Reagujeme na mimořádný stav. Všechny kurzy máme s 50% slevou! Akce skončí za 

 MENU

 Hledat

Výroba stříbrných šperků

Naučte se tvořit ve svých dlaních s unikátní modelovací hlínou a vytvořte si tak jedinečný stříbrný šperk.

1 971
ÚČASTNÍKŮ KURZU
4,9 z 5 (24 hodnocení)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  1 971 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Stříbrný šperk vytvořený vlastníma rukama je dnes dostupný pro každého. V kurzu Výroba stříbrných šperků si vyzkoušíme převratný materiál pocházející z Japonska Art Clay Silver. Jde o hlínu, která se nám v dlaních promění ve stříbrný poklad. Tato tvárná modelovací hlína se po vypálení stane ryzím stříbrem 999/1000. Naučíme se tento modelovací kov pomocí video návodů a ukázek zpracovat do stříbrných šperků.

V kurzu se dozvíte:

 • jak pracovat s materiálem Art Clay Silver
 • jaké budeme potřebovat pomůcky
 • jaké jsou techniky zpracování modelovací hmoty
 • jak pracovat se štětcem a pistolí
 • jak vytvářet prsteny a talismany
 • jak si vytvořit duté tvary
 • jak smaltovat a usazovat kameny

V současné době existuje celá škála nových typů modelovacích kovů a modelovací stříbro Art Clay Silver k nim právem patří. Seznámíme se v rámci kurzu Výroba stříbrných šperků s vytvořením krásných výrobků pomocí unikátní technologie. Čisté stříbro je klasický a přesto stále velmi moderní materiál. Jde o jedinečný způsob zpracování stříbra, který nám usnadňuje práci s tímto zajímavým šperkařským materiálem. (zobrazit celý popis kurzu)

Nebudeme potřebovat žádné speciální nářadí, pec, odlévací zařízení ani dílnu. Art Clay Silver je materiál, který nám umožňuje vyrobit téměř všechno. Modeluje se s ní jako s klasickou hlínou. Můžeme jej otiskovat do formy, nanášet štětcem, vystřihovat nůžkami a tvarovat různými tvořítky na vánoční pečivo, anebo ji můžeme zpracovávat jemnými šperkařskými nástroji.

Modelovací stříbro je tvárný a měkký materiál. Na první pohled tak trochu vypadá jako obyčejná bílá keramická hlína. V kurzu Výroba stříbrných šperků se seznámíme s možnostmi, jak můžeme hlínu tvarovat, brousit, různě ohlazovat, nanášet štětcem, stříhat nůžkami, ale třeba i válet kuchyňským válečkem. Hodit se vám mohou stužky, vlákna, různé uzávěry i kameny.

Po vypálení této hmoty se téměř jako zázrakem vyloupne místo bílé hlíny pod naším obrušovacím kartáčem stříbřitý záblesk kovového šperku. Jde skutečně o ryzí stříbro, které je upraveno patentovanou japonskou technologií. Hodit se nám budou i olejové pasty vhodné na zapracování i opravy a speciální pasta vhodná k nanášení na porcelán či na sklo. Důležitá je i pomocná korková hlína, která nám slouží jako nosný prvek na vyrobení dutých tvarů a jejich modelování. Korek vyhoří a zůstane dutá koulička k ozdobení.

Pořídit si můžeme i speciální silikonovou hmotu vhodnou na negativ a pozitiv. Pro pokročilé se pak hodí i měď, ze které se vyrábí trochu jiné šperky, více zemitější a tvrdší. V kurzu Výroba stříbrných šperků zažijete své nejhezčí chvíle, které v mžiku změní hlínu ve stříbrný kov. Materiál z Japonska lze zakoupit v podobě cihličky z hlíny či pasty k nanášení štětcem.

Zajímavostí je hlína ve stříkačce vytlačovaná skrze různě široké hroty o různých průměrech, která se ředí vodou. Budeme pomocí ní také vytvářet jemné hádky z tvárného materiálu. Vypálení hotových výrobků se provádí nad kahanem, v pícce nebo jednoduše na plynovém sporáku a pak se dá materiál zase znovu zpracovávat a dotvořovat.

Po vypálení je zhotovený šperk v ryzosti 99,9. Pokud si chcete vytvořit vlastníma rukama jedinečný šperk nebo neobvyklý a zcela originální dárek, náš kurz je ideálním impulsem pro vytvoření vlastního jedinečného díla, kterým můžete udělat svým blízkým velkou radost. Ve spolupráci s dospělým si s tímto materiálem poradí i vaše děti.

V kurzu přeměníme čistý práškový kov propojený s přírodním pojidlem ve vláčnou hlínu, a nakonec v krásné stříbrné šperky:

 • popis základních pomůcek pro výrobu šperků, seznámení se základními materiály
 • postup práce při nanášení pasty štětcem a vytváření stříbrných listů
 • správné upevňování oček a práce se stříbrným drátkem
 • zdobení pomocí stříkačky a zpevnění jednotlivých šperků
 • práce s pinzetou a opalovací pistolí a dočištění kartáčem a leštění
 • výroba stříbrného prstýnku s křídlem i dalších prstenů, propojení a dotvoření vzhledu
 • výroba dutých tvarů pomocí korkové hmoty, stříkačky i hrotů
 • stříbrný šperk se smaltováním, výroba talismanů, usazování kamenů a otisky

Lektorem kurzu Výroba stříbrných šperků je Jana Veselá, která nás naučí z pohodlí domova vytvořit krásné stříbrné šperky. Ovládneme společně různé techniky zpracování unikátního materiálu a vyrobíme si mnoho nádherných šperků pro sebe, pro své rodinné příslušníky, přátele i blízké. Staňte se šperkařem a vytvořte zcela unikátní a jedinečné dílo.

Lekce kurzu:

V úvodním díle se dozvíme, co budeme k výrobě stříbrných šperků potřebovat.

V tomto díle se naučíme, jak si vytvořit krásné lístečky.

Na co se můžete těšit v prémiové části kurzu?

Dnes se podíváme, jak si vytvořit originální prstýnek s křídlem.

5
Duté tvary
21:33
21:33

V tomto díle si ukážeme, jak se tvoří duté tvary.

6
Prsten
35:25
35:25

Dnes se podíváme na to, jaké varianty prstýnků si můžeme vytvořit, a řekneme si, na co si dát při tvorbě pozor.

7
Smalt
41:43
41:43

Dnes se naučíme pracovat se šperkařským smaltem.

8
Talismany
24:24
24:24

V tomto díle budeme tvořit talismany a amulety.

Dnes se podíváme, jak usadit kameny do modelovacího stříbra.

10
Otisky
23:41
23:41

V posledním díle se podíváme na to, jak do modelovacího stříbra vnášet nejrůznější otisky.

Hodnocení a komentáře:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Tamara Cyprichová

1.11.2020

Tento kurz je fakt výnimočný a úžasný. Rozhodla som sa že si ho kúpim a som veľmi rada že som našla tieto úžasné online kurzy ktoré sú mimochodom aj za úžasnú cenu .

Profilová fotografie

Jana Veselá

Moc děkuji, potěšila jste mne!

Profilová fotografie

Pavlína Sýkorová

20.9.2020

Jsem z Vašeho kurzu nadšená. Krásně vše popisujete. Ráda tvořím a stříbro mě už dlouho lákalo. Ráda bych se tak zdokonalila, abych mohla obdarovávat své blízké krásnými výrobky. Jen se chci zeptat, zda je možné tímto stříbrem opravit či zdokonalit již zakoupené stříbro, řetízek či prstýnek, ve zlatnictví? Děkuji.

Profilová fotografie

Veronika Týmová

9.7.2020

Velice hezký kurz, který mě inspiroval. Ráda bych se pustila do výroby šperků. Ráda něco tvořím a šperky už mě lákají delší dobu. Zatím jsem shlédla neplacenou část, uvažuji o koupi celého kurzu.

Profilová fotografie

Jana Veselá

Moc ráda Vás uvítám! Když budete něco potřebovat, dejte vědět! Jana

Profilová fotografie

Romana Lakomá

23.4.2020

Díky za kurz, je moc prima. Mám otázku - upozornila mě na to kamarádka, která pracuje na puncovním úřadě. Když svoje výrobky chcete prodávat, jak s tím nakládáte - ona tvrdí, že po vypálení je to čisté stříbro a tak to podléhá puncovnímu zákonu. Jak svoje věci prodáváte ? Řešíte něco jako puncovní zákon ?

Profilová fotografie

Jana Veselá

Příjemný den, po výpalu je to skutečně ryzí stříbro, 999/1000. Všechny své výrobky puncuji, při prodeji materiál spadá pod puncovní úřad.

S kurzy, které tady vedu, nepředpokládám prodej výrobků. Jde přece jen o Kurzy pro radost. Pro ty, které technika zaujme do té míry, že by se chtěli technice věnovat a šperky prodávat, vedu odborné kurzy, tzv. Levelové, kde účastník získá pokročilé znalosti. Vychází se z odborných materiálů japonského výrobce. Já sama jsem "Mezinárodní mistr" Senior Master Instructor by Art Clay World, s oprávněním učit po celém světě. S certifikátem potom může požádat o registraci na Puncovním úřadu. S největší pravděpodobností teď, v současné situaci, se pokusím o jejich upravení na rekvalifikační. Pokud by Vás zajímaly další podrobnosti, napište mi mail, podrobně vysvětlím a popíšu. Děkuji za zájem a těším se
Jana Veselá

Profilová fotografie

Kamila Panenková

24.3.2020

dobrý den, chybí mi ještě informace, nebo mi to nějak uniklo..... čím to vypalujete a kde se dá popř. zakoupit, jak se dá třeba vypálit v peci? kolik stupňů, jak dlouho vypalovat...

děkuji.

Profilová fotografie

Jana Veselá

Příjemný den, je to přímo ve videu. Například v díle natírané listy, kolem osmé minuty. Pracuji s obyčejným flambovacím hořákem, který koupíte v hobbyshopu, potřebách pro domácnost nebo na internetu. Mívají je i v Lidlu.. Je tam uvedený i čas, od 30 sekund do minuty a půl. Lze vypálit i ve smaltovací peci, při teplotě 650 stupňů Celsia 30 minut.
Přeji ať se Vám daří!

Profilová fotografie

Kamila Panenková

moc děkuji, tak jsem to opravdu přeslechla v zaujetí výrobou ve Vašem podání

Profilová fotografie

Jana Veselá

Je ještě něco, co Vám nesedlo ve videích? Ptám se kvůli ztrátě hvězdičky, abych věděla pro příště. Dík

Zobrazit další hodnocení (24 hodnocení)

O lektorovi:

Lektor

Jana Veselá - Šperkař a publicista

Původně jsem psala do dětských časopisů (Ohníček, Sluníčko…) a dělala šperky klasickou technikou smaltu na mědi. S Art Clay Silver pracuji asi deset let. Hledala jsem cesty, učila se, trénovala až jsem se stala mezinárodním „master instruktorem“ pro práci s Art Clay.  Bylo to úžasné, v rukách jsem měla materiál, ve kterém bylo všechno, o čem jsem kdy ve šperku snila.  Prostorovost, jemnost, drsné tahy i preciznost, pohyb a dynamika. 

Práce s modelovacími kovy je dobrodružství. Zážitek, který si mohou dopřát zkušení šperkaři, zvyklí na klasické stříbro a zlatnické techniky, umělci a výtvarníci, kteří se chtějí rozmáchnout v prostoru v neobvyklém materiálu, ale i děti a laici, kteří chtějí vytvořit něco osobitého, jedinečného a neopakovatelného, nebo si prostě jen hrát.

Až se vy sami pustíte do práce, hledejte si vlastní cestu. Do modelovací hlíny můžete otisknout svoje představy, sny a úžasné nápady. Nenechte se ničím svazovat, hrajte si a užívejte krásný materiál, který vás poslechne... 

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  1 480 účastníků

  Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky

  Lektor

  Pavel Michalica
  lektor1 480 x

 • Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky

  Namalujte si v pohodlí domova květiny jako živé, s námi to zvládne i naprostý začátečník.

 • Kurz

  916 účastníků

  Paličkování pro pokročilé

  Lektor

  Iva Prošková
  lektor916 x

 • Paličkování pro pokročilé

  Rozšiřte si své paličkovací umění a naučte se vyrobit nádherné krajky, originální obrazy a šperky dalšími technikami.

 • Kurz

  469 účastníků

  Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Lektor

  Lenka Kinzlová
  lektor469 x

 • Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Ponořte se do světa barevných vitráží technikou Tiffany a naučte se výrobu trojrozměrných předmětů.

 • Kurz

  5 587 účastníků

  Šití bot pro začátečníky

  Lektor

  Veronika Mocová
  lektor5 587 x

 • Šití bot pro začátečníky

  Naučte se, jak si vyrobit ty nejlepší a nejoriginálnější kožené boty, které vám skvěle padnou.

 • Kurz

  1 678 účastníků

  Šití ekopanenek pro začátečníky

  Lektor

  Tereza Jarošová
  lektor1 678 x

 • Šití ekopanenek pro začátečníky

  Naučte se jak ušít ekopanenku krok za krokem a udělejte tak radost svým nejbližším.

 • Kurz

  949 účastníků

  Kytarové kolovrátky

  Lektor

  Eva Hosnedlová
  lektor949 x

 • Kytarové kolovrátky

  Naučte se vybrnkávat doprovodné rytmy na kytaru pomocí rozložených akordů.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY