Reagujeme na mimořádný stav! Všechny kurzy nyní s 50% slevou! Akce skončí za

 MENU

 Hledat

Quilling - ozdoby z papíru

Naučte se tvořit a vyrobit si velmi originální ozdoby z papíru pomocí výtvarné techniky zvané Quilling.

2 381
ÚČASTNÍKŮ KURZU
4,9 z 5 (47 hodnocení)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA

Do kurzu již vstoupilo
  2 381 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Objevíme společně kouzla tvorby z papíru, kterému se říká Quilling a vyrobíme si krásné, originální a jedinečné ozdoby z papíru. Quilling je papírový filigrán. Jde o výtvarnou techniku využívající proužků papíru, které jsou různě stáčeny a pokaždé jinak formovány do námi požadovaného tvaru. Vytváří se z nich velmi originální obrazce.

V kurzu se dozvíte:

 • jaké pomůcky se nám budou hodit
 • jak nařezat papírové proužky
 • jak je správně stáčet
 • jak je správně spojovat
 • jak vyrobit originální ozdoby z papíru

Quilling je technika, kterou se vyrábějí ozdoby z papíru. Quilling nebo také papírový filigrán je výtvarné umění, které jako hlavní materiál používá papírové proužky. Proužky se stáčí pomocí quillingového pera do spirálek a takto vzniklé spirálky se pak pomocí prstů formují do různých tvarů, jako lístek, kapka, kytička, hvězda nebo vločka. Jednotlivé tvary se pomocí lepidla fixují na podklad. (zobrazit celý popis kurzu)

Pomocí techniky Quilling se ozdoby z papíru pevně spojují do svého zvoleného tvaru. Jednotlivé tvary se pomocí lepidla fixují na podklad, kterým může být papír, krabičky a rámečky. Pomocí této techniky můžeme vytvořit spoustu jedinečných ozdob, které se budou hodit třeba na Vánoce, Velikonoce i další svátky a příležitosti.

Technika Quilling byla na světě zřejmě hned od samotného vzniku papíru. První zmínky jsou již od prvního století po Kristu v Číně a technika se používala i ve starověkém Egyptě. Poprvé byla technika zdokumentována kolem roku 1200 a zaznamenána do písemného záznamu. V 15. a 16. století pomocí Quillingu zdobili například evropské jeptišky a mniši nejrůznější předměty.

Jako předměty zdobení jim sloužily různé truhly a skříňky, rámy obrazů, čajové krabičky, tácky, jednotlivé kusy nábytku, ale třeba i urny. Původně se jednotlivé papírové proužky obtáčely kolem husích brk. A přesně odtud také pochází i název Quillingu. Onen Quill znamená brk. Mezi dámami z vyšší společnosti byl Quilling hojně rozšířený až do konce 18. století, a to stejně jako třeba vyšívání.

Na tuto techniku se téměř zapomnělo v minulém století a její obliba znovu vzrostla až v tom současném století. Quilling a ozdoby z papíru se zase znovu dostávají na své výsluní. Jednotlivé formy a metody Quillingu jsou označovány jako techniky 2D, ale také 3D, pomocí kterých se vyrábí třeba velikonoční kraslice.

Další technikou je Combing neboli Quilling na hřebínku. V překladu znamená „comb“ hřebínek. Proužky papíru se ovíjí kolem speciálního hřebínku a pak se ze vzniklého výpletu různě tvarují všelijaké lístky a kytičky.

Dalším způsobem je i Pins neboli Quilling pomocí špendlíků. „Pin“ přeloženo z angličtiny - špendlík. Proužky papíru se tedy obtáčí kolem špendlíků, které jsou zapíchnuty v korkové podložce. Pomocí této techniky lze vyrobit nádherné květiny, ptáčky, vločky, křídla motýlů a spoustu jiných ozdob.

V kurzu Quilling - ozdoby z papíru se dozvíme, jak tvořit originální papírové filigrány pomocí různých technik:

 • technikou Quilling si vyrobíme krásné, originální a jedinečné ozdoby z papíru
 • povíme si, jaké budeme potřebovat pomůcky a jak je využívat pro ozdoby z papíru
 • představíme si jednotlivé způsoby stáčení papíru s různými pomůckami
 • naučíme se pevně spojovat stočené proužky papíru pomocí lepidla
 • stáčení proužků papíru pomocí quillingového pera do spirálek na ozdoby z papíru
 • formování vzniklé spirálky do různých tvarů, jako lístek, kapka, kytička, hvězda, vločka
 • fixování jednotlivých tvarů pomocí lepidla na podklad
 • výroba různých ozdob na Vánoce, Velikonoce a další svátky

Lektorkou kurzu Quilling - ozdoby z papíru je Petra, která se technice Quilling věnuje již řadu let. Společně si povíme, co budeme potřebovat pro výrobu krásných a originálních papírových ozdob. Kurz je věnovaný zdarma všem fandům kreativních technik a věříme, že vás technika osloví tak silně, jako dokázala oslovit i nás.

Lekce kurzu:

1
1. díl
15:47
15:47

Základní seznámení s technikou, pomůckami, základními tvary - vrhněte se do tajů zakroucených papírků!

2
2. díl
15:27
15:27

Vánoční tématika...co jiného dodat. I přes monitor ucítíte vůni Vánoc. Technika není náročná. Můžete spolupracovat se svými dětmi a vytvořit jednak nezapomenutelnou atmosféru a navíc nádherná přání...

Hodnocení:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Karolína Švejcarová

Super kurz, velice ho doporučuji každému, kdo rád tvoří dekorace ať už z papíru nebo jiných materiálů.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Karolíno, děkujeme za pochvalu i doporučení. Máme radost, že se Vám kurz líbí. :-)

Profilová fotografie

Marie Komárová

Dobrý den, moc děkuji za krásný, srozumitelný, praktický návod. Nikdy jsem nechápala, jak někdo může motáním kousku papírku vytvořit ornament, vyžadující z mého pohledu vysokou míru přesnosti. Po shlédnutí videa jsem šla nakoupit potřebné, vyzkoušela si to a okouzlená, že to jde i mě - naprostému začátečníkovi, vyzkoušela i s vnučkami. Bylo to skvělé odpoledne, dětská fantazie nemá hranice - udělaly kromě vloček i krásnou oranžovo - černou lišku a ještě k ní dodělaly lístečky jakože křoví :-). Moc děkuji! Majka K.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Majko, děkujeme za pochvalu, máme radost, že jste se do tvoření pustila i s vnučkami a užily jste si tak spolu hezký čas. :-) Nahrajete nám zde i obrázky? Vy jste to tak krásně popsala, že bychom to chtěli i vidět. :) Mějte se hezky a přejeme Vám mnoho dalších prima tvořivých chvil.

Profilová fotografie

DANA NOVÁKOVÁ i

Dobrý den,moc pěkná ukázka kurzu a opět nové nápady na netradiční vánoční ozdůbky.Dokážu si představit,že bych při této práci mohla relaxovat,udělat si radost a možná zabavit i vnučku,
děkuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Dano, děkujeme za Vaše hodnocení a přejeme, ať se Vám tvoří s radostí, ať už jen Vám samotné nebo i společně s vnučkou. :-) Mějte se hezky.

Profilová fotografie

Anna Vodičková

Jedná se o velmi pěknou techniku. určitě zkusím. Jen tak stáčet proužky papíru. proč ne skvělí zabiják času. Ale jak už to bývá, vypadá to jednoduše ale jednoduché to určitě nebude. ale ani složité. řekla bych zlatá střední cesta.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Anno, děkujeme. Ať Vám hrátky s papírem přináší radost a klidně se nám pak zde pochlubte obrázkem. :-) Mějte se hezky.

Profilová fotografie

jana oravska

Pekná práca skvelé vysvetlenie budem sa snažiť naučiť túto techniku moje vnúčatká. Všetky pomôcky som im už nakúpila. Blížia sa Vianoce tak budú mať ozdôbky na stromçek. Dakujem

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jano, děkujeme. Přejeme Vám radostné tvoření s vnoučátky a budeme mít radost, když nám sem nahrajete obrázky toho, co se Vám podařilo vytvořit. :-) Mějte se hezky.

Profilová fotografie

Urszula Jochcová

Nádherný kurz jednoduché pěkně vysvětlený supéér. Určitě budu zvažovat. Děkuji:))

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, děkujeme za pochvalu, určitě Quilling stojí za vyzkoušení, není potřeba žádných speciálních pomůcek a celý kurz je zdarma. ;-)

Profilová fotografie

Zdeňka Plocková

Krásný kurz, ozdoby z papíru jsou nádherné.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Zdeňko, děkujeme. :-)

Profilová fotografie

Adélka Sadílková

Začínám a toto se mi velice hodí ! je to krásně vysvětleno aby to pochopili všichni ! Děkuji

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Adélko, děkujeme za pochvalu, moc nás potěšila. Přejeme Vám radostné tvoření a určitě se nám pak zde nezapomeňte pochlubit obrázky, ať se i my můžeme podívat, co se Vám podařilo vykouzlit. :-) Mějte se hezky.

Profilová fotografie

Katarína Uhrová

Dobrý den, ve quillingu jsem samouk, dělala jsem už vánoční i velikonoční pránička, ale některé tvary se mi nedařilo udělat. Děkuji za názornou ukázku. Hodně mi videa pomohla. Moc se těším na další videa.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Kataríno, děkujeme, máme radost, že tvoříte s námi. :) Určitě se Vám časem podaří zvládnout všechny tvary, vydržte, zkoušejte a uvidíte, že to půjde. ;-) Můžete nám sem i nahrát obrázky Vašich přáníček, my se s radostí podíváme. Mějte se pěkně!

Profilová fotografie

vlasta Meitnerová

Za dveřmi je sice jaro, ale tahle vánoční atmosféra je krásná a myslím, že je to krásné tvoření pro děti i dospělé a já se těším, až bude mít vnučka šikovnější ručky

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Vlasto, děkujeme za příspěvek. Do tvoření se mohou s radostí zapojit všichni, o to je to potom veselejší. :-) Pak se nám zde můžete pochlubit, co se Vám podařilo vytvořit. ;-) S radostí se podíváme.

Profilová fotografie

Pavel Dušánek

Další z kurzů o kterém jsem nevěděl vůbec nic. a vůbec slovo Quilling jsem nevěděl co znamená. děkuji za vysvětlení, zase jsem o kus chytřejší.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Pavle, no vidíte, doporučujeme Quilling rovnou i vyzkoušet. :-) Je to prima relax a do tvoření se může zapojit celá rodina.

Profilová fotografie

Marta Sýkorová

Otevřela jsem několik lekcí. Nejvíce se mi líbil quilling a drátování. V quillingu jsem, na základě 1. lekce, která je velmi srozumitelná, již vytvořila několik kytiček a moc se mi to zalíbilo. Dnes sedím u televize a motám papírky. Doufám, že se vypracuji a budu svými výrobky obdarovávat své kamarádky a udělám jim tím radost. Chystám se i na kurz drátování, ale to je, dle mého mínění, složitější. Možná si ho budu přát k narozeninám. Děkuji za možnost se realizovat trochu jinak než při vaření a úklidu. ms

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Marto, děkujeme! Máme radost, že se Vám kurzy líbí. Věříme, že kamarádkám uděláte svými výrobky stoprocentně radost, protože vlastnoručně vyrobené dárky potěší úplně nejvíce. :-) I drátování jistě zvládnete levou zadní, stačí postupovat dle jednotlivých lekcí krok za krokem a ono to určitě půjde. Přejeme, ať Vám kreativní tvorba přináší mnoho radosti a mějte se krásně!

Profilová fotografie

Marie Nováková

Kurzy se mi moc líbily určitě vyzkouším. Jen musím rychle sehnat potřebné věcičky. Snad se mi to povede. Myslíte,že budou mít ty papírky i v papírnictví? Nebo musím do nějakého speciálního obchodu? Děkuji

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Marie, děkujeme. Papírky by určitě měly být k sehnání v každém papírnictví, případně ve výtvarných potřebách. Určitě nám pak pošlete obrázky co se Vám podařilo vytvořit, s radostí se podíváme. :-) Mějte se hezky.

Profilová fotografie

Eva Vrabcová

Moc se mi líbí tato metoda zatím zkouším se špejli.To je naše výroba schránky pro Ježíška.Papirky jsem narezala na rezacce a u televize tocim je to takový odstřeďování uvidíme na jak dlouho

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Evo, děkujeme. Parádní, to se to bude s Ježíškem dopisovat. :-) Ať Vám tvoření nadále přináší jen samou radost.

Profilová fotografie

Kamila Rýdlová

Dobrý den, moc bych si přála aby měl den dvakrát více hodin, a abych nebyla tolik prchlivá :) Quilling se mi moc líbí, kurz pro mě byl velmi zajímavý a doufám, že jednou najdu chvilku ho vyzkoušet.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Kamilo, také bychom hned brali, aby den byl alespoň jednou tak delší. :-) Pokud tuto techniku vyzkoušíte, budeme moc rádi, když se nám pak pochlubíte obrázky, abychom se mohli podívat, co krásného se Vám podařilo vytvořit.

Profilová fotografie

Sandra S.

Líbí se mi tento kurz a jeho popis :-) vše potřebné je velmi hezky posáno. Kdysi jsem tuto metodu měla svými aktivními tvorbami. Myslím, že se letos k ní zase vrátím a třeba něco na Vánoce vytvořím. Děkuji moc

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Sandro, děkujeme za pochvalu. Tak to se nám pak nezapomeňte zde pochlubit obrázky, moc rádi se podíváme, co se Vám podařilo vytvořit. :-)

Profilová fotografie

Katarina Pridavkova

Veľmi pekne ďakujem za prijatie do kurzu.Som uchvátená Vaším čarom ktoré dokážete vykúzliť z papiera.Nesmierne sa teším,keď začnem vytvárať aj ja tie nádhery a všetkých ohúrim.ĎAKUJEM. Katarína

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Kataríno, děkujeme. Určitě se nám zde pochlubte, až se do tvoření pustíte. ;-) S radostí se podíváme, co se Vám podařilo s papírem vykouzlit.

Profilová fotografie

Eva Štálová

Dobrý den, super technika pro každého. Quilling určitě doporučím kolegyni k vyzkoušení a tvoření s dětmi. Fantaziii se meze nekladou tak uvidíme co vytvoří.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Evo, díky za hodnocení i doporučení. Můžete tu pak s námi sdílet obrázky, co se podařilo vytvořit, s radostí se podíváme. :)

Profilová fotografie

Mirka Kosová

Dobrý den, děkuji za toto podrobné a zajímavé vysvětlení. Quilling se vždy líbil mojí dceři. Budu jí ho muset doporučit. S tímto kurzem ho zvládne opravdu každý. Děkuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Mirko, díky za pochvalu. Quilling můžete vyzkoušet spolu s dcerou a pak se nám zde můžete pochlubit obrázky, co se Vám podařilo společně vyrobit. :-) Rádi se podíváme.

Profilová fotografie

Jitka Nagyova

super - po zhlédnutí jde vše najednou lépe. Začala jsem podle kurzu vyrábět vločky, a nyní již jsem se pustila do obrázku sovy a svícnu pod svíčku. Ohlas to mělo i mezi známými

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jitko, děkujeme a můžete se rovnou pochlubit obrázky i zde, ať máte další ohlasy i od nás. :-)

Profilová fotografie

Vladimíra Holubová

Je to asi půl roku co jsem začala vyrábět přáníčka a dělá mi to radost. Chci se naučit i složitější. Jen mít víc času.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Vladimíro, Váš obrázek je nádherný! Přejeme, ať se Vám daří jen tak dál a ať máte času na radostné věci co možná nejvíce. :-)

Profilová fotografie

Eva Budilová

Dobrý den, je úžasné pozorovat,s jakou lehkostí tvoříte z proužků základní tvary....Quillingové výtvory jsem objevila na internetu už dříve,moc je obdivuji,ale nikdy jsem si netroufla něco začít. Vaše video rozhodlo,že se do toho pustím i já....

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Evo, máme radost, že jsme Vás "přemluvili" se do toho pustit. :-) Můžete se nám tu potom pochlubit, co se Vám podařilo vyrobit. ;-) Rádi se podíváme.

Profilová fotografie

Erika Juríková

Som veľmi potešená, že som sa mohla zaregistrovať medzi vás, a výklad postupu práce je veľmi zrozumiteľný , lákavý, ktorý vo mne vzbudil veľký záujem, pustiť sa do práce.. pre mňa novinka... dakujem veľmi pekne

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Eriko, děkujeme za Vaše hodnocení, máme radost, že jsme u Vás vyvolali chuť pustit se do tvoření :-) Ať se Vám kurzy líbí.

Profilová fotografie

Soňa Stösselová Buchtová

Dobrý den, děkuji za toto podrobné a polopatické vysvětlení. Quilling se mi vždy líbil, ale neměla jsem k němu odvahu. S Tímto kurzem ho zvládne opravdu téměř každý. Děkuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Soňo, děkujeme! A není se čeho bát, stačí pozorně sledovat a pustit se do toho. :-)

Profilová fotografie

Jana Klímová

Jsem nadsena a opravdu polopatycky vysvetlene a ukazane, zvladne i skolni dite.Moc dekuji jdu motat.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jano, děkujeme za Vaše hodnocení a až umotáte, pošlete nám obrázek. :) S radostí se podíváme.

Profilová fotografie

Jana Klímová

.

Profilová fotografie

Jana Klímová

.

Profilová fotografie

Jana Klímová

.

Profilová fotografie

Jana Klímová

.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

No tedy, Jano, to koukáme! Nádhera! :-) Je vidět, že Vás Quilling opravdu chytnul a je radost se na obrázky podívat. Děkujeme a přejeme, ať se Vám jen tak dál daří.

Profilová fotografie

Taťána Tomešová

Moc pěkné.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Taťáno, děkujeme! :-)

Profilová fotografie

Eliška Podrová

Velice zajímavé akvalini kurzy

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Eliško, děkujeme za Vaše hodnocení. :-)

Profilová fotografie

Eliška Podrová

Krásný koníček velice hodnotné kurzy

Profilová fotografie

jiri kaltoun

z Origami jsem se přeorientoval na Quilling,nakoupil věci i s řezačkou na papír a snažím se podle kurzu pomalu začínat,jinak je to nádherná práce a taky relax v zimě, od jara do podzimu se k tomu jen tak nedostanu...

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jiří, můžete se nám zde pochlubit i obrázky. :-) S radostí se na Vaše výsledky práce s papírem podíváme.

Profilová fotografie

marinka marusakova

je to hodnotná vec takto sa naučit kúzla s papierom ktoré len tak nenájdeš na internetu .A práve preto sa to naučiť je mojim cieľom lebo to z okolia nikto nevie a vo svojom čase sa to chcem naučiť dík

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, to pak bude Vaše okolí koukat, až jim ukážete, jak jste se s papírem naučila kouzlit. :-) My bychom se také moc rádi podívali, tak nám zde můžete nahrát obrázek. ;-)

Profilová fotografie

Dana Luksikova

Dobry den . Dcera rada tvori. Tento kurz me zaujal a hned ji ho ukazu jak dojde ze skoly. Moc pekne zpracovany . Uz se tesim na jeji vytvory a take zkusim udelat nejake

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Dano, děkujeme za Vaše hodnocení. :-) S dcerou se do toho můžete pustit společně a pak nám sem můžete nahrát obrázky, jak Vám to šlo. :-) Rádi se podíváme.

Profilová fotografie

Marie Patočková

Quiling je moje srdcovka už jsem nadělala moc věcí a baví mě to moc mám i knihy a vyrábím dle předlohy lekce kurzu jsou moc pěkně nahrané dobře se podle nich pracuje moc děkuji

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Marie, děkujeme! :-) Můžete se nám tu pochlubit obrázky Vašich výtvorů z papíru, moc rádi se podíváme. :)

Profilová fotografie

Jakub Fictum

Výborný .

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Jakube, děkujeme.

Profilová fotografie

Václav. V.

Děkuji velice za perfektní seznámení s quillingem. Vše je krásně a hlavně polopaticky vysvětleno. Už se těším na moje první "motání". Snad se do toho nezamotám a výsledek bude aspoň trošku ke koukání.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Věříme vám, to zvládnete bez "zamotání se". A až bude domotáno, pošlete nám obrázek. Už teď se na něj těšíme :-)

Profilová fotografie

Václav. V.

Tak se to nakonec nezamotalo. Jen by to chtělo ještě vysvětlit délky pásků a průměry koleček. Vše jsem si musel nanečisto povyzkušovat.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

No tedy, Václave, to je nádhera! Děkujeme Vám za obrázek. :-)

Profilová fotografie

Katarína Ožvoldíková

Qullingu sa venujem už dlhšie, dopátrať sa zrozumiteľných kurzov pre začiatočníkov je naozaj ťažké, preto chválim za veľmi jednoducho vysvetlené základné tvary. Určite pomôžu rozšíriť túto techniku. Dúfam, že sa bude v kurze pokračovať. Vždy je čo sa učiť....
Posielam aj svoj výtvor ako ukážku, zatiaľ v procese tvorby a nezlepený dokopy.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Kataríno, to je kouzelný obrázek. Jste moc šikovná a děkujeme vám za zaslání.

Profilová fotografie

Hana Kratochvílová

Jsem se do této techniky zamilovala, úplně mě to pohltilo, je to super a krásné věci se dají dělat. Jsem nadšená a děkuji za video

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Tedy, Hanko, vy jste úžasná :-) Nádhera!

Profilová fotografie

Eva Karlíková

Dobrý den, děkuji za možnost shlédnutí kurzu quillingu. Jsem samouk, a tak ukázka jak se správně dělají jednotlivé tvary z proužků papíru je pro mě velkým přínosem.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Děkujeme, Evo, podařilo se vám už vyrobit nějaké ozdoby?

Profilová fotografie

Pavla Petr

Děkuji za přijetí a zároveň za super video kurzy.
Je dobré slyšet rady slovem, ale vidět to , to je úplně něco jiného.
Proto Vám moc , moc děkuji. Budu zkoušet .

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Pavlo, už jste vyzkoušela? Pokud ano, pošlete nám obrázek :-) Děkujeme

Profilová fotografie

Ladislav Vaníček

skvělý kurz

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Ladislave, budete vyrábět ozdoby na Vánoce ?

Profilová fotografie

Andrea Pastirčáková

Tato technika je velice zajímavá, nenáročná na potřebný materiál a vznikají z ní následně velice krásné věci. Kurz (navíc zcela zdarma) je velice krásně udělaný a paní lektorce tímto moc děkuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Andreo, děkujeme za pochvalu a určitě potěší i lektorku.

Profilová fotografie

květa kusova

nádherné

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Květo, děkujeme. :-)

Profilová fotografie

Jana Kasáčková

Dobrý den, mohla bych se s p,Kroutilovou nějak spojit? Potřebovala bych poradit ohledně materiálu na quilling. Děkuji

Profilová fotografie

Ata Kopecká

Je to úžasné.....

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Děkujeme, paní Kopecká. Už jste si quilling vyzkoušela?

Profilová fotografie

Pavlína Tomková

Dobrý den,je to užasné.Pořídím si potřebný materiál a pustím se do toho,doufám ,že mi to pujde.Umím vyšívat,plést,háčkovat tak doufám ,že to dám.Moc se těším na další dily.Přeji všechno dobré.Tomková

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, paní Tomková, podle toho, co píšete, jste šikula. Takže quilling pro Vás bude hračka. Pošlete nám obrázky svých výrobků?

Profilová fotografie

Lucie Hopfová

Dobrý den, Petro! Vždycky se mi tato technika líbila, ale říkala jsem si, že "na to nemám". Vaše instruktáž byla skvělá a snadno pochopitelná a nápady s vánočními hvězdami super, už se těším, až nakoupím papíry a začnu uskutečňovat. Děkuji. Lucka

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Lucie, díky za milý komentář. Vánoce už jsou za rohem, tak se pusťte do hvězdiček a pošlete nám obrázky. Petře i nám udělají radost.

Profilová fotografie

Helena

Dobrý den, Petro! Moc děkuji za nápady. Jsou tu prázdniny a na mne zase přišla řada na hlídání vnoučat. Není jednoduché vymýšlet stále nové a nové činnosti pro předpubertální děti. Když není venku hezky, nebo když potřebujeme alespoň naznačit "polední klid", mohl by je quilling zaujmout. Máme už za sebou korálkování, drhání, malbu na sklo, modelování, výrobu mýdel i svíček, skládání čajových sáčků i výrobu jednoduchých vánočních hvězdiček .... Přeju Vám spoustu krásných nápadů. Helena

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Heleno, tedy vy jste šikulka! Kolik věcí a technik zvládáte.. Můžete se nám zde pochlubit obrázky, ať se můžeme podívat. Vám přejeme, ať Vám kreativní činnost dál přináší jen samou radost. :-)

Profilová fotografie

Jarka Vránová

Dobrý den milá paní Petro,
jsem nadšená Vaším kurzem, ale hlavně tím, jak to velmi pěkně popisujete. Chystám se, že začnu co nejdříve s quillingem. Sama vedu již pátým rokem kurz pro seniory na PC a těm je opravdu nutné vše vysvětlit t.zv. polopatismem. Tak jsme tu v kurzu nazvali a velmi se to osvědčilo.
Proto moc děkuji za Vaše dva kurzy a věřím, že jich bude i více. Jarka

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jarko, děkujeme za pochvalu kurzu, moc nás to těší. :-) A kdyby se Vám povedlo nahrát nám sem obrázek Vašich výtvorů z papíru, měli bychom radost dvojnásobnou. :-)

Profilová fotografie

super kurz, tabulku základních tvarů jsem si vyrobila ihned u videa a teď zkouším vločky z druhého videa :) moc hezky na točena a byl by super další díl :) mockrát děkuji autorce :)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Jsme rádi, že se Vám kurz líbí. :-)
Tým KPR

O lektorovi:

Lektor

Petra Kroutilová - Výtvarnice

Technice quilling se věnuji již řadu let, na svých stránkách www.tvorivky.com můžete najít další informace i e-shop, kde můžete pořídit vše potřebné pro výrobu krásných papírových ozdob. Kurz jsem věnovala zdarma všem fandům kreativních technik a věřím, že vás technika osloví tak, jako nás z www.tvorivky.com

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  561 účastníků

  Orientální břišní tanec - DRUM SOLO s bubeníkem

  Lektor

  Katka Derouet (Krejčová)
  lektor561 x

 • Orientální břišní tanec - DRUM SOLO s bubeníkem

  Naučte se nové taneční pohyby, krásné kombinace a tančete s Katkou DRUM SOLO v doprovodu bubeníka.

 • Kurz

  2 869 účastníků

  Pilates pro začátečníky

  Lektor

  Jolana Novotná
  lektor2 869 x

 • Pilates pro začátečníky

  Kurz Pilates pro začátečníky Vás naučí základní cviky, zapojit hluboké svalstvo, celé tělo, jeho sílu a zbavíte se bolestí.

 • Kurz

  569 účastníků

  Levandulové relaxační malování

  Lektor

  Dana Činčarová
  lektor569 x

 • Levandulové relaxační malování

  Užijte si chvíle pohody a radosti při levandulovém relaxačním malování suchým pastelem.

 • Kurz

  819 účastníků

  Šití ekopanenek pro začátečníky

  Lektor

  Tereza Jarošová
  lektor819 x

 • Šití ekopanenek pro začátečníky

  Naučte se jak ušít ekopanenku krok za krokem a udělejte tak radost svým nejbližším.

 • Kurz

  10 456 účastníků

  Moderní šití pro začátečníky

  Lektor

  Katka Dachovská
  lektor10 456 x

 • Moderní šití pro začátečníky

  Naučte se základy šití, vyrobit hračky pro děti i domácí mazlíčky, včetně vkusných dekorací nejen pro vlastní potěšení.

 • Kurz

  8 601 účastníků

  Krásná a sama sebou - kurz líčení

  Lektor

  Michaela Baronová
  lektor8 601 x

 • Krásná a sama sebou - kurz líčení

  V kurzu líčení se naučíte citlivě uchopit ženskou krásu, dát ji na odiv světu a každý den budete mít perfektní makeup.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY