MENU

 Hledat

FIMO - květinová louka

Naučte se pracovat s FIMO polymerovou hmotou a zvládněte základní techniky výroby šperků s květinovými motivy.

8 639
ÚČASTNÍKŮ KURZU
5,0 z 5 (162 hodnocení)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  8 639 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Inspirativní kurz FIMO - květinová louka nás dokáže naučit, jak vyrobit z polymerové hmoty nádherné šperky s květinovými motivy. Začneme návody, jak vyrobit chryzantému, přidáme pomněnku, růži, slunečnici i nádherně zbarveného motýla, který nesmí na květinové louce chybět. Je jen na nás, zda dáme přednost blankytným modráskům či barevným otakárkům.

V kurzu se dozvíte:

 • jak pracovat s FIMO polymerovou hmotou
 • jak zvládat základní techniky tvorby
 • jak si vyrobit květiny různých druhů a tvarů
 • jak vyrobit barevného motýla
 • jak zkompletovat šperky
 • jak zalévat šperky pryskyřicí

V průběhu kurzu FIMO - květinová louka se mimo jiné naučíme i vzor s názvem „býčí oko“. Z jednoduché, na první pohled obyčejné dózy od krému, vykouzlíme krásnou dárkovou krabičku. Získáme návody, jak vytvářet nádherné šperky, kompletovat je dohromady i zalévat pryskyřicí. V prémiové části kurzu se naučíme vyrobit skutečnou květinovou louku a dokážeme ji celou zkompletovat dohromady. Vytvoříme do ní spoustu květin jako pomněnku, slunečnici, chryzantému, růži a dokonce pestrobarevné motýly. (zobrazit celý popis kurzu)

Kurz FIMO - květinová louka nám odhalí kouzlo polymerové hmoty, což je úžasná modelína pro dospělé, se kterou se dají dělat divy. Objevíme návody, jak můžeme sami vyrábět nádherné šperky a dekorační doplňky. Vrátíme se společně o pár let zpět do dětských let. Fantazii se s polymerovou hmotou meze nekladou a konečný zcela kompletní vzhled počínaje barvami, přes vzory i tvary, je zcela jen na nás.

Pro začátek nám stačí opatřit si pouze několik věcí. Základním potřebným vybavením je bez pochyby polymerová hmota FIMO, která je na trhu nabízena v mnoha různých druzích a variantách. Odlišuje se zejména tuhostí nebo leskem. Vybrat si lze i z mnoha barevných variant a speciální hmoty s krásnými efekty, které dělají hotová kouzla. Po upečení se stanou třeba průhlednými.

Při kurzu FIMO - květinová louka se nám stane nezbytným pomocníkem naší nově vytvořené dílny klasický strojek na těstoviny. Polymerovou hmotu je třeba dostatečně vyválet na tenké plátky. Váleček nám stačí pouze do začátku, nikdy jím nedocílíme stejné tloušťky po celé šířce i délce a proto se podíváme časem po speciálním a profesionálním strojku přímo určeným na polymerové hmoty.

Do začátku nám postačí na výrobu šperků strojek základní. Nepostradatelnou pomůckou je ostrý řezák, který se výborně hodí na krájení polymerové hmoty a lze například použít i vnitřek odlamovacího nože. Hodit se nám budou i vykrajovátka a formičky nebo obyčejná bankovní karta na uhlazování či odkrajování.

Ke slovu se dostane i trouba a pečení, protože aby hotový šperk pěkně vytvrdl, je třeba jej dobře zapéct. Pro účely tvoření je asi nejvhodnější elektrická trouba, neboť plynová nemá tak dobrou tepelnou regulaci a hmota se může začít pálit. Při opatrném přístupu se to ale dá zvládnout i s ní.

Hmota se peče po dobu 30 minut na 110°C. Nejlepším podkladem pro pečení jsou obyčejné kachličky, na kterých se šperk i velmi dobře připravuje.

V kurzu se seznámíme s technikou FIMO - květinová louka a naučíme se její základy:

 • tvorba netradičního vzoru s názvem „Býčí oko“
 • objevíme spolu taje techniky zvané „blendování“
 • výroba krásných květin jako růže, chryzantéma, pomněnka či slunečnice
 • naučíme se tvořit krásné pestrobarevné motýly
 • kompletace celé květinové louky
 • z jednoduché dózy od krému vyrobíme krásnou dárkovou krabičku
 • zvládneme základy kompletace vlastnoručně vyrobených šperků
 • technika zalévání šperků pryskyřicí

Lektorkou kurzu FIMO - květinová louka je Monika Brýdová. Polymerové hmoty ji upoutaly již před několika lety a propadla jejich kouzlu. Své umění umí i mistrně předávat ve svých kurzech. Své dosavadní zkušenosti shrnula také do čtyř knih s názvy: Hrátky s FIMO hmotou, Miniatury z FIMO hmoty, Šperky z FIMO hmoty a Kouzlení s FIMO hmotou.

Lekce kurzu:

V tomto díle si vyrobíte chryzantému. Stáhněte si pod videem fotku s výsledkem.

2
"Býčí oko"
20:44
20:44

V tomto díle se naučíte vzor s názvem "Býčí oko". Přejeme příjemnou zábavu a těšíme se na Vaše ohlasy.

Dnes se naučíte s Monikou a Dominikou "blendovat". Těšíme se na fotečky Vašich výrobků.

V placené části kurz se naučíte vyrobit skutečnou květinovou louku. Uděláme pomněnku, slunečnici, růži, dokonce i motýla, který nesmí na květinové louce chybět. Vyrobíme z krabičky od krému krásnou krabičku, naučíme se kompletovat šperky a jako bonus si ukážeme, jak zalít šperky pryskyřicí.

Dnes si ukážeme, jak vytvořit krásnou pomněnku.

Pojďme si vyrobit další kvítek.

A z FIMA lze vyrobit i krásnou slunečnici. Podívejte se, jak.

Dnes Vás čeká královna květin, růže.

A jak vyrobit nádherného motýlka, který nesmí na květinové louce chybět? To se naučíte právě v tomto videu.

A jdeme do finále, dnes si zkompletujeme naši květinovou louku a z krabičky od krému vyrobíme krásnou dárkovou krabičku.

A k čemu by nám byly šperky, pokud bychom je nedokázali zkompletovat. Kompletace by vydala na samostatný kurz, ale základy Vás naučím v tomto díle.

A úplně nakonec mám pro Vás toto prémiové video. Jak šperky zalít pryskyřicí.

Hodnocení a komentáře:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Eva Barchewitz

6.9.2020

Moniko, nádherná práce.

Profilová fotografie

Pavla Belanová

28.8.2020

Jako vždy - skvělý kurz

Profilová fotografie

Eva Nejedlá

2.7.2020

Je to prostě báječné, kurz jsem dostala jako dárek. Zatím se musím vybavit materiálem, z toho mála, co se dalo koupit u nás jsem zkoušela, i když právě s tím nedostatkem jsem kombinovala nekombinovatelné a tak to není dokonalé, ale na první pokusy jsem použila, co bylo. A tohle jsou první pokusy, jen se vybavím správnou a hezky barevnou fimo hmotou a budu postupovat podle návodu na květinovou louku, zatím to byla spíš improvizace, i když nějaké fígle jsem využila. Moc děkuji a těším se na další tvoření a inspiraci .

Profilová fotografie

Monika Brýdová

Krásné, držím palce, jen tak dál....

Profilová fotografie

Stáňa Vacková

31.5.2020

Kurzy paní Moniky jsou prostě super. V tomto kurzu jsem ráda
i za vysvětlení kompletace šperků a kdyby tipů na kompletaci šperků bylo víc, tak bych ihned koupila další kurz ;-) Výroba motýlka byla úplně nej a vše bylo opět tak skvěle vysvětleno, že se mi od fima nechtělo ani odcházet.

Profilová fotografie

Terezie Goldová

3.5.2020

Kurzy na květinovou louku, zatím tedy neplacené mě zaujaly, a nevím tedy jestli si je pořídit, ostatní dva kurzy mě zaujaly více, ale myslím si, že každá inspirace přináší v tvorbě zásadní kroky, takže asi koupím.

Profilová fotografie

Jana Ondryhalová

22.4.2020

Kurz F I MO rozkvetlá louka je senzační. Jsem ráda, že jsem si jej zakoupila . V tuto dobu, kdy je karanténa a je plno volného času jsem vděčná za super motivaci.

Profilová fotografie

Monika Brýdová

jsem moc ráda, že se vám líbí a krátíte s FImem čas v této době....

Profilová fotografie

MÁRIA VÍCHOVÁ

16.4.2020

Kurz mne zaujal,je moc pěkně udělaný. Vážně přemýšlím o zakoupení. Fimo mne okouzlilo,koupila jsem několik barviček a určitě zkusím něco vyrobit.

Profilová fotografie

Monika Brýdová

Neváhejte, právě teď ho máte za zvýhodněnou cenu a můžete se k němu vracet kdykoli :-)

Profilová fotografie

Iva Křivková

9.4.2020

Dobrý den, váš kurz je naprosto skvělý. Rozkvetlá zahrada je velmi výstižný název. Vše vysvětlujete přehledně a jasně, takže každý pochopí jak neudělat chybu. Tento kurz mne velmi zaujal a uvažuji o jeho zakoupení.

Profilová fotografie

Monika Brýdová

Neváhejte, právě teď ho máte za zvýhodněnou cenu a můžete se k němu vracet kdykoli :-)

Profilová fotografie

Jana Stromková

5.4.2020

Perfektne spracovaný kurz. Materiál nakúpený, tak sa len do toho dať. Z kurzu pochopia aj začiatočníci ako pracovať s polymérovou hmotou. Mám aj knižku od p. Brýdovej, ale vidieť ako sa to robí je ešte lepšie. Ďakujem

Profilová fotografie

Monika Brýdová

To mám velkou radost :-)

Profilová fotografie

Karin Glumbíková

31.3.2020

tak fimo mně doslova pohltilo,Monika je úžasná :)......mam ofimovane snad vsechno....náramky,naušnice,přívěsky a zkousela jsem i lžičky a dozičky a korálky,ty jsou trochu pracnější :)

Profilová fotografie

Karin Glumbíková

tak fimo mně doslova pohltilo,Monika je úžasná :)......mam ofimovane snad vsechno....náramky,naušnice,přívěsky a zkousela jsem i lžičky a dozičky a korálky,ty jsou trochu pracnější :)

Profilová fotografie

Věra Hradilová

4.3.2020

Dobře udělaný kurz. Praktické a srozumitelné vysvětlení, spousty informací a rad pro začátečníky. Už se těším, až s vnoučaty vyzkouším drobné tvoření. Zatím nakoupeny hmoty a pomůcky.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Věro, děkujeme za pochvalu, máme radost, že se Vám kurz líbí. Přejeme, ať se Vám s vnoučaty tvoří jedna radost a budeme mít radost, když se nám pak zde pochlubíte obrázky. :-) Mějte se hezky.

Profilová fotografie

Kristýna Peňázová

2.1.2020

Super už jsem zkusila a šlo mi to jen díky paní že mi vše srozumitelně vysvětlila

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Kristýno, děkujeme, máme radost, že se Vám kurz líbí, můžete se nám zde i pochlubit obrázkem, my se s radostí podíváme, co se Vám podařilo z FIMO hmoty vykouzlit. :-)

Profilová fotografie

Tereza Tesla

31.10.2019

Moc děkuji za krásné vysvětlení a moc milé představení a uvedení do světa polymerových hmot a výroby,zatím vyrábíme s dětma ve škole ale i já sama se pustím do něčeho složitějšího..

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Terezo, děkujeme. Máme radost, že se Vám kurz líbí a pokud se nám pak zde pochlubíte obrázkem Vašeho výtvoru, budeme mít radost dvojnásobnou. :-) Ať se Vám daří.

Profilová fotografie

Helena Mosnáková

25.10.2019

Dobrý den,
kurz p. Moniky Brýdové je pěkný a srozumitelný i pro začátečníky.
Určitě výrobu nějakého šperku zkusím. Už se těším na další kurz.Moc děkuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Heleno, děkujeme, máme radost, že se Vám kurz líbí. Tak se nám pak zde nezapomeňte pochlubit obrázkem Vašeho výrobku, my se s radostí podíváme. Mějte se hezky. :-)

Profilová fotografie

Ľubica Chovancová

5.5.2019

Dnes som si zakúpila prvý kurz z Fimo . Oslovili návody pani Moniky, ktoré sú veľmi poučné a zrozumiteľné. Dodali mi odvahu niečo podobné skúsiť. Pani Monika má veľmi krásnu prácu a šikovné ručičky.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Ľubico, děkujeme. Přejeme Vám radostné tvoření s FIMO hmotou a určitě se nám zde nezapomeňte pochlubit obrázky, ať se můžeme i podívat, co se Vám podařilo vytvořit. :-)

Profilová fotografie

Eva Šebestová

13.3.2019

Nádherný a srozumitelný kurz vhodný pro kreativce začátečníky. Tento kurz můžu vřele doporučit. Moc jsem si ho užila a něco hezkého si vyrobila. Děkuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Evo, děkujeme za Vaše hodnocení, máme radost, že se Vám kurz líbí. :-) A pochlubíte se nám, co se Vám podařilo vytvořit? :) Můžete nám zde nahrát obrázek.

Profilová fotografie

Pavel Dušánek

23.2.2019

Paní Eva je velice šikovná, díky za další poznatek.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Pavle, máte pravděpodobně na mysli paní Evu, která níže v hodnocení připojila své obrázky. To s Vámi 100% souhlasíme! :-) Paní Eva je velká šikulka.

Profilová fotografie

Zuzana Fořtová

10.2.2019

Dobrý den, inspirující video pro začínající "fimaře". Lektorka velice jednoduše popisuje všechny kroky, které je potřeba udělat pro dokonalý výsledek. Určitě kurz doporučím dalším. Děkuji a jen tak dál.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Zuzano, děkujeme za Vaše hodnocení i doporučení. My bychom Vám rádi doporučili k prohlédnutí další 2 kurzy s FIMO, a to FIMO - textury a polymery a FIMO - kouzla s extrudérem. Tyto také určitě stojí za zhlédnutí. Ať se Vám daří a mějte se fajn. :)

Profilová fotografie

Hana Ondráková

8.1.2019

Dobrý den,další bezvadný kurz Moniky Brýdové, šperky jsou jsou opravdu nádherné. Už se těším, jak si pro sebe nějaký vytvořím! :-) Děkuji za super kurz!

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Hano, děkujeme za pochvalu. S FIMO hmotou se dá opravdu vyřádit. :-) Budeme mít radost, když se nám pak pochlubíte obrázkem, jaký šperk se Vám podařilo vytvořit. ;-) Ať se Vám daří.

Profilová fotografie

Sandra S.

23.11.2018

Tohle je nádhera, jeden krásnější než druhý. Neskutečné opravdu.
Paní je velmi šikovná , milá, jde hezky krok po kroku srozumitelne a jasně vysvětleno.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Sandro, moc děkujeme za Vaše slova chvály.

Profilová fotografie

Eva Polakova

16.11.2018

Kurzy super určite kúpim ?,,moja prvá skúsenosť s Fimo ,

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Evo, Vy jste šikulka, paráda! Ať se Vám jen tak dál daří a budeme se těšit na další Vaše ukázky. :)

Profilová fotografie

Eva Polakova

Ďakujem vám za kurz ,jeden som si kúpila, určite kúpim aj dalsie?

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Paní Evo, to je krása!!!

Profilová fotografie

Eva Polakova

Jedem som si urobika pre seba ?

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Paní Evo, krása! Jste opravdu velká šikulka a i tento šperk se nám moc líbí.

Profilová fotografie

Eva Štálová

27.8.2018

Dobrý den, tento kurz se mi velice líbí. Paní lektorka hezky provádí jednotlivými kroky. Určitě v budoucnu vyzkouším až budu mít více času na tvoření.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Evo, děkujeme. Až FIMO vyzkoušíte, nezapomeňte se nám zde pochlubit obrázky, abychom se mohli na Vaše výtvory podívat. :-) Už teď se těšíme.

Profilová fotografie

Hana Slabá

7.7.2018

Jako dítě jsem moc ráda modelovala z plastelíny a moduritu, takže jsem uvítala možnost podívat se na Vaše videa. Vše je opravdu názorně předvedeno a výsledek je perfektní.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Hano, a zkusila jste to i nyní s FIMO hmotou? Jestli ano, budeme mít velkou radost, když se nám tu pochlubíte obrázkem toho, co se Vám porařilo vyrobit. :-)

Profilová fotografie

Mirka Kosová

25.5.2018

Dobrý den,
videokurz se mi moc líbíl. Paní Monika podává zajímavý a poučný výklad. Již dlouho jsem měla chuť se o práci s Fimem dozvědět víc a tento videokurz mi k tomu jistě pomůže. Děkuji Mirka

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Mirko,
děkujeme a přejeme, ať Vám práce s FIMO hmotou přináší jen samou radost. :)

Profilová fotografie

Iva Ondříšková

19.5.2018

Dobrý den, kurz je perfektní. Moc mi pomohl. Děkuji

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Ivo, děkujeme za Vaše hodnocení! Máme radost, že Vám kurz pomohl. Budeme moc rádi, když se nám zde pochlubíte Vašimi výrobky, s radostí se na ně podíváme. :-)

Profilová fotografie

Jitka Nagyova

15.5.2018

Dobrý den, tento kurz je opravdu velice pěkně zpracovaný. Jde podle toho udělat dost výrobků, které se hodí jako dárky pro známé a příbuzné.
Děkuji,

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jitko, děkujeme za pochvalu. Zkoušela jste z FIMA něco vyrobit? Můžete se nám zde pochlubit obrázkem Vašich výrobků, rádi se podíváme. :-)

Profilová fotografie

Soňa Stösselová Buchtová

7.5.2018

Dobrý den,kurz květinová louka je opravdu velice pěkně,srozumitelně i názorně zpracovaný. Viděla jsem zatím sice jen neplacenou část, ale jsem naprosto nadšená. Děkuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Soňo, děkujeme za Vaše hodnocení! :-)

Profilová fotografie

Drahomíra Petrášová

14.3.2018

Dobrý večer. Váš kurz FIMO - kvetinová lúka ma veľmi zaujal. Mám od vás zakúpené už dva kurzy Pletieme z pedigu s ktorými som nadmieru spokojná a pohrávam sa s myšlienkou zakúpiť si aj tento kurz. Pani Monika je veľmi šikovná a mňa baví na FIMO hra toľkých bariev. Je to nádhera!!!!!

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Drahomíro, děkujeme za Vaše hodnocení! Máme radost, že jste s našimi kurzy spokojená. :-) A mimo kurz FIMO - květinová louka, u nás ještě najdete kurz FIMO - textury a polymery a FIMO - kouzla s extrudérem. Z FIMA se zkrátka dá kouzlit mnoha a mnoha způsoby. A jestli se do tvoření s FIMO hmotou pustíte, budeme rádi, když se nám tu pak pochlubíte obrázkem. ;-)

Profilová fotografie

Jakub Fictum

23.12.2017

Suprový .

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Díky, Jakube

Profilová fotografie

Marie Patočková

30.11.2017

nádherné jsem nováček a moc se těším na další kurz děkuji zatím jen poslouchám musím si koupit strojek na nudle a všechny potřeby a už se těším až začnu pracovatuž teď mě to bavííí děkuji moc příště dám obrázky

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, paní Patočková, už se na obrázky těšíme :-) Jsme moc zvědaví, co udělate jako první.

Profilová fotografie

Dana Dvořáková

23.10.2017

Moc pěkně udělané, srozumitelné. ???

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Díky, Dano. A chtěla jste se na něco zeptat?

Profilová fotografie

Marie Hanušová

20.10.2017

Dobrý den,kurz květinová louka je velice pěkně,srozumitelně i názorně udělaný.Zakoupila jsem si ho už předčasem a stále se k němu vracím.Stále objevuji něco nového.Jak se říká opakování je matka moudrosti.Mnoho šperků,které jsem podle kurzu vytvořila,udělalo radost nejen mě,ale i mojím kamarádkám.Marie

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Děkujeme, Marie, za milé hodnocení. Můžete nám poslat obrázek šperků, které jste vyrobila? Byla by to skvělá inspirace pro ty, kdo ještě váhají a neví, jestli fimo vyzkoušet.
A už jste viděla i další kurzy Moniky Brýdové FIMO - textury a polymery a FIMO - kouzla s extrudérem? Tam najdete další návody na výrobu krásných věciček :-)

Profilová fotografie

Renata Petřvalská

9.10.2017

Paní Brýdová je záruka 100% kvality, je precizní, dbá na detaily (což při "fimování" ani jinak nejde), popis je vždy kvalitní, srozumitelný, výrobky nádherné... Všem, kdo této technice propadli, mohu vřele doporučit.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Děkujeme, Renato. Paní Brýdová je profesionál každým coulem a v kurzu je to vidět :-)

Profilová fotografie

Hana Kratochvílová

8.10.2017

Moc se mi tato technika líbí a pomocí kurzu dokážu udělat šperk. Super, spokojenost.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Díky, Hanko, za pochvalu. Můžete nám poslat obrázek vašeho šperku?

Profilová fotografie

Ivana K.

5.2.2017

Moc děkuji za krásné srozumitelné video.Po FIMU pokukuji už delší dobu.Nějaké mám koupené i první krůček za sebou,ale stále to nebylo ono.Po shlédnutí videa,mě červík jménem FIMO opět nahlodává.Určitě se do něj pustím.Myslím,že se dá použít i v ostatních mých zálibách různých ručních prací.DĚKUJI. Ivana

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Ivano, děkujeme za váš příspěvek. A co teprve až se podíváte i na další díly FIMA - Kouzla s extrudérem a Textury a polymery. To bude červík hlodat už doopravdy :-) Už v neplacených dílech se naučíte spoustu věcí!

Profilová fotografie

Karla

22.8.2016

Dobrý den pani Brýdová jelikož jsem kdysi hodně pletla,háčkovala a přešívala na své tři děti protože v té době mezi roky 1973 - 1990 nebylo tolik možností a zajímavých věcí jako ted a protože moje děti už nic nepotřebují a koupí si na své děti co si sami vyberou a tak jsem se začala zajímat o výrobu šperků a taky pro modelování z fima a i když nejsem až tak moc zručná a ještě v důchodu pracuji ale musím mít nějakou zálibu a tak mě vasě články velice zajímají chtěla jste pár slov hodnocení ale já se trochu víc rozepsala a proto Vám chci poděkovat že jsem si našla Vaše práce a mohu se trochu pobavit .S pozdravem Karla Vlčková

Profilová fotografie

pavla popková

21.7.2014

Po FIMU teprve pokukuji, jsem přelétavej motýl, vždycky když mě něco zaujme, tak to chci hned zkusit. Video je perfektní, absolutně srozumitelné. Líbí se mi, že p. Brydová řekne i vychytávky, které by si mohla nechat pro sebe :-)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Pavlo, podívejte se na další dva kurzy pan Brýdové - FIMO textury a polymery a FIMO kouzla s extrudérem. Třeba se pak rozhodnete :-)

Profilová fotografie

Helena

24.6.2014

Vaše lekce je moc pěkná. Sama jsem s fimem pracovala, i když jsem neměla všechny pomůcky. Chtěla jsem si to vyzkoušet a dopadlo to velmi dobře a nadchlo mě to. Zatím se ale věnuji šití a vyšívání, které mě také moc baví. Určitě se časem tvoření z fima budu věnovat. Děkuji Helena

Profilová fotografie

Andrea Hlávková

21.4.2014

Děkuji moc za ukázku. Pletu z pedigu, drátkuju, pletu a háčkuji, ale práci z fimo jsem zatím nezkusila. Váš kurz mě nadchl a co nejdříve si objednám fimo hmotu a vyzkouším to. Na fimo se mi líbí pestrost použití, už teď mám nápady na co vše to vyzkouším. Určitě shlédnu i ostatní kurzy.

Profilová fotografie

Anna

5.4.2014

Vaše lekce mě nadchla, určitě se budu dívat i na další lekce. Fimo jsem dostala jako dárek a zkoušela jenom podle obrázku, ale samozřejmě jsem nevěděla jak na to správně, dál. Tak teď budu zkoušet dál a díky Vašemu kurzu i odborněji. Děkuji Anna

Profilová fotografie

Marcela

12.2.2014

Milá Moniko, máte moc krásné výrobky, akorát by mě zajímalo kam stále chodíte
na ty prima nápady :0))))))))))))

Profilová fotografie

Pavlína

30.1.2014

Milá Moniko, s Fimem jsem teprve na začátku a začala jsem podle vašich knih. Konečně mám i vytoužený strojek, a už se moc těším až ho vyzkouším. Děkuji za inspiraci a přeji mnoho pracovních a tvořivých úspěchů :-)

Profilová fotografie

Iva

22.1.2014

Milá Moniko!Už dlouho jsem nebyla tak nadšená, jako po zhlédnutí Vašeho kurzu.Během chvilky jsem objevila v zásilkovém obchodě stojek za 358Kč a tak, už ke mě putuje a já se moc těším, až si budu moci vytvořit vlastní výrobek, podle Vašeho kurzu.Chtěla bych vytvářet drobné dárky ve 3D. Jak se bude tato hmota chovat po zalití do akrylátu? Máte s tím nějaké zkušenosti?Těším se na další díl a přeji Vám moc a moc zdraví a skvělých nápadů!

Profilová fotografie

Dana

17.1.2014

moc Vás zdravím a už se těším, až začnu něco tvořit. Moc mě hmota na modelování nadchla, i když jsem ještě nic nevytvořila. Jsem úplný začátečník, který je zatím jen natěšený. Už jsem si pořídila pár barev, ale teď jsme ještě po zhlédnutí zjistila, co ještě potřebuji. Hlavně strojek a to je největší problém. Musím nějaký, někde sehnat. Hned jak budu mít vše, začnu. Děkuji za krásný návod a mějte se hezky.

Profilová fotografie

Adéla

15.1.2014

Dobrý den,moc se mi Vaše video líbilo a těším se na další.Jsem úplný začátečník,ale nadchla jsem se pro Fimo a těším se na své první kousky,snad se povedou.

Profilová fotografie

Jana

4.1.2014

Milá Moniko! Moc děkuji za video! Nejsem sice začátečník, ale moc se mi líbí, jak to pro začátečníky prezentujete.

Profilová fotografie

Eva

3.1.2014

Milá Moniko, děkuji moc za možnost podívat se na Váš kurz. Určitě se ráda něco přiučím. Šťastný nový rok, Eva

Profilová fotografie

Mirka

29.12.2013

Milá paní Moniko,děkuji za to,že jste tak úžasná.Od malička musím vyzkoušet každou technik,kterou vidím a díky Vám vyzkouším i Fimo hmotu.Moc děkuji Mirka

Profilová fotografie

alena Rabasová

29.12.2013

Vážená paní Brydová, jsem nadšená, jste skvělá a tak šikovná! Je mi 60 let a vlastně v podstatě celý život něco vytvářím, hraju si s mnoha materiály, vyrábím dárky a dělá mi to radost. Shlédla jsem první Váš kurz a hned se přihlásila na všechny...ale jsem důchodkyně a peněz přece jen není nazbyt, už i proto, že pracuji s dětmi z okolí a materiál na tvoření nakupuji pro ně sama. Dostala jsem sice od Ježíška 1000,-Kč a chtěla je věnovat na Váš kurz, ale už by mi nezbylo na materiál a pomůcky. Prosím Vás, nebudete se na mne zlobit, když si teď za ty peníze nakoupím u Vás materiál a na Váš kurz si ušetřím tak za 2 měsíce a teprve potom ho zaplatím a budu moci shlédnout? Už jsem naladila děvčátka, co ke mně chodí na "hraní" a teď bych jim nemohla nic nabídnout, protože bych to vlastně utratila jen pro sebe a přitom díky těm prvním třem dílům, které tak nezištně věnujete zdarma, bych jim už během ledna mohla udělat radost! Jsou to dívky ze sousedství, které by jinak seděly u počítače a navíc bych je zklamala. Moc se tedy omlouvám a jdu za tu tisícovku objednat materiál. Přeji hezký konec roku a hodně chuti k tvoření do dalších let, i když to nemusím ani přát, tu Vy máte, že? Ještě jednou se omlouvám, že jsem to musela takhle jinak vymyslet. Alena

Profilová fotografie

Jarmila

27.12.2013

moc děkuji za novou inspiraci,s hmotou jsem Fimo jsem ještě nepracovala,ale už se těším na své začátky. Obdivuji Vás. Krásný Nový rok 2014...Jarka

Profilová fotografie

Vendulka

26.12.2013

Jsem velice ráda,že jsem i já mohla shlédnout něco zadarmo. Uvítala jsem to,jako většina žen,které nemusí stále dojíždět za nějakými kurzy do velkých měst. Ráda se učím novým věcem,protože také vyrábím různé věci a určitě to vyzkouším.
Všem šikulkám,které vytváří ruční práce, krásné dny a skvělý rok 2014. :) Vendulka

Profilová fotografie

Marie

20.12.2013

Vážená paní, shlédla jsem s velkým zaujetím první díl vašeho kurzu. S polymerovou hmotou, ale pod názvem modelit a modurit, pracuji s většími, či menšími přestávkami, řadu let. Hmotu si barvím sama, mám na to svůj postup a používám více, či méně, podobné pomůcky jako vy, jenže pracně vše tvořím rukou, modeluji prsty, někdy tak drobné tvary, že se mě lidé ptají, jestli nepoužívám lupu. Vytvářím šperky na špendlík, přívěsky, malé obrázky a úplně vše modeluji rukou, je to velice pracné, zvláště podklady, jak vy říkáte v kurzu záda šperku, aby byla krásná, hladká. Objevila jsem Vaše knížky v knihovně a všechny jsem se zájmem pročetla. Jsem překvapena, jaké máte proti mně jednoduchá řešení a jak nádherné věci vyrábíte. Vůbec by mně nenapadlo, jak se dá využít strojek na nudle. Jsem Vašimi postupy nadšena. Výhodou FIMO hmoty je,že se nemusí používat neustále voda,jak je tomu s moduritem a zvláště pak s měkkým modelitem.Fimo hmotu,jakou používáte vy jsem nikde v obchodech neviděla.Moc děkuji,že něco jako jsou knížky a nyní kurzy je možné vidět.Podobně jako vy,je práce s modelitem a moduritem pro mně hodně zajímavá,přináší mi relaxaci,uspokojení a stále pocit se zlepšovat.Vaše nápady a postupy mně inspirují. Marie

Profilová fotografie

Hana Sušilová

20.12.2013

Moc vám děkují za krásny napady jsem samouk s polymerovou hmotou dělam podle vašich knich. Hana

Profilová fotografie

Kristynka Motejlova

7.11.2013

Děkuji ze jste mě naučila pracovat s fimo hmotou a ze dělám věci které dávají smysl...A ta proto jsem si zaplatila další kurzy a moc se těším...Je mi sice málo let (11) ale díky vám jsem se naučila hodně a chtěla bych se ještě víc a udělat si kariéru jakou máte vy.Jste prostě báječná!!!!

Profilová fotografie

Zuzana

30.9.2013

Dobry den pani Monika som velmi rada ze som nasla tuto stranku Kurzy pre radost su velmi krasne ste sikovna.Chcem sa spytat ci vy osobne predavate pomocky na fimo.dakujem

Profilová fotografie

Ivana Kenická

12.9.2013

Kurzy sú úžasné.Teším sa na Fimo šialenstvo v Bratislave.Ďakujem Ivana

Profilová fotografie

Jarmila Osrmanová

12.9.2013

Veľmi ďakujem za kurzy pre radosť. Vašich osobných kurzov sa nemôžem zúčastniť a veľmi mi pomohol Váš prvý kurz. Mám viacej kníh o fime, ale nie je nad to, keď človek vidí priamy postup.Ešte raz Vám veľmi ďakujem.

Profilová fotografie

Božena Dresslerová

9.9.2013

Děkuji za výborně udělaný kurz. Určitě v něm budu pokračovat.

Profilová fotografie

Lada Čurdová

7.9.2013

Dobrý den Moniko-nakoupila jsem si Fimo hmotu,nějaké pomůcky,že to jen tak zkusím :-D A teď mě to s Vašimi kurzy hrozně chytlo a moc se mi květinová louka líbí,pokračuji krok po kroku a těším se z každého nového vzoru a taky až budu tak šikovná jak jste Vy :-D Díky moc Lada Č.

Profilová fotografie

Kamila Kašíková

5.9.2013

Dobrý den , Moniko , po shlédnutí tohoto super kurzu se ze mě stala dokonalá fimobláznivka . Teď bych potřebovala být devítihlavou saní abych to vše unosila. Těším se na další kurzy , také bych se přimlouvala za ten kompletovací

Profilová fotografie

Bohumila Tesařová

3.8.2013

Pěkný den,jsem z vašich kurzů nadšená.Ještě korálkuji,ale teď vítězí Fimo.
Někdy se,ale stane při pečení donutu,že prostředek u vykrajovátka se rozevře.Můžete mě poradit co dělám špatně?
Děkuji

Profilová fotografie

Ája

28.7.2013

určitě vyzkoušim moc se mi to líbí

Profilová fotografie

Marie

26.7.2013

Dobrý den,vaše práce jsou úžasné. Názorně vysvětleno.
K práci s fimem pužívám lámací nůž, na řezání žiletku.
Jaký požíváte brusný papír pokud je potřeba uhladit kraje, případně leštíte nebo jen lakujete?
Děkuji Majka

Profilová fotografie

Radka

21.7.2013

Vaše býčí oko vypadá moc dobře.určitě někdy vyzkouším :-)

Profilová fotografie

Zuzana Hoffmannová

20.7.2013

Díky za moc hezké video, z polymeru občas tvořím, ale zatím nemám ani strojek na nudle ani extrudér, takže to není ono... Nějaký co nejdřív pořídím, protože to bez něj prostě nejde tak jak bych chtěla :)

Profilová fotografie

Martina

19.7.2013

A mám se co učit. Modelovat z FIMA jsem zkusila poprvé asi pred třemi týdny. Hned mne tohle hraní chytilo. A Vaši kvetinovou louku jsem hned zkusila udělat. Samozrejme jsem musela v praci hned otestovat, zda se budou náušnice a přívěsek na krk líbit. A ejhle! Mám tři objednávky od hotelových hostů. Tak tedy velké díky za inspiraci i podrobne vysvětlení jak na věc. :-) Mimochodem - ten krásný náramek, který mate ve videu na ruce, je jistě také Váš výrobek, ze?

Profilová fotografie

Monika

13.7.2013

Dobrý den paní Moniko :) Váš kurz je naprosto skvělý :) jsem začátečník a díky Vám to vše chápu rychleji než s čtení knížek.Moc se mi to líbilo a snad se mi jednou podaří jed na vaše kurzy.Přeji hezký den a těším se na další díl.

Profilová fotografie

Majda

1.7.2013

Dobrý den, Moniko, děkuji za kurz on-line, byl zajímavý, tvořivý a hlavně krásně podaný. Absolvovala jsem s Vámi pár kurzů přibližně před sedmi lety. Čas letí :-) a byly pro mě opravdu moc přínosné. V současné době si nemohu z mnoha důvodů dovolit účastnit se kurzů, přestože bych moc a moc ráda. A tohle je cestička jak se k tvoření s Vámi zase trošku přiblížit.

Profilová fotografie

Naveen Vaňková

30.6.2013

Milá paní Moniko,
vřelý DÍK za kurz :-) Omlouvám se, že píši poděkování až nyní ... a s radostí se dozvídám, že bude i pokračování :-) Víte - Vaše kurzy jsou báječným cvičením pro lidi s narušenou jemnou motorikou, patříte tedy i mezi zdravotníky :-D

Profilová fotografie

majka

25.6.2013

Zdravim Vas vsetky vasnive ako to nazvat fimacky asi.No som z maleho mesta Puchov.Je tu obchodik na vytvarne potreby Zvoncek.Kupila som si fimo.Ale,co stym?Tak som patrala na nete a hla objavila som Moniku.Moje prve pokusy su podaktore ubohe,ale mam dve dcerky 6 a 3 rocne.A tie su vdacne za kazdy i ked krivy alebo este ocapkany kusok.Takze este raz dik Monika,ze je somna fimacka.

Profilová fotografie

petra

24.6.2013

dobrý den, paní brýdová, jen díky vám jsem si objednala fimo a jen díky vám jsem se do něj zamilovala, i když teprve začínám!!! je to úžasné co z takové hmoty jde vyrobit, a rozhodně díky vám v tom hodlám pokračovat.

Profilová fotografie

Jana

21.6.2013

Dobrý den Moniko,naprosto jsem propadla tvoření s fimem.Dle vašeho úžasného a profesionálního přístupu k této zázračné hmotě,výborné! Jste velmi šikovná a vaše tvoření a výklad hodnotím jednička s hvězdičkou.Přeji vám krásné,barevné a tvořivé prázdniny.S úctou Jana

Profilová fotografie

Jaroslava Bártová

17.6.2013

Díky za ukázku, už jsem o práci s fimem také uvažovala apořád jsem nevěděla,jak na to.Líbí se mi,že je vše jasné,srozumitelné a názorné.Určitě příležitostně vyzkouším.Jarča

Profilová fotografie

Petra

13.6.2013

Dobrý den Moniko,
díky moc za váš online kurz o práci s Fimo hmotou, první díl byl přehledný a srozumitelný i pro mne, naprostého laika v tomto směru. Takže ještě jednou díky, ať se Vám daří a přeji spoustu dalších skvělých nápadů. Mějte se krásně. Petra

Profilová fotografie

Pavla

13.6.2013

Dobré dopoledne Moniko,

Moc se mi to líbí váš kurz na hmotu Fimo. Ráda se od vás něco nového naučím. Ráda bych si podle vás dělala své šperky. Moc mně to zaujalo už v pořadu Rady ptáka Loskutáka. Ráda se budu koukat na vaše kurzy když se nemohu účastnit vašich kurzů osobně. Přeji vám hodně nápadu s hmotou Fimo.

Krásné úspěchy a Krásný den Pavla

Profilová fotografie

Dana

12.6.2013

Dobrý den Moniko,

kurz se mi líbil, celý postup byl srozumitelný a byl hezky vidět. Určitě tento vzor vyzkouším. Ráda se koukám na fotky z různých fimo akcí a vždycky mě mrzí, že se nemohu zúčastnit. Teď jsem ale ráda, že můžu mít alespoň takový "kurz".

Přeji hodně krásných nápadů a těším se na další kurz Dana

Profilová fotografie

Jana

12.6.2013

Zdravím,

díky za bezva kurz :-) Je naprosto srozumitelný i pro naprostého začátečníka. Já osobně jsem ráda, že jste zmínila ten rozdíl mezi řezáky, protože já jsem právě používala ten ze zalamovacího nože a plátky se mi deformovaly... FIMO jsem vyzkoušela asi před dvěma lety, ale moc mne to nenadchlo. Poslední dobou ale sleduji podobná videa na internetu a vypadá to, že mu dám ještě šanci :-D

Určitě se podívám i na další videa od Vás.
Přeji hodně úspěchů

Profilová fotografie

Helena

11.6.2013

Dobrý den.
Videokurz se mi moc líbíl. Paní Monika dává zajímavý a poučný výklad. Již dlouho jsem měla chuť se o práci s Fimem dozvědět víc a tento videokurz mi k tomu jistě dopomůže. Děkuji Helena

Profilová fotografie

Jana

9.6.2013

Dobrý den, Váš příspěvek se mi líbil, s hmotou nemám zkušenosti, ale myslím si že podobné postupy využiji v tvorbě květin třeba na dortíky. Velice ráda zhlédnu další vaše díly. Pěkný den. J.B.

Profilová fotografie

Hana Hollerová

7.6.2013

Dobrý den Moniko, ráda jsem si prohlížela Vaše stránky, ale polymerová hmota - Fimo, mně nijak neoslovovala. Po shlédnutí prvního videa, jsem byla příjemně překvapená a teď po druhém dílu kurzu, se půjdu podívat po nudlovači a elektrické troubě. Souhlasím s příspěvkem, že s Vámi práci s Fimem pochopí každý a už se těším na další díl.

Profilová fotografie

Anna

7.6.2013

Ahoj som veľmi rada ,že si takéto video môžem pozrieť v českom jazyku..doteraz som tieto videá pozerala v cudzích jazykoch ,ktorým som nerozumela..tak sa teším na ďalší diel..veľmi sa mi páčia tie vychytávky..konečne som objavila niečo pre radosť...Ďakujem

Profilová fotografie

Lenka Konečná

5.6.2013

s fimem tvořím již tři roky a neznám nic lepšího na relaxaci :-)

Profilová fotografie

jaromira krejčí

5.6.2013

Dobrý den, jsem moc ráda,že jsem zhlédla Váš kurz. Jsem také takový tvořílek a Vy jste můj velký vzor. Děkuji za Vaše nápady a perfektní ukázky.

Profilová fotografie

Maria

4.6.2013

prajem krasny podvecer prave som si pozrela pre mna prvi vaz kurz jeto fascinujuce sledovat ako dokazete z kuska mrtvej hmoty vytvorit nadherne kvety a nasledne sperky som prekvapena s akou lahkostou vam to ide mne by sa hmota urcite polepila aleboinakposkodila velmy sa my to pacilo dakujem vam a budem urcite sledovat aj dalsie casti s pozdravom Maria

Profilová fotografie

Dagmar

4.6.2013

právě jsem shlédla opakovaně Váš kurz a moc se mi líbíl a zároveň už se těším na další díl. Líbí se mi jak upozorňujete na úskalí při práci, na co si máme dávat pozor a jaké jsou vhodné vychytávky. Nenechává mě to klidnou a určitě to budu zkoušet a snad se budu mír i čím chlubit. Jen si ještě počkám na tu pícku a jak se to dloho peče a podobně. Ještě jednou velké díky za tento kurz. Moc se mi líbí. Děkuji!!!

Profilová fotografie

Věra

3.6.2013

Moc děkuji za super kurzík....zatím jsem byla jen v pozici diváka, ale určitě se v nejbližším době do takové nádhery pustím.

Profilová fotografie

Hanka

3.6.2013

Moc pěkně provedené, nemá to chybu. Moc se mi líbí, jak upozorňujete na různé vychytávky, chyby atd. A co se týče kameramana, moc pěkné záběry. Udělalo mi to velkou radost a bude na dále a jednou tu dálku absolvuji za vámi :-)

Profilová fotografie

Jitka Kupilíková

2.6.2013

Právě jsem shlédla první kurz pro radost, pro mě to nejlepší. Jsem nejraději sama u počítače a sleduji si v klidu návody pro různá tvoření. Jen by bylo dobré, více zabírat kamerou Moniku zblízka, její ruce, pracovní plochu. Ale jinak skvělé. Jen tak dál. Děkuji. Jitu

Profilová fotografie

Ivana

2.6.2013

Ahoj Moni, děkuji za skvělé video. Už jsem z Fima něco zkoušela, mám 2 tvoje knihy, ale přece jenom vidět, jak se to dělá , je lepší. Takže se po dlouhé době pustím opět do práce. :-)

Profilová fotografie

Monika

2.6.2013

Dobrý den, moc děkuji za inspiraci a hlavně za kurz, který je dobrým učitelem. Jsem taková menší kutilka a ráda vytvářím z různých věcí co moc nestojí a udělají radost né jen mě. Z fima jsem se ještě nepokoušela o nic. Chybělo mi aby mi někdo ukázal, že je to opravdu jednoduché a dají se vytvořit, tak krásné věci a hlavně je to úžasná zábava. Líbí se mi, že není žádný odpad :) . Sama vymýšlím věci z dalo by se říci z vyhozeného materiálu. Syn mi založil stránky www.mojeradost.wz.cz, když viděl jak mě to baví a dělá radost, jen ten čas mi chybí, abych se mohla věnovat takovému koníčku častěji. Už se těším až si něco hezkého ,díky Vám vytvořím a dám na své .stránky. Moc děkuji Monika

Profilová fotografie

Radmila Kačerovská

1.6.2013

Úžasné...výborný nápad,pro všechny,kteří si chtějí něco sami zhotovit.Pár výrobků jsem s Fima již udělala a měla jsem skvělé dárky.Ale stále je se co učit a k tomu jsou tyto kurzy ideální.Děkuji a jistě budu i nadále sledovat a budou mi skvělou inspirací.Radmila

Profilová fotografie

Marie

29.5.2013

díky za to, že jsi přijala pozvání k nám do obýváku. Tvoje video, které je přesně dle mého gusta - "polopatické", mě úplně nadchlo. Už jsme se s dcerou domluvily, že to podle něho zkusíme. Fimo totiž u ní leží bez hnutí už od Vánoc, teď snad konečně dojde na jeho použití. Díky za motivaci. Marie :-)

Profilová fotografie

Jana Szaboova

27.5.2013

ahoj Monika, ja som sa prvykrat s tvojim umenim stretla na Kreative v Dubci, v oktobri / rijnu 2012, velmi ma to zaujalo a urcite sa do toho pustim.
Prva cast - chryzantema - je spravena vyborne, zrozumitelne, jedine, co mi tam chybalo, je info, ci sa sperk pecie uz priamo s kovovymi ockami alebo nie, ale asi to bude v dalsich dieloch, uz sa tesim.

Profilová fotografie

Monika Zabilanská

22.5.2013

Krásný den Moniko,moc a moc děkuji za Váš kurz. Právě jsem si koupila strojek a hned jak dorazím domů z práce, pustím se s chutí do tvoření. Užívejte lázní. S pozdravem Monika

Profilová fotografie

patricie Vela Marin

21.5.2013

Dobrý den Moniko, super nápad! Neni nad to se na něco podívat, zastavit, pustit znovu... Oblíbila si Vás i moje 2,5 letá dcerka a chce pustit pani s modelínama :-) Mám i jeden dotaz: průhledné Fimo mi ani po upečení nezprůhlednilo :-( Neni to úplně bílé, ale jako by to potřebovalo ještě čas v troubě. ? Potahovala jsem lžičku tenkou jednobarev. a na ní pokládala kytičky obalené tou průhlednou. Nemůže to být tloušťkou?

Profilová fotografie

Lucie Leirich Landsmannová

4.5.2013

Dobrý den Moniko, děkuji za krásný kurz, FIMO je pro mne ohromný relax, který si dopřávám zatím jen občas, protože rodina a studia mi mnoho času nedávají, ale už se těším, jak (až dostuduju) profimařím celé dny. Prosím, prosím, bude nějaký kurz v Rosicích?

Profilová fotografie

Věra Hřebíčková

3.5.2013

Dobrý den zkoukla jsem druhý díl je to nádhené asi to budu muset vyzkoušet moc mě to uchvátilo krásné věci se z toho dají dělat myslela jsem že to je složité ale není děkuji za vaše a ostatní kurzy s pozdravem Věra

Profilová fotografie

Lenka Bartušková

2.5.2013

Dobrý den,
chtěla jsem Vám moc poděkovat za kurzy, vyzkoušla jsem všechny jsou super. Mám sice Vaše knížky, ale vidět je lepší než si to číst, nehledě na to, že tady řeknete i nějaké vychytávky, zkušenosti apod. Ještě jednou děkuji. Doufám, že budou pokračovací kurzy. LenkaB

Profilová fotografie

Tibor Adamec

22.4.2013

Dobrý den, musím smeknout. Kurz je vážně propracovaný a perfektní. Budeme se v budoucnu zde setkávat i případně s rozpisem potřebných materiálů (včeně velikostí, čísla barev hmot, cen,...)? Myslím, že by to bylo pro všechny ještě + k tak báječným kurzům. Budu se sem rád vracet a učit se nové věci :D i když jsem chlap, tak ale kreativní :D Moc Vám děkuji za tak výborný projekt v ČR

Profilová fotografie

Věra Niklová

19.4.2013

Dobrý den,jsem tu dnes poprvé a strašně moc nadšená, ještě jednou moc děkuji- video úžasné,ještě jednou díky a všem moc hezký den-už aby bylo 25.4

Profilová fotografie

jana Petriláková

14.4.2013

Dobrý večer Moniko ,pouštím si opakovaně Váš kurz a je opravdu super !
Díky moc za srozumitelnost a různé vychytávky . Jana

Profilová fotografie

Lukáš

13.4.2013

moc děkuji

Profilová fotografie

Stáňa

12.4.2013

Děkuji za praktické video ukázky , je to mnohem lepší než z knih

Profilová fotografie

Jitka Hammerová

10.4.2013

Hezký večer, jsem nadšená, hned jdu objednávat fimo. Držím palce na nové nápady. Přeji spoustu nových nadšenců. Stává se ze mě závislačka na fimo:) Jitka

Profilová fotografie

marcela tocksteinova

8.4.2013

dobry den, kurzy jsou užasné,děkuji opět o něco chytřejší již se těším na další dily a ještě jednou veliké děkuji

Profilová fotografie

Janina Viochnová

6.4.2013

Dobrý den Moniko.Všechny Vaše knížky jsou super,ale možnost vidět výrobu a různé vychytávky on-line žádná knížka nenahradí.Po zaplacení jsem měla ihned všechny kurzy k dispozici.Děkuji za krásné a srozumitelné návody-jsou super!!!Nyní jen tvořit a tvořit.Mám dotaz,kdy bude návod na broučky? Přeji krásný den a hodně nápadů a inspirace při další práci.

Profilová fotografie

Lucie

6.4.2013

Dobrý den, jsem úplný začátečník, ale maximálně nadšený. Ráda dělám marcipánové dorty, ale má to jednu velkou nevýhodu, krátkou životnost :o). Samozřejmě že když chutná je to super, ale tohle bude dárek mnohem trvanlivější :o)))Také musím moc pochválit za zprostředkování kurzu tímto způsobem.

Profilová fotografie

Hanka Horová

1.4.2013

Moniko, Vaše kurzy jsou opravdu pro RADOST. Sice jsem už něco z FIMA udělala, ale teprve až z Vašeho videa jsem viděla, jaké dělám chyby a co mohu udělat lépe. Jste úžasná. Děkuji určitě za všechny a přeji Vám krásné Velikonoce.

Profilová fotografie

Jiřina Juřenová

31.3.2013

Ahoj Moni, je to paráda, že české mozky stále fungují a zlaté české ručičky taky zatím nezahálejí. Sice teď nevím kam dřív skočit, ale snad si najdu chvilku i tvořit (zatím nabírám inspiraci). Moc zdravím všechny tvořivce a přiji hodně nápadů. Jiřina Juřenová

Profilová fotografie

Hana Pejcharová

27.3.2013

Z kurzů jsem také nadšená, je to úplně jiné než v knížkách, i když ty jsou také super.Je radost dívat se paní Monice na její šikovné ruce. Po zaplacení dle návodu jsem okamžitě měla všechny kurzy k dispozici. Díky,díky, kochám se a také pomalu zkouším

Profilová fotografie

katyka40

27.3.2013

ahojte.som tu nova a som nesmierne nadsena videom,dufam ze sa mi podari nieco pekne sa naucit a vyrobit.tesim sa na dalsiu lekciu.katyka

Profilová fotografie

Barbora Schmidtova

26.3.2013

Mila Moniko jsem zacatnice moc toho neumim a chtela bych se to naucit

Profilová fotografie

Marie Felcmanová

26.3.2013

Milá Moniko,z vašeho kurzu jsem absolutně nadšená.Moc Vám za něj děkuji.Jste hrozně moc šikovná a já doufám,že takové nádherné věci také budu umět vyrobit,jsem zatím na začátku,ale moc mě to chytlo,je to super relax :-)

Profilová fotografie

Stáňa

26.3.2013

to je nádhera,jak budu mít chvilku tak to mudím zkusit.předešlé kurzy už jsme natrénovaly :-),je to moc příjemná činnost.

Profilová fotografie

Alena

25.3.2013

Zdravím Moniko, Fimo máš již delší dobu doma, ale teprve nyní jsem se odhodlala z něj něco vytvořit. Díky a těším se na další pokračování

Profilová fotografie

Martina Havlová

25.3.2013

Dobrý den mockrát děkuji za kurzy jsou úžasné a hodně pomohou ikdyž s Fimo hmotou člověk dělá. Díky Martina

Profilová fotografie

Hana Chaloupková

25.3.2013

Zdravím Moniku Brýdovou i ostatní kurzistky :-). Z kurzu jsem nadšená. Fimuju už nějaký ten čas, pár knížek o fimu mám doma taky, ale možnost vidět výrobu on-line žádná knížka nenahradí. Neviděla jsem ještě všechny díly kurzu, ale moc se mi líbí. Děkuji... :-)

Profilová fotografie

Lucie

24.3.2013

Paní Moniko, za kurz moc děkuji a tleskám - je opravdu povedený. Jsem obdivovatelka jak Vaše, tak Vašich výrobků a jsem moc ráda, že se můžu zase něco přiučit :)

Profilová fotografie

Evaje Ježová

23.3.2013

Děkuji za pokračovací díly. Vůbec nelituji , že jsou placené, je to jen zlomek částky z normálních kurzů a jak říká Monika, kdykoliv si ji pozvu na osobní kurz a zastavím , když potřebuji dokončit práci, kdy jsem ve skluzu. Konečně jsem se dozvěděla, jak s dokončením, to mi nebylo docela jasné. Opravdu zdařilé. Přeji všem krásné výrobky a paní Monice děkuji za názorné a bohaté na informace vyučování a přeji hodně zdraví a síly do dalších projektů Evaje

Profilová fotografie

Renata Hrdličková

23.3.2013

Moc děkuju za krásný návod a srozumitelný i pro mě,starší ročník pomalu chápající babču.Gratuluju k vaší výhře nad zlou nemocí.Renata

Profilová fotografie

Zuzana

23.3.2013

Kurz se mi libi, Jen bych chtela podotknout, ze mi chybi blizsi zabery v urcitych momentech. Preji veliky uspech s online kurzy. Vase prace se mi libi, I kdyz je Jen sleduji pres internet, nebot bydlim mismo republiku.

Profilová fotografie

Martina Bánoková

20.3.2013

Dobrý den, kurzy jsou super relax !!! Pokud budou další pokračování, přimlouvám se za ukázky využití textur a extrudéru.

Profilová fotografie

petruš

18.3.2013

dobrý den,moc pěkný,přidáte další

Profilová fotografie

Petra

17.3.2013

videa s pí Brýdovou jsou super, jen je velká škoda, že nejsou detailní záběry na práci a hmotu :)

Profilová fotografie

Donna Pospíšilová

16.3.2013

Tyto kurzy jsou bezvadné.Moc se těším na další díly.Děkuju

Profilová fotografie

Daniela

16.3.2013

Opravdu jsem překvapená jaké "divy" s dají udělat. Je to nádhera nádherná. Budu se těšit na další díly

Profilová fotografie

Lucie Váňová

16.3.2013

Kurz je super, jste prostě úžasná, moc se těším na další díly. Nedávno jsem si koupila jednu z Vašich knížek a brzy dokoupím i další, jsou krásně přehledně udělané.

Profilová fotografie

Ilona Šumberová

16.3.2013

Dobrý den, super,super, super, jinak se to nazvat nedá. Ve které galaxii žijete, že tam má den 48 hodin? Měla bych ale taky dotaz, když budu péct výrobky v horkovzdušné troubě - nemá to vliv na další pečení jídla? Děkuji za odpověď.

Profilová fotografie

ludmila

15.3.2013

kdysi dávno jsem si koupila knížku od martiny molnárové, modelujeme z fimo hmoty, ale tohle se mi zdá daleko lepší,máte to více vymakané,taky na videu je vidět jak se to přímo tvoří, na rozdíl od knížky, ona používala normální dřevěný váleček, je to úžasné moc se mi to líbí ...ludmila

Profilová fotografie

Katerina

13.3.2013

Dobry den, pani Moniko, kurz je perfektni, jednoduchy, srozumitelny, jsem nadsena. A textury ano!!! :-) uz se tesim na pokrocilejsi kurzy :-) zdravim a preji hodne uspechu!

Profilová fotografie

Radka

12.3.2013

Dobrý večer Moniko,právě js shlédla Váš kurzík a jsem nadšená :) popsala bych to přesně jako Jaroslava ....moc Vás obdivuji a fandím a také se jednou do toho Vašeho krásného bláznovství pustím...moc děkuji RadkaVčelka :D

Profilová fotografie

Jaroslava

12.3.2013

Moniko,moc děkuji za kurzík,tak jste mě naladila,že budu další Vaše žačka.Již dlouho polemizuji s touto myšlenkou si práci s hmotou vyzkoušet.Moc se mi to líbí.Sleduji Vás od prvních začátků v tv-v Loskutákovi a moc Vám fandím a obdivuji.Moc se těším na další kurzík.S pozdravem Jarka

Profilová fotografie

Anna Findeisová

12.3.2013

Dobrý den paní Moniko, děkuji mnohokrát za tento kurz, už se moc těším na další díly. Nejsem ale už úplný začátečník, i když i díly pro začátečníky ráda shlédnu a jistě se něčemu přiučím, ráda bych ale věděla, zda budete v kurzech pokračovat i pro pokročilé. Myslím tím náročnější techniky a projekty, které např. vyučujete na svých kurzech, na které se bohužel nemám možnost osobně dostat. Pokud by to bylo možné, mohla byste nám sem napsat, co všechno nás v kurzech pro radost čeká. Jistě nejsem sama, koho to zajímá. Děkuji a moc Vás zdravím

Profilová fotografie

Jana

12.3.2013

Dobrý den Moniko, kurzy jsou perfektní, těším se na blendování a hlavně na to, až ho vyzkouším. Chtěla bych si brzy pořídit konečně svůj strojek :-) Zatím jsem měla s fimem jen opravdu velmi začátečnické pokusy a hrozně moc obdivuji ty nádhery, co dokážete. Kdybych uměla něco tak krásného, asi bych se i víc zdobila :-) Jana

Profilová fotografie

Věra

12.3.2013

díky za tento kurz!!!! jste super učitelka!!! pro toho,kdo neví,co dělat-ideální!!!!

Profilová fotografie

Marie Mgr.Lemfeldová Marie

12.3.2013

Dobrý den, opět jsem nadšená z Vašeho kurzu a již se těším na další rady a pomoc. Hodně štěstí, nápadů a trpělovsti s námi, začátečníky. M.

Profilová fotografie

Barunka

12.3.2013

Dakujem za úžasné rady, ktoré využijem nielen pre svoje potešenie, ale aj pri práci s deťmi s Downovým syndromom a telesne postihnutými.

Profilová fotografie

Jitka Špásová

12.3.2013

Dobrý den, první kurz byl naprosto suprový. Jste dokonalý učitel. Vše je pěkně vysvětleno a ukázáno. Výsledek je ohromující. Video jsem si pustila spíše ze zvědavosti, ale uchvátilo mě to natolik, že zřejmě budu další, kdo to bude muset zkusit. Děkuji už se těším na další kurz. Jitka

Profilová fotografie

Hana

11.3.2013

Vypadá to jednoduše, ale já jsem takové nemehlo, že to asi nedám.... :D

Profilová fotografie

Jana

11.3.2013

Jana Skvělé.Moc děkuji

Profilová fotografie

Dita Bubíková

11.3.2013

Moc děkuji. Úžasné :-)

Profilová fotografie

Jiřina Fiedlerová

11.3.2013

Děkuji za tento kurzík,bude to můj první šperk,nakoupené fimo mám několik měsíců ale odvaha chyběla.Díky J

Profilová fotografie

Eva Bartošová bartošová

10.3.2013

Děkuji moc ! Vážně srozumitelné :D mám z toho radost a přeji hodně povedených dílů a šikovných žáčků :D

Profilová fotografie

Lucie

9.3.2013

Děkuji Vám Moniko za super kurzík, moc se Vám povedl. S fimem už nějaký čas pracuji, ale vždycky se ráda přiučím. Moc se těším na další kurzík. Lucie

Profilová fotografie

Romana

8.3.2013

Moniko moc děkuji. Skvělý nápad, skvělé provedení!!! Nejsem začátečník, ale stále se od vás mám co učit. Těším se na další kurzy:)

Profilová fotografie

Majda Legerská

8.3.2013

Dobrý den, za tento kurz bych chtěla velice všem, kdo se na něm podílel poděkovat je vážně skvělý, perfektně natočený a Monika Brýdová úžasně vysvětlovava krok za krokem při práci s polymerem. Pokud budou další kurzy také takové tak se už moc těším.

Profilová fotografie

hana

8.3.2013

Dobrý den všem, je to moc fajn odprostit se takto od všedních povinností. A zejména pro ty, co se na oficiální kurzy nikam nedostanou. Děkuji za tuto možnost a těším se na pokračování :)

Profilová fotografie

zdena

8.3.2013

Pekná práca, ako vždy :)

Profilová fotografie

Šárka

8.3.2013

Dobrý den, shlédla jsem video a jsem nadšená. Ještě si to o víkendu pustíme s dětmi a budeme vyrábět. Díky moc. Šárka

Profilová fotografie

Vladimíra

7.3.2013

Dobrý večer všem co mají něco společného s kurzy pro radost.Nedokazala jsem si představit co takový kurz může nabídnout.Byla jsem přímo unešená.Měla jsem pocit, že jsem s paní Brýdovou v jedné místnosti přímo s ní společně pracuji.Prostě super.Dobře natočené osvícené ozvučené...Musím pochválit celý tým.Za mně hodnotím jako dokonale využitý strávený čas.Moc děkuji Vladka

Profilová fotografie

Dana

7.3.2013

Dobrý večer, paní Brýdová,
děkuji za kurz, byl to vynikající nápad. Jste velice šikovná a moc Vás obdivuji.
Přeji hodně zdravíčka a těším se na další kurzy.
Dana

Profilová fotografie

VerčaT

7.3.2013

Děkuji mnohokráte!!! je to úžasné odreagování a jak říkáte, návykové :)

Profilová fotografie

Marie

7.3.2013

Prostě úžasné...jdu do toho:-))

Profilová fotografie

Janka

6.3.2013

Moniko, děkuji za inspiraci. Jsem teprve v počátcích, ale chytlo mě to a baví. Ještě jednou díky, že vás máme... videa, stránky, fotky.. díky a budu se těšit na další.

Profilová fotografie

Laura Kováčová

6.3.2013

ďakujem ... veľmi dobrý kurz ...

Profilová fotografie

Sara

6.3.2013

chryzantémku som už robila na viacero spôsobov, ale rada som si pozrela opäť od p. Brýdovej. Veľmi dobrý postup

Profilová fotografie

Kamila

5.3.2013

Moniko, jako vždy skvělé. Opakuji si, co jsi nás na Monínci naučila, a ve vzácných chvílích volna se stále snažím tvořit. Přeji pevné zdraví a hodně úspěchů ve všech oborech Tvé činnosti. Díky Kamila

Profilová fotografie

Dana

5.3.2013

Moniko, díky, bylo to jako vždy dokonalé. :-)

Profilová fotografie

Eva

5.3.2013

Dobrý den paní Brýdová,
moc Vám děkuji za tento kurz. Jsem Vaše obdivovatelka už dlouho a nejen Vašeho umění, ale také Vaší životní síly. Kurz se mi moc líbí a věřím, že se mi budou líbit všechny díly. :-)
Přeji Vám pevné zdraví a hodně štěstí ve všech Vašich činnostech i v životě.
Zdravím
Eva

Profilová fotografie

Kateřina Halešová

5.3.2013

Dobrý den, i já se musím přidat k nadšeným obdivovatelkám paní Brýdové a jejího tvoření. Sama jsem také propadla Fimo hmotě a nedávno se mi podařilo na Facebooku vyhrát i tři knihy právě o Fimo hmotě od paní Brýdové. Okamžitě jsem objednala vše potřebné, co nám doma ještě chybělo k "profi" tvoření a teď už jen najít chvilku času :o) Po první lekci si asi udělám čas hned o víkendu. :o)

Opravdu děkuji za tento kurz a budu se těšit na další lekce.

Profilová fotografie

mikulda Mikulcová

5.3.2013

Děkuji za tento kurz. Právě díky Vám jsem asi před měsícem propadla těmto hmotám. Už mám na léto i pár výtvorů na krk :-) Je to úžasné mít svůj vlastní originál. Přeji mnoho zdaru Všem!

Profilová fotografie

Sofie

5.3.2013

Paní Brýdová, dávám přednost přírodním materálům, nad fimem jsem ohrnovala nos, ale z vašeho kurzu jsem opravdu nadšená. Je to úžasné. Děkuji. :)

O lektorovi:

Lektor

Monika Brýdová - Výtvarnice

Ve světě kreativního tvoření se profesionálně pohybuji již více jak dvacet let. Koníčka se mi podařilo přetavit v profesionálního koně. Věnuji se mnoha technikám, ráda objevuji nové možnosti a způsoby a už osmnáct let předávám to, co umím, divákům pořadu Rady ptáka Loskutáka a také prostřednictvím svého webu www.brydova.cz. Na Kurzech pro radost jsem začínala technikami práce s polymerovou hmotou a nyní přidávám další mojí lásku – textilní techniky.

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  4 451 účastníků

  Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Lektor

  Jiří Kynčl
  lektor4 451 x

 • Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Naučte se hrát na kytaru, absolvujte s námi Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla a naučte se zahrát první písně.

 • Kurz

  1 385 účastníků

  Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky

  Lektor

  Pavel Michalica
  lektor1 385 x

 • Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky

  Namalujte si v pohodlí domova květiny jako živé, s námi to zvládne i naprostý začátečník.

 • Kurz

  819 účastníků

  Paličkování pro pokročilé

  Lektor

  Iva Prošková
  lektor819 x

 • Paličkování pro pokročilé

  Rozšiřte si své paličkovací umění a naučte se vyrobit nádherné krajky, originální obrazy a šperky dalšími technikami.

 • Kurz

  404 účastníků

  Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Lektor

  Lenka Kinzlová
  lektor404 x

 • Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Ponořte se do světa barevných vitráží technikou Tiffany a naučte se výrobu trojrozměrných předmětů.

 • Kurz

  4 344 účastníků

  Šití bot pro začátečníky

  Lektor

  Veronika Mocová
  lektor4 344 x

 • Šití bot pro začátečníky

  Naučte se, jak si vyrobit ty nejlepší a nejoriginálnější kožené boty, které vám skvěle padnou.

 • Kurz

  1 397 účastníků

  Šití ekopanenek pro začátečníky

  Lektor

  Tereza Jarošová
  lektor1 397 x

 • Šití ekopanenek pro začátečníky

  Naučte se jak ušít ekopanenku krok za krokem a udělejte tak radost svým nejbližším.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY