Tablet, mobil nebo fotoaparát?
Kurz: Animace na tabletu od A do Z, lektor: Hana Hořáková
V prvním dílu kurzu animace si povíme si výhody a nevýhody animace pomocí mobilu, tabletu a fotoaparátu.
Lekce kurzu:
V prvním dílu kurzu animace si povíme si výhody a nevýhody animace pomocí mobilu, tabletu a fotoaparátu.
Jaký budete při animaci potřebovat stojánek nebo úchyt na tablet si povíme v tomto dílu.
Pokud nechcete kupovat žádný stojánek, existují i alternativní varianty uchycení. Skoro nic nestojí, ale mají své výhody i nevýhody.
Co je stolní stativ, stojánek, husí krk Gorillapod, Boom Standy, Monopod nebo studiový stativ? Jaký je jejich účel a jaké mají využití? To vše se dozvíte v 5. dílu tohoto kurzu animace.
V tomto dílu si ukážeme, jak pracovat s denním světlem a jak s tím umělým. Řekneme si, co je to softbox a na co si dát u animace a nasvícení pozor.
V tomto videu si objasníme pojmy jako kulisy, postavy, pozadí nebo scéna. V jakých detailech tkví animační triky a co je u animace klíčové? Najděte si svůj vlastní styl.
V tomto sílu si ukážeme, jak si stáhnout aplikaci na animování. Tato aplikace je k dispozici zdarma nebo si můžete pořídit i placenou verzi bez reklam. Záleží na vaší volbě.
V devátém dílu kurzu animace se naučíme pracovat s aplikací, kterou jsme si stáhli do tabletu. Jak používat funkce v aplikaci? Podívejte se na video.
Jak znázornit rychlost v animaci? Jak mám udělat pomalý pohyb? A jak změnit rychlost v nastavení v aplikace? To vše si ukážeme v tomto dílu.
Jak na pohyb a jeho podoby? Pohyb plynulý, trhavý. Objekt může stát na místě a přesto vypadá, že se hýbe.
Co je plošková animace a jak ji tvořit? Jaké materiály použít na ploškovou animaci? Pojďme se na to podívat.
Náraz do zdi je dalším principem animace. Ukážeme si, jak se letící objekt nárazem zploští.
Ve čtrnáctém dílu kurzu animace si vyzkoušíme, jak to vypadá, když něco dopadne a nerozbije se to, nýbrž rozplizne. A jak to vypadá, když padá kapka, která znázorňuje vodu, a je z modelíny?
Zajímavá je také animace modelínou. Jakou použít a proč? A co je to animační kostra? Koukněte se na tento díl a hned budete mít jasno.
V tomto dílu se podíváme na to, jak v animaci ukázat sílu v pohybu. Rychlost, kterou se objekt vymrští a vlastnosti předmětu, který padá. Zda je měkký, tvrdý, pružný, lehký, těžký a tak podobně.
Jak se znázorní pohyb kýchání v animaci? Kde najdu v nastavení tabletu přiblížení scény? To si ukážeme v sedmnáctém dílu tohoto kurzu animace.
Jak při animaci znázornit žvýkání, udělat bublinu ze žvýkačky nebo jak znázornit mrkání se naučíte v tomto dílu.
V tomto dílu se budeme zabývat rozmluvením našich postav. Řekneme si, kolik udělat v animaci fází pohybu u mluvení a jaký použít tvar úst.
Chcete rozpohybovat oheň? Řekneme si, nad čím je potřeba přemýšlet u animace ohně a také vám prozradím fígl, který jsem použila, abych si při animaci ohně ušetřila práci.
V tomto dílu si ukážeme, jak animovat s předškoláky.
V tomto sílu kurzu animace si povímei, co by vám mohlo dělat problém při pohybu křídel. Ve videu jsou dva návody – na let opeřence a holubičky.
Co je to pixilace? A jak při pixilaci snímáme objekt? Podívejte se na toto video.
Co to je animace gumováním a jak na ni? To se dozvíte ve dvacátém čtvrtém dílu tohoto kurzu animace.
Sypké materiály, jako je třeba písek, mouka nebo bylinky jsou velmi vděčné pro vytváření animace. V tomto dílu se podíváme, jak s těmito materiály pracovat.
Jak vyprávět příběh koláží? Výtržky z novin, časopisů nebo prospektů pod našima rukama ožijí a tvoří příběh.
V tomto dílu si ukážeme tipy na jedlou – mlsací animaci. Ovoce a zelenina se zde objeví na scéně v roli postav.
Tentokrát si vyzkoušíme animaci sněhem a také si ukážeme fígl, jak udělat dokonalý tvar kachny.
Jak vyrobit animovaný deštník? Na to se pojďte se podívat v tomto dílu kurzu animace.
Abychom mohli animovat pomocí vzniklého stínu, musíme k tomu mít světelné podmínky.
Co to je storyboard a proč ho musíte mít? Jak vzniká? Tím se budeme zabývat v třicátém prvním dílu tohoto kurzu animace.
Jednou z nejstarších a nejrozšířenějších typů animace je kreslenka. Co to přesně je si povíme v tomto dílu.
V tomto dílu si ukážeme, jak animovat s předškoláky v domácích podmínkách.
Jaké nám dává animace možnosti v praktickém životě i podnikání?
V tomto dílu vám ukážu různé fígle, které by se vám mohly při animaci hodit.
Čemu se vyvarovat při tvorbě animovaného filmu? Jaké jsou nejčastější chyby? To se dozvíte v tomto videu.
V přeposledním dílu se budeme zabývat zvukem. Dozvíte se tedy, jak ozvučit váš film.
Za jak dlouho se to všechno naučíte? Kurz vám poskytl nesčetné množství nápadů a inspirace a jak se říká, cvičení dělá mistra. Teď už je to tedy jen na vás.
Zde můžete komunikovat s lektorem a ostatními účastníky kurzu.
Hodnocení a komentáře:
Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.
Jana Radostová
21. 9. 2024
Dobrý den, přehrála jsem si neplacené části a musím konstatovat, že tyto kurzy animace jsou velmi zajímavé, spousta nápadů a hodně témat, vysvětleny opravdu srozumitelně.
Hana Hořáková
Dobrý den, děkuji za hodnocení. I když jste si kurz nekoupila udělala jste si čas na komentář. Moc si toho vážím. Co vás vedlo k tomu pustit si neplacené části, všeobecná zvědavost o téma nebo zájem o animaci?
Irena Kovalova
2. 9. 2024
Z tohoto kurzu jsem nadšena. Nikdy mě nenapadlo, ze budu umět animaci. Dlouho jsem hledala čím bych obohatila svou kreativitu. Dekuji, ze jsem toho součástí
Hana Hořáková
Paní Irenko jsem dojatá. Děkuji za hodnocení od srdce. Pokud pracujete například s dětmi a nebo to dokážete využít jinak, tak jsem vypracovala pro lidi jako jste Vy e-Book: "Objevte klíč k animování venku" najdete ho na stránkách streamkids.cz.
Bety Štědrá
2. 5. 2024
Hanka mně rychle naučila pracovat v aplikací. Bez nějakých obav a s výbornými výsledky. Naučila jsem to i své žáky :)
Hana Hořáková
Bety děkuji. S Bety jsem naposledy řešila takové "jobovky" co nejsou jobovky. Co s tím když si děti udělají animák vzhůru nohama :D
Anna Soukupová
15. 3. 2024
Perfektni vysvetlovani, super komunikace, skvely ucitel, tohle by pochopil kazdy kdo se tomu chce venovat a chce vedet vice....opravdu velice pochopitelne i kdyz narocne......doufam ze budou dalsi a dalsi a dalsi pokracovani.....
Uz se moc a moc tesim...
S pozdravem a pranim krasneho dne. A.S.
skvele vysvetleni
Hana Hořáková
Děkuji za recenzi, podařilo se vám udělat filmeček, kterým byste se chtěla pochlubit? Klidně napište, co byste do budoucna chtěla umět, s jakým tématem mám přijít. Mám mnoho možností, jak pokračovat, ale vždy je dobré vědět, co chce zákazník. Děkuji Hanka
Milan Klail
24. 11. 2024
Už dávno, když jsem byl kluk a měl kameru na film, tak jsem se o něco takového pokoušel. Rozpohyboval jsem umělou myšku, jak leze po stole atd. Pak jsem to ukazoval dětem. Po prožití svého života bych se něco podobného chtěl naučit. Jsem fotograf amatér, foťáky mám, stativy taky. Chtěl jsem se zeptat, jaký objektiv je k tomu nejlepší. V dávné době byly na trhu figurky, drát obalený gumou a figurka se dala různě ohýbat a tvarovat. Nemáte náhodou znalosti této animace a jestli to děláte s těmito figurkami a jestli jsou někde k prodeji? Jestli seženu ty figurky, tak jdu do vašeho kurzu. S pozdravem Klail Milan Teplice.
Kurzy pro radost
Zdravíme Vás, pane Milane!
Děkujeme za Váš milý a inspirativní komentář! 😊 Je úžasné, že se chcete vrátit k animaci, která Vás zaujala už v mládí. K Vašim otázkám: Pro animaci se nejčastěji používá objektiv s ohniskovou vzdáleností 50 mm, který zajistí přirozený pohled, ale záleží i na velikosti prostoru, kde animujete.
Pokud jde o figurky, lektorka v kurzu využívá české Igráčky. Nebo by se určitě daly použít i figurky z Lega.
Držíme Vám palce a těšíme se, jak se Vám bude dařit, pokud se do kurzu pustíte. 😊
Přejeme Vám hodně radosti z tvorby!
Petra z Kurzů pro radost