Chcete vědět, jak to dopadne, když si zakoupíte naše Kurzy? Přečtěte si, co o placených kurzech říkají naši zákazníci.

 

KURZ PILATES má své fanynky v online i živém světě!

Spokojené a krááásně protažené zákaznice kurzu PILATES – lektorka Jolana Novotná

 • Je to to nejlepší co můžu pro své tělo udělat. Pravidelně cvičím už tři roky a přestala mě bolet krční páteř, která mě již bolela permanentně. Oceňuji profesionální přístup.

Martina Schejbalová

 • Na Pilates cvičitelky Jolany Novotné docházím již asi 4 roky a docházím velmi ráda. Nejen, že jde o příjemně strávený čas, který si jako velmi zaměstnaná žena pro sebe udělám, ale především mi toto cvičení velmi pomáhá. Již mnoho let mám problémy s páteří a klouby a po letech cvičení aerobiku a podobných temperamentních aktivit jsem byla nucena hledat jiný druh pohybu, který by mi pomáhal udržovat fyzickou kondici, ale zároveň byl vhodně zvolený i pro mé zdravotní problémy.
 • Pilates je to pravé. Velmi mě potěšilo i doporučení význačného rehabilitačního lékaře MUDr. Poppera Eduarda, který mi nejen tento druh sportu doporučil, ale konkrétně se zmiňoval i o výborné cvičitelce, kterou doporučil. To, že jmenoval Jolanu Novotnou, ke které jsem již chodila, mě samozřejmě velmi potěšilo. Je to jistá známka odborné kvality! Cvičení mi pomáhá od bolesti páteře, což je skvělé. Velmi oceňuji i možnost cvičení doma s online programem Pilates, protože díky tomu mohu opečovávat své tělo, když se mi nehodí jít do cvičení.

Mgr. Monika Bourová –  ředitelka školy – Mateřská škola, základní škola a praktická škola Daneta Hradec Králové

 

 • Dobrý den Jolano, chci Vám znova 🙂 poděkovat za Váš skvělý program Pilates! Cvičím dle potřeby, někdy i mimo cvičení cvičím přes den jen nádech-výdech, je to naprosto skvělé. Mám skoliozu s pravou rotací a ploché nožky, takže mi to cvičení maximálně vyhovuje, je to lepší než chodit na rehabilitace a je to lepší než chodit z fleku na jogu. Takže děkuji, že jsem Vás objevila. Judita 

 

 • Desítky let jsem trpěla místy až krutými bolestmi hlavy a krční páteře, proto jsem průběžně využívala léčebnou péči rehabilitační kliniky; tam jsem se v roce 2008 se poprvé podrobila cvičení na posílení tzv. hlubokého stabilizačního systému páteře, z něhož vychází také metoda pilates. Po ukončení léčby jsem hledala možnost, jak v tomto typu cvičení pod odborným vedením pokračovat.O cvičebním rehabilitačním programu pilates paní Jolany Novotné jsem se dozvěděla šťastnou náhodou od své známé fyzioterapeutky.
 • S ohledem na výše řečené jsem do programu nastupovala již do určité míry poučená o principech a cílech této metody cvičení. Přístup paní Jolany však od první hodiny ve všech směrech mnohonásobně předčil má očekávání: paní Jolana především projevuje hluboké znalosti dané problematiky včetně anatomie a (pato)fyziologie struktur pohybového aparátu a své stále nové cvičební hodiny má pečlivě připraveny. Tyto znalosti systematicky uplatňuje při vedení všech cvičení, klientům vždy vysvětlí provedení cviku, jeho účinky a smysl. Důležitou a sympatickou přidanou hodnotou je trvalé optimistické ladění, laskavost, přátelskost a takt v přístupu ke cvičencům.
 • Čtyři roky jsem nadšenou klientkou Jolanina cvičebního projektu. Nejenže jsem se zcela zbavila chronických bolestí hlavy a krční páteře, zlepšila si držení těla a zvýšila rozsah kloubní pohyblivosti, každé cvičení (i to domácí, podle doporučení lektorky) mi navíc přináší pocit spokojenosti a dobrého zdraví.
 • Po pětileté vynikající zkušenosti se cvičením u Jolany Novotné v pravidelných kurzech jsem uvítala novou možnost sdílet cvičební program kdykoliv, a to formou online kurzu. Vytvořený program mě potěšil stejně jako živé cvičení s Jolankou, je srozumitelný, obsahově vyvážený, příjemně přátelský a přitom vysoce profesionální.
 • Jednotlivé lekce mají rozumnou délku trvání kolem 30 minut. Vyhovuje mi cvičit takto podle online kurzu zpravidla obden, vždy jednu lekci. Při deseti lekcích se obsažené cviky dají dobře zažít a současně se neomrzí. Děkuji za užitečné dílo.

MUDr. K. Boušová

Skočím na kurz PILATES, zkusím si zacvičit ZDE>>

 • Milá Jolano,
 • Chci Vám moc poděkovat, že tak dobře vedete kurzy pilates a hlavně, že jste mě přesvědčila, ať je s Vámi zkusím. Jak víte, mám několik let velké potíže s krční páteří. Za pár měsíců pod Vaším vedením, jsem značně snížila léky proti bolesti, spíš by se dalo říct, že je nepotřebuji. Přiznávám, nevěřila jsem, že by k tomu mohlo dojít, protože jsem vyzkoušela kde – co.Přesně se potvrdila Vaše slova, že se nejdřív můj stav pravděpodobně zhorší, ať vydržím! Vydržela jsem, i když už jsem byla rozhodnutá, že to vzdám:-) Ještě, že jsem to neudělala. Cítím se celkově líp a nikdy by mě anticvičence nenapadlo, že budu pravidelně cvičit a ještě se na to budu těšit. Na závěr Vám dávám jedničku z hvězdičkou za to, jak vše vysvětlujete.

Jana Trutnovská

První krůčky s FIMEM

Mám ráda ruční práce, ráda koukám na internetu, jak někdo něco tvoří. Tak jsem přišla na práci s fimem a stala jsem se vášnivou teoretičkou. Nemám žádné výtvarné vlohy, proto musím „opisovat“. Abych to měla i s českým komentářem, zakoupila jsem si kurzy pí Brýdové. A koukala a koukala. Pak došlo k nákupům materiálu a pomůcek. Tím ale skončilo období očekávání a nastala tvrdá realita. Ať jsem zkusila cokoliv, nic mi nešlo tak krásně a lehce jako v jejích kurzech. Místo krásné spirálky šišabona, při krájení plátků deformace, při blendování se mi lepila hmota na tělo strojku tak, že jsem si pás přetrhla. S extrudérem to taky nebylo na 100 %. Pravda je, že v době mých pokusů v červenci bylo obrovské vedro a fimo i cernit byly moc měkké.

Dávala jsem je tedy chladit do lednice. Při mužově šmejdění po něčem na zub se každou chvíli ozvalo – jé co to tam máme dobrého – a nemohl si zvyknout, že to není k jídlu. Nevěděla jsem, jestli v mé horkovzdušné troubě se podaří upéct. A vyšlo to, i když nastaveno jen na 110 st. Poprvé v životě jsem držela v ruce vrtačku, abych vyzkoušela do upečeného dělat dírky. I to byla nová zkušenost. Potahla jsem si víčko krabičky na léky. Není to vůbec dokonalé, ale mám z ní velikou radost. Teď mám trochu pracovní pauzu, ale už se těším, jak na podzim s malými vnučkami budeme vyrábět korálky apod. Samozřejmě opět podle kurzů Moniky Brýdové. Publikovat tyto kurzy byl úžasný nápad, jsou srozumitelné a inspirativní.

fimo-krabicka-viko

K. Netíková

Absolventka kurzu: FIMO květinová louka > >

 

 

 

.

Dobrý den,

absolvovala jsem u vás kurzík zdobení dortů a posílám fotečky dortů na kterých jsem uplatnila hlavně super postup na růžičky 🙂 a postup na potahování dortu. Ještě jednou díky za skvělý kurz a doufám že ještě někdy bude i pokračování.

zdobeni-dortu-reference1Jana Holubová

Absolventka kurzu: Zdobení dortů > >

 

.

.

Dorty pro celou školku

Zakoupila jsem si u Vás kurz „Zdobení dortů“. Vzhledem k tomu, že jsme poměrně velká rodina, tak jsem se rozhodla, že dorty pro jednotlivé oslavy budu dělat sama a „VY“ mi s tím určitě pomůžete. Když jsem shlédla první části kurzu zdarma, rozhodla jsem se v něm pokračovat, protože mne velice zaujal způsobem jak naučí úplné začátečníky vytvářet krásné dorty pro oslavence.

Když jsem svůj první dort vytvořila, bylo to pro mou dceru „cukrářku“ naprosté rozčarování a sklidila jsem nejenom obdiv, jak jsem šikovná, ale také kde jsem vzala inspiraci a kde jsem se to naučila. Tohoto jsem si samozřejmě vážila a posunulo to mou pomyslnou příčku v umění zdobení dortů zase výš. A tak jsem začala vyrábět mašle, květiny, lístečky a zanedlouho jsem se pustila i do vytvoření „Krtečka a myšky sedící pod obláčky a sluníčkem“.

Toto mělo takový ohlas, že jsem musela vyrobit dort na oslavu pro mou 3 letou vnučku, která své narozeniny slavila ve školce, kam jsem zase vyrobila dort s další figurkou – medvědem a myškou. Dětem se to moc líbilo a také chutnalo. Toto je pro mne asi to NEJVĚTŠÍ ocenění!! Nyní díky Vašemu kurzu si u mne známí a příbuzní objednávají dorty na oslavy narozenin a já s „Velkou pýchou“ a Nadšením je tvořím díky kurzu „ZDOBENÍ dortů“.

Už se těším na další pokračování tohoto kurzu, který si určitě zase koupím! Moc Vám děkuji, že děláte nejenom mně ale i ostatním takovou radost!!!

zdobeni-dortu-reference2Jana Boubínová, Praha

Absolventka kurzu: Zdobení dortů > >

.

.

Tvoření je nejlepší lék na deprese

mám 36 rokov a už od detstva som robievala so starkou rôzne ručné práce, pletenie, háčkovanie aj vyšívanie. Bývam v malej dedinke – som vydatá a mám 2 deti – 14 ročná dcéra a 8 ročný syn, pracujem v banke čo ma doslova ubíja, stále som hľadala niečo na tvorenie.

Vždy som sa chcela naučiť niečo nové, žial u nás kurzy ani náhodou. Tak som začala šiť patchwork tak trochu sama od seba – a keď som natrafila na Váš kurz – kurzy, tak som neváhala ani sekundu – patchwork kúpený. Z toho ma najviac zaujali zipové tašky no niečo super, tak ja u šijacieho stroja a dcéra pri počítači a zastavovala video. 🙂 Ale to mi nestačilo, tak som pozerala tie ostatné kurzy – časti zadarmo a vtedy som ešte ani nevedela čo to je polymerová hmota, tak som začala pozerať. Wau druhý deň kúpený strojček na cestoviny a kúpený kurz, tretí kurz od p. Brýdovej ešte nemám, až keď si kúpim extrudér… 🙂

kurzy_patchwork_fimo

 

A do tretice kurz pedig – no radšej ani nepoviem koľko som už investovala do prútia, ale niečo sa už vrátilo v podobe predaného košíka- a mám ďaľšie objednávky 🙂 Neviem sa dočkať novým častiam – pokračovaniu 🙂 Na sociálnej sieti chvália moje výrobky, potešila som veľa žiačikov s ušitými zipsovými – jedinečnými peračníkmi. 

kurzy_pedig

Ešte jedna veľmi podstatná vec. Rada od mojej známej psychologičky. Na depresiu je najlepší liek venovať sa nejakému hobby. Vtedy sa človek sústredí na to čo tvorí a nemá pochmúrne myšlienky.

Môj sen je stať sa lektorkou, organizovať kreatívne kurzy, živiť sa tým čo ma baví, čo ma posúva dopredu. Zo srdca Vám želám čo najviac záujemcov o kurzy, a ešte viac spokojných, ktorí si kúpili kurz a vrátia sa kúpiť nový a zase nový.

Veľké ĎAKUJEM 🙂

Annamária Kotianová, naše věrná fanynka a výherkyně kurzu zdarma

Absolventka kurzů: Patchwork, Fimo kvetinová lúka, Fimo textúry, Pedig > >

.

Čeho já se tedy ještě nedožiji

Teprve jsem začala s pedigem a vytvořila jsem zatím jen jeden výrobek podle Vašeho kurzu pro radost. S paní lektorkou Kajjkou to šlo báječně, připadala jsem si jako kdybych byla přímo někde na kurzu. Všem v rodině se moje snažení  líbilo, tak jsem se rozhodla, že budu pokračovat a že se v pletení zdokonalím. Nejlépe to   komentoval můj muž, když viděl do čeho jsem se pustila,- „čeho já se tady ještě dožiju.“ Ale musím říct, že se mu to evidentně líbilo. Pravdou je , že už jsem dělala různé ruční práce od pletení, šití, vyšívání, dekoupage… atd. Tak se jeho výroku ani nedivím.

Jsem už 2 roky pracující důchodce a zvažuji, že už budu pouze důchodce (podle EU senior :-)) a chtěla bych se věnovat právě těm ručním pracím. Mám  čtyři vnoučata, z toho dvě vnučky, které se mnou toto mé výtvarné nadšení sdílí a jsou taky velmi zručné. A když slyším, „babi ty jsi dobrá“, tak mám dvojnásobnou radost a novou chuť do dalšího tvoření. Takže nevylučuji, že v budoucnu u Vás zkusím ještě nějaký další Kurz pro radost. U teď se těším. 😀

pedig-referenceV. Sládečková

Absolventka kurzu: Pedig > >