NOVÝ KURZ: "Hra na zobcovou flétnu pro začátečníky" od Daniely Vránové si spustíte ZDE.

 MENU

 Hledat

Šití bot pro začátečníky

Naučte se, jak si vyrobit ty nejlepší a nejoriginálnější kožené boty, které vám skvěle padnou.

886
ÚČASTNÍKŮ KURZU
5,0 z 5 (10 hodnocení)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  886 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Díky kurzu "Šití bot pro začátečníky" se krok za krokem nejprve naučíte vyrobit krásné kožené náramky a peněženky. Svoje zkušenosti pak zúročíte v druhé části kurzu, kde se naučíte vyrobit originální a hlavně pohodlné boty přímo na míru. Za podobné boty dáte v obchodech nebo u obuvníka tisíce korun, tady si je vyrobíte opravdu sami v pohodlí domova a pod vedením zkušené lektorky. Navíc jen za náklady na materiál a pomůcky.

V kurzu se dozvíte:

 • jaké pomůcky jsou potřeba pro práci s kůží
 • jak stříhat, barvit, slepovat a sešívat kůži
 • jak vyrobit krásné kožené náramky a originální peněženky
 • jak vyrobit dobře padnoucí (barefoot) boty na míru a podle svých představ

Lektorka Veronika Mocová vám v kurzu "Šití bot pro začátečníky" předá i spoustu praktických tipů a rad, čeho se při práci s kůží vyvarovat i jak opravit případné chyby. Díky nim si troufnete vyrobit náramky, peněženky a boty nejen sobě, ale třeba i svým dětem, partnerovi nebo blízkým. Budete mít dokonce dostatek informací k tomu, abyste se výrobou barefoot bot mohli začít živit. (zobrazit celý popis kurzu)

Veronika je nejen lektorkou tohoto videokurzu, ale také živých kurzů, které má naplněné rok dopředu. V kurzu "Šití bot pro začátečníky" proto máte jedinečnou možnost, kdy vás velmi pečlivě a krok za krokem provede výrobou bot v čase, který se hodí vám a bez nutnosti cestovat po republice.

Lekce kurzu:

1
Pomůcky
03:33
03:33

V tomto dílu si představíme všechny pomůcky, které budeme při výrobě potřebovat.

2
Náramek
13:52
13:52

Jako první se pustíme do výroby náramku.

3
Peněženka
27:50
27:50

V tomto dílu se pustíme do výroby jednoduché peněženky.

Na co se můžete těšit v prémiové části kurzu?

5
Bota - střih
33:31
33:31

V prvním prémiovém díle se již pustíme do výroby bot a začneme střihem.

Nyní si povíme něco o kůži a o způsobu značení dírek na kůži.

V tomto díle se naučíme kůži správně barvit.

Nyní se podíváme na to, jakým způsobem botu připravit na lepení a jakým způsobem botu slepit.

V tomto videu si ukážeme, jak nabouchat dírky a připravit tak botu na šití.

10
Bota - šití
06:35
06:35

Dírky máme hotové, můžeme se pustit do šití.

Nyní se můžeme pustit do lepení podrážky.

V tomto dílu si řekneme něco o broušení a také, jak správně vytvořit otvory pro tkaničky.

Nyní si ukážeme, jak správně vytvarovat špičku boty a rovněž dobarvíme hrany.

A už nám zbývá jen poslední fáze, kterou je natření hrany akrylátovým lakem. A boty máme hotové.

Hodnocení:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Zuzana Pijaková

Jedna báseň. Zrozumiteľne a krásne vysvetlene. Dokonca aj poukázané na chyby co sa môže zle stat a pod. Fakt skvelý kurz

Profilová fotografie

Veronika Mocová

Dobrý večer přeji, to jsem moc ráda, že se Vám kurz líbí. Jsem moc zvědavá na boty, které si podle něj ušijete. Ať Vás práce těší! Hezký den přeji :)

Profilová fotografie

Renata Zirmová

Kurz se mi líbí, absolvovala jsem i živý ( s jiným lektorem) a tenhle je krásně přehledný. Jen poprosím o radu - když bych chtěla ušít zavazování na straně - je tam nějaký zádrhel u úpravy střihu? Nebo jen vnitřní část prodloužím a vnější trošku zkrátím? A ještě - některé boty mají zadní díl tvarovaný a přišitý k jazyku i nahoře - to se šije před nalepením, nebo kdy? Moc předem děkuji za odpověď

Profilová fotografie

Veronika Mocová

Dobrý večer, na vše jsem Vám odpověděla v soukromé zprávě a kdybyste cokoliv dalšího potřebovala, jsem Vám k dispozici. Přeji pěkné tvoření:)

Profilová fotografie

Renata Zirmová

Moc a moc děkuji za veškeré rady. Moc si toho vážím.

Profilová fotografie

Veronika Mocová

Dobrý den Renato, moc děkuji za zaslané fotky a jsem ráda, že jste si ušila boty, po kterých jste toužila - se šikmým zavazováním. Děkuji za Vaše recenze, nejen na těchto stránkách a přeji Vám, ať se Vám šití bot daří i nadále!

Profilová fotografie

Renata Zirmová

a druhé

Profilová fotografie

Karin Glumbíková

zatím jsem jen u peněženek,ale chystam se na boty...

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Karin, děkujeme a přejeme, ať se Vám tvoří s radostí a budeme se těšit i na obrázky. :)

Profilová fotografie

Veronika Mocová

Dobrý den Karin, tak už jste se pustila do bot? Pochlubíte se s výsledkem? :)

Profilová fotografie

Mária Kováčová

Ďakujeme za ukázanie výroby náramku a ešte aj peňaženky, podľa mňa nie je to až tak ľahko urobitelne ja s mojimi kryvimi rukami no ťažko by som to urobila preto ešte raz ďakujem

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, děkujeme za pochvalu. :-)

Profilová fotografie

Veronika Mocová

Myslím, že se zbytečně podceňujete. Věřím, že byste to zvládla! Kdybyste cokoliv potřebovala - třeba jen namotivovat, určitě se mi ozvěte, ráda Vás provedu.

Profilová fotografie

Jonas H

Původně jsem chtěl na víkendový kurz, ale pak jsem našel tyto lekce online. Kurz mě nadchl už v neplacené části, je tu spousta cenných informací podaných srozumitelně, nemůžu se dočkat, až mi dorazí materiál a pustím se do výroby. Díky moc:)

Profilová fotografie

Veronika Mocová

To mě moc těší, že Vás kurz nadchl. Kdybyste při výrobě potřeboval s čímkoliv pomoct, jsem Vám k dispozici. Těším se na hotový výrobek. :)

Profilová fotografie

Jonas H

Veroniko, prosím Vás, potřeboval bych se poradit ohledně kůže na spodní část boty. Říkáte, že používáte nevalchovanou, podle oka mi přišla trochu silnější než na vršek boty, ale třeba je to jen optický klam, že je tvrdší. Já mám k dispozici nevalchovanou cca 3,5mm a nebo pak valchovanou 1,8 - 2,2mm. Kterou byste mi radila použít, případně mám si sehnat nevalchovanou (jak tlustou?) jako máte Vy? A nit máte 1mm nebo 0.8?
A ještě otázka - měla byste k dispozici (ke koupi) nějaké další střhy bot? Zkoušel jsem baleríny, z látky a koženky a šité na stroji je to celkem v pohodě, ale z kůže ručně nevím jak sešít patu (zkoušel jsem steh a la baseballový míč a křížky) a hlavně jak spočítat dírky.
Díky předem :)

Profilová fotografie

Veronika Mocová

Jonáši, pěkný večer přeji. Na stélky používám okraj třísločiněné nevalchované hlazenice 2,5-3mm, takže klidně použijte to co máte doma. Ono zkrátka záleží, z čeho chcete stélku mít, barefooťáci ocení možná slabší, ale ona ta tloušťka 2,5-3mm není zas tak velká. Nit používám polyesterovou 0,8 voskovanou. Další střihy k prodeji zatím nemám, nicméně patu u balerín šiji křížkem (je třeba patu pevně k sobě hrany kůže sesadit, nesmí se nit přetáhnout a zároveň nesmí být nit volná) a dirky na placce přepočítejte na vrchní díl a je to hotové. :) Pochlubíte se s výsledkem Vašeho šití? Jsem moc zvědavá. Děkuji mockrát a přeji Vám pěkný večer

Profilová fotografie

Jonas H

Díky za informace:) Poradíte ještě prosím značku akrylátového laku? Nemůžu sehnat nikde, na sijemezkuze na mě nikde nevyskočil a jinde nebyl skladem:/ Tak aspoň fotka bez doladěných hran a s provizorní tkaničkou, střih jsem si upravil na polobotku:)

Profilová fotografie

Veronika Mocová

Super! Boty vypadají fantasticky! Líbí se mi, jak jste probral strany na zadním díle. :) Barvu na hrany koupíte na sijemezkuze, ve videokurzu říkám lak... a ona to akrylátová barva na kožené hrany. Ooops... Ale to je ještě dobré. Donedávna jsem štětci říkala smyčec... :)))

Profilová fotografie

Jonas H

Ještě jedna fotka...

Profilová fotografie

Jonas H

:D jste vtipná. To mi řekněte, kde se vzalo to Toulen. Chemie zná jen toluen, ale na mém lepidle bez toluenu je napsáno, že obsahuje Toulen, začal jsem pochybovat o svém vzdělání :))) Jinak díky moc za perfektní kurz, fakt všechno krásně vysvětlené.

Profilová fotografie

Veronika Mocová

:-D Tak teď jsem se zasmála. Já si pořád myslela, že používám nějakou náhražku toulenu, když používám toluen... :-D Tak jo... napíšeme výrobci lepidla, proč toluenové lepidlo obsahuje toulen... to by mě totiž fakt zajímalo. Dám vědět. :) Botky vypadají fantasticky, jsou pečlivě vyrobené. A jdete do dalších, nebo Vám stačí jedny? :)

Profilová fotografie

Jonas H

Já měl podezření, že je jen špatně polepená plechovka jakousi domácí etiketou, na bezpečnostním listu jsem to neviděl:)
Boty jsem chtěl dělat od dětství, takže zítra objednávám další kůži a materiál, manželka mi do těch bot pořád leze, takže odbyt bude, v plánu jich mam moc :))
Měla byste tip, na co dát pozor u paty u těch hodně vysokých bot, které ukazujete v jednom z komentářů?

Profilová fotografie

Veronika Mocová

Možná to s tou etiketou takto bude, na BL to není, také jsem koukala, takže by lepidlo bez toLuenu mělo být opravdu bez toluenu. Není v něm ani cítit... což by byl, kdyby tam byl. :) Ale i tak to prověřím, děkuji za připomínku. Co se týká vyšších bot, tam je třeba se naučit šít patu - šiji křížkovým stehem a hlavně, pohrát si s tvarováním paty. Kdybychom ji nechali rovně, vypadaly by ty boty, jako boty na lyže. Posílám foto.

Zobrazit další hodnocení (10 hodnocení)

O lektorovi:

Lektor

Veronika Mocová - Lektorka kurzů šití bot

Miluji chvíle, kdy pod rukama lidí vznikají výrobky, ze kterých se těší jak sami výrobci, tak lidé okolo a jsem nesmírně ráda, že při své práci toho mohu být součástí. Tvoření bylo vždy náplní mého života a tak jsem se od kreslení, šití oblečení, háčkování a pletení, jednoho dne dostala k výrobě bot. To se stalo mojí vášní a posléze i mojí hlavní činností. Ráda se při jejich tvorbě setkávám s lidmi, poslouchám jejich příběhy a sdílím naše společné nadšení z každých dalších ušitých bot. V dnešní uspěchané době si velice cením času, který mým kurzům lidé věnují. Přestože společně strávený čas na mém živém kurzu je vždy krásným zážitkem, je mezi Vámi spoustu lidí, kteří se nemohou kurzu zúčastnit. Pro ty z Vás jsem připravila tento videokurz a moc se těším, až mi pošlete fotky svých prvních vlastnoručně ušitých bot. Veronika www.veronika-mocova.cz.

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  3 417 účastníků

  Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Lektor

  Jiří Kynčl
  lektor3 417 x

 • Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Naučte se hrát na kytaru, absolvujte s námi Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla a naučte se zahrát první písně.

 • Kurz

  489 účastníků

  Levandulové relaxační malování

  Lektor

  Dana Činčarová
  lektor489 x

 • Levandulové relaxační malování

  Užijte si chvíle pohody a radosti při levandulovém relaxačním malování suchým pastelem.

 • Kurz

  382 účastníků

  Paličkování pro pokročilé

  Lektor

  Iva Prošková
  lektor382 x

 • Paličkování pro pokročilé

  Rozšiřte si své paličkovací umění a naučte se vyrobit nádherné krajky, originální obrazy a šperky dalšími technikami.

 • Kurz

  832 účastníků

  Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky

  Lektor

  Pavel Michalica
  lektor832 x

 • Jak malovat květiny - nejen pro začátečníky

  Namalujte si v pohodlí domova květiny jako živé, s námi to zvládne i naprostý začátečník.

 • Kurz

  181 účastníků

  Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Lektor

  Lenka Kinzlová
  lektor181 x

 • Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Ponořte se do světa barevných vitráží technikou Tiffany a naučte se výrobu trojrozměrných předmětů.

 • Kurz

  886 účastníků

  Šití bot pro začátečníky

  Lektor

  Veronika Mocová
  lektor886 x

 • Šití bot pro začátečníky

  Naučte se, jak si vyrobit ty nejlepší a nejoriginálnější kožené boty, které vám skvěle padnou.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY