MENU

Zpřístupnit videolekce ZDARMA

 Udělej radost a pošli to dál! 

Výzva pro lidi, kteří chtějí změnit svět kolem nás k lepšímu


Pomozte nám prosím sdílet tuto výzvu s lidmi kolem vás:

Odkaz byl zkopírován do schránky. Stisknutím CTRL + V jej vložíte např. do e-mailu, na Facebook nebo kamkoliv budete chtít.

Zapojte se do výzvy a získejte tento Dárek pro radost!


Multifunkční hrnec TEFAL, který vám udělá radost v kuchyni

Tímto dárkem chceme podpořit vaši snahu ve výzvě. Stačí jen zapsat do diskuzního fóra níže, jakou malou radost jste udělali. Ze všech příspěvků jeden vylosujeme a autorovi předáme tento dárek pro radost.

Čím víc příspěvků a malých radostí od vás se v diskuzi objeví, tím větší budete mít šanci, že multifunkční hrnec získáte právě vy.

Vaše příspěvky


Pro přidání příspěvku si nejprve vytvořte profil:

Máte již vytvořený profil? Přihlaste se kliknutím zde.

Profilová fotografie

Jana Kubová

23.9.2023 19:52

Jela jsem trolejbusem a vedle si přisedli starší manželé, na další zastávce k nim nastoupil malý vnuk ve velkém triku s nápisem hokej Vítkovice.  Pozdravil mě,  než si k nám sedl a k tomu takový pěkný úsměv! Usmála jsem se a řekla, že tak vychovaného mladého muže jsem už dlouho neviděla.  Babičce s dědou to udělalo radost a mladý muž se usmál ještě více. Při vystupování mi řekli na shledanou on i babička, oba opět s úsměvem, hřálo mě to ještě dlouho. A stačilo k tomu tak málo.

Profilová fotografie

Jan Baxa

20.3.2023 18:58

Zdravím Vás , aj všechny ,kteří rozdávají radost a přeji krásný nový týden, plný optimismu a lásky.

Profilová fotografie

Anna Stachivová

12.3.2023 12:01

Mám neskutečnou radost z týdne stráveného s vnoučaty a dcerami , kteří mě přijeli navštívit. Vnuci 11 let, 5 let a malá Julie 2 roky ,ta všemu velela. Velmi obohacující týden. Děkuji za něj.

Profilová fotografie

Eva Farová

12.3.2023 22:47

Milá paní Anno, to vám moc přeji, že jste prožila tak skvělý týden. S vnoučaty se člověk nenudí!! Moc děkuji, že jste se s nám o svojí radost podělila.
Mějte se krásně, Eva

Profilová fotografie

Jan Baxa

12.3.2023 11:34

Rozdávat radost, je mým MOTTO

radost či žal , není LOTO.

Radost lidi uzdravuje,

žal o život připravuje. 

Na světě je přeci krásně,

radost jsou nejlepší lázně.

Profilová fotografie

Jan Baxa

8.3.2023 23:42

Pro babičku jsem byl kdysi,

její malej Jeníček,

teď vnoučatům, podle Pavla,

peču dobrej chlebíček.

Profilová fotografie

Jan Baxa

5.3.2023 16:39

Nedělní chvilkou pro radost,

potěšme všechny kolem sebe,

vyžeňme z domu strach i zlost,

radost Nás hřeje, i když zebe.

Profilová fotografie

Eva Farová

8.3.2023 22:20

Dobrý den a děkujeme za vaši básničku. Vaše veršování nás vždycky pobaví a to jsem ještě dostala další do SMS:

 Pořádat kurzy pro radost
Eva a Pavel vskutku umí,
obdivuhodné je to dost
a kdo viděl, ten fakt čumí.

Profilová fotografie

Vladimír Lipa

5.3.2023 09:48

Prajem krásny deň.  Včera som nastúpil do autobusu a tu už bola mamička s dieťatkom 8 - 10 ročným na invalidnom vozíku. S dievčatkom sme sa na seba usmiali a ona natiahla ruku k mojej taške, kde som mal kvety a sladkosť pre neter, ktorej som išiel gratulovať k narodeninám. Ako som videl pohyb rukou dievčatka, vytiahol som čokoládu a dal som jej ju do ruky. Jej očká sa rozžiarili a na tvári sa objavil neskutočne krásny úsmev. Jej mamka ju však zahriakla slovami, že se nepatrí brať darčeky od cudzích ľudí. Autobus už zastavil na zastávke a ja som vybral kvety a podal som ich mamičke so solvami " Pre Vás, zaslúžite si ich." Vystúpil som z autobusu a nedalo mi nepozrieť sa späť a rozlúčiť sa s nimi. Bol som užasnutý pohľadom, ktorý som dostal od mamičky a jej dcerka si dala ruku na pusu a polala mi vzdučný bozk. Prajem všetkým, čo to čítate aby ste mali ten neopísateľný pocit šťastia a radosti, ktorý som mal ja v tom okamžiku. 

Profilová fotografie

Pavel Fara

5.3.2023 14:46

Vážený Vladimír, to čo tu píšete je nádherný príbeh a verím, že chytil za srdce nielen mňa. Prial by som si, aby si tento váš príspevok prečítalo čo najviac ľudí, pretože ten príbeh je veľmi inšpirujúci. Ďakujem, že ste tu s nami a hlavne ďakujem, že ste sa s vašim príbehom v tejto diskusii podelil.

Profilová fotografie

Eva Farová

5.3.2023 22:30

Pane Vladimíte, také se přidám se svým poděkováním, protože tohle je krásný příběh. Jste prostě úžasný chlap!!

Profilová fotografie

Michaela Dvořáčková

10.3.2023 14:00

Mně vhrkly slzy do očí. Děkuji za sdílení a kéž by bylo takových báječných lidí jako vy víc. Krásný den. 

Profilová fotografie

Vladimír Lipa

10.3.2023 16:37

Eva Farová 

Ďakujem krásne za uznanie, ale v tom momente som to ani nevedel oceniť. Až keď som to rozprával u syna, tak aj im bolo príjemne, ako keby tam v autobuse boli so mnou. Prajem príjemný dník.

Profilová fotografie

Vladimír Lipa

10.3.2023 16:39

Michaela Dvořáčková 

Prajem príjemný dník. Takých ľudí je veľa, len nie vždy sa o tom dozvieme.

Profilová fotografie

Vladimír Dosoudil

26.4.2023 16:56

Pavel Fara 

Blahopřeji Vladimíru Lipovi. Prokázal, že má srdce na pravém místě (a samozřejmě na levé straně, aby nedošlo k omylu). Vladimír Dosoudil

Profilová fotografie

Hana Vltavská

27.2.2023 17:35

Dobrý den, jsem už starší, vnučky nepotřebují hlídat, ale mám radost, že jsem je něco naučila z vašich kurzů, když byly malé a bavilo je to.

Teď chodím pomáhat jako dobrovolník na Charitu do výtvarných dílen, kde dělají klienti krásné dárky - třeba z korálků. Je tam klid, pohoda, dobrá nálada a usmíváme se na sebe všichni, i když se pak potkáme mimo dílny. Hana

Profilová fotografie

Eva Farová

27.2.2023 23:25

Dobrý den, Hano, chtěla bych Vám poděkovat za Vaši nezištnou laskavost a odhodlání pomáhat druhým. Je úžasné, jak jste se rozhodla využít svůj volný čas k dobrovolničení na Charitě a jak si užíváte atmosféru výtvarných dílen. Vaše práce je důležitá a pomáhá nejen klientům, ale i komunitě kolem Vás. Vážím si Vaší schopnost přinášet radost a usmívat se na svět kolem sebe. Děkuji Vám, že jste takovou inspirací pro ostatní.

Profilová fotografie

Hana Vltavská

27.2.2023 17:15

Profilová fotografie

Libuše Písaříčková

12.3.2023 19:38

Profilová fotografie

František Zima

26.2.2023 21:15

mně dělá rodost starat se o rodinu. Ráno jim napeču rohlíky a muffiny, na víkend různé buchty a sušenky. Zkouším péct i podle receptů z 11. století, které mám. Uklidím jim, když všichni odejdou do škol a do práce a když mám volno a dělá mi radost, když přijdou domů unavení, dají si něco dobrého a povídají mi, jak se měli. Postarám se o zvířata a když je všechno v pořádku, tak si čtu a nebo jdu fotit. Stále hledám nové podněty k tomu, abych druhým pomohl radovat se ze života a tím se vlastně obohacuji a rozradostňuji. Rád vyprávím příběhy, zpívám a čtu mým milovaným a všem, kdo chtějí. 

Profilová fotografie

Eva Farová

27.2.2023 23:21

Dobrý den Františku, obdivuji, jakou laskavost projevujete své rodině.  Je skvělé, že se snažíte být co nejvíce kreativní a hledat nové způsoby, jak rozradostnit ty, kteří vás obklopují. Je neobvyklé, aby se muž takto staral o své nejbližší, a za to si zasloužíte zvláštní obdiv.
Vaše ochota vyprávět příběhy, zpívat a číst lidem ukazuje, jak moc vám záleží na jejich pohodě a jak jste pro ně ochotný udělat cokoliv, aby se cítili šťastně a spokojeně. Vaše úsilí je naprosto úžasné a ukazuje, jakou moc má laskavost a péče o druhého.
Děkuji vám za to, že jste takovou inspirací pro ostatní. Vaše oddanost a laskavost jsou nádherným příkladem toho, jak může každý z nás udělat něco pro druhé a zlepšit tak svět kolem sebe. 

Výzva „Udělej radost a pošli to dál”


Proč vznikla výzva „Udělej radost a pošli to dál”?

Všimli jste si toho, že když někomu uděláte radost nějakou maličkostí, tak to udělá radost nejen jemu, ale i vám? A může to být opravdu jenom maličkost. Někdy stačí úsměv a pár vlídných slov. Určitě už jste to sami zažili.


Přicházíme za vámi s výzvou „Udělej radost a pošli to dál!“. Chceme vás pozvat do výzvy, která vás nebude nic stát a můžeme společně pomoci k tomu, abychom si svět okolo nás udělali o něco vlídnější a šťastnější.


Co pro to můžete udělat? Úplné maličkosti:

Třeba když platíte v supermarketu u pokladny, stačí říct pár hezkých slov, která rozsvítí den nejen té paní pokladní, ale i vám. Stačí říct třeba „Děkuji vám a mějte pěkný den“. Můžete jí to říct, i když se zrovna ta pokladní na vás neusmívá. Nikdy nevíme, co se skrývá za tím, když se někdo nesměje. Co když je to tak, že ta paní za pokladnou má doma trápení s nemocnou maminkou nebo má nějaké jiné starosti a prostě je smutná? Váš úsměv a vlídné slovo jí může rozjasnit den.


Něco podobného můžete udělat pokaždé, když vystupujete z autobusu. Můžete se na řidiče usmát a říct mu třeba jenom „Děkuju za svezení, nashledanou!“. Rozsvítíte den tomu řidiči a rozsvítíte ho taky sobě.


Můžete třeba jenom vzít telefon, zavolat někomu ze svých přátel nebo z bývalých spolužáků a jen tak ho pozdravit. Říct mu, že jste si na něj vzpomněli a zeptat se ho, jak se mu daří. Jemu to udělá radost a vám taky. A určitě si spolu ještě pěkně popovídáte.


Když budete platit v restauraci a budete spokojeni, zkuste říct servírce třeba něco jako: „Děkuji vám a vyřiďte v kuchyni, že to jídlo bylo skvělé.“


Když jdete vyzvednout děti ze školy nebo z družiny a jdete kolem uklízečky, zkuste jí říct třeba „Dobrý den, koukám, jak se vám to tady blejská!“ Všimli jste si někdy toho, že většina lidí kolem uklízečky projde s úplným nezájmem? A víte, jak jí to rozsvítí den, když si jí někdo všimne, pozdraví ji a pochválí jí nablýskanou podlahu?


Určitě sami přijdete na spoustu dalších příležitostí, jak někomu udělat pár vlídnými slovy malou radost. Je možné, že tyhle věci děláte spontánně i bez naší výzvy. A jestli ne, tak to vyzkoušejte a napište nám pak o tom do diskuze na této stránce.


Jak se zapojit do výzvy?

  1. Udělejte radost!
    Udělejte někomu kolem vás jakoukoliv malou radost.
  2. Napište o tom!
    Napište do komentářů na této stránce o tom, co jste udělali, co to udělalo s lidmi kolem vás a co to udělalo s vámi. Když nám sem o tom napíšete, tak to udělá radost nejen nám, ale může to přimět k akci i další lidi.
  3. Získejte dárek pro radost!
    Abychom vás k zapojení co nejvíc motivovali, rozhodli jsme přispět k téhle výzvě jedním dárkem pro radost, o kterém si můžete přečíst na této stránce.

Proč vaše zapojení do výzvy pomůže vylepšit svět kolem nás?

Většina lidí tyhle maličkosti nedělá, a když vás u té pokladny nebo v autobuse ostatní uvidí a uslyší, tak se třeba přidá další a další a další. Představte si, že by tyhle maličkosti najednou začali dělat všichni lidi kolem nás. Dokázali bychom vylepšit svět, ve kterém žijeme.


Pomozte nám zapojit do výzvy co nejvíc lidí a měňte s námi svět k lepšímu!

Naší snahou je, aby se do této výzvy zapojilo co nejvíc lidí. Věříme tomu, že když se nám to společně s vámi podaří, tak můžeme udělat svět kolem nás vlídnější a šťastnější. Chceme tomu jít co nejvíc naproti, a tak na vás máme jednu prosbu. Jestli vám tahle výzva dává smysl, pomozte nám dostat ji mezi lidi kolem vás.


Pošlete odkaz na tuto stránku vašim kamarádům a známým nebo jí nasdílejte na vašem Facebooku. Nebo o tom prostě jen tak mluvte s lidmi kolem vás.


Děkujeme vám, že do toho jdete s námi!

Když jsme před deseti lety zakládali Kurzy pro radost, dělali jsme to s přáním, aby naše videokurzy dělaly radost co nejvíc lidem. A podle toho, co nám píšete, se nám to daří a jsme za to vděční.


Udělá nám velkou radost, když se zapojíte do naší výzvy a pomůžete nám udělat svět kolem nás veselejší a radostnější.Děkujeme!


Eva Farová a Pavel Fara
za celý tým Kurzy pro radost

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY