×

Už odcházíte? Přidejte se k 224 574 studujícím členům:

Aktivujte si členství zdarma
a ihned získejte 467 videolekcí zdarma

Máte již aktivované členství? Přihlaste se

 MENU

 MENU

Keramická mozaika I.

Objevte kouzlo tohoto uměleckého řemesla a vytvořte si v pohodlí domova krásné a praktické výrobky.

5,0 5
(11 hodnocení)
  661 účastníků
  Vstoupit do kurzu ZDARMA

Přehrát lekce ZDARMA

Vložte svůj e-mail

— nebo —

Získat bezplatné členství
Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  661 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

V kurzu Keramická mozaika I. se pod vedením zkušené lektorky kurzů mozaiky a keramiky seznámíte se základy techniky mozaiky, uměleckého řemesla s bohatou historií, které si díky svým širokým možnostem a způsobům zpracování získává řadu příznivců i dnes. Zjistíte, že i s minimem nástrojů a materiálu dokážete vytvořit mozaiku, která Vás potěší a příjemně doplní interiér Vašeho domova.

V kurzu se dozvíte:

 • jak si z praktického hlediska odlišit keramickou mozaiku od ostatních typů mozaik
 • na jaké povrchy lze mozaiku aplikovat a s jakým podkladem budeme v našem kurzu pracovat
 • jaké pomůcky a nástroje budeme potřebovat
 • povíme si o různorodosti používaných materiálů, co vše lze do mozaiky zakomponovat
 • objevíme kouzlo upcyclingu - ze starého, nepotřebného můžeme vytvořit jiné
 • jak si pro mozaiku upravit keramické střepy
 • jak bezpečně pracovat a na co si dát při úpravě střepů pozor
 • jak připravený materiál na příslušný podklad správně lepit
 • jaké fáze proces tvorby mozaiky obsahuje, než nás dovede ke konečnému výsledku
 • jak vybrat a připravit spárovací hmotu
 • jak spávně postupovat při spárování mozaiky a závěrečném leštění

Lidé se uměleckým řemeslem mozaiky zabývají od nepaměti a přitom způsob jejího pojetí, zpracování a pestrost materiálů jde jakoby „s dobou“, vyvíjí se a stává se moderním. Hravost a bezbřehost tvorby, fantazie, originalita a radost – to vše nám keramická mozaika dokáže nabídnout. Pojďme ji společně poznat a vyzkoušet. (zobrazit celý popis kurzu)

Během kurzu Keramická mozaika I. si nejprve osvojíme základní informace o této řemeslné technice, o materiálech, které lze k mozaikování používat a ukážeme si pomůcky a nástroje, které budeme k práci potřebovat. Povíme si, s jakým podkladem budeme v našem kurzu pracovat a jak si jej pro mozaiku připravit.

V úvodu si ukážeme, že jednoduchou a přitom působivou mozaiku lze vytvořit i bez speciálních nástrojů a z materiálů, které často najdeme doma anebo si je bez velkých nákladů dokážeme obstarat. Skleněné korálky, knoflíky, zbytky obkladů po rekonstrukci koupelny – tím vším můžeme například vylepšit omšelý fotorámeček anebo vytvořit mozaikový obrázek na dřevěném odřezku.
                   
V prémiové části kurzu keramická mozaika si ukážeme, jak postupovat při tvorbě mozaiky od základního návrhu, přes výběr barev a materiálu, správného způsobu lepení až po spárování a závěrečné leštění. Zdůrazníme si, co je potřeba neopomenout, čeho se zejména při lepení a spárování vyvarovat. Postupně dáme vzniknout zrcadlovému rámu a praktické podložce pod hrnec.

Oporu pro vlastní mozaiku naleznete v názorně předvedené technice. Zároveň však můžete dát volný průchod své fantazii, zvolit si vlastní oblíbenou barevnou škálu, použít do své mozaiky materiál, který se Vám líbí nebo jej zrovna máte po ruce. A tak každý zrcadlový rám, každá podložka pod hrnec a každá Vaše další mozaika na dřevěném podkladu bude Vaším jedinečným, originálním výrobkem.

V kurzu Keramická mozaika I. se postupně naučíte:

 • základní kroky při přípravě mozaiky – zvolit si podklad, lepidlo, materiál
 • vybrat si a správně a bezpečně používat vhodné nástroje
 • s minimální náročností si doma vytvořit originální mozaikový foto rámeček
 • s použitím základních nástrojů a materiálů si doma vytvořit mozaikový obrázek na zavěšení s jednoduchým motivem
 • s pomocí speciálních nástrojů na mozaiku si doma vytvořit mozaikový rám zrcadla a podložku pod hrnec na dřevěném podkladu

Kurzem Keramická mozaika I. Vás provede Martina Regnerová, zkušená lektorka a výtvarnice na volné noze. Práci s dětmi i dospělými v rámci kurzů mozaiky a keramiky se věnuje již dvanáct let, ještě déle pak vlastní výtvarné tvorbě. Kurzy pořádá nedaleko Prahy ve Velkých Popovicích, pracuje a tvoří pod vlastní značkou Inspirium.

Lekce kurzu:

Hned v prvním díle se pustíme do tvoření. Podíváme se na to, jak si krásně ozdobit rámeček.

V druhém díle se pustíme do tvorby keramického mozaikového obrázku.

3
Pomůcky
04:49
04:49

Nyní se podíváme, jaké pomůcky budeme k vytvoření keramické mozaiky potřebovat.

Na co se můžete těšit v placené části kurzu?

Nyní nás čeká tvoření mozaikového zrcadla a nejdříve se naučíme, jak si správně připravit střepy.

Střepy máme připravené a nyní se můžeme pustit do lepení.

Spárování je předposlední fáze přípravy mozaikového zrcadla, a do toho se pustíme právě nyní.

A nyní nás čeká už jen čistění a krásné mozaikové zrcadlo je na světě.

Nyní si vytvoříme krásnou a zároveň praktickou podložku pod hrnec a začneme opět přípravou střepů.

Střepy máme připravené a můžeme nyní pokračovat lepením.

Po nalepení a důkladném zaschnutí můžeme přejít ke spárování.

Nyní zbývá poslední fáze, kterou je čistění, a krásná podložka je na světě.

Hodnocení a komentáře:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Věra Hradilova

6.6.2021

Dobrý den Marti, Váš kurz se mi moc líbí. Využila jsem vašich rad a pustila se s vervou do mozaiky. Vřele kurz doporučuji. I spárovací hmota Mapei je perfektní, ta běžná má tendenci praskat. Věra

Profilová fotografie

Věra Hradilova

Omlouvám se, chybička se vloudila. Posílám obrázky. Věra

Profilová fotografie

Věra Hradilova

Omlouvám se, chybička se vloudila. Posílám obrázky. Věra

Profilová fotografie

Martina Regnerová

Wow, no vy jste pilná ... to mám velkou radost, že jste tak báječně využila informace z kurzu a pustila se opravdu s vervou :-) do díla. Krásné!!! Přeji Vám neutuchající tvůrčí enthusiasmus a inspiraci. Pokud byste snad měla nějaký dotaz, na nějž Vám kurz odpověď nedal, neváhejte se na mne obrátit :-) Ať se dílo i život daří!!! Martina

Profilová fotografie

Martina Regnerová

Wow, no vy jste pilná ... to mám velkou radost, že jste tak báječně využila informace z kurzu a pustila se opravdu s vervou :-) do díla. Krásné!!! Přeji Vám neutuchající tvůrčí enthusiasmus a inspiraci. Pokud byste snad měla nějaký dotaz, na nějž Vám kurz odpověď nedal, neváhejte se na mne obrátit :-) Ať se dílo i život daří!!! Martina

p.s. pejsek je také krasaveček :-)

Profilová fotografie

Věra Hradilova

Martinko, děkuji za ocenění, obrazy jsou veliké 85 x 48 cm. Byla to fuška. Největší problém bylo sehnat zelené obkladačky čí dlažbu. Nešlo ani objednat ve studiu.
Chtěla bych se zeptat na finální ošetření, aby se spárovací hmota neodírala. Někde jsem vyčetla, že se používá podlahový vosk. Jakou prosím Vy máte zkušenost? Děkuji předem za odpověď. Věra

Profilová fotografie

Martina Regnerová

Dobrý den Věrko,

no, upřímně, žádnou zkušenost v tomto smyslu nemám. Nikdy jsem další povrchovou úpravu na mozaiku neaplikovala a ani nevím, že se to u tohoto typu mozaiky dělá?! Na Vašem místě bych nic dalšího již nepodnikala. Tím spíše, pokud jste použila spárovací hmotu Mapei. Tyto materiály jsou vyráběné pro prostředí, kde k jejich zatížení či oděru může docházet mnohem snáze a častěji, než je tomu u mozaikového obrazu. Jediné ošetření, které jsem kdy na mozaiku aplikovala, resp. na její "rubovou" část, bylo v případě aplikace mozaiky na dřevěný povrch, tj. jeho uzavření vůči nasákavosti - tj. např. lodní lak. Zvažte tedy další kroky, nicméně já za sebe radím, nechat to být. Mozaiku můžete snadno udržovat pomocí vlhkého hadříku, kterým setřete prach či jiné nečistoty, aniž by přitom docházelo k poškození spár či střepů.
Jinak ano, shánět materiál, zlvášť pokud chcete určitou barevnou škálu, není vždy jednoduché. Ale to je možná i součást celého "mozaikového dobrodružství". Já mám tu výhodu, že si v některých případech mozaikové komponenty vyrábím sama. Možná i pro Vás by to mohlo být řešení, máte-li někde poblíž keramickou dílnu :-)
Mnoho zdaru v dalších projektech!
Martina

Profilová fotografie

Věra Hradilova

Martinko, děkuji moc za rychlou a vyčerpávající odpověď. Věra

Profilová fotografie

Vanda Jachnická

2.4.2021

Dobrý večer. Děkuji za srozumitelně podané užitečné informace, Váš kurz se mi moc líbil. Chtěla jsem se zeptat, jestli mohu použít stejnou spárovací hmotu i do koupelny na místo, které bude namáhané vodou mnohem více než podložka pod hrnec. Třeba kdybych si mozaikou obložila část okraje vany. Lepidlo jsem si koupila na keramiku.

Děkuji a přeji Vám hezké svátky, Vanda

Profilová fotografie

Martina Regnerová

Dobrý den Vando,
děkuji za krásné hodnocení! Těší mne, že Vás mozaika baví - jak je i vidět z přiložené fotky vskutku originálního velikonočního vajíčka :-) . K Vašemu dotazu - mozaika do koupelny rozhodně patří! Uvažujte o ni podobně jako o běžných obkladech, které se lepí i spárují. Tzn. na aplikaci mozaiky do koupelny použijte stavební chemii stejnou, jakou by použil obkladač. Lepidlo na oblkady - nemusím být flexibilní, neboť budete mozaiku instalovat v interiéru (já na mozaiky už automaticky flexibilní lepidlo používám), případně seženete i složením a vlastnostmi vylepšená lepidla přímo na mozaiku, resp. skleněnou mozaiku (vždy se podívejte na info v technickém listu výrobku, nebo konzultujte s odborným prodavačem - většinou ochotně a dobře poradí, dělám to také) a co se spárovací hmoty týká, doporučuji sice dražší zato kvalitní produkty od firmy Mapei. Abyste nemusela trávit hodiny u zdi, je dobré si mozaiku nejprve připravit např. na stavební perlinku. Na ní ji pak snadno pomocí lepidla na obklady instalujete na zeď. I zde platí před spárováním nechat dobře zaschnout! Také nezapomeňte přebytečné lepidlo ještě před zaschnutím otřít, abyste měla volné spáry na spárovací hmotu. Přeji hodně štěstí a tvůrčích úspěchů! Na obrázku, který přikládám, vidíte také jednu z mozaik instalovaných přímo do sprchového koutu. Bude to už alespoň tři roky od jejího dokočení, stále "jako nová" (stejný motiv byl vytvořen i do chlapeckých sprch jedné základní školy ještě dříve a také tam je vše v pořádku).
Také Vám hezké svátky, Martina

Profilová fotografie

Vanda Jachnická

Ještě jednou moc zdravím a děkuji za odpověď, za cenné rady i za nádherný obrázek ? Vanda J.

Profilová fotografie

Vanda Jachnická

Dobrý den paní Regnerová. Na základě Vašich on-line lekcí a dalších doporučení se mi zatím mozaika celkem daří, posílám fotky. Ještě jednou díky, Vanda J.

Profilová fotografie

Martina Regnerová

Výborně, Vando :-) Gratuluji! Krásně vyspárováno, čistá práce :-) A líbí se mi také určitá přímočarost motivu mozaiky. Působí odlehčeně a moderně. Tak přeji hodně tvůrčího nadšení a odhodlání k dalším projektům. Martina

Profilová fotografie

Jaroslava Bártová

18.3.2021

Zatím jsem shlédla první dva díly a moc se mi libily. Hlavně to, že se dají využít věci, které najdu doma. Mozaiku jsem viděla už dřív , ale nevěděla jsem, jak vlastně začít, jaké materiály použít, např. lepidla. Kurz ukazuje, jak si s minimem nákladů udělat pěkné dekorace.

Profilová fotografie

Karolina Rurková

15.2.2021

Moc pěkně podaný kurz s pocitem, že nic není nemožné. Než přijde jaro, tak vyzkouším nové kabáty květináčů a dárkové rámečky pro blízké. Vše je skvěle vysvětleno a ukázáno.

Profilová fotografie

Martina Regnerová

Dobrý den Karolino, děkuji za milé hodnocení. Fandím Vašim tvůrčím přípravám na jaro. Ať se tvoření daří a přináší Vám radost, protože opravdu "nic není nemožné", záleží jen na vlastní fantazii a chuti i odvaze zkoušet a objevovat.

Profilová fotografie

Pavla Belanová

25.1.2021

Dobrý den, kurz jsem sice ještě nekoupila, ale shlédla jsem neplacenou část a moc se mi líbí nápad na využití korálků, knoflíků na mozaiku. Vše je hezky vysvětleno i předvedeno.

Zobrazit další hodnocení (11 hodnocení)

Objevte podobné kurzy

Kategorie: Kreativita

O lektorovi:

Lektor

Martina Regnerová - lektorka kurzu keramiky a mozaiky, výtvarnice / lektorka anglického jazyka

Střepy z nevyužitých obkladů a dlaždic, ze starého porcelánu a zrcadel, keramika, barevné korálky a sklíčka, kameny a polodrahokamy, mušle, staré klíče a různé jiné harampádí, které, ač již jakoby nepotřebné, dokáže pod rukama znovu ožít a vyprávět jiný, nový příběh... proto mě baví a těší vytvářet mozaiky.

Ráda zkouším a hledám nové způsoby, jak mozaice vetknout originalitu, nápad, duši. Mozaiku propojuji s vlastní keramickou tvorbou. Vytváříím mozaikové solitéry, různě velké mozaikové plochy a objekty pro interiér či exteriér formou zakázek a vlastních projektů.

Časté dotazy ke kurzu:

Pokud si dnes pořídím celý kurz, budu k němu mít přístup okamžitě?

Ano. Pouze v případě platby bankovním převodem je třeba počítat se zpožděním 1 - 3 dny. Z tohoto důvodu doporučujeme úhradu kartou nebo online převodem.

Pořídím-li si celý kurz, získám jej okamžitě celý nebo se lekce postupně odemykají?

V případě pořízení kompletního kurzu získáváte okamžitě všechny lekce naráz a můžete si je procházet bez jakéhokoliv omezení.

Mohu si kurz stáhnout do svého PC?

Ne, to bohužel není možné z bezpečnostních důvodů. K prohlížení lekcí kurzu je nutné připojení k internetu.

Mohu platit v eurech?

Ano. Zvolte ve svém profilu na www.kurzyproradost.cz/ucet/zmenit-udaje v poli "Stát" Slovensko (případně jinou zemi). Pak uvidíte ceny na webu v eurech a v eurech můžete i platit.

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Lenka Kinzlová  661 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (11)

  Celý kurz stojí  2 490 Kč.

 • Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Ponořte se do světa barevných vitráží technikou Tiffany a naučte se výrobu trojrozměrných předmětů.

 • Kurz

  Drhání pro začátečníky

  Iva Prošková  1 636 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (17)

  Celý kurz stojí  2 490 Kč.

 • Drhání pro začátečníky

  Osvojte si krok za krokem techniky drhání nebo-li macramé a vytvořte si své originální interiérové dekorace či šperky a doplňky.

 • Kurz

  Pletení z pedigu pro pokročilé

  Karla Hátleová  1 116 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (34)

  Celý kurz stojí  2 490 Kč.

 • Pletení z pedigu pro pokročilé

  Naučte se s pedigem další techniky a tvořte originální košíky, ošatky nebo třeba kabelky.

 • Kurz

  Drátování pro pokročilejší

  Karla Hátleová  1 115 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (22)

  Celý kurz stojí  2 490 Kč.

 • Drátování pro pokročilejší

  Naučte se krok za krokem tvořit z drátů nádherné dekorace, šperky, ale i užitečné košíky či věšáky.

 • Kurz

  Keramická mozaika I.

  Martina Regnerová  661 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (11)

  Celý kurz stojí  1 990 Kč.

 • Keramická mozaika I.

  Objevte kouzlo tohoto uměleckého řemesla a vytvořte si v pohodlí domova krásné a praktické výrobky.

 • Kurz

  Báječné sushi recepty pro každého

  Šon Chung a Monika Brýdová  902 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (12)

  Celý kurz stojí  3 990 Kč.

 • Báječné sushi recepty pro každého

  Nejobsáhlejší a největší videokurz na přípravu sushi v České i Slovenské republice.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    
×

Keramická mozaika I.

kurz na vás už čeká — začněte ZDARMA:

Jste připraveni? Pro přehrání vložte svůj e-mail:

Vložte svůj e-mail

— nebo —

Už máte účet? Přihlaste se

×

Doplňte své jméno a příjmení:

Přeskočit

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY