Nabídka kurzů

   |   

Vyhledávání

Naučte se kreslit správně - kreslení pravou hemisférou

Ovládněte techniku kreslení pravou hemisférou a kreslete mnohem lépe, než si dokážete představit.

Hodnocení  
5,0 z 5 (celkem 39 hodnocení)
  10426 účastníků

Sleva 33%

Cena kurzu  1 490,- 990,-

  Přehrát lekce ZDARMA
Počet lekcí11
Délka videí5:03 hod.
NáročnostVhodné pro každého
PřístupDoživotní

100 % GARANCE
VRÁCENÍ PENĚZ


15 DNÍ

Nákupem kurzu nic neriskujete. Pokud nesplní Vaše očekávání, napište nám do 15 dnů od jeho nákupu a my Vám obratem vrátíme celou částku v Kč zpět na účet.

ČÁST KURZU
KE SHLÉDNUTÍ


ZDARMA

Vybrané lekce tohoto kurzu jsou registrovaným uživatelům k dispozici zdarma. Po bezplatné registraci (zabere cca 10 vteřin), si lekce můžete ihned přehrát.

  Přehrát lekce ZDARMA

 1 490,- 990,-

Popis kurzu:

Kurz Naučte se kreslit správně - kreslení pravou hemisférou vás naučí vidět, co jste dosud nevnímali a nakreslit všechno, co jste dosud netušili, že je možné nakreslit. Naučíme se kreslit profil, autoportrét i portrét ženy, muže i dítěte včetně všech detailů obličeje očí, uší, nosu i rtů a detailu vlasů. Zapojíme svou tvořivost a intuici.

V kurzu se dozvíte:

 • jak namalovat obličej i s detaily
 • jak vystihnout rysy ve tváři
 • jak namalovat věrně vlasy
 • jak namalovat dokonale ruce
 • jak malovat profil
 • jak malovat portrét
 • jak malovat autoportrét

Kurz kreslení pravou hemisférou konečně přináší návod, jak úžasně urychlit naše vidění, chápání souvislostí a docílit schopnosti kreslit. V kurzu se zaměříme na kreslení podle skutečnosti, přesně tak, jak se učí studenti na výtvarných školách. Nebudeme se omezovat na pouhé kreslení podle fotografií, které se v podobných typech kurzů vyučuje. (zobrazit celý popis kurzu)

Původní metoda kreslení pravou hemisférou je opravdové kreslení podle skutečnosti s prostorovou perspektivou. Metodika vychází z kurzů americké profesorky umění Betty Edwardsové, která se mnoho let zabývala zapojením pravé hemisféry při tvorbě. Mezi levou a pravou mozkovou hemisférou je zásadní rozdíl.

Levou polovinou mozku například počítáme nebo mluvíme a je zde uložena logika, systémy a schematická řešení. Právě proto často kreslíme pouhá schémata jedním tahem typu prasátko, domeček či stromeček a domníváme se, že dar kreslit nám nebyl dán do vínku. Pomocí metody kreslení pravou mozkovou hemisférou se ale můžeme naučit kreslit všichni.

Ti, co už kreslit někdy zkoušeli, dobře ví, že například nakreslit správně ruce, je to nejtěžší. A i na to vám poradíme ty nejlepší návody, triky a fígle. Umíme-li postup, známe způsob jak postupovat krok po kroku, je to již jen věc cviku a opakování.

V kurzu kreslení pravou hemisférou přesuneme pozornost do pravé hemisféry, kde je uloženo prostorové vnímání. Zde jsou uložena centra pro kreativitu a intuici. A právě kreslení je jedna ze skvělých možností, jak rozvinout tyto schopnosti.

Harmonicky začneme rozvíjet obě hemisféry propojující systematické myšlení s kreativitou, pomocí tvořivé kresby a míchání barev. Metoda kreslení pravou hemisférou je způsobem sebevyjádření a cestou k poznání sebe sama.

V pravé polovině mozku jsou uložena centra pro intuitivní a holistické vnímání, která můžeme rozvíjet nejen kreslením, ale i tancem, hrou na hudební nástroj a zpěvem. Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou může být začátkem vašeho nového stylu života plného kreativity a nových aktivit.

V kurzu kreslení pravou hemisférou se dozvíme jak kreslit správně podle skutečnosti:

 • základy kreslení - pomeranč a židle
 • detailní kresba ruky
 • základní kresba obličeje
 • kresba rysů obličeje a jejich vyladění a dokončení
 • detaily obličeje - oči, uši, nos i rty
 • detailní kreslení vlasů
 • kreslení profilu
 • kresba portrétu a autoportrét

Lektorkou kurzu Naučte se kreslit správně - kreslení pravou hemisférou je MgA. Petra Cibulková. Profesionální kresbě a malbě se věnuje přes 25 let a nejméně polovinu této doby vyučuje kreslení a další výtvarné techniky. S naprostou jistotou dokáže nakreslit to, co právě vidí. Stejně tak si je jistá, že je to schopna naučit i nás všechny, kteří se rozhodneme kurz kreslení absolvovat.

Lekce kurzu:

V úvodním dílu se dozvíte, jaké pomůcky pro kreslení budeme potřebovat.

V tomto dílu si ukážeme, jak nakreslit ruku.

Kreslíme pomeranč.

V prémiovém úvodním videu Vás seznámím s tím, co na nás čeká: kresba portrétu - ženy, muže i děcka. Naučíme se kreslit správně detaily obličeje (oči, uši,vlasy,...), čeká na Vás bonus v podobě kresby profilu a židle. Tak pojďme na to!

16:07

Základní kresba obličeje.

21:33

Dokončení základních rysů obličeje.

44:50

Kreslíme detaily obličeje - oči, uši, nos, rty.

23:38

Nakreslit vlasy? Žádný problém!

34:34

Kreslíme autoportrét.

33:48

BONUS - kresba profilu

34:06

V tomto bonusovém dílu si nakreslíme židli podle obrázku, který najdete pod videem.

O lektorovi:

Lektor

Petra Cibulková - výtvarnice

MgA.Petra Cibulková Kurz Naučte se kreslit správně-pravou hemisférou. Naučte se kreslit se mnou. Proč? Profesionální kresbě a malbě se věnuji 25 let a zhruba polovinu té doby učím kreslení a další výtvarné techniky. Jsem schopná nakreslit to, co vidím, a jsem schopná naučit to i vás. Vidět, co jste dosud nevnímali a nakreslit všechno, co jste dosud netušili, že nakreslit možné je. Těším se na vás.

Hodnocení:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Ivana Borůvková

Dobrý den paní Cibulková.
Úplnou náhodou jsem přišla na Váš kurz a vyzkoušela si kreslení s Vámi. Na základce jsem navštěvovala kroužek kreslení, kde jsme také kreslili ( z toho co si pamatuji) ruku, ručník na věšáku a jiné, to mi celkem šlo. Ale portréty ne ne. S Vámi jsem si zatím vyzkoušela vše z neplacené části. Nevím, jak moc se mi to povedlo, ale říkala jste, že "Není důležité, aby byl spokojený KAREL, ale abych byla spokojená já". A můžu říct, že ze svých obrázků mám dobrý pocit. Myslela jsem si, že kreslit neumím, ani jsem nechtěla nakreslit vnučkám obrázek do památníku, abych si neudělala ostudu. Teď už se toho bát nebudu. Děkuji Vám za to, že touto formou učíte kreslení, JE TO PROSTĚ ÚŽASNÉ. Moc se těším na kreslení portrétů, ale musím zajet do velkého města a koupit si přírodní uhel. :-)
Už mi bylo víc jak 65 a ze všeho nového co se naučim a co se mi povede mám obrovskou radost. Děkuji Vám.

Ivana Borůvková

Zkoušela jsem kreslit i přírodním uhlem. Moc se mi to nepodařilo. Koupila jsem si ho o průměru 5-6mm. Je asi pro moje prsty moc tenký.
Neměla bych ho nějak seříznout? Když ho pouze zlomím a kreslím, tak si kreslí co chce on a ne já. :-)

Petra Cibulková

Dobrý den. Obrázky jsou skvělé, je vidět, že jste talentovaná žačka a moje kurzy vás pouze podpořily. Co se týče kresby uhlem. Toto cvičení je trochu záměr, abychom se nejdřív odpoutali od detailů typu řasy, chloupky obočí atd. Uhel doporučuji ulomit a plochy kreslit plochou, ne hrotem. Hrot můžete zaoblit o jemný smirkový papír. Tyčinku uhlu můžete vložit do mechanické tužky na tlouštku 5,6 mm. Zkuste kresllit také sépií, rudkou. Kresba sépií se dá rozmývat štětcem, podobně jako akvarelové pastelky, a to je teprve zábava ! Přeji mnoho radosti při kreslení, Petra Cibulková

Radoslav Derik

Super !!! Pani Cibulková je veľmi talentovaný človek, ktorý vie naučiť kresliť aj tých ľudí, ktorí sa boja zobrať do ruky ceruzku. Pravdou je však že každý človek vie kresliť. Ale naučiť sa kresliť správne vás naučí tento kurz.

Kurzy pro radost

Díky, pane Deriku, máme radost z Vaší zprávy a Petru taky určitě potěší :-)

alena Divisova

je to opravdu super,moc se mi to líbí,děkuji ,ráda kreslím a když mám čas sednu, zapnu si Vás a maluji.

Kurzy pro radost

Dobrý den, paní Divišová, pošlete nám nějaký obrázek, aby i ostatní viděli, jak Vám to jde?

Majdi H

Dobrý den paní Petro. Moc vás obdivuji a koukám na vaše videa. Moc mě zaujali. už sem nakreslila pomeranč, ruku , koníka a povedlo se. Miluju kreslení a chtěla bych dosáhnou namalování portrétu : ) Zatím se mi moc daří. Ctěla bych vám poděkovat za vaše videa co mě náučila tak krásně kreslit. Moc děkuji.
Majdi H

Petra Cibulková

Skvělé, těším se na vaše obrázky, které sem můžete nahrát.

Klára Ludačková

Dobrý den, Váš kurz je fantastický a já si ho určitě koupím. Zajímalo by mě, na co Vám bude moje telefonní číslo a jaké druhy platby nabízíte. A mohu si nákup rozmyslet i když vyplním jméno, email,tel.číslo a přejdu na krok 2? Děkuji, Váš kurz mi otevřel oči.

Kurzy pro radost

Děkujeme za pochvalu, Kláro. Telefonní číslo je nepovinný údaj, slouží pouze k jednodušší komunikaci. Pokud číslo nechcete zadávat, nemusíte. Kurz můžete zaplatit kartou, bankovním online převodem a nebo běžným převodem z Vašeho účtu. A nákup si samozřejmě můžete rozmyslet kdykoliv :-)

Zobrazit další hodnocení (celkem 39 hodnocení)

Mohlo by Vás zajímat:

Sdílet kurz

U všech videokurzů si můžete zdarma prohlédnout neplacenou část.

Garance vrácení peněz.
Když se vám kurz nebude líbit, dostanete peníze zpátky.

Zakoupené kurzy můžete opakovaně sledovat.
Kdykoliv a kdekoliv.

Videokurzy můžete přehrávat ze všech zařízení. Z počítače, telefonu nebo tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

Pro přehrání lekcí zdarma nebo zakoupení kurzu se prosím nejprve přihlaste:

  Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se a získejte
ihned bezplatný přístup k více
jak 180 videím zdarma!

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY