, ale také skvělý způsob, jak vyjádřit svou kreativitu a osobnost. Pokud jste na začátku své cesty s korálkováním, nemusíte se obávat. Tento jednoduchý návod na náramek z korálků vás provede celým procesem krok za krokem. Takže si připravte své korálky, nit a jehlu, a pojďme na to!

 • Vyberte materiál - Začněte výběrem korálků, které chcete použít. Můžete kombinovat různé barvy, tvary a velikosti pro dosažení unikátního vzhledu. Nezapomeňte si také připravit odolnou nit či vlasec a vhodnou jehlu.
 • Naplánujte design - Rozmyslete si, jak bude váš náramek vypadat. Možná najdete inspiraci online nebo si načtrtnete vlastní návrh. Pamatujte na to, že dobré plánování je klíčem k úspěchu.
 • Připravte pracovní prostor - Ujistěte se, že máte dostatek místa a světla. Správné osvětlení je důležité pro detailní práci s korálky.
 • Začněte navlékat - Podle vašeho plánu začněte navlékat korálky na niť či vlasec. Buďte trpěliví a soustředění; jedna chybička může změnit celkový vzhled náramku.
 • Kontrolujte délku - Pravidelně kontrolujte délku náramku, abyste se ujistili, že bude perfektně sedět na vašem zápěstí.
 • Zakončení náramku - Jakmile dosáhnete požadované délky, je čas naučit se, jak zakončit náramek. Existuje několik metod zakončení, od jednoduchých uzlů po speciální zapínání.
 • Dokonalé finální úpravy - Prohlédněte si celý náramek a ujistěte se, že jsou všechny korálky pevně navlečené a uzly dobře utažené.
TIP: Pokud chcete rozšířit své dovednosti a naučit se další techniky korálkování, určitě stojí za to podívat se na kurz Korálkování - šité šperky. Zde objevíte pokročilé techniky šití s korálky, které vaše projekty posunou na novou úroveň!

 

Uzlování náramku – návod pro začátečníky

Začít s výrobou náramků může být vzrušující, ale i trochu děsivé. Kde začít? Co když to nevyjde na první pokus? Nikdo vám nedal návod na výrobu náramků? Nebojte se, uzlování náramku je skvělý způsob, jak se pustit do světa šperků a je ideální pro začátečníky. Tento jednoduchý návod vám ukáže, jak vyrobit váš první náramek pomocí techniky uzlování.

 • Materiál: Pro začátek budete potřebovat tenký provázek nebo nit, korálky dle vaší volby a malou sponu pro zakončení náramku.
 • Vybírání korálků: Vyberte si korálky, které se vám líbí. Můžete experimentovat s barvami a tvary. Ujistěte se, že mají dostatečně velké otvory na provlečení provázku.
 • Začínáme: Začněte tím, že uříznete kus provázku o délce asi 50 cm (nebo dvojnásobek požadované délky náramku). Složte provázek napůl a udělejte smyčku na jednom konci. Smyčka poslouží jako zapínání náramku.
 • Uzlování: Začněte vázat základní uzly kolem obou částí provázku, přidávejte korálky podle vašich představ. Existuje mnoho typů uzlů, ale pro začátek doporučujeme použít základní plochý uzel nebo posuvný uzel.
 • Jak zakončit náramek: Až dosáhnete požadované délky, přidejte sponu a pevně uzly stiskněte. Zbývající konce provázku můžete ozdobit dalšími korálky nebo jednoduše ustřihnout.

Tato zábavná aktivita není jen o vytváření krásného šperku; je to také skvělý způsob, jak relaxovat a odreagovat se od každodenního stresu. Pokud hledáte více inspirace a technik uzlování, určitě doporučujeme kurz Kurz micro macramé – drhané šperky, který vám nabídne hlubší ponor do umění tvoření šperků.

TIP: Nebojte se experimentovat s různými typy uzlů a materiálů. Čím více praxe budete mít, tím originálnější a osobitější náramky budete schopni vytvořit!

 

Jak uplést náramek z paracordu: jednoduchý průvodce

Výroba náramků z paracordu je skvělým hobby, které vám nejen umožní vytvářet stylové a praktické doplňky, ale také budete rozvíjet své manuální dovednosti. Paracord, známý také jako padáková šňůra, byl původně používán ve vojenském sektoru pro svou vysokou odolnost a pevnost. Dnes si získal oblibu i mezi milovníky outdoorových aktivit a DIY projektů. Následující kroky vás provedou procesem tvoření základního náramku z paracordu.

 • Potřebné materiály: asi 3 metry paracordu, spona na náramek, nůžky a zapalovač.
 • Krok 1: Rozdělte paracord na dvě části. Jedna bude sloužit jako jádro náramku a druhá pro spletení vnější vrstvy.
 • Krok 2: Proveďte smyčku na jednom konci a upevněte ji do jedné strany spony.
 • Krok 3: Napněte paracord mezi oběma stranami spony tak, aby odpovídal obvodu vašeho zápěstí.
 • Krok 4: Začněte pletením vnější vrstvy pomocí techniky nazývané "cobra stitch". To spočívá ve střídavém překládání dlouhé části šňůry nad a pod ní.
 • Krok 5: Po dosažení požadované délky zakončete spletení roztavením konců paracordu zapalovačem a jejich pevným přitisknutím k sobě.

A to je vše! Teď už víte, jak vyrobit základní náramek z paracordu. Nebojte se experimentovat s různými barvami, vzory a uzly, abyste vytvořili opravdu unikátní kousky. Pokud máte chuť rozšířit své dovednosti dál, můžete navštívit Kurz micro macramé – drhané šperky, kde se naučíte další techniky.

TIP: Při výrobě náramku z paracordu nezapomeňte počítat s rezervou. Vždy je lepší mít trochu navíc, než přijít o cenné centimetry kvůli chybě ve výpočtu!

 

Šité náramky z korálků – návody pro kreativce

Jste připraveni ponořit se do světa barevných korálků a tvořit jedinečné šité náramky? Šití náramků z korálků je nejen relaxační činnost, ale také skvělý způsob, jak vyjádřit svou kreativitu. Ať už jste začátečníci nebo pokročilí tvůrci, tady najdete praktické návody na šité náramky z korálků, které vás provedou celým procesem od začátku až do úspěšného dokončení vašeho díla.

 • Výběr materiálů: Začneme výběrem správných korálků a nití. Preferujte kvalitní korálky s rovnoměrnými otvory a pevnou nit, která odpovídá velikosti korálků. To zajistí hladký průchod nitě a pevnost vašeho náramku.
 • Základní techniky: Předtím, než se pustíte do složitějších projektů, je dobré ovládat základní šicí stehy jako jsou „peyote“, „brick stitch“ nebo „right angle weave“. Tyto stehy poskytnou pevný základ pro vaše budoucí projekty.
 • Návrh vzoru: Experimentujte s různými barvami a tvary korálků, aby váš náramek byl opravdu unikátní. Vytvoření vizuálního nákresu nebo použití softwaru pro design šperků může pomoci při plánování vašeho vzoru.
 • Krok za krokem: Pokud si nevíte rady, najděte si nějaký online materiál, podle kterého budete postupovat. Například kurz Korálkování - šité šperky, který vás naučí techniky šití z korálků krok za krokem. S tímto kurzem bude proces výroby hračka.

A co dál? Jakmile ovládnete základy, nebude nic stát mezi vámi a experimentováním s různými materiály a technikami. Pokud máte chuť rozšířit si své obzory ještě více, zkuste se zaměřit na další kurzy jako např. Chainmaille - šperky z drátků a korálků (kroužkování), které vám představí úplně nové možnosti vytváření šperků.

TIP: Nebojte se experimentovat! Jedinečnost vašeho náramku spočívá právě ve vaší osobité kombinaci barev, vzorů a technik. A pamatujte, každý mistrovský kousek začínal jako myšlenka ve tvůrcově hlavě. Tak směle do toho!

 

Jak vyrobit kožený náramek: tipy a triky

Vyrobit si vlastní kožený náramek může být skvělý způsob, jak přidat osobitý prvek do vašeho šatníku nebo udělat unikátní dárek pro někoho blízkého. Zde jsou některé tipy a triky, které vám pomohou na cestě k dokonalému koženému náramku.

 • Zvolte správný materiál: Kvalita kůže je klíčová. Hledejte kůži, která je dostatečně měkká na to, aby byla pohodlná na nošení, ale zároveň dostatečně pevná, aby vydržela opotřebení.
 • Nástroje: Připravte si správné nástroje. Budete potřebovat ostrý nůž na kůži, průbojník, lepidlo vhodné pro kůži a možná i kleště pro přidání ozdob.
 • Design: Nebojte se experimentovat s designem. Můžete použít různé techniky jako je vyražení vzorů do kůže, barvení nebo přidání korálků či jiných ozdob.
 • Měření: Velmi důležité je správně změřit obvod zápěstí. Přidejte 1-2 cm navíc pro pohodlné nošení.
 • Zakončení: Jak zakončit náramek je stejně tak důležité jako celkový design. Použijte kvalitní zapínání, které doplní vzhled a zajistí bezpečné nošení.

Chcete se naučit něco speciálního? Chcete pracovat s lepšími materiály? Pak se podívejte na kurz Výroba stříbrných šperků.

Tip: Pro dosažení profesionálního vzhledu vašeho koženého náramku využijte speciálního leštícího prostředku na kůži. Nejen že dodá náramku krásný lesk, ale také ho ochrání před vnějšími vlivy.

 

Jak zakončit náramek: dokonalé finální doteky

Když se blížíme ke konci naší kreativní cesty výroby náramku, je čas myslet na to, jak ho dokonale zakončit. Tento krok je stejně důležitý jako samotné navlékání korálků nebo uzlování – je to totiž ten moment, kdy celému dílu dodáme poslední a často rozhodující finální dotyk. Ať už jste zvolili náramky z korálků, uzlované náramky, nebo jste se inspirovali jiným stylem, tady jsou osvědčené tipy, jak na to:

 • Zapínání: Zvolte zapínání, které odpovídá stylu a účelu vašeho náramku. Magnetické zapínání je elegantní a snadno se používá, ale pro sportovní nebo aktivní nošení může být praktičtější pevnější karabinka nebo přezka.
 • Bezpečnostní řetízek: Pro zvýšení bezpečnosti a trvanlivosti náramku může být dobrým nápadem přidat krátký bezpečnostní řetízek. Toto je obzvláště užitečné u dražších kousků.
 • Přizpůsobení délky: Ujistěte se, že délka náramku perfektně sedí na zápěstí. Přidáním nebo odebráním pár korálků dosáhnete ideální velikosti.
 • Kontrola pevnosti: Před finálním zakončením si ověřte pevnost všech uzlů a spojení. Lepší víckrát zkontrolovat, než aby se vám náramek rozpadl ve špatnou chvíli.

Pokud stojíte o další inspiraci nebo hledáte podrobné kurzy, které vás provedou celým procesem od začátku až do dkonce, určitě navštivte kurzy jako Chainmaille - šperky z drátků a korálků (kroužkování) nebo Korálkování - šité šperky. Tyto kurzy nabízejí spoustu informací a technik pro každého nadšence do výroby šperků.

TIP: Nezapomeňte na estetiku! I malý detail jako barva nitě může mít velký vliv na celkový vzhled vašeho náramku. Vybírejte materiál a barvu, které ladí s vybranými korálky.

 

Rozšiřte své dovednosti díky kurzům šperkařství

Chcete se posunout z úrovně začátečníka v tvorbě náramků na novou úroveň a zdokonalit své umění? Pravděpodobně jste již objevili, že internet je plný návodů a tipů, jak vyrobit náramek z korálků, shamballa náramky nebo třeba háčkované náramky. Ale co když byste mohli své dovednosti posunout ještě dál s profesionálním vedením? Zde přichází na řadu nabídka specializovaných kurzů, které vám pomohou rozšířit vaše znalosti a techniky.

 • Chainmaille - šperky z drátků a korálků (kroužkování): Pokud vás fascinuje středověká krása kroužkových brnění, tento kurz je jako stvořený pro vás. Naučíte se techniku kroužkování, kterou můžete aplikovat i na výrobu náramků. Podrobnosti najdete zde.
 • Korálkování - šité šperky: Pro milovníky detailů a precizní práce s korálky je tento kurz nepostradatelný. Naučíte se šít elegantní šperky a bezpochyby obohatíte svoji sbírku o unikátní náramky. Více informací najdete zde.
 • Výroba stříbrných šperků: Chcete-li pracovat s drahými kovy a naučit se vytvářet exkluzivní kousky, tento kurz je ideální volbou. Od designu po finální leštění - to všechno se dozvíte pod odborným dohledem. Informace o kurzu najdete zde.
 • Cínovaný šperk: Cínování je fascinující proces, který dodá vašim šperkům jedinečný vzhled. Pokud máte rádi experimenty s materiály, tento kurz je přesně pro vás. Detaily kurzu jsou dostupné zde.
 • Drátované šperky pro začatečníky: Drátování nabízí neomezené možnosti ve světě šperkařství. Tento kurz vás provede základy a ukáže, jak tvořit osobité kousky. Najdete ho zde.
 • Kurz výroby betonových šperků: Beton nemusí být pouze stavebním materiálem; lze z něj vyrobit stylové a moderní šperky! Pokud hledáte opravdu originální přístup, zkuste tento kurz. Další informace jsou dostupné zde.
 • Kurz micro macramé – drhané šperky: Macramé technika uzlování nabízí nejen relaxaci při tvorbě, ale i ohromující výsledky. Tento kurz rozšíří vaše možnosti tvorby náramků a dalších šperků. Více informací najdete zde.
TIP: Nebojte se experimentovat! Každý nově naučený styl nebo technika může inspirovat k tvorbě naprosto unikátních a osobitých náramků či jiných šperků.

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál!

Odkaz byl zkopírován do schránky. Stisknutím CTRL + V jej vložíte např. do e-mailu, na Facebook nebo kamkoliv budete chtít.

Vaše příspěvky


Pro přidání příspěvku si nejprve vytvořte profil:

Máte již vytvořený profil? Přihlaste se kliknutím zde.