MENU

 Hledat

Úprava fotek v programu Zoner

Naučte se upravovat fotky v programu Zoner Photo Studio jako skutečný profesionál.

13
HODNOCENÍ ÚČASTNÍKŮ
4,7 z 5 (přečíst)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  4 267 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Zoner je ideální program pro úpravu fotek pro začínající a mírně pokročilé fotografy a na své si přijdou i pokročilí fotografové. Pro hotové profesionály je pak vhodnější program Adobe Photoshop, jehož kurz je také na tomto webu. Velkou výhodou Zoneru je jeho intuitivní české rozhraní a dostupná cena. Program Zoner umí vše potřebné pro úpravu našich fotek a skvěle se s ním pracuje.

V kurzu se dozvíte:

 • jak pracovat s uživatelským prostředím
 • jaké jsou základní úpravy fotografie
 • jak zvládat pokročilejší úpravy fotografie
 • jak retušovat portréty
 • jaké jsou úrovně a pokročilé úpravy barev
 • jak pracovat s HDR a s efekty
 • jaké jsou formáty využívané ve fotografii
 • jak se pracuje s RAW a hromadné úpravy

Nejprve se seznámíme s uživatelským prostředím, logikou programu, správou fotografií a informacemi ve snímcích. Ozřejmíme si základní úpravy fotografie nebo jak správně a jednoduše oříznout a narovnat fotografii. Budeme společně ovlivňovat expozici, vylepšovat barvy a představíme si užitečný nástroj křivky. Při retušování využijeme klonovací razítko a budeme provádět lokální úpravy a změny velikosti snímku. (zobrazit celý popis kurzu)

Úprava fotek bude probíhat i formou profesionálního retušování včetně portrétů. Ovládneme také efektivní výběry ve fotografii. Vysvětlíme si, jak správně provádět ostření fotografie a jak decentně využívat nabízené efekty. V neposlední řadě si ukážeme, k čemu slouží přechodový filtr.

Jakmile spolu zvládneme základní postupy při úpravě fotografií v programu Zoner, vyzkoušíme si další skvělé metody, které nám pomohou k dokonalé fotografii. Proběhne i úprava fotek ve formátu RAW, pokročilé retuše a hromadné úpravy snímků. Ponoříme se do hloubky programu Zoner, kde si vysvětlíme například způsoby ostření, přidávání efektů a koláže.

Samozřejmě se podíváme i na další pokročilé možnosti programu Zoner jako jsou úpravy pomocí křivek, plné využívání úrovní a přidávání rámečků. Detailněji se zaměříme na modul prohlížeč, vysvětlíme si zákonitosti černobílé fotografie, ukážeme si, jak na HDR a vyfotíme si krásná panoramata.

Naučíme se, jak pracovat s nejvyužívanějšími vhodnými formáty ve fotografii RAW. Budeme využívat svůj fotoaparát naplno a dáme našim fotkám nový rozměr. Vyzkoušíme si i hromadné úpravy fotografií a tvoření koláží. Program Zoner má neskutečné množství možností.

Poradíme si se sbíháním linií, tedy kolinearitou i vyladěním expozice, které nám program Zoner a jeho úprava fotek umožní. Budeme provádět ztlumení světel a projasnění stínů, které nám pomohou obnovit kresbu ve světlých a stinných místech. Světlost a tmavost fotografie ovlivníme také pomocí jedinečného nástroje křivky.

Objevíme velmi zajímavé funkce, a kromě klasického posuvníku expozice, si pohrajeme s černým bodem, který dokáže postupně změnit všechny tmavé pixely na černé a dodá tak snímku určitou dramatičnost a kontrast. Ovládneme i šikovnou a užitečnou funkci s názvem zřetelnost, která přidává nebo ubírá detaily.

V dnešní době digitálních fotoaparátů je takzvaný postproces, tedy úprava fotek v počítači a jejich příprava pro další použití, přirozenou součástí práce fotografa. Neznamená to, že je nutné provádět složité fotomontáže a přetvářet fotografie k nepoznání. Dřívější vyvolávání filmů v temné komoře, dnes zastoupil formát surových dat RAW, který je vyvoláván digitálně, a my se s ním naučíme pracovat.

V kurzu Úprava fotek v programu Zoner se naučíme pracovat v jeho uživatelském prostředí a plně jej využít:

 • seznámení s uživatelským prostředím, logikou, správou fotografií, informace ve snímcích
 • základní úprava fotek, oříznutí, ovlivnění expozice, vylepšení barev a nástroj křivky
 • pokročilejší úprava fotek, retušování pomocí klonovacího razítka, lokální úpravy
 • naučíme se profesionálně retušovat naše portréty a efektivně využívat výběry ve fotografii
 • pokročilé úpravy pomocí křivek, využívání úrovní, křivek a naučíme se přidávat rámečky
 • HDR, panorama, černobílá fotografie, jak na HDR a vyfotíme si krásné panorama
 • efekty a ostření fotografie, využívání nabízených efektů a funkce přechodového filtru
 • nejvyužívanější formáty ve fotografii, práce s formátem RAW a hromadné úpravy fotografií

Lektorem kurzu Úprava fotek v programu Zoner a mírně pokročilé je Josef Cvrček, který se profesionálnímu fotografování a lektorování kurzů fotografie věnuje již pěknou řádku let. Můžeme se tak zařadit k dlouhé řadě fotografů, kteří prošli jeho online kurzy. Úprava fotek Zoner v našem kurzu je vhodná pro amatérské i profesionální fotografy. Své dovednosti nám předá velmi jasným a pochopitelným způsobem.

Lekce kurzu:

V tomto díle se seznámíte s logikou programu a zaměříte se na správu fotografií, včetně informací ve snímcích.

Naučíme se, jak správně a jednoduše oříznout a narovnat fotografii, jak ovlivnit expozici, vylepšit barvy a představíme si užitečný nástroj křivky.

Jak retušovat pomocí klonovacího razítka? Jak na lokální úpravy a změnu velikosti snímku? To vše se dozvíte v tomto dílu.

Už znáte základní postupy při úpravě fotografií v programu Zoner. Chcete se dozvědět další skvělé postupy, které vám pomohou k dokonalé fotografii? Úprava formátu RAW, pokročilé retuše, hromadné úpravy? Ponořte se s námi do hloubky programu Zoner, kde si vysvětlíme například způsoby ostření, přidávání efektů, koláže a samozřejmě další pokročilé úpravy.

Naučte se profesionálně retušovat vaše portréty a efektivně využívat výběry ve fotografii.

Začněte naplno využívat úrovně, křivky a naučte se přidávat rámečky.

V tomto díle se detailněji zaměříme na modul prohlížeč, vysvětlíme si zákonitosti černobílé fotografie, ukážeme si, jak na HDR a vyfotíme si krásné panorama.

Vysvětlíme si, jak správně doostřovat fotografie a jak decentně využívat nabízené efekty. V neposlední řadě si ukážeme, k čemu slouží přechodový filtr.

Ukážeme si výhody a nevýhody jednotlivých formátů, které se ve fotografii používají.

10
RAW
23:44
23:44

K čemu je vhodný formát RAW a jak s ním pracovat? Naučte se využívat svůj fotoaparát naplno a dejte tak vašim fotkám nový rozměr.

Naučte se hromadně upravovat větší počet snímků a tvořit koláže.

Hodnocení:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Dagmar Fila

Dobrý den, ráda bych se zeptala: přes rok upravuji fotografie v Zoneru PSX. Bude pro mně kurz použitelný, když se v něm pracuje v ZPS 16? Děkuji, Dagmar.

Kurzy pro radost

Dobrý den, Dagmaro,
kurz pro vás bude použitelný. Budete mít přístup i k verzi Zoner X.
Mějte se pěkně a ostrý střih

Josef Trnka

Vím,že to sem nepatří,ale kde je nějaká diskuze,kam se pokládají otázky?

Kurzy pro radost

Dobrý den, dotaz napište sem, nebo nám ho pošlete do FB stránky a nebo ke mně do mailu eva@kurzyproradost.cz. Mějte se pěkně

Libor

Dobrý den,
musím pochválit za užitečné informace. Některé jsem doposud nevyužíval a to už nějaký pátek se ZPS12 pracuji. Hlavně pro jednoduchou a rychlou úpravu fotografií. Díky tomuto dílu jsem se přiučil v organizaci fotek.
Takže děkuji a těším se na shlédnutí dalších dílů :-)

vladimir fedor

dobry den jozef,stal som sa majitelom zoneru 16 a som z neho nadseny,je super a dokaze vela veci,spociatku som toho nevedel vela ale stacili tie 3 kurzy a je to oooooooooovela lepsie.Rad by som sa opytal ci tie uz platene kurzy su robene stejne ako tie predchadzajuce ak ano je to super lebo su velmi zrozumitelne.Mam este jednu otazku pri skusobnom cislovani fotiek sa mi podarilo urobit nieco co sa mi teraz nepaci fotky som nejakym sposobom ocisloval cislom s asi 25 nulami a to vyzera zle velmi zle ,ako to mozem zrusit a ocislovat znova?vopred dakujem vladimir

svatka

Dobrý den, předčasem jsem si objednala Praktickou příručku Zoner Photo Studio. Je fajn, ale ten Váš kurz je pro mne jako pro naprostého laika naprosto úžasný. Mám však problém : když jsem si přehrávala 1. díl neměla jsem dost času,abych se dodívala do konce. Znovu se mi to už nepodařilo spustit ani když jsem klikla na Váš odkaz ve Vašem mejlu. Co s tím ? Díky za radu. Svatka S.

Pavla

Dobrý den, nejdřív musím pochválit Váš kurz, se Zonerem už chvilku pracuji, ale už první díl mi ukázal plno věcí, které jsem neznala. Těším se na další :-)
Chtěla jsem se ale zeptat, proč mám v Zoneru 14 klíčová slova v Aj? Jde to nějak nastavit do Čj, nebo si musím vytvořit svoje vlastní?

Děkuji Pavla K.

Lucka

Používala jsem Zoner 14 a tam ta úprava expozice neumožňovala takové úpravy jako v 16ce, proto jsem kombinovala pro úpravy fotek Zoner 14 a Corel Paint Shop Pro Photo X2, který má tedy i vrstvy, ale má tolik funkcí, že jsem zatím vše neprobádala ani za pomoci příručky. Hodně věcí má ale se Zonerem 16 společného a také je cenově dostupný...
Moc se těším na další díl, protože i když většinu věcí z 1. dvou dílů znám, vždy najdu něco nového, co mi usnadní práci. Děkuji :-)

Edita

Zajímavý program, těším se na druhý díl. Zatím jsem fotografie upravovala v PhotoFiltre, tak uvidím, jestli to bude podobné.

Libor

Zoner používám také. Je velice jednoduchý a jde v něm udělat spousta věcí. Až na nějaké malé výjimky které by se v tom programu mohly zlepšit, jsem s tím programem spokojený.
Hodně věcí se naučíte přímo na stránkách Zoneru, kde vám některé funkce názorně vysvětlí a jde si tam koupit i příručku k tomuto programu.

Gabriela

Zaujímavý program,určite si ho niekedy zaobstarám a pohrám sa s fotkami. A to s videonávodom je tiež skvelý nápad,ďakujem :)

Michaela Purnochová

Jsem dlouhá léta samouk v práci ze Zonerem , a tak velmi vítám tento kurz :-) . Těším se na další .

Veronika

Zajímavé, jsem zvědavá na další díl...

Michaela Myšková

super, teď jsem objevila upravy ve photoshopu a ještě zoner, tak to bude bomba

O lektorovi:

Lektor

Josef Cvrček - Fotograf

Profesionálnímu fotografování a lektorování kurzů fotografie se věnuji již 10 let. Mými online kurzy prošlo více než 15 000 fotografů. Mé živé kurzy navštívilo dalších 1500 amatérských i profesionálních fotografů. Svíčce nikterak neublíží, když od ní zapálíte svíčku jinou. Rád Vám tedy ve svých kurzech předám všechny své dovednosti. Mou práci i reference si můžete prohlédnout na www.blogfotografa.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  7 131 účastníků

  Tajemství fotografie - jak fotografovat správně?

  Lektor

  Pavel Fara
  lektor7 131 x

 • Tajemství fotografie - jak fotografovat správně?

  Objevte tajemství fotografie, naučte se, jak správně fotografovat a tvořit tak jedinečné snímky jako profesionál.

 • Kurz

  2 409 účastníků

  Excel pro začátečníky

  Lektor

  Josef Cvrček
  lektor2 409 x

 • Excel pro začátečníky

  V kurzu Excel pro začátečníky se dozvíme užitečné návody a informace, naučíme se Excel funkčně a efektivně používat.

 • Kurz

  726 účastníků

  Microsoft Office s titulky pro neslyšící

  Lektor

  Aneta Bajerová
  lektor726 x

 • Microsoft Office s titulky pro neslyšící

  Naučte se pracovat s Microsoft Word, Excel i Powerpoint v tomto jedinečném kurzu doplněném o titulky pro neslyšící.

 • Kurz

  362 účastníků

  Natáčení videa pro začátečníky

  Lektor

  Josef Mašek
  lektor362 x

 • Natáčení videa pro začátečníky

  Naučte se, jak správně natáčet videa, získejte návody i rady, jak natočit krátký film z dovolené či propagační video.

 • Kurz

  530 účastníků

  Jak na retuš portrétu od A po Z a Lightroom zdarma

  Lektor

  Michal Botek
  lektor530 x

 • Jak na retuš portrétu od A po Z a Lightroom zdarma

  Staňte se mistry v retušování portrétů za pomoci programů Lightroom a Adobe Photoshop CC 2015.

 • Kurz

  7 229 účastníků

  Adobe photoshop, jednoduchý a intuitivní, i pro Vás

  Lektor

  Josef Cvrček
  lektor7 229 x

 • Adobe photoshop, jednoduchý a intuitivní, i pro Vás

  Ovládněte program Adobe Photoshop CS5.1 a naučte se s ním pracovat na profesionální úrovni.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY