NOVÝ KURZ: "Hra na zobcovou flétnu pro začátečníky" od Daniely Vránové si spustíte ZDE.

 MENU

 Hledat

Enkaustika pro pokročilejší

Prohlubte si základní dovednosti a seznamte se s pokročilejšími metodami malířské techniky zvané enkaustika.

982
ÚČASTNÍKŮ KURZU
4,9 z 5 (14 hodnocení)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  982 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Enkaustika je úžasná práce s voskem. Navážeme na základní kurz Enkaustiky, budeme pracovat se žehličkou, pomocí štětců, špachtlí i houbiček, a to nejen na enkaustické desce, ale i na různých podkladech. Využijeme barevné i metalické papíry, dřevo nebo třeba korek. Vyzkoušíme si základy pro mandaly a budeme pracovat s horkým vzduchem. Podíváme se, jak vypadá enkaustická malba ve strukturované ploše.

V kurzu se dozvíte:

 • jak pracovat s tyčinkami Gelatos
 • jak pracovat s technikou s názvem americká enkaustika
 • jak použít houbičky, špachtle, štětce i horký vzduch
 • jak malovat na různé druhy podkladů, např. na korek či dřevo
 • jak vytvořit strukturované plochy
 • jak malovat na enkaustickou desku

V kurzu Enkaustika pro pokročilejší spolu budeme malovat bezbarvým voskem a použijeme i ubrousky podle americké enkaustiky. Naučíme se spoustu dalších technik této malby. Budeme se učit malovat plochy i detaily. Dozvíme se, jak tvořit na černý, bílý, barevný, metalický nebo savý papír. Vyzkoušíme také několik nových způsobů malování a povíme si, jak nejlépe udržovat žehličku v perfektním stavu, dělat korekce nebo přenášet vosk. (zobrazit celý popis kurzu)

Enkaustika je metoda stará více než 2 500 let a její původ sahá až do dalekého Řecka. V současné době se k ní využívají především rozehřáté vosky, žehlička nebo horký vzduch. Pomocí nejrůznějších technik tvoří v mnohých variantách krásné tvary a obrazce. Enkaustika nám pomůže vytvořit nádherné abstraktní obrazy i věrné malby, které jsou vytvořené vlastní rukou a potěší nejen nás, ale i všechny naše blízké.

Mezi další pomůcky patří enkaustická deska, tvrdší čtvrtky papíru, jak bílé, tak barevné, savé či metalické. Lze malovat na různé podklady jako je třeba korek nebo dřevo. Nejčastěji se k této technice využívá speciální enkaustický křídový papír. Žehličku je vždy nutno důkladně otřít a připravit nově čistou plochu pro další použití tak, aby se nám barvy nesmíchaly jinak, než potřebujeme. K ruce se nám bude hodit pro tento účel i ubrousek.

V našem kurzu Enkaustika pro pokročilejší se naučíte zajímavé techniky

Součástí kurzu Enkaustika pro pokročilejší je zkouška několika způsobů malování, kdy použijeme třeba i šelak, pigmentové barvy, akrylové barvy, vodové barvy nebo akvarelový savý papír. Zajímavá malba nám vznikne i na pergamenovém papíru. Naučíme se malovat enkaustickými tyčinkami Gelatos pomocí prstů. Budeme dělat korekce a přenášet vosk z papíru na enkaustický papír a zaměříme se na detaily.

Použijeme například i razítka, špachtle a vatičky. Zkusíme si techniku zvýrazňování plochy a dobarvování vosku v ruce, malbu na plátno i paspartování. Ukážeme si také, jak se dělá velice efektivní patinování. Budeme malovat i plastické plochy strukturovacími pastami a vytvářet i mixmedia za použití houbiček, špachtlí, vatiček, štětců, razítek i zvýraznění ploch. Vyzkoušíme si, jak používat studené vosky v tubě nebo olejové křídy.

Budeme malovat enkaustickou tužkou, používat pudry či pasty. Ukážeme si i malování na MDF desku. Enkaustika pro pokročilejší nám otevře kreativní obzory plné fantazie a neomezených možností. Zvládneme spoustu pokročilých technik a naučíme se být kreativní i improvizovat. Jednou vedeme my barvu a barva dovede vést i nás. Pod rukama nám tak vzniknou jedinečné obrazce.

V kurzu Enkaustika pro pokročilejší se dozvíme, jak pracovat s voskem a zvládat pokročilé techniky malby:

 • práce s voskovými tyčinkami Gelatos a kombinace různých technik
 • malba na bílý, barevný, metalický či savý akvarelový papír nejen s pomocí žehličky
 • malování pomocí techniky šelak, dobarvování různými pigmenty a technika patinování
 • zdobení textilních triček nebo fotek, jak dělat korekce nebo využít vodové barvy
 • strukturovací pasty a takzvaná mixmedia, použití houbiček, špachtlí, vatiček a štětců
 • americká enkaustika, její základy pomocí štětců a vrstvení, použití ubrousků a dobarvování
 • pokročilé enkaustické techniky, spojení vosku a akrylové barvy, malba na plátno a paspartování
 • vytváření plastických ploch strukturovacími pastami, použití studených vosků a olejových kříd
 • technika malování na MDF desku, enkaustickou desku, korek, dřevo a další materiály

Lektorkou kurzu Enkaustika pro pokročilejší je Jana Školaudyová. Kreativní pedagožka s darem učit, se věnuje různým výtvarným technikám. Umí pracovat s lidmi a jednoduše i srozumitelně vysvětlovat postupy tvoření. S Enkaustikou a souvisejícími technikami má dlouholeté zkušenosti. Prošla rukama mistrů a nejlepších lektorů v Evropě.

Lekce kurzu:

V úvodním dílu nás čeká průřez pokročilých enkaustických technik, podíváme se také blíže na pomůcky, s kterými budeme pracovat.

Nyní se seznámíme s americkou enkaustikou, patinováním a akrylovými barvami. Čeká nás i ukázka technik malování na desce, použití desky nebo dobarvování plochy.

V tomto dílu budeme pracovat s akrylovými barvami, budeme malovat i na sklo a dozvíme se, jaké vosky používat na enkaustiku a na jaké materiály lze malovat.

V prémiovém kurzu nás čeká 5 + 1 obsáhlých lekcí. Jana Školaudyová předá jedinečné know-how, které umožní tvořit profesionální enkaustické výtvory, které následně můžete hrdě vystavovat, darovat nebo prodávat.

V lekci se naučíme nanést vosk na papír jedním tahem, rýt, malovat jednobarevné obrázky, využít zkažené obrázků, malovat geometrické tvary hranou žehličky, malovat svíčky žehličkou a křídami, tupovat a malovat na metalický papír.

Nyní se naučíme tvořit mandaly, malovat na barevný papír i na další podklady (enkaustická a MDF deska), použijeme i enkaustickou tužku s různými nástavci, malovat budeme i horkým vzduchem, a to jak na pevný hladký podklad, tak i na strukturované plochy. Budeme malovat štětcem a patinovat akrylovou barvou.

V tomto dílu budeme tvořit na enkaustické desce, ukážeme si různé techniky malování do obrázku a použijeme k tomu mnoho pomůcek. Malovat budeme i na savý papír.

Nyní si ukážeme, jakými způsoby si můžeme dobarvit náš výtvor. Použijeme olejové křídy, barvy Gelatos, šelak nebo "pavoučí" sprej. Naučíme se malovat i na různé materiály, jako je korek, dřevo nebo sklo.

V tomto díle se naučíme základy americké enkaustiky, vosk naneseme štětcem, plochu upravíme vrstvením vosku i pomocí jiných materiálů. Tvořit budeme černým i bezbarvým speciálně upraveným voskem (médiem).

V bonusovém videu se naučíme, jak si vytvořit krásnou dekorativní svíčku, i jak malovat na textil.

Hodnocení:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

PAVLA Sýkorová

Nádherná práce. Enkaustika je úžasná věc. Ke kurzu paní lektorky se stále vracím a vždy najdu něco nového, mám zakoupený kurz pro pokročilé. Stále mě více a více láká i americká enkaustika. Paní lektorka krásně vysvětluje. Děkuji

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Pavlo, děkujeme za pochvalu, určitě se nám zde pochlubte i obrázkem, ať se my i lektorka Jana můžeme podívat na Vaše výtvory. ;-) Mějte se hezky a ať se Vám tvoří s radostí. :-)

Profilová fotografie

Marie Brožová

Absolvovala jsem nejdříve kurz enkaustiky pro začátečníky. Janička je úžasná lektorka, kurz jsem si ihned koupila a začala jsem tvořit. Něco se nepovedlo, něco je lepší, ale chce to zkoušet a zkoušet. Přihlásila jsem i na enkaustiku pro pokročilejší a opět jsem byla nadšená. Moc jsem si kurz užila a Janička byla opět fantastická. Moc děkuji za oba kurzy.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Marie, děkujeme za Vaše hodnocení, máme radost, že se Vám oba kurzy enkaustiky líbí. Přejeme Vám mnoho radostných chvil při kreativním tvoření a mějte se hezky. :-)

Profilová fotografie

Pavel Dušánek

Do dnešního dne jsem nevěděl co enkaustika je, děkuji za předvedení, rád vyzkouším.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Pavle, vyzkoušejte a pak se nám zde pochlubte obrázkem, jsme zvědaví a s radostí se podíváme, co se Vám podaří namalovat. :-)

Profilová fotografie

Zdeňka Sekvencová

Mám koupené oba vaše kurzy a jen sedím ,hltám a hltám umění p.Školaudyové.Je prostě úžasná. Vše je srozumitelné. Už ať je tu Ježíšek a donese zbytek potřeb pro enkaustyku.Moc se těším a děkuji Z

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Zdeňko, děkujeme. No tak to aby si ten Ježíšek pospíšil! :-) Přejeme Vám radostné tvoření a pak se nám zde nezapomeňte pochlubit obrázky. :-) My všichni se moc rádi podíváme. Mějte se pěkně!

Profilová fotografie

Zdeňka Sekvencová

Tak ježíšek dorazil včas a tady je další výsledek mého malého snažení. Samozdřejmě další objednávka na pomůcky na cestě.Moc mně to baví a relax úžasný! Všem doporučuji !

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Zdeňko, no tedy, to je paráda! Máme velkou radost z Vašeho nadšení a obrázky Vám moc chválíme. Přejeme, ať Vás i nadále kreativní tvoření baví a krásně se při něm odreagujete. :-) A už se těšíme na další Vaše obrázky. Mějte se krásně!

Profilová fotografie

Sandra S.

Dobrý den, shlédla jsem části kurzu, které jsou zdarma. Velmi chválím paní, která je opravdu šikovná a její povídaní se mi velmi líbí. Budete pokračovat nějakým dalším kurzem? Děkuji

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Sandro, děkujeme. Co se enkaustiky týče, naleznete u nás kurz pro začátečníky, dále tento pro pokročilejší a do budoucna máme v plánu i kurz pro pokročilé. :-)

Profilová fotografie

JANA MALÁ

ZAKOUPILA JSEM SI KURZ A JSEM VELMI SPOKOJENÁ, PROTOŽE, SI KURZ MOHU OTEVŘÍT KDYKOLIV A VIDEA ZOPAKOVAT, KDYKOLIV BUDU CHTÍT. TO JE VELKÁ VÝHODA OPROTI VÍKENDOVÝM KURZŮM . DĚKUJI JANA

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jano, děkujeme za Vaši zpětnou vazbu. Moc nás potěšila! Určitě se nám tu nezapomeňte pochlubit obrázky, s radostí se podíváme, co se Vám podařilo vytvořit. ;-)

Profilová fotografie

Soňa Stösselová Buchtová

Dobrý den, Enkaustika je pro mne čím dál tím více zajímavější a lákavější. Moc děkuji za možnosť se toto všechno naučit. Váš kurz je názorný a srozumitelný.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Soňo, děkujeme za Vaše hodnocení! Už jste Enkaustiku vyzkoušela? Můžete se nám zde pochlubit obrázkem, rádi se podíváme, co se Vám podařilo vytvořit. :-)

Profilová fotografie

Eva Štálová

Dobrý den, děkuji, je to super. Velké nadšení, každá kresba zážitek, radost, energie vyjádřená barvičkami. velice si užije tvořeníčko s kamarádkou, moc nás to baví.

Profilová fotografie

Eva Štálová

Dobrý den, děkuji, je to super. Velké nadšení, každá kresba zážitek, radost, energie vyjádřená barvičkami. velice si užijeme tvořeníčko s kamarádkou, moc nás to baví.

Profilová fotografie

Krystyna Zangova

Je to nadera,skoušim ale ještě to neni ono .je to malovani ktere se neopakuje každa krasba je svim puvabem naderna.je spousta lidiček moc šikovnych.Malujeme to i s vnučkama moc nas to bavi,dik za naderne ukazky

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Krystyno, máme radost, že Vás enkaustika baví a je skvělé, že tvoříte i s vnučkama. Děkujeme za Vaše hodnocení i připojený obrázek. Ať Vám dál enkaustika dělá radost a přejeme mnoho dalších takových skvělých obrázků. :-)

Profilová fotografie

Štěpánka Chlustinová

Enkaustika je pro mne čím dál tím více lákavější. Nikdy bych nevěřila, že se dají touto metodou vytvořit tak krásné obrazy. Moc děkuji za možnosť se toto všechno naučit.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Štěpánko, děkujeme za Vaše hodnocení. :-) A nejen krásné obrázky se dají vytvářet, v tomto kurzu lektorka Jana učí i jak malovat na textil nebo jak zkrášlit svíčku. S enkaustikou se člověk skutečně "vyřádí". :-)

Profilová fotografie

Marie Patočková

Dnes jsem také malovala dcera to také zkoušela moc se jí to líbí posílám obrázky moc mě to baví už se těším na příště až budu tvořit všem se to moc líbí děkuji už posílám

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Marie, děkujeme za Váš komentář i připojený obrázek. :-) Moc nás těší, že Vás enkaustika baví a obrázky vypadají skvěle! Jen tak dál.

Profilová fotografie

Jakub Fictum

Suprový .

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Děkujeme

Profilová fotografie

Andrea Pastirčáková

Právě jsem si prohlídla neplacenou část jako logické pokračování prvního kurzu enkaustiky a jsem doslova nadšená. Hned jsem googlila, co je to ta enkaustická deska, no cena mě dostala :-/ Ovšem ty techniky pro pokročilé jsou natolik úžasné, že prostě i tento kurz musím mít.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Díky, Aleno, cena desky je dost vysoká, proto také zařadila lektroka používání desky do kurzu pro pokročilejší. Pro ty, kdo to s enkaustickou trvorbou myslí opravdu vážně. Ale i tak se v kurzu najde spousta technik, ke kterým deska není potřeba :-)

Profilová fotografie

Zuzana Pítrová

Už se moc těším až dokoupím celý tento kurz. Ukázky mě velmi nadchly.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý dem, Zuzano, máme radost, že vás kurz baví. Enkaustiku pro začátečníky už máte spuštěnou a tenhle kurz na vás čeká :-)

O lektorovi:

Lektor

Jana Školaudyová - Výtvarnice

Jsem kreativní člověk a od mládí se věnuji různým výtvarným technikám. Ráda objevuji nové, které mohou zaujmout nejen mně, ale mnoho dalších lidí. Jako bývalá učitelka mám ráda lidi a práci s nimi. Snažím se vše, co učím vysvětlit jednoduše, aby postup tvoření pochopil každý. Tak je to také s technikami, které bych Vás ráda naučila. Mám s nimi dlouholeté zkušenosti a sama se je učím od nejlepších lektorů v Evropě. Mojí tvorbu si můžete prohlédnout na www.vytvarnekurzy.com. Těší se na Vás Jana Školaudyová.

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  3 450 účastníků

  Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Lektor

  Jiří Kynčl
  lektor3 450 x

 • Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Naučte se hrát na kytaru, absolvujte s námi Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla a naučte se zahrát první písně.

 • Kurz

  496 účastníků

  Levandulové relaxační malování

  Lektor

  Dana Činčarová
  lektor496 x

 • Levandulové relaxační malování

  Užijte si chvíle pohody a radosti při levandulovém relaxačním malování suchým pastelem.

 • Kurz

  390 účastníků

  Paličkování pro pokročilé

  Lektor

  Iva Prošková
  lektor390 x

 • Paličkování pro pokročilé

  Rozšiřte si své paličkovací umění a naučte se vyrobit nádherné krajky, originální obrazy a šperky dalšími technikami.

 • Kurz

  837 účastníků

  Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky

  Lektor

  Pavel Michalica
  lektor837 x

 • Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky

  Namalujte si v pohodlí domova květiny jako živé, s námi to zvládne i naprostý začátečník.

 • Kurz

  187 účastníků

  Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Lektor

  Lenka Kinzlová
  lektor187 x

 • Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Ponořte se do světa barevných vitráží technikou Tiffany a naučte se výrobu trojrozměrných předmětů.

 • Kurz

  921 účastníků

  Šití bot pro začátečníky

  Lektor

  Veronika Mocová
  lektor921 x

 • Šití bot pro začátečníky

  Naučte se, jak si vyrobit ty nejlepší a nejoriginálnější kožené boty, které vám skvěle padnou.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY