/www/doc/www.kurzyproradost.cz/www/cs/wp-content/themes/kpr/header.php on line 48
">
Paměť -1

Kde mám ty klíče? Co jen jsme to vlastně potřebovali koupit? Nepopřáli jsme Kačce k svátku! Ty letopočty do hlavy v životě nenasoukám! Kolik že stála ta skříň? Už si zase nepamatuju heslo na wifi!

Poznáváte se v podobných panických zvoláních? Paměť si s vámi každý den decentně hraje. V běžných situacích vám pak ukazuje, jak málo se jí věnujete. Cítí se dotčená a uraženě zamyká všechny pracně uložené informace tam, kam na ně nedosáhnete.

Dennodenně si lámete hlavu nad zdánlivě banálními situacemi a nadáváte si do sklerotiků. Topíte se v hromadách nalepovacích post-it papírků, od zvýrazňovačů máte obarvené prsty a bez upomínek v telefonu byste nedokázali žít. Přitom by jenom stačilo trošku trénovat.

A jako u každého jiného fyzického cvičení, i tady se vyplatí mít u sebe zkušenou osobu, která vám dá do těla, namotivuje vás a vyhecuje k lepšímu výkonu. Pro nakopnutí svalů stačí obvolat napumpované fitness kouče. Ale existuje i trenér paměti? Máte štěstí, že jste zabloudili do našeho článku, protože i tady máme odpověď: Ano, skutečně existuje. A během vteřiny může být u vás doma.

Pavlína Boučková, certifikovaná trenérka paměti, se vám dostane do hlavy v kurzu Paměťové metody aneb s minimální námahou k dokonalé paměti. Díky 100% úspěšným postupům spolu s ní zvládnete nabudit svou paměť natolik, že budete fungovat jako chodící diář. Pavlína kurzy provozuje již několik let a pravidelně přispívá na stránky časopisu Revue 50+.

Photo Credit

Photo Credit

A proč se rozhodla věnovat právě tréninku paměti? Naše lektorka se nám svěřila s tragickou událostí v jejím životě. Její kamarád prodělal vážný úraz hlavy, a když se po několika týdnech v kómatu probral, neuměl číst, psát ani počítat. Během dvou let se však zvládl naučit vše a nikdo nezasvěcený by nepoznal, že se mu kdy něco přihodilo. Zázrak? Zázračná paměť.

Mozek je fascinující stroj, ta nejúžasnější technologie, kterou dosud naše planeta poznala. I po těžkém poškození dokáže znovu vstát a fungovat opět na plné obrátky. Jenže i vy máte určitě občas pocit, jako by si ten váš dával bez dovolení relax, který vás pak stojí nemálo nervů. Tak jak ho přimět k poslušnosti? Trénujte s námi!

Lekce vás naučí zapamatovat si daleko víc věcí, než byste si uměli kdy představit, a to bez nutnosti vstřebávat kvanta nových informací. Bude vám stačit dobrá nálada, představivost a schopnost vzpomínat a hrát si.

Po první hodině vás překvapí neuvěřitelné výsledky – zvládnete přiřadit k jakémukoli datu celého roku konkrétní den v týdnu (sbohem, kalendáři!), naučíte se Ludolfovo číslo s přesností na 50 desetinných míst a vyjmenujete 25 naučených slov v normálním sledu i pozpátku. Pokud podobný výkon podáte v první hodině, představte si, jak asi bude vypadat závěrečná lekce.

Poznáte metody Loci a Master systém a abyste se se slovy a čísly neunudili k smrti, budete paměť trénovat třeba i na veselých příšerkách Teletubbies. S Pavlínou zabrousíte i do mnoha školních předmětů. Prolétnete se literaturou, fyzikou, dějepisem, zeměpisem, zopakujete si užitečné informace, které tentokrát nezůstanou zavřené v sešitech, ale dostanou se vám pod kůži.

Photo Credit: Poems of a Selfish Record Player via Compfight cc

Photo Credit

Metody zvládnete aplikovat v jakékoli situaci. Nebudete muset stát s rukama v bok nad svými dětmi a snažit se jim marně vtloukat do hlavy učivo, které jako by jim neustále vypadávalo ušima. Rozvinete kreativitu a probudíte fantazii. Jediné, na co zapomenete, bude problém udržet v hlavě seznam nákupu nebo data narozenin svých blízkých. Život je moc krátký na stres a starosti. Ale nabízí tolik informací, které stojí za to znát. Jděte na to od lesa a trénujte svou paměť, protože taková investice se vám mnohonásobně vrátí.

Kliknutím na kurz se můžete přesvědčit sami ZDE >>