MENU

 Hledat

Vitráže technikou Tiffany pro začátečníky

Naučte se vytvářet úžasné vitráže technikou Tiffany a vyzdobte si domov originálními předměty.

507
ÚČASTNÍKŮ KURZU
4,6 z 5 (7 hodnocení)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  507 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Kurz Vitráže technikou Tiffany pro začátečníky vedený zkušenou lektorkou výtvarných kurzů vás provede výrobou vitráží tzv. technikou Tiffany krok za krokem. Pod odborným vedením zvládnete mnohá technická úskalí, která dovedou začátečníky potrápit. Dostanete odpovědi na mnohé otázky, které vás při tvorbě napadají.

V kurzu se dozvíte:

 • jak se liší vitráže technikou Tiffany od jiných technik
 • jaké nářadí a pomůcky jsou potřeba
 • na co si dát při práci se sklem a kapalinami pozor
 • naučíme se sklo správně řezat
 • naučíme se sklo správně upravit
 • jak správně zacházet s pájkou
 • jak o vitráž správně pečovat

Také obdivujete magické odlesky barevných vitráží v katedrálách, nebo obdivujete film Amélie z Montmartru a snový svět korálků, plíšků a barevných zrcadel? Kurz Vitráže technikou Tiffany je to pravé pro vás. Naučíme vás pracovat se sklem. V rámci kurzu si ukážeme základy tohoto sklářského řemesla a techniku výroby Tiffany vitráží, šperků a drobných ozdob.

V kurzu s názvem Vitráže technikou Tiffany pro začátečníky se dozvíme, kde si obstarat potřebná skla a ostatní pomůcky. Naučíme se i jak správně řezat do skla a budeme také obeznámeni s nezbytnými bezpečnostními pravidly. Vyrobíme si šablonu podle návrhu, kterou si dokážeme podle videa s lektorkou sami připravit a budeme pracovat podle vyrobené předlohy.

V první řadě budeme potřebovat čirá neboli floatová, ale i barevná skla, mohou být hladká i různě strukturovaná. K výrobě vitráží můžeme použít i zrcadla. Dále si pořídíme řezák s kovovou kuličkou, trojbodé kleště a vylamovací kleště, které jsou menší. Hodit se nám bude pravítko či metr, diamantové brousky a pro nadšence pak dobře poslouží bruska na sklo s vodou.

Při řezání a broušení vždy používejte rukavice a ochranné brýle kvůli odlétávajícím kouskům skla. Na spojování potřebujeme pájku, tenký cín bez pojidla, měděné pásky a různé chemikálie a kapaliny – řezací olej, letovací kapalina, patina, antioxidant, tekuté mýdlo, štětce nebo třeba lak na nehty.

Vyrobíme si šablonu podle návrhu, který nám lektorka pomůže připravit. Začneme jednoduššími vitrážemi jako je andílek a naučíme se vyřezávat jednoduché tvary z plochého skla, brousit sklo, páskovat měděnou fólií, kompletovat, cínovat, čistit a patinovat. Po andílkovi se dáme i do výroby krásného zrcadla, které nám bude doma zavěšené na zdi dělat velkou radost.

Během kurzu Vitráže technikou Tiffany se krok za krokem naučíte:

 • výrobu papírové šablony
 • techniku správného řezání a vylamování skla
 • broušení skla ručně i na brusce
 • správné olepování dílů měděnou páskou
 • jak správně zacházet s pájkou a jak se o ni starat
 • dozvíte se, na co si při tvorbě dávat pozor
 • pomocí Tiffany techniky si zvládnete doma vyrobit andílka a zrcadlo

Lektorkou kurzu Vitráže technikou Tiffany pro začátečníky je Lenka Kinzlová s mnohaletými zkušenostmi s výrobou Tiffany vitráží. Ráda pracuje s lidmi a jednoduše i srozumitelně vysvětluje postupy tvoření. Přesvědčí vás, že se práce se sklem nemusíte bát a že si z něj dokážete vytvořit úžasné doplňky do domácnosti či originální dárky pro své blízké.

Lekce kurzu:

1
Vitráže
03:34
03:34

Hned v úvodu si vitráže technikou Tiffany představíme.

2
Pomůcky 1
04:31
04:31

Jaké pomůcky budeme k výrobě Tiffany vitráží potřebovat?

3
Řezání skla
10:55
10:55

A jdeme se pustit do samotného řezání skla. Ukážeme si, jak správně a bezpečně na to.

Podíváme se, co se v prémiové části kurzu naučíme vyrobit.

5
Pomůcky 2
07:22
07:22

Nyní si představíme pomůcky, které k výrobě andílka budeme potřebovat.

Andílka začneme výrobou šablony, díky které si vyřízneme požadované tvary skla.

Všechny vyříznuté kousky skla je zapotřebí řádně ze všech stran obrousit.

Po obroušení je nutné skla omýt, abychom mohli pokračovat dále v olepování jednotlivých dílů.

Nyní můžeme pokračovat spojováním jednotlivých dílů pomocí pájky a cínu.

Nyní už jen stačí andílka opatinovat a ošetřit antioxidantem.

Pojďme se podívat, jaké zrcadlo si nyní společně vyrobíme.

Stejně jako u andílka, i zrcadlo začneme výrobou šablony.

Šablonu máme hotovou, nyní si připravíme a nařežeme jednotlivá skla.

Nyní si jednotlivá sklíčka vyskládáme do rámu.

Všechna sklíčka je potřeba řádně obrousit.

Pokračujeme omytím všech dílků a olepováním měděnou páskou.

Nyní máme skla připravena ke spojování cínem.

Nyní nás čeká konečná úprava zrcadla cínem.

A nyní nám už zbývá jen zrcadlo opatinovat a ošetřit antioxidantem.

Hodnocení:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Profilová fotografie

Judita Borovková

Dobrý den tato technika mě velice zajímá je naprosto úžasná a baví mě škála možností co vyrobit. Kurz je pěkně zpracovaný a vysvětlený prohlédla jsem si všechna videa a považuji za perfektní to že se k nim mohu vracet mám totiž malé miminko a nemohu se tak účastnit kurzu osobně. Shodou okolností jsem podědila i el. brusku tak se již nemůžu dočkat prvního anděla. Moc děkuji paní lektorce a kdyby byl ještě i video kurz na lampu nebylo by to vůbec špatné.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Judito, děkujeme za pochvalu, moc nás to těší. Přejeme Vám radostné tvoření a určitě se nám pak zde nezapomeňte pochlubit obrázky, my jsme moc zvědaví, co se Vám podaří vytvořit. :) Ať se Vám daří a mějte se krásně.

Profilová fotografie

Lenka Kinzlová

Milá Judito, jsem ráda, že se Vám můj kurz líbí a mluvíte mi z duše. Kurz na lampu se připravuje, takže mějte trpělivost, v klidu si projděte tento kurz, ať jste připravena na lampu. Přeji Vám krásný den. Lenka

Profilová fotografie

Pavel Dušánek

Dobrý den, velice se mi líbí tato technika a láká k vyzkoušení. Do budoucna si zakoupím tento kurz, děkujiza ukázky a přeji hodně spokojených zákazníků Dusanek.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Pavle, děkujeme za Vaše hodnocení. Přejeme Vám radostné tvoření a budeme mít radost, když se nám pak zde pochlubíte obrázkem, co se Vám podařilo vytvořit. Ať se Vám daří.

Profilová fotografie

Lenka Kinzlová

Dobrý den Pavle, mám radost, že se Vám tato technika líbí stejně jako mně. A budu ráda, pokud si kurz zakoupíte a začnete se mnou tvořit.
Lenka

Profilová fotografie

Eva Štálová

Dobrý den, velice se mi líbí tato technika a láká k vyzkoušení. Do budoucna si zakoupím tento kurz, děkujiza ukázky a přeji hodně spokojených zákazníků.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Evo, děkujeme. My se budeme těšit, až se do vitráží pustíte, jak se nám tu pochlubíte obrázky Vašich vyrobených předmětů. :-)

Profilová fotografie

Lenka Kinzlová

Dobrý den Evo, jsem ráda, že se Vám tato technika líbí a věřím, že pokud si kurz zakoupíte, budete spokojená. Lenka

Profilová fotografie

Zdenka Bieliková

Dobrý deň,ja som sa s touto technikou už stretla osobne na kurze,ale som rada,že som si zakúpila tento kurz.Dozvedela som sa tu veľa nových a užitočných informácií o ktorých som predtým nevedela.Kurz je veľmi dobre spracovaný a pochopiť ho musí aj úplný začiatorník.Odporúčam každému,kto má o túto techniku záujem.

Profilová fotografie

Kurzy pro radost

Dobrý den, Zdenko, děkujeme za Vaše hodnocení a doporučení. S radostí bychom se podívali, co se Vám již podařilo vytvořit. :-) Klidně nám sem můžete nahrát Vaše obrázky, abychom se podívali. ;-)

Profilová fotografie

Lenka Kinzlová

Milá Zdeňko, jsem moc ráda, že jste si zakoupila můj kurz a jste s ním spokojená. Budu ráda, pošlete-li nám nějaké obrázky Vašich výrobků. A protože toto byl kurz pro začátečníky, už se pomalu můžete těšit na kurz pro prokročilejší :-) Ať se Vám krásně tvoří :-)

Profilová fotografie

Jaromíra Šebelová

Dobrý den, také mne tato technika zaujala, mám zakoupeny i potřebné pomůcky i s bruskou, protože jsem si před časem sjednala soukromě kurz. Protože jsem však přestala vyrábět, trochu jsem některé věci pozapomněla. Mám radost, že mohu využít Váš kurz k připomenutí a znovu obnovení pěkného koníčku. Určitě se k němu i díky Vám vrátím.

Profilová fotografie

Lenka Kinzlová

Dobrý den, věřím, že Vám můj kurz pomůže k připomenutí si postupu výroby vitráží tiffany technikou a vrátíte se k tomuto krásnému koníčku. Ať se Vám v tvorbě daří.

Zobrazit další hodnocení (7 hodnocení)

O lektorovi:

Lektor

Lenka Kinzlová - Lektorka, obchodnice

Mám ráda křehkou krásu skla a pestrost barev. Ráda vytvářím krásné věci. Cesta k tiffany technice byla dlouhá, ale ve chvíli, kdy jsem ji objevila, byla jsem ztracena. Věděla jsem, že to je to ONO! Prošla jsem si různými kurzy včetně rekvalifikačního. Vystudovala jsem bakalářský obor zabývající se vzděláváním dospělých a propojila svou vášeň ke sklu se snahou předat tuto techniku dalším lidem. Jelikož jsem si sama prošla mnohými  kurzy s rozdílnou kvalitou, vím, na co si dát pozor, čeho se vyvarovat a na co se zaměřit. Nejkrásnější pocit zažívám, když na konci kurzu vidím šťastné úsměvy a zářící oči lidiček, kteří si domů odnášejí krásná, vlastnoručně vyrobená dílka. Proto jsem i natočila tento videokurz, abyste i vy, kteří nebydlíte v okolí Českých Budějovic, měli šanci se tiffany techniku naučit.

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  433 účastníků

  Orientální břišní tanec - DRUM SOLO s bubeníkem

  Lektor

  Katka Derouet (Krejčová)
  lektor433 x

 • Orientální břišní tanec - DRUM SOLO s bubeníkem

  Naučte se nové taneční pohyby, krásné kombinace a tančete s Katkou DRUM SOLO v doprovodu bubeníka.

 • Kurz

  2 207 účastníků

  Pilates pro začátečníky

  Lektor

  Jolana Novotná
  lektor2 207 x

 • Pilates pro začátečníky

  Kurz Pilates pro začátečníky Vás naučí základní cviky, zapojit hluboké svalstvo, celé tělo, jeho sílu a zbavíte se bolestí.

 • Kurz

  8 106 účastníků

  Krásná a sama sebou - kurz líčení

  Lektor

  Michaela Baronová
  lektor8 106 x

 • Krásná a sama sebou - kurz líčení

  V kurzu líčení se naučíte citlivě uchopit ženskou krásu, dát ji na odiv světu a každý den budete mít perfektní makeup.

 • Kurz

  9 401 účastníků

  Moderní šití pro začátečníky

  Lektor

  Katka Dachovská
  lektor9 401 x

 • Moderní šití pro začátečníky

  Naučte se základy šití, vyrobit hračky pro děti i domácí mazlíčky, včetně vkusných dekorací nejen pro vlastní potěšení.

 • Kurz

  2 711 účastníků

  Archetypy žen

  Lektor

  Ivana Megová
  lektor2 711 x

 • Archetypy žen

  Naučte se rozpoznat archetypy žen a společně s námi se s nimi naučte i pracovat, ženské archetypy nám mnohé napoví.

 • Kurz

  4 009 účastníků

  Orientálním břišním tancem ke zdraví a spokojenosti

  Lektor

  Katka Derouet (Krejčová)
  lektor4 009 x

 • Orientálním břišním tancem ke zdraví a spokojenosti

  Objevte s námi cestu ke zdraví a spokojenosti, kterou nám přináší orientální tanec a břišní tanec.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY