MENU

 Hledat

Drátování pro začátečníky

Naučte se techniku drátování od samých začátků a vytvořte si úžasné předměty, které budou zdobit váš domov.

1 848
ÚČASTNÍKŮ KURZU
4,9 z 5 (27 hodnocení)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  1 848 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Drátování je velice stará technika, ale její využití se dnes liší od původního účelu. Smyslem drátování - oplétání dráty - bylo zpevnění keramického nádobí. Dnes už nádobí nedrátujeme, ale drátování zůstalo. Zůstalo jako jedna z velice oblíbených výtvarných technik. Této technice se věnuje i naše lektorka Kajjka Hátleová a s její pomocí se naučíte vyrábět spoustu krásných věcí.

V kurzu se dozvíte:

 • jaké pomůcky budete potřebovat
 • jaké dráty jsou pro drátování vhodné a kde je nakoupit
 • jak je nutné dráty před drátováním upravit
 • jak vyrábět duté tvary
 • jak hotový drátovaný výrobek ošetřit

Pro výrobu krásných drátovaných věcí nebudete potřebovat žádné speciální nebo finančně nákladné pomůcky. Kromě kleští budete potřebovat dráty z různých materiálů a různé síly. Pro začátečníky jsou nejlepší dráty měděné, jsou měkké a dobře se s nimi pracuje. (zobrazit celý popis kurzu)

Pro výrobu velkých drátovaných výrobků už budete potřebovat dráty silné, železné. S nimi je práce obtížnější, ale při správné přípravě drátů se nemusíte ničeho bát.

Dále budete potřebovat hrníčky, kamínky nebo lahvičky, které budete oplétat, ale třeba i korálky na zdobení hotových výrobků. A nakonec přípravek na ošetření železných drátů před rzí. To může být například barva ve spreji.

V kurzu budeme postupovat od jednoduchých věcí k náročnějším:

 • ukážeme si základní drátovací techniky a jako první se naučíme vyrábět srdíčko
 • z kamínku vyrobíme technikou šitá krajka rybku
 • naučíme se odrátovat hrníčky čtvercovým opletem
 • lahve odrátujeme šestiúhelníhovým opletem
 • tenkým drátem budeme oplétat velikonoční vajíčka
 • udrátujeme jemný jarní kruh i květiny do vázy
 • naučíme se vyrobit svícen anebo ozdobit svíčku
 • vyrobíme si velkou drátovanou Andělku
 • s pomocí keramického dna vykouzlíme krásnou drátovanou mísu na ovoce
 • jako bonus se ještě naučíme jemné čtyřlístkové drátování

A pozor, drátování je velice návykové. Jak říká Kajjka: "V tomhle kurzu z vás udělám dráteníky. Ať chcete nebo nechcete."

Lekce kurzu:

Co všechno potřebujeme k drátování?

Základní techniky drátování.

Rybka drátovaná technikou šitá krajka.

Co se naučíte v placené části kurzu?

Hrneček odrátovaný čtvercovým opletem.

Lahev odrátovaná šestiúhelníkovým opletem.

Netradičně zdobená velikonoční vajíčka.

8
Jarní kruh
15:24
15:24

Drátovaný kruh s jarní tématikou.

Květiny z drátů.

Svícen vyrobený z drátů s jemným výpletem.

Svíčka zdobená drátovanými křídly.

12
Velký anděl
34:29
34:29

Vlastní anděl strážný - drátovaná Andělka.

Drátovaná mísa s keramickým dnem.

14
Bonus
01:55
01:55

Jemné čtyřlístkové drátování.

Hodnocení:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Olga Axmannová

Do kurzu jsem se přihlásila vlastně kvůli srozumitelným ukázkám zdarma. Rok sháním dráteníka na svoji sbírku hliněných forem. Chtěla bych si je pověsit . Dráteníka jsem nesehnala a tak se učím sama. Moc mi to nejde. Hrníček zvládám ,ale forma? To je vážně oříšek. Nikde nemohu najít návod , tak zkouším, zkouším, zkouším.....Každopádně ze zdejších kurzů jsem se naučila hodně a to díky Vám. Moc děkuji a skrytě doufám že přibydou další díly. Dobrá práce paní Karlo.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Olgo, co si člověk sám neudělá ... :-) Máme ale radost, že Vás kurz obohatil. Můžete se nám zde pochlubit obrázkem odrátovaného hrnečku, s radostí se podíváme a s formou přejeme, ať se Vám to nakonec povede! Držíme palečky a ať se Vám daří.

Profilová fotografie

Eva Polakova

Dobrý večer, práve som skúšala podľa vášho návodu vyrobiť nausnicky, super kurz ,ďakujem moc ,urcite kúpil celý vas kurz ,k nausnickam treba aj náramok ?

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Evo, no tedy vy jste šilkulka jak hrom! Náušničky jsou báječné a náramek k nim bude jistě stejně úžasný. Děkujeme za Vaše hodnocení, jen by mělo být u tohoto kurzu: Chainmaille - šperky z drátků a korálků (kroužkování). Ale jak paní Evo koukáme, co všechno pěkného jste již vytvořila, určitě brzy přidáte i nějaký obrázek z kurzu drátování. :-) Už se těšíme. Mějte se krásně!

Profilová fotografie

Sandra S.

Krasne namluvene a vysvetlene. Paní velmi šikovná její výrobky jeden krásnější než druhý.
Tohle určitě ocení moje kamarádka, která dratky drží stále v ruce.
Dekuji

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Sandro, děkujeme. Můžete si zkusit zadrátovat spolu s kamarádkou. Určitě by to bylo prima a zažily byste u toho srandy kopec. :-)

Profilová fotografie

Katarína Peleščáková

Veľká vdaka... za takúto možnosť sebaralizácie.... posúva ma to dalej... chcem vediet a skúsiť viac. Možnost si to púštat znova... je užasna... nie vždy zachytím návod na poprvé... ale od toho je to zu pre nás. Učime sa skusenosťou.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Kataríno, děkujeme! Přejeme, ať se Vám kurzy líbí a radostné učení nových dovedností.

Profilová fotografie

Zlata Rezlerová

Dobry den, moc děkuji za velmi srozumitelné vysvětlení technik drátkování. Paní Karla je velice sympatická a je radost se koukat na její ruce, jak pod nimi vznikají nádherné výrobky z drátků. Přeji mnoho dalších nápadů paní Karle i ostatním, jež propadli lásce k drátkům. ?

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Zlato, děkujeme za pochvalu i za připojený obrázek. Vaše andělka je úžasná! Přejeme mnoho dalších radostných chvil při tvoření s drátky. :-)

Profilová fotografie

Kateřina Janhubová

Krásně a srozumitelně vysvětleno, jak v pohodě doma si hrát s drátováním. Moc děkuji za tyto kurzy, je radost podle těchto videí se učit novým dovednostem.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Kateřino, děkujeme! Už jste zkusila něco udrátovat? Pokud ano, budeme mít radost, když se nám zde pochlubíte obrázkem. :-)

Profilová fotografie

Zdeňka Sekvencová

Jste úžasná tleskám

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Zdeňko, děkujeme, i za Kajjku. :-)

Profilová fotografie

Marie Hanušová

Dobrý den,chci poděkovat za pěkný kurz.Vše je srozumitelně vysvětlováno.Už u nás doma,ale i kamarádek plavou odrátované rybičky.Vyrobila jsem si i drobné dekorace -srdíčka,kytičky,láhve.Moc děkuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Marie, děkujeme za Vaše hodnocení, tak nám sem honem honem nahrajte obrázky Vašich dekorací, moc rádi se podíváme. :)

Profilová fotografie

Anna Hanschildova

Je to krásna techika super?,veľmi sa to páči.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Anno, děkujeme. :-)

Profilová fotografie

Hana Slabá

Drátování se mi vždy líbilo a neměla jsem ani potuchy, jak se dělá. Je to moc krásné a paní Karla vše tak názorně ukáže, že se to dá z videí určitě naučit. Hlavně se mi líbí odrátované hrnečky a vázy:-)

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Hano, děkujeme. Když se ví, jak na to, není to nic složitého. :-)

Profilová fotografie

Mirka Kosová

Dobrý den, drátkování je zajímavá a tvořivá činnost. Je dobré si zakoupit Váš videokurz a pracovat doma v klidu a pohodlí. Vyrobit si dárečky neokoukané a s láskou udělané.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Mirko, děkujeme za Vaše hodnocení! Vlastnoručně vyrobené dárky udělají radost největší - souhlasíme s Vámi. :))

Profilová fotografie

Soňa Stösselová Buchtová

Dobrý den, krásná práce, srozumitelně podaný kurz, mnohostranné využití. Myslím, že podle vašeho videa se každý, alespoň trochu zručný člověk dokáže naučit drátovat. Děkuji.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Soňo, děkujeme. Je to tak, lekce jsou pro začátečníky, takže vše je od úplných základů vysvětleno tak, aby drátovat zvládl úplně každý. :-)

Profilová fotografie

Vlasta Machovcova

Dobrý den,
Zakoupila jsem si kurz pedigu a musím ho všem jenom doporučit. Paní Kajjka je fantastická učitelka, podle jejího návodu se dílo daří. Jenom je velká škoda, že nemá ještě další pokračování. Opletala jsem keramickou misku a chtěla bych zaslat foto,ale nevím,zda-li se mi to podaří.

Profilová fotografie

Lucie Mohelníková

Dobrý den, opět paní lektorka Kajka nezklamala. Má velmi dobrá videa. Člověk to hned pochopí. Drátkování se mi moc líbí a asi to co nejdříve zkusím. Teď zkouším Pedig, který mě velmi baví a pak jdu do drátkování. Už se velmi těším.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Lucie, děkujeme za Vaše hodnocení. :-) Pokud se do drátování pustíte, nezapomeňte se nám tu pochlubit obrázkem. ;-) S radostí se na výsledek Vašeho tvoření podíváme. Přejeme, ať Vám čas strávený u pedigu i drátování přináší velkou radost. :-)

Profilová fotografie

Eva Štálová

Dobrý den, drátkování je zajímavá a tvořivá činnost. Je super zakoupit video kurz a pracovat doma v klidu a pohodlí. Vytvořit si dárečky neokoukané a z láskou tvořené.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Evo, skvěle jste to vystihla. Tvořit si s námi můžete kdekoliv i kdykoliv a vzniknou pak úžasné věci. :-)

Profilová fotografie

Dana Luksikova

Dobry den, dratkovani je uzasna vec. Sice mi to moc nejde ,ale snazim se, chce to cvik. Velice pekne zpracovane a berim ze podle tohoto kurzu to dokaze kazdy

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Dano, určitě to za chvíli zvládnete levou zadní. :-) Stačí pozorně sledovat videa, kde Vám Kajjka vše názorně předvede a vysvětlí a pustit se do toho. :-)

Profilová fotografie

Jana Brožová

Super nápady hlavně pro lidi kteří tvoří ze vším možným jako například já. Jediný kde mi trošičku vadí ,že tam toho není víc je u qullingu. Začínala jsem tvořit z Čajových sáčku. Ke korálkum jsem se vlastně vrátila z dětství. Děkuji Brožová

Profilová fotografie

Jakub Fictum

Suprový .

Profilová fotografie

Marie Patočková

Dobrý den drátkování je úžasná věc. Moc mě to zaujalo již jsem to zkoušela sama ale moc to nejde po shlédnutí vašeho kurzu už jsem chytřejší budu cvičit a pak pošlu obrázek děkuji

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý de, Marie, už teď se těšíme na obrázek, protože to s Kajjkou určitě dokážete :-)

Profilová fotografie

Jana Budíková

Jsem velice ráda, že jsem mohla poznat velmi dobře zpracovaný výklad základy drátování. Rybičku a ne jednu už mám hotovou, jako malý dárek ,symbol Vánoc, svým přátelům. I oni mají zájem se toto naučit. Proto všem svým známým mohu tento kurz, nebo alespoň začátek drátování doporučit.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

To tedy Jano, to je paráda. Děkujeme za hodnocení i krásné přání. Ale nejlepší je, že se vám kurz líbil a že už podle něj tvoříte. Jste úžasná !!

Profilová fotografie

Eva Bukáčková Bukáčková

Kurz drátování je úžasný! Úplně mě pohltil, paní Kajjka je bezvadná lektorka, vše vysvětluje srozumitelně. Moc se mi líbí a dělá mi radost! Eva

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

To jsme rádi, Evo. Musíme vám dát zcela za pravdu. Kajjka je prostě skvělá :-)

Profilová fotografie

Bohumila Králová

Dobrý večer jsem ráda,že mi Vás moje známá doporučila.Zajímám se všeobecně o rukodělné práce.Drátování je velmi dobře vysvětleno i to jak se drát opatří proti korozy.Díky

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Díky, Bohumilo, těší nás, že jsme "doporučení". To je pro nás opravdu pocta :-)
A že se vám kurz líbí a dobře se podle něj pracuje, je takový bonus.

Profilová fotografie

Pavla Dias

Skvělé. Rybička hotová, pár chyb které příště neudělám. Výplet jsem musela začít vícekrát, šupinky byly malé a hodně nepravidelné. Jen jsem si film pustila znovu a okoukla techniku paní lektorky a šlo to mnohem lépe. Těším se na další lekce.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Děkujeme, Pavlo, jste skvělá a rybka taky :-)
Výhoda online kurzu, že se můžete vracet tam, kam potřebujete.

Profilová fotografie

Hana Kratochvílová

Dobrý den, opět paní Kajka nezklamala super videa, drátkování se mi líbí a jsem pekne namlsana, mušim nejdřív zdravé dovést do konce Pedig ?? a pák se pouštím nna dratky, už se tesim

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Hano, dejte si pozor, Kajjka říká, že drátování je návykové :-)

Profilová fotografie

Lenka Mlčková

Opět pí. Kajjka nezklamala. Dostalo mě krásné video drátování rybičky.Neodolala a kurz jsem si hned koupila.Děkuji že jste.Doporučuji si koupit i od paní Kajjky pedig,už jsem hodně věcí vyzkoušela,hodně dobré odreagování. :) Lenka

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Děkujeme, Lenko. Kajjka snad ani zklamat neumí, je úžasná. Pošlete nám obrázek svých výrobků. Pochlubíme se za vás na facebooku :-)

Profilová fotografie

Jana Skladanova

To je uzasne. Uz jsem se roky pokousela zjistit kde se mohu dratovani naucit. Vypada to, ze tenhle kurz pro mne tohle prani splni. Uz se moc tesim. Po kurzu asi budu mit odratkovany cely dum.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Jano, až odrátkujete dům, pošlete nám obrázek :-) A nebo nám pošlete obrázek už po prvním odrátkovaném kousku. Budeme mít radost!

Profilová fotografie

marie koskova

PĚKNĚ VYSVĚTLENO.JEN TO CHTĚLO SVĚTLÉ OBLEČENÍ A UBROUSEK NA STŮL.DRÁT BY BYL LÉPE VIDĚT. HEZKÝ DEN PŘEJI.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Marie, děkujeme za upozornění. V placenéé části už má lektorka světlé oblečení a vše je dobře vidět.

O lektorovi:

Lektor

Karla Hátleová - Výtvarnice, autorka knih

Mám ráda tvoření a mám ráda lidi. Mým štěstím je, že jsem lektorka výtvarných kurzů a tak tvořím s lidmi a pro lidi. Také píšu knihy o kreativních technikách, spolupracuji s časopisy a lektoruji desítky výtvarných technik.  Pro vás všechny, kterým je líto, že nemáte možnost přijet na živé kurzy do mé dílny v Budějovicích nebo na výtvarné pobyty v Třeboni, jsme připravili videokurzy, podle kterých se můžete učit se mnou. Ve videokurzech se věnuji pedigu a drátování. Můžete se mnou vyrábět spoustu krásných věcí třeba jen tak pro radost. Přeji vám radost z práce i výsledků. Vaše Kajjka www.dilnakajjka

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  9 643 účastníků

  Patchwork pro začátečníky

  Lektor

  Radka Sedláčková
  lektor9 643 x

 • Patchwork pro začátečníky

  Naučte se tvořivě šít pomocí techniky patchwork a zvládněte hned několik různých metod skládání a kombinování látek.

 • Kurz

  8 168 účastníků

  FIMO - květinová louka

  Lektor

  Monika Brýdová
  lektor8 168 x

 • FIMO - květinová louka

  Naučte se pracovat s FIMO polymerovou hmotou a zvládněte základní techniky výroby šperků s květinovými motivy.

 • Kurz

  2 103 účastníků

  Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Lektor

  Jiří Kynčl
  lektor2 103 x

 • Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Naučte se hrát na kytaru, absolvujte s námi Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla a naučte se zahrát první písně.

 • Kurz

  637 účastníků

  Natáčení videa pro začátečníky

  Lektor

  Josef Mašek
  lektor637 x

 • Natáčení videa pro začátečníky

  Naučte se, jak správně natáčet videa, získejte návody i rady, jak natočit krátký film z dovolené či propagační video.

 • Kurz

  957 účastníků

  Výroba stříbrných šperků

  Lektor

  Jana Veselá
  lektor957 x

 • Výroba stříbrných šperků

  Naučte se tvořit ve svých dlaních s unikátní modelovací hlínou a vytvořte si tak jedinečný stříbrný šperk.

 • Kurz

  4 438 účastníků

  Kanzashi - textilní kytičky

  Lektor

  Jaroslava Marková
  lektor4 438 x

 • Kanzashi - textilní kytičky

  Osvojte si techniku, jakou lze vyrobit textilní kytičky na vytvoření nádherných doplňků a ozdob ze zbytků látek.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY