MENU

 Hledat

Powertex

Naučte se pracovat s Powertexem - polyesterovou kapalinou a získejte návod, jak si vytvořit krásné dekorativní předměty.

41
HODNOCENÍ ÚČASTNÍKŮ
5,0 z 5 (přečíst)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  743 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Naučíme se společně vytvořit krásné dekorativní předměty, které se stanou chloubou vaší domácnosti. Budeme k tomu používat polyesterovou kapalinu Powertex, používanou také jako ztužovač textilu. Objevíme její přednosti a využijeme naplno jejích možností. Ukážeme si návod, jak vyrobit stylovou vázu na květiny i krásnou misku. Naučíme se tvořit nejen postavy, ale i pracovat se všemi materiály patřícími k Powertexu.

V kurzu se dozvíte:

 • návod na vázu z Powertexu
 • jak vyrobit košilku pro pány a krabičku
 • návod na misky z Powertexu
 • jak vyrobit obraz z polystyrenu
 • návod na svícny nebo vázy z polystyrenu
 • jak pracovat se Stoneartem
 • jak vyrobit postavu s hlavičkou

V kurzu Powertex se naučíme pracovat s polyesterovou kapalinou a hmotou Powertex a ukážeme si různé techniky jejího použití. Vyrobíme si nejrůznější dekorativní předměty v podobě krabičky, svícnů, obrazů, misek či váz, vhodných jako dárek nebo dekorace vašeho domova. Vytvoříme si postavy i postavičky nebo šperky. Budeme využívat i materiál Stoneart, powertexovou plastelínu, drátky, hedvábí a spoustu dalších. (zobrazit celý popis kurzu)

Naučíme se využívat předměty, které máme doma. Jako základ nám například poslouží stará nevyužitá láhev, nejlépe skleněná. Umělohmotné předměty mají svá specifika a na ty se během kurzu také zaměříme. Jde o výjimku potvrzující pravidlo.

Powertex nám nabízí širokou škálu materiálů, na kterých je schopen se udržet. Umělohmotné předměty jsou však výjimkou a Powertex na ně ať chceme nebo nechceme, prostě nelepí a vůbec k nim nepřilne. Umělá hmota patří mezi pár druhů materiálu, na kterém jednoduše nedrží.

Existuje však jednoduchý fígl, díky kterému lze pracovat i s umělohmotnými předměty. Je třeba si vzít na pomoc obyčejnou lepenku, jakou používají například malíři a láhev s ní omotat. Powertex pak přilne k lepence a bude pevně držet. U skleněných předmětů tato úprava není nutná.

Budeme také používat i nastříhané kusy látky a obalovat jimi předměty. Naučíme se, jakým způsobem a jak moc namáčet látku v misce, do které dáme Powertex. Jakmile jej totiž dáme příliš, budou nám předměty vysychat velmi dlouhou dobu, a pokud málo, nastane potíž s přilnavostí a obarvením. Proužky látek se naučíme různě řasit a hezky aranžovat.

Jakmile se nám podaří misky či lahve obalit, nastane čas na další fázi, a tou je zdobení. Nejprve se naučíme na předměty nanést patinu a ukážeme si, jak ji pěkně nanášet na plocho, aby nám netvořil Powertex na povrchu nehezké fleky a působil krásným celistvým dojmem. Získáme návod, jak pracovat s polyesterovou kapalinou.

Dekorovat a zdobit předměty můžeme stuhami, nebo i krásnými druhy ozdobných krajek. Naučíme se používat na lepení i bezbarvý Powertex, který po svém vyschnutí úplně zprůhlední a nezanechává žádné fleky a stopy po lepidle. Využití bezbarvé formy je opravdu veliké. K dekoraci lze na misky, krabičky či vázy přilepit vybarvené podzimní kvítí a dodat tak předmětům jedinečnou podobu.

Powertex je ztužovač textilu fungující na vodní bázi. Je to hustá polyesterová kapalina, která umí dělat s obyčejnými, často nepoužívanými věcmi hotové divy. Hovoří se o ní také jako o recyklační technice. Upotřebíme jakékoli použité nádoby, vyrobíme si originální krabičky, misky nebo vázičky z lahví, například od kečupu či prostředku na nádobí.

Pomocí kouzelné barvy Powertex namalujete nevšední obrazy, předěláte k obrazu svému i kýčovité keramické ozdoby a oživíte oprýskané sochy. Využijete zbytky látek, krajky i prošlé obvazy z automobilové lékárničky, které již dávno nejsou sterilní. Techniku můžete skvěle kombinovat s dalšími tvořivými metodami.

V kurzu Powertex se naučíme pracovat s polyesterovou kapalinou a získáme návod, jak vytvářet různé dekorativní předměty:

 • výroba misky a vázy z Powertexu na jakékoliv láhvi
 • výroba košilky pro pány a krabička pro dámy z Powertexu na lahev vína
 • výroba postavy na drátěném základu a patinování powertexové pastelíny
 • vyrobíme si svícen nebo vázy z polystyrenu s patinováním plochy
 • budeme pracovat se Stoneartem, vyrobíme si powertexový šperk
 • vyrobíme si obraz na zeď z polystyrenu za použití tekuté patiny, tkaniny a Stoneartu
 • vyrobíme si postavu i s hlavičkou a na její základ použijeme láhev
 • vyrobíme si postavu na stojanu a naučíme se pracovat s hedvábím

Lektorkou kurzu Powertex je Jana Školaudyová, která se velmi kreativně od mládí věnuje různým výtvarným technikám. Stále objevuje nové techniky a díky pedagogickému vzdělání a celoživotní práci učitelky je výbornou lektorkou. Velmi dobře pracuje s lidmi a umí jim jednoduše vysvětlit vše tak, aby postup tvoření pochopil každý. Své dlouholeté zkušenosti čerpala od nejlepších lektorů v Evropě.

Lekce kurzu:

1
Výroba vázy
33:05
33:05

Výroba vázy z Powertexu na jakékoliv láhvi.

Výroba košilky z Powertexu na lahev vína.

3
Výroba misky
16:21
16:21

Výroba misky z Powertexu.

Naučíme se nejen postavy, ale práci se všemi materiály patřícími k Powertexu.

Vyrobíme si obraz na zeď z polystyrenu za použití tekuté patiny, tkaniny a Stoneartu.

Výroba svícnu nebo vázy z polystyrenu. Patinování plochy.

Práce se Stoneartem, výroba powertexového šperku. Postava na drátěném základu. Patinování powertexové pastelíny.

Postava s hlavičkou, jejíž základ je láhev.

Postava na stojanu, práce s hedvábím.

Hodnocení:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Pavla Zuzanakova

Skvělý kurz a dobré vychytávky moc se mi libi

Kurzy pro radost

Dobrý den, Pavlo, děkujeme. Máme radost, že se Vám kurz líbí. :-)

vlasta Meitnerová

skvělá technika, výsledky lahodí oku, jsou nádherné a recyklace navíc,
zítra se podívám na další díly, paní Jana je šikovná a zkušená školitelka, takže by se mohl i výsledek podařit :-)

Kurzy pro radost

Dobrý den, Vlasto, děkujeme za Vaše hodnocení, nás i lektorku Janu to velmi těší. :) Tato technika je unikátní a zajímavá, takže až ji vyzkoušíte, budeme rádi, když se nám pochlubíte obrázkem. :-)

Krystyna Zangova

koukla jsem na ukazku a je skvělej určite budu skoušet všem doporučuji kouknout

Krystyna Zangova

Zakoupila jsem si něco pro vytvařeni a je to zajmava tvorba poprve se moc nepovedlo a vyrobek skončil v koši a pak to docela se povedlo ---snad----

Krystyna Zangova

Zakoupila jsem si něco pro vytvařeni a je to zajmava tvorba poprve se moc nepovedlo a vyrobek skončil v koši a pak to docela se povedlo ---snad----

Kurzy pro radost

Dobrý den, Krystyno,
děkujeme za komentář i připojené obrázky. :-) Jste šikulka, jen tak dál!

Andrea Pastirčáková

Víkend jsem strávila na kreativu, nakoupila si bronzový a průhledný powertex, stoneart, brožurku v kurzu zmiňovanou a dala se do díla. Zrovna se výsledek suší ve sklepě (byla jsem totiž "vyhozena", že kdo to má čichat v bytě :-/ ) Jsem tou technikou nadšená.

Kurzy pro radost

Dobrý den, Aleno, to je fajn, že i když vás vyhodili, jste nadšená. Pochlubte se nám svým výrobkem :-)

Hana Dýčková

kurz je dobře natočený, jsou tam i vychytávky které v knize nenajdete .Jen mi vadí , že po dvou měsících si ho už nemohu pustit

Kurzy pro radost

Hezký večer, ozvěte se nám na email info@kurzyproradost.cz a určitě spolu (ne)přístup vyřešíme. Přístup k zaplaceným kurzům není nikterak časově omezen. Tým KPR.

Alena

Dobrý den, paní Jano, na Vaše kurzy jsem přišla náhodou a moc mě zaujaly. Krásná práce a moc příjemný výklad! Asi tuto techniku budu muset vyzkoušet. Jen mě mrzí, že jsem nikde na netu neviděla Vaši brožuru, zřejmě už je vyprodaná :)

Věra

Tak jsem jen tak nakoukla na vaše kurzy a mám pocit,že jsem se chytla do sítě.Máte moc příjemné předvádění,takové logické a je vidět,že práci s powertexem ovládáte.Moc děkuji a mám další inspiraci co s volným časem.Hrozně ráda zkouším nějaké nové techniky a tohle vypadá moc zajímavě.Dík za inspiraci

Eva

Dobrý den, paní Jano, kurz powertexu mě zaujal a ještě jsem se nerozhodla, zda to zkusím, ale láká mě to velmi.
Enkaustiku jsem zkoušela jako samouk, s obyčejnou starou žehličkou, obrázků jsem vytvořila spoüsty, nejdřív jen abstraktní a pak krajinky, vracím se k tomu a baví mě to. Malovat tužkou nebo štětcem jsem nikdy neuměla, ale žehličkou to vypadá skvěle. A tak jako ukázku, kde teď voskovou techniku využívám, přiložím snímek. Pokud se odhodlám k powertexu, určitě také ukážu.Zkouším spoustu různých technik, ale zatím jsem vždy pracovala jen s vlastními nápady a fantazií, kurzy jsou úžasná pomůcka k vyvarování se chyb. Děkuji
Eva Nejedlá

Marie Blechová

Dobrý den paní Jano,
kurz Powertex je uhrazený od 22.12.2013 a bylo mi emailem zděleno, že si již můžu kurz pouštět.
Tak se těším po svátcích na další díly.
Přeji šťastný nový rok 2014
Blechova Marie

dandavanda

Jsem z toho unešená, co se vše mohu v mém věku ještě přiučit. Váš projev na obrazovce je velice příjemný a utišující je i Váš hlas. Poslouchala bych Vás do aleluja. Ještě jednoud díky za ukázky POWERTEXU.

Marie Braucci

Děkuji , kurz se mi moc líbí,těším se na další díly.

dasa

Jsem moc ráda že jsem se mohla podívat na váš kurz. Již jsem s touto technikou pracovala a mohu upřímně říci že mě uchvátila a jsem moc ráda že se od vás mohu učit další krásné věci . A prosím o radu zda si mohu koupit POWERTEX na vašich webových stránkách . Děkuji za radu kde vše sehnat .Děkuji Dagmar Kubátová

Alena Kožušníková

Děkuji, kurz mě velmi zaujal, teď ještě potřebuji poradit, kde seženu všechny potřeby, pokud možno za rozumnou cenu.

Jana

Moc děkuji, pěkný díl. Zase něco nového.
Kučeříková Jana

Věra Bůžková

Hezké odpoledne,
tak tohle je opravdu veliká krása. Nikdy jsem se s touhle technikou nesetkala. určitě ji budu chtít vyzkoušet. Díky, paní Školaudyová, za vaše krásné kurzy. Shlédla jsem i enkaustiku. Ukázky jsou jasné, srozumitelné a mě oba dva nadchly.Zhodnocovat staré, nepotřebné předměty určené k likvidaci je úžasné a velmi velmi záslužné. Teď nevím co dřív, jako mnohé z nás, ale já mám to štěstí, že brzičko budu čerstvá důchodkyně a už se moooc těším, žebudu mít dost času na všechno to, co mě baví!(?) Přeji Vám hodně zdraví a hodně nadšených žáčků. Díky. Věra

Růžena

Dobrý den,tuto techniku jsem ještě nikdy neviděla,ale je to velice zajímavé,určitě se o to pokusím.Ještě bych se chtěla zeptat,kde bych sehnala materiál.
Děkuji

marta

ještě jsem nikdy neviděla tuto techniku, je velmi zajímavá - až dodělám co mám rozdělané určitě to také zkusím. fakt pěkné a hlavně je možné zapojit naplno fantazii.

Eva Chmelová

Dobrý den,
tak jsme s vnučkou celý týden tvořily. Fotky bohužel nemám a vnučka si to všechno odnesla. Jen malé drobnosti, které by mohly pomoc i ostatním. Tvořily jsme ze starého prostěradla, které bylo naškrobené, což nebylo dobré (špatně to sálo), další chybu kterou jsem udělala, byla, že jsem proužky natrhala a pak nám lezly nitě.
Pani Škalaudiová, mám ještě prosbu, snažily jsme se o šperky, které jsme obdivovaly ve vaší knížce, ale připadají mě moc lehké (taková vyschlá kůže). Bylo to jen hedvábí, ničím nepodložené. Díky za radu.

Dáša

Dobrý den paní Školaudyová,
musím vám říct, že jste vážně skvělá. Vaše videa jsou jasné, vše jednoduše vysvětlujete a nápady jsou rozmanité. Nalákala jste mě jimi, abych sama něco vyzkoušela. A tak po 2 telefonátech s vámi, také velmi přijemných a lidských, jsem si u vás objednala a konečně i něco vyzkoušela. Jsem prostě unešená :-) Mnohokrát vám děkuji ......

zlatica

zaujímavý ,pre mna nový druh kreatívnej činnosti...dakujem,vyskúšam,potrebujem zakupit materiál...teším sa na nový návrh,dakujem...

Iveta

Krásná práce.Jako samouk jsem vyrobila krabičku na kapesníky jako dárek.

JANA HOLOŠOVSKÁ

Dobrý den,je to nádherná práce ,moc se mi to líbí

Marie Novotná

úžasná technika. Dá se při ní "spotřebovat" tolik různého výtvarného "odpadu. Děkuji a už se těším na práci se svými dětmi. Jen honem sehnat potřebné pomůcky

Alena

Dobrý den, viděla jsem Vás i v Receptáři a musím Vás pochválit. Je to skvělé. Děkuji

Lenka

Dobrý den. Tato technika mě velmi zaujala. Netuším však,kde se dají sehnat vámi zmiňované sádrové hlavičky. Můžete mi, prosím, poradit? Děkuji. Lenka

milka

P. Jana , ďakujem , vám za video , o pawertexte som už čítala a stále ma priťahuje , keďže som nechodiaca , ťažko by som sa na kurz dostala , teším sa , až budete dávať postavy , mám zálusk na nejakú kĺačiacu , ale to až ke´d bude vhodná doba , pretože si musím zabezpečiť material , ĎAKUJEM , milka

Alena Ondrášková Ondrášková

Jani moc děkuji, jsi úžasná, moc děkuji Alena

Eva Hořáková

Velmi inspirativní, děkuji Eva

Marie Koubová Marie

Děkuji za videokurzy. Vaše kurzy jsou perfektně vysvětlené. Je velká výhoda, že se k určitému dílu můžu kdykoliv vrátit v klidu doma. Moc sed těším na další pokračování. K níže uvedenému příspěvku Renaty - powertex se dá koupit ve výtvarných potřebách.

RENATA

DOBRÝ DEN :-) VIDEO BYLO MOC KRÁSNÉ A HEZKY VYSVĚTLENÉ. CHTĚLA BYCH TO URČITĚ VYZKOUŠET ,PROTOŽE MĚ TO MOC ZAUJALO A RÁDA VYZKOUŠÍM NĚCO NOVÉHO. HÁČEK JE AKORÁT V TOM ,KDE SEHNAT POMUCKY OHLEDNĚ POWERTEXU.U NÁS JSME SE PTALA V DROGERII A NIC .MOHLA BYSTE MI ŘÍCT A NEBO NÁM ŘÍCT ADRESU KDE SE TO DÁ OBJEDNAT. URČITĚ NÁS BUDE VÍC , KDO TO BUDE SCHÁNĚT . NO A DŮLEŽITÁ JE I CENA KOLEM KTERÉ SE TO TAK NĚJAK POHYBUJE.
DĚKUJI MOC
A TĚŠÍM SE NA DALŠÍ DÍL
RENATA

Silvia

Ďakujem Vám za úžasné výukové video. Je veľmi prehľadné, poučné a jednoduché. Určite sa k Powertexu v krátkom čase dostanem aj prakticky, len si musím dokúpiť ešte nejaký materiál. Potom Vám pošlem môj výtvor. Tak ešte raz srdečná vďaka za Váš čas a vedomosti ktoré ste zhmotnili do videa a posunuli nám prívržencom recyklačnej kreativity. Robíte prekrásne umelecké diela, ste veľmi šikovná a z Vášho hlasu aj tváre vychádza teplo, pokoj a láska k ľuďom a tomu čo robíte. Máte môj obdiv. Želám Vám pekný dník plný nápadov, Silvia :-)

Naveen Vaňková

Opravdu SRDEČNÝ DÍK za geniální nápad - internetové kurzy jsou báječné! Jsem nadšená možnostmi POWERTEXu a pedagogickým uměním paní Jany... DĚKUJI :-)

Miroslava Svobodová

Po kurzu enkaustiky jsem si moc přála,aby jste tady uvedla i tuto techniku. Z Vašich stránek vím,že se jí také
zabýváte. No a přání se se mi splnilo.Děkuji, je to úžasné.

Jana

Kurz se mi líbí a těším se na další díl. Moc faj technika, těším se, že si taky něco vytvořím. Technika vypadá jednoduše, záleží na vlastní fantazii a ta, doufám, mi nechybí.

Věra Hřebíčková

Tak to jsem viděla poprvé moc mě ta technika uchvátila to musím taky zkusit tolik věcí se stím dá dělat .děkuji za váš kurz a hlavně se těším na další díl s pozdravem Věra Hřebíčková

Helena

Jani,kurz je super a už teď se těším na další díl.

ludmila

Děkuji Janičce, úmyslně jsem si kurz pustila v neděli ráno, abych měla potom krásný den plný nápadů a inspirace a mohla o tomto druhu tvoření v klidu přemýšlet. Hlavně, aby to speciální lepidlo bylo i u nás k dostání. Už se moc těším, až si to vyzkouším na vlastní ruce. Moc zdravím a díky !

Marcela Skalíková

krásná inspirace, bezvadný návod. díky marcela

Lída

Dobrý den paní Školaudyová!
Před časem jsem absolvovala váš skvělý kurz powertexu v Třebíči, tak jsem předem věděla co mám čekat. Nezklamala jsem se - bezvadně zpracovaný návod, srozumitelný, inspirující. Už se moc těším na pokračování. DÍKY!

Naďa

Skvělá práce!Super srozumitelný návod,těším se na další díly...


Věra

Jsem moc nadšená z úvodního kurzu. Doposud jsem o této technice nic neslyšela a jsem ráda, že jsem mohla vidět Tvoje video. Už vidím, jaké budu mít krásné obaly na květináče. Video je udělané skvěle a velice srozumitelně. Já mám ruční práce moc ráda a vždycky jsem se snažila mít něco vlastnoručně vyrobeného. Dřív to byla i nutnost, když člověk chtěl mít něco podle svého vkusu.
Jenom bych se ráda zeptala, kde se dají barvy koupit, protože bych se chtěla co nejdřív pustit do práce.
Už se těším na pokračování. Věra Pořízková

O lektorovi:

Lektor

Jana Školaudyová - Výtvarnice

Jsem kreativní člověk a od mládí se věnuji různým výtvarným technikám. Ráda objevuji nové, které mohou zaujmout nejen mně, ale mnoho dalších lidí. Jako bývalá učitelka mám ráda lidi a práci s nimi. Snažím se vše, co učím vysvětlit jednoduše, aby postup tvoření pochopil každý. Tak je to také s technikami, které bych Vás ráda naučila. Mám s nimi dlouholeté zkušenosti a sama se je učím od nejlepších lektorů v Evropě. Mojí tvorbu si můžete prohlédnout na www.vytvarnekurzy.com. Těší se na Vás Jana Školaudyová.

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  4 847 účastníků

  Kurz olejomalby - metodou Bob Ross ® HD

  Lektor

  Pavel Michalica
  lektor4 847 x

 • Kurz olejomalby - metodou Bob Ross ® HD

  Naučte se malovat pomocí techniky Bob Ross, projděte s námi kurz olejomalby a namalujte krásné obrázky.

 • Kurz

  8 751 účastníků

  Patchwork pro začátečníky

  Lektor

  Radka Sedláčková
  lektor8 751 x

 • Patchwork pro začátečníky

  Naučte se tvořivě šít pomocí techniky patchwork a zvládněte hned několik různých metod skládání a kombinování látek.

 • Kurz

  7 133 účastníků

  Tajemství fotografie - jak fotografovat správně?

  Lektor

  Pavel Fara
  lektor7 133 x

 • Tajemství fotografie - jak fotografovat správně?

  Objevte tajemství fotografie, naučte se, jak správně fotografovat a tvořit tak jedinečné snímky jako profesionál.

 • Kurz

  7 934 účastníků

  FIMO - květinová louka

  Lektor

  Monika Brýdová
  lektor7 934 x

 • FIMO - květinová louka

  Naučte se pracovat s FIMO polymerovou hmotou a zvládněte základní techniky výroby šperků s květinovými motivy.

 • Kurz

  1 157 účastníků

  13 kytarových rytmů, které si zamilujete

  Lektor

  Eva Hosnedlová
  lektor1 157 x

 • 13 kytarových rytmů, které si zamilujete

  Naučte se používat základní jednoduché kytarové rytmy a kytarové akordy pro začátečníky, které budou skvěle znít.

 • Kurz

  1 235 účastníků

  Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Lektor

  Jiří Kynčl
  lektor1 235 x

 • Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla

  Naučte se hrát na kytaru, absolvujte s námi Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla a naučte se zahrát první písně.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY