MENU

 Hledat

Moderní šití pro začátečníky

Naučte se základy šití, vyrobit hračky pro děti i domácí mazlíčky, včetně vkusných dekorací nejen pro vlastní potěšení.

93
HODNOCENÍ ÚČASTNÍKŮ
5,0 z 5 (přečíst)
  Vstoupit do kurzu ZDARMA Získat bezplatné členství

Do kurzu již vstoupilo
  8 588 účastníků

 • Registrace zdarma do 10 vteřin
 • Doživotní přístup k videím
 • Nemusíte nikam chodit
 • Přehrajete v tabletu i mobilu
 • 100% garance kvality

Popis kurzu:

Kurz Moderní šití pro začátečníky nás zavede do kouzelného světa šitých hraček pro děti, ušijeme krásné panenky za pomocí barev nebo razítek na textil, různé druhy zvířátek i hračky pro domácí mazlíčky. Pronikneme spolu do tajů výroby krásných předmětů, dekoračních polštářů nebo třeba ušití tašky s magnetickým zapínáním. Ke každému výrobku bude připraven i střih jako šablona, se kterou to půjde hravě.

V kurzu se dozvíte:

 • jak ušít veselý polštářek
 • jak pracovat s barvami na látky
 • jak ušít látkovou panenku se sundavací sukénkou
 • jak ušít tašku s magnetickým zapínáním
 • jak ušít medvídka, pejska či kočičku
 • jak ušít dráčka s pohyblivými končetinami
 • jak ušít hračky pro domácí mazlíčky
 • jak šít bez šití

Kurz Moderní šití pro začátečníky je způsob jak vnést do života trochu hravosti, naučit se trávit svůj volný svůj čas kreativně a navíc udělat radost nejen sobě, ale i svým dětem a všem blízkým. V kurzu moderního šití se naučíme vyrábět krásné dárky, ale i hračky, panenky i dráčky, ozdoby, doplňky a originální oblečení. Dokonce si vyzkoušíme i techniku šití bez šití. (zobrazit celý popis kurzu)

Ať už patříme k těm, pro které je šití hračka a hledáme jen další inspiraci, nebo se opravdu hodláme posadit k šicímu stroji úplně poprvé, kurz Moderní šití pro začátečníky nám dodá velké množství inspirace. Nebudeme pouze přišívat knoflíky, ale popustíme uzdu naší fantazii a kreativitě.

V kurzu šití pro začátečníky se budeme učit šít hlavně věci pro zábavu a zejména pro děti. Zvládneme si spolu ušít tašku přes rameno s magnetickým zapínáním, dekorativní polštářky, kytičky z různých materiálů, rozmanité ozdoby pro vaši domácnost, jako třeba zápichy do květináčů a spoustu dalších nádherných doplňků.

Během kurzu šití pro začátečníky vytvoříme krásné hračky, včetně šití panenek pro holčičky s krásnou sundavací sukénkou, krásného dráčka s pohyblivými končetinami z bavlněných batikovaných látek, ušijete si legrační postavičky i veselý polštář ve tvaru pejska. Naučíme se ušít trička pro děti i pro dospěláky. Zapojíme svoji kreativitu a otestujeme si tak i svou šikovnost.

V kurzu Moderní šití pro začátečníky se naučíme jak ušít hračky pro děti i dekorační předměty k oživení našeho domova:

 • naučíme se vybírat vhodný materiál a ušijeme si veselý polštářek ve tvaru pejska
 • výroba dětských triček i triček pro dospěláky včetně použití barev a razítek na textil
 • ušijeme si pro holčičky krásnou panenku se sundavací sukénkou i zápichy do květináčů
 • ušijeme pro miminka veselého medvídka, pejska a kočičku i s ušatými bryndáčky
 • ušijeme krásného dráčka s pohyblivými končetinami z bavlněných batikovaných látek
 • ušijeme pro domácí mazlíčky různé hračky a naučíme se ozdobit i své vodítko
 • vyrobíme si kytičky z různých druhů látek za použití bižuterních komponentů
 • vyrobíme si praktickou tašku s magnetickým zapínáním a nakonec budeme šít bez šití

Lektorkou kurzu Moderní šití pro začátečníky je Katka Dachovská, která skvěle ovládá svět moderního šití a umí své vědomosti i velmi dobře předávat. Věnuje se zejména šití hraček pro děti i domácí mazlíčky a publikuje články včetně návodů do časopisu Švadlenka i v PDF podobě. Použijeme spoustu dekoračních látek, širokou škálu knoflíků, stuh, bižuterních komponentů a dalšího kreativního materiálu.

Lekce kurzu:

V tomto dílu se seznámíme s materiálem, povíme si, jak zkonstruovat základní obal na polštářek a nakonec si ušijeme veselý dětský polštářek ve tvaru pejska.

V tomto dílu se zaměříme na barvy a razítka na textil a také si ukážeme výrobu dětských triček i triček pro dospěláky.

V tomto dílu si ukážeme, jak ušít zápichy do květináčů a jak vyrobit dekorační látkové panenky.

V prémiové části kurzu si ukážeme, jak zkonstruovat střih na jednoduchou hračku, ušijeme si ten nejveselejší bryndáček na světe, nezapomeneme ani na naše domácí mazlíčky a ušijeme si krásný šátek pro pejska, hračky pro kočičku, krásné vodítko, podíváme se jak ušít tašku a různé dekorační předměty. Téměř ke všem kurzům je připraven soubor PDF, ve kterém najdete schémata střihů.

V prvním prémiovém dílu si ukážeme, jak ušít jednoduchou tašku s magnetickým zapínáním.

V tomto dílu budeme šít pro miminka, a to veselého medvídka, pejska a kočičku. Dále si ukážeme výrobu ušatých bryndáčků.

7
Panenka
24:23
24:23

Naučte se ušít pro holčičky krásnou panenku se sundavací sukénkou.

8
Dráček
26:20
26:20

V tomto dílu nás Katka naučí ušít krásného dráčka s pohyblivými končetinami z bavlněných batikovaných látek.

Šijeme pro domácí mazlíčky, pro pejsky látkovou kost, pro kočičky různé hračky. Také se naučíme ozdobit si své vodítko.

V tomto dílu se naučíme vyrábět kytičky z různých druhů látek, za použití bižuterních komponentů.

Hodnocení:

Pro přidání hodnocení je nutné se přihlásit.

Marie Hanušová

Děkuji mnohokrát za celý kurz.Dráček i panenky mnou ušité podle vašeho kurzu udělali mnoha obdarovaným velkou radost.Také zvířátkové polštářky už hlídají krásné sny.Ještě jednou děkuji za pěkný a inspirující kurz.

Hana Slabá

Úžasný kurz a bezvadné rady a pomůcky, o kterých jsem ani netušila, že existují. Výroba triček mně „vzala“. Paní lektorka je moc šikovná a vše krásně vysvětlí.

Kurzy pro radost

Dobrý den, Hano, děkujeme. Pokud se i vrhnete do tvoření, budeme rádi, když se nám zde pochlubíte obrázkem, co se Vám podařilo ušít. :-)

Kamila Rýdlová

Dobrý den, Váš kurz předčil moje očekávání. Popravdě jsem čekala standardní kurz šití, jistě tedy chápete jak příjemně jsem byla překvapená. Podle Vašeho návodu jsem vyrobila téměř vše.

Kurzy pro radost

Dobrý den, Kamilo, to máme velkou radost! :-) Děkujeme a když se nám tu pochlubíte i obrázky ušitých věcí, budeme mít radost dvojnásobnou. :-))

Soňa Stösselová Buchtová

Dobrý den, děkuji za tento praktický a zajímavý kurz. Váš výklad je velmi srozumitelný. Dobře se podle něj pracuje a časem si určitě zakoupím celý kurz.

Kurzy pro radost

Dobrý den, Soňo, děkujeme za Vaše hodnocení. Už nyní můžete vyzkoušet ušít třeba polštářek nebo panenku podle lekcí zdarma. ;-) Pak se nám zde můžete pochlubit obrázkem, s radostí se podíváme co se Vám podařilo "spíchnout". :)

Kristýna Giertliová

Zatím jsem shlédla kurz zdarma moderní šití a jsem spokojená.Velice ráda doporučím dál a nadále se budu inspirovat a zkoušet dle vašich kurzů. Děkuji moc za vaše stránky.

Kurzy pro radost

Dobrý den, Kristýno, my děkujeme za Vaše hodnocení! :-) A zkoušela jste (i dle lekcí zdarma) něco ušít? Můžete nám zde nahrát obrázek, abychom se mohli všichni podívat. ;-)

Lucie Mohelníková

Sledovala jsem zatím pouze části zdarma. Kurzy se mi velice líbily, a doporučuji je. Lektorka vše pěkně vysvětluje a ukazuje. Bonusem při zakoupení celého kurzu jsou střihy, což si myslím je velmi praktické.

Kurzy pro radost

Dobrý den, Lucie, děkujeme za Vaše hodnocení a doporučení. Zkusila jste podle lekcí zdarma ušít polštářek nebo látkovou panenku? Pokud ano, můžete nám zde nahrát obrázek a pochlubit se. :-) S radostí se podíváme. :)

Helena Káclová

Dobrý den Mari. Jste moc šikovná a Váš výklad je tak srozumitelný, že ho pochopím i já a to je co říct. ( Pokus o vtip. ) Myslím, že by nebylo od věci přidat ještě jiný kurz, zaměřený na šití oděvů. O který si myslím by byl velký zájem. Nikdy není pozdě se něco naučit. Díky Vám je to možné. Kurz si s ohledem na můj čas později pořídím. Hela K.

Helena Káclová

Kačko omlouvám se za popletení Vašeho jména. Děkuji HK.

Kurzy pro radost

Dobrý den, Helo, děkujeme za Vaše hodnocení i za tip na kurz. ;-) Naprosto s Vámi souhlasíme, že nikdy není pozdě se přiučit novým věcem. Uděláte nám velkou radost, když se nám tu pak pochlubíte obrázkem Vašich ušitých výtvorů. :-)

marinka marusakova

je to dobry sprievodca šitim lebo ked vidím skvor ušijem ako ked prečítam už som ušila anjelika a mal úspech takže skúsim ušit bábiku ale potrebujem aj strich dakujem

Kurzy pro radost

Dobrý den, Marinko, tak to je skvělé! Můžete nám obrázek Vašeho andílka sem nahrát, abychom se mohli také podívat. ;-) Ať se Vám vydaří i panenka (vzory střihů jsou k dispozici pod jednotlivými videi).

Dana Luksikova

Velka spokojenost,opravdu dobre se.pracuje podle netu a uvladne to kazdy i ten kdo nic neumi ale chce.se ucit. Bonus jsou strihy. Pekne a srpzumitelne

Kurzy pro radost

Dobrý den, Dano, děkujeme za Vaše hodnocení. :-) Pokud jste s námi šití vyzkoušela, budeme rádi, když nám pošlete obrázek, abychom se mohli podívat na výsledek. ;-)

Martina Řehoř

Sledovala jsem pouze části zdarma, spíše ze zvědavosti. Kurzy se mi velmi líbily, vřele bych je doporučila začátečnicím. Paní vše pěkně ukáže a vysvětlí, také náměty jsou nápadité a praktické. Bonusem při zakoupení celého kurzu jsou přiložené střihy.

Kurzy pro radost

Dobrý den, Martino, děkujeme za pochvalu, máme z ní radost. :-) Už z úvodních videí, které jsou zdarma, se dají vyrobit krásné věci, tak pokud jste něco z toho vyzkoušela, budeme rádi, když nám pošlete obrázek. :-)

Dana Durchánková

Pěkně a srozumitelně udělaná videa,mila instruktorka díky vysvětlení a ukazce jde šití pak samo :-),už dělám na polštářku a chci stihnout panenku.Děkuji za tyto videa

Kurzy pro radost

Děkujeme, Dano, za váš milý příspěvek. Až bude ušito, pošlete nám obrázky :-)

Dana Durchánková

Ušito,děkuji za video

Kurzy pro radost

No tedy Dano, vy jste šikula :-) Polštáře jsou SUPER !!!

Petra Zámečníková

Dobrý den, děkuji za skvělý kurz. Panenky jsem ušila pro dcery a jsou nadšené!

Kurzy pro radost

No to je krása. Ani se dcerkám nedivím :-)

Irena Dobšíková

Kurz je moc pěkný, jednoduchý na pochopení.Velice dobře vysvětlen pro nováčky, ale i my déle šijící v něm najdeme inspiraci a i nějaké novinky. Děkuji.

Kurzy pro radost

Dobrý den, paní Dobšíková, pochvala od "délešijící" obzvlášť potěší :-)

Vaše videa se mi hodně líbí, jsou pěkně přehledně udělané. Nejvíce se mi líbí druhé video o kreslení a zdobení triček. Proto bych se Vás ráda zeptala, máte nějakou oblíbenou značku barev, kterou byste mohla doporučit? Chystám se postupně si také pár věcí pořídit a začít vyrábět pro holky:)

Kurzy pro radost

Dobrý večer,
s tímto dotazem Vám určitě ráda poradí přímo autorka kurzu, kontakt na ni naleznete na těchto webových stránkách -> http://www.broucek.cz/
Mějte se hezky, Váš Tým KPR

Lenka Folwarczná

Děkuji za moc pěkné trička a prima nápady. Šiju už dlouho a vaše nápady jsou pro mně nový vítr do plachet. Super a přeji hodně štěstí.

Zuzana Kuttelwascherová

Dobrý den, paní Katko,
chci vám moc poděkovat za perfektní kurz šití pro začátečníky ! Až doposud jsem uměla pouze ručně přišít knoflík nebo zašít díru na ponožce a teď- připadám si jako švadlenka umělec- mám svého prvního medvěda !!! :-D Jsem zvědavá, co na něj řekne dcerka. Moc se těším, že se toho s vámi snad ještě mnoho naučím.
Ještě jednou díky a přeji ať se vám daří ! Zuzka K.

Marie Zelová MUDr.

Dobrý den. Děkuji za Váš zájem. Hodně mne oslovil a již jsem další nabídky nesledovala.
Mým povoláním je medicína a nyní jsem již v důch. věku, ale stále ještě pracuji. Mám několik koníčků - pletení, háčkování, vyšívání, i korálkování /toto jen okrajově/ a chtěla bych na své snoučky občas něco ušít ze starších oděvů. Šití mne dříve nijak moc nebavilo, ale právě proto se chci něco naučit. Doposud jsem stvořila jen několik povlaků, nějaká prostírání a kdysi dávno dětské plavky- ale tro byla nutnost, nikoiv oníček. Od svých 20 let si nechávám oděvy převážně šít, nejsem konfekční typ - nerada oblékám ošacení,m ve kterém potkám v daný okamžik 4-5 stejně oblečených a různě rozměrných žen. Nechci profesionálkám v žádném případě konkurovat, ale jen získat vedomosti o vychytávkách této profense - jak všít zips, na stroji přišít knoflíky, jak si poradit se střhem, apod.
Ráda se ale podívám na Vaši profi práci a budu Vám tiše závidět co umíte a co já již nikdy nezvládnu. Všem fandím a přeji zručnost a trpělivost- tato je u mne občas zapotřebí. Děkuji a zdravím. M. Zelová

jana

Dobrý večer Paní Katko, dnes mne zaujalo vaše video kurz šití a to na psí polštaře. Šiji sice už dlouho pro sebe a pro děti , jsem vlastně samouk, ale ráda se jěště něčemu od vás přiučím a nechám i poučit. Máme puntikovaný dětský pokojíček, právě jsem ušila vše puntikovany a to povlečeni malýmu do postýlky, kapsař, polštářky, podsedáky želvičky, troufla jsem se i na látkovy lustr a pořad bych šila a šila a něco mi pořad tam chybi a to jsou puntikovaný psí polštaře. Díky, díky vašemu videu a za inspiraci. Budu se moooc těšit na další díly a musím vás pochválit, za super kurz šití.

Marie Doubková Doubková

Kurz šití od Vás je úžasný!!! Jako mladá jsem se učila šít jen v kurzech a když jsem Vás poslouchala je to přesně tak. Jste velmi pečlivá a ještě jsem se od Vás přiučila. Zastřižení růžků a různé dobré rady ohledně niti a zkušeností při šití. Ráda bych si zakoupila knihu, protože na počítači moc nepracuji. Je mi 70 plus a už se chystám , že něco ušiji pro radost svou i pro druhé. Díky, díky a přeji hezké dny.

Alice

Dobrý večer, jsem úplný začátečník, přesto jsem dostala krásný šicí stroj od manžela a už se na něm snažím sem tam něco tvořit. Vaše stránky mě ale opravdu potěšily, protože přesně něco takového (srozumitelný postup, instruktáž, rady apod.)mi při hledání na internetu chybělo. Proto velký dík za Váš čas a snahu pomoci i těm méně zkušeným.... Určitě brzy něco vyzkouším, mám chuť už zítra kupovat hromady látek:-) Jen se ale zeptám, jak zapošít plnící otvor? Je na to nějaký fígl, aby místo plnění nebylo vidět? Děkuji mnohokrát a přeji hodně spokojených šitíchtivých obdivovatelek a obdivovatelů.

Jitka

Děkuji za krásné náměty na šití polštářků, zápichů a hlavně Andělky. Hned se zítra do ní pustím :-) Mám dvě malé holčičky, takže jsem si jistá, že potěší :-) Jsem samouk na rodičovské dovolené, začala jsem patchworkem, ušila první kabelku, tak věřím, že podle Vašich námětů to také zvládnu :-) Tak Vám přeji spoustu dalších hezkých nápadů :-)

Jitka

Irena niedobova

Děkuji za moc hezký kurz šití ,hezky vysvětleno taky jsem si moc přála mít vlastní malý obchůdek a tam šít na zakázku.Přeji vám hodně štěstí at se vám daří.Irena

Ivo Sýkora

Dobrý den, tak po shlédnutí jsem ušila povlak na polštář pro ročního syna a proč dělat obyčejný, když se dají podle vás udělat, tak krásně hravé.
Děkuji.

Marie

Dobrý den,
děkuji za fajn návody. Jsou velmi srozumitelné.
Milé bylo setkání i s vámi na výstavě patchworku v neděli v Praze.
Už jsem zhlédla i další kurzy na Ikea.
Děkuji.

zdenka

Moc krásné věci,šiji sice už od 13 let,ale pořád se člověk něčemu učí a ráda se nechám i poučit,proto jsem šla do tohoto kurzu a budu se těšit na další díly a ráda přispěji i svými výtvory / časem :D /

Hana

Dobrý den, paní Katko, děkuji za Vaše podrobné a názorné návody. Jsem začátečnice v patchworku, už jsem toho ale docela dost úspěšně ušila. Jsem samouk, i když internet je velký pomocník. Váš kurz mě zaujal, hned jsem se dala do šití své první Andělky. Myslím, že se mi povedla, už jsem jí darovala kolegyni v práci, aby jí nosila štěstí. Připojuji fotečku, a přeji hodně úspěchů. Hana Ž.

Šárka

Dobrý den paní Katko, touto cestou Vás musím moc moc pochválit, za super kurzík šití. Já úplný antitalent na šití, co zvládne jen přišít manželovi knoflík na košili či montérky, jsem to pochopila ihned. Hned bych se dala do šití, ale chybí mi ta hlavní pomůcka a to je šicí stroj. Vše tedy šiji v ruce,ale toto se nedá. Bůch ví, jak by to dopadlo. Touto cestou, Vám přeji spousty spokojených švadlenek a spousty krásných hraček pro děti a Vášemu dítku hlavně pevné ZDRAVÍ. Šárka

Martina Dankova

Dobry den Pani Katka,
dakujem Vam za krasne inspiracie na uvod. Velmi ma Vase kurzy zaujali a urcite som si z nich nieco zobrala. A rada by som v kurzoch pokracovala, no vzhladom na nelichotivu "podporu" mladych rodin na Slovensku si to nemozem dovolit. Tak Vam este raz velmi pekne dakujem a prajem Vam vela uspechov a spokojnych zakaznikov :-)

Markéta

Skvělý kurz,šila jsem hned po shlédnutí,nedalo mi to,a dcerce ušila první panenku,sama si ji navrhla co se látek týče,ručičky místo křídel a barvu vlásků.A jelikož mě šití chytlo,tak jsem zkoušela i další věci.Moc děkuji za inspiraci:o)))!

Hanka

Děkuji za užitečné rady a moc roztomilé výrobky, ráda se sem vrátím.

Alena

Dobrý den Katko,
náhodou jsem objevila vaše zajímavé kurzy šití,
líbí se mi,jaké máte nápady,
určitě něco zkusím ušít podle vašeho
srozumitelného návodu.
Přeji hodně zdaru při další tvorbě.
S pozdravem Alena

Mária

Dnes som potrebovala narýchlo niečo ušiť vnučke, vzor som mala z Vášho kurzu, nie je to síce andelka...ale vnučku potešila

Monika Kandrikova

takze dnes som usila podla Vaseho navodu moju prvu podusku :) moc sa tesim na psika :)

Monika Kandrikova

uz dlhsie sa odhodlavam k sitiu roznych okrasnych veci ako su aj podusticky pre deti, a kedze som od manzela dostala na Vianoce sijaci stroj hned som sadla za internet a hladala inspiracie.Nastastie som narazila na Vas kurz!Hned zajtra idem do galanterie dokupit par "malickosti"ktore mi chybaju a idem skusit usit podusku na Ikea vankusik, ktory mam doma :) ked sa podari pridam aj foto.

Broňka

Dobrý den Kačko,
moc se mi líbí vaše videa a návody. Jsem samouk, takže mi často chybí začišťovací technika. Mohla byste mi poradit, jak zašít po vytvoření např. hračky otvor pro výplň? Zašíváte jej ručně nebo na stroji. Dále bych se chtěla zeptat, zda ve vašem kurzu, který bych si chtěla nadělit pod stromeček, najdu návod jak udělat např. oblouček, aby po otočení látky nebyl tvar kostrbatý?

Děkuji moc. Je radost vás sledovat.-)
Broňka

Jana Leskauerová

Dobrý den Katko,
dneska jsem náhodou objevila vaše kurzy a moc ráda bych také, jako čerstvá babička, začala šít. Už dávno jsem uvažovala o koupi šicího stroje, ale stále jsem to odkládala. Kdysi jsem měla šicí stroj po babičce, ale stále zacuchával spodní nitě a šití bylo problematické. Možná to mě odradilo. Myslíte, že šicí stroj z Ikey je opravdu kvalitní a mám si ho koupit? Není moc malý, je stabilní, není moc lehký a "drží na místě"? Neměla bych raději investovat více a koupit šicí stroj větší, klasický?
Vaše videa jsou úžasná, moc se mi líbí. Děkuji za odpověď Jana

Lenka Filková

Katko, Vaše video mne nadchlo! :-) Mám hroznou chut ušít mému malému Danečkovi všelijaký zvířátka, podle vašeho videa mám pocit, že to musím zvládnout! A taky ty polštářky! ♥ Nádnera, nádhera, nádhera! Chci je udělat jako vánoční dárek pro Dádovo kamarády! Barvičky na textil mám, pracuji s nima už dlouho, kreslím nažehlovačky, tak jde jen o to ušití a to si myslím, že s vaším návodem zvládnu! :-) Vaše videa jsou užasná, moc dobře se posloucháte a parádně vysvětlujete! ;-) Děkuji moc!

Dagmar Knotková

Milá Katko, moc hezké, dětem se to bude určitě líbit. Mohu, prosím, požádat o ty roztomilé "ksichtíky"? Jen bych polštářek nerada zkazila mojí kresbou.

Beata

dobrý den Katko
veľmi pekne dakujem za tento kurz je super, som v šití začiatočníčka a veľmi mi pomáha lebo tam vidím aj jednotlivé kroky ako sa to robí, prajem vam dobre nápady a nech sa vám darí................dakujem

Monika

Naprosto jste mě nadchla. Za chvíli vyrážím koupit nový šicí stroj :-) Chci moc poděkovat za nadšení, které jste ve mě vyvolala :-)

anna

uzasna prace.

Lenka Davidová

Dobrý den Katko,
konečně jsem mohla shlédnout video s Vaší tvorbou šití a moc mě to pomohlo. Jelikož jsem tak trochu pořád začátečník, tak mě Vaše ukázka posunula zase o něco dále a hned jsem sedla a ušila si 4 polštáře na gauč. Určitě ještě vyzkouším polštářky pro děti - bude hezký ježíšek. Těším se na další Vaše ukázky šití.

Děkuji a přeji pěkný slunečný den.
Lenka

Šárka

Milá Katko, sháněla jsem střihy na látkové hračky pro mrňouska a narazila jsem na Váš odkaz. Polštářek se mi líbil a určitě ho svým dětem ušiji.
Nemáte nějaké nápady na hračky nebo pestré závěsné hračky nad postýlku z filcu?
Děkuji s pozdravem pěkného dne Šárka

Ivana

Milá Katko,
velice dobře znám Vaši tvorbu. Setkáváme se spolu v Dubči. Pracuji ve ŠD a již několik hraček jsme podle Vašich střihů ušili. Krásná práce a děti jsou nadšené. Gratuluji k výborně udělaným kurzů moderního šití.
Jednoduché a velice dobře srozumitelné. Už se těším na další.
Děkuji a přeji pohodový večer.
Ivana

Marie Braucci

Dobrý den, bezva kurz, už se moc těším na další lekce. Neplánujete.....že bychom s Vámi v kurzu ušili třeba jednoduché šaty?
Díky za odpověd.
Marie

Jaroslava

Dobrý den Katko, vaše 1. lekce se mi moc líbí a určitě se o takový polštářek pokusím. Zkusím všechny varianty pro děti a vnoučátka. Děkuji a už se těším na další lekci. Přeji krásný den. Jarka

Mirka

Dobrý den Katko, také jsem samouk v šití.Polštářky ráda šiju pěkná inspirace pro vnoučky máte to pěkně vysvětlené,bezva kurz nerada se učím něco čtením.Děkuji a těším se na pokračování.Mirka

LENKA

Dobrý den Katko,Váš kurz jsem viděla na youtube a zaujal mě.Beznadějně jsem hledala něco pěkného pro děti k Vánocům.Protože jsem začátečník a učím se sama....je to někdy těžké a už jsem to vzdávala s pocitem že sem levá i když mě to baví a chci se naučit více věcí.Při shlédnutí vašich 3 kurzu na videu jsem konečně ty nejjednodušší věci pochopila:)....byli to pro mě velice cenné informace.Děkuji a doufám že budete mít těch videjíček mnohem víc.S přáním pěkného dne Lenka:)

Michaela Císařová

Dobrý den, Katko, děkuji za Váš bezvadný kurz, ještě dnes dokoupím chybějící pomůcky, abych zužitkovala zásobu látek. Kdysi jsem šila na syna od kalhot, pyžam, košil a zimních kombinéz, ale tím, že jsem samouk, dalo to moc práce. Těším se na další lekce - už mám zapsáno v diáři. Ještě jednou velký dík Michaela

Zuzana

Dobrý deň, podľa Vášho návodu som ušila dcérke vankúšik :-)

Barbora

Dobrý den Katko,

moc děkuji za Vaše lekce šití nápaditých hraček a věcí. Jsou tak inspirující, že po každém shlédnutém dílu, mám chuť jít si něco vyrobit. Sama jsem švadlenka samouk a určité detaily se mi objasnily. Je to rychlejší a lepší na zapamatování, než to studovat v knihách.

Ještě jednou děkuji,

Barbora

Hama

Dobrý den Katko,
máte krásné kurzy a děkuju za inspiraci :). Pokud to tedy nevadí, Váš nápad jsem použila i pro prodej. Ušila jsem polštářky pejsky a kočičky.
Máte krásné hračky i hezký obchůdek s materiálem, už jsem u Vás před časem i nakoupila. Ať se daří a za sebe i za šechny švadlenky děkuju:).

Eva Karlíková

Dobrý den Katko,
ušila jsem podle vašeho skvělého návodu polštářek pejska mému 3letému vnukovi na cestu autobusem do Chorvatska. Velmi si ho zamiloval na první pohled a pejsek dostal jméno Hafík. Vnouček nechtěl dát Hafíka z ruky, spinkal s ním, povídal si s ním, nosil si ho i na pláž, na loď, pejsek absolvoval i všechny výlety, chodil dokonce i na zmrzlinu a prý mu moc chutnala. :o) Děkuji moc za krásně srozumitelný návod, bez Vás bych to nedokázala. Jste úžasná. Eva

Lucie

Dobrý den Katko,
z Vašeho kurzu jsem nadšená. Vše srozumitelně vysvětlíte, že to musí pochopit snad každý. Vyzkouším co nejdříve. Akorát jsem nějak nenašla tu PDF přílohu, co jste zmínila. Děkuji moc Luci K.
kralovainfo@email.cz

Milena

Tenhle kurz mne opravdu nadchl. Váš kurz jednoduše popisuje postup šití praktického výrobku. Opravdu skvělé a i pro začátečníka lehce pochopitelné.
Díky

Katka

Katko,
jste opravdu velice šikovná a nápaditá. Máté skvělý (především praktický) kurz, ukazujete jednoduché a přitom velice efektní návody na šité věci. Já jsem v šití začátečník a proto se mi váš způsob vysvětlování (krok za krokem) velice líbí:)
pěkný den a ať se daří i nadále k.:)

Jana

Dobrý den,

Váš kurz se mi moc líbí! Jsem opravdu nadšená a už se nemůžu dočkat, až si udělám chvilku čas a zkusím něco vytvořit pro svoji dcerku. Nejvíc tím asi překvapím moji maminku, která mě od mala chtěla naučit šít, ale já se k tomu nikdy nějak moc neměla.

Děkuji za inspiraci a přeji hodně spokojených zákazníků :-)

Renata

Konečně!!! Jsem nadšená, vaším přístupem. Krasně vše vysvětlujete, mockrát Vám za tento přístup děkuji
a těším až vyšetřím chvilku a ušiji své skoro dvouleté dceři kočičku (polštářek) k narozeninám. Jen to kreslení obličeje - budu muset hodně natrénovat....
Renáta

Božena

Moc krásný kurz. :-) Chtěla bych doporučit dceři, tak koukám, jestli by podle Vás zvládla, je úplná začátečnice.
V předešlém příspěvku se píše o andělce. V kterém díle ji Katko máte?
Hezký večer
Božena :-)

valika

andelka, určite ju ušijem, bude pre vnučku.

Eva

Opět krásný návod i se střihovými přílohami. Andělku určitě zkusím. a ostatní drobnosti také. Moc děkuji za kurz.

Majda Legerská

Dobrý den, nejdříve sem si myslela že všechno bude nějak obyčejné ale třetí díl mě vyrazil dech:)
Vážně super kurz a andělka je boží:)))))
Přeji vám další skvělé nápady a hodně úspěchů ve vašem šití ML.

Lenka

Dobrý den. Jsem ráda , že jsou kurzy ke shlédnutí . Ráda šiji a není nad to se podívat jak na to. Děkuji

Lucka

Krásný den, děkuji za bezva nápad, dcera měla svátek tak jsem ho hned využila. Marně se tu snažím přidat fotku mého dílka, nevím kde je problém, ale foto mi nejde nahrát. Tak snad někdy jindy. Koukala jsem i na Vaše internetové stránky obchodu broucek, kde jsem objevila spoustu krásných věcí. Díky za úžasnou inspiraci a už se těším na další návody a rady.

Lucie

Krásný den, moc se mi líbil materiál, o kterém jsem zatím neměla ani tušení - oboustr. nažehl. vlizelín...vydala jsem se do místního šicího centra, kde mi ochotně vlizelín prodali, ale až doma jsem zjistila, že žádnou slupovací vrstvu nemá a že se pouze zažehluje - rovnou zažehlí dvě látky na sebe - nelze nejdřív na jednu a pak teprve na druhou...taky nedrží moc dobře...takže jedině látky stejně ještě sešít...Vydala jsem se do centra znovu, ale když jsem vysvětlovala, co přesně chci, tvrdili mi, že neví, co to je... :) Poradila byste, kde seženu, to, co používáte Vy ve videu? :) Předem děkuji za odpověď. Lucie

Lenka

Katko, přestože nešiji, o koupi stroje zatím pouze přemýšlím, Váš kurz se mi moc líbí. Jednak předvádíte neotřelé a opravdu krásné nápady a jednak je Váš projev jako lektorky perfektní.
Přeji mnoho úspěchů v dalším tvoření.

Marta

Super akce, mám hodně plánů,jak toto všechno realizovat. Jsem ráda, že jsem tyhle kurzíky našla. Ať se daří všem tvořit cokoliv pro radost.

Lída

Dobrý den paní Katko. Děkuji za hezké a nápadité návody a doufám, že díky vašim skvělým kurzům se mi o prázdninách podaří "přitáhnout k šití" i moje vnučky. Věřím, že je to bude bavit. Díky za úžasnou inspiraci.

Alena

ďakujem za privítanie, kurz sa mi páči, mám rada videokurzy. Veď aj sa vraví, že je lepšie raz vidieť, ako dvakrát počuť. Prajem veľa úspechov. Alena

Radmila Kačerovská

Dobrý den,šiji již dlouho a nějaké hračky jsem také našila.Ale stále je se co učit.A vy nám to ukazujete moc pěkně.To musely pochopit i ty švadlenky,které nejsou až tak zběhlé.Podle vašich rad jim to půjde hezky od ruky a udělají radost dětičkám i vnoučátkům.Již se těším na další díly.Díky Radmila

Lou

Kurz se mi líbí ! :) Snad mamku už konečně přesvědčím,aby mě naučila šít na stroji :D

Tereza

Paní Katko,
děkuji za inspiraci a těším se až se pustím do šití. S touto myšlenkou koketuji již nějaký čas, ale stále jsem neměla odvahu. Vy jste mi ji dodala hned svým prvním videem. Děkuji

Milena Sýkorová

Milá paní Katko, myslím, že Vaše kurzy budou inspirovat i maminky a babičky, které se jinak do šití nechtějí pustit. Vy jim totiž ukazujete, že to není nic složitého a mohou udělat svým dětem nebo vnoučatům drobnosti, které je budou provázet po celý život. V dětském věku jako hračky, v tom dospělém jako nostalgická vzpomínka na dětství a s láskou ušitou hračku. Sama jsem babička a vím, že všechny moje děti někde hluboko ve skříni ukrývají podobnou hračku. Vaše hračky mě inspirují a teď je šiji vnoučatům. Přeji Vám hodně nápadů a dalších úspěchů ve Vašich projektech. Milena Sýkorová

Štěpánka

Jednoduchou formou vysvětleno vše potřebné. Moc vydařený kurz, na který mě bavilo se dívat. Děkuji milá paní Katko, že jste se s námi podělila :)

Dagmar

Nakoukla jsem ze zvědavosti protože také šiji, jsem velice překvapena kurz Katky je zajímavý, srozumitelný i naprostému laikovi, ale i já která leta šiji jsem se v něčem poučila....vše jednoduše ale věcně vysvětleno..žádné zbytečné zdlouhavé přednášky. Dalo by se říci že i ti kteří nevědí zda to zkusit se po zkouknutí tohoto kurzu do šítí s nadšením vrhnou...je jedno zda se jim to povede více či méně..vyrábíme přece proto aby jsme někomu udělali radost .....Myslím že mi dají ostatní za pravdu když vyzvednu to, že Katka vystupuje sama bez dalšího komentátora který by ji bombardoval různými otázkami a neustále do její práce mluvil..jak to vídáme v různých TV pořadech pro rukodělce....Katko těším se na další díl a jak mne nikdy podobné hračkobulánky moc nebraly tak si to jedno zvířátko určitě ušiju... :)
dagmar

Iva

Super, super, super !!! Jsem úplně nadšená. Jednoduchou a srozumitelnou formou vysvětleno - perfektní !!! Děkuji a už se těším na další ♥
Iva

Michaela

Dobrý den,
jak začít. Hledala jsem nějakou inspiraci a narazila jsem na tyto kurzy. Šiji již nějakou dobu, ale chtěla bych se zdokonalit v malování na textil, takže se těším na druhý díl kurzu. Kniha je rozhodně dobrý nápad, trochu mě vadí, že dostupné knihy jsou převážně v angličtině (Tilda atd.)
Díky Míša

Eva Debnárová

Chválím moc,Pěkně udělané,srozumiltelné,Jste moc příjemná. děkuji.

Martina Bánoková

Milá Katko, už po shlédnutí prvního dílu musí být každému jasné, že tvoření a předávání zkušeností vás moc baví. Máte velice příjemné vystupování a srozumitelně vysvětlujete to, co my kurzanti máme pochopit.
Před cca 1 rokem jsem od vás kupovala knoflíčky a byla to opravdu radost, jen se mi potvrdilo,to co jsem
si myslela...jste milé děvče a příjemným a milým přístupem k lidem. Přeji vám hodně spokojených kurzantů.
Martina

Lenka

Jedním slovem krása Katko. Oba díly jsou krásně udělané a pochopitelné i pro laika, jako jsem já. Teď mě velmi nadchla razítka, určitě budu muset nějaká pořídit jak pro sebe, tak pro starší dcerku. A hurá do tvoření :o) těch flekatých školkovských triček mám kupu, tak je obnovíme.

RENATA

milá katko :-) na vaše kurzy je radost se dívat a nemám nic co bych vám vytkla ukáže te všechno velmi podrobně. akorát se obávám když u nás není žádný specialní obchod není a tak nevím jestli razítka na textil a ty barvy koupím v papírnictví. nebo jestli máte přímo internetové stránky kde si je objednáváte.
omlouvám se , že vám odepisuji až ted,ale byla jsem na operaci s ramenem a dostávám se k tomu až ted.
ted mě napadlo jak jste říkala ,že pro ty mín šikovné stačí udělat tečku místo očka.tak by to šlo vyřešit tím , že na ten nákres namalujete i obličej a je to .:-)
jinak jste strašně moc šikovná a jsme ráda, že jste se do toho dala a strašně moc se těším na knížku se střihama hraček :-)
pěkný den přeje renata

Lucka

Dobrý den, podívala jsem se na Váš návod a je super. Určitě někdy využiju a doporučím známým. Přeji hodně úspěchů a budu se těšit na další kurz. Pěkný den přeji. Lucka

SVATKA

DOBRÝ VEČER KATKO,POSÍLÁM SAMOU CHVÁLU NA VELMI SROZUMITELNÝ NÁVOD.PEJSEK JE NÁDHERNÝ,TAK JEJ UŠIJU VNOUČKOVI K NAROZENINÁM.JSEM MOC RÁDA ŽE JSEM NAŠLA VAŠE STRÁNKY,MÁM INSPIRACI NA NOVÉ ŠITÍ.JEN TAK DÁL. SVATKA

Věra

Polštářek s pejskem je moc hezký a roztomilý. Ač moc nešiji, co nejdřív se do něj pustím. Máte velmi srozumitelný návod. Už se těším na další. Hodně úspěchů!

Ludmila

Dobrý den,
ze zvědavosti jsem si pustila tvůj kurz. V první lekci je návod na polštářek srozumitelný,perfektní.Je dobře, že jsou tyto kurzy, nebude taková uniformita. Já se sem tam mrknu, něco vyrobím. Kdybych se chtěla zúčastnit všech kurzů, tak musím žít dva životy. Jsou zajímavé,přitažlivé. Jen tak dál.

Lenka

Dobrý den Katko,
musím Vás pochválit za velmi srozumitelný návod na šití polštářku, ocenila jsem hlavně radu ohledně poměru při šití kapsy na zadním díle. Na šitou hračku pejska mám již odrostlejší dítě, ale těším se na další díl, kde budete malovat barvičkami na textil, občas s nimi taky něco tvořím, ale určitě budete mou novou inspirací ;-)
Lenka

Marta

Polštářek je roztomilý. Je to výborný nápad. Návod je názorvný a srozumitelný, bude se šít podle něho jedna báseň.
Už se těším na kurz na malování na textil. Hlavně mě zajímá, jaké barvičky používáš, je jich na trhu hodně různé kvality. Zatím jsem nic nezkoušela na textil nakreslit, ale ráda bych to vyzkoušela.

Marta

Krásný polštářek se srozumitelným výkladem! Moc se těším na další díly.

Nikola

Ahoj, kurz se mi moc líbí a nemůžu se dočkat dalšího. Opravdu klobouk dolů.

Dáša

Ahoj Katko,mě zaujal už samotný název kurzu a ráda jsem se na něj podívala ,protože takovéto tvořivé krásné nápady mám ráda ,určitě mě kurz moc potěšil a inspiroval a sama zkusím co nejvíc z něj a jsem zvědavá jak dopadnu.Moc povedený kurz a těším se na jeho další pokračování :)

Jitka

Pěkný kurzík. Polštářek bych zvládla, ale těším se na malování na textil.

Alena

Ahoj Katko, klikla jsem ze zvědavosti, ale moc ráda Tě poznávám a těším se na další videa. Je to moc dobrý nápad! Takže tě budu s potěšením sledovat a držet palce, abych to měla všechno stejně hezké, jako Ty :)
Alena (Ájama)

Ála

Je hezké,že se podělíte o své nápady, po shlédnutí už se mi honí hlavou jakou látku použiji a koho potěším,moc se na šití těším,jen si říkám jestli by se "obličej" neměl malovat před plněním???

O lektorovi:

Lektor

Katka Dachovská - Švadlenka

Ahoj jmenuji se Katka Dachovská a připravila jsem pro vás zajímavý kurz šití pro začátečníky. 

Mohlo by Vás zajímat:

 • Kurz

  7 735 účastníků

  Krásná a sama sebou - kurz líčení

  Lektor

  Michaela Baronová
  lektor7 735 x

 • Krásná a sama sebou - kurz líčení

  V kurzu líčení se naučíte citlivě uchopit ženskou krásu, dát ji na odiv světu a každý den budete mít perfektní makeup.

 • Kurz

  1 618 účastníků

  Vaříme zdravě pro děti

  Lektor

  Ilona Dostálová
  lektor1 618 x

 • Vaříme zdravě pro děti

  Naučte se zdravě vařit pro děti a získejte spoustu nápadů na přípravu zdravých, kvalitních a nutričně hodnotných pokrmů.

 • Kurz

  2 471 účastníků

  Šití výbavičky pro miminko

  Lektor

  Terezie Jedličková Vojtková
  lektor2 471 x

 • Šití výbavičky pro miminko

  Naučte se ušít vlastní originální výbavičku na miminko, od oblečení, přes deky až po spací pytel či zavinovačku.

 • Kurz

  1 041 účastníků

  Orientální břišní tanec - DVD Technika shimmy a akcentů

  Lektor

  Katka Derouet (Krejčová)
  lektor1 041 x

 • Orientální břišní tanec - DVD Technika shimmy a akcentů

  Exkluzivní možnost zhlédnout původní DVD, které je jinak již několik let zcela vyprodané.

 • Kurz

  315 účastníků

  Orientální břišní tanec - DRUM SOLO s bubeníkem

  Lektor

  Katka Derouet (Krejčová)
  lektor315 x

 • Orientální břišní tanec - DRUM SOLO s bubeníkem

  Naučte se nové taneční pohyby, krásné kombinace a tančete s Katkou DRUM SOLO v doprovodu bubeníka.

 • Kurz

  99 účastníků

  Život s diastázou

  Lektor

  Radka Šefferová
  lektor99 x

 • Život s diastázou

  Vyriešte všetky problémy súvisiace s diastázou a získajte späť pevné brucho a sebavedomie.

Všechny naše kurzy obsahují neplacenou a placenou část.

Vstup do kurzu je vždy zdarma a nikdy nezavazuje k nákupu.

U placených částí vždy platí 100% záruka vrácení peněz.

Naše kurzy můžete přehrávat kdykoliv na PC, mobilu i tabletu.

CHCI SE STÁT LEKTOREM

Máte zájem stát se lektorem a natočit svůj kurz?

VÍCE INFORMACÍ    

CHCI DAROVAT

dárkový poukaz

JAK POUŽÍT

dárkový poukaz

DÁRKOVÉ POUKAZY