Nakopněte správnou část mozku a tvořte jako Da Vinci


Stává se vám, že se občas zamotáte do delšího telefonického hovoru a začnete si bezmyšlenkovitě črtat do notesu, až jsou papíry poseté srdíčky, mráčky nebo kytičkami?

To protože vám chybí kresba. Ve školkách a školách se čmáralo neustále, i doma s vámi tvořila maminka, teta nebo babička malá autíčka nebo princezny. Kreslení pro vás představovalo jakýsi první psaný projev, dokud jste se nenaučili zvládat čísla a písmenka.

Není tedy škoda, že jako dospěláci tužku popadnete už jen při psaní nákupního seznamu, luštění křížovek nebo když se snažíte utřídit rodinné finance?

Většina lidí argumentuje jako hejno nešťastných kolovrátků: Nemáme talent.

Věří, že když si u pána boha nevystáli frontu u stánku s cedulí Talent pro všechny, nemají právo tvořit. Nadání shůry je skutečně nesmírně důležité a poděděná genová výbava určuje, jakým směrem se v životě vydat.

Photo Credit

Photo Credit

Ale neexistuje nic, co by se nedalo pravidelným procvičováním vypilovat, co nelze nějak teoreticky uchopit a naučit. Jak tedy nakreslit svým nejmilejším obstojný obrázek do památníčku, aniž by vypadal jako hlavonožec pětiletého dítěte?

Potíž tkví v mozku. Obecně více zatěžujete levou mozkovou hemisféru, kterou jste dennodenně popostrkováni k logickému myšlení. Spoléháte na ni v běžných situacích jakožto na oblast počtů, pojmu o čase nebo ovládání jazyka.

Čím více se obracíte na tuto část mozku, pravá usíná na vavřínech a leniví.

Tak co takhle ji trochu nabudit? Rozvíjet kreativitu a vnímání krásy ve všedních věcech?

Přepnout se do pravé hemisféry, stanice představivosti, denního snění, vnímání hudby a barev?

Vydejte se na cestu uměním s naší lektorkou, výtvarnicí a portrétistkou Petrou Cibulkovou v online výuce Naučte se kreslit správně (kreslení pravou hemisférou). Petra vychází z kurzů Betty Edwardsové, americké profesorky umění, která se po mnoho let právě zapojením pravé hemisféry v tvorbě zabývala.

Prostřednictvím poutavých videí zjistíte, jakou výbavu pořídit a hlavně čím začít. Klikni ZDE rovnou na  kurz >>

Photo Credit

Photo Credit

S profesionálním přístupem školitelky se nebudete stydět za své první kresby a brzy poznáte, že se s každým novým zadáním zdokonalujete. Ovládnete stínování, šrafování, pohrajete si se světlem, poznáte moc kontrastu a brzy dodáte svým výtvorům plastičtější dojem. Vyrobíte si speciální mřížku pro precizní zachycení perspektivy, kterou používali i velcí malíři v renesanci.

Natrénujete si také kresbu podle předlohy zrcadlovou technikou. Petra vás naučí pozorovat, vnímat a oprostit se od předpojatosti. Naučíte se, jak vnímat skutečnou podobu předmětů, ne tu domnělou a logicky odůvodnitelnou. Poznáte, že obrazy kolem vás jsou tvořeny nejen linkami, stíny, barvami, ale jsou ovlivňovány hlavně svým okolím.

Zpočátku se bude váš mozek lehce bouřit a ucítíte svár mezi ospalou pravou a silnější napumpovanou levou hemisférou. Tréninkem však naprosto ovládnete svou mysl a s ní i kvalitu svých kreseb. Stále nevěříte? Mohou vás přesvědčit názorné ukázky bývalých studentů.

V prvních videích vám Petra ukáže pokroky svých svěřenců a vy nad jejich obrazy jen nevěřícně vyvalíte oči.

Ještě větší bomba pro vás však bude srovnání vašich prvních pokusů s dílem v rámci poslední lekce.

Ještě váháte? Máte jedinečnou možnost vrátit se ke kořenům, probudit svou kreativitu a zavzpomínat si, jak obohacující tvorba může být. A navíc – v papírnictví to přece tak krásně voní…

Chci se naučit kreslit hned, nechám se vést Petrou Cibulkovou, spustím kurz ZDE >>