Chcete se naučit, jak nakreslit zvíře nebo jak namalovat zvířátka plná života a barev? V tom případě se připravte objevit svůj talent a rozšířit svoje umělecké dovednosti!

Můžete si buď přečíst tento článek, nebo si prohlédnout nějaký vhodný videokurz, například Kreslení pravou hemisférou 3 - kreslení zvířat pastelem.

 

Jaká témata najdete v tomto článku?

 • Začínáme s kreslením zvířat
 • Jak se naučit kreslit zvířata
 • Návody na kreslení zvířat: Inspirace pro začátečníky
 • Jak jednoduše nakreslit zvířata: Základní techniky a tipy
 • Jak malovat zvířátka: Barvy a textury
 • Překonání strachu z kreslení: Jak se vyhnout běžným chybám

 

Začínáme s kreslením zvířat

Kreslit zvířata může být vzrušující, ale zároveň trochu i výzva. Ale nebojte se! Každý velký malíř a kreslíř někde začínal. Pokud máte chuť zjistit, jak kreslit zvířata, jste na správném místě. Začneme s pár jednoduchými kroky a tipy, které vám pomohou rozjet vaši kreativní cestu.

 • Pozorování: Když přemýšlíte, jak kreslit zvířátka, nejdůležitější je pečlivé pozorování. Věnujte čas sledování fotografií nebo skutečných zvířat a zaměřte se na jejich tvar, proporce a jak se pohybují.
 • Základní tvary: Začněte rozložením zvířete do základních geometrických tvarů. To vám pomůže zachytit jeho podstatné rysy bez toho, abyste v tu chvíli museli řešit detaily.
 • Kostra a linie pohybu: Představte si kostru zvířete a nakreslete lehkou linii, která ukazuje jeho hlavní osu nebo linii pohybu. Toto je klíčové pro zachycení dynamiky postavy.
 • Detaily a textury: Jakmile máte hotovou hrubou skicu, začněte přidávat detaily jako jsou oči nebo srst. Nezapomeňte experimentovat s různými technikami stínování pro realističtější obraz.

A co teď? Praxe, praxe a praxe! A pokud hledáte strukturovanějšího průvodce touto fascinující cestou, určitě se podívejte na kurz Kreslení pastelkami – portrét psa.

Tip: Nepropadejte frustraci, pokud vaše první pokusy nebudou dokonalé. Kreslení je proces a každý obrázek, i ten „neúspěšný“, vás posune o krok dál.

 

Jak se naučit kreslit zvířata

Pokud jste někdy stáli před prázdným listem papíru s tužkou v ruce a ptali se sami sebe, jak nakreslit zvíře, nejste sami. Kreslení zvířat může být jednou z nejobtížnějších, ale zároveň nejodměňujících uměleckých dovedností, které si můžete osvojit. Ať už přemýšlíte, jak nakreslit zvířata pro osobní potěšení nebo bude vaše malba součástí vašeho profesionálního portfolia, existuje několik klíčových kroků a technik, které vám na této cestě pomohou.

 • Začněte s obrysy: Nejdřív zkuste nakreslit jednoduchý obrys těla vašeho zvířecího modelu.
 • Studujte anatomii: Základní znalost anatomie je klíčová. Je důležité vědět, kde jsou kosti a svaly, i když jsou skryté pod srstí či peřím. Dodá to vašim kresbám realističnost.
 • Pozorujte živé modely: Pokud máte možnost, pozorujte živá zvířata. Jak se pohybují? Jak svítí slunce na jejich srsti nebo peří? Tyto detaily oživí vaši práci.
 • Využijte referenční materiály: Fotografie a videa mohou být skvělými pomocníky. Použijte je pro studium různých druhů postojů a výrazů.
 • Praktikujte často: Jako u každé dovednosti, i tady platí, že praxe dělá mistra. Čím více budete kreslit, tím lépe porozumíte struktuře a dynamice těl zvířat.

Pokud hledáte strukturovanější přístup k učení, doporučujeme vám kurz Kreslení pravou hemisférou 2 - kreslíme předměty, rostliny a zvířátka. Pokud vás lákají další techniky jako pastel či specifické motivy jako portréty psů, určitě si prohlédněte kurzy Kreslení pravou hemisférou 3 - kreslení zvířat pastelem a Kreslení pastelkami – portrét psa.

TIP: Nebojte se experimentovat! Každý umělec má jedinečný styl a to platí i při kreslení zvířat. Experimentováním objevíte nové techniky a perspektivy, které obohatí vaše umělecké dílo.

 

Návody na kreslení zvířat: Inspirace pro začátečníky

Sedíte u papíru a marně přemýšlíte, jak nakreslit zvířátka? Nebojte, nejste v tom sami. Kreslení zvířat může být pro začátečníky trochu zastrašující, ale s těmi správnými návody se to může rychle změnit na vzrušující dobrodružství. Ať už hledáte inspiraci, jak nakreslit zvířátka v akci nebo chcete zachytit klidný moment v životě divokého tvora, tady jsou tipy a techniky, které vám pomohou na vaší cestě.

 • Začněte jednoduše - Nejdřív si vyberte jednoduché motivy. Jak kreslit zvířata? Zkuste si například nakreslit siluetu vašeho oblíbeného domácího mazlíčka nebo obrysy ptáků na obloze.
 • Pozorujte detaily - Jak kreslit zvířátka realisticky? Důležité je zaměřit se na detaily jako jsou oči, srst nebo peří. Tyto malé prvky dodají vašemu obrazu život.
 • Inspirujte se fotografiemi - Pokud nemáte možnost pozorovat zvířata ve volné přírodě, vyzkoušejte si, jak se kreslí zvířata podle fotografie. Fotky jsou totiž skvělým zdrojem inspirace.
 • Využijte dostupné kurzy - Chcete-li se posunout dál, investice do kurzů může být velmi prospěšná. Vyzkoušejte třeba Kreslení pravou hemisférou 2 - kreslíme předměty, rostliny a zvířátka.

Kromě tradičních technik a nástrojů může být zajímavé experimentovat i s modernějšími přístupy.

TIP: Nebojte se chyb! Každý pokus o kresbu je cenným učením. Dokonce i ti nejlepší umělci začínali od nuly a postupně si budováním dovedností osvojovali svůj jedinečný styl.

 

Jak jednoduše nakreslit zvířata: Základní techniky a tipy

Ptáte se, jak se kreslí zvířata? Na první pohled to může vypadat jako složitý úkol. Ale nebojte se! S několika základními technikami a tipy bude kreslení zvířat hračkou. Začneme s jednoduchými tvary a postupně přidáme detaily, abychom oživili naše kresby. Tady jsou některé klíčové body, které vám pomohou začít:

 • Začněte s kruhy - Většinu těl zvířat lze rozložit na základní geometrické tvary. Hlava? Kruh. Tělo? Další kruh, možná špíše ovál.
 • Přidejte obrysy - Jakmile máte základní tvary, spojte je jemnými čarami, aby vznikly obrysy vašeho zvířete.
 • Detaily a textury - Teď je čas přidat oči, uši, chlupy nebo peří. Pamatujte, že méně je někdy více; i pár správně umístěných čar může vyvolat život.
 • Využijte světlo a stín - Dodáním stínů získá vaše kresba hloubku a realističnost.

Ale co když se chcete posunout dál a naučit se nové techniky? Pro ty z vás, kdo chtějí prozkoumat různé metody a materiály, doporučujeme například kurz Kreslení pravou hemisférou 3 - kreslení zvířat pastelem, který vám ukáže jak pracovat s pastely pro zachycení krásy zvířat.

Tip: Nebojte se experimentovat s různými materiály! Ať už jde o tužky, uhel nebo pastely, každý materiál nabízí něco jiného.

 

Jak malovat zvířátka: Barvy a textury

Když se rozhodnete prozkoumat, jak namalovat zvíře, brzy zjistíte, že klíčem k úspěchu je správné zachycení jejich barvy a textury srsti či peří. To může být výzva, ale také nesmírně zábavný proces plný experimentování. Pojďme se podívat na několik tipů, které vám pomohou dosáhnout realistických výsledků.

 • Vyberte správné barvy - Než začnete malovat, pozorně si prohlédněte vaše zvířecí modely. Zjistěte, jaké barvy jsou přítomné v srsti nebo peří a připravte si paletu odpovídajících barev. Nezapomeňte, že většina zvířat není jednobarevná!
 • Pracujte s vrstvami - Začněte světlejšími tóny a postupně přidávejte tmavší odstíny a detaily. Tento proces pomáhá vytvořit hloubku a realismus ve vašich obrazech.
 • Použijte různé štětce - Pro jemné detaily použijte tenké štětce, zatímco pro rozsáhlé oblasti můžete sáhnout po širších štetcích. Experimentujte také s různými typy tahů, abyste dosáhli požadované textury.
 • Sledujte směr srsti nebo peří - Při aplikaci barev a tvarování detailů je důležité respektovat směr růstu srsti nebo uspořádání peří. To dodá vašemu dílu přirozenost a dynamiku.

A co kdybychom vás mohli posunout o krok dál? Kurz Jak malovat zvířata pro začátečníky nabízí uceleného průvodce od základních technik až po pokročilé metody práce s barvami a texturami. Ideální pro ty, kdo chtějí svoji vášeň pro kreslení zvířat posunout na novou úroveň.

Tip: Když malujete zvířátka, nebojte se experimentovat s barvami! Někdy objevíte úplně nový odstín nebo techniku, která dokonale vyjadřuje charakter vašeho chlupatého (nebo opeřeného) modelu.

 

Překonání strachu z kreslení: Jak se vyhnout běžným chybám

Často, když přemýšlíme, jak nakreslit zvířata nebo jak namalovat zvířata, narazíme na vnitřní bloky a strachy. Obavy z toho, že náš pokus skončí fiaskem nebo že naše dílo nebude dost dobré, může být paralyzující. Přesto je možné tyto strachy překonat a začít s jistotou a radostí.

 • Nerealistická očekávání: Nastavte si realistické cíle. Každý umělec začínal od nuly a je naprosto normální neuspět na první pokus.
 • Porovnávání s ostatními: Srovnávat vaše počáteční práce s díly zkušených umělců je kontraproduktivní. Zaměřte se na svůj vlastní pokrok.
 • Přehnaný perfekcionismus: Pamatujte, že každé kreslení je proces učení. Chyby jsou přirozenou a důležitou součástí tohoto procesu.
 • Nedostatek trpělivosti: Umění vyžaduje čas. Dovolte si růst ve svém tempu bez nutnosti vidět okamžité výsledky.

Tyto bariéry mohou znemožnit vaši schopnost uvolnit se a opravdu si užít proces kreslení. Ale pamatujte, klíčem je trpělivost a praxe. Pokud hledáte více strukturovaný přístup ke kreslení zvířat, který by vás vedl krok za krokem a pomohl překonat tyto obavy, podívejte se na kurz Kreslení pravou hemisférou 3 - kreslení zvířat pastelem. Tento kurz nabídne praktické techniky a cvičení navržené tak, aby rozvinuly vaše dovednosti a posilnily vaši důvěru v kreslení.

Tip: Nejdůležitější je začít - vezměte tužku do ruky a udělejte ten první tah. Nepropadejte panice, s každým dalším tahem se budete zlepšovat!

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál!

Odkaz byl zkopírován do schránky. Stisknutím CTRL + V jej vložíte např. do e-mailu, na Facebook nebo kamkoliv budete chtít.

Vaše příspěvky


Pro přidání příspěvku si nejprve vytvořte profil:

Máte již vytvořený profil? Přihlaste se kliknutím zde.