NOVÝ KURZ: "Paličkování pro pokročilé" od Ivy Proškové si spustíte ZDE.

 MENU

 Hledat

Kreslení pravou hemisférou 2 - kreslíme předměty, rostliny a zvířátka

Technikou kreslení pravou hemisférou nakreslíte věci tak, jak opravdu vypadají.

1 816
ÚČASTNÍKŮ KURZU
4,8 z 5 (18 hodnocení)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  1 816 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Kurz Kreslení pravou hemisférou 2 - kreslíme předměty, rostliny a zvířátka je zaměřený na kreslení hlavně podle 3D modelu. Naučíte se dívat na stíny a světlo jako na tvary, které lze nakreslit.

V kurzu se dozvíte:

 • jak kreslit trávu a jednoduché stromy
 • jak nakreslit jednoduchou skicu
 • jak nakreslit vodu
 • naučíte se vnímat tvary rostlin
 • naučíte se kreslit zvířátka

Kurz Kreslení pravou hemisférou - kreslíme předměty, rostliny a zvířátka může být i skvělou přípravou na zkoušky na uměleckou školu. Budete se učit kreslit to, co skutečně vidíte bez ovlivňování levou hemisférou mozku, která říká, co máte vidět. (zobrazit celý popis kurzu)

Levou hemisférou mozku mluvíme, počítáme, je stěžejní pro logiku a systémy. Můžeme říci, že se jedná o pragmatickou část mozku.

V pravé hemisféře je centrum kreativity a intuice, můžeme si ji představit jako “lehkou, nad věcí”. Tady je prostor pro tanec, kreslení, tvoření, zpěv nebo třeba hru na hudební nástroj.

Se zapojením pravé hemisféry budete vytvářet skutečné obrazy (odrazy) věcí kolem nás. A zvládne to opravdu každý. K tomu, abyste nakreslili všechny tyto předměty, rostliny či zvířátka nepotřebujete žádný speciální talent nebo dar.

V kurzu Kreslení pravou hemisférou - kreslíme předměty, rostliny a zvířátka budete kreslit:

 • trávu a stromy
 • nosorožce během pár minut
 • skici zvířátek
 • něco tak neuchopitelného, jako je voda
 • různé stromy a krajinu
 • zvířata
 • věci a rostliny podle 3D modelu

Autorkou kurzu Kreslení pravou hemisférou - kreslíme předměty, rostliny a zvířátka je MgA. Petra Cibulková, která se kreslení a malování věnuje celý život. Petra je zkušenou lektorkou, která učí lidi “vidět”. Pojďte se tedy na věci kolem nás podívat jinýma, kreativníma očima :-)

Lekce kurzu:

Pomůcky, které budete potřebovat, a první cvičení - tvary.

Jak nakreslit trávu a jednoduché stromy.

Kresba nosorožce a skici zvířátek.

Na co se můžete těšit v prémiové části kurzu?

5
Kapka vody
07:53
07:53

Jak nakreslit kapku vody.

Kresba sklenice s vodou podle 3D modelu.

7
Zátiší
40:56
40:56

Kresba zátiší podle 3D modelu.

8
Tvary rostlin
10:34
10:34

Kreslíme tvary rostlin.

9
Růže
24:40
24:40

Kreslime královnu květin - růži podle 3D modelu.

10
Smrk
07:49
07:49

Jak nakreslit smrk.

Kreslíme listnaté stromy.

Kreslíme krajinu se stromem.

13
Hlava kočky
15:39
15:39

Kreslíme jednoduše hlavu kočky.

14
Pes
40:49
40:49

Kreslíme psa.

15
Kachna
08:53
08:53

Nakreslíme kachnu.

16
Kůň
07:41
07:41

Nakreslíme koně kaligrafickým perem.

17
Kočka
42:07
42:07

Kreslíme kočku pastelem.

Hodnocení:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Hana Hettenbergerová

Pro mě to byla "velká škola kreslení", začala jsem kreslit věci o kterých jsem si myslela, že nikdy nenakreslím. Začala jsem vidět věci, které byly předtím neviditelné. Přikládám kočičku a svou sklenici s vodou.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Hanko, děkujeme a posíláme Vám velikáánskou pochvalu za připojené obrázky, je to nádhera a jste velká šikulka. :-) Přejeme, ať se Vám povede mnoho dalších takových krásných obrázků a mějte se hezky.

Profilová fotografie

Neli Čefelínová

Úžasné! Moc jsem se toho díky tomuto kurzu naučila. Moc mě to bavilo!

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Neli, děkujeme za pochvalu. Máme radost, že se Vám kurz líbí a že Vás i mnohému přiučil. Můžete se nám zde pochlubit i obrázkem, s radostí se podíváme. :-) Mějte se hezky.

Profilová fotografie

Jaroslava Bártová

Hezký den. Kreslím hlavně mandaly, ale kreslení obecně mě baví hodně. Proto vítám každou možnost, jak se naučit něco nového. Už v úvodních částech zdarma jsem se naučila spoustu věcí. Vysvětlení je srozumitelné a krásně názorné.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jarčo, děkujeme za pochvalu, máme radost, že se Vám kurz líbí a přináší Vám spousty nových informací. Můžete se zde pochlubit i obrázky, s radostí se podíváme. :-)

Profilová fotografie

jana novakova

Ahoj, kurz jsem si vybrala hlavně proto, že trošku malovat umím a chtěla jsem se dozvědět více. Byla jsem mile překvapená jak je to jednoduché. Lektorka názorně vysvětlila a ukázala jak na to, mohla by v tom pokračovat. Děkuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Zdravíme Vás, Jano, děkujeme, máme radost, že se Vám i jako pokročilejšímu kurz líbí. Moc rádi bychom i viděli, co se Vám podařilo nakreslit. Nahrajete nám zde obrázek? :-)

Profilová fotografie

Romana Danesse

Dobry den, kurz byl pro mě velikým přínosem ohledně vysvětlujících lekci a nazornych příkladu. Velice mne pomohly přílohy, které je možné vytisknout. Přivítala bych další kurzy od stejne autorky, které by se věnovaly detailům napr. Zvířat či květin. Děkuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Romano, děkujeme za Vaše hodnocení, máme radost, že se Vám kurz líbí. Pochlubíte se nám zde i svými obrázky? My se s radostí podíváme. :-) Ať se Vám daří.

Profilová fotografie

Hana Ondráková

Dobrý den, již jsem si prohlédla první díl a věřím, že i tento bude stejně užitečný. Těším se na nové rady a náměty. Kreslení podle těchto kurzů mě opravdu baví. Děkuji za krásné kurzy!

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Hano, děkujeme za pochvalu, máme radost, že se Vám kurzy líbí. :-) A už jste zkoušela i něco nakreslit? Nebojte se nám zde pochlubit obrázkem. ;-) Mějte se hezky.

Profilová fotografie

Pavel Dušánek

Právě jsem objevil tento kurz a zaujal mne svým obsahem. Uvažuji, že si ho koupím. Ještě si pustím všechna videa zdarma a uvidíme, jestli Ježíšek nadělí...

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Pavle, máme radost, že se Vám kurz líbí a určitě si kreslení podle lekcí zdarma i vyzkoušejte. ;-)

Profilová fotografie

Michaela Škarecká

Tento kurz mi moc nesedl, protože nedovedu kreslit vzhůru nohama. Ale to neznamená, že bych jej nedoporučovala. Jsem jen zvyklá kreslit svým stylem, ale jinak byl alespoň srozumitelný.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Michaelo, děkujeme za Vaše hodnocení. Kreslení vzhůru nohama slouží pouze k procvičování vnímání tvarů, úhlů apod. (tak, jak to lektorka Petra ve videu vysvětluje), určitě to neznamená začít všechny obrázky kreslit tímto způsobem. Mějte se pěkně a ať Vám kreslení přináší dál jen samou radost.

Profilová fotografie

PAVLA Sýkorová

Dobrý den, po shlédnutí kurzu - kreslení pravou hemisférou 2 jsem byla nadšená a dlouho jsem neváhala a koupila oba dva kurzy paní Cibulkové za naspořené penízky. Maluji a maluji, dělám chyby a zase chyby, vždy najdu druhý den něco, co do obrázku nepatří, co jsem udělala jinak, než bylo uvedeno v kurzu jako dobrá rada. Dobré jsou i domácí úkoly a vzory, které mohu vytisknout a pak srovnat své výtvory s originálem. Až budu mít příležitost své výtvory naskenovat, ráda bych je poslala k nahlédnutí paní lektorce. Tedy pokud je to možné, aby mě upozornila, co dělám špatně. Děkuji za krásné kurzy, mám zakoupený i kurz enkaustiky pro pokročilé. S pozdravem Sýkorová

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Pavlo, děkujeme, máme radost, že Vás kreslení baví. A jak se praví: "Chybami se člověk učí.", tak to je svatá pravda, bez chybiček by to zkrátka nešlo, takže si z toho nedělejte starosti, to je úplně normální. Vaše obrázky nám zde můžete určitě nahrát, s radostí se podíváme. Ať se Vám daří!

Profilová fotografie

Káťa Škodová

Úžasné jednoduché rady a techniky, konečně něco jiného než portrét. Jednoduše a ochotně l pochopitelně vysvětleno, hned vidíte, že to funguje i u vás. Rozhodně zakoupím tento kurz, narozdíl od prvního, ten mi tolik nedal.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Káťo, děkujemem za Vaše hodnocení. Máme radost, že Vám tento kurz "sednul". Pošlete nám i obrázek, ať se můžeme podívat, jak to zafungovalo u Vás? :-) S radostí se podíváme. Ať se Vám daří.

Profilová fotografie

Irena Řeháková

Dobrý večer, asi před rokem jsem navštívila Vaše kurzy pro radost, ale tehdy pouze zdarma, poněvadž nejsem v kreslení začatečník. Dnes jsem však zakoupila kurz, jelikož u portrétů se mi nedaří vystihnout podobu a správné stínování. Líbí se mi i Vaše ll.pokračování se zvířátky, s kterými nemám takový problém v kresbě. Přidávám zde moje další pokusy a těším se na další části výuky.

Profilová fotografie

Irena Řeháková

Přidávám zde moje další pokusy a těším se na další části výuky.

Profilová fotografie

Irena Řeháková

Zkouším ješte jednou odeslat první obrázek ve správné poloze, jestli se zadaří.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Ireno, děkujeme. Nám se Vaše obrázky moc líbí a posíláme Vám za ně véélkou pochvalu. ;-) Ať se Vám jen tak dál daří a mějte se hezky!

Profilová fotografie

Klára Kubalová

Právě jsem objevila tento kurz a hned mě zaujal svým obsahem. Uvažuji, že si ho koupím. Ještě si pustím všechna videa zdarma a uvidíme, jestli Ježíšek nadělí...

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Kláro, děkujeme. Přejeme, ať Vám kreslení přináší jen samou radost. A když dáte Ježíškovi vědět, tak on to určitě už nějak zařídí. :)) Mějte se pěkně!

Profilová fotografie

Sandra S.

Uvažuji o koupi daného kurzu, velmi mě zaujal, už první kurz mám zakoupený. Paní je velmi šikovná, hezky vysvětluje a zdá se být tohle malování velmi snadné. Vyzkoušela jsem první části kurzu zdarma a byla jsem překvapená, jak to jde samo :-) DEKUJI

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Sandro, děkujeme. No to je skvělé! A nahrajete nám zde obrázky, abychom se mohli podívat jak krásně kreslíte? S radostí se podíváme. :-)

Profilová fotografie

Vlastimil Krooner

dobrý den,vaše kurzy se mi moc líbí, zvlást kreslení pravou mozkovou hemisférou,mandaly pro radost,,enkaustika. Děkuji a přeji všem krásný tvořivý den.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Vlastimile, máme velkou radost, že se Vám naše kurzy líbí. Moc děkujeme a přejeme Vám mnoho radosti z tvoření.

Profilová fotografie

Mirka Kosová

Dobrý den, Váš kurz je moc pěkný.krásně se sleduje a je opravdu přínosný pro ty, kdo se chtějí naučit kreslit .Po absolvování bezplatné části si nejspíše koupím i celý kurz.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Mirko, děkujeme za Vaše hodnocení. Už jste viděla i bezplatnou část kurzu "Naučte se kreslit správně - kreslení pravou hemisférou"? Pokud ne, rovněž doporučujeme zhlédnout. :)

Profilová fotografie

Soňa Stösselová Buchtová

Dobrý den, Váš kurz je moc pěkný, úžasně se sleduje a je opravdu přínosný pro ty, kdo se chtějí naučit kreslit a příjemně u toho relaxovat. Po absolvování bezplatné části si nejspíše koupím i celý kurz. Děkuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Soňo, děkujeme za Vaše hodnocení a přejeme, ať Vám kreslení přináší jen samou radost. :)

Profilová fotografie

Jaromíra Šebelová

Před pár lety jsem absolvovala Váš první kurz. Od té doby si maluji pro radost a při malování pociťuji velkou relaxaci. S radostí zjišťuji, že jste natočily další pokračování. Už se těším na to, jak se přiučím něco nového.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jaromíro, děkujeme! :-) I v tomto kurzu se můžete těšit na plno úžasných věcí, lektorka Petra si pro vás toho přichystala spousty. Ať se Vám kurz líbí a budeme mít radost, když se nám tu pak pochlubíte nakreslenými obrázky. :-)

Profilová fotografie

Monika Kopťáková

Pokračováním kurzu "Kreslení pravou hemisférou" jste mi udělali takovou radost ! Absolvovala jsem první kurz a od té doby si kreslím. Získala jsem báječného koníčka a mám velkou radost z každého nakresleného obrázku. Po absolvování bezplatné části si určitě celý kurz koupím. Ještě jednou děkuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Moniko, děkujeme za Vaše sdílení radosti! :-) Moc nás to těší. Můžete se nám tu svými obrázky pochlubit, moc rádi se podíváme. Ať se Vám daří a kreslení Vám nadále přináší tolik radosti. :)

O lektorovi:

Lektor

Petra Cibulková - Výtvarnice

Naučte se kreslit se mnou. Proč? Profesionální kresbě a malbě se věnuji 30 let a zhruba polovinu té doby učím kreslení a další výtvarné techniky. Jsem schopná nakreslit to, co vidím, a jsem schopná naučit to i vás. Vidět, co jste dosud nevnímali, a nakreslit všechno, co jste dosud netušili, že nakreslit možné je. Těším se na vás.

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  493 účastníků

  Orientální břišní tanec - DRUM SOLO s bubeníkem

  Lektor

  Katka Derouet (Krejčová)
  lektor493 x

 • Orientální břišní tanec - DRUM SOLO s bubeníkem

  Naučte se nové taneční pohyby, krásné kombinace a tančete s Katkou DRUM SOLO v doprovodu bubeníka.

 • Kurz

  2 553 účastníků

  Pilates pro začátečníky

  Lektor

  Jolana Novotná
  lektor2 553 x

 • Pilates pro začátečníky

  Kurz Pilates pro začátečníky Vás naučí základní cviky, zapojit hluboké svalstvo, celé tělo, jeho sílu a zbavíte se bolestí.

 • Kurz

  422 účastníků

  Levandulové relaxační malování

  Lektor

  Dana Činčarová
  lektor422 x

 • Levandulové relaxační malování

  Užijte si chvíle pohody a radosti při levandulovém relaxačním malování suchým pastelem.

 • Kurz

  8 333 účastníků

  Krásná a sama sebou - kurz líčení

  Lektor

  Michaela Baronová
  lektor8 333 x

 • Krásná a sama sebou - kurz líčení

  V kurzu líčení se naučíte citlivě uchopit ženskou krásu, dát ji na odiv světu a každý den budete mít perfektní makeup.

 • Kurz

  9 974 účastníků

  Moderní šití pro začátečníky

  Lektor

  Katka Dachovská
  lektor9 974 x

 • Moderní šití pro začátečníky

  Naučte se základy šití, vyrobit hračky pro děti i domácí mazlíčky, včetně vkusných dekorací nejen pro vlastní potěšení.

 • Kurz

  4 215 účastníků

  Orientálním břišním tancem ke zdraví a spokojenosti

  Lektor

  Katka Derouet (Krejčová)
  lektor4 215 x

 • Orientálním břišním tancem ke zdraví a spokojenosti

  Objevte s námi cestu ke zdraví a spokojenosti, kterou nám přináší orientální tanec a břišní tanec.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY