Stále se vám nedaří dosáhnout vašeho cíle? Chtěli byste se dozvědět, jak být v životě úspěšnější? Nejdůležitějším krokem je touha něco změnit, říct si “mám toho dost”! Děláte věci, které vás zároveň i naplňují, nebo je děláte bez zájmu a pouze např. pro peníze (práce)? Dnes si představíme tři klíče, díky kterým můžete dosáhnout toho, co opravdu chcete.

První klíč – pozornost

Mnoho lidí si stále stěžuje, že jsou tlustí, chudí, neúspěšní, atd. Aniž by si to  ale uvědomovali, dělají jednu základní chybu. Soustředí se na to, co nechtějí. Stojíc před zrcadlem si přohlížejí své tělo a vidí všude jen onen tuk, ale nebylo by lepší a více motivující pozorovat jeho postupný úbytek? Nezaměřujte svou pozornost na něco, co nechcete.

Zkuste si sami pro sebe říct, kam byste chtěli svou pozornost zaměřit, co byste vlastně chtěli dělat? Pamatujte, že dokud budete dělat věci jako většina, dostanete podobné výsledky, jestliže je však budete dělat jinak, zákonitě se dostaví i odlišné výsledky.

Snímek obrazovky 2015-04-24 v 8.19.57

Druhý klíč – koncentrace

“Myšlenka vládne tělu, správně myslet znamená tvořit.” – Dale Carnegie. Při cestě za úspěchem je důležité soustředit se na určitý cíl a plně se na něj koncentrovat. Jistě přijde chvíle, kdy vás přepadnou negativní myšlenky typu “to nedáš”, “jsi looser”, “vykašli se na to”, ale nesmíte se jim podvolit, vytrvejte na svojí cestě a úspěch se brzy dostaví!

Již Aristoteles řekl, že ze všeho nejvíce vyčerpává nečinnost. Mozek je totiž unavenější pokud se nudíme, než při koncentraci myšlenek jedním směrem. Dejme si příklad dospívající kluka, který přepíná programy na televizi. Pár vteřin běží zprávy, pár dalších sport, poté telenovela a nakonec seriál. V podstatě tedy viděl vše, ale nic z toho pořádně a jeho myšlenky v mozku lítaly chaoticky z jedné strany na druhou.

Snímek obrazovky 2015-04-24 v 8.20.58

Třetí klíč – akce

Velice podstatnou součástí při cestě za úspěchem je právě akce, bez které se prostě ve většině případů nepohnete dále.

Ukažme si to opět na příkladu našeho teenagera. Pokud bude sebevíc toužit po přítelkyni bez toho, aniž by vyšel do společnosti a seznamoval se s novými lidmi, má velmi malou pravděpodobnost úspěchu. Šance, že mu při sledování televize zítra ráno zaklepe na dveře dívka se slovy “ahoj, jsem tvá nová přítelkyně” je asi taková, jako že vám zítra spadne na hlavu meteorit.

Proto se nebojte a jděte do akce! Jen tak se můžete posouvat dále po vaší cestě za úspěchem. Jistě vás časem přepadnou pochybnosti a strach, ale pamatujte si, že jediné vaše omezení je to, které si sami určíte.

Snímek obrazovky 2015-04-24 v 8.22.10

Chcete se dozvědět, jak tyto tři klíče správně používat v praxi? Na co si dávat pozor a na co se zaměřit? Podívejte se ještě dnes na kurz Františka Kozáčeka – 3 KĽÚČE K VÁŠMU ŽIVOTU, kde se dozvíte vše podstatně a ještě mnohem víc! Vstoupit do kurzu >>