MENU

 Hledat

Výroba stříbrných šperků

Naučte se tvořit ve svých dlaních s unikátní modelovací hlínou a vytvořte si tak jedinečný stříbrný šperk.

1 865
ÚČASTNÍKŮ KURZU
4,9 z 5 (23 hodnocení)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  1 865 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Stříbrný šperk vytvořený vlastníma rukama je dnes dostupný pro každého. V kurzu Výroba stříbrných šperků si vyzkoušíme převratný materiál pocházející z Japonska Art Clay Silver. Jde o hlínu, která se nám v dlaních promění ve stříbrný poklad. Tato tvárná modelovací hlína se po vypálení stane ryzím stříbrem 999/1000. Naučíme se tento modelovací kov pomocí video návodů a ukázek zpracovat do stříbrných šperků.

V kurzu se dozvíte:

 • jak pracovat s materiálem Art Clay Silver
 • jaké budeme potřebovat pomůcky
 • jaké jsou techniky zpracování modelovací hmoty
 • jak pracovat se štětcem a pistolí
 • jak vytvářet prsteny a talismany
 • jak si vytvořit duté tvary
 • jak smaltovat a usazovat kameny

V současné době existuje celá škála nových typů modelovacích kovů a modelovací stříbro Art Clay Silver k nim právem patří. Seznámíme se v rámci kurzu Výroba stříbrných šperků s vytvořením krásných výrobků pomocí unikátní technologie. Čisté stříbro je klasický a přesto stále velmi moderní materiál. Jde o jedinečný způsob zpracování stříbra, který nám usnadňuje práci s tímto zajímavým šperkařským materiálem. (zobrazit celý popis kurzu)

Nebudeme potřebovat žádné speciální nářadí, pec, odlévací zařízení ani dílnu. Art Clay Silver je materiál, který nám umožňuje vyrobit téměř všechno. Modeluje se s ní jako s klasickou hlínou. Můžeme jej otiskovat do formy, nanášet štětcem, vystřihovat nůžkami a tvarovat různými tvořítky na vánoční pečivo, anebo ji můžeme zpracovávat jemnými šperkařskými nástroji.

Modelovací stříbro je tvárný a měkký materiál. Na první pohled tak trochu vypadá jako obyčejná bílá keramická hlína. V kurzu Výroba stříbrných šperků se seznámíme s možnostmi, jak můžeme hlínu tvarovat, brousit, různě ohlazovat, nanášet štětcem, stříhat nůžkami, ale třeba i válet kuchyňským válečkem. Hodit se vám mohou stužky, vlákna, různé uzávěry i kameny.

Po vypálení této hmoty se téměř jako zázrakem vyloupne místo bílé hlíny pod naším obrušovacím kartáčem stříbřitý záblesk kovového šperku. Jde skutečně o ryzí stříbro, které je upraveno patentovanou japonskou technologií. Hodit se nám budou i olejové pasty vhodné na zapracování i opravy a speciální pasta vhodná k nanášení na porcelán či na sklo. Důležitá je i pomocná korková hlína, která nám slouží jako nosný prvek na vyrobení dutých tvarů a jejich modelování. Korek vyhoří a zůstane dutá koulička k ozdobení.

Pořídit si můžeme i speciální silikonovou hmotu vhodnou na negativ a pozitiv. Pro pokročilé se pak hodí i měď, ze které se vyrábí trochu jiné šperky, více zemitější a tvrdší. V kurzu Výroba stříbrných šperků zažijete své nejhezčí chvíle, které v mžiku změní hlínu ve stříbrný kov. Materiál z Japonska lze zakoupit v podobě cihličky z hlíny či pasty k nanášení štětcem.

Zajímavostí je hlína ve stříkačce vytlačovaná skrze různě široké hroty o různých průměrech, která se ředí vodou. Budeme pomocí ní také vytvářet jemné hádky z tvárného materiálu. Vypálení hotových výrobků se provádí nad kahanem, v pícce nebo jednoduše na plynovém sporáku a pak se dá materiál zase znovu zpracovávat a dotvořovat.

Po vypálení je zhotovený šperk v ryzosti 99,9. Pokud si chcete vytvořit vlastníma rukama jedinečný šperk nebo neobvyklý a zcela originální dárek, náš kurz je ideálním impulsem pro vytvoření vlastního jedinečného díla, kterým můžete udělat svým blízkým velkou radost. Ve spolupráci s dospělým si s tímto materiálem poradí i vaše děti.

V kurzu přeměníme čistý práškový kov propojený s přírodním pojidlem ve vláčnou hlínu, a nakonec v krásné stříbrné šperky:

 • popis základních pomůcek pro výrobu šperků, seznámení se základními materiály
 • postup práce při nanášení pasty štětcem a vytváření stříbrných listů
 • správné upevňování oček a práce se stříbrným drátkem
 • zdobení pomocí stříkačky a zpevnění jednotlivých šperků
 • práce s pinzetou a opalovací pistolí a dočištění kartáčem a leštění
 • výroba stříbrného prstýnku s křídlem i dalších prstenů, propojení a dotvoření vzhledu
 • výroba dutých tvarů pomocí korkové hmoty, stříkačky i hrotů
 • stříbrný šperk se smaltováním, výroba talismanů, usazování kamenů a otisky

Lektorem kurzu Výroba stříbrných šperků je Jana Veselá, která nás naučí z pohodlí domova vytvořit krásné stříbrné šperky. Ovládneme společně různé techniky zpracování unikátního materiálu a vyrobíme si mnoho nádherných šperků pro sebe, pro své rodinné příslušníky, přátele i blízké. Staňte se šperkařem a vytvořte zcela unikátní a jedinečné dílo.

Lekce kurzu:

V úvodním díle se dozvíme, co budeme k výrobě stříbrných šperků potřebovat.

V tomto díle se naučíme, jak si vytvořit krásné lístečky.

Na co se můžete těšit v prémiové části kurzu?

Dnes se podíváme, jak si vytvořit originální prstýnek s křídlem.

5
Duté tvary
21:33
21:33

V tomto díle si ukážeme, jak se tvoří duté tvary.

6
Prsten
35:25
35:25

Dnes se podíváme na to, jaké varianty prstýnků si můžeme vytvořit, a řekneme si, na co si dát při tvorbě pozor.

7
Smalt
41:43
41:43

Dnes se naučíme pracovat se šperkařským smaltem.

8
Talismany
24:24
24:24

V tomto díle budeme tvořit talismany a amulety.

Dnes se podíváme, jak usadit kameny do modelovacího stříbra.

10
Otisky
23:41
23:41

V posledním díle se podíváme na to, jak do modelovacího stříbra vnášet nejrůznější otisky.

Hodnocení a komentáře:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Pavlína Sýkorová

20.9.2020

Jsem z Vašeho kurzu nadšená. Krásně vše popisujete. Ráda tvořím a stříbro mě už dlouho lákalo. Ráda bych se tak zdokonalila, abych mohla obdarovávat své blízké krásnými výrobky. Jen se chci zeptat, zda je možné tímto stříbrem opravit či zdokonalit již zakoupené stříbro, řetízek či prstýnek, ve zlatnictví? Děkuji.

Profilová fotografie

Veronika Týmová

9.7.2020

Velice hezký kurz, který mě inspiroval. Ráda bych se pustila do výroby šperků. Ráda něco tvořím a šperky už mě lákají delší dobu. Zatím jsem shlédla neplacenou část, uvažuji o koupi celého kurzu.

Profilová fotografie

Jana Veselá

Moc ráda Vás uvítám! Když budete něco potřebovat, dejte vědět! Jana

Profilová fotografie

Romana Lakomá

23.4.2020

Díky za kurz, je moc prima. Mám otázku - upozornila mě na to kamarádka, která pracuje na puncovním úřadě. Když svoje výrobky chcete prodávat, jak s tím nakládáte - ona tvrdí, že po vypálení je to čisté stříbro a tak to podléhá puncovnímu zákonu. Jak svoje věci prodáváte ? Řešíte něco jako puncovní zákon ?

Profilová fotografie

Jana Veselá

Příjemný den, po výpalu je to skutečně ryzí stříbro, 999/1000. Všechny své výrobky puncuji, při prodeji materiál spadá pod puncovní úřad.

S kurzy, které tady vedu, nepředpokládám prodej výrobků. Jde přece jen o Kurzy pro radost. Pro ty, které technika zaujme do té míry, že by se chtěli technice věnovat a šperky prodávat, vedu odborné kurzy, tzv. Levelové, kde účastník získá pokročilé znalosti. Vychází se z odborných materiálů japonského výrobce. Já sama jsem "Mezinárodní mistr" Senior Master Instructor by Art Clay World, s oprávněním učit po celém světě. S certifikátem potom může požádat o registraci na Puncovním úřadu. S největší pravděpodobností teď, v současné situaci, se pokusím o jejich upravení na rekvalifikační. Pokud by Vás zajímaly další podrobnosti, napište mi mail, podrobně vysvětlím a popíšu. Děkuji za zájem a těším se
Jana Veselá

Profilová fotografie

Kamila Panenková

24.3.2020

dobrý den, chybí mi ještě informace, nebo mi to nějak uniklo..... čím to vypalujete a kde se dá popř. zakoupit, jak se dá třeba vypálit v peci? kolik stupňů, jak dlouho vypalovat...

děkuji.

Profilová fotografie

Jana Veselá

Příjemný den, je to přímo ve videu. Například v díle natírané listy, kolem osmé minuty. Pracuji s obyčejným flambovacím hořákem, který koupíte v hobbyshopu, potřebách pro domácnost nebo na internetu. Mívají je i v Lidlu.. Je tam uvedený i čas, od 30 sekund do minuty a půl. Lze vypálit i ve smaltovací peci, při teplotě 650 stupňů Celsia 30 minut.
Přeji ať se Vám daří!

Profilová fotografie

Kamila Panenková

moc děkuji, tak jsem to opravdu přeslechla v zaujetí výrobou ve Vašem podání

Profilová fotografie

Jana Veselá

Je ještě něco, co Vám nesedlo ve videích? Ptám se kvůli ztrátě hvězdičky, abych věděla pro příště. Dík

Profilová fotografie

Michaela Hrdličková

10.2.2020

Jsem unesena...jsem kutil a hračička,tvořivost je mi velmi vlastní a toto je pro mne velmi inspirující.Děkuji za krásný výklad a představení tohoto úžasného výrobku...obrovská inspirace pro mne

Profilová fotografie

Jana Veselá

Příjemný den, moc děkuji za Vaše slova. Dobře se to čte!! A´t se Vám se stříbrem daří, a pokud budete potřebovat, ozvěte se. Jana Veselá

Profilová fotografie

Mária Kováčová

13.1.2020

Chcela by som sa poďakovať za perfektné ukázanie výroby strieborného lístku nikdy som si nevedela predstaviť ako sa to dá urobiť,je to robota pri ktorej teba mať ozaj trpezlivosť ešte raz ďakujem

Profilová fotografie

Jana Veselá

Příjemný den, moc děkuji za milý komentář, udělal mi velkou radost!
Jana Veselá

Profilová fotografie

Helena Káclová

18.9.2019

Dobrý den. Je to velice zajimavé, jen se domnívám, že to může být víc náročné než to vypadá. Ale já jsem dost tvořivá a ruční práce mne velice baví. Podle jiných jsem šikovná. Ale můj muž říká, že bych potřebovala 3 životy abych stíhala vše co mne baví. Tak snad najdu čas i pro toto krásné umění. Děkuji za ukázku která mne uchvátila. Hezký den Hela

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Heleno, děkujeme za pochvalu, máme radost, že se Vám kurz líbí. Pokud jste "tvořivý nadšenec", tak nepochybujeme, že byste výrobu stříbrných šperků nezvládla. :-) Přejeme Vám, ať si pro (jakékoliv) kreativní tvoření najdete co možná nejvíce času a ať Vám přináší mnoho radostných chvil.

Profilová fotografie

Jana Veselá

Příjemný den, moc děkuji za přívětivá slova.Myslím si, že technika je naopak méně náročná, než člověk očekává. Určitě stojí za to vyzkoušet... Držím palce! Jana

Profilová fotografie

Eva Vojtkova

10.3.2019

Hezké ráno,krásný den a veselý večer paní Veselá,obdivuji Vaše nadšení,jsem stejný typ,taky vyrábím šperky/no spíš si hraji/taky zcela od profese a Vás se chci zeptat,zda nevyučujete kurzy živě a když tak kde.Jsem toršku dis a mám taky ráda lidský kontakt vyuky,prosím napište zda dělate kurzy,hned se přihlásím ev

Profilová fotografie

Jana Veselá

Příjemný den, moc děkuji za krásný vzkaz! Kurzy dělám pravidelně, ve všední den i o víkendu. Můžete mi zavolat (602251962), domluvíme se. Jana Ves.

Profilová fotografie

Pavel Dušánek

19.2.2019

Dobrý den, zatím jsem viděl jen videa zdarma a dostal jsem chuť ihned něco tvořit :-) Je krásné vidět jakou máte radost z hotového výsledku

Profilová fotografie

Jana Veselá

To se moc pěkně čte! Moc děkuji a přeji, abyste se k stříbření brzy dostal! Jana

Profilová fotografie

Dáša Bílková

12.2.2019

Dobrý den, viděla jsem video zdarma a přečetla si všechna hodnocení. Tato práce i váš přístup se mi moc líbí. Mohla bych vědět kolik bych musela investovat do všech pomůcek a materiálu když bych se chtěla pustit do tvoření? Dáša

Profilová fotografie

Jana Veselá

Příjemný dobrý den, hodně záleží na tom, jak budete chtít s materiálem pracovat, myslím tím, jestli intenzívně nebo jako hobby. Pro začátek bohatě stačí potřeby, které se celkově vejdou do 1000,-CZK i s hořáčkem. Materiál najdete na www.koralky.cz a záleží jen na vás, kolik čeho nakoupíte. Pokud budete potřebovat podrobnější radu, napište. Jana

Profilová fotografie

Sandra S.

23.11.2018

Shlédla jsem videa zdarma a teda velmi lákavé a posléze velmi krásné.
Lektorka srozumitelně a hezky vše vysvětluje, což u takových výrobků je nutností.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Sandro, děkujeme za Vaše hodnocení. Dobře vysvětlený a znázorněný postup je přímo nezbytností, bez toho by to opravdu nešlo. :-)

Profilová fotografie

Svetlana Bohunova

4.11.2018

Dobrý den, zatím jsem viděla jen videa zdarma a dostala jsem chuť ihned něco tvořit :-) Je krásné vidět jakou máte radost z hotového výsledku.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Světlano, děkujeme. Tak rychle se pusťte do tvoření, ať pak můžete mít také takovou radost z hotového výtvoru. :-) Mějte se pěkně!

Profilová fotografie

Monika Bohus

4.10.2018

Skvělá videa. Ráda bych si výrobu šperku vyzkoušela podle Vašich návodů. Kde se dají všechny pomůcky a materiály, které představujete, zakoupit?

Profilová fotografie

Jana Veselá

Vlastní materiál teď najdete na www.koralky.cz
Pomůcky a nástroje poradím. Napište mi na art.vesela@seznam.cz
Pěkný den
Jana

Profilová fotografie

Monika Bohus

Děkuji!

Profilová fotografie

Mirka Kosová

30.8.2018

Dobrý den,moc se mi líbí tyto kurzy, jsou srozumitelné, inspirující, motivující , nádherné a úžasné. Je to paráda, když vidím jak je možné si něco vyrobit sama podle svého.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Mirko, velmi nás Vaše pochvala těší. Děkujeme! :-)

Profilová fotografie

Jana Veselá

Moc děkuji! Je to pro mě velké povzbuzení!

Profilová fotografie

vlasta Meitnerová

29.6.2018

Taktéž jsem mile překvapena těmito materiály k výrobě šperků doma, zatím jsem viděla pouze neplacenou část, ale je zde spousta zajímavých informací, velmi děkuji za jejich představení.

Profilová fotografie

Jana Veselá

Moc děkuji!

Profilová fotografie

Soňa Stösselová Buchtová

7.5.2018

Dobrý den, překvapilo mě, že si můžu vytvořit stříbrné šperky sama doma, zcela dle své fantazie a zručnosti. Kurz je velmi pěkný, informace názorné a srozumitelné. Děkuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Soňo, děkujeme za pochvalu. My jsme také nejdříve nevěřili, ale lektorka Jana nám ukázala, že nic není nemožné a v pohodlí domova si kdokoliv může vyrobit stříbrný šperk dle vlastních představ. :-)

Profilová fotografie

Tereza Kálalová

14.2.2018

Dobrý den, chci se zeptat, kde je mozné koupit maly medeny kartacek na cisteni prstynku? Take by me zajimalo, cim ze to valite ty hadky a jestli je nejaka alternativa (kdyz teda opomenu valeni hadka rukama:D). Predem dekuji za odpoved. Jinak kurz je moc pekne udelany a nadchnul me a dekuji za nej.
S pozdravem Tereza.

Profilová fotografie

Jana Veselá

Příjemný den,
kartáč najdete například na https://www.fler.cz/zbozi/kartac-na-kov-9297018.
Hádky je možné válet hladkou destičkou, sklem nebo plexisklem. Hádci budou pravidelní, stejnoměrní a hlína pomaleji vysychá.
Děkuji za Váš komentář, moc mě to těší. Kdybyste cokoli potřebovala, ozvěte se.

Profilová fotografie

Tereza Kálalová

děkuji:)

Profilová fotografie

Tereza Kálalová

Ráda bych se ještě zeptala na to video, kde vyrabite prsten a na kroužek prstenu pripevnujete dekoraci a zminujete tam, že zespoda máte udelane kolečko- bohužel to na videu není dobře videt. Myslíte tím kolečko nebo hádka z hlíny?

Profilová fotografie

Jana Veselá

Jde o malé kolečko.

Profilová fotografie

Eva Štálová

13.2.2018

Dobrý den, zajímavé zjištění, že lze si vytvořit štříbrné šperky sama doma, dle mé fantazie a zručnosti. Informace jsou srozumitelné, jen ten materiál náročnější.

Profilová fotografie

Jana Veselá

Materiál není nejlevnější, ale přece jenom - je to ryzí stříbro. Šperky z Art Clay hmoty jsou opravdu překrásné! A nemusí být dokonalé!

Profilová fotografie

Dana Luksikova

24.1.2018

Dobry den. Vubec me nenapadlo ze si sperky muzu vyrobit sama. Tento kurz se mi moc libi. Tento kurz me moc inspiruje. Dobre zpracovany,srozumitelny,verim ue to podle neho kazdy pochopi.

Profilová fotografie

Jana Veselá

Moc děkuji!!!

Profilová fotografie

Hana Krejcarova

11.1.2018

Dobrý den, vypadá to naprosto jednoduše a úžasně! Moc děkuji!! Chci se zeptat, jak se jmenuje ta pistole, kterou paní Veselá vypaluje šperky?? A kde se kupuje?? Jdu do toho!

Profilová fotografie

Jana Veselá

Můžete použít i flambovací hořák. Jinak je to pracovní plynový hořák, dá se koupit s hobby shopech...

Profilová fotografie

Andrea Pastirčáková

15.10.2017

Vůbec by mě nenapadlo, že si stříbrné šperky můžu vyrobit sama doma jen podle své fantazie. S pusou dokořán jsem sledovala umění lektorky. Stříbrné lístečky jsou naprosto božské. Když jsem se dívala pak na ceny potřebného materiálu, tam už mě nadšení trošku opustilo, ale tak si říkám, blíží se Ježíšek, tak si mu asi napíšu :-)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Andreo, kurz Jany Veselé je velmi názorný a ceny materiálu jsou bohužel vyšší, přece jen mluvíme o stříbře. Ale Ježíšek rád plní přání, takže pokud mu napíšete, určitě s "pochlapí" :-)

Profilová fotografie

Irena Novotná

8.10.2017

Moc se mi líbí tyto kurzy, jsou srozumitelné, inspirující, motivující , nádherné a úžasné. Je to paráda, když vidím, jak je to možné si něco vyrobit sama podle svého. Děkuji moc.

Profilová fotografie

Jana Veselá

Moc děkuji!!!

Profilová fotografie

Marcela Holá

18.8.2017

To je úžasné, nikdy by mě nenapadlo jak snadno je možné si stříbrné šparky doma vytvořit.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Děkujeme, Marcelo, také jsme byli překvapeni. A šperky od Jany jsou úžasné.

O lektorovi:

Lektor

Jana Veselá - Šperkař a publicista

Původně jsem psala do dětských časopisů (Ohníček, Sluníčko…) a dělala šperky klasickou technikou smaltu na mědi. S Art Clay Silver pracuji asi deset let. Hledala jsem cesty, učila se, trénovala až jsem se stala mezinárodním „master instruktorem“ pro práci s Art Clay.  Bylo to úžasné, v rukách jsem měla materiál, ve kterém bylo všechno, o čem jsem kdy ve šperku snila.  Prostorovost, jemnost, drsné tahy i preciznost, pohyb a dynamika. 

Práce s modelovacími kovy je dobrodružství. Zážitek, který si mohou dopřát zkušení šperkaři, zvyklí na klasické stříbro a zlatnické techniky, umělci a výtvarníci, kteří se chtějí rozmáchnout v prostoru v neobvyklém materiálu, ale i děti a laici, kteří chtějí vytvořit něco osobitého, jedinečného a neopakovatelného, nebo si prostě jen hrát.

Až se vy sami pustíte do práce, hledejte si vlastní cestu. Do modelovací hlíny můžete otisknout svoje představy, sny a úžasné nápady. Nenechte se ničím svazovat, hrajte si a užívejte krásný materiál, který vás poslechne... 

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  4 451 účastníků

  Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Lektor

  Jiří Kynčl
  lektor4 451 x

 • Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Naučte se hrát na kytaru, absolvujte s námi Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla a naučte se zahrát první písně.

 • Kurz

  1 385 účastníků

  Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky

  Lektor

  Pavel Michalica
  lektor1 385 x

 • Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky

  Namalujte si v pohodlí domova květiny jako živé, s námi to zvládne i naprostý začátečník.

 • Kurz

  819 účastníků

  Paličkování pro pokročilé

  Lektor

  Iva Prošková
  lektor819 x

 • Paličkování pro pokročilé

  Rozšiřte si své paličkovací umění a naučte se vyrobit nádherné krajky, originální obrazy a šperky dalšími technikami.

 • Kurz

  404 účastníků

  Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Lektor

  Lenka Kinzlová
  lektor404 x

 • Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Ponořte se do světa barevných vitráží technikou Tiffany a naučte se výrobu trojrozměrných předmětů.

 • Kurz

  4 344 účastníků

  Šití bot pro začátečníky

  Lektor

  Veronika Mocová
  lektor4 344 x

 • Šití bot pro začátečníky

  Naučte se, jak si vyrobit ty nejlepší a nejoriginálnější kožené boty, které vám skvěle padnou.

 • Kurz

  1 397 účastníků

  Šití ekopanenek pro začátečníky

  Lektor

  Tereza Jarošová
  lektor1 397 x

 • Šití ekopanenek pro začátečníky

  Naučte se jak ušít ekopanenku krok za krokem a udělejte tak radost svým nejbližším.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY