SLEVA –50 % na všechny kurzy — končí za 

Využít akci

 MENU

 Hledat

Kreslení pravou hemisférou - naučte se kreslit správně

Ovládněte techniku kreslení pravou hemisférou a kreslete mnohem lépe, než si dokážete představit.

20 901
ÚČASTNÍKŮ KURZU
4,9 z 5 (136 hodnocení)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  20 901 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Kurz Kreslení pravou hemisférou - naučte se kreslit správně vás naučí vidět, co jste dosud nevnímali a nakreslit všechno, co jste dosud netušili, že je možné nakreslit. Naučíme se kreslit profil, autoportrét i portrét ženy, muže i dítěte včetně všech detailů obličeje očí, uší, nosu i rtů a detailu vlasů. Zapojíme svou tvořivost a intuici.

V kurzu se dozvíte:

 • jak nakreslit obličej i s detaily
 • jak vystihnout rysy ve tváři
 • jak nakreslit věrně vlasy
 • jak nakreslit dokonale ruce
 • jak kreslit profil
 • jak kreslit portrét
 • jak kreslit autoportrét

Kurz kreslení pravou hemisférou konečně přináší návod, jak úžasně urychlit naše vidění, chápání souvislostí a docílit schopnosti kreslit. V kurzu se zaměříme na kreslení podle skutečnosti, přesně tak, jak se učí studenti na výtvarných školách. Nebudeme se omezovat na pouhé kreslení podle fotografií, které se v podobných typech kurzů vyučuje. (zobrazit celý popis kurzu)

Původní metoda kreslení pravou hemisférou je opravdové kreslení podle skutečnosti s prostorovou perspektivou. Metodika vychází z kurzů americké profesorky umění Betty Edwardsové, která se mnoho let zabývala zapojením pravé hemisféry při tvorbě. Mezi levou a pravou mozkovou hemisférou je zásadní rozdíl.

Levou polovinou mozku například počítáme nebo mluvíme a je zde uložena logika, systémy a schematická řešení. Právě proto často kreslíme pouhá schémata jedním tahem typu prasátko, domeček či stromeček a domníváme se, že dar kreslit nám nebyl dán do vínku. Pomocí metody kreslení pravou mozkovou hemisférou se ale můžeme naučit kreslit všichni.

Ti, co už kreslit někdy zkoušeli, dobře ví, že například nakreslit správně ruce, je to nejtěžší. A i na to vám poradíme ty nejlepší návody, triky a fígle. Umíme-li postup, známe způsob jak postupovat krok po kroku, je to již jen věc cviku a opakování.

V kurzu kreslení pravou hemisférou přesuneme pozornost do pravé hemisféry, kde je uloženo prostorové vnímání. Zde jsou uložena centra pro kreativitu a intuici. A právě kreslení je jedna ze skvělých možností, jak rozvinout tyto schopnosti.

Harmonicky začneme rozvíjet obě hemisféry propojující systematické myšlení s kreativitou, pomocí tvořivé kresby a míchání barev. Metoda kreslení pravou hemisférou je způsobem sebevyjádření a cestou k poznání sebe sama.

V pravé polovině mozku jsou uložena centra pro intuitivní a holistické vnímání, která můžeme rozvíjet nejen kreslením, ale i tancem, hrou na hudební nástroj a zpěvem. Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou může být začátkem vašeho nového stylu života plného kreativity a nových aktivit.

V kurzu kreslení pravou hemisférou se dozvíme jak kreslit správně podle skutečnosti:

 • základy kreslení - pomeranč a židle
 • detailní kresba ruky
 • základní kresba obličeje
 • kresba rysů obličeje a jejich vyladění a dokončení
 • detaily obličeje - oči, uši, nos i rty
 • detailní kreslení vlasů
 • kreslení profilu
 • kresba portrétu a autoportrét

Lektorkou kurzu Naučte se kreslit správně - kreslení pravou hemisférou je MgA. Petra Cibulková. Profesionální kresbě a malbě se věnuje přes 25 let a nejméně polovinu této doby vyučuje kreslení a další výtvarné techniky. S naprostou jistotou dokáže nakreslit to, co právě vidí. Stejně tak si je jistá, že je to schopna naučit i nás všechny, kteří se rozhodneme kurz kreslení absolvovat.

Lekce kurzu:

1
Pomůcky
18:44
18:44

V úvodním dílu se dozvíte, jaké pomůcky pro kreslení budeme potřebovat.

2
Ruka
35:01
35:01

V tomto dílu si ukážeme, jak nakreslit ruku.

3
Pomeranč
38:38
38:38

Kreslíme pomeranč.

V prémiovém úvodním videu Vás seznámím s tím, co na nás čeká: kresba portrétu - ženy, muže i děcka. Naučíme se kreslit správně detaily obličeje (oči, uši,vlasy,...), čeká na Vás bonus v podobě kresby profilu a židle. Tak pojďme na to!

Základní kresba obličeje.

Dokončení základních rysů obličeje.

Kreslíme detaily obličeje - oči, uši, nos, rty.

Nakreslit vlasy? Žádný problém!

9
Autoportrét
34:34
34:34

Kreslíme autoportrét.

BONUS - kresba profilu

V tomto bonusovém dílu si nakreslíme židli podle obrázku, který najdete pod videem.

Hodnocení a komentáře:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Jenifer Bartůšková

5.3.2021

Děkuji, jsem zatím u druhé lekce a musím říct, že zatím velký pokrok. :-) Posílám kresbu ruky před a po. Vím, že ta ruka není dokonalá, ale doufám, že se budu zlepšovat. Velice děkuji autorce a budu moc ráda za její komentář/názor na novější kresbu, zda jsem technicky neudělala něco špatně, děkuji :-)

Profilová fotografie

Petra Cibulková

Já také děkuji, a myslím, že to je naprosto skvělý výsledek. Nikdo není dokonalý a zlepšujeme se kreslením a uvědomováním, zvědomováním si věcí, které jsme během kresby nepostřehli. Já bych jen doporučila všimnout si lini na levé straně a víc vystínovat pozadí tak, aby se linka stala poute hranicí, mezi světlem a stínem. Těším se na další pokroky.

Profilová fotografie

Olha Hrbková

26.2.2021

Určitě doporučuji, naučit se může každý

Profilová fotografie

Petra Cibulková

Děkuji. Je to vždy jen otázka jestli Chci, nebo Nechci. Kdo chce, ten se naučí. Van Gogh se také naučil, a trvalo mu to podstatně déle.... a dnes ho chodíme obdivovat do národních galerií....a nebyl to žádný velký talent...ale MOC chtěl.....

Profilová fotografie

Alexandra Hrubešová

26.2.2021

Milá paní Petro !
Když jsem k 70. dostala od dcery woucher na KURS kreslení pravou hemisferou,zajásala jsem. Kreslila jsem vždycky ráda- svym dětem vnoučatům,dětem ve školce...Mou radost ale vystřídaly obavy, zda to na téhle úrovni vůbec zvládnu. Hned od prvnich lekcí mě však kresleni doslova pohltilo, prakticky denně usedám s tužkou k bloku a hrozně mě to baví. Teď k mým výtvorům. Prvni pokusy nebyly moc zdařilé,postupem času se mi začíná dařit trochu lépe. Pořád zkouším portréty,ke spokojenosti mi však chybí ta finální podoba zobrazované tváře - stale se mi nedaří autenticky vystihnout tvar nosu a výraz očí. Chci Vás poprosit o pár konkrétních rad- přikládám detaily obličeje ,vlasy,portrét podle fotografie a autoportrét.
Až dokončím tento KURS a budu spokojená se svými výsledky, mám hroznou chuť zkusit akvarely pro začátečniky. Jednak proto ,že se mi ty jemné obrázky moc líbí, ale hlavně proto, že jej uvedete právě Vy.
JSTE LEKTORKA NA SVÉM MÍSTĚ. VY OPRAVDU UMÍTE. VELMI SROZUMITELNĚ A PŘÍJEMNÝM ZPŮSOBEM PROVÁZÍTE JEDNOTLIVÝMI LEKCEMI, NÁZORNĚ VYSVĚTLUJETE POSTUP, MOTIVUJETE A POVZBUZUJETE. A mně právě tahle forma velmi vyhovuje.
Mailem jsem dostala nabídku kreslení pastelkami, tak v neděli nashledanou.
Zdravím Vás a přeji co nejvíc absolventů spokojených tak, jako jsem já. Alexandra Hrubešová

Profilová fotografie

Alexandra Hrubešová

KURS hodnotím jako velmi přínosný, jsem ráda, že jsem jeho účastníkem a něco se naučím.

Profilová fotografie

Petra Cibulková

Dobrý den, děkuji za krásné kresby, je vidět, že vás to baví.
Sledujte více stíny a tvary, tak jak o tom ml.ivím v neplacené části. Méně myslete na to, že kreslíte konkrétní části obličeje. Cím více se o to budete snažit, tím více pujdete do levé hemisféry. Zůstaňte pouze pozorovatelem. Zkuste maly workshop https://www.kurzyproradost.cz/workshop/online-workshop-portret-podle-fotografie-192. Určitě vám to pomůže v dalších krocích

Profilová fotografie

Klára Šabková

24.2.2021

Krásný slunečný den přeji, posílám koníka, trochu roztřeseného.... Je vidět jak některé úhly fakt nesedí.
Těším se na další úkoly.
Zdravím vás
Klára

Profilová fotografie

Petra Cibulková

Na první dobrou krásný koník. Dobře že vnímáte, že některé uhly nesedí. příště to bude lepší a zase lepší a zase lepší.....

Profilová fotografie

Linda Gondeková

21.2.2021

Pred 4 rokmi som dostala k narodeninam darcek kurz kreslenia pravou hemisferou... neverila som tomu ze to dokazem... teraz som rada ze si tuto skvelu skusenost mozem obnovit formou internetu a uz teraz sa velmi tesim na vsetky kurzy... fotku prikladam z roku 2017...

Profilová fotografie

Petra Cibulková

Mrkněte i na další workshop
https://www.kurzyproradost.cz/workshop/online-workshop-portret-podle-fotografie-192
Nezapomeňte zde dobře potrénovat všechny lekce zdarma. Jste velmi šikovná.

Zobrazit další hodnocení (136 hodnocení)

O lektorovi:

Lektor

Petra Cibulková - Výtvarnice

Naučte se kreslit se mnou. Proč? Profesionální kresbě a malbě se věnuji 30 let a zhruba polovinu té doby učím kreslení a další výtvarné techniky. Jsem schopná nakreslit to, co vidím, a jsem schopná naučit to i vás. Vidět, co jste dosud nevnímali, a nakreslit všechno, co jste dosud netušili, že nakreslit možné je. Těším se na vás.

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Lenka Kinzlová  535 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (0)

  Celý kurz stojí  2 490 Kč  1 245 Kč.
  AKČNÍ CENA končí za .

 • Vitráže technikou Tiffany pro pokročilé

  Ponořte se do světa barevných vitráží technikou Tiffany a naučte se výrobu trojrozměrných předmětů.

 • Kurz

  Šití bot pro začátečníky

  Veronika Mocová  5 946 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (0)

  Celý kurz stojí  2 490 Kč  1 245 Kč.
  AKČNÍ CENA končí za .

 • Šití bot pro začátečníky

  Naučte se, jak si vyrobit ty nejlepší a nejoriginálnější kožené boty, které vám skvěle padnou.

 • Kurz

  Drhání pro začátečníky

  Iva Prošková  1 096 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (0)

  Celý kurz stojí  2 490 Kč  1 245 Kč.
  AKČNÍ CENA končí za .

 • Drhání pro začátečníky

  Osvojte si krok za krokem techniky drhání nebo-li macramé a vytvořte si své originální interiérové dekorace či šperky a doplňky.

 • Kurz

  Pletení z pedigu pro pokročilé

  Karla Hátleová  794 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (0)

  Celý kurz stojí  2 490 Kč  1 245 Kč.
  AKČNÍ CENA končí za .

 • Pletení z pedigu pro pokročilé

  Naučte se s pedigem další techniky a tvořte originální košíky, ošatky nebo třeba kabelky.

 • Kurz

  Drátování pro pokročilejší

  Karla Hátleová  805 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (0)

  Celý kurz stojí  2 490 Kč  1 245 Kč.
  AKČNÍ CENA končí za .

 • Drátování pro pokročilejší

  Naučte se krok za krokem tvořit z drátů nádherné dekorace, šperky, ale i užitečné košíky či věšáky.

 • Kurz

  Keramická mozaika I.

  Martina Regnerová  457 ×Účastníků kurzu

  5,0
  (0)

  Celý kurz stojí  1 990 Kč  995 Kč.
  AKČNÍ CENA končí za .

 • Keramická mozaika I.

  Objevte kouzlo tohoto uměleckého řemesla a vytvořte si v pohodlí domova krásné a praktické výrobky.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY