MENU

 Hledat

Chainmaille - šperky z drátků a korálků (kroužkování)

Osvojte si techniku, jakou lze vytvořit šperky z drátků i korálků a rozmanité návody na kroužkování.

45
HODNOCENÍ ÚČASTNÍKŮ
5,0 z 5 (přečíst)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  2 713 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Objevíme kouzlo techniky zvané Chainmaille neboli kroužkování, staré techniky výroby šperků z drátků a korálků. Spojováním kroužků se naučíme vyrábět řetízky, náramky, brože, náhrdelníky a spoustu dalších šperků. Naučíme se vyrobit šperky z korálků a drátků, které nebude mít nikdo jiný, a budou jedinečné. Originální šperky vyrobené za pomoci metody kroužkování potěší všechny blízké i nás samotné.

V kurzu se dozvíte:

 • jak vyrobit profesionální řetízky
 • jak vyrobit japonské kytičky
 • jak se dělá perská vazba
 • jak se dělá keltská růže
 • jak se dělá vazba Helm Chain
 • jak se dělá vazba European 4in1
 • jak tvořit geometrické tvary podle evropské a japonské vazby

V kurzu Chainmaille - šperky z korálků a drátků zahrnujícím právě tvorbu šperků z drátků a korálků, objevíme jedinečné návody na vytváření šperků a kroužkování. Zapojíme svoji fantazii a do každého šperku můžeme dát kus sebe. Vlastnoručně vyrobené šperky tak budou odrazem naší osobnosti. Potěšíme sebe, obdarujeme i své blízké a řekneme pomocí šperků, co doopravdy cítíme. (zobrazit celý popis kurzu)

Chainmaille, neboli kroužkování, je tvořivá výrobní ruční technika používaná v Evropě asi od pátého století. Název Chainmaille k nám dorazil z angličtiny a v překladu znamená doslova kroužková košile. Technika kroužkování je v současné době na výsluní zejména v USA a Kanadě již několik let. Úplně původní název ale pochází z francouzského názvu Macula, což doslova znamená síť.

Od samého počátku bylo kroužkování doménou výrobců válečné zbroje. Ke šperkařství se dostalo až mnohem později. Dnes se mimo obor šperkařství technika Chainmaille používá při výrobě výztuh u ochranných prostředků pro dřevorubce, balistických vest nebo jako ochrana před žraloky u potápěčů. Řemeslo a kreativní tvorba využívá techniku Chainmaille při tvorbě historických zbrojí a dobových předmětů.

Pomocí video kurzu Chainmaille - šperky z drátků a korálků se naučíme vytvořit šperky jako originální náramek nebo třeba náušnice. Pronikneme skrze návody do tajů tvorby japonské kytičky, řetízku typu Barrel Chin, Perské vazby Half-Persian, zauzlování kroužků, Keltské růže Celtic Star, vazby Helm Chin či European 4in a zkusíme si geometrické tvary.

Použijeme při tom různé kombinace drátků s dalšími materiály, jako jsou korálky, vinuté perle, krystaly Swarovski, minerály i drahé kameny. Názorné vysvětlení tvorby základních vazeb, provlékání drátěných kroužků s tvorbou efektních doplňků ve video kurzech určitě nechybí.

Návody na metodu kroužkování a vytváření šperků lze použít na šperky dotknuté kulturou evropskou, keltskou, japonskou, ale třeba i perskou či byzantskou. Zapojíme tedy spolu fantazii. Pole působnosti tak bude dostatečně široké pro rozvíjení a zdokonalování všech návodů i různých variant této techniky. Společně se pokusíme vyrobit i techniky originální, jedinečné a vlastní.

V kurzu Chainmaille - šperky z drátků a korálků získáme návody na kroužkování pomocí různých technik:

 • japonská kytička a uzlíky z kroužků
 • profesionální řetízky a řetízek typu Barrel Chin
 • perská vazba Half-Persian a zauzlování kroužků
 • keltská růže Celtic Star vhodná na přívěsek, prstýnek či náušnice
 • European 4in1, tvorba náramků nebo náhrdelníků a zamačkávací rokajl
 • vazba Helm Chin a výroba kytičky
 • geometrické tvary pomocí evropské a japonské vazby

Lektorkou kurzu Chainmaille - šperky z drátků a korálků je Jaroslava Kavalírová, známá pod přezdívkou Jája nebo Tabytha. Provede nás tvorbou plnou kroužkování a vytváření šperků z drátků, korálků a hliníkových kroužků. Objevíme spolu s ní i pomůcky pro kojící maminky a klipy na dudlíky pro miminka. Zkrátka ruční tvořivé práce všeho druhu hodící se k velkému množství příležitostí.

Lekce kurzu:

1
Pomůcky
25:22
25:22

V tomto dílu se především seznámíme se všemi důležitými pomůckami, které budete během tvoření potřebovat.

Dnes si společně vytvoříme japonskou kytičku, nebo uzlíky z kroužků.

Dnes se naučíme vyrábět krásné řetízky, které jsou k nepoznání od těch, které znáte z obchodů.

V prémiovém kurzu na Vás čeká 5 dílů plných kroužkování. V každém případě se budete moci do kroužků zahalit od hlavy až k patě. Navíc získáte zdarma foto-návody, které Vás krok za krokem povedou každou vazbou a ujasní Vám tak případné nejasnosti.

5
Perská vazba
19:27
19:27

V tomto kurzu se naučíte poloviční perskou vazbu tzv. Half-Persian a po ní si ukážeme, jak se dají kroužky zauzlovat.

Nyní na Vás čeká řetízek typu Barrel Chain a keltská růže neboli Celtic Star, která vypadá krásně jako přívěsek, prstýnek či náušnice.

7
European 4in1
25:34
25:34

Vazba evropská používaná na tvorbu drátěných košil, ale i náramků nebo náhrdelníků – European 4in1. Navíc se naučíte, jak pracovat s klasickým bižuterním řetízkem na zamačkávací rokajl.

Dnes si představíme moji nejoblíbenější vazbu Helm Chain a kytičky z ní.

Poslední kurz je návratem k tomu, co již umíte. Naučíte se, jak pomocí evropské a japonské vazby udělat krásné geometrické tvary.

Hodnocení:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

jana Lacková

Zajimave uvazuji o kopi kurzu

Helena

Dobrý den, Jájo. Máte můj veliký obdiv! I když sama taky každou chvilkou něco "motám" a výtvory pak obdarovávám své okolí, na kroužky jsem si zatím netroufla. Ale není všem dnům konec a snad se do nich Vaší zásluhou časem taky pustím. Přeji Vám spoustu krásných nápadů. Helena

Jarmila Sirková

Dobrý den,
Vaše kroužkování mě naprosto okouzlilo a ve Vašem podání nevypadá moc složitě :-), chtěla bych se zeptat kde a by se daly koupit ty zahnuté ploché kleště...určitě jsou na práci moc fajn :-), děkuji, Jaris

Jitka

Dobrý den!

Už nějakou dobu se věnuji hlavně korálkování a tuhle techniku vůbec neznám a vypadá to naprosto úžasně budu muset objednat kroužky a vyzkoušet :-)

Kamila

moc pěkně připravený kurz, popravdě se kroužkování sem tam věnuji, ale máte tam spoustu zjednodušení ve vazbách, které určitě pomůžou. moc děkuji :-)

RADKA

dobrý den,zhlédla jsem vši práci a výrobky a moc se mi to líbí.Kamarádka pracuje s korálky a já se rozhodla vyzkoušet něco úplně jiného.Takže ted už zbývá nakoupit kroužky a pomůcky a hurá na to.Už se těším.

Jiřina

Dobrá den moc se mi líbí vaše práce.Já dělám šperky z kamínků a drátků,ale neumím je zakomponovata to bych se chtěla naučit pracujete také z drátky nebo jenom z kroužky?Jiřina

Veronika

Dobrý den,moc vám chválím Vaši práci. I já sama vyrábím šperky(hlavně z korálků) a zkouším nové a nové věci.. Tuto techniku jsem neznala a rozhodně se chystám ji vyzkoušet. Přeji Vám i Všem, kteří tyto kurzy natáčejí, mnoho a mnoho úspěchů a další spokojené tvořilky :-)

Věra

Zdravím Jájo,
o této technice jsem věděla, líbí se mi, ale zatím nebyl čas zajít někam na kurz, a tak jsem si doposud vystačila s korálky a drátky. Ale po shlédnutí 1. dílu kurzu se obávám, že nutně potřebuju koupit kroužky a nutně to potřebuju vyzkoušet - co nejdřív :o)) Už se těším na další díl kurzu.
Hezký den a díky za krásný a názorný kurz!
Věra

Ivana Kenická

Velmi zaujímavá technika,určite vyskúšam už len kúpiť krúžky.Ivana

Iveta

Dobrý den Jájo,
Kurz je moc pěkně a srozumitelně zpracovaný, zkusím náramek který mně oslovil a snad si nezamotám ruce :-)
Již dva roky vyrábím šité korálkové šperky, sobě i kamarádkám pro radost. První výtvory také nic moc a dnes už to je docela dobré. Technika kroužků se mi moc libí tak doufám, že se postupně dostanu na úroveň která bude dělat také radost. Mám velice ráda ruční práce a tak si každý neúspěch a náročný den zpestřím nějakou tvorbou a hned se cítím lépe. :-) je to velice návyková, ale blahodárná činnost.

Přeji hodně spokojených a chválících lidiček - Iveta

Petra Dékányová

Dobrý den,
prosím vás nikde jsem nenašla návody. Nemám je ani emailu. Jinak jsem moc spokojená a nadšená. Kurz je super.

Zuzana

Dobrý den Jájo.
Je to delší dobu, co jsem se podívala na Váš úvodní díl. Pak jsem si počkala, až dorazily i ostatní a zkoukla je najednou. Je to MOC HEZKY NASTARTOVANÝ KURZ.
Jsem nedoučená zlatnice, ale ani ve škole nám to takhle parádně nikdo neukázal ( pravda, je to už hezká řádka let...)
Teď čekám, až mi dorazí kroužky a pak ........... :o)))

Jsem delší dobu bez práce, ale Váš kurz mi vlil zase trochu nálady do žil !!!!!!!!!
Celý život jsem dělala práci, která mě ne až tak moc bavila. Tak teď díky Vám, se zkusím vrátit k něčemu co by mi mohlo dělat i radost.
Hned jak ušetřím nějakou kačku, URČITĚ si koupím celý kurz.
Moc děkuji Zuzka

Pavla Belanová

Dobrý den, chci Vám moc poděkovat za skvělý kurz. Už jsem lapena. Dneska večerjsem doma sama, tak dělám náhrdelník. Děkuji za návody do mailu, jsou také moc hezky zpracované. Pavla

Hana

Dobrý den, včera jsem objevila Vaše kurzy, moc se mi to líbilo. Tato technika mě opravdu zaujala, zkouším snad každou ruční práci, kteru objevím (trochu blázen :-)). Potřebovala bych poradit, jaké kroužky objednat pro začátek, které se nejvíc používají. Možná je to hloupá otázka, ale jak jsem toho prohlížela tolik, tak se mě to nějak pomotalo. Zdá se to úplně jednoduchá technika, ale je mě jasné, že to dá chvilku učení. Proto bych chtěla vědět, co si má objednat začátečník.Děkuji a přeju moc úspěchů. Hanka

Hana Klusáková Klusáková Hana

Dobrý den, moc děkuji za Váš výborný kurz. Hned jsem se pustila do zkoušení šperku. Chtěla bych se zeptat, kde najdu zmiňované návody, např. u keltské hvězdy. Děkuji

Věra Hřebíčková

Našla jsem pár adres na prodej kroužku doufám že nevadí že jsem je sem dala
Kroužky světlé - e-shop Alunaramky.cz
Kroužky 6,5/1,6 Lavender* - elox. hliník - 100 ks - Kačafurie
Už jsem si taky objednala a moc se těším až začnu s výrobou .

Renata

Dnes jsem obdržela objednaný materiál a dala se do toho. Snad nahraji dobře svou prvotinu :) Je to fajn kurz. Díky Renča

Jana Karašinská

Dobrý deň, pani Jája,
ďakujem Vám za úžasný kurz, dnes mi došiel balíček s krúžkami a kliešťami. Už sa teším, keď začnem. Prajem Vám krásny deň.
Jana

Tibor Adamec

Dobrý den, tak jsem zkusil byzanskou vazbu a výsledek mě opravdu překvapil ;)

Krásný den

:-) fialenka

Moc pěkný kurz těším se na každé jeho pokračování.

Lucie Klímová

Zdravím vás a děkuji za krásný kurz a nový nápad na tvoření šperků.

Jana

Dobrý den.
Jste moc šikovná.Moc se mi to líbí. Také ráda tvořím a zkouším nové věci.Zítra koupím kroužky, snad je seženu a jdu na to.Krásný zbytek dne.

Božena Dresslerová

Krásně a srozumitelně předvedená ukázka. Určitě to zkusím. Můžete napsat, kolik kroužků koupit pro začátek tvoření? Děkuji .

Renáta

JE TO HEZKY PODANÉ jen nevím, jak zjistit jaká technika se jak jmenuje,najdu to v nějaké knize ,nebo jen na internetu ve vašich kurzech? Já jsem kroužkovala odmalička,to ještě nebyly kroužky v prodeji,už jako holčička jsem vyráběla i z různých jiných materiálů a dodnes dělám kožené šperky s polodrahokamy,miniaturní obrázky -kresby v malinkých paspartách ,drhané šperky ,miniaturní knížky v originální kožené vazbě . Líbí se mi různorodost a to že tyto šperky jdou kombinovat i s kroužkováním ,nebo s korálky.Ráda jsem si vás poslechla a líbí se mi jak je to lidsky podané. Navíc je postup dostatečně srozumitelný pro každého.

Jana

Dobrý den. Děkuji za video, pochopila jsem to, co mi úplně nešlo rozpoznat podle obrázků. Určitě něco z kroužků vyzkouším, pravděpodobně náramek. Ale ještě potřebuji sehnat kroužky. Určitě e podívám na další díl.

Jitka

Dobrý den,
kroužkování se mi velice líbí a chtěla bych to zkusit. Mám ráda ruční práce, ale něco takového jsem ještě nezkoušela. Uvidím zda se mi to podaří, jen si musím sehnat kroužky.

Ľubica

Keltovaným šperkom sa venujem ako záľube už niekoľko rokov a potešujem nimi ako darčekmi svoje priateľky.
Váš kurz je naozaj inšpiratívny a ak sa mi podarí u nás v SK zohnať krúžky v kvalite, v akej ho ponúka Vami spomínaný e-shop v CZ, tak sa isto do tejto techniky s radosťou pustím.
Zatiaľ ďakujem a želám veľa kreatívnych úspechov :)

Michaela Krčková

Dobrý den,
po zkouknutí Vašeho kurzu mi to nedá a zkusím to také. Musím však koupit barevné kroužky, doma mám jen stříbrné. Jsem zvědavá, jestli mě to také chytne :-)
Mějte se krásně

Jana Piškytelová

Moc děkuji za tento kurz, technice chainmaille se věnuji krátce, dělám zatím věci vazbou byzantine a box chain a na japonské kytičky se chystám, takže je tento kurz pro mne velkým přínosem. Též se moc těším na lekci byzantine s korálky. Na techniku chainmaille jsem narazila náhodou při brouzdání internetem a naprosto mě pohltila.
Ještě jednou moc děkuji. Jana

Jana

Moc děkuji za krásný kurz,co nejdříve to vyzkouším,jen seženu kroužky a kleštičky a jdu na to:)Přeji krásný den a hodně krásných výrobků a díky za možnost naučit se novou techniku pro výrobu šperků!Janča.

MonikaNicolas (Monika) Wenzlova

Moc děkuji za nádherné ukázky !!! Je to zajímavá technika.Určitě chci vyzkoušet!!! Kde se dají ty kroužky koupit??? Kleštičky už mam taky!!! Už se těším na další kurz ,děkuji!!!!

Růžena

Moc hezké,zajímavá technika a kupodivu i nenáročné.Jen si myslím trochu víc trpělivosti a půjde to samo :-)
Měla bych na Vás dotaz, kde můžu koupit kroužky,abych mohla vyzkoušet.Děkuji

jitka

Moc hezké

Hana

díky za tento kurz. Přibyla mi další závislost :-)

Dagmar

Děkuji moc za tento kurz, moc se mi líbil. Ráda zkouším nové věci. Manžela jsem už zaúkolovala, aby mi sehnal takové kleštičky. Až něco vytvořím ráda se pochlubím. Ještě jednou děkuji za krásný a poučný kurz. Děkuji

Ilona Nováková

Děkuji,za kurz ráda zkouším nové techniky a spolu s místními dětmi rádi něco zajímavého vyrábíme.Jen co si vyzkouším první výrobek hned jim tuto techniku ukáži holky budou nadšený.

Dana

Děkuji za tento kurz, byl velice zajímavý. Nějaké šperky jsem již vytvořila, ale takovéto spojování kroužků je pro mne něco úplně nového, ale konečný výsledek je překrásný. Kleště mám, tak už jenom kroužky a mohu vyzkoušet. Díky.

Blanka Domkářová Domkářová

Diky, zase něco nového a pěkného.

Marie Mgr.Lemfeldová Marie

Výroba je moc zajímavá, jen nevím, kde a v jaké cenové relaci se dají kroužky sehnat- koupit. Nebo zda se dají doma vyrobit a z jakých materiálů. Děkuji.

Jarmila

děkuji za tenhle kurz,zajímám se o drátkování a tato technika se mi líbí ,díky vám do ní lépe nahlédnu a něco nové se přiučím

Lucie Landsmannová

Ráda bych tuto techniku vyzkoušela - může mi, prosím, někdo poradit, kde sehnat hliníkové kroužky. Děkuji za radu a další krásný kurz. LLL

Hana Hořejšová

Dobrý den
Jsem nadšená vaším videem , také se mi líbí tato technika,těším se na další video a hlavně až si to vyzkouším .Ruční práce mám ráda . Takže moc děkuji Hanka

Monika

Zrovna jsem zkoukla vaše video a jesem nadšená :) Už sem se pokoušela o tuhle techniku ale všude jen ukázky hotových výrobků nebo návody v angličtině ale pěkný český video návod krak za krokem mi chyběl! Moc vám děkuji a moc se těším na další vieo :) Monika

Dana

Je to úžasné video,moc se mi líbí,ale bohužel,já už na to nemám ty správně šikovné ručičky,ale přesto se ráda podívám.Obdivuji lidi,kteří jsou tak šikovní jako vy.Dana

O lektorovi:

Lektor

Jaroslava Kavalírová - Výtvarnice, šperkařka

Dobrý den, jmenuji se Jája Kavalírová a na internetu jsem známá pod přezdívkou Tabytha. Vyrábím šperky z drátků, korálků a hliníkových kroužků, pomůcky pro kojící maminky a klipy na dudlíčky pro miminka. Zkrátka ruční práce jsou mým velkým koníčkem, kterému věnuji volné chvilky, které mám, když usne moje roční dcerka. Protože sama vím, že zúčastnit se živých kurzů není vždy možné, připravila jsem pro Vás tento videokurz a věřím, že Vás v něm toho spoustu naučím :) Přeji mnoho krásných výrobků!

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  4 847 účastníků

  Kurz olejomalby - metodou Bob Ross ® HD

  Lektor

  Pavel Michalica
  lektor4 847 x

 • Kurz olejomalby - metodou Bob Ross ® HD

  Naučte se malovat pomocí techniky Bob Ross, projděte s námi kurz olejomalby a namalujte krásné obrázky.

 • Kurz

  8 751 účastníků

  Patchwork pro začátečníky

  Lektor

  Radka Sedláčková
  lektor8 751 x

 • Patchwork pro začátečníky

  Naučte se tvořivě šít pomocí techniky patchwork a zvládněte hned několik různých metod skládání a kombinování látek.

 • Kurz

  7 133 účastníků

  Tajemství fotografie - jak fotografovat správně?

  Lektor

  Pavel Fara
  lektor7 133 x

 • Tajemství fotografie - jak fotografovat správně?

  Objevte tajemství fotografie, naučte se, jak správně fotografovat a tvořit tak jedinečné snímky jako profesionál.

 • Kurz

  7 934 účastníků

  FIMO - květinová louka

  Lektor

  Monika Brýdová
  lektor7 934 x

 • FIMO - květinová louka

  Naučte se pracovat s FIMO polymerovou hmotou a zvládněte základní techniky výroby šperků s květinovými motivy.

 • Kurz

  1 157 účastníků

  13 kytarových rytmů, které si zamilujete

  Lektor

  Eva Hosnedlová
  lektor1 157 x

 • 13 kytarových rytmů, které si zamilujete

  Naučte se používat základní jednoduché kytarové rytmy a kytarové akordy pro začátečníky, které budou skvěle znít.

 • Kurz

  1 235 účastníků

  Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Lektor

  Jiří Kynčl
  lektor1 235 x

 • Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Naučte se hrát na kytaru, absolvujte s námi Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla a naučte se zahrát první písně.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY