Nabídka kurzů

   |   

Vyhledávání

Naučte se kreslit správně - kreslení pravou hemisférou

Ovládněte techniku kreslení pravou hemisférou a kreslete mnohem lépe, než si dokážete představit.

Hodnocení  
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Koupit celý kurz za 1 490 Kč 990 Kč

Do kurzu již vstoupilo
  11 388 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Kurz Naučte se kreslit správně - kreslení pravou hemisférou vás naučí vidět, co jste dosud nevnímali a nakreslit všechno, co jste dosud netušili, že je možné nakreslit. Naučíme se kreslit profil, autoportrét i portrét ženy, muže i dítěte včetně všech detailů obličeje očí, uší, nosu i rtů a detailu vlasů. Zapojíme svou tvořivost a intuici.

V kurzu se dozvíte:

 • jak namalovat obličej i s detaily
 • jak vystihnout rysy ve tváři
 • jak namalovat věrně vlasy
 • jak namalovat dokonale ruce
 • jak malovat profil
 • jak malovat portrét
 • jak malovat autoportrét

Kurz kreslení pravou hemisférou konečně přináší návod, jak úžasně urychlit naše vidění, chápání souvislostí a docílit schopnosti kreslit. V kurzu se zaměříme na kreslení podle skutečnosti, přesně tak, jak se učí studenti na výtvarných školách. Nebudeme se omezovat na pouhé kreslení podle fotografií, které se v podobných typech kurzů vyučuje. (zobrazit celý popis kurzu)

Původní metoda kreslení pravou hemisférou je opravdové kreslení podle skutečnosti s prostorovou perspektivou. Metodika vychází z kurzů americké profesorky umění Betty Edwardsové, která se mnoho let zabývala zapojením pravé hemisféry při tvorbě. Mezi levou a pravou mozkovou hemisférou je zásadní rozdíl.

Levou polovinou mozku například počítáme nebo mluvíme a je zde uložena logika, systémy a schematická řešení. Právě proto často kreslíme pouhá schémata jedním tahem typu prasátko, domeček či stromeček a domníváme se, že dar kreslit nám nebyl dán do vínku. Pomocí metody kreslení pravou mozkovou hemisférou se ale můžeme naučit kreslit všichni.

Ti, co už kreslit někdy zkoušeli, dobře ví, že například nakreslit správně ruce, je to nejtěžší. A i na to vám poradíme ty nejlepší návody, triky a fígle. Umíme-li postup, známe způsob jak postupovat krok po kroku, je to již jen věc cviku a opakování.

V kurzu kreslení pravou hemisférou přesuneme pozornost do pravé hemisféry, kde je uloženo prostorové vnímání. Zde jsou uložena centra pro kreativitu a intuici. A právě kreslení je jedna ze skvělých možností, jak rozvinout tyto schopnosti.

Harmonicky začneme rozvíjet obě hemisféry propojující systematické myšlení s kreativitou, pomocí tvořivé kresby a míchání barev. Metoda kreslení pravou hemisférou je způsobem sebevyjádření a cestou k poznání sebe sama.

V pravé polovině mozku jsou uložena centra pro intuitivní a holistické vnímání, která můžeme rozvíjet nejen kreslením, ale i tancem, hrou na hudební nástroj a zpěvem. Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou může být začátkem vašeho nového stylu života plného kreativity a nových aktivit.

V kurzu kreslení pravou hemisférou se dozvíme jak kreslit správně podle skutečnosti:

 • základy kreslení - pomeranč a židle
 • detailní kresba ruky
 • základní kresba obličeje
 • kresba rysů obličeje a jejich vyladění a dokončení
 • detaily obličeje - oči, uši, nos i rty
 • detailní kreslení vlasů
 • kreslení profilu
 • kresba portrétu a autoportrét

Lektorkou kurzu Naučte se kreslit správně - kreslení pravou hemisférou je MgA. Petra Cibulková. Profesionální kresbě a malbě se věnuje přes 25 let a nejméně polovinu této doby vyučuje kreslení a další výtvarné techniky. S naprostou jistotou dokáže nakreslit to, co právě vidí. Stejně tak si je jistá, že je to schopna naučit i nás všechny, kteří se rozhodneme kurz kreslení absolvovat.

Lekce kurzu:

1
Pomůcky
18:44
18:44

V úvodním dílu se dozvíte, jaké pomůcky pro kreslení budeme potřebovat.

2
Ruka
35:01
35:01

V tomto dílu si ukážeme, jak nakreslit ruku.

3
Pomeranč
38:38
38:38

Kreslíme pomeranč.

V prémiovém úvodním videu Vás seznámím s tím, co na nás čeká: kresba portrétu - ženy, muže i děcka. Naučíme se kreslit správně detaily obličeje (oči, uši,vlasy,...), čeká na Vás bonus v podobě kresby profilu a židle. Tak pojďme na to!

Základní kresba obličeje.

Dokončení základních rysů obličeje.

Kreslíme detaily obličeje - oči, uši, nos, rty.

Nakreslit vlasy? Žádný problém!

9
Autoportrét
34:34
34:34

Kreslíme autoportrét.

BONUS - kresba profilu

V tomto bonusovém dílu si nakreslíme židli podle obrázku, který najdete pod videem.

Hodnocení:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Petra Peterkova

Dobrý den ,paní Cibulkovà!
Váš kurz je skvělý, moc ráda maluji a moc se mi libi portréty tužkou ,zatím jsem jen na začátku, ale už teď se nemohu dočkat , až si dodělám zbytek! Moc děkuji!

Kurzy pro radost

Dobrý den, Petro, paní Cibulková má z vaší pochvaly velkou radost :-)
Můžete nám poslat obrázek vašich portrétů? Třeba podpoří další, aby si sami vyzkoušeli kreslení :-)

Pavel ILLNER

Dobrý den,
Zkusil jsem poprvé kreslit Vaší metodou a vznikl mi z toho obrázek. Neřekl bych, ze patří mezi krásné, ale co bych očekával... Zkusil jsem místo pomeranče jiné ovoce, ale očividně neumim vubec stínovat :) rad bych Váš názor :)

Pavel ILLNER

Tak oko dopadlo lépe :) sice je křivé, ale mám z něho radost :)

Petra Cibulková

Dobrý den, tvarově bych řekla že je vše v pořádku, předlohu jsem neviděla, ale zdá se, že jste kreslil pohled hodně shora, podle tvaru elipsy (talíř). elipsa je trochu kostrbatá, měla by mít plynulejší tvar.Tvary ovoce se mi líbí. Použil jste mřížku na fólii, nebo kreslil od oka ? Nejdřív se učíme lineární kresbu, a pak stínování.4ára se pak stává hranicí mezi světlem a stínem. Na vašem obrázku jsou hranice ˇčáry" příliš výrazné a stínování nevýrazné. Stínujeme vrstvením, a krátkým šrafováním jedním směrem. Šrafování není čmáraní po papíře, ale krátké tahy, které navazují na sebe.

Petra Cibulková

Co se týče oka, nevidím předlohu, abych mohla posoudit. Nezdá se, že by to byla nějaká z předloh z kurzu. je zapotřebí kreslit tak, jako kdyby osoba byla nejméně metr od vás. Oko zblízka deseti centimetrů je módní trend, ale odtržený od reality běžného pohledu. Varuji před kreslením řasiček a jakýmkoliv vymýšlením. Je zapotřebí kreslit to co skutečně vidím. Je nutné uvolnit ruku. Kruhy a a elipsy ruka kreslí sama. Malíková hrana opřená o papír, tužku držím 5 cm od hrotu. pohyb ruky vychází až za ramene. je to jiný pohyb než u psaní. Vše je řečeno v kurzu. Pusťte si ho prosím znovu a pozorně naslouchejte. Děkuji a těším se na další dílka.

Ivana Borůvková

Dobrý den paní Cibulková.
Úplnou náhodou jsem přišla na Váš kurz a vyzkoušela si kreslení s Vámi. Na základce jsem navštěvovala kroužek kreslení, kde jsme také kreslili ( z toho co si pamatuji) ruku, ručník na věšáku a jiné, to mi celkem šlo. Ale portréty ne ne. S Vámi jsem si zatím vyzkoušela vše z neplacené části. Nevím, jak moc se mi to povedlo, ale říkala jste, že "Není důležité, aby byl spokojený KAREL, ale abych byla spokojená já". A můžu říct, že ze svých obrázků mám dobrý pocit. Myslela jsem si, že kreslit neumím, ani jsem nechtěla nakreslit vnučkám obrázek do památníku, abych si neudělala ostudu. Teď už se toho bát nebudu. Děkuji Vám za to, že touto formou učíte kreslení, JE TO PROSTĚ ÚŽASNÉ. Moc se těším na kreslení portrétů, ale musím zajet do velkého města a koupit si přírodní uhel. :-)
Už mi bylo víc jak 65 a ze všeho nového co se naučim a co se mi povede mám obrovskou radost. Děkuji Vám.

Ivana Borůvková

Zkoušela jsem kreslit i přírodním uhlem. Moc se mi to nepodařilo. Koupila jsem si ho o průměru 5-6mm. Je asi pro moje prsty moc tenký.
Neměla bych ho nějak seříznout? Když ho pouze zlomím a kreslím, tak si kreslí co chce on a ne já. :-)

Petra Cibulková

Dobrý den. Obrázky jsou skvělé, je vidět, že jste talentovaná žačka a moje kurzy vás pouze podpořily. Co se týče kresby uhlem. Toto cvičení je trochu záměr, abychom se nejdřív odpoutali od detailů typu řasy, chloupky obočí atd. Uhel doporučuji ulomit a plochy kreslit plochou, ne hrotem. Hrot můžete zaoblit o jemný smirkový papír. Tyčinku uhlu můžete vložit do mechanické tužky na tlouštku 5,6 mm. Zkuste kresllit také sépií, rudkou. Kresba sépií se dá rozmývat štětcem, podobně jako akvarelové pastelky, a to je teprve zábava ! Přeji mnoho radosti při kreslení, Petra Cibulková

Ivana Borůvková

Podařilo se mi nakresllit další obrázky. I když to tak vypadá, tak jsem lekce nepřeskakovala. Kreslila jsem i uši, nosy, oči. To mi připadalo jako cvičení a příprava na důležitější kresby.
V příloze posílám pokusy o kreslení vlasů, které jsem si stáhla z kurzu a ještě jsem si dovolila podle fotečky z časopisu nakreslit pana Štěpničku.
Já tam vidím šíleně moc chyb. Pan Štěpnička by mě asi nepochválil. Hlavně jsem si nevěděla rady s jeho fousy a pak taky ty drobné zoubky. Jak na ně?
Prosím můžete poslat obrázky p.Cibulkové k posouzení.
Velice děkuji za odpověď i za kritiku.
Iva Borůvková

Petra Cibulková

Dobrý den, pokud jde o portrét pana Štěpničky, zkuste si vypomoct u fotografií na začátku pomocným křížem. Mimo jinéje zapotřebí se zaměřit i na vedlejší tvary, které jsou na předloze větší, než na vašem zpracování.
Nos jste poněkud zkrátila (vzdálenost mezi nosem a rty by měla být kratší) a obě oči by měly být na jedné vodorovné ose. U mužů je zapotřebí si dát pozor, abychom jim nekreslili zbytečně velké oči. Rty jsou na předloze v mírném úsměvu. Oči a rty tvoří výraz člověka. Zoubky jsou ve tmě-takže bych je na kresbě také potlačila. Bohužel fotografie je velmi šedá, takže nerozeznávám detaily. Vlasy jsou skvělé, hlavně natočené prameny. je vidět, že jste tomu věnovala velkou pozornost. U rozevlátých vlasů doporučuji se ještě jednou ke kresbě vrátit a ve směru růstu vlasů přidat stíny. Přeji krásné chvíle u kreslení.

Radoslav Derik

Super !!! Pani Cibulková je veľmi talentovaný človek, ktorý vie naučiť kresliť aj tých ľudí, ktorí sa boja zobrať do ruky ceruzku. Pravdou je však že každý človek vie kresliť. Ale naučiť sa kresliť správne vás naučí tento kurz.

Kurzy pro radost

Díky, pane Deriku, máme radost z Vaší zprávy a Petru taky určitě potěší :-)

Radoslav Derik

Moja premena.

Kurzy pro radost

Pane Radoslave, moc krásné obrázky a parádní posun! :-) Skvělá práce!

Petra Cibulková

Super Radoslave, je vidět opravdu velký posun ! U kresby s kudrnatými vlasy doporučuji ubrat gumou ruce, jsou moc výrazné a zbytečně odvádějí pozornost-někdy méně je více.

Radoslav Derik

Ďakujem dám si na to pozor .

Radoslav Derik

Moja mamina. Pod bradou som urobil veľkú chybu moc sa mi ten fľak nepodarilo odstrániť :-( .

Radoslav Derik

Mám jeden dotaz. Keď kreslím portrét z profilu a ceruzkou si premeriavam a prenášam na papier namerané hodnoty môžem si dané hodnoty zmenšiť aby mi to vyšlo na A4.

Petra Cibulková

K profilu vaší maminy: tvář skvělá.!!!!!!!!....jen chybí trochu lebky nahoře (oko je v polovině hlavy a ucho je o fous blíž než by mělo. chybí zadní část hlavy. Při profilu začínejte načrtnutím čtverce. Tak se vám nestane, že se vám hlava i s lebkou nevejde na papír. tužkou poměřujeme. Např. vzdálenost oko- brada=vzdálenost oko-okraj ucha. Přesvědčit se odměřením tužkou, že oko je v polovině hlavy (myšleno lebky) Pokračujte, velmi, velmi dobré !

alena Divisova

je to opravdu super,moc se mi to líbí,děkuji ,ráda kreslím a když mám čas sednu, zapnu si Vás a maluji.

Kurzy pro radost

Dobrý den, paní Divišová, pošlete nám nějaký obrázek, aby i ostatní viděli, jak Vám to jde?

Zobrazit další hodnocení (41 hodnocení)

O lektorovi:

Lektor

Petra Cibulková - Výtvarnice

MgA.Petra Cibulková Kurz Naučte se kreslit správně-pravou hemisférou. Naučte se kreslit se mnou. Proč? Profesionální kresbě a malbě se věnuji 25 let a zhruba polovinu té doby učím kreslení a další výtvarné techniky. Jsem schopná nakreslit to, co vidím, a jsem schopná naučit to i vás. Vidět, co jste dosud nevnímali a nakreslit všechno, co jste dosud netušili, že nakreslit možné je. Těším se na vás.

Mohlo by Vás zajímat:

U všech videokurzů si můžete zdarma prohlédnout neplacenou část.

Garance vrácení peněz.
Když se vám kurz nebude líbit, dostanete peníze zpátky.

Zakoupené kurzy můžete opakovaně sledovat.
Kdykoliv a kdekoliv.

Videokurzy můžete přehrávat ze všech zařízení. Z počítače, telefonu nebo tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

Pro přehrání lekcí zdarma nebo zakoupení kurzu se prosím nejprve přihlaste:

  Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se a získejte
ihned bezplatný přístup k více
jak 180 videím zdarma!

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY