MENU

 Hledat

Enkaustika pro začátečníky

Naučte se pracovat s voskem a se základními technikami malby pomocí malířské techniky antického původu.

5 918
ÚČASTNÍKŮ KURZU
4,9 z 5 (113 hodnocení)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  5 918 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Enkaustika je úžasná práce s voskem. Dozvíme se, jaké jsou třeba pomůcky, a naučíme se základní techniky malby. Budeme se učit malovat plochy i detaily a vyzkoušíme malovat první přání. Dozvíme se, jak tvořit na černý i barevný papír. Vyzkoušíme také několik způsobů malování přírody a povíme si, jak udržovat žehličku v perfektním stavu, dělat korekce nebo přenášet vosk z papíru na enkaustický papír.

V kurzu se dozvíte:

 • jak pracovat s voskem
 • jak zvládat základní techniky malby
 • jak si vyrobit přání s lemováním obrázků
 • jak malovat enkaustickou tužkou
 • jak malovat strukturovacími pastami
 • jak malovat na MDF desku

Enkaustika je metoda stará více než 2 500 let a její původ sahá až do dalekého Řecka. Využívá především rozehřáté vosky a pomocí nejrůznějších technik tvoří v mnohých variantách tvary a obrazce. Nádherné abstraktní obrazy i věrné malby vytvořené vlastní rukou potěší nás samotné i všechny blízké. Mezi základní potřebné pomůcky patří žehlička, vosky a tvrdší čtvrtky papíru. (zobrazit celý popis kurzu)

Nejčastěji se také využívá speciální enkaustický křídový papír. Žehličku je nutno vždy důkladně otřít a připravit nově čistou plochu pro další použití. K ruce se tedy hodí i ubrousek pro tento účel.

V našem kurzu Enkaustika se naučíte zajímavé techniky

Součástí kurzu Enkaustika je zkouška několika způsobů malování přírody, oblohy, stromů i ptáků. Naučíme se malovat cestu, hory, vodu stojatou i tekoucí krajinou, dělat korekce a přenášet vosk z papíru na enkaustický papír základní technikou pokládání vosku na papír. Zkusíme si techniku zvýrazňování plochy vosky v ruce, dobarvování vosky v ruce, malování žehličkou bez vosků, malování enkaustickou tužkou, malbu na savý papír, na plátno i paspartování.

Budeme malovat i plastické plochy k tomu určenými strukturovacími pastami, používat studené vosky v tubě nebo olejové křídy. V prémiových částech objevíme taje malování na různobarevné papíry. Budeme malovat enkaustickou tužkou, používat pudry nebo pasty, naučíme se dělat korekce, když se něco nepodaří a mnoho dalšího.

Na závěr se pustíme i do malování na MDF desku a naučíme se malovat vánoční motivy a svíčky. Nostalgicky se tak dotkneme kouzelné atmosféry Vánoc. Enkaustika nám otevře kreativní obzory plné fantazie a neomezených možností.

V kurzu Enkaustika se dozvíme jak pracovat s voskem a zvládat základní techniky malby:

 • výroba prvních přání s lemováním obrázků, tupování a malba prvních kytiček
 • malba květin i stromů s důrazem na detaily zvláštními technikami s pomocí žehličky
 • malování přírody, oblohy, stromů i ptáků mnoha způsoby na černý i barevný papír
 • malování cest, hor, stojaté i tekoucí vody krásnou krajinou a snadný způsob, jak dělat korekce
 • zvýraznění ploch i dobarvování vosky v ruce, malování žehličkou, přenos vosku na enkaustický papír
 • malování enkaustickou tužkou, malování na savý papír, na plátno a paspartování
 • malování plastických ploch strukturovacími pastami, použití studených vosků a olejových kříd
 • malování na MDF desku, vánoční motivy a svíčky

Lektorkou kurzu Enkaustika je Jana Školaudyová. Kreativní pedagožka s darem učit se věnuje různým výtvarným technikám. Umí pracovat s lidmi a jednoduše i srozumitelně vysvětlovat postupy tvoření. S Enkaustikou a souvisejícími technikami má dlouholeté zkušenosti. Prošla rukama mistrů a nejlepších lektorů v Evropě.

Lekce kurzu:

Povíme si o pomůckách, které budeme potřebovat - žehlička, vosky, papíry a ukážeme si základní techniku pokládámí vosku na papír.

Vyrobíme první přáníčka, naučíme se lemování obrázků, tupování a namalujeme první kytičku.

V tomto videu si ukážeme techniku malování dalších kytiček, namalujeme strom a naučíme se malování detailů pomocí jiného držení nebo otočení žehličky.

V prémiových 6 částech na Vás čekají taje malování na různobarevné papíry. Budeme malovat enkaustickou tužkou, používat pudry nebo pasty, naučíme se na předělat pokaženou kartičku a mnoho, mnoho dalšího.

Naučíme se malovat na černý i barevný papír. Několik způsobů malování oblohy, přírody, stromů, ptáků a cesty. Vysvětlíme si způsob údržby žehličky.

Naučíme se malovat cestu, hory, vodu stojatou i tekoucí krajinou. Naučíme se předělat nepovedenou kartičku.

Budeme přenášet vosk z papíru na enkaustický papír, zvýrazňování plochy vosky v ruce, dobarvování vosky v ruce, malování žehličkou bez vosků.

Malování enkaustickou tužkou, malování na savý papír, na plátno, paspartování.

Malování plastických ploch se strukturovacími pastami, použití studených vosků v tubě, olejových kříd.

Malování na MDF desku, vánoční motivy a svíčky.

Hodnocení a komentáře:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Alena Šedá

28.8.2020

Krásná technika. Enkaustikou jsem se již dříve setkala a zaujala mě. Videa v tomto kurzu jsou dobře vysvětlena a budu uvažovat o zakoupení dalších kurzů. Moc děkuji

Profilová fotografie

Zdenka Benová

9.8.2020

Krásná záliba, tato technika mě velmi zaujala a proto jsem využila možnost si kurz koupit. Je to sice už hodně dávno, co se tak stalo, ale k malování se často a ráda vracím. Moc děkuji.

Profilová fotografie

Tereza Jurášová

28.7.2020

Dobrý den, jste úžasná, úplně můj první výtvor, nahoře se mi trochu umazal a to slunce tam nemuselo být ale zkoušela jsem to normální žehličkou, určitě si koupím přímo na tu techniku, ale myslím že napoprvé to není nejhorší, co myslíte?

Profilová fotografie

Jiřina Přibylová

11.5.2020

Ráda bych poděkovala za krásný kurz. Enakustiku jsem zkoušela sama, intuitivně, ale stále vznikaly stejné typy obrázků. Pomocí kurzu, kde je vše velmi dobře a jednoduše vysvětleno, jsem se hodně posunula a začaly mi vznikat pod rukama obrázky, které mě samotnou překvapily. Mám z toho radost. Děkuji moc Jiřina

Profilová fotografie

Zdeňka Havránková

18.4.2020

Enkaustice se věnuji jako samouk už delší dobu. Většinou maluji formát A4. Nyní jsem si kupila Vaše kurzy a mám se zase co učit, už se na to moc těším! Děkuji za ukázky a rady!

Profilová fotografie

Jaroslava Kůrková

21.10.2019

Enkaustika mne zcela náhodou velmi zaujala na neprodejní výstavě zájmového klubu v obchodní galerii, měli jsme zrovna nový dům a holé stěny. Obrazy a obrázky jsem okukovala opakovaně, zapsala techniku a hledala na internetu, kde je koupit. Oslovila jsem i p. Školaudyovou s tím, že bych měla zájem o koupi. Nějaké obrazy mně nabídla ovšem i s tím, že tato technika je velmi vhodná pro úplné amatéry a že bych to mohla i zkusit sama. Jeden obraz jsem od ní zakoupila a dodnes je denně s námi. Nejdříve jsem našla starou žehličku, koupila ve slevě voskovky a dle pár videí na netu jsem to zkusila, zalíbilo se to mně, absolutně nemalířskému a nekreslícímu člověku, velmi. Zakoupila jsem kurz a s ním se mně pod vedením p, Školaudyové svět enkaustiky nádherně otevřel. Dům mám plný obrázků i obrazů, dokonce jsem jich i pár vytvořila kolegům a přátelům "na zakázku".

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jaroslavo, máme radost, že Vás enkaustika takto uchvátila a pustila jste se i do tvoření. :-) Přejeme, ať Vám i nadále tvoření přináší jen samou radost, Vaše obrázky těší Vás i Vaše blízké a mějte se hezky.

Profilová fotografie

miroslava jašová

27.7.2019

Prozraďte mi, prosím, proč se nedostanu k Vašemu kurzu, přestože jsem si jej zakoupila již před několika lety. Byl mi garantován doživotní přístup, a to k lekci pro začátečníky i pokročilé... Díky za odpověď, Miroslava Jašová

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Miroslavo, podívali jsme se na to a zjistili jsme, že jste si u nás vytvořila dva účty. Pod jedním máte koupené enkaustiky a pod druhým drátování, takže se Vám kurzy určitě nikam neztratily. ;-) V případě dalších dotazů nám můžete napsat na info@kurzyproradost.cz.

Profilová fotografie

Adis Žabka

26.2.2019

Přeji krásný den.
Co je enkaustika jsem se dozvěděla úplnou náhodou. Napsala jsem do vyhledávače malování voskem, myslela jsem již na přípravy k velikonocům, a on mi vyběhl mimo jiné i tento kurz. No a toto je výsledek mých prvních pokusů. Žehlička klasická, papír obyčejný a vosky z Pepka :-) Pěkný den...

Profilová fotografie

Jana Školaudyová

Časem možná budete chtít malovat víc a pak se budou určitě hodit pomůcky, které se používají na enkaustiku. Začátek ale dobrý.

Profilová fotografie

Pavel Dušánek

24.2.2019

Dobry den, do dnesniho dne jsem vubec netusil co enkaustika znamena. Diky za prredvedeni, bylo to naucne.

Profilová fotografie

Jana Školaudyová

Určitě by bylo dobré shlédnout víc obrázků a třeba i vyzkoušet. Muži malují hezky. Mám s tím zkušenost.

Profilová fotografie

Lenka Hátlová

1.2.2019

Přeji krásný den. Na Enkaustiku jsem narazila náhodou, ale hned mě nadchla a musela jsem si pořídit vše potřebné. Pak už jsem se pustila do tvoření. Dnes jsem si pustila vaše videa a musím říct, že se moc těším az budu moct zkusit všechny tahy, kteréjsem se tu dozvěděla. Máte krásně připravené stránky, kde je vše krásně vysvětleno. Prozatím mi stačí vstřebat informace z toho co zde máte k dispozici zdarma. Ale určitě zakoupím váš kurz, pro pokračování. Neb si u malování krásně odpočinu a relaxuji. Moc děkuji.

Profilová fotografie

Lenka Hátlová

.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Lenko, děkujeme za pochvalu. Máme radost, že jste s námi objevila kouzlo enkaustického malování a tvoření s námi Vás baví. Budeme se těšit na další Vaše obrázky a přejeme Vám, ať se Vám maluje jedna radost. :-)

Profilová fotografie

Zdeňka Sekvencová

27.11.2018

Jsem okouzlena touto technikou koupila jsem si oba kurzy a moc se těším až vysetřím čas a začnu řádit s voskovečkami a enkaus. perem.Paní Školaudyová je velice příjemná a šikovná lektorka hltám její lekce plnými doušky .Úžasný relax.Děkuji Zdeňka

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Zdeňko, děkujeme. Už se moc těšíme, až se pustíte do akce a pak nám pošlete z Vašeho řádění i obrázky. :-) My, lektorka Jana i ostatní se s radostí podíváme a už jsme moc zvědaví. Ať se Vám daří!

Profilová fotografie

Zdeňka Sekvencová

Tak tedy posílám své začátky

Profilová fotografie

Zdeňka Sekvencová

Tak tedy posílám své začátky

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

No téééda, to koukáme! Úžasné obrázky, moc Vás chválíme a ať se jen tak dál daří. :-) Mějte se krásně!

Profilová fotografie

Eva Kadlcikova

24.10.2018

S enkaustikou jsem se setkala u sve pribuzne a malovani horkym voskem me moc zaujala. shledla jsem videa v tomto kurzu a premyslim, ze si zaplatim ty dalsi kurzy. Moc pekna a uvolnujici technika. Dekuju. Eva

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Evo, děkujeme a pokud se do malování s voskem rozhodnete pustit, přejeme Vám mnoho radostných chvil při enkaustickém tvoření. :-)

Profilová fotografie

Sandra S.

26.9.2018

Shlédla jsem videa zdarma na úvod kurzu, protože Enkaustiku znám a dlouhé roky se jí věnuji. Ovšem velmi chválím krásné natočení kurzu a taky nádherné obrázky. Možná si kurz zakoupím spíše pro pokročilé. Děkuji

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Sandro, děkujeme za pochvalu. Máme radost, že se Vám kurz líbí.

Profilová fotografie

Dagmar Trávníčková

29.8.2018

Dobrý den paní Jano, je to opravdu úžasná technika malování. Nikdy by mě nenapadlo, že pomocí žehličky a voskovek se dá vyrobit něco tak úžasného. A hlavně, co kus, to originál. Už jsem něco vyzkoušela a strašně mě to baví. Kurz je velice pěkně udělaný. Děkuji a mějte se hezky. Dáša

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Dagmar, děkujeme. Máme radost, že jste s námi objevila kouzlo malování touto nevšední technikou a tvoření Vás baví. :-) Přejeme mnoho radosti při malování dalších originálních obrázků.

Profilová fotografie

Iveta Szabó

29.7.2018

Táto technika je niečo jedinečné. Dokáže pohltiť všetok voľný čas.A aj keď niekto vobec nevie maľovať, tak ako ja, zistí, aký je umelec? Moje obrázky ešte niesu dokonale, ale sú moje? . Ďakujem za predstavenie niečoho tak výnimočného. Iveta

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Iveto, děkujeme za Vaše hodnocení i za ukázku Vašeho obrázku. Máte od nás jedničku s hvězdičkou. :-) Přejeme Vám mnoho radostných chvil při další kreativní tvorbě.

Profilová fotografie

Hana Slabá

6.7.2018

Kurz jsem otevřela, protože mně moc zaujal název, který jsem neznala a výtvarné tvoření všeho druhu mně moc baví. Je to opravdu nádhera, jsem nadšená. O takovéto technice jsem nikdy neslyšela a jsem vděčná za názorné ukázky.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Hano, děkujeme. A už jste si enkaustiku sama vyzkoušela? My budeme nadšení, když byste se nám zde pochlubila svým enkaustickým obrázkem. :-)

Profilová fotografie

Petra Gregorová

2.7.2018

K této technice jsem se dostala náhodou - je to neuvěřitelný relax
člověk při to zapomene na všechny starosti.
Kurz je velmi dobře podaný Posílám ukázku obrázku po shlédnutí kurzu - Děkuji za inspiraci Petra

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Petro, úžasný obrázek! :-) Hned jste nám udělala velkou radost, děkujeme! Ať se Vám dál takto daří a enkaustika Vám přináší jen samou radost a pohodové chvilky.

Profilová fotografie

Jaromíra Šebelová

30.6.2018

Dobrý den, tato technika je báječná relaxace tvořením i pro ty, kteří nezvládají klasické malování a chtějí projevit svou kreativitu. A navíc je příjemné vytvářet dárky a přáníčka vlastnoručně, je to mnohem osobnější. Děkuji za inspiraci. Jarka

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jaromíro, děkujeme za Vaše hodnocení. Přejeme Vám mnoho radostných a pohodových chvil při tvoření a pokud se nám zde pochlubíte fotkou Vašeho enkaustického obrázku, uděláte nám tím velkou radost. :-)

Profilová fotografie

Marta Princová

28.6.2018

Paní Školaudyová je skvělá lektorka, která velmi příjemnou formou ukazuje tuto techniku a je radost se pod jejím vedením do enkaustiky ponořit a dále zdokonalovat.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Marto, děkujeme. Už jste malování žehličkou a vosky zkoušela? Budeme mít radost, když se nám zde pochlubíte nějakým svým obrázkem. :-) Moc rádi se podíváme.

Profilová fotografie

Jitka Nagyova

14.5.2018

Super udělaný kurz - srozumitelně podaný, každý je schopný se podle něj naučit techniku

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jitko, děkujeme za Vaši pochvalu, nás i lektorku to velmi těší. :)

Profilová fotografie

Soňa Stösselová Buchtová

6.5.2018

Dobrý den, o enkaustice jsem se dozvěděla nedávno, i když je to už tak stará technika. Nicméně je to velmi zajímavá a zábavná technika a Váš kurz je skvělá průprava do ní. Děkuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Soňo, děkujeme za Vaše hodnocení. Naprosto s Vámi souhlasíme, že Enkaustika je jak zajímavá, tak zábavná a je to i skvělá relaxační záležitost. :-)

Profilová fotografie

Miloslava Kroužková

22.4.2018

Zdravím všechny a chci poděkovat Janičce Školaudyové za první rozjezd enkaustiky, která mě doslova pohltila. Přeji všem pohodové malování. Mili

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Zdravíme Vás, Mili, děkujeme a i Vám přejeme, ať Vám enkaustika i nadále přináší velkou radost. :-) Váš obrázek je úchvatný! Nádhera! Ať se Vám dál takto daří. :)

Profilová fotografie

Miloslava Kroužková

Děkuji

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Jů, tak to je něco! :-) Dominantu Liberce jsme hned poznali a posíláme velkou pochvalu. :o)

Profilová fotografie

Miloslava Mašková

14.3.2018

Přeji krásný den, nelituji rozhodnutí zakoupit si kurz paní Jany Školaudyové Enkaustika při začátečníky. Až v kurzu jsem teprve pochopila, jak se vlastně Enkaustika správně dělá. Jsem nadšená z vysvětlení paní Školaudyové. Myslím si, že díky tomuto kurzu Enkaustiku zvládne každý. Kurz mohu jen doporučit. Určitě si zakoupím kurz pro pokročilé.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Miloslavo, děkujeme Vám za krásné hodnocení, moc nás potěšilo a máme z něj obrovskou radost. :-) Ať Vás Enkaustika i nadále baví a přejeme mnoho a mnoho takových úžasných obrázků.

Profilová fotografie

Mirka Kosová

4.3.2018

Dobrý den,tímto bych chtěla poděkovat paní Janě Školaudyové za její kurz Enkaustika pro začátečníky.Malování mě velice baví a doufám,že do budoucna si ještě zakoupím kurz pro pokročilejší.Mirka

Profilová fotografie

Jana Školaudyová

Děkuji paní Mirce za krásný komentář a musím moc pochválit obrázek. Je opravdu moc hezký.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, paní Mirko, děkujeme za Vaše hodnocení i za úžasný obrázek, je to krása! :-) Přejeme Vám mnoho dalších takových parádních obrázků a ať Vám tvoření přináší i nadále radost.

Profilová fotografie

Eva Štálová

9.2.2018

Dobrý den, krásný kurz pro tvoření a i probuzení nápadů.Paní Školaudyová dodá odvahu se nebát a začít s tvořením. Uvolnit se a zapomenout na vše s radostí.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Evo, děkujeme za pochvalu. :-) Kreativitě se meze nekladou a s Enkaustikou se člověk může pořádně "vyřádit". :-)

Profilová fotografie

vlasta Honišová

7.2.2018

Jsem moc spokojená s tímto kurzem a máte můj velký obdiv.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Vlasto, děkujeme, Vaše spokojenost nás moc těší. My Vás chválíme za úžasný obrázek. :-)

Profilová fotografie

vlasta Honišová

Posílám ještě nějaké moje obrázky, snad už je to o něco lepší než ten první.Maluji každý den a stále mě to baví. Děkuji za kurzy.

Profilová fotografie

vlasta Honišová

Posílám ještě nějaké moje obrázky, snad už je to o něco lepší než ten první.Maluji každý den a stále mě to baví. Děkuji za kurzy Nějak mi nejdou poslat obrázky, tak snad příště

Profilová fotografie

vlasta Honišová

Posílám ještě nějaké moje obrázky, snad už je to o něco lepší než ten první.Maluji každý den a stále mě to baví. Děkuji za kurzy Nějak mi nejdou poslat obrázky, tak snad příště

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Vlasto, další Vaše obrázky nevidíme :-( zkuste to ještě jednou, rádi se podíváme. :-)

Profilová fotografie

Štěpánka Chlustinová

20.1.2018

Tak i já to zkusila ? Jsem naprosto nadšená Vaším kurzem, že si musím objednat placenou část a zkoušet dál. Již dlouho jsem o Enkaustice přemýšlela a vůbec nechápu, proč jsem to nezkusila už dříve.....Paní Školaudyová mi dodala odvahu a moc jí za to děkuji. ???

Profilová fotografie

Štěpánka Chlustinová

Tak i já to zkusila ? Jsem naprosto nadšená Vaším kurzem, že si musím objednat placenou část a zkoušet dál. Již dlouho jsem o Enkaustice přemýšlela a vůbec nechápu, proč jsem to nezkusila už dříve.....Paní Školaudyová mi dodala odvahu a moc jí za to děkuji.

Profilová fotografie

Štěpánka Chlustinová

Další pokus

Profilová fotografie

Štěpánka Chlustinová

.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Štěpánko,
děkujeme za Vaše hodnocení. :-) To je dobře, že jste Enkaustiku zkusila, protože Vaše obrázky jsou parádní! :-) Jen tak dál.

Profilová fotografie

Marie Patočková

28.12.2017

Dobrý den malovala jsem dneska po třetí v životě podle vašich instrukcí bylo to moc krásné posílám všechny obrázky co jsem namalovala moc mě to baví dostala jsem žehličku k Vánocům

Profilová fotografie

Marie Patočková

Dobrý den malovala jsem dneska po třetí v životě podle vašich instrukcí bylo to moc krásné posílám všechny obrázky co jsem namalovala moc mě to baví dostala jsem žehličku k Vánocům

Profilová fotografie

Marie Patočková

Moc se omlouvám nepovedl se přenos všech obrázků tak ještě jednou

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Marie, děkujeme! :-) Obrázky jsou moc krásné, jen tak dál.

Profilová fotografie

Marie Patočková

Další malování

Profilová fotografie

Marie Patočková

Další malování

Profilová fotografie

Marie Patočková

Další malování

Profilová fotografie

Marie Patočková

Další malování

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Marie, jste skvělá, obrázky jsou parádní! :-)

Profilová fotografie

Miroslava Hylmarová

25.12.2017

Vcera darek od Jeziska a dnes s dcerkou zaciname......super

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Miroslavo, skvělé! :-) Děkujeme za připojené obrázky a ať Vás tvoření i s dcerkou baví. :-)

Profilová fotografie

Jakub Fictum

23.12.2017

Suprový .

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Díky, Jakube

Profilová fotografie

Petra Martinická

21.12.2017

Veľmi príjemná lektorka Janka ma previedla zaujímavou, starou a novoobjavenou technikou maľovania voskom. Doplnila u mňa možnosti, na čo všetko sa dá vosk využiť. Vďaka za tento kurz.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Petro, už jste něco vyžehličkovala?

Profilová fotografie

Jana Školaudyová

Je to velmi kreativní technika a čím víc budete malovat, tím víc nápadů budete mít.

Profilová fotografie

Krystyna Zangova

17.12.2017

Krasny relax doporučuji všem je to supr malovani skoušim take.Malovani je zajmave jak pro dospěle,děti tak i pro babičky.Zajmave malovani každy obrazek ma sve kouzlo.Krysta

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Krása, Krysto!! Jste moc šikovná a máme radost spolu s vámi :-)

Profilová fotografie

Jana Školaudyová

Každý obrázek je jedinečný a je to Váš originál. Přeji krásné malování.

Profilová fotografie

Daniela Andrejkovičová

4.12.2017

Enkaustika som uz videla a zdala sa mi narocna na malovanie. Ale tento kurz na vyviedol z omylu. Je to skvela technika, uzasne vedenie od pani Skolaudyovej, podrobne vysvetlenie. Po prvom obrazku som sa rozhodla zakupit kurz a som velmi spokojna. Dakujem

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Tedy Danielo, vy jste moc šikovná. Obrázky jsou jeden hezčí než druhý :-)

Profilová fotografie

Jana Školaudyová

Parádní obrázky. Jen pokračujte, budete mít z malování stále radost.

Profilová fotografie

vlasta Meitnerová

28.11.2017

Tento kurz určitě bude patřit ke skvělým z kreativních kurzů, skvělá technika, přiznávám, že jsem o ní pouze slyšela, ale neznala. Je to nádherná hra s barvami a tvary. Zatím jsem viděla jen neplacenou část.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Vlasto, máte pravdu, je to úžasná technika, co přináší radost. A musím se přiznat, že tohle žehlení mě narozdíl od žehlení prádla baví :-)

Profilová fotografie

Jana Školaudyová

Je to kreativní technika a hra s barvami a prostorem je velmi tvořivá. Přeji krásné malování.

Profilová fotografie

Eva Karlíková

24.11.2017

Váš kurz enkaustiky pro začátečníky mě velmi oslovil a překvapilo mě, co všechno se dá namalovat žehličkou a voskovkama. A to jsem viděla zatím jen neplacené díly. Už se těším co uvidím a postupně snad i sama vyzkouším dál, protože jsem si váš kurz právě koupila. :o) Díky moc.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Jejda, díky Evo. Tak až vyžehlíte nějaký obrázek, pošlete nám ho. Budeme mít radost :-)

Profilová fotografie

Jana Školaudyová

Čím víc budete malovat, tím víc nápadů budete mít. Ať se daří.

Profilová fotografie

Andrea Pastirčáková

10.10.2017

Po shlédnutí ukázkových částí zdarma jsem byla chycena do pasti :-) Ihned jsem si objednala enkaustickou žehličku, pero, vosky i papíry, zakoupila celý tento kurz a bylo vymalováno. Skvělý kurz, skvělá lektorka, moc děkuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

No tedy, Andreo, netušili jsme, že kurz má takovou moc :-) Pošlete nám obrázek svých výrobků, ať to vidíme na vlastní oči!

Profilová fotografie

Marie Wolfová

25.9.2017

Jenom náhodou jsem zde nakoukla a už jsem nemohla odlepit oči od obrazovky.... Určitě si v budoucnu tento kurs koupím nebo napíšu Ježíškovi :-) Krása! Nádhera! Špica! Nemám slov....

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Marie, to jsme rádi, že se vám kurz líbí. A s Ježíškem je to skvělý nápad. Rád u nás nakupuje dárky :-)

Profilová fotografie

Dana Beňaková

25.5.2017

Dobrý den, paní Škaloudyová,
jsem od přírody strašlivě zvědavý člověk. Je možné někde shlédnout galerii obrázků, které vytvořily a zaslaly Vám absolventky Vašich kurzů?

Profilová fotografie

Dana Beňaková

17.5.2017

Je to již hodně cvo jsem namalovala svůj první enkaustický obrázek, v kurzu, do kterého jsem docházela. Ukázky krzů paní Školaudyové mi ale ukázaly ještě další možnosti, zase trochu jiné, než jsem znala doposud.
Tohle je jeden z mých výtvorů z dřívějška.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

To je moc pěkný obrázek, Dano! Máme radost, že vám kurz Jany Školaudyové rozšířil obzory a budeme se těšit na další obrázky :-)

Profilová fotografie

Jana Školaudyová

Bohužel, já si obrázky účastnic neukládám, to už by se mi do počítače nevešlo vůbec nic. Můžu vás ale ujistit, že jsem jich viděla již opravdu mnoho a hlavně v nich vidím úžasné zlepšení.

Profilová fotografie

Stáňa Vacková

11.4.2017

Dobrý večer, paní Školaudyová je v kurzech opravdu skvělá!!!! Díky za všechny kurzy :-)
Mám dotaz k 9. dílu - jakou konkrétní značku studených vosků v tubě a olejových kříd paní Jana používá? Děkuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, paní Vacková, váš dotaz jsem poslala Janě a ona vám odpoví :-)

Profilová fotografie

Jana Školaudyová

Zdravím Vás, barvy v tubě se jmenují Cuni, jsou to voskové španělské barvy v tubě a prodává je Regina Bergerová z Prahy, firma Mercurius.

Profilová fotografie

Jana Školaudyová

Zdravím Vás, barvy v tubě se jmenují Cuni, jsou to voskové španělské barvy v tubě a prodává je Regina Bergerová z Prahy, firma Mercurius. Olejové barvy já používám značku Faber Castell , ale můžete použít i Kohinoorky. Navíc se dají koupit kusově, tak nemusíte kupovat celou sadu.

Profilová fotografie

Helena Pachutová

30.12.2016

úžasné !!!!!

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Díky, Heleno! A podívejte se i na kurz pro pokročilé, to je také skvělé. Jana Školaudyová prostě nezklame :-)

Profilová fotografie

Marcela Černochová Černochová

29.12.2016

V srpnu 2015 jsem si zakoupila pokračování Vašeho kurzu. Neměla jsem možnost se kreslení delší dobu věnovat a nyní nevím, jak se k němu mohu dostat, prosím poraďte. Přes zimu mě malováním láká a baví. Děkuji

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, paní Černochová, přihlašte se svým mailem a heslem, pak klikněte vpravo nahoře na odkaz "Moje kurzy" a kurz uvidíte v zeleném rámečku. Stačí na něj kliknout a je to :-) Kdybyste měla potíže, zavolejte mi na tel. číslo 723 907 169, Eva Farová

Profilová fotografie

Hana myslivcova

20.12.2016

Dobrý den, s touto výtvarnou činností jsem letos na jaře s úmyslem, že na vše přijdu s pomocí knihy sama, moc to se mi mé výtvory nelíbili, tak jsem na chvíli přestala a věnovala se své keramice. Jsem ráda, že jsem si kurz objednala, využila jsem ho pro tvorbu prvních kartiček ( přání PF 2017), není to ještě tak, jak bych si představovala, ale pod Vaším vedením, které je velmi milou formou srozumitelné a podle mého názoru výborné, se snad výsledky dostaví. Samozřejmě používám zatím nejlevnější materiál, ale žehličku s tužkou už jsem si již koupila. Ještě jednou dekuji za kurz a pokud se podaří obrázek nahrát, tak pošlu. Přeji i tímto hezké prožití svátků vánočních a spokojený a zdraví plný nový rok Hana Myslivcová

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, paní Myslivcová, moc děkujeme za Vaši pochvalu a lektorce Janě všechno vyřídíme. Vaše kartička je naprosto úžasná :-) Jana bude mít velkou radost, že Vám pomohla k tvoření tak krásných věcí. Mějte se krásně a radostně v novém roce a až budete mít další obrázky, pochlubte se. Uděláte nám i lektorce velikou radost :-)

Profilová fotografie

Jana Školaudyová

Zdravím Vás paní Hanko, děkuji za vaše hodnocení, přeji do nového roku hodně zdraví a času na tvoření. J. Škol.

Profilová fotografie

Alena Ježková

20.9.2016

Dobrý den,Váš kurz jsem našla jen náhodou a hned jsem zkoukla všechny 3 díly.Strašně mě tato technika zaujala.Voskovky i starý kalendář jsem měla,ale dalo mi práci sehnat žehličku.Jakmile jsem ji sehnala hned jsem se do toho pustila a musím říct,že je to fantastické.Koupila jsem si i knížku od paní M.Kielbusové a vážně uvažuji i o zakoupení enkaustické žehličky,myslím si,že bude lehčí a lépe se s ní bude pracovat.Děkuji moc za Vaše kurzy,jsou perfektní.A.Ježková

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, paní Ježková, Janu Vaše hodnocení potěšilo. Jestli se budete technice dál věnovat, určitě si pořiďte enkausticku žehličku. Je lehoučká a lépe se s ní "žehlí" detaily.

Profilová fotografie

Jana Školaudyová

Pokud budete chtít žehličku, mám jí skoro pořád v nabídce.

Profilová fotografie

Zuzana Pítrová

22.4.2016

Pěkné. děkuji za názornou ukázku.

Profilová fotografie

LUDMILA GEHEROVÁ

31.8.2015

Začala jsem před 14 dny.Je to úžasná technika, která chytne za srdíčko. Nikdy nevím, jak obrázek dopadne a to je na tom to nejlepší.

Profilová fotografie

Vladuš

18.8.2014

Viděla jsem první díl vaši školy eukastiky a jediné co mi chybělo - odkaz na vaše dvě učebnice a kde je vůbec seženu.Prý už jsou rozebrané.Jinak se už těším na další díly.S touto technikou jsem se seznámila v kurzu v Lázních Bohdaneč,kde jsem se pokoušela udělat dva obrázky a s úžasem jsem po vašem prvním díle pokoušela udělala dalších třicet pokusů o kresbu.Vaši dokonalosti jsem se sice ani nepřiblížila,ale moc mně to bavilo.Děkuji za inspiraci.

Profilová fotografie

Jana Školaudyová

Enkaustika je úžasná relaxační technika. Pokud budete chtít žehličku, mám jí skoro pořád v nabídce. Přeji krásné malování.

Profilová fotografie

Zuzana Špačková

30.6.2014

teším se na každou novou lekci

Profilová fotografie

World by Jane

24.6.2014

Dobrý den,
enkaustiku už jsem dávno zkoušela, ale i tak jsem se na vaše video podívala. Sice jsem se nedozvěděla nic nového, ale video je fajn a pro začátečníky je určitě prospěšné. Podívám se i na další dvě videa a třeba se dozvím něco nového. Enkaustika mě baví, ale nějak moc mi nejde. Zatím jsem dělala spíše abstraktní obrázky, ale chci se naučit i krajiny.

Profilová fotografie

Lenka

23.6.2014

Do této techniky jsem doslova zamilovala,,,,,,,
Poklona pro paní Janu skvěle to vše vysvětluje,,,,,,děkuji

Profilová fotografie

Alena Riskova

11.6.2014

Velmi zaujimave Dakujem ucim sa cestu

Profilová fotografie

Jana Školaudyová

Pokud jde o cestu, nezapomeňte, že se škrabe VŽDY vodorovně. Pokud budou trošku čáry našikmo, bude cesta podle pohledu padat.

Profilová fotografie

monika

8.5.2014

Dobrý večer, Jano. Děkuji Vám za názorné ukázky. Taky jste mě "dostala", voskovky by se doma našly, ale žehličky mám jen napařovací a to by asi nešlo. Zkusím obrat babičky. Obrázky jsou úžasné, nikdy bych neřekla, že jsou "malované" žehličkou. I přesto, že jsem totální antitalent, vyzkouším to a pokud se mi něco povede, zkusím to poslat. Přeji hodně dalších fanynek.

Profilová fotografie

Jana Školaudyová

Dík za hodnocení. Pokud pak budete chtít pořídit žehličku, v klidu se na mně obraťte. Snažím se mít pořád doma.

Profilová fotografie

Věra Dopitová

7.5.2014

Velmi mě tato technika oslovila. Líbí se mi pestrost barev a absolutní svoboda projevu pomocí voskových pastelů a žehličky. Je to neuvěřitelná zábava. Je také krásné to, že každé dílko je originál.

Profilová fotografie

Jaroslava Novotna

3.5.2014

Dobrý den ,po návštěvě v Dubči jsem začala zkoušet se starou žehličkou a voskovkami.

Profilová fotografie

marie koskova

30.4.2014

Janičko koukla jsem na vaše video,jste šikovná ne jen v malování voskem.Zdraví vás Marie

Profilová fotografie

Jana Voglová

30.4.2014

Dobrý den, s enkaustikou jsem se poprvé setkala, když viděla u kamarádky jakousi kartičku, kterou okomentovala takto: to tvořila máma voskem, ale jak, to nevím... Našla jsem malování voskem na internetu a tím jsem se seznámila s pojmem "enkaustika". Je to nejfantastičtější technika, kterou jsem kdy zkusila a určitě ji zvládne každý.

Profilová fotografie

Katarína Sacká

6.4.2014

S enkaustikou jsem se seznámila na internetu v době kdy jsem se čelila a překonávala rakovinu. Obrázky mi pomáhaly překonávat těžké období.Při kreslení jsem zapomněla na nemoc. Mnohé jsem rozdala ženám v našem Klubu žen .kterým jsem udělala radost .Až po vzhlédnutí kurzu jsem se ještě mnohé naučila Jsem rada ,že jsem absolvovala Vaš kurz,který mi mnohé vědomosti o enkaustice doplnil za co Vám děkuji.Budu pilné využivát vše co jsem se ve kurzu naučila .Děkuji. Katrin

Profilová fotografie

Jana Školaudyová

Děkuji za milá slova, tato technika pomohla už mnoha lidem najít přinejmenším nového koníčka. Přeji hodně zdraví a času na malování.

Profilová fotografie

Dagmar Vepřková

30.3.2014

Tak jsem si konečně dokoupila celý kurz a už se těším, jak to všechno vyzkouším.

Profilová fotografie

Kateřina

16.3.2014

Tisícere díky za možnost se pod Vašim vedením se naučit něčemu novému a zajímavému.

Profilová fotografie

Simona

21.2.2014

Dobrý večer, o zhlédnutí prvního dílu, který se mi moc líbil, jsem hned vyzkoušela malování českými voskovkami a starou žehličkou. Posílám pár obrázků. Přeji vám krásný večer. Simona

Profilová fotografie

Ilona

17.1.2014

Mamko, jdeme žehlit, to mně oznámila moje 7-letá dcera po shlédnutí 2 lekcí encausticy na PC. Měla jsem problém ji od toho dostat a vyzkoušet si to též.

Profilová fotografie

Hana

13.1.2014

Dobrý den přeji všem-děkuji paní lektorce za vedení kurzem, ukázky jsou moc hezké ,inpirativní .Snažím se zdokonalit v této technice-jsem začátečník.Zpočátku se zdálo jako nezvladatelnuté-ale i jednoduchý obrazec má svou krásu.Syn tvoří snad i hezčí obrazce než já-pohltilo nás to.Tak žádné strachy a tvořte taky :-)

Profilová fotografie

Jana Školaudyová

Zdravím, kurz je určen právě začátečníkům. Mnoho lidiček přišlo na kurz, že již malují podle internetu a byli hodně překvapeni, jak složitě vypadající věci jsou jednoduché při správném tahu žehličky.

Profilová fotografie

Eva Šikolová

7.1.2014

Kurzy enkaustiky paní Mgr. Školaudyové byly vynikající a věřím, že nebudu sama, která by uvítala jejich pokračování. Zprvu jsem se obávala, že v mém pokročilém věku ( 74 ) tuto techniku nezvládnu, ale musím se pochválit. Jde to. Jen jsem se ještě neodvážila své výtvory ukázat ostatním. Velké díky paní Školaudyové a pozdrav všem,dámám, které malují touto technikou.
Eva Šikolová Kladno

Profilová fotografie

Marie Bukovská

21.12.2013

Zdravím a velké poděkování paní lektorce za skvělý výklad. Pokojné Vánoční svátky a radost, spokojenost a tvůrčí energii v Novém Roce 2014.

Profilová fotografie

Ilona Vranková

16.12.2013

Zdravím vás paní Jano a děkuji za Váš kurz,který mi udělal velkou radost. Už maluji,ale obrázky nemám jak vložit. Přimlouvám se za pokračování kurzu. Přeji hezký vánoční čas

Profilová fotografie

Soňa

4.12.2013

Snažila som sa a pridávam moje práce, z toho množstva som vybrala tie čo sa mi najviac páčia.

Profilová fotografie

Jana

30.10.2013

Bezvadné, už vím jak strávím dovolenou, zase pro mě nový způsob jak relaxovat. Moc děkuji.

Profilová fotografie

Milada

30.10.2013

Dobrý den,jsem z vašeho malovaní nadšená,jste strašně moc šikovná.Já nejsem až takhle tvůrčí ale zkusím to,pokud se stane zázrak a nakreslím obraz,tak jdu k vám do kurzu,jsou to nádherné malby a to jsem viděla jen 1 díl.Děkuji Vám.

Profilová fotografie

Alena Ondrášková Ondrášková

13.10.2013

Jani ahoj, když se ohlédnu za prvopočátky, tak se usměji, doporučuji všem kamarádkám aby shlédly Kurz pro radost zdarma a pak si zaplatily i pokračování, je to moc vydařený kurz a já se vždy vracím na tyto stránky pro Tvou radu, díky Ti za to

Profilová fotografie

Jana Školaudyová

Alenko, já jsem na tvých obrázcích viděla úžasný posun. Tak přeji, ať máš kopici času na tvoření.

Profilová fotografie

Alice Moravcová

11.10.2013

Mám radost a moc Vám děkuji. Kdysi jste mne nadchla v Běchovicích.

Profilová fotografie

Eliška

7.10.2013

Dorý den paní Jano, velice mne zaujal Váš kurz. Myslím, že jsem se zase něčemu navému přiučila a snad se i mé výtvory, díky Vašim radám zlepší. Zasílám Vám své dosavadní pokusy a omyly.

Profilová fotografie

Jarmila Mienkinová

7.10.2013

zaplavilo mne nadšení z tvoření touto technikou

Profilová fotografie

Alena

4.10.2013

Dobrý den, Jano, děkuji Vám za krázný zážitek, který jsem si včera užila při vašem prvním kurzu. Už se začínám shánět po staré žehličce a jakmile budu mít první výtvor, hodný toho slova, tak se Vám pochlubím. Ještě jednou dík a přeji hodně úspěchů a nápadů ve Vaší práci.

Profilová fotografie

Kateřina

2.10.2013

Děkuji, paní Jano, inspirace není nikdy dost...

Profilová fotografie

Hana Sobolová

27.9.2013

Dobrý večer paní Jano, chtěla bych moc poděkovat za tento úžasný kurz. Velice mě zaujal díl s použitím strukturovací pasty. Zhlédla jsem ho několikrát, poctivě napsala seznam potřebného materiálu a šla nakupovat. Včera jsem nanášela pastu a těšila se na dnešní večer až poprvé na vlastní kůži vyzkouším tento odlišný způsob malování voskem. A moc se těším opět na zítřek, kdy budu malovat další.

Profilová fotografie

Jana Školaudyová

Strukturované plochy vypadají zajímavě a dá se s nimi hodně experimentovat. Přeji ať se daří.

Profilová fotografie

Kristýna Zapletalova

26.9.2013

Moc děkuji paní Jano, dřív jsem hodně malovala na škole, ale pak jsem se vrhla spíše na řemeslné techniky a práci s kovem. Díky enkaustice a Vám, ale zjištuji že jsou mi daleko bližší techniky a výrazové prostředky, které voní, jsou měkké a vyzařují teplo. Nehledě k těm barevným možnostem, barvy mě vždy fascinovaly. Kurz je připravený velice hezky, moc se těším na pokračování. Mějte se krásně, jste velikou inspirací.

Profilová fotografie

Veronika

23.9.2013

Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat, protože jste mi pomohla vrátit se k tvorbě jako takové. Vaše kurzy enkaustiky mě nadchly a já jsem se tak po narození syna vrátila k malbě. Enkaustika mi vyhovuje, protože je to rychlá technika, takže ji můžu provádět i vedle mateřských povinností :) Ještě jednou děkuji a přeji hodně enkaustických úspěchů a nejen těch Veronika

Profilová fotografie

Věra Bůžková

19.9.2013

Hezké odpoledne, paní Jano, viděla jsem už první kurz a pouštěla jsem si ho několikrát. Teď jse zhlédla i druhý blok a jsem infikována virem zvaným enkaustika. Takže mám žehličku, voskovky ( to jsem zakoupila dnes) a kartičky z kalendáře. Už se moc těším až zkusím malovat. Vaše kurzy jsou úžasné, srozumitelé a velmi, velmi pohodové- platí to i pro Powertex. Víte, nevím, jestli si toho někdo všiml, ale velmi důležitá je, (alespoň pro mne),i osobnost lektora, zejména jeho projev. Váš hlas člověka pohladí a vy ho vedete tak klidně a jakoby nic, že se mu dílko určitě podaří. Velmi užitečné je i to, že ukážete chyby, které můžeme udělat a proč je děláme a jak je můžeme opravit. Moc a moc vám děkuji za to, že takovýmto způsobem chcete a dokážete lidičkám předávat to, co sama opravdu precizně umíte. Přeji všechno jen to nejlepší.

Profilová fotografie

Jana

11.9.2013

Dobrý den,mému srdci velmi blízká paní Školaudyová. Asi před čtyřmi roky jsem byla na Vašem kurzu v Chlumci nad Cidlinou.Jak Váš kurz, tak i Vaše osobnost mě hluboce zasáhla-samozřejmě jen v dobrém.Od krajinek jsem postupně malovala více abstrakci a nakonec jsem zakotvila u andělů. Děkuji Vám moc ,Vy jste anděl seslaný na Zem.

Profilová fotografie

Ema

9.9.2013

Dobrý den, váš kurz mě fascinoval. Je mi 14 a maluji už rok. Na enkaustice se mi líbí, že stačí jeden pohyb žehličkou, a změní se celý obrázek. Na kurz jsem přišla díky přítelkyni mého tatínka, které se to taky dost líbí. Myslím, že ty kurzy, co děláte jsou výborný, děláme i s Powertexem. Posílám jeden z mých nejpovedenějších obrázků. :-)

Profilová fotografie

Dana Zahradníková

30.8.2013

Prosím Vás chcela by som sa opýtať, kde sa dajú dostať kúpiť čierne papiere na enkaustiku. Ďakujem.

Profilová fotografie

mikulda Mikulcová

20.8.2013

Chci Vám paní Jano poděkovat, vždy jsem chtěla malovat či kreslit barevně. Ale pastelky ani temperky nebyli to pravé ořechové. Až jsem si koupila Váš kurz. Konečně jsem se našla! Moc mě malování baví. Děkuji!

Profilová fotografie

jana oravska

30.7.2013

chcem sa poďakovať za nové poznatky z Vašich kurzov, doteraz som bola samouk a aj napriek tomu sa moje obrázky páčili :) teraz keď som si kúpila Váš kurz tak budem na zlepšení pracovať. s úctou Jana

Profilová fotografie

Dagmar Šmirousová

20.7.2013

Encaustika nabízí širokou paletu možností a proto je to jedna z mých nejoblíbenějších výtvarných technik. Také jsem začínala se starou žehličkou na prádlo a kalendářem, ale postupně jsem přecházela k vybavení, které dává větší možnosti. Obrázek je vosk na překližce, nanášený špachtlí, což je technika o několik století starší, než nanášení žehličkou. Další použitou pomůckou je horkovzdušná pistole. Přes to, že se enkaustikou zabývám už delší dobu, kurzy se mi velmi líbí a jsou i pro mě inspirací a poučením. Za to mnohokrát děkuji.

Profilová fotografie

Jitka Gubášová

19.7.2013

Jani moc jste mě nadchla touto metodou,mám doma voskovky české,tak to vyzkouším ale za pomoci staré žehličky,jakmile dílko dotvořím,vložím ho na diskuzi. Už se těším na další díly.

Profilová fotografie

Dita Pízová Valentová

14.7.2013

Enkaustika je nádherná věc, vhodná i pro ty, kteří nedostali do vínku umění malovat. Děkuji Jani Vám za to, že nabízíte i pro začátečníky tyto kurzy. Už se těším na další díl.

Profilová fotografie

Eva

13.7.2013

Jani,jsem moc ráda že jsem se díky Vám seznámila s touto technikou,je to úžasný relax.Už delší dobu obdivuji Vaši tvorbu.Úplně náhodou jsem narazila na tento kurz a protože jsem samouk jsem za něj moc ráda.Přeji mnoho úspěchů ve Vaší tvorbě.

Profilová fotografie

Jitka

3.7.2013

Úžasná prezentace! Jdu zkusit, jestli to půjde i mně.Výtvarně moc nejsem nadaná. :-)

Profilová fotografie

Ludmila

24.6.2013

Zdravím, Jani, a děkuji za II. třídu. Kurz je krásný a pohodový! Dnes tu leje, a tak možná konečně dojde po zhlédnuté teorii a po delší enkaustické pauze i na PRAXI! Mnoho sil a radostí! Ještě jednou děkuji! Ludmila Urbanová

Profilová fotografie

Ludmila

19.6.2013

Moc děkuji, jsem nadšená! Paní Lektorko, rosteš! Všechna Tvoje dřívější videa mě rovněž okouzlila, tady je patrný zase další obrovský posun!
Děkuji všem a těším se na druhou lekci.

Profilová fotografie

Květoslava

13.6.2013

právě jsem zkoukla 3.díl paní Jany a byla jsem v úžasu co se dá s žehličkou namalovat. tak pěkně vychytané tahy,úplná kouzla! nádhernéobrázky roztou přímo pod rukou.ÚŽASNÉ! JANO DĚKUJEM!

Profilová fotografie

Ludmila Bednářová

12.6.2013

....a tak to vypadá,že začínám propadat žehličce a voskovkám.Zatím mám jen malou,starou žehličku,která nemá termostat a musím ji každou chvíli vypínat a zapínat a obyčejné voskovky, ale jsem nadšená.Aspoň jsem si dopřála ty správné papíry :) No a nejspíš budu psát Ježíškovi, ať mi donese výbavu.
Paní Jano,jste dobrá lektorka-už jsem u Vás byla na kurzu Powertex...a takydobrýýýý !

Profilová fotografie

Vava

6.6.2013

Náhodou jsem objevila tenhle kurz a jsem tomu ráda.Jsem spíš technický typ (řidička kamionu) a na tvořivé činnosti jsem spíš "levá" ,ale malování mě moc přitahuje, učím se a maluju si spíš pro radost,říkám si "ničitel pláten".Tahle technika mi dává větší prostor,protože i nepovedený obrázek pro neznalé dobrý :-D .První výtvor mě nadchl,další byly spíš katastrofa,ale po shlédnutí některých přenádherných výtvorů z galerie vím,že to nevzdám..dík za moji novou radost..

Profilová fotografie

Zuzana Hoffmannová

3.6.2013

Moc pěkné, těším se, až vyzkouším, jen to chce sehnat nějakou starou žehličku :)
Děkuju za inspiraci.

Profilová fotografie

Hana

1.6.2013

Milá paní Jano, nedávno jsem šla ve městě kolem vitríny, kde byly vystavené obrazy vytvořené touto úžasnou technikou... stála jsem před nimi a hloubala, jak se to asi dělá. Díky Vám to teď vím. Úvodní lekce mě velmi zaujala, už se těším na další... Momentálně jsem velmi zaneprázdněná, finišujeme se stavbou, ale už teď je mi jasné, čím se budu zabývat po "dlouhých zimnjích večerech".

Profilová fotografie

Eva

30.5.2013

Ahoj Jani, Tvůj první kurz Enkaustiky mne skutečně nadchl. Vůbec jsem netušila, co vše se nechá touto technikou vytvořit. Po shlédnutí Galerie se těším na kurzy další.

Profilová fotografie

Alexandra

29.5.2013

Dnes jsem shlédla první díl. Také i jiné kurzy. Všechny jsou velmi zajímavé. Dívám se na to zatím především proto, že jsem zvědavá, vždycky mě zajímalo přijít na tu technologii toho, jak se co dělá, protože to je základ, další věcí pak je zapojit vlastní fantazii. Až zbude čas, budu si všechno naučené doma zkoušet.

Profilová fotografie

Soňa

27.5.2013

Dobrý den i mě enkaustika nadchla,zatím se pořád učím,ale moc mě to baví. Soňa

Profilová fotografie

iva

24.4.2013

Zdravím Vás p. Jano. Jste skvělá učitelka. Maluji touto technikou a jsem samouk. Hodně mě to baví a již teď jsem obdarovala obrázky a doufám i potěšíla spoustu lidí. Maluji od dětství ale tuto techniku malby dělám jen krátce a jsem z ní úplně unesená. Děkuji za instrukce a nové nápady. Kurz mi přeposlala kamarádka Ivana. Jen krásné dny Vámpřeje Marcela G.

Profilová fotografie

Markéta

20.4.2013

Děkuji, jsem samouk z toho co jsem skoukla na internetu, jsem ráda, že se tady něco nového naučím :-) Moooc mě to baví :-)

Profilová fotografie

Jarmila ROB. Robotková

20.4.2013

Milá Jani, děkuji za celý kurz, jste skvělá učitelka. už jsem taky namalovala pár obrázků na černý papír, jak psala Alenka, krásně se na něj maluje,tak něco posílám do galerie. Včera jsem měla doma dvě malé holčičky,udělaly si obrázky a maminka mi říkala,že šly s nima i spát. Je to nádhera a bude to i závislost. Ještě jednou mnohokrát děkuji. Jarmila ROB.

Profilová fotografie

Hanka K.

19.4.2013

Děkuji, Jani, dalo mi to chvíli práci, než jsem přišla na ten grif, aby se to tupování povedlo, zkouším zase něco jiného, foto dodám. Skvělý kurzík, moc za něj díky!!!

Profilová fotografie

Miroslava

13.4.2013

Tuhle techniku jsem znala jen z pár obrázků,teď si ji díky Vám osahávám v praxi..překvapily mě 3 věci..1)jak velká je spotřeba voskovek Kohinor
2) že to jde,i když má člověk pouze napařovací žehličku
3) že to je i v mém případě docela koukatelné :):):)..asi se chytnu drápkem...

Profilová fotografie

Věra Hejdová

11.4.2013

Dobrý den, paní Jano! Všech devět dílů Vašeho kurzu jsou úžasné!!! Vše dokonale ukázáno, vysvětleno ... Děkuji! Věra

Profilová fotografie

Helena Vykydalová

10.4.2013

DOBRÝ VEČER.KURZ JE ÚŽASNÝ VELICE SE MI LÍBÍ.DÍKY HELA

Profilová fotografie

Erika

10.4.2013

Dobrý den, paní Jano, jsem nadšenec enkaustiky a ráda bych se dozvěděla, kde se dá získat "uznávaný" cerfitikát na Enkaustiku. Děkuji, hodně krásných zážitků z tvoření :-) Erika

Profilová fotografie

Lída

10.4.2013

Úžasně zpracované kurzy, názorné, inspirativní . Díky. Lída

Profilová fotografie

Martina Bánoková

8.4.2013

Dobrý den paní Jano, kurz je velice pěkně "polopaticky" veden a to jsem přesně potřebovala, kromě žehličky jsem si zároveň přikoupila i taková menší "udělátka" s nástavci, moc mě to začalo bavit....už z toho důvodu, že nejsem vůbec zdatná malířka a pomocí žehličky toho můžu dosáhnou, což je super....Mohu se zeptat jestli uvažujete i o předvedení ukázky práce s nástavci? Přeji pěkný den a moc spokojených kurzantů.Martina

Profilová fotografie

Alena Tothova

3.4.2013

ďakujem za videokurzík, s enkaustikou som sa stretla na jednom kurze pred pár rokmi a odvtedy mi táto nádherná technika učarovala, ...rada sa zdokonalím pod takýmto odborným vedením pani Janky

Profilová fotografie

Marie Braucci

1.4.2013

Prostě nádhera...

Profilová fotografie

Tereza Machková

30.3.2013

To je taková nádhera, už se nemohu dočkat až vyzkouším. Moc děkuji

Profilová fotografie

Majda Legerská

29.3.2013

Krásný kurz a přemýšlím že se pustím do této techniky.... Super!!!

Profilová fotografie

Alena Ondrášková Ondrášková

27.3.2013

Tak jsem se zase dozvěděla více, Jani děkuji a těším se na další kurz

O lektorovi:

Lektor

Jana Školaudyová - Výtvarnice

Jsem kreativní člověk a od mládí se věnuji různým výtvarným technikám. Ráda objevuji nové, které mohou zaujmout nejen mně, ale mnoho dalších lidí. Jako bývalá učitelka mám ráda lidi a práci s nimi. Snažím se vše, co učím vysvětlit jednoduše, aby postup tvoření pochopil každý. Tak je to také s technikami, které bych Vás ráda naučila. Mám s nimi dlouholeté zkušenosti a sama se je učím od nejlepších lektorů v Evropě. Mojí tvorbu si můžete prohlédnout na www.vytvarnekurzy.com. Těší se na Vás Jana Školaudyová.

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  4 447 účastníků

  Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Lektor

  Jiří Kynčl
  lektor4 447 x

 • Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Naučte se hrát na kytaru, absolvujte s námi Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla a naučte se zahrát první písně.

 • Kurz

  1 382 účastníků

  Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky

  Lektor

  Pavel Michalica
  lektor1 382 x

 • Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky

  Namalujte si v pohodlí domova květiny jako živé, s námi to zvládne i naprostý začátečník.

 • Kurz

  818 účastníků

  Paličkování pro pokročilé

  Lektor

  Iva Prošková
  lektor818 x

 • Paličkování pro pokročilé

  Rozšiřte si své paličkovací umění a naučte se vyrobit nádherné krajky, originální obrazy a šperky dalšími technikami.

 • Kurz

  404 účastníků

  Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Lektor

  Lenka Kinzlová
  lektor404 x

 • Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Ponořte se do světa barevných vitráží technikou Tiffany a naučte se výrobu trojrozměrných předmětů.

 • Kurz

  4 339 účastníků

  Šití bot pro začátečníky

  Lektor

  Veronika Mocová
  lektor4 339 x

 • Šití bot pro začátečníky

  Naučte se, jak si vyrobit ty nejlepší a nejoriginálnější kožené boty, které vám skvěle padnou.

 • Kurz

  1 394 účastníků

  Šití ekopanenek pro začátečníky

  Lektor

  Tereza Jarošová
  lektor1 394 x

 • Šití ekopanenek pro začátečníky

  Naučte se jak ušít ekopanenku krok za krokem a udělejte tak radost svým nejbližším.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY