Pohádka na začátek
Bylo nebylo…když Jiřík dostal za úkol posbírat korálky pro Zlatovlásku, nevěděl, chlapec statečný, že se vlastně věnuje kreativní tvorbě zvané Korálkování. Ale protože měl pak napilno (svatba s princeznou, správa celého království,atd.) neměl již čas se dále rozvíjet. Pohádky je konec, ale Vy můžete pokračovat. Pojďte se mrknout, co nám o korálkování pohádka neřekla.

Korálkování nejen úžasný koníček

Korálkování patří mezi jednu z oblíbených kreativních činností, která nabízí mimo duševního odpočinku také mnoho krásných výrobků. Ať už tvoříte jen pro sebe nebo chcete potěšit milým dárkem někoho blízkého. Vyrobit lze úžasnou bižuterii v podobě náušnic, náramků, prstýnků, čelenky a mnoho dalšího (třeba právě zmiňovaný náhrdelník pro princeznu Zlatovlásku). Korálkovat se dá na amatérské, ale také na profesionální úrovni. Vše záleží na tom, jak moc jste propadli tomuto kouzlu a kolik času věnujete tomuto úžasnému koníčku. Dnešní doba nabízí neomezené možnosti a nakupovat potřeby pro tohle hobby není nic složitého. Návody můžete hledat rovněž po internetu, kde jich není zrovna málo. Pokud si však chcete zkrátit proces učení a získat informace během krátké doby, začít tvořit svá první dílka, nenechte si ujít nás kurz. Lektorka Radka Fleková vás provede krok za krokem a nechá vás, nahlédnou pod pokličku (resp. pod svou jehlu). Prozradí i ty nejtajnější triky k výrobě nejen náušnic, ale třeba celého setu šperků do Plesu v opeře.

TWINKorálkování jako zábava i obživa

Spousta začátečníků se vrhá do korálkování pouze ze zvědavosti a touhy vyrobit si sám/a nějaký šperk. Ale nemalé množství těchto nadšenců se tohoto koníčku už nedokáže vzdát a vypracují se na takovou úroveň, že se jim korálkování stane i obživou. Možná, že vás čeká podobný osud a ze svého koníčku si časem vytvoříte živnost. Během letních období si člověk zřídka najde volný prostor, zvlášť pokud má na svých bedrech zaměstnání, péči o domácnost, děti a třeba i zahrádku. Nicméně nadcházející podzim je nejvhodnější období, jak se začít věnovat poklidným večerním aktivitám a rozšířit své znalosti o něco nového. Pokud máte doma starší děti, možná je tato činnost také zaujme a tvořit můžete společně. Mimo krásných výrobků z vaší domácí dílny upevníte rodinná pouta. Pěstovat společné koníčky, mít možnost povídat si a doplňovat se, je přece ideální možnost, jak najít k sobě navzájem cestu. Korálkování nejen pro vás, ale i pro vaši rodinu – děti, tetu, setřenici. A navíc pocit, že se mi na uších houpou vlastnoručně vyrobené náušnice, na které lákám pohledy mužů, ale i marnotratných žen je k nezaplacení.

Inspirovat se můžete v neplacených částech kurzu Korálkování ZDE>>

Ale pro mistrovské zvládnutí tohoto oboru se hodí prozkoumat i další lekce. Radka Fleková přednáší, vydává knihy, ale uznejte sami – není snazší si ji pustit, než za ní cestovat?

Je jisté, že už se nikdy nedozvíme, zda král Jiřík celý čas šťasntě vládl a nebo zjistil, že mu bylo při navlékání korálků lépe. Možná, že časem také panování vyměnil za jehlu, nit, korálky a stárnoucí mrzutou Zlatovlásku za partu pilných mravenečků. Ale to dětem neříkejte 🙂

Přehrát kurz Korálkování > >