Chcete se naučit, jak natáčet a stříhat videa, která zaujmou? Nebo jak vytvořit video z fotek s hudbou online? Představujeme vám komplexního průvodce – od tipů pro začátečníky až po pokročilé techniky úpravy. Získejte znalosti o nástrojích a softwaru pro střih videa a staňte se mistrem ve světě videoprodukce!

Pokud pro vás čtení moc není, prohlédněte si kurz Střih videa v Adobe Premiere CC 2020, ve kterém se dozvíte vše podstatné.

Jaká témata najdete v tomto článku?

 • Začínáme: Jak natáčet video
 • Základy střihu: Jak sestříhat video
 • Jak stříhat videa pro maximální působivost
 • Jak vytvořit video z fotek s hudbou online
 • Nástroje a software pro úpravu videí
 • Jak točit videa, která zaujmou
 • Vytváření výukových videí: Jak vytvořit výukové video
 • Pohoda videonávody a kurzy pro zdokonalení vašich dovedností

 

Začínáme: Jak natáčet video

Když se rozhodnete vstoupit do světa videa, prvním krokem bude pochopit základy toho, jak natáčet video. I když se to může zdát jako jednoduchý úkol, existuje několik klíčových aspektů, které byste měli zvážit, abyste zajistili, že vaše video bude vizuálně přitažlivé a poutavé pro vaše publikum. Zde jsou některé tipy a triky, jak začít:

 • Plánování: Než začnete točit, promyslete si obsah videa. Co chcete divákům sdělit? Jaké jsou hlavní body vašeho příběhu?
 • Osvětlení: Dobré osvětlení může váš film posunout na novou úroveň. Přirozené světlo je obvykle nejlepší volbou, ale pokud natáčíte uvnitř, ujistěte se, že scéna je dobře nasvícená.
 • Zvuk: Kvalita zvuku je stejně důležitá jako kvalita obrazu. Pokud je to možné, použijte externí mikrofon pro čistší a jasnější záznam zvuku.
 • Stabilizace: Chcete-li zabránit roztřeseným záběrům, použijte stativ nebo stabilizátor. Tato pomůcka vám pomůže zachytit hladké a profesionálně vypadající záběry.
 • Kompozice: Pravidlo třetin je zlatý standard pro komponování vašich scén.

Pamatujte si, že praxe vede k dokonalosti. Čím více budete natáčet, tím lépe porozumíte nuancím tvorby atraktivního videa. A pokud chcete své dovednosti posunout na další úroveň, prozkoumejte kurzy jako Střih videa v Adobe Premiere Elements 2020 nebo Střih videa v Adobe Premiere CC 2020, které vás naučí pokročilým technikám střihu a postprodukce.

Tip: Nezapomeňte na důležitost přednatáčecího plánování! Strukturovaný přístup k tvorbě obsahu nejen usnadňuje samotný proces natáčení, ale také zvyšuje šance na konečný produkt, který je soudržný a poutavý.

 

Základy střihu: Jak sestříhat video

Vstupte do světa videa s jednoduchým průvodcem, který vám ukáže, jak z obyčejného záběru udělat filmové mistrovské dílo. Ať už chcete upravit rodinné video, nebo se pustit do tvorby vlastního krátkého filmu, základy jsou stejné a my vám pomůžeme je pochopit.

 • Nahrání materiálu: Prvním krokem je nahrát vaše videozáznamy do střihového softwaru. Nezapomeňte si předtím promyslet strukturu vašeho videa - co chcete divákovi říct a jak toho dosáhnout.
 • Rozdělení klipů: Jakmile máte materiál v programu, rozdělte ho na menší části. Toto usnadní manipulaci s videem a umožní vám zaměřit se na specifické momenty.
 • Střih a úprava: Po rozdělení materiálu začněte se střihem. Odstraňte nepotřebné části a zkombinujte klipy tak, aby na sebe plynule navazovaly. V tomto kroku můžete také experimentovat s různými efekty a přechody.
 • Dodání hudby: Hudba může vašemu videu dodat nový rozměr. Vyberte skladbu, která odpovídá náladě vašeho projektu. Dbejte ale na autorská práva – existuje mnoho webů nabízejících hudbu zdarma ke komerčnímu i nekomerčnímu použití.
 • Finální kontrola: Před tím, než video publikujete nebo uložíte, si jej pusťte od začátku do konce. Zkontrolujte hladkost přechodů, synchronizaci zvuku a celkovou dynamiku klipu.

Pokud cítíte, že jste připraveni posunout své schopnosti na další úroveň, podívejte se na kurz Střih videa v Adobe Premiere Elements 2020, který je ideálním startem pro každého nadšence do videoprodukce.

Tip: Nebojte se experimentovat! Střih videa je tvůrčím procesem, ve kterém není nic správně nebo špatně. Každý snímek může být unikátní díky vaší kreativitě a ochotě zkoušet nové techniky.

 

Jak stříhat videa pro maximální působivost

Když se učíte, jak stříhat videa, je cílem nejen odstranit nepotřebné části, ale také zajistit, aby každý záběr a přechod přispíval k celkovému vyprávění a udržoval diváka plně ponořeného ve vašem díle. Jak toho dosáhnout? Máme pro vás několik tipů, které promění vaše video z obyčejného na výjimečné.

 • Vyberte správnou hudbu – Hudba může zcela změnit atmosféru vašeho videa. Vyberte skladby, které odpovídají náladě a tématu vašeho příběhu.
 • Rytmus střihu – Střih videa by měl kopírovat rytmus hudby nebo dialogů. Pokud máte rychlou scénu, stříhejte rychleji. Pomalé scény si zase žádají klidnější tempo střihu.
 • Zachovejte kontinuitu – Dbejte na to, aby mezi jednotlivými záběry byla zachována logická a vizuální spojitost. Plynulost přechodů je klíčem k udržení pozornosti diváků.
 • Použijte různé úhly záběru – Nebojte se experimentovat s různými úhly a typy záběrů (např. detailní záběry, celkové záběry). To dodá vašemu videu dynamiku a zajímavost.
 • Zkrácení je klíčem – Naučte se být neúprosným editorem. Každý záběr by měl mít svůj jasný účel. Pokud neslouží vyprávění příběhu nebo nezvyšuje emocionální dopad, nemá ve vašem videu co dělat.

Pokud jste nováčci v oblasti střihu videa a hledáte komplexního průvodce, který vás provede procesem od začátku do konce s ohledem na technické i kreativní aspekty, doporučujeme kurz Střih videa v Adobe Premiere Elements 2020. Pro ty z vás, kdo mají ambice posunout své schopnosti na profesionální úroveň, tu je kurz Střih videa v Adobe Premiere CC 2020.

TIP: Pamatujte, že střih není jen o tom, co odstranit, ale také o tom, co ponechat.

 

Jak vytvořit video z fotek s hudbou online

Přemýšlíte, jak vytvořit video z fotek s hudbou online a přeměnit vaše vzpomínky na něco speciálního? Se správnými nástroji a trochou kreativity můžete snadno proměnit své fotografie ve videa doprovázená vaší oblíbenou hudbou. Zde je průvodce, který vám ukáže, jak na to.

 • Vyberte si platformu nebo aplikaci pro tvorbu videí z fotek. Existuje mnoho webových služeb a mobilních aplikací, které nabízí možnost snadného vytváření videí z fotografií.
 • Nahrajte své fotografie do vybrané aplikace. Můžete je obvykle přidat přetažením ze složky nebo je vybrat ručně z galerie vašeho zařízení.
 • Vyberte hudbu, kterou chcete ve videu použít. Některé platformy nabízejí knihovny s licencovanou hudbou, kterou můžete bez obav použít. Alternativně můžete nahrát svoji vlastní skladbu.
 • Upravte a uspořádejte své fotografie tak, aby vyprávěly váš příběh. Můžete měnit jejich pořadí, upravit délku zobrazení každé fotografie nebo přidat efekty a text pro dodání emocionální hloubky.
 • Exportujte hotové video. Po dokončení úprav si můžete video prohlédnout, uložit do svého zařízení nebo sdílet online s rodinou a přáteli.

Tvorba videa z fotek s hudbou online je skvělým způsobem, jak zachytit momenty vašeho života a podělit se o ně s ostatními. Důležité je vybrat si správný nástroj, který bude odpovídat vašim potřebám a umožní vám vyjádřit vaši kreativitu.

 

Nástroje a software pro úpravu videí

Při cestě za tím, jak stříhat video, se brzy setkáte s otázkou: Jaký nástroj nebo software použít? Ať už jste začátečníci nebo máte již nějaké zkušenosti, je důležité najít program, který bude vyhovovat vašim potřebám. Dnes na trhu existuje široká škála softwarů – od jednoduchých aplikací pro úpravy na mobilních telefonech až po profesionální editační balíky. Zde jsou některé z nich:

 • Adobe Premiere Elements 2020 - Ideální pro hobby editory i začátečníky. Nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní a mnoho automatizovaných funkcí pro snadné vytváření a sdílení videa. Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na kurz Střih videa v Adobe Premiere Elements 2020.
 • Adobe Premiere Pro CC 2020 - Výběr profesionálů a vášnivých amatérů toužících po plné kontrole nad svým obsahem. Tento software nabízí pokročilé nástroje a funkce pro komplexní úpravy videa. Pokud si chcete osvojit tento software, doporučujeme kurz Střih videa v Adobe Premiere CC 2020.
 • iMovie - Skvělá volba pro uživatele Mac, kteří hledají jednoduché, ale efektivní řešení pro rychlé úpravy videa.
 • Filmora - Přístupný a snadno použitelný editor s bohatou knihovnou vizuálních efektů a možnostmi exportu ve vysokém rozlišení.

Vyběr správného softwaru by neměl být o omezování se na to, co známe, ale o objevování nových možností. Každý program má své unikátní funkce a prostředky, které mohou inspirovat k tvorbě originálních videopříběhů. Jak vytvořit video z fotek s hudbou online? Tady nám pomohou online platformy. jsou skvělým způsobem, jak experimentovat s naší kreativitou bez nutnosti instalace sofistikovaného softwaru.

Tip: Začínáte-li s úpravami videa, nebojte se experimentovat s různými programy. Mnohé z nich nabízejí bezplatné zkušební verze nebo omezené edice zdarma. Takto můžete prakticky zkoumat, jak stříhat video, aniž byste museli hned investovat do drahého softwaru.

 

Jak točit videa, která zaujmou

V dnešní době plné vizuálního obsahu je klíčové zjistit, jak natáčet videa, která nejen zaujmou, ale také udrží pozornost diváků od začátku až do konce. Zde jsou některé osvědčené techniky, které vám pomohou na vaší cestě k vytvoření nezapomenutelných videí.

 • Zajímavý úvod: Prvních pár sekund vašeho videa rozhoduje o tom, zda divák zůstane, nebo odejde. Snažte se zaujmout zajímavým úvodem, který vyvolá zvědavost nebo emoce.
 • Příběhový oblouk: Každé video by mělo mít začátek, střed a konec. Vyprávění příběhu je klíčem k zapojení diváků a udržení jejich pozornosti.
 • Vizuální rozmanitost: Použijte různé typy záběrů - detaily, celky, pohledy z různých úhlů. Tím dodáte vašemu videu dynamiku a zajímavost.
 • Kvalitní audio: Nikdy nepodceňujte sílu dobrého zvuku. Špatný zvuk může snadno odradit diváky i při jinak skvělém vizuálním obsahu.
 • Střih a tempo: Střih hraje klíčovou roli v tom, jak video plyne. Naučte se, jak sestříhat video, aby bylo dynamické, ale současně zachovalo smysluplný rytmus.

Aby vaše videa opravdu excelovala, je důležité si osvojit dovednosti ve střihu a postprodukci. Kurzy jako Střih videa v Adobe Premiere Elements 2020 a Střih videa v Adobe Premiere CC 2020 nabízejí skvělé možnosti, jak zdokonalit vaše dovednosti ve střihu a postprodukci, což je nepostradatelné pro tvorbu profesionálně vypadajících videí.

TIP: Nezapomeňte experimentovat! Jedinečnost vašeho videa často spočívá ve vaší schopnosti překročit tradiční pravidla a najít nové způsoby vyjádření. Buďte kreativní a nebojte se zkoušet nové techniky či nástroje. Pamatujte – každé velké video začínalo jako myšlenka, kterou následovala odvaha ji realizovat.

 

Vytváření výukových videí: Jak vytvořit výukové video

V dnešní době, kdy se online vzdělávání stává stále populárnějším, je umění tvorby výukových videí klíčovou dovedností. Ať už jste učitel, který chce zapojit své studenty, nebo odborník sdílející své znalosti s širší veřejností, zde jsou tipy, jak na to:

 • Naplánování - Předtím, než začnete cokoliv natáčet, měli byste mít jasný plán. Rozmyslete si téma vašeho videa. Co se má divák naučit? Jaké klíčové body potřebujete pokrýt?
 • Scénář - Psaní scénáře je dalším krokem k úspěchu. Pomůže vám zajistit, že vaše video bude strukturované a poskytne jasné informace.
 • Vizuální pomůcky - Uvažujte o tom, jaké vizuální pomůcky mohou pomoci ilustrovat vaše body. To může být cokoliv od prezentací po praktické ukázky.
 • Nahrávání - Při nahrávání dbajte na dobré osvětlení a čistý zvuk. Jak natáčet video tak, aby vypadalo profesionálně? Investice do kvalitní kamery a mikrofonu se určitě vyplatí.
 • Editace - Tady přichází na řadu střih. Odstranění nepotřebných částí, přidání titulků nebo grafiky může vaše video posunout na novou úroveň. Pro tyto účely doporučujeme kurz Střih videa v Adobe Premiere Elements 2020, který vás naučí základy efektivního střihu.
 • Zpětná vazba - Než své video publikujete široké veřejnosti, získejte zpětnou vazbu od kolegů nebo přátel. Jejich postřehy mohou odhalit oblasti pro zlepšení.
 • Distribuce - Nakonec musíte rozhodnout, kde a jak budete své video sdílet. YouTube? Sociální média? Nebo možná jako součást online kurzu?

Pamatujte, že praxe dělá mistra. Čím více videí vytvoříte, tím plynuleji proces půjde. A jestliže hledáte pokročilejší techniky střihu a postprodukce, doporučujeme vám kurz Střih videa v Adobe Premiere CC 2020, který nabízí hlubší porozumění nástrojům a technikám použivaným profesionály.

Tip: Během editace mějte stále na paměti, jaká je cílová skupina vašeho videa. Ptejte se sami sebe: „Je tento obsah relevantní a srozumitelný pro mé publikum?“ To vám pomůže zachovat smysluplnost a efektivitu vašeho výukového videa.


Líbí se vám článek? Pošlete ho dál!

Odkaz byl zkopírován do schránky. Stisknutím CTRL + V jej vložíte např. do e-mailu, na Facebook nebo kamkoliv budete chtít.

Vaše příspěvky


Pro přidání příspěvku si nejprve vytvořte profil:

Máte již vytvořený profil? Přihlaste se kliknutím zde.