×

Už odcházíte? Přidejte se k 225 719 studujícím členům:

Aktivujte si členství zdarma
a ihned získejte 467 videolekcí zdarma

Máte již aktivované členství? Přihlaste se

 MENU

 MENU

Cínovaný šperk

Naučte se tvořit cínovaný šperk vlastníma rukama a vytvořte si tak jedinečný originál.

4,9 5
(37 hodnocení)
  1 738 účastníků
  Vstoupit do kurzu ZDARMA

Přehrát lekce ZDARMA

Vložte svůj e-mail

— nebo —

Získat bezplatné členství
Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  1 738 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Cínované šperky se nosily již v minulosti, mají velmi dlouhou životnost. Přestože cín není ušlechtilý kov. Je poměrně tvárný a můžete to zvládnout i vy. Každý šperk je vždy originálem. Tvoříte je volně z ruky, a proto není nikdy žádný stejný. Výroba cínovaných šperků není náročná ani na prostor ani na velké množství pomůcek. Materiál je dnes dobře dostupný u specializovaných prodejců. A samotné tvoření je radost. Výroba cínovaného šperku vás naprosto pohltí a nebudete chtít přestat.

Ukážeme si jednoduché zpracování šperků. Jak vsadit kámen, jak šperky ozdobit několika možnými způsoby a finální úpravu šperků. Lektorka vás krok po kroku provede taji cínování a zasvětí vás do celého procesu výroby cínovaných šperků. Naučte se tvořit svýma rukama cínované šperky a vytvořte si tak jedinečné originály.

V kurzu se dozvíte:

 • jaké budeme potřebovat pomůcky
 • jaký budeme potřebovat materiál
 • jak pracovat bezpečně
 • jaké základy pro šperk lze použít
 • jaký cín je na šperky vhodný
 • jak pracovat s cínem
 • jak zpracovat základ pro šperk
 • jaké jsou techniky zdobení
 • jak dát šperku výraz
 • jak šperk konzervovat

Cínováním lze zpracovat mnoho krásných materiálů a lze vytvářet nejen šperky, ale také drobné dekorační předměty. Využijeme techniku cínování vycházející z Tiffany techniky. Na začátku je kámen, sklíčko či jiný vhodný materiál, který vsadíme do cínu zcela pohodlným způsobem za použití měděné pásky. Kámen pečlivě opracujeme a můžeme začít zdobit několika možnými způsoby nebo je i kombinovat. Jedna z nejzajímavějších věcí u cínování je možnost šperk patinovat. Díky tomu můžeme nechat vyniknout strukturu a dát šperku hloubku. Na závěr je třeba šperk konzervovat. Zajistíme mu tak velice dlouhou životnost. (zobrazit celý popis kurzu)

Přestože není cín ušlechtilý kov, mají cínované šperky své příznivce. Šperk z cínu je vždy osobitý a vypovídá cosi i o svém majiteli. Dobře ho snáší i lidé trpící kontaktními alergiemi. Složení cínu vhodného pro šperky je 97% cínu a 3% mědi či stříbra. Jedná se o bezolovnatý cín na rozdíl od cínu olovnatého, který se používá na výrobu Tiffany vitráží.

Naučíte se cínování, naučíte se výrobě šperku touto technikou a věříme, že Vás tato technika zcela nadchne.

V kurzu cínovaného šperku se naučíme:

 • jednoduchý šperk – zpracování kamene a základní zdobení kuličkami
 • jemné ozdobení náhrdelníku drátky
 • šperk zdobený strukturou i hladkými partiemi
 • plastický šperk zdobený za pomoci drátěné konstrukce
 • zpracování korálků do náušnic a prstenu
 • jak na drobné „nešperky“ – záložky do knih či přívěsky ke klíčům
 • něco navíc – gravírování hotových šperků
 • využití možnosti patinování šperků
 • finální úpravu šperků

Lektorem kurzu Cínovaný šperk je Jitka Slavíková, která vás naučí z pohodlí domova vytvořit krásné cínované šperky. Zvládnete celý postup, jak šperk vytvořit, co vše lze kombinovat a jak neomezená může být při tvorbě vaše fantazie. Staňte se šperkařem-cínařem a vytvořte si autorské originály. Pomůcky pro výrobu cínovanéhpo šperku můžete nakoupit třeba v obchůdku na jejím webu https://www.jitkaslavikova.cz/produkt/start-balicek-pro-cinovani/.

Lekce kurzu:

Podívejte se, jak lze jednoduše vyrobit cínovaný šperk.

Podívejte se, jak lze jednoduše vyrobit cínovaný šperk.

Co všechno se můžete naučit v placené části kurzu.

Přicínování proplétaných drátků působí velice jemně a dodá šperku na originalitě.

Jedním ze způsobů zdobení šperku je vytváření struktury.

Hladký dekor může být velice zajímavý díky plastičnosti.

Korálek je potřeba před zasazením do šperku správně připravit.

Cínováním nemusíte vyrábět jen šperky, ale i různé dekorační předměty.

9
Gravírování
06:48
06:48

Gravírováním můžeme ozvláštnit hladký šperk.

Nezbytnou součástí cínovaného šperku je jeho konzervace.

Hodnocení a komentáře:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Michaela Sucha

10.9.2021

Děkuji za kurz, je moc hezky udělaný. Jsem ale asi kopyto, protože mi zaboha nedrží cín na páječce. Vyhrabala jsem i starou od taťky - no tam jsem přepálila očko (už vím, kde jsem dělala chybu), ale ani na té a ani na pájecím peru mi cín nedrží. Jakmile ho nahřeju hned mi steče. Máte nějakou radu, nebo ze zkušenosti víte, co dělám špatně?
Děkuji

Profilová fotografie

Michaela Sucha

Tak k dokonalosti my chybí asi dalších100 k :). Zkusila jsem ocínovat i pryskyřici (to delší) a překvapivě to nejenže drží, ale nijak to neprotestuje proti teplotě. Měla jste pravdu, že klasická pájka je lepší, na peru se cín přepaluje. U druhého kousku jsem se už trochu popasovala i s držením cínu na pájecím očku - je to prostě o cviku. Kuličky jsou sice zatím nedokonalé, ale pár se mi jich už povedlo. Přikláním se ke kurzu pro pokročilé. Mně sice bude ještě chvilku trvat, než si osvojím vše z tohoto kurzu, ale nějaké techniky navíc se pak jistě hodí. Krásný den

Profilová fotografie

Jitka Slavíková

Paní Michaelo,
ráda vidím, že se zlepšujete a dokonce experimentujete s materiály :-). A dokonce se nebojíte zpracování drobných korálků. Za mě super pokrok. Jen tak dál. Jitka

Profilová fotografie

Michaela Sucha

Dobrý den, paní Jitko,
mohu se Vás zeptat, jakou máte spotřebu oček? Jen tak pro zajímavost :) A malý postřeh, šperky lze pěkně leštit od patin houbičkou na nádobí, tou zelenou ostřejší stranou. Ocelová vata se mi hrozně cupuje.
Hezký den Michaela

Profilová fotografie

Jitka Slavíková

Dobrý den paní Michaelo,
díky za informaci o vychytávce s houbičkou :-). Oček propálím tak přibližně 1-3 na šperk. Záleží na jeho velikosti a na mé šikovnosti :-)

Profilová fotografie

Michaela Sucha

Děkuji, já se děsila, že 2 očka jsou moc. Posílám ukázku 5. kousku. Nyní už jsem se sebou vcelku spokojená. Teď už jen pilovat techniku. Ještě jednou děkuji za kurz. Díky Vám jsem objevila nový svět. Jako bych toho už nedělala málo ?

Profilová fotografie

Jitka Slavíková

Bezva práce, na 5. kousek skvělý výkon. :-)

Profilová fotografie

Michaela Sucha

Dobrý den, chtěla jsem se ještě dotázat, zda máte nějaký trik na vyčištění hotového šperku. Ačkoliv ho pečlivě po patinovani vydrbu, ošetřím antioxidantem a pak dlouho leštím, stejně mi špini světlé oblečení.
Děkuji za radu

Profilová fotografie

Michaela Sucha

Pro inspiraci

Profilová fotografie

Jitka Slavíková

Skvělá práce :-). Pokud šperk špiní, je možné ho zespodu nalakovat bezbarvým lakem, Osobně to nedělám, ale vím, že některé cínařky ano. Můžete vyzkoušet. Jitka

Profilová fotografie

Hana Suchankova

12.6.2021

Super kurz tohle jsem ještě neznala takže mužu tvořit nový design

Profilová fotografie

Renata Kuběnová

15.5.2021

Kurz cínovaného šperku, mi moc pomohl při výrobě nových šperků. Cinuji už rok, ale přišla jsem na nové techniky a šperk je teď mnohem krásnější. Děkuji paní lektorce za super vedení a pěkně natočené video.

Profilová fotografie

Marcela Ciňková

4.5.2021

Kurz mi moc pomohl, je srozumitelný i pro úplné začátečníky. Hned jsem se vrhla na cínovaní a musím říct, že na videu to vypadalo jednoduše, ale v reálu to bylo horší. Cín mi utíkal, nedržel na pájecím peru, kuličky na šperku odpadávaly.. Ale nakonec se mi povedl první šperk s labradoritem. :-)
Není dokonalý, jak bych si představovala,ale i tak mám radost a určitě budu dál pokračovat..

Profilová fotografie

Jitka Slavíková

Milá Marcelo, blahopřeji k prvnímu výtvoru a nedivím se, že máte radost. Objevila jste "nový svět", pochopila jeho zákonitosti a teď se jen zdokonalovat. Hodně tvůrčích úspěchů přeji. Jitka

Profilová fotografie

Marcela Ciňková

Děkuji za milá sluvka. Tvořím každý den po práci a stává se z toho už zavislost ;-) Snad se budu zlepšovat a šperky budou čím dál dokonalejší

Profilová fotografie

Pavlína Placzková

12.4.2021

boží moc děkuji za ispiraci a konečně se můžu vrhnout na to co se mi líbi a po čem už dlouho toužím zatím jen korálký a tet mužu upotřebit achátký plátký

Profilová fotografie

Jitka Slavíková

Těší mě, že je pro Vás tento kurz inspirací. :-) Jitka

Zobrazit další hodnocení (37 hodnocení)

Objevte podobné kurzy

Kategorie: Kreativita

O lektorovi:

Lektor

Jitka Slavíková

Vystudovala jsem Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě, ale záhy po studiích se má zaměstnání ubírala jiným směrem. Dlouho jsem hledala ztracenou nit k tvůrčí činnosti, která by mě opravdu uspokojovala po všech stránkách a tou se stala výroba cínovaných šperků a dekoračních předmětů. Šperky, které vyrábím, jsou autorské. Snoubí se v nich práce s různými materiály a tak jsem se přiblížila i ke zpracování skla, které tak miluji. Další rozměr mi dala možnost zpracovávat i minerály či drahé kameny. Každý kousek je originál a každý má svůj příběh. Mé šperky najdete na www.jitkaslavikova.cz. Cínování je silně nakažlivé a jen tak neomrzí. Věřte, že budete žasnout, co vše je možné vyrobit. Máte-li chuť, pojďte zkusit první krůčky se mnou.

Časté dotazy ke kurzu:

Pokud si dnes pořídím celý kurz, budu k němu mít přístup okamžitě?

Ano. Pouze v případě platby bankovním převodem je třeba počítat se zpožděním 1 - 3 dny. Z tohoto důvodu doporučujeme úhradu kartou nebo online převodem.

Pořídím-li si celý kurz, získám jej okamžitě celý nebo se lekce postupně odemykají?

V případě pořízení kompletního kurzu získáváte okamžitě všechny lekce naráz a můžete si je procházet bez jakéhokoliv omezení.

Mohu si kurz stáhnout do svého PC?

Ne, to bohužel není možné z bezpečnostních důvodů. K prohlížení lekcí kurzu je nutné připojení k internetu.

Mohu platit v eurech?

Ano. Zvolte ve svém profilu na www.kurzyproradost.cz/ucet/zmenit-udaje v poli "Stát" Slovensko (případně jinou zemi). Pak uvidíte ceny na webu v eurech a v eurech můžete i platit.

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Lenka Kinzlová  663 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (11)

  Celý kurz stojí  2 490 Kč.

 • Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Ponořte se do světa barevných vitráží technikou Tiffany a naučte se výrobu trojrozměrných předmětů.

 • Kurz

  Drhání pro začátečníky

  Iva Prošková  1 648 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (17)

  Celý kurz stojí  2 490 Kč.

 • Drhání pro začátečníky

  Osvojte si krok za krokem techniky drhání nebo-li macramé a vytvořte si své originální interiérové dekorace či šperky a doplňky.

 • Kurz

  Pletení z pedigu pro pokročilé

  Karla Hátleová  1 118 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (34)

  Celý kurz stojí  2 490 Kč.

 • Pletení z pedigu pro pokročilé

  Naučte se s pedigem další techniky a tvořte originální košíky, ošatky nebo třeba kabelky.

 • Kurz

  Drátování pro pokročilejší

  Karla Hátleová  1 120 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (22)

  Celý kurz stojí  2 490 Kč.

 • Drátování pro pokročilejší

  Naučte se krok za krokem tvořit z drátů nádherné dekorace, šperky, ale i užitečné košíky či věšáky.

 • Kurz

  Keramická mozaika I.

  Martina Regnerová  665 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (11)

  Celý kurz stojí  1 990 Kč.

 • Keramická mozaika I.

  Objevte kouzlo tohoto uměleckého řemesla a vytvořte si v pohodlí domova krásné a praktické výrobky.

 • Kurz

  Báječné sushi recepty pro každého

  Šon Chung a Monika Brýdová  903 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (12)

  Celý kurz stojí  3 990 Kč.

 • Báječné sushi recepty pro každého

  Nejobsáhlejší a největší videokurz na přípravu sushi v České i Slovenské republice.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    
×

Cínovaný šperk

kurz na vás už čeká — začněte ZDARMA:

Jste připraveni? Pro přehrání vložte svůj e-mail:

Vložte svůj e-mail

— nebo —

Už máte účet? Přihlaste se

×

Doplňte své jméno a příjmení:

Přeskočit

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY