Všechny kurzy (vyjma novinek) se 45% slevou! Akce skončí za 

 MENU

 Hledat

Enkaustika pro začátečníky

Naučte se pracovat s voskem a se základními technikami malby pomocí malířské techniky antického původu.

5 876
ÚČASTNÍKŮ KURZU
4,9 z 5 (111 hodnocení)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  5 876 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Enkaustika je úžasná práce s voskem. Dozvíme se, jaké jsou třeba pomůcky, a naučíme se základní techniky malby. Budeme se učit malovat plochy i detaily a vyzkoušíme malovat první přání. Dozvíme se, jak tvořit na černý i barevný papír. Vyzkoušíme také několik způsobů malování přírody a povíme si, jak udržovat žehličku v perfektním stavu, dělat korekce nebo přenášet vosk z papíru na enkaustický papír.

V kurzu se dozvíte:

 • jak pracovat s voskem
 • jak zvládat základní techniky malby
 • jak si vyrobit přání s lemováním obrázků
 • jak malovat enkaustickou tužkou
 • jak malovat strukturovacími pastami
 • jak malovat na MDF desku

Enkaustika je metoda stará více než 2 500 let a její původ sahá až do dalekého Řecka. Využívá především rozehřáté vosky a pomocí nejrůznějších technik tvoří v mnohých variantách tvary a obrazce. Nádherné abstraktní obrazy i věrné malby vytvořené vlastní rukou potěší nás samotné i všechny blízké. Mezi základní potřebné pomůcky patří žehlička, vosky a tvrdší čtvrtky papíru. (zobrazit celý popis kurzu)

Nejčastěji se také využívá speciální enkaustický křídový papír. Žehličku je nutno vždy důkladně otřít a připravit nově čistou plochu pro další použití. K ruce se tedy hodí i ubrousek pro tento účel.

V našem kurzu Enkaustika se naučíte zajímavé techniky

Součástí kurzu Enkaustika je zkouška několika způsobů malování přírody, oblohy, stromů i ptáků. Naučíme se malovat cestu, hory, vodu stojatou i tekoucí krajinou, dělat korekce a přenášet vosk z papíru na enkaustický papír základní technikou pokládání vosku na papír. Zkusíme si techniku zvýrazňování plochy vosky v ruce, dobarvování vosky v ruce, malování žehličkou bez vosků, malování enkaustickou tužkou, malbu na savý papír, na plátno i paspartování.

Budeme malovat i plastické plochy k tomu určenými strukturovacími pastami, používat studené vosky v tubě nebo olejové křídy. V prémiových částech objevíme taje malování na různobarevné papíry. Budeme malovat enkaustickou tužkou, používat pudry nebo pasty, naučíme se dělat korekce, když se něco nepodaří a mnoho dalšího.

Na závěr se pustíme i do malování na MDF desku a naučíme se malovat vánoční motivy a svíčky. Nostalgicky se tak dotkneme kouzelné atmosféry Vánoc. Enkaustika nám otevře kreativní obzory plné fantazie a neomezených možností.

V kurzu Enkaustika se dozvíme jak pracovat s voskem a zvládat základní techniky malby:

 • výroba prvních přání s lemováním obrázků, tupování a malba prvních kytiček
 • malba květin i stromů s důrazem na detaily zvláštními technikami s pomocí žehličky
 • malování přírody, oblohy, stromů i ptáků mnoha způsoby na černý i barevný papír
 • malování cest, hor, stojaté i tekoucí vody krásnou krajinou a snadný způsob, jak dělat korekce
 • zvýraznění ploch i dobarvování vosky v ruce, malování žehličkou, přenos vosku na enkaustický papír
 • malování enkaustickou tužkou, malování na savý papír, na plátno a paspartování
 • malování plastických ploch strukturovacími pastami, použití studených vosků a olejových kříd
 • malování na MDF desku, vánoční motivy a svíčky

Lektorkou kurzu Enkaustika je Jana Školaudyová. Kreativní pedagožka s darem učit se věnuje různým výtvarným technikám. Umí pracovat s lidmi a jednoduše i srozumitelně vysvětlovat postupy tvoření. S Enkaustikou a souvisejícími technikami má dlouholeté zkušenosti. Prošla rukama mistrů a nejlepších lektorů v Evropě.

Lekce kurzu:

Povíme si o pomůckách, které budeme potřebovat - žehlička, vosky, papíry a ukážeme si základní techniku pokládámí vosku na papír.

Vyrobíme první přáníčka, naučíme se lemování obrázků, tupování a namalujeme první kytičku.

V tomto videu si ukážeme techniku malování dalších kytiček, namalujeme strom a naučíme se malování detailů pomocí jiného držení nebo otočení žehličky.

V prémiových 6 částech na Vás čekají taje malování na různobarevné papíry. Budeme malovat enkaustickou tužkou, používat pudry nebo pasty, naučíme se na předělat pokaženou kartičku a mnoho, mnoho dalšího.

Naučíme se malovat na černý i barevný papír. Několik způsobů malování oblohy, přírody, stromů, ptáků a cesty. Vysvětlíme si způsob údržby žehličky.

Naučíme se malovat cestu, hory, vodu stojatou i tekoucí krajinou. Naučíme se předělat nepovedenou kartičku.

Budeme přenášet vosk z papíru na enkaustický papír, zvýrazňování plochy vosky v ruce, dobarvování vosky v ruce, malování žehličkou bez vosků.

Malování enkaustickou tužkou, malování na savý papír, na plátno, paspartování.

Malování plastických ploch se strukturovacími pastami, použití studených vosků v tubě, olejových kříd.

Malování na MDF desku, vánoční motivy a svíčky.

Hodnocení a komentáře:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Tereza Jurášová

28.7.2020

Dobrý den, jste úžasná, úplně můj první výtvor, nahoře se mi trochu umazal a to slunce tam nemuselo být ale zkoušela jsem to normální žehličkou, určitě si koupím přímo na tu techniku, ale myslím že napoprvé to není nejhorší, co myslíte?

Profilová fotografie

Jiřina Přibylová

11.5.2020

Ráda bych poděkovala za krásný kurz. Enakustiku jsem zkoušela sama, intuitivně, ale stále vznikaly stejné typy obrázků. Pomocí kurzu, kde je vše velmi dobře a jednoduše vysvětleno, jsem se hodně posunula a začaly mi vznikat pod rukama obrázky, které mě samotnou překvapily. Mám z toho radost. Děkuji moc Jiřina

Profilová fotografie

Zdeňka Havránková

18.4.2020

Enkaustice se věnuji jako samouk už delší dobu. Většinou maluji formát A4. Nyní jsem si kupila Vaše kurzy a mám se zase co učit, už se na to moc těším! Děkuji za ukázky a rady!

Profilová fotografie

Jaroslava Kůrková

21.10.2019

Enkaustika mne zcela náhodou velmi zaujala na neprodejní výstavě zájmového klubu v obchodní galerii, měli jsme zrovna nový dům a holé stěny. Obrazy a obrázky jsem okukovala opakovaně, zapsala techniku a hledala na internetu, kde je koupit. Oslovila jsem i p. Školaudyovou s tím, že bych měla zájem o koupi. Nějaké obrazy mně nabídla ovšem i s tím, že tato technika je velmi vhodná pro úplné amatéry a že bych to mohla i zkusit sama. Jeden obraz jsem od ní zakoupila a dodnes je denně s námi. Nejdříve jsem našla starou žehličku, koupila ve slevě voskovky a dle pár videí na netu jsem to zkusila, zalíbilo se to mně, absolutně nemalířskému a nekreslícímu člověku, velmi. Zakoupila jsem kurz a s ním se mně pod vedením p, Školaudyové svět enkaustiky nádherně otevřel. Dům mám plný obrázků i obrazů, dokonce jsem jich i pár vytvořila kolegům a přátelům "na zakázku".

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jaroslavo, máme radost, že Vás enkaustika takto uchvátila a pustila jste se i do tvoření. :-) Přejeme, ať Vám i nadále tvoření přináší jen samou radost, Vaše obrázky těší Vás i Vaše blízké a mějte se hezky.

Profilová fotografie

miroslava jašová

27.7.2019

Prozraďte mi, prosím, proč se nedostanu k Vašemu kurzu, přestože jsem si jej zakoupila již před několika lety. Byl mi garantován doživotní přístup, a to k lekci pro začátečníky i pokročilé... Díky za odpověď, Miroslava Jašová

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Miroslavo, podívali jsme se na to a zjistili jsme, že jste si u nás vytvořila dva účty. Pod jedním máte koupené enkaustiky a pod druhým drátování, takže se Vám kurzy určitě nikam neztratily. ;-) V případě dalších dotazů nám můžete napsat na info@kurzyproradost.cz.

Zobrazit další hodnocení (111 hodnocení)

O lektorovi:

Lektor

Jana Školaudyová - Výtvarnice

Jsem kreativní člověk a od mládí se věnuji různým výtvarným technikám. Ráda objevuji nové, které mohou zaujmout nejen mně, ale mnoho dalších lidí. Jako bývalá učitelka mám ráda lidi a práci s nimi. Snažím se vše, co učím vysvětlit jednoduše, aby postup tvoření pochopil každý. Tak je to také s technikami, které bych Vás ráda naučila. Mám s nimi dlouholeté zkušenosti a sama se je učím od nejlepších lektorů v Evropě. Mojí tvorbu si můžete prohlédnout na www.vytvarnekurzy.com. Těší se na Vás Jana Školaudyová.

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  4 271 účastníků

  Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Lektor

  Jiří Kynčl
  lektor4 271 x

 • Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Naučte se hrát na kytaru, absolvujte s námi Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla a naučte se zahrát první písně.

 • Kurz

  1 339 účastníků

  Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky

  Lektor

  Pavel Michalica
  lektor1 339 x

 • Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky

  Namalujte si v pohodlí domova květiny jako živé, s námi to zvládne i naprostý začátečník.

 • Kurz

  784 účastníků

  Paličkování pro pokročilé

  Lektor

  Iva Prošková
  lektor784 x

 • Paličkování pro pokročilé

  Rozšiřte si své paličkovací umění a naučte se vyrobit nádherné krajky, originální obrazy a šperky dalšími technikami.

 • Kurz

  364 účastníků

  Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Lektor

  Lenka Kinzlová
  lektor364 x

 • Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Ponořte se do světa barevných vitráží technikou Tiffany a naučte se výrobu trojrozměrných předmětů.

 • Kurz

  3 488 účastníků

  Šití bot pro začátečníky

  Lektor

  Veronika Mocová
  lektor3 488 x

 • Šití bot pro začátečníky

  Naučte se, jak si vyrobit ty nejlepší a nejoriginálnější kožené boty, které vám skvěle padnou.

 • Kurz

  1 276 účastníků

  Šití ekopanenek pro začátečníky

  Lektor

  Tereza Jarošová
  lektor1 276 x

 • Šití ekopanenek pro začátečníky

  Naučte se jak ušít ekopanenku krok za krokem a udělejte tak radost svým nejbližším.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY