Na žádně oslavě narozenin by neměl chybět dort. Na trhu je spoustu lidí, kteří vám jej připraví na zakázku, ale nebylo by fajn si udělat vlastní? Z kuchyně se line neodolatelná vůně právě upečeného korpusu, ale co s ním dál? Po přidání náplně před sebou máte již téměř hotový dort, ale stále mu chybí pomyslná třešnička, kterou je ozdoba. My vám dnes ukážeme, jak ho potáhnout fondánovou hmotou.

Příprava dortu

Předtím, než začnete nanášet samotnou fondánovou hmotu, musíte si dort předpřipravit. Vezměte si máslový krém, kterým potáhněte nejdříve boky a poté i horní část. Krém lehce rozmazávejte a začišťujte mírným tlakem na lžíci na korpus. Abyste dosáhli lepších výsledků, pokračujte v začišťování ještě cukrářskou stěrkou, kterou krém pěkně vyhladíte.

Takto připravený dort umístěte ideálně na 24 hodin do lednice, aby dostatečně vychladl. Pokud nemáte tolik času, v krajním případě lze dobu zkrátit i na 2-3 hodiny, ale pamatujte na to, že čím je dost vychlazenější, tím lépe se vám bude následně potahovat fondánovou hmotou.

Snímek obrazovky 2015-04-26 v 17.01.18

Práce s fondánovou hmotou

Fondán se dá velmi lehce barvit gelovými barvami a dle použitého množství lze měnit i jejich odstín. Barvu nejdříve naneste na párátko, které následně otřete do hmoty a začněte ji zpracovávat, aby lehce zvláčněla. Chcete-li světlejší odstín, dáte barvy méně a naopak. Tímto způsobem si můžete opravdu hrát tak dlouho, dokud nebude přesně dle vašich představ.

Snímek obrazovky 2015-04-26 v 17.02.10

Abyste mohli obarvený fondán použít na dort, je třeba ho pořádně vyválet. Doporučuji pracovat napříkad na silikonové podložce, aby se vám hmota nelepila na podklad. Dopředu si promyslete, jak velká má placka být a vyválejte ji do stejné tloušťky po celé ploše. Hmotu si postupně otáčejte, pořád se snažte udržovat kruhový tvar a nakonec ji pomocí hladítka vyhlaďte od různých mikrotrhlinek.

Nadešel čas, abyste přenesli hmotu na dort. Položte si do jejího středu váleček, následně ji přes něj přehněte a takto fondán přeneste na dort. Snažte se hmotu nasadit hned napoprvé tak, aby i po jejím přiložení na bok dortu nikde nechyběla. Při pozdějších korekturách se již velmi špatně odlepuje a jsou s tím jen starosti navíc.

Snímek obrazovky 2015-04-26 v 17.03.15

Nanesenou hmotu je třeba pořádně uhladit, začněte opět hořejškem dortu a postupně přecházejte na boky. S hladítkem pracujte spirálovitě po celém obvodu, nesmí se stát, že byste neprve uhladili jednu stranu a poté se pustili do další.

Dolní část hmoty jemně přitlačte ke hraně dortu a opatrně odřízněte přebytečný fondán, který dále skladujte v sáčku, aby neoschnul. Celý dort ještě jednou vyhlaďte a máte hotovo.

Snímek obrazovky 2015-04-26 v 17.03.45

Chutnalo vám? Myslím si, že se dort musel líbit jak chuťovým pohárkům, tak očím. Vyzkoušejte si další způsoby zdobení v kurzu Zděňky Michnové – Zdobení dortů.