NOVÝ KURZ: "Kreslení pravou hemisférou 3" od Petry Cibulkové si spustíte ZDE.

 MENU

 Hledat

Kreslení pravou hemisférou - naučte se kreslit správně

Ovládněte techniku kreslení pravou hemisférou a kreslete mnohem lépe, než si dokážete představit.

15 308
ÚČASTNÍKŮ KURZU
4,9 z 5 (79 hodnocení)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  15 308 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Kurz Kreslení pravou hemisférou - naučte se kreslit správně vás naučí vidět, co jste dosud nevnímali a nakreslit všechno, co jste dosud netušili, že je možné nakreslit. Naučíme se kreslit profil, autoportrét i portrét ženy, muže i dítěte včetně všech detailů obličeje očí, uší, nosu i rtů a detailu vlasů. Zapojíme svou tvořivost a intuici.

V kurzu se dozvíte:

 • jak namalovat obličej i s detaily
 • jak vystihnout rysy ve tváři
 • jak namalovat věrně vlasy
 • jak namalovat dokonale ruce
 • jak malovat profil
 • jak malovat portrét
 • jak malovat autoportrét

Kurz kreslení pravou hemisférou konečně přináší návod, jak úžasně urychlit naše vidění, chápání souvislostí a docílit schopnosti kreslit. V kurzu se zaměříme na kreslení podle skutečnosti, přesně tak, jak se učí studenti na výtvarných školách. Nebudeme se omezovat na pouhé kreslení podle fotografií, které se v podobných typech kurzů vyučuje. (zobrazit celý popis kurzu)

Původní metoda kreslení pravou hemisférou je opravdové kreslení podle skutečnosti s prostorovou perspektivou. Metodika vychází z kurzů americké profesorky umění Betty Edwardsové, která se mnoho let zabývala zapojením pravé hemisféry při tvorbě. Mezi levou a pravou mozkovou hemisférou je zásadní rozdíl.

Levou polovinou mozku například počítáme nebo mluvíme a je zde uložena logika, systémy a schematická řešení. Právě proto často kreslíme pouhá schémata jedním tahem typu prasátko, domeček či stromeček a domníváme se, že dar kreslit nám nebyl dán do vínku. Pomocí metody kreslení pravou mozkovou hemisférou se ale můžeme naučit kreslit všichni.

Ti, co už kreslit někdy zkoušeli, dobře ví, že například nakreslit správně ruce, je to nejtěžší. A i na to vám poradíme ty nejlepší návody, triky a fígle. Umíme-li postup, známe způsob jak postupovat krok po kroku, je to již jen věc cviku a opakování.

V kurzu kreslení pravou hemisférou přesuneme pozornost do pravé hemisféry, kde je uloženo prostorové vnímání. Zde jsou uložena centra pro kreativitu a intuici. A právě kreslení je jedna ze skvělých možností, jak rozvinout tyto schopnosti.

Harmonicky začneme rozvíjet obě hemisféry propojující systematické myšlení s kreativitou, pomocí tvořivé kresby a míchání barev. Metoda kreslení pravou hemisférou je způsobem sebevyjádření a cestou k poznání sebe sama.

V pravé polovině mozku jsou uložena centra pro intuitivní a holistické vnímání, která můžeme rozvíjet nejen kreslením, ale i tancem, hrou na hudební nástroj a zpěvem. Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou může být začátkem vašeho nového stylu života plného kreativity a nových aktivit.

V kurzu kreslení pravou hemisférou se dozvíme jak kreslit správně podle skutečnosti:

 • základy kreslení - pomeranč a židle
 • detailní kresba ruky
 • základní kresba obličeje
 • kresba rysů obličeje a jejich vyladění a dokončení
 • detaily obličeje - oči, uši, nos i rty
 • detailní kreslení vlasů
 • kreslení profilu
 • kresba portrétu a autoportrét

Lektorkou kurzu Naučte se kreslit správně - kreslení pravou hemisférou je MgA. Petra Cibulková. Profesionální kresbě a malbě se věnuje přes 25 let a nejméně polovinu této doby vyučuje kreslení a další výtvarné techniky. S naprostou jistotou dokáže nakreslit to, co právě vidí. Stejně tak si je jistá, že je to schopna naučit i nás všechny, kteří se rozhodneme kurz kreslení absolvovat.

Lekce kurzu:

1
Pomůcky
18:44
18:44

V úvodním dílu se dozvíte, jaké pomůcky pro kreslení budeme potřebovat.

2
Ruka
35:01
35:01

V tomto dílu si ukážeme, jak nakreslit ruku.

3
Pomeranč
38:38
38:38

Kreslíme pomeranč.

V prémiovém úvodním videu Vás seznámím s tím, co na nás čeká: kresba portrétu - ženy, muže i děcka. Naučíme se kreslit správně detaily obličeje (oči, uši,vlasy,...), čeká na Vás bonus v podobě kresby profilu a židle. Tak pojďme na to!

Základní kresba obličeje.

Dokončení základních rysů obličeje.

Kreslíme detaily obličeje - oči, uši, nos, rty.

Nakreslit vlasy? Žádný problém!

9
Autoportrét
34:34
34:34

Kreslíme autoportrét.

BONUS - kresba profilu

V tomto bonusovém dílu si nakreslíme židli podle obrázku, který najdete pod videem.

Hodnocení:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Ludmila Koudelová

Dobrý den, paní lektorka je sympatická, vysvětluje podrobně a srozumitelně. A musím souhlasit s ostatními - velký přínos je v tom, že si můžeme video stopnout, vrátit,...

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Ludmilo, děkujeme za pochvalu, máme radost, že se Vám kurz i jeho forma líbí. :-) Vám posíláme pochvalu za obrázek a přejeme, ať máte z kreslení radost.

Profilová fotografie

Monika Jakubů

Zatím docela zajímavé pojetí, všechno dobře vysvětlené, super, že si můžu náročnější lekce pouštět dokola :)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Moniko, díky, máme radost, že se Vám kurz líbí. :-) Vyzkoušela jste si již i něco nakreslit? Neváhejte se nám zde pochlubit obrázkem. ;-) S radostí se podíváme.

Profilová fotografie

Linda Vovšíková

Je to opravdu super

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Lindo, děkujeme. :-) Máme radost, že se Vám kurz líbí.

Profilová fotografie

Pája Hejná

dobrý den, kurz mě zaujal a dílčí části mi jakš takš šly, jen jsem se teď zasekla u autoportrétu, paní Cibulková kreslí podle statické fotky, jenže v zrcadle se hýbu, hýbou se mé vlasy, hýbou se stíny, takže úplně nerozumím jak na to... no budu zkoušet, škoda že s dětmi je času minimum... ale díky za kurz

Profilová fotografie

Pája Hejná

nakonec to dopadlo takto, ale musela jsem se vyfotit a kreslit podle fotky, nedokázala jsem se soustředit u zrcadla, mění se úhly, stíny, lítají vlasy... spousta proměnných..

Profilová fotografie

Pája Hejná

pro prorovnání :-)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Pájo, skvěle jste si poradila a výsledek je super. Ten progres je neuvěřitelný, tak ať se Vám dál kreslí s radostí. :-)

Profilová fotografie

Romana Danesse

Dobry den,
Kurz jsem absolvovala dle zadanych pokynu. Myslim ale, ze je dost tezke malovat portrety a potrebujeme vetsi cvik. Pokracuji dal v kresleni portretu diky me autodidakticke knizce.
Dekuji za hezky kurz.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Romano, děkujeme za Vaše hodnocení. Jak se říká, každý mistr byl jednou začátečník, takže souhlasíme: cvičit a cvičit a cvičit a ony i ty portréty pak určitě půjdou. :-) Ať se Vám daří.

Profilová fotografie

Pavel Dušánek

Dobrý den. Kurz jsem koupil dceři jako dárek k narozeninám již před nějakou dobou. A nyní vidím, že už nabízíte i dvojku. Tak abych si prošel aspoň letem světem tento :)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Pavle, děkujeme za Vaše hodnocení. To je skvělé, můžete se nám zde pochlubit dceřinými obrázky, my se s radostí podíváme.

Profilová fotografie

Káťa Škodová

Ruka a pomeranč super, ale mě osobně nevyhovuje kreslení portrétů. Chápu, že se na tom způsob kreslení nejlépe demonstruje, ale přesto jsem vděčná za druhý díl, kde už se kreslí jiné věci. Nicméně pokud první kurz absolvujete, opravdu jsou vidět okamžité velké výsledky.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Káťo, děkujeme za Vaše hodnocení. I když nejste milovnice kresby portrétů, máme radost, že Vám tento kurz hodně přinesl. Můžete nám zde nahrát obrázky Vašich kreseb, s radostí se na ně podíváme. Mějte se hezky.

Profilová fotografie

Elena Klusonová

Tento kurz je opravdu výborný! Už vým jak kreslit živé předměty. Chtěla bych moc poděkovat tvůrčí toho to programu. Když jsem kreslila ruku tak to byly tři čáry ale ted se mi to podle mého velice povedlo. Ještě jednou bych vám chtěla poděkovat.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Eleno, děkujeme, Vaše pochvala nás i lektorku Petru velice těší. A ještě větší radost nám uděláte, když nám sem obrázek Vaší nakreslené ruky nahrajete, všichni jsme moc zvědaví, jak se Vám to povedlo. :)

Profilová fotografie

Zdeňka Čiperová

Výborný výukový program pro začátečníky i samouky. Již po prvním shlédnutí jsem vylepšila svůj náhled na kresbu. Zjistila jsem kde dělám chyby. Moc mi to pomohlo.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Zdeňko, děkujeme za pochvalu. Máme radost, že Vám kurz pomohl. A pochlubíte se nám zde obrázky? :-) My bychom se tak rádi podívali. Mějte se krásně.

Profilová fotografie

Hana Ondráková

Dobrý den, děkuji za tento kurz, konečně mé kresby tužkou vypadají k světu. Určitě doporučuji a pořídím si druhou část. :-)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Hano, děkujeme. A pochlubíte se nám zde Vašimi kresbami? :-) My bychom se s radostí podívali. ;-) Mějte se krásně!

Profilová fotografie

Klára Kubalová

Dobrý den. Kurz jsem koupila dceři jako dárek k narozeninám již před nějakou dobou. A nyní vidím, že už nabízíte i dvojku. Tak abych si prošla aspoň letem světem tento :)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Kláro, to máme radost! A jak se dceři kreslení daří? Můžete nám zde nahrát i obrázky. ;-) Kreslení určitě vyzkoušejte i Vy, je to super relax. :)

Profilová fotografie

Monika Hartošová

Dobry den.Dakujem za tento kurz.Dlho som rozmyslala o kresleni,len som nevedela ,ako zacat.Az kym som nenatrafila na tento kurz.Teraz pomaly skusam kreslit a kazdy den robim pokroky.Tento kurz je pre mna urcite uzitocny.Vdaka

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Moniko, děkujeme za Vaše hodnocení. Máme radost, že se Vám kurz líbí! Budeme také moc rádi, když nám zde nahrajete obrázky, abychom se na Vaše pokroky mohli podívat. :-) Ať se Vám daří!

Profilová fotografie

Monika Hartošová

Tento kurz je naozaj vyborny.odporucam

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Moniko, paráda! Ještě jednou děkujeme a posíláme Vám vééélkou pochvalu za obrázek. Jen tak dál, mějte se pěkně.

Profilová fotografie

Sandra S.

Tento kurz je úplně úžasný a jsem moc ráda, že paní tvoří videa a věřím, že brzo přijde a nějakými novými, kde bude možnost se naučit zase mnoho krásných věcí bez námahy lehce a snadno. Nikdy by mě nenapadlo, jak to může být ,,jednoduche". Budu brzo kupovat i druhou část a už teď dle ukázek se na ni moc moc těším. Potom už jen najít více času na malování a bude to vše úžasné.
Děkuji moc

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Sandro, děkujeme. Když se ví, jak na to, tak to skutečně není nic nezvládnutelného. :-) Přejeme Vám, ať najdete co nejvíce času na kreslení a budeme mít radost, když se pak s námi podělíte o obrázky, moc rádi se podíváme. Ať se Vám daří.

Profilová fotografie

Inka Červená

dobrý den paní Cibulková.
Váš výklad je velice zajímavý. Vysvětleno je vše jasně a srozumitelně.
Jste nejen šikovná profesionální malířska, ale i moc šikovná učitelka.
Jakmile si našetřím . Kurz si zaplatím. Kreslení je pro mne relax.
Dávám Vám 100000000 hvězdiček.
Inka

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Inko, děkujeme za Vaše hodnocení, to abychom přidělali další hvězdičky, pět hvězdiček už zdaleka nestačí. :-) Přejeme mnoho pohodových chvil u kreslení.

Profilová fotografie

Dana Ševčíková

Dobrý den paní Cibulková. Moc děkuji za Vaše kurzy, jste skvělá učitelka. Je mi 62 let a asi před rokem jsem začala kreslit. Posílám na ukázku pár kresbiček, první byl uhel a další tužkou podle fotek. Nakresleno během čtyř měsíců od začátku mého učení. Zdaleka nejsou dokonalé, zvláště vlasy, ale všichni se na nich poznali a z toho mám největší radost. Ale hlavně je to opravdu úžasný relax. Budu ale moc vděčná za každou Vaši radu a připomínku. Děkuji

Profilová fotografie

Dana Ševčíková

Nezdařilo se nahrát všechny obrázky najednou takže to zkusím jinak

Profilová fotografie

Dana Ševčíková

Nezdaři1lo se nahrát všechny obrázky najednou takže to zkusím jinak

Profilová fotografie

Dana Ševčíková

Nezdaři1lo se nahrát všechny obrázky najednou takže to zkusím jinak

Profilová fotografie

Dana Ševčíková

Nezdaři1lo se nahrát všechny obrázky najednou takže to zkusím jinak

Profilová fotografie

Dana Ševčíková

Nezdaři1lo se nahrát všechny obrázky najednou takže to zkusím jinak

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Dano, děkujeme za Vaše hodnocení i za připojené ukázky, udělala jste nám velkou radost! Jestli jste začala před rokem kreslit a kreslíte takového obrázky, tak to smekáme klobouky. Úžasné! Přejeme, ať Vám kreslení dál přináší jen samou radost.

Profilová fotografie

Danuše Mallory

Dobrý den paní Cibulková , zakoupila jsem si Váš online kurz a velmi ráda se pod Vaším vedením naučím kreslit . Z Vaší strany určitě milé a srozumitelné podání kurzem jsem nadšená! Přikládám svou první kresbu ruky jsem si vědoma spousty nedostatků ,ale věřím že časem se mé pokusy o kreslení snad promění v krásné obrazy......

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Danuše, děkujeme za Váš komentář i skvělý obrázek! Máte od nás pochvalu za Vaši prvotinu a přejeme, ať Vám kreslení přináší jen samé radostné chvilky. :-)

Profilová fotografie

Danuše Mallory

Dobrý den ,
druhý pokus možná o poznání lépe ...kurzy pan Cibulkové mne zcela určitě budou provázet dlouhými zimními večery. Díky za ně !

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Danuše, no paráda! Už teď se těšíme, až nám budete v zimě posílat další ukázky. ;-)

Profilová fotografie

Hana Slabá

Dobrý den, paní Cibulková, jsem moc ráda, že jsem našla Váš kurz. Vždycky jsem si přála naučit se kreslit. Poctivě cvičím podle Vašich pokynů. Posílám obrázek uhlem, pokud mi můžete poradit, co dělám případně špatně, budu opravdu ráda.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Hano, my Vás za poctivé cvičení moc chválíme. Váš obrázek se nám moc líbí a děkujeme za něj i za Vaše hodnocení. :-) Ať se Vám jen tak dál daří a kreslení Vám přináší jen samou radost.

Profilová fotografie

Ivana Fejtková

Velice krásné . Já jsem odmala ráda kreslila a zkoušela i profily a měla jsem dokonce i kamaráda který mne do detailu nakreslil . A je to hlavně o cviku ... cvičit a cvičit . Tak doufám že se časem taky pochlubím obrázkem .

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Ivano, děkujeme za Vaše hodnocení. S opakováním a procvičováním máte 100% pravdu, bez toho to opravdu nejde. :-) Na Váš obrázek se už nyní moc těšíme. :)

Profilová fotografie

Denisa Rudolfová

Dobrý deň,
Chodila som niekoľko rokov na ZUŠ no nepomáhalo ale teraz s týmto kurzom to je lepšie

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Deniso, moc nás těší, že s námi se posouváte dál. :-) Můžete se nám zde pochlubit Vašimi obrázky, abychom se na Vaše zlepšení mohli také podívat. :-)

Profilová fotografie

Soňa Stösselová Buchtová

Dobrý den,
Váš kurz je velmi pěkný, moc dobře se sleduje jak kreslíte, obávám se ale, že né každý dosáhne Vaší dokonalosti kresby. Každopádně by to bylo skvělé. Asi to chce cvik, cvik a zase cvik.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Soňo, děkujeme za Vaše hodnocení. Zkuste to také a uvidíte sama. :-) I podle lekcí, které jsou zdarma, uvidíte, že když se chce, tak to jde. A souhlasíme s Vámi, že čím více času kreslení věnujete, tím jsou výsledné obrázky lepší a lepší a lepší. :-)

Profilová fotografie

Libor Pavlík

Přiznám se, že čtu recenze trochu s nedůvěrou, protože jsem nikdy kreslit neuměl a jsem přesvědčen, že se to ani nemůžu naučit :-). Možná pro začátek zkusím bezplatné lekce a jsem zvědavý :-)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Libore, tak zkuste a zjistíte to. :-) Už podle lekcí zdarma sám uvidíte. :-) Pak se nám tu také můžete pochlubit svými obrázky, rádi se podíváme. ;-)

Profilová fotografie

Martin Zvarík

Paní Petro, je radost na Vás pohledět :) Musel jsem si to pustit znovu, abych taky něco nakreslil :D Celá jste roztomilá :)

Profilová fotografie

ALENA Ležovičova

Dobrý den Petro, děkuji za Váš kurs . Chtěl bych aby jste mi poradila kde dělám chybu a na co se mám zaměřit. Děkuji.

Profilová fotografie

ALENA Ležovičova

Ještě jedna kresba.

Profilová fotografie

Hana Musilová

Dobrý den, hledala jsem někde na internetu kurzy malování pravou hemisférou a našla vás. Hrozně mi to otevřelo oči s tím, jak se mám dívat na věci a jak je malovat, i když jsem si zatím prošla jen vaše 2 kurzy jsem moc spokojená. Přikládám na ukázku moje 2 ruce, tu první bez kurzu a pak po vašem kurzu. Nikdy se mi ruce ani jiné části těla moc nedařily, ale i můj manžel z toho obrázku poznal, že je to moje ruka. Určitě budu pokračovat a váš kurz si koupím. Ještě jednou děkuji. Hanka M.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Hano, děkujeme za Vaše krásné hodnocení, moc nás to těší. :-) Tééda a na Váš obrázek jen zíráme s otevřenou pusou, ten posun je úžasný! Ať se Vám nadále tak daří a máte z kreslení radost. :-)

Profilová fotografie

Marcela Veicherová

Dobrý večer, líbí se Vás kurz. Než jsem vůbec jsem našla Vaši stránku, už jsem pár obrázků malovala. Mohli by jste mi poradit, chtěla bych zlepšit malování. Baví mě to a já u toho odpočívám. Děkuji Marcela

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Marcelo, děkujeme za Vaše hodnocení. Váš hafan je krásný. Zkuste vyzkoušet úvodní lekce kurzu, které jsou zdarma. Naleztene v nich jistě mnoho informací, jak správně při kresbě postupovat. Ať Vám kreslení i nadále přináší radost.

Profilová fotografie

Libuše Bieliková

Dobrý den, maluji pro radost akrylem krajinky a místa, kde je mi dobře. Láká mě zkusit malovat portréty . Vyzkoušela jsem si úvodní lekce paní Cibulkové, kde vše vysvětluje pomalu a zřetelně a velmi mě to zaujalo. Sice dávám přednost přímému kontaktu s vyučujícím, ale takový kurz v Ústí nad Orlicí jsem nenašla. Děkuji a kurz si kupuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Libuše, každému vyhovuje něco jiného. :-) Velkou výhodou online kurzů je (i jak sama poukazujete), že videa sledujete z pohodlí domova a nemusíte nikam dojíždět. Videa sledujete kdykoliv máte chuť a čas a libovolně se k nim můžete dle potřeby vracet.
Tak ať se Vám kurz líbí a budeme mít radost, když se nám pak pochlubíte obrázkem. :-)

Profilová fotografie

Eva Štálová

Dobrý den, velice mě láká kreslení pravou mozkovou hemisférou, těším se až bude kurz v našem městě a snad i já najdu čas, abych se mohla zúčastnit. Děkuji

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Evo, kreslení můžete vyzkoušet klidně hned i s námi. :-) Už z úvodních videí, které jsou zdarma, toho lze spousty pochytit. Vyzkoušejte a uvidíte sama. :-)

Profilová fotografie

Dana Luksikova

Dobrý den ,vždycky mě to lákalo naučit se malovat a tento kurz je k tomu jak delany . Pekne vysvetlene a myslim ze se podle tohoto kurzu nauci kreslit kazdy kdyz bude chtit .

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Dano, "na vlastní kůži" máme vyzkoušené, že když se chce, tak i úplný začátečník dovede nakreslit úžasné obrázky. :-) Určitě to stojí za vyzkoušení.

Profilová fotografie

Irena Řeháková

Dobrý den, je to teprve pár hodin co jsem se přihlásila do kurzu malování. Už dříva jsem ráda malovala jako dítě. Posléze teď v pokročilém věku kdy je více času jsem se rozhodla zkusit to zas. Posílam zde pár obrázků k posouzení, které jsem nakreslila před krátkým časem:-)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, paní Ireno, to jste udělala moc dobře, že jste se ke kreslení vrátila, Vaše obrázky jsou totiž úžasné. :-) Děkujeme za ukázky, ať Vám kreslení nadále přináší radost a přejeme mnoho dalších takových obrázků. :-)

Profilová fotografie

Iveta Krausová

dekuji

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, paní Iveto, krásný obrázek! I my děkujeme. :)

Profilová fotografie

Jakub Fictum

Suprový .

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Děkujeme

Profilová fotografie

Krystyna Zangova

Koukla jsem na kurz je moc zajmavej a určitě skusim kreslit a do budoucna koupit pro moji vnučku ktera myslim umi kreslit navštěvuje UŠ malovani a je dost uspěšna .Doporučuji všem kdo rad kresli pro svoji zalibu nebo jen tak jako pro radost.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Krystyno, děkujeme za komentář. Zatím si může vnučka vyzkoušet kresení podle neplacených dílů kurzu.

Profilová fotografie

Iveta Králíková

Tento kurz dostala moje sestra se svojí tchýní a obě dvě byly moc spokojené. Ted obě dvě malují krásné portréty nikdy bych nevěřila , že se mohou takto krásně naučit malovat , Já jsem byla na jiném v Hradci Králové / Doteky / dostala jsem ho k narozeneninám a byla jsem z něho velice zklamaná Tento kurz bych si přála k letošním vánocům

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Iveto, a už jste napsala Ježíškovi? Když Ježíšek neví, co má nadělit, tak to má těžké :-)

Profilová fotografie

Iveta Králíková

dobrý den nakonec jsem dostala kurz ještě dřív Ježíšek šel okolo tak mi ho tady nechal :-) Posílám Vám portrét no nic moc , asi jak jsem koukala jak malujete tak je tam jiná podoba

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Jé, Ježíšek je šikula :-) A vy také!! Obrázek vypadá moc pěkně !

Profilová fotografie

Dana Andelová

Jde o to přestat se jen dívat a začít tvořit. Jako malé děti nás nikdo nemusel pobízet, touha kreslit byla silnější než stud, že se něco nepovede tak, jak jsme si představovali. Kresba není ale jenom obkreslování reality. Díky kresbě rozkrýváme nové nepoznané detaily, které nám v hektickém světě často unikají. Na kresbě miluji především její terapeutický účinek, možnost ponořit se sám do sebe, chvíle zklidnění a opravdového prožívání.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Děkujeme, Dano, za skvělý popis vyšich pocitů. Přesně tak by mělo kreslení působit. Odreagovat, vypnout a soustředit se sám na sebe a svoji tvorbu. Děkujeme

Profilová fotografie

Milena Štreglová

Před několika roky jsem navštívila kurz kreslení pravou hemisférou, ale bylo to moc informací a málo procvičování a vedení. Sama jsem v kreslení
nepokračovala a výtvory z kurzu založila. Tento kurz se mi moc líbí, mohu si přehrávat jednotlivé lekce a kreslit a zdokonalovat se. Poslouchat rady a dostat je pod kůži, Díky moc za kurz.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Mileno, to co jste popsala je největší přidaná hodnota online kurzů. Máte kurz pořád "při ruce" a můžete si kdykoliv znovu osvěžit paměť. Děkujeme

Profilová fotografie

Ladislav Vaníček

člověk zjistí jak snadno se vlastně kreslí

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

No jo, Ladislave, jde to skoro samo :-) Také jsme si to vyzkoušeli.

Profilová fotografie

Hana Kratochvílová

Mám slabě ochrnutou ruku, ale díky tomuto kurzu krok za krokem opět získávám radost z kreslení, i když postupuju mravenčími krůčky. Jsem velice spokojena, mohu jen doporučit. :-)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Hanko, chceme rozdávat radost a pokud se nám to daří, máme z toho opravovou radost. Hanko, smekáme před vámi za vaši vůli a přejeme vám, abyste kreslila dál s velkou chutí.

Profilová fotografie

Veronika Švecova

Dobry den chci vam podekovat. Muj Prvni obrazek se sice ihned nepovedl, ale ten dalsi snad ano. Kreslila jsem Oko Zeny. Tak snad se vam Bude Libit. Dekuji

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Skvěle, Veroniko. Je fajn, že jste to nevzdala. Můžete nám obrázek poslat? Rádi se podíváme.

Profilová fotografie

Petra Peterkova

Dobrý den ,paní Cibulkovà!
Váš kurz je skvělý, moc ráda maluji a moc se mi libi portréty tužkou ,zatím jsem jen na začátku, ale už teď se nemohu dočkat , až si dodělám zbytek! Moc děkuji!

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Petro, paní Cibulková má z vaší pochvaly velkou radost :-)
Můžete nám poslat obrázek vašich portrétů? Třeba podpoří další, aby si sami vyzkoušeli kreslení :-)

Profilová fotografie

Pavel ILLNER

Dobrý den,
Zkusil jsem poprvé kreslit Vaší metodou a vznikl mi z toho obrázek. Neřekl bych, ze patří mezi krásné, ale co bych očekával... Zkusil jsem místo pomeranče jiné ovoce, ale očividně neumim vubec stínovat :) rad bych Váš názor :)

Profilová fotografie

Pavel ILLNER

Tak oko dopadlo lépe :) sice je křivé, ale mám z něho radost :)

Profilová fotografie

Petra Cibulková

Dobrý den, tvarově bych řekla že je vše v pořádku, předlohu jsem neviděla, ale zdá se, že jste kreslil pohled hodně shora, podle tvaru elipsy (talíř). elipsa je trochu kostrbatá, měla by mít plynulejší tvar.Tvary ovoce se mi líbí. Použil jste mřížku na fólii, nebo kreslil od oka ? Nejdřív se učíme lineární kresbu, a pak stínování.4ára se pak stává hranicí mezi světlem a stínem. Na vašem obrázku jsou hranice ˇčáry" příliš výrazné a stínování nevýrazné. Stínujeme vrstvením, a krátkým šrafováním jedním směrem. Šrafování není čmáraní po papíře, ale krátké tahy, které navazují na sebe.

Profilová fotografie

Petra Cibulková

Co se týče oka, nevidím předlohu, abych mohla posoudit. Nezdá se, že by to byla nějaká z předloh z kurzu. je zapotřebí kreslit tak, jako kdyby osoba byla nejméně metr od vás. Oko zblízka deseti centimetrů je módní trend, ale odtržený od reality běžného pohledu. Varuji před kreslením řasiček a jakýmkoliv vymýšlením. Je zapotřebí kreslit to co skutečně vidím. Je nutné uvolnit ruku. Kruhy a a elipsy ruka kreslí sama. Malíková hrana opřená o papír, tužku držím 5 cm od hrotu. pohyb ruky vychází až za ramene. je to jiný pohyb než u psaní. Vše je řečeno v kurzu. Pusťte si ho prosím znovu a pozorně naslouchejte. Děkuji a těším se na další dílka.

Profilová fotografie

Ivana Borůvková

Dobrý den paní Cibulková.
Úplnou náhodou jsem přišla na Váš kurz a vyzkoušela si kreslení s Vámi. Na základce jsem navštěvovala kroužek kreslení, kde jsme také kreslili ( z toho co si pamatuji) ruku, ručník na věšáku a jiné, to mi celkem šlo. Ale portréty ne ne. S Vámi jsem si zatím vyzkoušela vše z neplacené části. Nevím, jak moc se mi to povedlo, ale říkala jste, že "Není důležité, aby byl spokojený KAREL, ale abych byla spokojená já". A můžu říct, že ze svých obrázků mám dobrý pocit. Myslela jsem si, že kreslit neumím, ani jsem nechtěla nakreslit vnučkám obrázek do památníku, abych si neudělala ostudu. Teď už se toho bát nebudu. Děkuji Vám za to, že touto formou učíte kreslení, JE TO PROSTĚ ÚŽASNÉ. Moc se těším na kreslení portrétů, ale musím zajet do velkého města a koupit si přírodní uhel. :-)
Už mi bylo víc jak 65 a ze všeho nového co se naučim a co se mi povede mám obrovskou radost. Děkuji Vám.

Profilová fotografie

Ivana Borůvková

Zkoušela jsem kreslit i přírodním uhlem. Moc se mi to nepodařilo. Koupila jsem si ho o průměru 5-6mm. Je asi pro moje prsty moc tenký.
Neměla bych ho nějak seříznout? Když ho pouze zlomím a kreslím, tak si kreslí co chce on a ne já. :-)

Profilová fotografie

Petra Cibulková

Dobrý den. Obrázky jsou skvělé, je vidět, že jste talentovaná žačka a moje kurzy vás pouze podpořily. Co se týče kresby uhlem. Toto cvičení je trochu záměr, abychom se nejdřív odpoutali od detailů typu řasy, chloupky obočí atd. Uhel doporučuji ulomit a plochy kreslit plochou, ne hrotem. Hrot můžete zaoblit o jemný smirkový papír. Tyčinku uhlu můžete vložit do mechanické tužky na tlouštku 5,6 mm. Zkuste kresllit také sépií, rudkou. Kresba sépií se dá rozmývat štětcem, podobně jako akvarelové pastelky, a to je teprve zábava ! Přeji mnoho radosti při kreslení, Petra Cibulková

Profilová fotografie

Ivana Borůvková

Podařilo se mi nakresllit další obrázky. I když to tak vypadá, tak jsem lekce nepřeskakovala. Kreslila jsem i uši, nosy, oči. To mi připadalo jako cvičení a příprava na důležitější kresby.
V příloze posílám pokusy o kreslení vlasů, které jsem si stáhla z kurzu a ještě jsem si dovolila podle fotečky z časopisu nakreslit pana Štěpničku.
Já tam vidím šíleně moc chyb. Pan Štěpnička by mě asi nepochválil. Hlavně jsem si nevěděla rady s jeho fousy a pak taky ty drobné zoubky. Jak na ně?
Prosím můžete poslat obrázky p.Cibulkové k posouzení.
Velice děkuji za odpověď i za kritiku.
Iva Borůvková

Profilová fotografie

Petra Cibulková

Dobrý den, pokud jde o portrét pana Štěpničky, zkuste si vypomoct u fotografií na začátku pomocným křížem. Mimo jinéje zapotřebí se zaměřit i na vedlejší tvary, které jsou na předloze větší, než na vašem zpracování.
Nos jste poněkud zkrátila (vzdálenost mezi nosem a rty by měla být kratší) a obě oči by měly být na jedné vodorovné ose. U mužů je zapotřebí si dát pozor, abychom jim nekreslili zbytečně velké oči. Rty jsou na předloze v mírném úsměvu. Oči a rty tvoří výraz člověka. Zoubky jsou ve tmě-takže bych je na kresbě také potlačila. Bohužel fotografie je velmi šedá, takže nerozeznávám detaily. Vlasy jsou skvělé, hlavně natočené prameny. je vidět, že jste tomu věnovala velkou pozornost. U rozevlátých vlasů doporučuji se ještě jednou ke kresbě vrátit a ve směru růstu vlasů přidat stíny. Přeji krásné chvíle u kreslení.

Profilová fotografie

Radoslav Derik

Super !!! Pani Cibulková je veľmi talentovaný človek, ktorý vie naučiť kresliť aj tých ľudí, ktorí sa boja zobrať do ruky ceruzku. Pravdou je však že každý človek vie kresliť. Ale naučiť sa kresliť správne vás naučí tento kurz.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Díky, pane Deriku, máme radost z Vaší zprávy a Petru taky určitě potěší :-)

Profilová fotografie

Radoslav Derik

Moja premena.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Pane Radoslave, moc krásné obrázky a parádní posun! :-) Skvělá práce!

Profilová fotografie

Petra Cibulková

Super Radoslave, je vidět opravdu velký posun ! U kresby s kudrnatými vlasy doporučuji ubrat gumou ruce, jsou moc výrazné a zbytečně odvádějí pozornost-někdy méně je více.

Profilová fotografie

Radoslav Derik

Ďakujem dám si na to pozor .

Profilová fotografie

Radoslav Derik

Moja mamina. Pod bradou som urobil veľkú chybu moc sa mi ten fľak nepodarilo odstrániť :-( .

Profilová fotografie

Radoslav Derik

Mám jeden dotaz. Keď kreslím portrét z profilu a ceruzkou si premeriavam a prenášam na papier namerané hodnoty môžem si dané hodnoty zmenšiť aby mi to vyšlo na A4.

Profilová fotografie

Petra Cibulková

K profilu vaší maminy: tvář skvělá.!!!!!!!!....jen chybí trochu lebky nahoře (oko je v polovině hlavy a ucho je o fous blíž než by mělo. chybí zadní část hlavy. Při profilu začínejte načrtnutím čtverce. Tak se vám nestane, že se vám hlava i s lebkou nevejde na papír. tužkou poměřujeme. Např. vzdálenost oko- brada=vzdálenost oko-okraj ucha. Přesvědčit se odměřením tužkou, že oko je v polovině hlavy (myšleno lebky) Pokračujte, velmi, velmi dobré !

Profilová fotografie

alena Divisova

je to opravdu super,moc se mi to líbí,děkuji ,ráda kreslím a když mám čas sednu, zapnu si Vás a maluji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, paní Divišová, pošlete nám nějaký obrázek, aby i ostatní viděli, jak Vám to jde?

Profilová fotografie

Majdi H

Dobrý den paní Petro. Moc vás obdivuji a koukám na vaše videa. Moc mě zaujali. už sem nakreslila pomeranč, ruku , koníka a povedlo se. Miluju kreslení a chtěla bych dosáhnou namalování portrétu : ) Zatím se mi moc daří. Ctěla bych vám poděkovat za vaše videa co mě náučila tak krásně kreslit. Moc děkuji.
Majdi H

Profilová fotografie

Petra Cibulková

Skvělé, těším se na vaše obrázky, které sem můžete nahrát.

Profilová fotografie

Klára Ludačková

Dobrý den, Váš kurz je fantastický a já si ho určitě koupím. Zajímalo by mě, na co Vám bude moje telefonní číslo a jaké druhy platby nabízíte. A mohu si nákup rozmyslet i když vyplním jméno, email,tel.číslo a přejdu na krok 2? Děkuji, Váš kurz mi otevřel oči.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Děkujeme za pochvalu, Kláro. Telefonní číslo je nepovinný údaj, slouží pouze k jednodušší komunikaci. Pokud číslo nechcete zadávat, nemusíte. Kurz můžete zaplatit kartou, bankovním online převodem a nebo běžným převodem z Vašeho účtu. A nákup si samozřejmě můžete rozmyslet kdykoliv :-)

Profilová fotografie

Pavla Hloušková Hloušková

Ja myslim ze kreslit umim ale ke kresleni ruky jsem mela odpor.. A voala:) super kurz! Uz se poustim do pomerance

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Pavlo,
děkujeme za pochvalu. Moc nás to těší! :-) Budeme rádi, když se s námi podělíte i o své obrázky.

Profilová fotografie

Jarmila Svobodová

Dobrý den,
mám velikou radost,že jsem našla Vaše kurzy.neumím malovat,ani zpívat.Je to podle mne velký handicap.Zpívat už se asi nenaučím,tak se chci pokusit,alespoň něco nakreslit.
Protože už jsem v důchodu,tak mám zájem si zkusit nejdříve kurzy zdarma.První kurz mi šel dobře otevřít,ale u druhého už to na mne požaduje založení účtu a platbu za kurz.Byla bych Vám vděčná,kdyby jste mi poradila,jak se dostanu k těm ostatním kurzům na zkoušku.Moc Vám děkuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jarmilo,
těší nás, že se Vám naše kurzy líbí. :-) Pro zhlédnutí lekcí zdarma si stačí pouze bezplatně založit účet, což obnáší jen zadat Váš e-mail a heslo, kterým se do tohoto účtu budete přihlašovat. Po té si již můžete lekce zdarma přehrát.
Přejeme Vám radostné chvilky strávené při kreativním tvoření.

Profilová fotografie

Monika Menšíková

Dobrý den. Začala jsem kurz podle knížky, ale pokračuji s Vámi.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Moniko,
skvělé, to nás těší! :-) Budeme mít radost, pokud nám zde nahrajete obrázky Vaší tvorby. :-)

Profilová fotografie

Vlasta

Velmi dobré rady. :) Já tedy maluji od dětství, ale tohle mi opravdu hodně pomohlo. Přeji hezký den všem, kdož se koukají také. A hlavně lektorce. :)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Vlasto,
děkujeme za pochvalu, nás i lektorku to moc těší. :-) Uděláte nám radost i pokud nám sem nahrajete Vaše obrázky. :-)

Profilová fotografie

EVA Barvířová

Dobrý den paní Petruško. Jsem duchodce a rada kreslim krajinky . Vaše stránky mě přišli vhod , neuměla jsem kreslit portréty. tak jsem si to vyzkoušela. Vidíte jak.Ale vaše vyprávění se mi líbilo.Doufám že se budu zlepšovat.děkuji za tento díl. přeji Vám hezky den Eva.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Evo,
děkujeme za milá slova. :-) Ať se Vám i nadále kreslí s radostí a pokud nám sem nahrajete obrázky Vašich výtvorů, budeme mít velkou radost. :-)

Profilová fotografie

Věra

Dobrý den. Děkuji za přijetí. Velice ráda se k Vám přidám do tak báječného kurzu a konečně se naučím tak úžasně ovládat tužku. Malovala jsem vždycky ráda /bohužel však jenom ráda/ :-) Portréty se moc reálu nepodobají! Ale teď věřím, že to dokážu a budu mít ze svého malování také tak obrovskou radost jako ostatní, kteří se naučili pod Vašim trpělivým vedením tak krásně malovat! Přeju krásný den a veselé velikonoce!
Věra

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Věro,
děkujeme, jsme rádi, že Vás kreslení s námi baví. :-) Přejeme Vám, ať se Vám (nejen) v kreslení daří a nadále z něj máte radost. Budeme se těšit na nějakou fotku Vašeho obrázku. :-)

Profilová fotografie

Andrea Hanzelínová

Je to přes měsíc, kdy jsem absolvovala kurz - kreslení pravou hemisférou, právě u Petry....:D
Musím napsat jenom chvály,celou dobu se nám plně věnovala a předala nám pár rad a fíglů, které nám pomohli, alespon trošičku otevřít dveře a my mohli nahlédnout do krás malování....:D Nikdy jsem nekreslila, vždy to byla hrůza, ale strašně jsem chtěla..... Tak jsem to prostě zkusila a výsledek .....:D Posudte sami......:D
Petro, patří Vám ohromné DÍKY !!!!!!

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Andreo,
děkujeme za krásná slova chvály - my i lektorka Petra z toho máme upřímnou radost. :-) Budeme moc rádi, když nám sem fotky Vašich obrázků nahrajete.
Váš tým Kurzů pro radost

Profilová fotografie

Veronika Glovanová

Téměř po měsíci jsem se konečně odhodlala dokončit první úkol - portrét. Opět jen pastelkou.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Veroniko, to je skvělé! Nahrajete nám sem svůj obrázek, ať se můžeme podívat? :-)

Profilová fotografie

Simona

Ahojte kurz paráda, dívám se na to v práci, hned jak přijdu domů se vrhnu na koníka;)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Zdravíme Vás, Simono,
děkujeme za pochvalu :-) Máme z ní radost! Nahrála byste nám sem Váš obrázek, ať se můžeme podívat? :-)

Profilová fotografie

Alenka

ja som Sem prisla sa pozret vsetci moji kamarati trvdia ze mi ide kreslenie ja si myslim ze sa chcem zlepsit v Tom a sama sa snazim ucit aj z knih na kreslenie . len neviem niekdy nemam chut tak nekreslim a neviem ci to ma zmysel, iba ze ked kreslim ceruzkou tak oddichujem a skusala som aj malbu olejo malbou mam len zopar obrazkou . A sama sa ucim podla knih na kreslenie ...

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Alenko,
a nahrála byste nám sem své obrázky, ať se můžeme také podívat? :-) Asi každému se může stát, že ho taková činnost může přestat bavit, ale pokud stále pokračujete a malujete, tak Vám to jistě radost přináší. A o to přeci jde. :-) Přejeme Vám, ať se Vám ať už v kreslení či v malování daří a ať Vám to přináší radost. :-)

Profilová fotografie

Jaromíra Šebelová

Děkuji za motivaci, kterou jste mne vrátila po asi po 20 letech opět k mému dětskému a studentskému koníčku. Po těch letech jsem si myslela, že už mi to nejde a že už z malování nebudu proto mít to potěšení.V první lekci jsem byla ještě na pochybách. Po druhé lekci už mne to zase chytlo. Svůj podíl na tom má nejen to , jak je kurz veden, ale i Vaše osobní kouzlo, paní Cibulková, které z Vás na videu vyzařuje.Nemohu si bohužel Váš kurz zakoupit hned, ale určitě to časem udělám. Zatím děkuji za možnost si jej vyzkoušet. S pozdravem Jaromíra.

Profilová fotografie

Petra Cibulková

To mne moc těší, doufám že vytrváte a snad se dočkáte i kreslení pro pokročilé kreslíře. hezký den !

Profilová fotografie

Bohumil

Dobrý den paní Cibulková,
jak dodatečně zjišťuji, jsem předělaný levák. Řadu prací provádím levou rukou, ale píši a kreslím pravou. Na obdobný kurz jsem chodil minulý semestr na Univerzitě třetího věku (nejmenovaná VŠ) - kresba tužkou. Ovšem pracovali jsme podle fotografií. Jinak ruku, židli i tzv. vázu a obrácený obrázek (postupně odkrývaný) jsme dělali také. Opravdu byl rozdíl mezi prvním a posledním obrázkem. Na tento semestr jsem přihlášený na kreslení barevnými pastelkami. Proto jsem uvítal, když se mi dostala do ruky nabídka na tento Váš kurz. Rád budu studovat současně i s Vámi. Ale již musím pomaleji, aby to mozek všechno pobral. Táhne mi osmý křížek a já ještě hodně fotografuji.

Zatím se mějte hezky a moc děkuji
Bohumil

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Bohumile,
děkujeme za Váš komentář. :-) Určitě bychom byli moc rádi, pokud byste nám sem nahrál obrázky svých kreseb, můžete tak i spojit kreslení s oblíbeným fotografováním. :-)
Ať se Vám daří!
Váš tým Kurzů pro radost.

Profilová fotografie

Renata Němečková

Dobrý den, před pár lety jsem si dělala kurz kreslení pravou hemisférou, sledovala jsem pár vašich dílů máte je hezky srozumitelné.Chtěla jsem se jen optat jestli se někde nedá sehnat ta čtverečkovaná šablona co v kurzu používáte,mi jsme je tam neměli. Děkuji a at se vám daří Němečková

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Renato,
děkujeme za Váš komentář. :-) Šablona se dá velice snadno za pomoci pár pomůcek vyrobit doma dle popisu lektorky. Budeme rádi, když nám sem své obrázky nahrajete. :-)

Profilová fotografie

Pavel

To Jsem Kreslík Kdyz Jsem Mněl 10 Let A teť uš Jsem Lepší A lepší

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Pavle,
přejeme Vám, ať se Vám daří dál a dál. :-)

Profilová fotografie

Jana

Dobrý den, teď začínám s kresbou pravou hemisférou mozku, ale nevím zda to dělám správně toto je můj portrét. ;-)

Profilová fotografie

Anna

Dobrý deň...už dlho som nič nenakreslila,možno práve preto,že nemám až taký talent ,ale váš kurz ma presvedčil,že to treba skúsiť z inej strany ...preto ak si zas nájdem čas to určite vyskúšam...ďakujem a prajem pekný deň

Profilová fotografie

Marcela Mercelova

Je to neuvěřitelné ale nakreslila jsem portrét, nevím jestli dobře ale proti začátku kurzu mě to přijde jako zázrak. Určitě to není dokonalé a jsem moc zvědavá na Vaše hodnocení. Moc děkuji za tento kurz je prostě super. Diky

Profilová fotografie

Dobromila Pospíšilová

Obdivuji a zdravím všechny malíře. Moc bych se chtěla naučit kreslit, ale nestačila jsem shlédnout a zpracovat úvodní díl a namalovat autoportrét, ruku a pomeranč. Mohu se k tomuto dílu vrátit? Momentálně pro sebe nemám tolik času vzhledem k péči o těžce nemocnou maminku a popravdě se nemůžu únavou ani moc večer soustředit.

Profilová fotografie

Eva

Zdravím Vás, kurz je moc zajímavý. Dnes jsem se pokusila nakreslit svůj první pomeranč, evidentně vyhrál na body on. Taky byl za trest na svačinu :-)
Světlo a stín nejsou vůbec jednoduché.

Profilová fotografie

Hana Danková

Paní Petro, moc děkuju za kurz, ráda kreslím a Vaše pokyny mě zase posunuly dál. Svedla jsem lítý boj s pomerančem, ale stejně pořád nevypadá "pomerančoidně". Po oloupání měl pod slupkou takovou jako špičku, která podle mě dost znemožňuje rozeznat, o co jde...

Profilová fotografie

lida

Moc zajímavé a poučné,děkuji

Profilová fotografie

Dadina

Dobrý den, dnes jsem se přihlásila do Vašeho kurzu - kreslení pravou hemisférou...a shlédla 1. díl... jsem nadšená... nikdy se mi nepodařilo alespoň náznakem nakreslit jakékoli zvíře v pohybu... trochu jsem bojovala se stáhnutím obrázku koníka, ale nakonec pc podlehl a umožnil mi to... s radostí Vám posílám můj výtvor... možná to z Vašeho pohledu nebude nic moc, ale pro mne je to téměř neuvěřitelné... těším se na další díl...Dadina

Profilová fotografie

Martina

Ahoj ráda kreslím od dětství,měla jsem dědečka malíře, ale neměla jsem to štěstí se s ním potkat a poznat ho.....jsem nyní po úrazu své pravé...levé ruky a ze zvědavosti shlédla Vaši 1.lekci.Na obrázek si musím počkat ale zkusím to....pěkně od začátku.Chtěla bych se zeptat.Je nějaký rozdíl, když mluvíte o pravé a levé hemisféře,jestli jsem pravák nebo levák?

Profilová fotografie

Helena

Pani Petra , ďakujem za možnosť naučiť sa kresliť , že odovzdávate svoje skúsenosti , kresliť ma baví od malička ale zatiaľ je to také amatérske , koníka som zatiaľ neskúšala , ale plánujem skúsiť . Potom napíšem ako sa mi podaril. Teším sa na ďalšie video . Prajem pekný deň.

Profilová fotografie

Jiřinka

Jsem moc ráda, že zde píšete o pochopení významu hemisfer pro člověka v životě....ve škole jsme se toto neučili a i v běžném školství to bylo tabu....a já nikdy nic nestíhalala a nevnímala čas, kochala jsem se listy a nebem a malovala vše co jsem viděla...byla jsem divná pro ostatní....a nyní vím, bohužel, když jsem již dospělá a po kurzu před čtyřmi lety, že jsem "normální"... se směju, ale je to tak.....také musím napsat, že po kurzu jsem začala vidět více vše ve stínech a prostorově, více intenzivněji....svět je ještě krásnější...

Profilová fotografie

Karla

Vždy jsem si říkala,že výtvarníci musí mít schopnost nějak jinak vidět. A ono je to asi tak.Koníka jsem si nemohla vytisknou,tak jsem zastavila obraz a malovala z obrazovky. A šlo to.Jsem spokojená,je to první kůň v mém životě,který vypadá jako kůň. :-)

Profilová fotografie

Kateřina

Dobrý den, Petro,
jelikož taky učím v kurzech kreslení pravou hemisférou, těšila jsem se, co nového se dozvím. Nespletla jsem se, když jsem věřila v obohacení metody. Už tento díl s koníkem byl krásnou inspirací a naskakují mi nápady, jak s tím naložit. Tedy k tomu směřuje můj dotaz- zda mohu zařadit do výuky Váš obrázek. Souhlas je pro mě důležitý, nechci porušit autorská práva.
Děkuji a držím palce, krásná práce. Katka

Profilová fotografie

Jiřinka

Dobrý den, paní Petro,
mám za sebou Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou a tak jsem porovnávala....jste skvělá lektorka a moc si cením předmluvy ke kreslení a pochopení funkce levé a pravé hemisféry..toto je pro zájemce velmi důležité.
Celý kurz byl příjemný, srozumitelný a naučný.....dala bych vám jedničku s hvězdičkou.
Těším se na Dvojku.
Děkuji

Profilová fotografie

Jindra

Děkuji za radost, kterou mám díky vašemu vedení. dělám chyby, ale cítím se v pohodě. Den za dnem to bude lepší. Věřím, že kdybychom měli malovat 100% realitu bez chyb, tak by nám narostl foťák místo rukou :) Jindra

Profilová fotografie

Ludmila Bednářová

Dobrý den,už několik let si říkám,že absolvuji tento kurz a pořád to nějak odkládám.
koník stáhnout šel a namalovat taky, i když má jiné rozměry než originál a taky už vidím ty chyby :) Ale já jsem na první pokus spokojená.

Těším se na další :D

Profilová fotografie

Marie Sobkova

Dáváte lidem hodně radosti. Vřelé díky za moc šikovné lidi.Koníka budu teprve kreslit.M

Profilová fotografie

Milan

Zdravím Petru i ostatní.
Konik je hezký! Stahnout šel...
Brzo se ozvu znovu.
Milan
:)

Profilová fotografie

Jitka

Hezký den, kurz mne velmi zaujal a těším se na další pokračování.

Profilová fotografie

Alena

Už se těším na další díl, nenapadlo by mě si obrázek otočit :-)

O lektorovi:

Lektor

Petra Cibulková - Výtvarnice

Naučte se kreslit se mnou. Proč? Profesionální kresbě a malbě se věnuji 30 let a zhruba polovinu té doby učím kreslení a další výtvarné techniky. Jsem schopná nakreslit to, co vidím, a jsem schopná naučit to i vás. Vidět, co jste dosud nevnímali, a nakreslit všechno, co jste dosud netušili, že nakreslit možné je. Těším se na vás.

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  1 597 účastníků

  Krok za krokem sebekoučem

  Lektor

  Lenka Benešová
  lektor1 597 x

 • Krok za krokem sebekoučem

  Naučte se stát krok za krokem sebekoučem, zjistěte, jak funguje osobní koučink a jednotlivé techniky koučování.

 • Kurz

  15 308 účastníků

  Kreslení pravou hemisférou - naučte se kreslit správně

  Lektor

  Petra Cibulková
  lektor15 308 x

 • Kreslení pravou hemisférou - naučte se kreslit správně

  Ovládněte techniku kreslení pravou hemisférou a kreslete mnohem lépe, než si dokážete představit.

 • Kurz

  4 367 účastníků

  Paměťové metody aneb s minimální námahou k dokonalé paměti

  Lektor

  Pavlína Boučková
  lektor4 367 x

 • Paměťové metody aneb s minimální námahou k dokonalé paměti

  Naučte se úspěšné paměťové metody a s minimální námahou si dopřejte v praktickém životě užitek z dokonalé paměti.

 • Kurz

  1 220 účastníků

  WEBZISK: Komplexní průvodce vyděláváním na internetu

  Lektor

  Tomáš Dekan
  lektor1 220 x

 • WEBZISK: Komplexní průvodce vyděláváním na internetu

  Webzisk Vám ve 26 videích vysvětlí, jak kliknutí za kliknutím začít vydělávat peníze na internetu.

 • Kurz

  2 762 účastníků

  Archetypy žen

  Lektor

  Ivana Megová
  lektor2 762 x

 • Archetypy žen

  Naučte se rozpoznat archetypy žen a společně s námi se s nimi naučte i pracovat, ženské archetypy nám mnohé napoví.

 • Kurz

  4 051 účastníků

  Angličtina hrou pro děti i dospělé

  Lektor

  Pavlina Dostálová
  lektor4 051 x

 • Angličtina hrou pro děti i dospělé

  Naučte se v kurzu Angličtina hrou pro děti i dospělé hravou formou objevit kouzlo zábavné výuky, učení už nebude mučení.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY