Rádi žijete naplno a zkoušíte nové věci? Víte, že ruční práce skvěle rozvíjí paměť a podporují mozkovou činnost? Popusťte uzdu své fantazii a kreativně relaxujte. Bojujte proti stárnutí mozkových buněk tvořivou činností.
Chainmaille, je tvorba šperků z drátků a korálků. Do každého šperku můžeme dát kus sebe. Vlastnoručně vyrobené šperky budou odrazem naší osobnosti. Potřebujete dát o sobě vědět? Řekněte pomocí šperků, co cítíte.

 

Původ a technika chainmaille

Chainmaille neboli kroužkování je tvořivá výrobní technika, která se používá v Evropě asi od pátého století. Z angličtiny se k nám dostal výraz chainmaill, který v překladu znamená doslova kroužková košile. Technika kroužkování je momentálně v USA a Kanadě populární již několik let. Původní název pochází ale z francouzského názvu macula, což znamená síť. Kroužkování bylo na samém počátku doménou výrobců válečné zbroje, nikoli šperkařství.
Dnes se mimo obor šperkařství tato technika používá při výrobě výztuh u ochranných prostředků pro dřevorubce, balistických vest nebo jako ochrana před žraloky u potápěčů. Pokud jde o řemeslo a kreativní tvorbu, využívá se chainmaille při tvorbě historických zbrojí a dobových předmětů.
Nádhernou technikou kroužkování mohou vznikat produkty dotknuté evropskou, keltskou, japonskou, perskou či byzantskou kulturou. Pole působnosti je tedy dostatečně široké pro rozvíjení a zdokonalování různých variant této techniky.

chainmaille výroba šperků

Kreativní tvořivost

Nechybí-li nám trpělivost, preciznost a kreativita, je tato činnost jako stvořená pro nás. A jestli zmíněné vlastnosti zrovna nejsou naší doménou, přesto stojí za to tvorbu šperků zkusit. Tyhle vlastnosti lze i získat. Právě propadnutím kouzlu tvořivého řemesla se těmto vlastnostem naprosto přirozeně učíme nejlíp. A kdo ví, třeba právě nastal okamžik, kdy vymyslíme způsob techniky jedinečné a vlastní.
Pomocí videokurzu Chainmaille se můžeme naučit vytvořit originální náramek nebo třeba náušnice. Pronikneme do tajů tvorby japonské kytičky, či nádherných šperků v byzantském stylu. Nahlédneme do tajů kombinace drátků s dalšími materiály, jako jsou korálky, vinuté perle, krystaly Swarovski, minerály i drahé kameny. Názorné vysvětlení tvorby základních vazeb, provlékání drátěných kroužků s tvorbou efektních doplňků ve videokurzech určitě nechybí.
Šperk, který si sami vyrobíme, nebude mít nikdo jiný. Bude prostě jedinečný. Jája Kavalírová zvaná Tabytha vyrábí naprosto mistrně šperky z drátků, korálků a hliníkových kroužků. Jste-li právě na rodičovské dovolené, naučí vás i pomůcky pro kojící maminky a klipy na dudlíky pro vaše děti.
Videokurzy jsou skvělým způsobem, jak proniknout do tajů tvorby šperků. Pokud něco vidíme na vlastní oči a můžeme to do slova odkoukat, učíme se to naprosto přirozeně. Jde nám to zkrátka nejlíp. Zajímá vás, jak se vlastně takové šperky tvoří?

Podívejte se na video Chainmaille – šperky z drátků a korálků a vyrobte si šperk. Jen tak, pro radost

chainmaille výroba šperků