Všechny kurzy (vyjma novinek) se 45% slevou! Akce skončí za 

 MENU

 Hledat

Tajemství fotografie - jak fotografovat správně?

Objevte tajemství fotografie, naučte se, jak správně fotografovat a tvořit tak jedinečné snímky jako profesionál.

8 918
ÚČASTNÍKŮ KURZU
4,9 z 5 (73 hodnocení)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  8 918 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Kurz fotografování přináší kompletní odhalení tajů profesionálních fotografů. Nejprve se naučíme základním pravidlům kompozice a expozice, zároveň si řekneme, jak využívat kouzla okamžiku. Vrhneme se na vyvážení bílé barvy v obtížných situacích, naučíme se fotografovat portréty, krajinu, architekturu, povíme si něco o kouzlech s dlouhou expozicí, i jak ji efektivně využívat. Zabrousíme i do světa detailů, a to makrofotografie.

V kurzu se dozvíte:

 • jaká jsou základní pravidla kompozice
 • jaká jsou pravidla správné expozice
 • jaké je tajemství umělého, přirozeného a bleskového světla
 • jak zachytit kouzlo okamžiku
 • jak na správné vyvážení bílé
 • jak na portréty, momentky a skupinové fotky
 • jak fotografovat krajinu a architekturu
 • jaké je tajemství dlouhé expozice

V kurzu Tajemství fotografie se naučíme základní pravidla kompozice. Představíme si souhrn pravidel, která nám určují rozmístění prvků v obraze. Nahlédneme společně do tajů expozice. Objevíme tajemství umělého, přirozeného a bleskového světla. Naučíme se zachytit jedinečné kouzlo okamžiku. Každý záběr je třeba promyslet a vědět, kdy zmáčknout spoušť fotoaparátu. (zobrazit celý popis kurzu)

Dozvíme se spoustu užitečných rad a tipů, jak fotografovat portréty, rodinné fotky, krajinu, architekturu, makro, HDR snímky, noční snímky a další. Dojdeme společně až ke kompletnímu odhalení profesionální fotografie, která obsahuje spoustu triků pro správné vyvážení bílé barvy.

Kurz fotografování nás zasvětí do tajemství portrétů, momentek a skupinové fotografie. Představíme si také pravidla a postupy, které využijeme zejména při fotografování osob. Naprosto jiný přístup zase vyžaduje fotografování krajiny a architektury.

Naučíme se, jak fotografovat v přírodě, fotit architekturu ve městě a jak pořizovat působivé HDR snímky. Objevíme společně i tajemství dlouhé expozice. Ukážeme si, jak fotografovat krásné noční snímky, ohňostroje a naučíme se efektivně malovat světlem.

Při fotografování je třeba nejprve řešit světlo, pozadí, a pak až fotografovaný objekt. Jestliže má dojít ke vzniku zajímavé fotografie, je potřeba si promyslet, odkud se vlastně začnou prodírat první, ale také poslední denní paprsky slunce. Naučit se poznat chvíli, kdy má světlo ty nejlepší parametry pro fotografování. Nesmíme také zapomínat, že postavení slunce je v zimě naprosto odlišné, než je v létě.

Kurz fotografování nám ozřejmí i tu poslední věc, kterou řešíme nakonec, a to je pozadí. Na podzim je výběr velmi snadný. Všude kolem nás je nádherné barevné listí. V zimě je ale všude jen bílo a šedo. Naučíme se využívat velkou škálu možností, které lze vyzkoušet a kombinovat. Ukážeme si, jak dát do pozadí sníh spolu s padajícími vločkami, navozujícími zimní atmosféru.

Anebo si vytvoříte zajímavé pozadí abstraktním způsobem. Jak se to vlastně dělá? Kurz fotografování je zde od toho, aby nás naučil, jak fotografovat a vytvářet snímky za každého počasí, v jakémkoliv světle a v rozmanitém prostředí. Objevíme efektní hru světla a stínu a naše snímky budou jednoduše profesionální.

Kurz fotografování nám představí i slavná makra. Víte, jak se pořizují působivé makrofotografie? Jak se stát mistry ve fotografování detailů? To nejlepší nakonec. V posledním dílu zabrousíme i do světa detailů, a to makrofotografie.

V kurzu Tajemství fotografie - jak fotografovat správně se naučíte spoustu nápadů, jak dělat hezké a zdařilé fotky:

 • základní pravidla kompozice, souhrn pravidel, která určují rozmístění prvků v obraze
 • expozice a objevení tajemství umělého, přirozeného a bleskového světla
 • kouzlo okamžiku, promyšlený záběr, moment zmáčknutí spouště fotoaparátu
 • naučíte se využívat kouzlo okamžiku ve svůj prospěch a správně jej zachytit
 • vyvážení bílé, odhalení triků profesionální fotografie pro správné vyvážení bílé barvy
 • portréty, momentky a skupinové fotky, pravidla a postupy, které využijete při fotografování osob
 • krajina a architektura, jak fotografovat v přírodě, ve městě a jak pořizovat působivé HDR snímky
 • tajemství dlouhé expozice, noční snímky, ohňostroje, malování světlem, makra neboli makrofotografie

Lektorem kurzu Tajemství fotografie - jak fotografovat správně je Pavel Fara, pro kterého je fotografování odjakživa koníčkem a stalo se i jeho profesí. Od roku 2003 pracuje jako profesionální fotograf. Naučí nás jak dělat hezké a zdařilé fotky. V tomto video kurzu nám odhaluje všechno, co se doposud o fotografování naučil. Pořizovat pěkné fotky není nic těžkého a po zhlédnutí tohoto kurzu to určitě zvládneme také.

Lekce kurzu:

Tento díl je souhrnem pravidel, která nám určují rozmístění prvků v obraze.

2
Expozice
12:10
12:10

Objevíte tajemství umělého, přirozeného a bleskového světla.

Každý záběr je třeba promyslet a vědět, kdy zmáčknout spoušť fotoaparátu. Naučíte se využívat kouzlo okamžiku.

V placené části kurzu se dozvíte spoustu užitečných rad a tipů, jak fotografovat portréty, rodinné fotky, krajinu, architekturu, makro, HDR snímky, noční snímky a další.

První díl prémiového kurzu obsahuje triky pro správné vyvážení bílé barvy.

Představíme si pravidla a postupy, které využijete při fotografování osob.

Naučíme se, jak fotografovat v přírodě, architekturu ve městě a jak pořizovat působivé HDR snímky.

Ukážeme si, jak nafotit krásné noční snímky, ohňostroje a naučíme se malovat světlem.

9
Makro
15:16
15:16

Jak se pořizují působivé makrofotografie? Jak se stát mistry ve fotografování detailů?

Hodnocení a komentáře:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Jaroslava 0

5.7.2020

Se zájmem sledují všechny kurzy.Pro nováčka zajímave.

Profilová fotografie

Alena Danisova

20.5.2020

Super kurz. Vysvětleno tak, že to pochopí každý

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Aleno, děkujeme za pochvalu, máme radost, že se Vám kurz líbí. :-)

Profilová fotografie

Lenka Erhartová

17.4.2020

Dobrý den, ráda fotím. Teď v době karantény se moc ven nedostanu. Zkusila jsem tento kurz. Snad se dozvím nějaké nové informace, které mi pomohou. Děkuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Lenko, děkujeme a přejeme, ať Vám jde focení jedna radost. :-) Ať se Vám daří.

Profilová fotografie

Annêtte Bakla

31.3.2020

Již pár let se snažím fotit a neustále si lamu hlavu s tím, jak foťák nastavit tak, aby fotka byla co nejlepší a přitom nefotit na automaticky režim. Byla jsem na několika kurzech, ale nikam jsem se neposunula. Tento kurz je velmi přínosný v tom, že vše pochopíte díky skvělému vysvětlení a můžete si to pustit znovu, když vám něco unikne.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Annêtte, děkujeme za pochvalu, máme radost, že se Vám kurz líbí a jste s ním spokojená. Tak ať vznikají další a další fotky s lehkostí a radostí. :-) Mějte se hezky.

Profilová fotografie

Zdeněk Jelínek

2.9.2019

Pěkné kurzy které jsou vysvětleny pro začátečníky. Někdo má pro focení vrozený talent. Jinému určitě pomůže alespoň nějaké povědomí o zlatém řezu. Moje doporučení? Nebojte se chytrý foťák přepnout z automatu na manuál. Zkuste si pohrát s clonou a časem. Vždyť na digitálním foťáku můžete nacvakat třeba 10 fotek. Potom u počítače kouknout na EXIF snímků.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Zdeňku, děkujeme, máme radost, že se Vám kurzy líbí. Přejeme, ať se Vám fotografuje jedna radost a klidně se nám zde můžete i pochlubit nějakým snímkem, s radostí se podíváme. :-)

Profilová fotografie

Karel Máj

28.2.2019

Sice nejsem profesionál a ani nevlastním žádný super nabušený foťák, i tak mi přijdou informace v kurzu zajímavé a použitelné v běžném životě. Doufám, že mi zásady utkvé v paměti a budu mít z letošních výletů krásnější fotky než kdy dříve :-)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Karle, děkujeme za Váš příspěvek. Máme radost, že se Vám informace v kurzu obsažené líbí a přejeme Vám zdařilé snímky z cest i jiných událostí.

Profilová fotografie

Pavel Dušánek

18.2.2019

Musím říct, že opět velmi povedené a krásně nahrané video, vše srozumitelné, přehledné a jako nováček ve fotografování musím konstatovat, že všem doporučuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Pavle, děkujeme, Vaše pochvala nám udělala radost. :-)

Profilová fotografie

Jindřich Déduch

26.11.2018

Skvělé pro začátečníky přehledně uděláno a odborně vysvětleno . Moc příjemný pán který umí jednoduše podat vše co potřebujete do začátku.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jindřichu, děkujeme za Vaši pochvalu. Máme radost, že se Vám kurz líbí. Ať se Vám daří a mějte se krásně!

Profilová fotografie

Sandra S.

20.11.2018

Velmi hezky vše vysvětleno, ukázáno. Jsou zde cenné rady pro kohokoliv a určitě každému to bude prospěšné. Smekám před tímto kurzem a dekuji moc za jeho vytvoření.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Sandro, děkujeme za Vaše hodnocení a slova chvály, máme z nich velkou radost!

Profilová fotografie

Eva Barchewitz

11.11.2018

Konečně jsem pochopila co je Expozice, Kompozice a jiné základní věci o fotografovaní, vše je vysvětleno tak dobře, že už nemám obavy ukázat nějakou fotografii, focením se již zabývám léta, jen mi chyběl ten oříšek k tomu, děkuji za tento skvělý kurz, který mi hodně pomohl v nejasnostech. Eva Barchewitz

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Evo, no to je skvělé! Máme radost, že je Vám kurz ku prospěchu a jste s ním spokojená. Děkujeme za Vaši pochvalu a ať se Vám dál daří nejen ve fotografování.

Profilová fotografie

Táňa Jurková

5.10.2018

Zkusila jsem tento kurz a jsem s ním spokojená. Je opravdu lehce pochopitelný a dobře vysvětleno, myslím si, že dělám pokroky podle rad z kurzů. Jsem velice spokojená

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Táňo, děkujeme za Vaše hodnocení. Máme velkou radost, že jste s kurzem spokojená a že se díky němu posouváte kupředu. Ať se Vám dál daří ve zlepšování Vašeho fotografického umu a máte z pořízených fotografií jen samou radost. :-)

Profilová fotografie

Mirka Kosová

30.8.2018

Dobrý den,myslím,že toto video je velice poučné pro lidi, kteří mají foťák poprvé v ruce. Sama jsem fotografka a přišla jsem na tento kurz ze zvědavosti.. Chválím. Určitě pomůže mnoha lidem.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Mirko, děkujeme! Pochvala od profesionála nás velmi těší a udělala jste nám vééélkou radost. :-)

Profilová fotografie

Hana Slabá

13.8.2018

Focení je odedávna můj koníček, dokonce jsem chodila kdysi do kroužku fotografování. Rady z tohoto kurzu mi ho jednak připomněly a jednak doplnily vědomosti. Určitě je využiju!

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Hano, děkujeme za Vaše hodnocení. Máme radost, že je Vám kurz přínosem. Přejeme Vám mnoho a mnoho zdařilých fotografií. :-)

Profilová fotografie

Soňa Stösselová Buchtová

7.5.2018

Dobrý den, děkuji za tento skvělý kurz. Ráda bych se to naučila dobře fotografovat a myslím, že Váš kurz mi v tom bude hodně nápomocen. Doporučím ho i svým známým.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Soňo, děkujeme Vám za doporučení i hodnocení kurzu. Přejeme Vám radostnou cestu za poznáním tajemství fotografie. :-)

Profilová fotografie

Kristýna Janošcová

31.3.2018

Perfektní návody spoustu jsem se naučila je to top.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Kristýno, díky! Máme radost, že jste s kurzem spokojená. :-)

Profilová fotografie

Libor Pavlík

27.3.2018

Perfektní návody, přijdou si tady na své jak úplní začátečníci, tak zkušenější. Skvělé jsou ukázky, které v žádných knihách nenajdete a formou videa jsou mnohem zapamatovatelnější.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Libore, děkujeme za Vaše hodnocení. Máme radost, že jste s formou kurzu spokojený.

Profilová fotografie

Eva Hladikova

18.3.2018

Moc hezky řečeno.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Evo, děkujeme.

Profilová fotografie

Dagmar Brýdlová

26.2.2018

Děkuji a určitě budu sledovat další kurzy. Focení mě baví, ale už z prvního kurzu vím, že v něčem dělám chyby. Děkuji!!!

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Dagmar, děkujeme. Žádný učený ještě z nebe nespadl a zkrátka chybami se člověk učí. :-) Přejeme, ať máte z fotografování i nadále jen samou radost.

Profilová fotografie

Jaromíra Šebelová

7.2.2018

Dobrý den, tak toto je kurz, který si nejspíš dopřeji. Nafotila jsem už mnoho fotek, ale většina z nich je nic neříkajících. Digitální fotoaparáty sice umožňují fotit hodně, ale ne vždy se podaří zachytit právě tu správnou atmosféru. Ráda bych se to naučila. Zdrvím Vás , Jarka

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jarko, děkujeme za Vaše hodnocení. Přejeme Vám, abyste odhalila tajemství fotografie a měla z focení a fotek jen samou radost. :-)

Profilová fotografie

Anna Reiningerová

27.1.2018

Skvěle vysvětlené, dobře zpracovaný kurz, z kurzu jsem nadšená. Myslím, že kurz je vhodný pro každého a každému, kdo fotí se bude jistě hodit. Doporučuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Anno, děkujeme za pochvalu a doporučení. Máme radost, že se Vám kurz líbí a přejeme Vám mnoho povedených fotografií. :-)

Profilová fotografie

Ingrid Búziová

4.1.2018

Skvěle a jednoduše a výstižně vysvětleno. Sympatický lektor.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Ingrid, děkujeme.

Profilová fotografie

Jakub Fictum

24.12.2017

Suprový .

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Jakube, díky.

Profilová fotografie

Lucie Studenková

22.12.2017

Myslím, že tento kurz by mohl být velmi nápomocný začínajícím fotografům. Vypadá velmi uceleně, poskytuje základní informace co by měl každý fotograf znát.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Děkujeme, Lucie, za příspěvek. Kurz už opravdu mnoha fotografům pomohl :-)

Profilová fotografie

Patrik Michalica

28.11.2017

Skvelé predstavenie základných funkcií ako: clona, čas a ISO.
Taktiež som sa zameral hlavne na správnu kompozíciu a expozíciu viď foto. Odporúčam začiatočníkom!! Príjemný lektor všetko zrozumiteľné

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Děkujeme Patriku, lektor bude mít z vaší pochvaly radost. A my také :-)

Profilová fotografie

ama May

13.10.2017

Jako nováček a začátečník jsem velice spokojena. Kurz je vytvořen jednoduše, příjemně a snadno pochopitelný. Velice mi pomohl. Řídím se všemi těmito dobrými radami a těším se na další a další kurzy.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Děkujeme za pochvalu a lektor bude mít také radost :-)

Profilová fotografie

30.4.2016

Dobrý deň velice mi pomohlo vo fotení vaše video a som rada že to robíte za účelom pomôcť iním ľudom. Že si to nenecháte len pre seba :) pekný deň. :)

Profilová fotografie

12.4.2016

Velký sympaťák. Videa mě jako lajkovi moc pomohly :-) Já jsem krajinkář amatér. Co se narodila dcera snažím se zajímat i o portréty. Nový foťák mi snad pomůže + Vaše rady k tomu aby fotky byly opravdu zajímavé a pěkné :-) Děkuji Verča

Profilová fotografie

Monika

6.3.2014

děkuji za kurz, foceno před shlédnutím 1.dílu, je co vychytávat :)

Profilová fotografie

Bohdana

16.2.2014

Dobrý den,náhodou jsem objevila Váš kurz a jsem nadšená.Jen tak umět všechny rady využít a ne zjistit dodatečně doma,co bylo špatně.Ale zkouším a budu ráda za rady.Fotím tři měsíce Nikonem 5100,dříve jsme měli jen kompakty a fotili pouze na automat.Tomu se teď vyhýbám a snad se bude i dařit.Zatím můj nejoblíbenější kamarád je koš:-) .Bohdana

Profilová fotografie

Kateřina

7.2.2014

Dobrý den, jsem tady nová a strašně nadšená z tohoto kurzu. Focení mám strašně ráda a ráda bych se tady naučila něco nového. Když něco zajímavého vyfotím, tak 100% se s Vámi o to podělím. Pěkný den.

Profilová fotografie

Karin

12.1.2014

Prvý diel kurzu sa mi páčil. Naučila som sa veľa vecí, ktoré som nevedela. Určite sa budem pri fotení snažiť používať rady z tohto kurzu.
Ďakujem

Profilová fotografie

Milena

1.1.2014

Vaše kurzy mi pomohly se dozvědět nové informace , například u portrétové fotografie - výška očí .

Profilová fotografie

Petra

8.11.2013

Snaažím se fotit vše co potkam,kamarádi i rodina si už dělaji srandu že ještě nemám nafocený hnuj,no i ten hnuj možna bude na fotkach suprovej:-)

Profilová fotografie

Dominika Schuppanová

1.11.2013

Dobrý den , Váš kurz je moc povedený . I přes internet se toho dá hodně naučit . Dobré srozumitelné podání s ukázkami velmi pomůže.

Profilová fotografie

Katarína

24.10.2013

Dobrý deň! Chcem sa Vám poďakovať za skvelé video z ktorého som sa naozaj veľa naučila. Amatérskemu foteniu sa venujem už cca 4 roky ale stále sa je čo učiť.

Profilová fotografie

tatana kroupova

22.10.2013

To je fain,že je takový kurz,beru foťák a jdu dělat domácí úkol.Teď už vím,na co mám ty mřížky ve foťáku.Díky za rady.

Profilová fotografie

Jiří

15.10.2013

Paráda a jen tak dál! Už se těším na další kurz. Věnuji se také infrafotografii a něco takového jsem hledal. Jsem "samouk z internetu" kde je to převážně v angličtině, což k mému umu cízích jazyků, je zcela nevyhovující. Díky moc za to co děláte!

Profilová fotografie

Lucie

8.10.2013

Ještě než jsem shlédla video,podařilo se mi vyfotit pár myslím,že né zlých fotek.Máme obyčejný foťák a žádnýn pravidla jsem moc neznala.Věřím,že s těmito pravidly budou fotky ještě krásnější

Profilová fotografie

Jana

30.9.2013

Zdravím a děkuji za pěkný kurz :-)
Tohle video mi docela pomohlo, protože já jsem určitě nikdy nedodržovala ta pravidla, jak popisujete... Ale je fakt, že občas jsem se i trefila :-)

Profilová fotografie

Dominika

28.9.2013

Dobrý den,
včera večer jsem se konečně rozhoupala a přihlásila se do Vašeho kurzu.
V listopadu se chystám do Londýna a ráda bych udělala krásné fotky na památku a právě tohle bylo spouštěčem toho, že jsem se zde přihlásila. Chtěla bych se jen zeptat, zda nevadí, že mám pouze obyčejný foťák s 6,0 Mpix? Pokud mě focení opravdu uchvátí, ráda bych si časem pořídila lepší.

Profilová fotografie

Monika

10.9.2013

Dobrý den Pavle, zajímavé informace a určitě i užitečné. Děkuji a přeji mnoho krásných fotografií. Monika

Profilová fotografie

Hanka

8.9.2013

Dobrý den Pavle,
děkuji za tento kurz. Fotím ráda, ale návod na požívání fotoaparátu je pro mne problém vůbec pochopit natož podle něj fotit.

Profilová fotografie

Lenka

30.8.2013

Dobrý den tak jsem shlédla první díl kurzu a už se těším na další je to úžasný nápad, jen tak dál :)

Profilová fotografie

Romana

29.8.2013

Dobrý den pane Pavle. Vždy jsem ráda fotila, ale mou vášní se stalo focení poté, co jsem od manžela dostala dárkem zrcadlovku Nikon D3100. Proto jsem si pustila Vaše video ze zvědavosti, protože čím více informací člověk ví tím lépe. Oceňuji, že Vaše připomínky a rady ukazujete vždy i s příkladem, protože teoreticky je vše fajn, ale jen příklad se dobře pochopí, nebo alespoň já to tak mám :-). Přeji Vám i nadále úspěchy a budu ráda Vaše kurzy sledovat. Dobré světlo Romana

Profilová fotografie

Kamil

28.8.2013

Dobrý den pane Pavle.Předně bych vám chtěl poděkovat za vaše kurzy focení.Je to hodně zajímavé a poučné.Už nějakou dobu pozoruji,že propadám kouzlu fotografie.Hlavně té černobílé.Podle mého vkusu na černobílou fotku nic nemá.To si ale já jakožto amatér ještě nemohu dovolit fotit.Mám obyčejný kompakt casio exlim EX-H30.Zkouším sním dělat fotky podle vašich doporučení,zkusím sem nějaké vložit.Jinak se ted chystám pořídit si digitální zrcadlovku NIKON D7000 s prozatím nějakým setovím objektivem. Kamil

Profilová fotografie

Mirek Hubínek

26.8.2013

Je těžké hodnotit po shlédnití prvního dílu kurzu. Fotím už hezkou řádku let. Začínal jsem focením na film s legendárním bakeliťákem Pionýr, pak jsem se zmohl i na lepší. Prošel jsem trápením ve fotokomoře a sklamáním i drobnými úspěchy. V devadesátých letech jsem propadl digitální fotografii, a v současné době vlastním již asi šestý foťák. Ale "podepisuji" Vaše tvrzení, že na dobré fotce má foťák malý podíl. Důležité jsou oči, srdce a učení. A samozřejmě focení. Protože "...opakování je matka moudrosti..." a stále je co se učit. oceňuji jednak nápad kjurzů pro radost a samozřejmě i Váš kurz fotogtrafování. Váš způsob výkladu myslím nemá chybu. Těším se na další díl a držím Vám palce!

Profilová fotografie

Lenka

25.8.2013

Jsem moc ráda,že jsem narazila na vaše stránky :o) při prvním Vašem videu,které jsem zkoukla vidím,jakou má moje fotka chybu,děkuji. Lenka.

Profilová fotografie

Kateřina

21.8.2013

Dobrý den Pavle, já fotím již dlouhé léta, jen na to nemám žádný papír. Jsem amatérský fotograf. Chtěla bych nějakým způsobem využít mé fotografie, je škoda že je lidé neuvidí, ale také na nich chci nějakým způsobem vydělat, jsem totiž jako každý fotograf na své díla hrdá, poraďte mi prosím nebo si můžeme domluvit schůzku, pocházím z Doks od Máchova jezera. Jinak vaše kurzy jsou opravdu skvělé pro úplné začátečníky, super. S pozdravem Kateřina

Profilová fotografie

Viktor Hes

3.8.2013

dobrý den pane Fara.
Musím vám poblahopřát k vašemu kurzu, mně se líbí. Pustil jsem si sice zatím jen bezplatnou část ale i tak skládám pochvalu za dobře odvedenou práci. Mám DSLR zrcadlovku Olympus E520 a musím se přiznat že s ní vlastně ani pořádně neumím zacházet (je to má první), bývám netrpělivý a to není dobře. Na úpravu fotek jsem si stáhl program Photo Filter tak mně napadlo jestli máte zkušenosti s bezplatným softwarem na úpravu fotek.

Profilová fotografie

Viera

1.8.2013

Dobrý deň, som začiatočníčka a fotím mobilom. Neviem prečo, ale výsledok je vždy otrasný. Keď fotky presuniem do počítača, tak sú veľmi šedé. Upravujem ich cez PICASA, ale ani to nie je žiadna sláva. Tak neviem, kde je chyba. Dúfam, že sa na Vašich kurzoch naučím všetko potrebné, aby som to napravila.
Prajem pekný deň
Viera

Profilová fotografie

božena

2.7.2013

Jsem úplný začátečník a toto video mně velmi pomohlo. Děkuji.

Profilová fotografie

Svatka Horáková

25.6.2013

Pane Pavle, dnes si jdu pro nový fotoaparát. Proto jsem s radostí uvítala kurz o fotografování. Vaše rady a informace, srozumitelně podané, se mi budou určitě hodit a moje fotky se tak díky Vám určitě zařadí o stupeň výš. Děkuji a přeji úspěch a pohodu.

Profilová fotografie

Jana Nováková

9.6.2013

Dobrý den, Váš první díl kurzu jsem si pustila již několikrát, moc se mi líbí a velice se těším na další pokračování.

Profilová fotografie

Jiřka Chlebovská

6.6.2013

Dnes jsem shlédla poslední díl. Pocity a dokonalé mé zaujetí o tento kurz byly velmi pozitivní. Musím podotknout, že na shlédnutí jednotlivých dílů jsem si vždy našla klid a se zaujetím jsem díly sledovala. Tímto velmi chválím lektora, který celý kurz uváděl. Skvěle a výstižně byly odhaleny triky a tajemství ve fotografii. Moc ráda se k jednotlivým dílů vracím a přehrávám si je.
Zároveň děkuji za "zip" který mi byl zaslán.
Zip jsem si samozřejmě vytiskla a čerpám z něho k mojí práci s fotografií. Autor: Pavel Fara"Kompletní odhalení profesionální fotografie"je velmi hezky popsáno od str. 1 - 33 a skvěle a jednoduše se s ním pracuje. Děkuji :-) Jiřka Chlebovská

Profilová fotografie

Štefka

4.6.2013

Kurz se mi moc líbil a jakmile udělám fotografii podle vašeho doporučení a návodu tak ji sem umístím.
Už se těším na pokračování.

Profilová fotografie

Jitka

3.6.2013

Moooc pěkný - vše řečeno srozumitelně, výstižně. Jsem příjemně překvapená, děkuji a těším se na pokračování.

Profilová fotografie

Dáša

24.5.2013

Dobrý den,
kurz je skvělý! Zkoukla jsem teprve první díl, ale už teď se dívám na objekt fotografování a fotku samotnou trošku jinýma očima. Věřím, že díky Vám budou moje obrázky mnohem hezčí....
Přeji krásný den a ještě hezčí víkend.

Profilová fotografie

Věra Hřebíčková

3.5.2013

Dobrý den chci taky poděkovat za váš kurz jsem fotograf amatér moc se mi váš kurz líbí přikládám fotky ještě jednou děkuji za kurz hodně mi dává Věra

Profilová fotografie

Lenka

23.4.2013

Po shlédnutí vašich dílů pozoruju, že někdy nad fotkami víc přemýšlím a beru si vaše rady k srdci. Kolikrát stačí opravdu málo a výsledek je mnohem lepší, když člověk ví, jak na to ;-). Díky za každý další díl :)

Profilová fotografie

Jája

16.4.2013

Dobrý den.Fotím už hodně dlouho-dovolené,psy,děti,teď už vnoučata.Pod stromeček jsem si nadělila svou první zrcadlovku a začala to brát trochu vážněji.Takže děkuji za každou příležitost,jak se něco přiučit.

Profilová fotografie

Marcela

12.4.2013

Příjemný kurz. Fotím dlouho, baví mě to, ale jsem amatér, vše se učím za pochodu, formou pokus-omyl. I když většinu věcí, o kterých se mluvilo v I. dílu, znám a používám (problém mám spíš s prací se světlem, kontrasty světlo/stín, focení v interiéru apod.), nebylo od věci si je připomenout. Jenom bych možná uvítala více konkrétních příkladů - např. když se mluvilo o hloubce ostrosti, uvést u představovaných fotografií konkrétní hloubku ostrosti, na kterou byla fotografie exponována. Těším na další díl.

Profilová fotografie

katka

8.4.2013

vše je srozumitelné, kromě pojmu "snížení a zvýšení korekce expozice" v závěru videa.Máte na mysli zvýšení expozice (aby se prosvětlily objekty ve stínu) a snížení expozice aby nedošlo k přepálení světel za tmy?

Profilová fotografie

molin polakova

5.4.2013

Prajem pekný deň a chcem poďakovať Pavlovi.Som rada,že som natrafila na super stránku a môžem sa niečo viac naučiť od profesionála.Fotím aktívne asi rok a rada by som prečítala názor odborníka na moje fotky.:-)s pozdravom Molin

Profilová fotografie

Jana

3.4.2013

Dobrý den, jsem ve focení úplný začátečník. Rady, které ve videu uvádíte, jsou opravdu super vychytávky, které si člověk jen tak neuvědomí. Jsem ráda, že jsem se na tyto stránky dostala a moc se těším na další pomoc. Protože nejvíce fotek pořizuji v noci za snížených světelných podmínek, nenechám si příští díl uniknout. Těším se :) J.

Profilová fotografie

Iliana

28.3.2013

Video se mi líbilo, těším se na pokračování, fotím již nějakou dobu a těším se, že se zde zdokonalím

Profilová fotografie

Petra

26.3.2013

Dobrý den,tak jsem zkoušela děti ale nevím mám zrcadlovku a vše jsem vždy fotila na automat jako toho pesana ale dětičky jsem fotila na portrét. Ráda bych používala symbol přírody, mikro, portrét atd.

Profilová fotografie

janasch

15.3.2013

Díky za kurz, moc hezky se na něj kouká :D Máme od Vás svatební fotky Lucie Schneiderová(Vorobeĺová) z roku 2008-fakt moc povedené... Janasch

Profilová fotografie

Jitka Špásová

12.3.2013

Moc děkuji za istruktáž. Možná pro mě najednou trochu moc informací. Určitě ale vyzkouším udělat pár fotografií a přitom dbát Vašich rad. Snad se mi zadaří. Ještě jednou díky. Už se těším na další kurz.

Profilová fotografie

Jaromír

8.3.2013

Tento díl kurzu je výborný. Je fajn, že je někdo ochoten naučit kouzlo focení zdarma.

Profilová fotografie

JANA

8.3.2013

Dobrý den,tento kurs nemá chybu,moc se vám povedl.
díky moc Šmitáková

Profilová fotografie

zdena

8.3.2013

Dobrý deň, výborná stránka a pekný kurz. Aj ja by som ale ocenila možnosť dlhšieho pohľadu na fotografie a pomocné obrázky. Komentár stačí počuť, viac pomôžu pri štúdiu ilustračné obrázky. Ďakujem a teším sa na ďalší diel :)

Profilová fotografie

Martina

28.2.2013

Jsem vyučený fotograf a musím říct, že tento kurz krásně a jednoduše shrnuje základní principy fotografie.Pro začátečníky určitě naprosto skvělé :)

Profilová fotografie

mikulda Mikulcová

28.2.2013

Řekla bych že toto video je velice poučné pro lidi kteří mají foťák poprvé v ruce. Sama jsem fotografka a přišla jsem na tento kurz ze zajímavosti. Mohu pochválit! Určitě pomůže mnoha lidem.

O lektorovi:

Lektor

Pavel Fara - Fotograf

Fotografování vždycky bylo mým koníčkem a dnes je i mou profesí. Od roku 2003 totiž pracuji jako profesionální fotograf, můžete se podívat na mé stránky www.fotofara.cz. Hodně lidí se mě ptalo, jak dělat hezké fotky, a proto jsem připravil tento videokurz, ve kterém odhaluji všechno, co jsem se o fotografování naučil. Pořizovat pěkné fotky není nic těžkého a po shlédnutí tohoto kurzu to určitě zvládnete také.

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  49 účastníků

  Střih videa v Adobe Premiere Elements 2020

  Lektor

  Josef Mašek
  lektor49 x

 • Střih videa v Adobe Premiere Elements 2020

  Naučte se jednoduše krok za krokem tvořit poutavá videa v programu Adobe Premiere Elements 2020.

 • Kurz

  61 účastníků

  Střih videa v Adobe Premiere CC 2020

  Lektor

  Josef Mašek
  lektor61 x

 • Střih videa v Adobe Premiere CC 2020

  Naučte se v programu Adobe Premiere CC 2020 tvořit poutavá videa. Krok za krokem, přehledně a snadno.

 • Kurz

  8 918 účastníků

  Tajemství fotografie - jak fotografovat správně?

  Lektor

  Pavel Fara
  lektor8 918 x

 • Tajemství fotografie - jak fotografovat správně?

  Objevte tajemství fotografie, naučte se, jak správně fotografovat a tvořit tak jedinečné snímky jako profesionál.

 • Kurz

  4 427 účastníků

  Excel pro začátečníky

  Lektor

  Josef Cvrček
  lektor4 427 x

 • Excel pro začátečníky

  V kurzu Excel pro začátečníky se dozvíme užitečné návody a informace, naučíme se Excel funkčně a efektivně používat.

 • Kurz

  8 962 účastníků

  Adobe photoshop, jednoduchý a intuitivní, i pro Vás

  Lektor

  Josef Cvrček
  lektor8 962 x

 • Adobe photoshop, jednoduchý a intuitivní, i pro Vás

  Ovládněte program Adobe Photoshop CS 5.1 a Adobe Photoshop CC 2017 jako skutečný profesionál.

 • Kurz

  1 038 účastníků

  Jak na retuš portrétu od A po Z a Lightroom zdarma

  Lektor

  Michal Botek
  lektor1 038 x

 • Jak na retuš portrétu od A po Z a Lightroom zdarma

  Staňte se mistry v retušování portrétů za pomoci programů Lightroom a Adobe Photoshop CC 2015.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY