Ušijte si originální kožené rukavice na míru, které budou obdivovat všichni kolem vás!
Ludmila Osičková
V kurzu „Ruční šití kožených rukavic“ se s rukavičkářkou Ludmilou Osičkovou naučíte šít krásné kožené rukavice, pěkně ručně, steh za stehem, přesně podle svého vkusu.
Vlastnoručně ušité rukavice mohou být nejen krásným doplňkem, ale také jedinečným dárkem pro někoho z vašich blízkých. Díky tomu, že si sami zvolíte barvu kůže, podšívku i druh zdobení, budou rukavice úplně jiné, než ty z běžné konfekce. Každý kus je v tomto případě originál.
Tento kurz ručního šití rukavic začíná ve chvíli, kdy už máte připravený zpracovaný výsek rukavice. Součástí kurzu tedy není tvorba střihu, protože jde o velmi náročnou technologickou operaci, kterou lektorka vyučuje osobně ve své dílně.
Aby pro vás bylo šití co nejpříjemnější, můžete si po domluvě s lektorkou objednat připravenou kreativní sadu ve své velikosti. Sada obsahuje výsek rukavic z vámi vybrané kůže, podšívku podle vašeho výběru a nitě ve zvolených barvách. Odkaz na objednání kreativní sady najdete u dílu č. 3 „Zdobení rukavic“, cena sady je uvedena na webu lektorky. K zakoupenému kurzu navíc získáte od lektorky speciální kód se slevou 20 % z hodnoty vybrané sady, tak si o něj nezapomeňte napsat.
Zobrazit celý popis kurzuRuční šití kožených rukavic je krásný rukodělný projekt, který si zaslouží kvalitní materiál, pečlivost i dostatek času. Odměnou vám bude jedinečný kousek, který bude jen váš od prvního do posledního stehu. Kožené rukavice vám navíc mohou sloužit řadu let a díky přírodnímu materiálu časem získají krásnou patinu.
Co budete k ušití rukavic potřebovat.
Jak si správně změřit ruku, aby rukavice sedly jako ulité.
Jemnost kožených rukavic zvýrazníte krásnou výšivkou.
Jak do výřezu rukavice správně všít palec.
Jak všít do rukavice šichtle - vložky mezi prsty.
Jak upravit délku šichtlí a sešít je ve správném místě.
Blížíme se do finále. Rukavici si můžete konečně vyzkoušet.
Správně vsazená podšívka zvýší komfort při nošení rukavic.
Zde můžete komunikovat s lektorem a ostatními účastníky kurzu.
Přejít na diskuzní fórumZdravím . Musím poděkovat za hezký kurz. Byl pro mě zábavou a moc jsem se při něm pobavila. Martina
Dobrý den,
zkoukla jsem to jedním dechem, je to polopaticky vysvětleno a vypadá to moc dobře, už se těším, až si to pustím znova k samotnému šití, na které se už moc těším a samozřejmě i na samotný výsledek
Zdravíme Vás, Lenko!
Moc děkujeme za Vaše skvělé hodnocení! 😊 Jsme…
Zobrazit celý komentář
Dobrý den, byla jsem i na kurzu v Praze a pod opravdu milým a…
Zobrazit celý komentář
Kurz se mi moc líbí, zatím jsem ještě nezačala šít, rukavice přišly v krásném balení a s dareckem , jsem nadšená
Zdravíme vás, Hano!
Děkujeme za vaše nadšené hodnocení k našemu…
Zobrazit celý komentář
Musím se přiznat, že rukavice asi přeci jen šít nebudu, ale jinak práce vypadá moc hezky. Ti šikovnější určitě zvládnou a třeba přidají sem i nějaké fotky
Dobrý den, tento kurz mě velice zaujal, jenom ještě najít trochu času. Je to pro mě nové, zatím jsem zhlédla jedině neplacenou část, ale je opravdu zajímavě pojata!
Velice mne zaujala už jenom neplacená část a jistě si do budoucna našetřím na shlédnutí celého kurzu, který je jistě velice dobře vysvětlen a děkuji za možnost využití
Dobrý den. V kurzu jsem nenašla návod, jak si vyrobit střih na rukavice, není ani možnost si střih zakoupit. Abych si mohla rukavice ušít, musím si zakoupit Vaší kreativní sadu s nastříhaných materiálem. To se mi nelíbí, protože mám ráda výrobu od A do Z, tedy i s výrobou střihu. Z tohoto důvodu budu kurz vracet. Iva
Dobrý den, kurz je vytvořen na ruční šití rukavic, zdobení a…
Zobrazit celý komentář
Dobrý den, jsem nadšená z kurzu. Když jsem viděla téma, musela jsem si ho koupit. Všechno je moc hezky vysvětleno i předvedeno. Chci se ještě zeptat, co mám udělat, když si chci rukavice ušít? Děkuji za informaci a přeji Vám krásný večer. Pavla
Hezký večer, tom mne velmi těší. Pokud si chcete rukavice ušít, je…
Zobrazit celý komentář
To jsem si všimla v popisu kurzu taky až posléze. Nevím, jestli to…
Zobrazit celý komentář
Pustila jsem si opět videa, která slouží k seznámení s kurzem, mluví…
Zobrazit celý komentář
Krásný den, a děkuji za vaše poznatky k mému kurzu. Sada není…
Zobrazit celý komentář
Jmenuji se Ludmila Osičková a rukavicím se věnuji po značnou část svého života. V roce 1992 jsem úspěšně ukončila čtyřletý studijní obor s maturitou „operátor kožedělné výroby“. Po škole jsem nastoupila do někdejších Rukavičkářských závodů Dobříš. Od té doby se tomuto krásnému řemeslu intenzivně věnuji. Poznala jsem kompletní systém výroby rukavic a v posledních deseti letech jsem pracovala na různých manažerských pozicích v několika rukavičkářských firmách.
Láká vás proniknout do tajů tradičního rukavičkářského řemesla? Jsem poslední rukavičkářkou v Česku a s nadšením a vášní předávám tradiční rukavičkářské postupy dále. Učila jsem v Německu, Irsku a v Polsku ve velkých dílnách i malých dílničkách. Rukavičkářství je úžasné řemeslo a já vám ho ráda představím.
Ruce každé ženy i muže jsou krásnější, pokud je obepnou krásné rukavice. Pojďte si vyrobit ty své, originální, které podtrhnou váš charakter, a zároveň podpořte nádherný řemeslný obor, kterým rukavičkářství bezesporu je.
Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.
Každý kurz obsahuje několik lekcí zdarma. Ujistíte se, že vám vyhovuje osobnost lektora a styl výuky, a teprve pak se rozhodnete, zda pokračovat i do placené části.
Naše kurzy můžete přehrávat na PC, mobilu i tabletu. Vzdělávejte se cestou do práce nebo využijte volný čas na dovolené.
U zakoupeného kurzu máte v případě nespokojenosti 100% záruku vrácení peněz.
Hodnocení kurzu
Pro přidání hodnocení je nutné přihlásit se.