3707503212_f925f78240_bPřiznám se hned v úvodu. Ano, jsem věčný začátečník. Trvalo mi dlouho, než jsem si to dokázala připustit, ale je to fakt.

Být věčný začátečníkem není lichotivé, zejména pokud jste obklopeni skupinou cílevědomých, pracovitých známých, kteří nejen, že dokážou dotáhnout svůj projekt do konce, ale navíc u toho zvládnou spoustu dalších aktivit, včetně výchovy dětí, domácnosti a zaměstnání. Tedy všech argumentů, za které se já v okamžiku, kdy se vzdávám, schovávám.

Poznáváte se také?  Věřím, že někteří z vás ano. I když vás jistě nebude mnoho. Ale, přátelé, když se na váš přístup podíváme z jiného úhlu – jsme to my, kteří pomáhají k rozvoji naší ekonomiky! Vždyť kdo jiný než my kupujeme bezpočet učebnic, výukových DVD a pracovních sešitů, abychom pak zjistili, že večer se chceme občas podívat na film a ne se učit. Kdo plní lavice různých kurzů a tělocvičny? Nevím, v jakém poměru, ale myslím, že my – věční začátečníci – si můžeme říci, že nejeden lektor by bez nás byl ztracen.

Po narození dcery jsem si slíbila, že si své další vzdělání a koníčky budu opravdu pečlivě vybírat, protože čas pro sebe se stal velmi vzácným zbožím. Je pravda, že obory jako je grafologie, tai chi, fotografování i africký tanec jsem už absolvovala, ale nové a nové podněty mě tolik lákají. Chtěla bych umět všechno, a nejlépe ihned!

Fak, že jsem vyzkoušela všelicos a zůstala jen u mála zájmů mě ovlivňoval i v okamžiku, kdy jsem si objednávala ze stránky Kurzy Pro Radost. Opět jsem si slíbila, že budu cílevědomá, důsledná a soustavná. A víte co? I když mě kurz pohltil, tak scénář byl stejný. ALE! Co se změnilo je podstata výuky. Na stránkách si po zaplacení mohu kurz přehrávat kdykoliv a kolikrát potřebuji, což mi vyhovuje. Odpadá mi generování si drobných lží, proč dneska nejít na kurz do školy, když se mi nechce, nemám tolik času atd. Prostě si jej přehraji později, když jsem na výuku „naladěná“.

A víte, co? Funguje to! Díky on-line videokurzům jsem se dokázala naučit to, co mě zajímalo. Možná za delší čas než na běžném kurzu, zato si troufám tvrdit, že s větší radostí a menší námahou.

Jen si teď nejsem jistá, mám se teď vrhnout na šití, začít kroužit boky v kurzu orientálních tanců, nebo se naučit na in-line?