/www/doc/www.kurzyproradost.cz/www/cs/wp-content/themes/kpr/header.php on line 48
">

Powertex: Zaútočte letos na dárky trochu jinak!

Nesnášíte všechen ten stres spojený s nakupováním dárků? My také ne. Přeplněné obchody, ucpaná parkoviště, nepřeberné množství zboží, labyrinty regálů a hodiny promarněné roztěkaným vybíráním…

Kolem nás se v poslední době rozprostírá tolik možností, že je téměř nadlidský úkol si jednu zvolit. O to těžší je to v dnešní konzumní době, kdy si každý koupíme to, co chceme a potřebujeme.

A právě proto budou vždy vlastnoručně vyrobené předměty tou nejmilejší volbou. Jak pro nás, tak i pro obdarované.

Vánoce se pomalinku zákeřně blíží. Po špičkách cupitají do místních obchůdků a jako předvoj posílají čokoládové figurky Mikulášů. Už teď se v našich hlavách kalkulují všechna ta úděsná čísla, která se dříve či později projeví na našich účtech. Co takhle se tomu šílenství letos vyhnout, zachránit peněženku i životní prostředí a zahřát něčí srdíčko dárkem, s nímž jsme si dali skutečně práci?

Pokud letos nemáte žádné nápady, pomůže vám opět naše kreativní legenda Jana Školaudyová v kurzu Powertex. Nebojte se, nejde o žádnou upocenou aktivitu v tělocvičně.

Powertex je ztužovač textilu fungující na vodní bázi, hustá polyesterová kapalina známá pro svou schopnost dělat divy s věcmi, které byste jinak nejspíš vyhodili. Proto se o práci s touto zázračnou tekutinou mluví jako o recyklační technice. Jakmile ji ovládnete, Matka příroda vám určitě poděkuje, protože odeberete další kousíček z jinak obrovské tíhy na jejích znečištěných bedrech.

Photo Credit: amaranto 13 via Compfight cc

Photo Credit

Zvládnete znovu upotřebit jakékoli použité nádobky, vyrobíte originální krabičky a misky, vázičky z lahví od kečupu a jaru, namalujete nevšední obrazy, oživíte oprýskané sochy, předěláte kýčovité keramické ozdoby od tchyně podle svého vkusu a vzniknou vám neobvyklé a hlavně odolné dekorační předměty na zahrádku nebo skalku. Garantujeme vám, že vaše dílo přežije deště i sněhové vánice, aniž byste ho museli uklízet hned, jak vidíte mračna na obloze.

Využijete zbytky látek, krajky i roztrhané dečky, staré hadříky a prošlé obvazy z automobilové lékárničky, které už dávno ztratily na sterilitě. Jejich řasením a tvarováním vám vznikne plastický povrch, se kterým dále pracujete patinováním. Metoda se dá krásně kombinovat s dalšími uměleckými postupy.

Paní Školaudyová vám všechny své triky předá a představí vám i svou vlastní brožuru, kde celou techniku popisuje. Svůj um představila už v mnohých televizních pořadech. Vy ji díky online lekcím budete mít přímo ve svém obýváku. Uděláte si tak krásné tvořivé odpoledne s hrnkem kávy, za poslechu oblíbené hudby bez dalšího zařizování nebo únavného dojíždění.

Činnost samotná je velmi uklidňující. Všechno to patlání, šmudlání, tvarování, čvachtání, uhlazování, a mačkání funguje jako jakási příjemná domácí terapie. Zapomenete na každodenní starosti a překvapí vás nával euforie, jakmile dostane vaše snaha výslednou podobu. A věřte nám, že takový pocit je u jakékoli tvorby k nezaplacení. Co ho tedy zažít na vlastní kůži?

Photo Credit: amaranto 13 via Compfight cc

Photo Credit

Chcete tedy přispět k záchraně planety, jít proti proudu toho předvánočního bláznění a najít si nový koníček? Nebo na to půjdete ještě jinak a věnujete kurz samotný jako dárek svým kreativním přátelům? Tak či tak určitě překvapíte. A potěšíte sebe, rodinu, kolegy nebo nadřízené. A o tom přece ty Vánoce jsou, ne? 🙂

Kliknutím ZDE se můžete pustit do díla >>